לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2006, 06:37
  אי אנוכי והאגו שלי אי אנוכי והאגו שלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.06
אישית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אי אנוכי והאגו שלי שמתחילה ב "רמת הגולן לסורים"

לא מפריע לי שתצחקו...הומור וחיוך בריא לנפש.

אבל כשתסימו מציע לזכור שרבין בזמנו כבר שלח המודדים. זה נפל על קבר ושני קילומטר...

זוכר אני גם את הצחוק שתפס את רובם לפני סיני ואוסלו,כבר ראינו לאן זה התגלגל משם.

את החיזבלה צריך להשמיד,אחד אחד עד שאין,אבל זה רק חצי עבודה,כי אחר כך צריך

להוציא את הסיבה מהמשוואה...ומי שמאתנו לא מבין שכל פעם ואנחנו פותחים את הפה

ודורשים מהעולם את קיומם של החלטות האוום בלבנון, אנו מקרבים את היום של קיום החלטות

האוום ברמת הגולן והשטחים...פשוט לא מבין שום דבר.

צחקו...מי כמוני יודע שזה משחרר. אחר כך נרד כולנו ביחד מהעץ.

נערך לאחרונה ע"י אי אנוכי והאגו שלי בתאריך 27-07-2006 בשעה 06:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2006, 21:17
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
אין לך זכות להתעלם ממה שהוא אומר, כי הוא קובע את סיום הסכסוך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[font=Verdana]לא מעניין אותי..."

אתה צריך לשמוע אותו כדי להבין איפה אתה נמצא, ולאן אתה עלול להגיע בדרכים השונות שתבחר ללכת בהן בהקשר זה. זה שתטמון את הראש בחול, לא אומר שלא יבוא מישהו ויתן לך בעיטה בישבן, וזה פחות או יותר מה שקרה לנו לפני שבועיים וחצי בצפון, ולפני כחודש בדרום. בשני המקומות הללו - ובמיוחד בצפון - עשינו מה שאנשים כמוך (בלי לפגוע) אמרו לנו לעשות. התעייפנו, לא רצינו יותר להרוג וליהרג, סיימנו את הסכסוך. למעשה, כל כך היינו נלהבים לסיים אותו, עד שלא חיכינו לראות את הצד השני מעוניין גם הוא לסיים, ועשינו בשבילו את העבודה. סיימנו לבד (כמו לאורך כל השנים מאז 1993 - הגענו להבנה עם עצמנו, והופתענו לראות שזה לא מספיק).

את הגישה שלך ניסינו והיא בעליל לא עבדה. גם הגישה שלנו בעייתית, וגם היא לא מביאה לפתרון של 100%. אבל לפחות בגישה שלנו אנחנו יכולים להגן על עצמנו, ולא סמם לשבת כמו כבשים ולחכות שיטרפו אותנו.

ערב שקט לכל,

אליהו
ישן 28-07-2006, 01:51
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "אין לך זכות להתעלם ממה שהוא אומר, כי הוא קובע את סיום הסכסוך"

אתה טוען שעד עתה היינו פציפיסטים גמורים, אנשי שלום עכשיו, אשר ישבו בניחותא עד שבאו המרצחים הפלסטיניים והלבנוניים ורצחו את אזרחינו? כי לדעתי עשרות ההרוגים הפלסטינים מחיסולי צה"ל יחלקו עליך, וגם אזרחי לבנון אשר מטוסינו עברו להם יום יום מעל לראש.

לא סיימנו שום סכסוך. אנחנו רק מנמיכים את האש זה הכל. זה מה שקורה במהלך האינטיפאדה השניה. אין שלום, אין החזרת שטחים, אין סיום כיבוש אך יש התנתקות (את חיילינו סביב עזה שכחו לנתק, כמו גם את המחסומים, ואת המטוסים, והחיסולים כמובן, והכל בגלל הקסאמים, שהם בגלל הכיבוש המתמשך), וכך אנחנו מוצאים את עצמינו במשחק "הביצה והתרנגולת" מתמשך וקלטני ללא יכולת ורצון להפסיק. כי הרי מי שרוצה להפסיק הוא יפה נפש/פנטזיונר/הומו/ערבי/שמאלני אדיוט.

ככה שאת הגישה "שלי" לא ניסיתם כלל וכלל. את הגישה "שלך" ניסו גם ניסו. ואולי אנחנו יכולים להגן על עצמנו, אך זה רק הודות לכיבוש מתמשך ואבידות כבדות, המתנפצות לנו בפרצוף עם עוד יותר אבידות.

ד-י!
ישן 28-07-2006, 04:38
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
חבל שאתה סתם כותב דברים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אתה טוען שעד עתה היינו..."

הרי כתבתי שגם לגישה שלנו יש חסרונות. מצחיק שבמצב כל כך מורכב כמו זה שבו אנו נמצאים, יכול מישהו לטעון שיש לו פתרון אולטימטיבי למצב. אנילא טוען כך ומעולם לא טענתי, להיפך - בדרך שאני מציע יהיו עוד הרבה עימותים, אבל בדרך זו נוכל לפחות להגן על חיינו ולעשות זאת מעמדה עדיפה. בדרך שתה מציע אנו נרדמים, מוותרים, ובסופו של דברים מגיעים לאותו מצב - הצורך להגן על חיינו - מעמדה נחותה שגובה מאיתנו מחיר יקר הרבה יותר. אני איני עוסק במכירת אשליות למישהו.

דבר נוסף - לטעון, אחרי הנסיגות מלבנון ומעזה - שלא ניסינו את הדרך שלך אלא רק "הורדנו את הלהבות", זה מגוחך עד שקרי. לפחות בלבון - מה לשיטתך עוד היינו אמורים לעשות שלא עשינו, כדי שיעזבו אותנו בשקט. למי הצקנו שם אחרי הנסיגה, את מי "כבשנו", במי התעללנו, לאיזו אוכלוסיה אזרחית הפרענו לנהל חיי יום-יום עם הסגרים שלנו? או שאולי אתה מצפה שכמו שבעזה טוענים שגם כעת אנו אחראים לכלכלה שלהם וחייבים לתת להם לעבוד כאן (בשביל זה הרי "התנתקנו" - בשביל שייכנסו אלינו לפה), כדי שכמו שחמאסניקים מסתננים יחד עם העובדים הפלסטינים, יוכלו אנשי חזבאללה להסתנן מלבנון וככה יקיימו אצלנו את התוועדויות הפסגה שלהם.

תקרא את מה שאתה כותב - העייפות, הייאוש והחולשה נוטפים מכל מילה שלך. איך אתה רוצה להחזיק פה מעמד, אין לי מושג. דבר אחד ברור - השקט לא תלוי בך ולא בי, רק היכולת להתמודד תלויה בנו. לכן, מי מבינינו שיתכונן טוב יותר לבאות הבלתי נמנעות, הוא זה שיחזיק יותר.

לך, קרא איזה ספר של צ'רצ'יל, או קרא על ג'ורג' וושינגטון, אנשים שהנהיגו יציאה ממצבים קשים. קרא תהילים אולי, אם זה מחזק אותך, "אנשי פאנפילוב", ספרי פלמ"ח, משהו - תתעודד. אתה לא נשמע טוב.

יום שקט לאנשינו,

אליהו
ישן 28-07-2006, 07:19
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "חבל שאתה סתם כותב דברים"

הורדת הלהבות מתייחסת רק לפלסטינים הסובלים יום יום מהכיבוש המתמשך. לבנון זו פאזה אחרת, וכמובן לא חפה מטעויות. בראשן העדר משא ומתן עם סניורה ואף סוריה, ויציאה להפצצות מתמשכות תוך הרג 600 אזרחים, וכדרך אגב גם הרג של מחבלים. השאלה מי התחיל ומי חטף, כלל לא רלוונטית עכשיו. אנו, במקום לשאוף למשא ומתן, לבקש ולדרוש אותו, עסוקים בלשמוח שיש מלחמה, שנהרגים אזרחים, שסוף סוף אנחנו נכנסים בהם. בגלל זה אני מיואש. בגלל החברה הישראלית הששה לשלוח את בניה ללבנון בשביל למלא אחר תחושת נקם זו או אחרת. בשביל למות. לא בגלל נסראללה התייאשתי. לא בגלל הפיגועים והקטיושות. אלא בגללנו.

אני מיואש כי אני לא רואה פתרון.
אני מיואש כי מסביבי כולם בטוחים ששלום לא יהיה. ואם כך, אז בשביל מה אנחנו פה?
אף מדינה לא שווה שתמות למענה, ואף דרך חיים. אידיאולוגיה בקבר לא שווה כלום.

ימיי כאן ספורים, אני רוצה שקט. לעולם לא אשלה את עצמי שבמקום אחר יהיה לי קל. בכל העולם שונאים מהגרים, לא סובלנים לאלה שלא מבינים את השפה. אבל אני רוצה לשם...אני רוצה שקט. אני לא רוצה לראות אוטובוסים מתפוצצים מול העיניים, ולא פליטים אומללים בורחים מהצפון, ולא גופות מלאות אבק מבירות.

אולי אני נשמע לך רע. יכול להיות. אבל לפחות יש לי תקווה. מה שאין לאף אחד "מכם" אלא אם כן זו תקווה להיכנס ללבנון.
ישן 28-07-2006, 05:04
  אי אנוכי והאגו שלי אי אנוכי והאגו שלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.06
לא תשמעו ממני אחריות
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MeT שמתחילה ב "אם כיבוש השטחים ב-1967..."

כמו גם צדק...שני דברים שלהם אין ולא דבר לעניין.

גם במונח כיבוש לא תתפסו אותי משתמש,כל אלו כלים

של אנשים שחשוב להם יותר להיות צצודקים מאשר למצוא פתרון.

אני ריאליסט,וגם קורא עיתונים,רק היום אמר פרס שפירוק החיזבלה יאפשר את

פתרון חוות שבעאה, מה אתם באמת חושבים שהוא התכוון?

החלטות האוום בלבנון כמו גם רמת הגולן והשטחים אינן עונש,

הם קרש ההצלה...עדיף כמובן להגיע לשם מעמדת כוח וזה בהחלט ניתן,

אפשר גם בזחילה...ככה או ככה,נגיע לשם.רק שלכל אחת מהדרכים תהיה כמובן

השלכה על מה זה שיקרה משם.

ישן 28-07-2006, 11:01
  hanoch_giv hanoch_giv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.06
השאלה היא על מה הסיכסוך
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "היום זה איננו מתאים-אבל במסגרת כל הסכם שאני מקווה שיבוא"

לפי דעת מי שייצג פה את השמאל אפשר לסגת מ:
חוות שבעה.
יהודה ושומרון.
הגולן.
מזרח ירושלים.
לדעתי גם במצב כזה עדיין יהיה האויב לא יהיה מרוצה והסיכסוך ימשיך.
הפלסטינאים - רוצים גם את יפו עכו חיפה הגליל והנגב שנכבשו ב48 .
גם בעזה וגם בלבנון כשברחנו לקווים המוסכמים על השמאל לא היה שקט והיו עוד טענות - לשיטת השמאל בצפון לא היתה אמורה להיות מלחמה - הרי אין סיבה - אין כיבוש. בקיצור בגלל שצריך שני צדדים לשלום וכנראה שאנחנו לא יכולים לספק את הסחורה לצד השני - יהיה פה הרבה זמן סיכסוך.
במצב זה לדעתי - כשבכל מקרה יהיה סיכסוך - עלינו להחזיק בכמה שיותר על מנת להגן על עצמינו - לסגת רק מחלק ממה שהאויב רוצה לדעתי זה חסר משמעות.
בקשר לסוריה - שלום איתה זה לא כמו עם מצרים. מצרים היא מדינה יותר יציבה שכרגע אין לה דרישות מישראל. לעומת זאת סוריה מדינה לא יציבה עם דיקטטורה - אם מחר תהיה הפיכה צבאית - השילטון החדש לא יכבד את ההסכם. כמו כן סוריה קוראת לצפון ישראל - סוריה הדרומית כך שאחרי רמת הגולן הסיכסוך לא יפתר.
דבר אחרון לSycofat: לדעתי למי שרוצה לרדת אין זכות מוסרית להגיד מה צריך ומה לא - מבחינתך זה ניסוי המדינה תעשה מה שאתה רוצה ואם לא הולך ויש מלחמה -אתה תיברח עם המטוס הראשון - ואנחנו נשאר לשלם את המחיר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר