לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2006, 20:45
  slick slick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.06
התלבטות

מאז תחילת הפעילות הקרקעית של צה"ל בלבנון אני מסתובב בתחושה מוזרה.
לתחושתי פעולות הצבא מתבצעות ללא כל מעוף והפעלת חשיבה מקורית מינימלית המתחייבת
בלחימה מול ארגון גרילה מיומן כחזבאללה.
הדילמה שלי קשורה לכך שאני יודע בוודאות שחלק ניכר ממפקדי הצבא בכל הדרגים הם אנשים איכותיים ואינטליגנטים, וקשה לי להאמין שהם אינם ערים לכך שבלחימה הקרקעית עד כה לא בוצע שום איגוף, או כל מהלך אחר בעל יוזמה ותושיה מיוחדת. התחושה שלי היא שהולכים פשוט עם הראש בקיר, מבצעים מהלכים צפויים וכו'.
קשה לי להאמין שמפקדים מוכשרים כמו גל הירש (אוגדונר 91) בעלי רקע נרחב ביחידות מיוחדות האמורות להיות אמונות על חשיבה "מחוץ לקופסא" מובילים את הלחימה במסלול כה חסר מעוף.

הבעיה שלי שבניגוד לאירועים קודמים אני מנותק כמעט לגמרי ממידע גולמי וניזון רק מהתקשורת, שרמת המקצועיות של חלק מכתביה מפוקפקת ביותר ובנוסף גם נוטה לכיוונים סנסציוניים מדי.
כך שייתכן ותפישת המציאות שלי מעוותת.

אשמח לשמוע דעות של אנשים נוספים מהפורום בנוגע לתורת הלחימה (ברמה הגזרתית) שמפעיל צה"ל בלחימה הקרקעית ואיכותה.

בכל מקרה כוונתי היא להביע ביקורת שקולה ולא מתלהמת תוך מתן כבוד לעוסקים במלאכה הקשה ובמיוחד ללוחמים בשטח שליבי עמם.

כהערת אגב בהקשר לאשכול שהתייחס לכתבה בנושא המודיעין (מאת רונן ברגמן כמדומני), זו דוגמא קלאסית לכתב שהיה לו מידע אמין ומדויק על ליקויים מסוימים בעבודת המודיעין בלבנון, אך בשל הנטיות הסנסציוניות שלו הפך אותו לכתבה מתלהמת שפוסלת את כלל עבודת המודיעין.
שוב, אין צורך להיות אינשטיין כדי לדעת שהאמת אינה שחור ולבן, ליקויים היו ועדיין ישנם (צריך לשאוף לצמצמם כמובן, ופרסומם מהווה את אחת הדרכים לעשות זאת, אם כי לא הדרך היעילה ביותר), אך בצידם היו, ישנם ויהיו הצלחות מרשימות.
כמי שקרוב לנושא המודיעין בגזרת לבנון אני יכול להעיד שהמצב הינו שונה מאוד ממה שהוצג בכתבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר