לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2004, 16:30
  ntur ntur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.04
נראה מעולה..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי omer17 שמתחילה ב "מהפרט מlogic"

שני דברים-
1. בסוקט 939 של AMD רצוי שני רכיבי זכרון כדי לנצל את העברת הנתונים האפשרית, וזאת מאחר ולמעבד בקר זכרון 128bit התומך בDC . חוץ מזה, שבמחשב כ"כ חזק ממש חבל לקנות רק 512 מ"ב של זכרון. לדעתי הזכרון זה הרכיב הפנימי הכי מורגש במחשב, ומעבר מ512 ל2x512 מ"ב ישפיע רבות על הנאתך מהמחשב. המלצה חמה היא לזכרון הזה:
http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=5822 - קצת יקר אבל מה לעשות שאיכות והנאה עולה כסף..
גם אם הזכרון הזה לא נכנס לך בתקציב אז תקח שתי יחידות של הזכרון הזה:
http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=2914
אומנם לא עם תזמונים נמוכים אבל המעבר מ512 ל1024 הרבה יותר מורגש מתזמונים נמוכים.
בכל אופן, אל תתפשר בשום אופן על כמות זכרון.

2. לגבי הOEM - אין שום משמעות לOEM ברוב הרכיבים. על הכוננים האופטיים תברר כמה אחריות נותנים לך- שנה לפחות, על המארז + ספק אמורים לתת לך אחריות של שנה לפחות, ההארד דיסק מגיע בסקית אנטי סטטית ואתה חייב לודא שאתה מקבל עליו שלוש שנים אחריות יצרן, הכרטיס מסך כתוב לך שהוא retail כלומר באריזת יצרן מקורית- גם פה לפחות שנה אחריות יצרן, המסך אחריות יצרן לשלוש שנים , הזכרון - אחריות לכל החיים. רק למעבד יש משמעות לOEM ולBOX , אם אתה לא מתכוון לעשות OC אז יספיק לך בהחלט הקירור המקורי שבא בגרסת הbox שאיתה אתה מקבל 3 שנים אחריות יצרן.

חוץ מזה הכל מעולה, מפרט ממש נהדר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.xbitlabs.com/forum/images/avatars/97584786240e88a2ba4213.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2004, 08:03
  MrS MrS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.02
הלוח
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מושקי שמתחילה ב "מעוניינת בהצעה לשידרוג כדלהלן:"

רשמית תומך בזכרונות PC2100 בלבד (DDR266), אבל סביר להניח שהוא יעבוד כראוי עם זיכרון PC3200 (שיתאים כנראה לשידרוג הבא שתעשי), אבל, אם את רוצה להיות על הצד הבטוח, תבצעי את החלפת הזיכרון בחנות מחשבים כך שאם הם אינם עובדים כראוי תוכלי להתחרט על הקניה, או שתגיעי להסכם מראש עם המוכר שהיה והזכרונות לא עובדים כראוי תוכלי להחזיר אותם. את תראי שיפור משמעותי במהירות כתוצאה מהחלפת הזיכרונות מ SDRAM ל DDR באפליקציות מסויימות, אבל לא תראי שיפור מעבר למה שייתנו לך PC2100 גם אם תשימי PC3200 מאחר והלוח והמעבד יגבילו אותם למהירות מקסימלית של 266MHz בכל מקרה.

מאחר והלוח תומך רק במעבדים עם FSB 266MHz לא תשיגי שיפור בביצועים מקניית מעבד עם FSB מהיר יותר, וכל מעבד שתקני יעבוד רק ב FSB 266MHz... אם את מתכננת שידרוג כלשהו מעבר לזיכרונות אז אני ממליץ לשדרג את הלוח-אם+זכרונות+מעבד על פני שידרוג כיום של זכרונות שיתאימו אולי למחשב הבה שלך, ומעבד שתזרקי לפח...

ישן 02-01-2005, 01:01
  MrS MrS אינו מחובר  

תשובות
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מושקי שמתחילה ב "קודם כל תודה רבה,"

זכרונות PC3200 למי שלא מבצע OC למחשב שלו (וזה כולל 99% מהאוכלוסיה ) הם הזיכרונות המהירים ביותר הדרושים לפעולה במלוא המהירות לכל המעבדים שקימים בשוק כיום. מה שייצרני בקרי הזיכרון עשו זה שימוש בשני זכרונות כאלו במקביל כדי להשיג FSB גבוהה יותר...

אם המחשב הבא שלך יהיה מבוסס על מעבד של Intel ואת תקני את חזית הטכנולוגיה ליום הקניה סביר להניח שתרצי (או תהיי חייבת) להחליף זיכרון לזיכרון DDR2 (טכנולוגיה מעט מתקדמת יותר מה DDR של ה PC3200 ולא תואמת פיזית כך שהמודולים לא יתאימו). זאת מפני שהצ'יפסטים המתקדמים של Intel עברו לטכנולוגיה הזו וזו כנראה גם הסיבה למספרים של ה"מהירות יותר גבוהה" שאת תראי עם המפרטים האלו.
אם המחשב הבא שלך יהיה מבוסס על מעבד AMD, לפחות בזמן הקרוב הם לא מתכננים מעבר ל DDR2...

כרטיס מסך:
לפעילויות דו מימד (כלומר לא למשחקים) קשה לי להאמין שתראי הבדל באיכות התמונה, אלא ההבדל יהיה במהירות בה התמונה מעובדת. אם עיקר הפעילות הנה גלישה באינטרנט ושימושי אופיס אין סיבה לשדרג, וכדאי (ותהיי חייבת בכל מקרה...) לעשות זאת עם המחשב הבא...
שיקול נוסף כמו שהזכרת הנה התמיכה ב AGP... הלוחות המתקדמים שיוצאים כיום (ויהיו סטנדרט כשתקני את המחשב הבא) לא תומכים ב AGP, אלא ב PCIe כך שכרטיס שתקני כיום לא יתאים למחשב הבא.

ישן 31-12-2004, 13:30
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
קניית מחשב חדש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "01.05 - עוגן מפרטים והצעות לשידרוגים - רק כאן!"

אני מעוניין לרכוש מחשב חדש (פעם ב-4 שנים צריך להחליף את העגלה, לא?) ורציתי לבקש עצה מאנשים שמבינים יותר ממני בנושא רכיבים...
המארז לא משנה לי, העיקר שלא יהיה גדול יותר ממידי
לוח אם, הבנתי שיש 2 מובילים היום בשוק, אינטל ואסוס, שניהם עם באס של 800MHZ, אני אישית
מעדיף את הASUS, אבל שמעתי שלוחות האחרונים שלהם היו נפילה... מה אתם ממליצים?

מעבד, יהיה 2.8 או 3 של אינטל.

כרטיס מסך: אני בדילמה נוראית, כי אני לא מכיר את השוק הזה, אני לא רוצה מפלצת גרפית, אבל גם לא להיתקע עם כרטיס שאני אצטרך לשדרג, לכן הדילמה שלי היא בין ה5700 של NVIDIA לבין הRADEON (9600?) של ATI, או בכלל כרטיס אחר, אני חייב המלצות פה

זכרון: עוד דילמה שלי, 512 מגה dual ddr או 1 ג'יגה ddr, אני אשמח לדעת גם מחירים ואת דעתכם מה יותר משתלם מבחינת ביצועים יחסית לכסף, אני נוטה לטובת ה512, אבל מעולם לא פסלתי אפשרות שאני טועה

מסך - כבר יש, אני לא קונה

דיסק - 120GB, אין לי מושג של איזו חברה, כנראה WD, אלא אם כן אתם ממליצים אחרת.
אני יודע שSATA זולים יותר, אבל זה כבר תלוי במחיר..

אין לי מפרט בגלל שאני קונה אותו בחלקים, אז אני מקווה שהייתי די מובן.
וכן, אני יודע שהזנחתי לגמרי את כל הנושא של הציוד הנלווה (מקלדת, עכבר, כרטיס קול, כרטיס רשת, צורבים וכד') כי אני מאמין שהם די סטנדרטיים, אבל אם למישהו יש המלצות לגביהם אני גם אשמח לשמוע.
ותתעלמו מהמחיר, אני רק בעניין סקר שוק, יש לי 4 ימים לעשות אותו.
תודה רבה לכל מי שמגיב!

ואם זה לא המקום הנכון לפרסם... אני אפתח אשכול חדש, פשוט זה נראה לי מקום נכון יותר לשאול לגבי קנייה של מחשב

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 31-12-2004 בשעה 13:37. סיבה: וכמובן... שכחתי את הזכרון :)
ישן 31-12-2004, 15:03
  MrS MrS אינו מחובר  

אתה כותב
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "קניית מחשב חדש"

במקום הנכון, אבל אתה כותב על חומרה שאתה לא מבין בה כלום... אני אפילו לא אתחיל להיכנס לפרטים של השגיאות שרשמת, אלא במקום אני אנסה לקדם אותך לקראת מחשב חדש בנוי הייטב...
היינו מאוד שמחים אם היית אומר לנו מה השימושים העיקריים של המחשב, ואם אתה משחק איזה משחקים אתה אוהב או רוצה לשחק.
גם כיוון לתקציב היה עוזר...

מאחר וביקשת מחשב המבוסס על מעבד של Intel שמיועד ל-4 שנים קדימה, אני אבנה משהו איכותי המבוסס על הטכנולוגיות היותר מתקדמות (כדי שלא ייתיישן לך מהר מדי), אבל אישית אני חושב שתקבל מחשב הרבה יותר טוב לאותו כסף (ואולי פחות) המבוסס על מעבד AMD שהנו מעבד מתקדם יותר טכנולוגית... במקרה של זכרונות, בחרתי בכוונה בלוח שתומך ב PC3200 ולא ב DDR2 מאחר וכרגע אלו זכרונות מהירים יותר, זולים יותר והם לא יעלמו מהשוק בזמן הקרוב... די בקלות ניתן לבחור לוח-אם דומה שמתאים לזכרונות DDR2 ואז תצטרך לקחת צמד זכרונות מתאים ויקר בהרבה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שים לב שבכוונה לא כללתי מארז וספק כח. זאת מאחר ואתה זקוק לספק כח מהתקן החדש ATX12V 2.0 ומעטים המארזים שמגיעים עם ספק כח כזה... הספק היחיד שאני מצאתי עולה מעל 400 ש"ח (וזהו ספק מעולה), אבל אני בטוח שניתן להשיג ספק כח איכותי, מתאים, בפחות... תקפיד שההספק יהיה מינימום 350W ומייצרן איכותי כמו Antec, Enermax, HEC או Thermaltake.
כנ"ל לגבי מארז - בגלל החום הרב שנפלט ממעבדי Intel תקפיד לקנות מארז איכותי עם מאוורר 120מ"מ. אתה מזמין לעצמך צרות אם תבצע פשרות בתחום הזה...

ישן 01-01-2005, 20:22
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
תודה על התגובה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "אתה כותב"

אודה לך אם תסביר לי איפה השטויות שכתבתי...

מסגרת התקציב אינה אקטואלית מכיוון שאני מקבל מחירים קצת שונים מהיכן שאתה בודק, ולכן אני רוצה לדעת את האפשרויות שלי.

ועכשיו - כמה שאלות.
מעבד - למרות שנתת בהצעה מעבד intel אתה ממליץ על AMD, למיטב הבנתי (שהיא מה שאמרו לי) אין הבדל משמעותי בין ה-2 מבחינת מהירות אלא רק שהאמינות של הAMD גבוה יותר, וכן, הוא "מרעיש יותר", השאלה - למה AMD? ולמה לא מעבד עם מהירות 3.2?

זכרון - למה 2 כרטיסים של 256? אין כרטיס בודד של 512?

כרטיס מסך - מה יותר איכותי? מ שהצעת הgforce 5700?

2 דברים אחרונים, לא המלצת על כרטיס קול (שמצידי יהיה 5.1 סטנדרטי) ובמקום צורב רגיל אני אשמח להמלות על צורב DVD זול וטוב

ישן 01-01-2005, 22:51
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
הממממ...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "תודה על התגובה"

• עבדו עליך. מעבדי AMD64 חזקים יותר ממעבדי Intel בכמעט כל תחום, ובהפרשים די עצומים לפעמים, חוץ מקידודים בהם יש לאינטל יתרון קל, שגם הוא נעלם כשמגיעים למעבדי הדגל, כמו ה FX-55 של AMD. אגב, אם משווים בין זמני קומפילציה על שתי פלטפורמות, Intel ו AMD64 - התוצאות פשוט מעוררות רחמים על מעבדי אינטל...
  • מעבד לא מרעיש. אתה מוזמן לבדוק זאת. הקירור שלו הוא זה שמרעיש. ואם משווים, הקירור של הפרסקוט (אינטל) רועש פי כמה וכמה יותר מהקירור של AMD.
  • אתה מגדיר "מהירות" לא נכון. מה שציינת כ"מהירות" זה בסה"כ תדירות השעון של המעבד. זה לא ממש אומר הרבה על הביצועים של המעבד. מה אם יש לי מעבד 10GHz, אבל הוא מבצע כל הוראה ב 10 פעימות שעון? זו מריחת זמן רצינית... מעבדי AMD עובדים בתדרים נמוכים יותר ומספקים ביצועים טובים יותר, טמפ' נמוכות יותר ומחירים זולים יותר, מה שאומר שהם הרבה יותר זולים ומשתלמים.
  • עדיף שני מודולים של 256MB כדי לנצל את אופציית ה Dual-Channel של הלוח. ממילא הפרש המחירים לא גדול.
  • יש כרטיס קול בכל לוח אם היום. הסטנדרט הוא 5.1 ערוצים, יש כרטיסים עם 6.1 ואפילו 7.1.
  • NEC ND-3500A הוא צורב DVD זול ומעולה, ומומלץ.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 02-01-2005, 01:27
  MrS MrS אינו מחובר  

אוקי
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "תודה על התגובה"

אני אסביר:
"לוח אם, הבנתי שיש 2 מובילים היום בשוק, אינטל ואסוס, שניהם עם באס של 800MHZ, אני אישית
מעדיף את הASUS, אבל שמעתי שלוחות האחרונים שלהם היו נפילה... מה אתם ממליצים?"
אינטל מעולם לא היתה (וכנראה בקצב הנוכחי גם לעולם לא תהיה) יצרן איכותי של לוחות אם... Asus הנה בהחלט יצרן לוחות-אם מהשורה הראשונה. מה הקשר לבאס כשמדברים על לוח-אם? כיום 800MHz זה הסטנדרט ל FSB וכל הייצרניות מייצרות לוחות לFSB הזה למעבדי Intel... באס זו הגדרה כללית שיכולה לתאר עבודה מול כל רכיב על הלוח, לדוגמא 66MHz בעבודה מול PCI ועדיין הוא יהיה קיים כמעט בכל לוח מודרני...

"אני יודע שSATA זולים יותר, אבל זה כבר תלוי במחיר"
מאחר ו STATA זו הטכנולוגיה החדישה יותר הם כמעט תמיד היקרים יותר...

"וכן, אני יודע שהזנחתי לגמרי את כל הנושא של הציוד הנלווה (מקלדת, עכבר, כרטיס קול, כרטיס רשת, צורבים וכד') כי אני מאמין שהם די סטנדרטיים"
למרות שאלו רכיבים "סטנדרטיים" (כמו כל רכיב אחר במחשב', אחרת הרכיב לא היה עובד) גם ביניהם יש הבדלי איכות גדולים... אתה כמובן יכול לקנות את הזול ביותר, אבל תקבל כמובן מה שאתה משלם...

לשאלותיך:
"מעבד - למרות שנתת בהצעה מעבד intel אתה ממליץ על AMD, למיטב הבנתי (שהיא מה שאמרו לי) אין הבדל משמעותי בין ה-2 מבחינת מהירות אלא רק שהאמינות של הAMD גבוה יותר, וכן, הוא "מרעיש יותר", השאלה - למה AMD? ולמה לא מעבד עם מהירות 3.2?"

כמו ש Kill-Machine הסביר בקצרה, מהירות המעבד נובעת מכמה תכונות. הנה מה שכבר עניתי בעבר לשאלה דומה פה
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=19088
"ההבדל המהותי בין AMD ל Intel הנו ביעילות בה המעבד מבצע פעולות לכל "פעימת שעון". בעוד מעבדי Intel מבצעים מעט פעולות יחסית לכל פעימת שעון מעבדי AMD מבצעים יותר. לכן בוא נניח לצורך הפשטות שמעבד Intel מבצע 2 פעולות ומעבדי AMD מבצעים 3 פעולות. מעבד אינטל מהיר יותר ולכל יחידת זמן יש לו יותר פעולות (לדוגמא מעבד 3000MHz ) ומעבד AMD עובד במהירות שעון איטית יותר (לדוגמא 2000MHz). עדיין לאותה יחידת זמן שני המעבדים מבצעים את אותה כמות של פעולות חישוב (6000 בדוגמא שלנו) כשמעבד Intel ביצע את אותם 6000 פעולות בזכות המהירות הגבוהה שלו (3000MHz*2) והמעבד AMD ביצע זאת בזכות היעילות הגבוהה שלו (2000MHz*3). כמובן שבשלב הזה ההסבר מפסיק להיות פשטני ונהיה מסובך הרבה יותר, מאחר ובמציאות ההבדל איננו רק ביעילות הארכיטקטורה של הליבה, אלא גם מושפעת מיעילות איכסון המידע עבור המעבד בליבה (מה שמכונה Cache) שמבוצעת ברמות שונות (המכונות L1, L2 ו L3) והיעילות בה המעבד מסוגל לחזות איזה מידע יידרש לו לחישובים העתידיים. מסתבר שכאן נמצא אחד ההבדלים הגדולים בין המעבדים... האלגוריתם בו משתמשת AMD יעיל (כנראה) בהרבה מהאלגוריתם שבו משתמשת Intel ולכן המעבדים שלהם כל כך יעילים. היעילות מתבטאת בכך שפחות פעמים המעבד מחכה למידע לעיבוד (הרי ללא מידע לעבד המהירות עצמה של המעבד הנה תיאורטית לחלוטין מפני שהוא יושב ולא עושה כלום)..."
לגבי הרעש - הרעש היחיד שנובע מאיזור המעבד הנו מהקירור וכמו שכבר אמרו לך הקירור של AMD בד"כ שקט יותר... מבחינת אמינות שני המעבדים זהים למיטב ידיעתי, אין הוכחה חותכת שמעבד מסויים אמין יותר או פחות מהשני.

"זכרון - למה 2 כרטיסים של 256? אין כרטיס בודד של 512" - כמו שענו לך כבר, ע"י קניה של שני מודולים אנו משתמשים בתכונה של DC DDR ובכך מנצלים את ה FSB הגדול (זוכר 800MHz?) של המעבד... מודול יחיד של זיכרון מסוגל להפיק ללא OC רק 400MHz...

"כרטיס מסך - מה יותר איכותי? מ שהצעת הgforce 5700?"
אין מה להשוות... ה ATI X600Pro חזק בהרבה...

"לא המלצת על כרטיס קול (שמצידי יהיה 5.1 סטנדרטי) ובמקום צורב רגיל אני אשמח להמלות על צורב DVD זול וטוב"
כמו שנאמר יש על הלוח כרטיס קול 5.1, אישית אני מעדיף כרטיס קול נפרד מהלוח אם ולכן המינימום יהיה כרטיס Creative SoundBlaster Live! 5.1 שעולה כ 175 ש"ח. כמובן שיש כרטיסים טובים יותר, ואם יש לך תקציב חפש כרטיס שמבוסס על ה Audigy 2... (אבל הם יקרים בהרבה).

הצורב DVD שאני יכול להמליץ עליו מנסיון אישי הנו ה Pioneer DVR-108, אבל בכללי הצורבים של Pioneer יקרים. יש את הצורב ש Kill_Machine המליץ עליו שיעשה את העבודה והנו זול בהרבה...

ישן 02-01-2005, 18:22
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
אני מודה לכם מאוד על התגובות המאירות עיניים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "אוקי"

גם החכמתי, וגם קיבלתי מושג קלוש לגבי מצב החומרה בשוק היום

לרוע מזלי נאלצתי לותר על מעבד AMD ועל הלוח-אם של אינטל היות ו:
א. מאוד התקרבתי לתקציב שלי
ב. החנות שאני קונה ממנה היא ספקית של אינטל, ככל הנראה...

הנה המפרט שהרכבתי, מה שסימנתי ב"?" זה רכיב שאני לא בטוח עד אני הוא טוב/כדאי לקנות

ATI PCI-EXPRESS X600PRO 256MB VIVO DVI
INTEL P4 3.2GHZ S775
MIDI ATX 380W AIR DOOR (?)
Intel Original ROCKLAKE 865PE 800 + AC (?)
DDR II 256MB 533 X 2 (?)
120GB 8MB SATA 7200 WD
DVD NEC ND3500A

3 שאלות:
1. הזכרון, אני יודע שהמלצתם על ה3200 כי הוא מהיר יותר (400), אבל על הזכרון הזה רשום 533... הכצעקתה?
2. המחיר של המעבד שאני קונה זהה למחיר של המעבד הזה:
AMD Athlon 64 3000+ CPU Tray + TT TR2 for AMD64
לפי זאפ (לא מכיר אתרים אחרים), משתלם לי לקנות את הAMD או להישאר עם האינטל?
3. הבורות שלי ברכיבי חומרה לא עושה לכם כאב ראש רציני מדי... נכון?

כמעט שכחתי!
בזמנו (בערך 4 שנים אחורה) המליצו לי להפריד בין הצורב לCDROM הרגיל היות וזה מקצר את זמן החיים של הנורה של הצורב.
על הייתרונות אין מה לדבר (צריבה מהירה יותר, נוחות) השאלה אם באמת יש סיבה להפריד בין ה-2

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 02-01-2005 בשעה 18:27. סיבה: שכחתי...
ישן 03-01-2005, 00:24
  MrS MrS אינו מחובר  

תשובות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אני מודה לכם מאוד על התגובות המאירות עיניים"

המפרט שהרכבת לא כולל את שמות ייצרניות החלקים לכרטיס מסך, למארז ולזיכרון, אז לא נוכל לחוות דיעה...
לוח-אם - של Intel... מאוד לא מומלץ... נתקלתי בהמון בעיות עם הלוחות אם של אינטל ואני ממליץ להתרחק מהם כמה שאפשר... המוכרים בישראל מנסים לדחוף אותם מפני שהם מקבלים אותם בזול יחסית ללוחות של יצרניות רציניות כמו Asus, Gigabyte, MSI ו Epox...
זיכרון - הזיכרון הנו DDR2 ולכן המספר DDR533... בדיוק כמו שאמרת, זכרונות PC3200 כרגע יותר מהירים מזיכרונות DDR2 במיוחד בדגמים הפשוטים שלהם (של ה DDR2). לגבי ציון רוחב הפס זכרון DDR2 533MHz יהיה PC4200. אבל, לתשומת ליבך, זכרון DDR2 זו הטכנולוגיה המתקדמת יותר ובעתיד הקרוב המודולים יהיו מהירים יותר מה PC3200...
מארז - מה אומר ומה אוסיף? זבל! מחשב מודרני לא יכול להתפשר על מארז גרוע. ספק כח ATX ולא ATX V2.0... לא מתאים למחשב שבנו לך (המחשב יהיה נכה מבחינת צריכת חשמל למרות שהוא יעבוד)... ללכת לחנות אחרת שיודעת להרכיב מחשב נכון.
השאר בסדר גמור.

מעבד Intel Pentium 4 3.2GHz BOX עולה בסביבות 1370 ש"ח, והוא יקר יותר מ AMD64 3200 BOX לסוקט 754 שעולה 1266 ש"ח, ומקביל במחיר למעבד לסוקט 939 שעולה 1350 ש"ח ואין שום צורך לקנות מעבד AMD64 עם קירור אחר מאחר וזהו מעבד קריר שהקירור המקורי מספיק בהחלט עבורו. כמובן שה AMD64 הנו מעבד מוצלח בהרבה ומתקדם הרבה יותר טכנולוגית...

"המליצו לי להפריד בין הצורב לCDROM הרגיל היות וזה מקצר את זמן החיים של הנורה של הצורב" - מי שאמר לך את זה הנו אידיוט מוחלט, (וצר לי על ההתבטאות). הנורה של הצורב הנה לד עם אורך חיים ארוך להפליא... הסיבה כמו שציינת הנה מהירות הצריבה שמושפעת ממהירות העברת המידע על ה IDE.

ישן 31-12-2004, 16:31
צלמית המשתמש של mkelman
  mkelman mkelman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.04
שידרוג...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "01.05 - עוגן מפרטים והצעות לשידרוגים - רק כאן!"

האם אפשר לשדרג אצלי במחשב משהו? או שכדאי לחכות עוד קצת................

Motherboard
CPU Type Intel Pentium 4HT, 2600 MHz (13 x 200)
Motherboard Name Asus P4P800 Deluxe (5 PCI, 1 AGP, 1 WiFi, 4 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Motherboard Chipset Intel Springdale i865PE
System Memory 512 MB (DDR SDRAM)
BIOS Type AMI (11/06/03)
Communication Port Communications Port (COM1)
Communication Port Communications Port (COM2)
Communication Port ECP Printer Port (LPT1)

Display
Video Adapter NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)
Video Adapter NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)
3D Accelerator nVIDIA GeForce FX 5200
Monitor Plug and Play Monitor [NoDB] (FHUZ3B0113694)

Multimedia
Audio Adapter SoundMax Integrated Digital Audio (Asus)

Storage
IDE Controller Intel(R) 82801EB Ultra ATA Storage Controllers
SCSI/RAID Controller D347PRT SCSI Controller
Floppy Drive Floppy disk drive
Disk Drive WDC WD800JB-00ETA0 (74 GB, IDE)
Optical Drive ASUS DRW-0402P/D (DVD:4x/2x/12x, CD:16x/8x/32x DVD-RW)
Optical Drive ATAPI CD-ROM MAX 56X (CD-ROM)
Optical Drive Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
SMART Hard Disks Status OK

Partitions
C: (FAT32) 65655 MB (38695 MB free)
F: (FAT32) 10634 MB (6671 MB free)

Input
Keyboard Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Mouse Microsoft PS/2 Mouse

הנתונים לקוחים מ: EVEREST Home Edition

ישן 01-01-2005, 00:35
  MrS MrS אינו מחובר  

האם אתה מרגיש
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי mkelman שמתחילה ב "שידרוג..."

צורך בשידרוג?
יש פעולה שאתה מנסה לבצע עם המחשב והוא לא מבצע לסביעות רצונך? לי נראה שזהו מחשב די חזק שאמור להריץ כמעט הכל. אם אתה בקטע של משחקים אז כמובן שכרטיס מסך חזק יותר זה דבר מתבקש, והשמיים הם הגבול מה אתה יכול להשקיע בשידרוג של כרטיס מסך...
כנ"ל עם תוספת זיכרון... אם אתה מבצע הרבה פעולות עיבוד תובעניות תוספת זיכרון הנה אולי הכיוון ללכת אליו...
האם הדיסק הקשיח שלך קרוב ללהיות מלא ולא בא לך לצרוב הכל ולנקות? קנה עוד דיסק קשיח... אולי בכלל תרצה לנסות להריץ מערך RAID סתם בשביל הכיף (ידרוש התקנה מחדש של מע' ההפעלה)?

אולי בכלל כדאי לשדרג מסך (אינני יודע איזה מסך יש לך) למסך גדול יותר / איכותי יותר? זה מביא לשיפור עצום בהנאה מהמחשב...
החלפת העכבר והמקלדת לסט איכותי אלחוטי (אם אין לך עדיין)?

אבל שוב, הכל מתחיל בצורך... אם אינך מרגיש בצורך, תשמור את הכסף שלך לפינוקים אחרים... המחשב חזק מספיק להריץ כמעט כל תוכנה שקיימת כיום.

ישן 02-01-2005, 17:40
  kingdavid2 kingdavid2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.04
מה דעכתם על מפרט

חבר שלי מעוניין במחשב הוא לא גיימר רציני. השימושים שלו במחשב
הם אינטרט קצת משחקים סרטים מוסיקה.
התקציב שלו עד 4400 לא גמיש. בניתי לו מפרט והוא כזה:
LG FLATRON F700P usn hub 1034
1089 AMD ATHolon 64 bit 3000socket 939
Gigabyte GA-K8ns 939 nFORCE3 ultra chipset 473
ATI Radeon 9550 128 MB 128 BIT gigabyte 375
Western Digital 80 gb Serial ATA 8M buffer 391
498 DDR Kingston 512 MB 400 MHZ CL3-3-3-3
עכשיו נשאר לו 550 ש"ח למארז שאני לא סגור על איזה מארז+ספק(ביחד או כל אחד בנפרד) אני הולך
מה אתם ממליצים במחיר כזה שיתאים למפרט הזה.
חשבתי על מארז Compucase 6A21-400(hec 400ldt mini ATX Case 470NIS
אם אפשר תמליצו על המארז או מ GLOB-NET או LOGICPC או LAMIR

נערך לאחרונה ע"י kingdavid2 בתאריך 02-01-2005 בשעה 17:59. סיבה: לא ראו כלום
ישן 03-01-2005, 00:51
  MrS MrS אינו מחובר  

ישנם
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "אולי תצליחו יותר טוב ממני- בקשה למפרט"

בסה"כ שלוש ייתרונות עיקריים שלוח-אם המבוסס על NF4 מקנה לך כשמדובר על שדרוג עתידי, והם השימוש בכרטיס מסך PCIe,שימוש ב PCIe+SLI, ויישום PCIx1 על הלוח לתוספות הרחבה עתידיות.

אין כיום שום ייתרון לכרטיס מסך PCIe על פני כרטיס AGP מבחינת ביצועים, כך שאם לאורך חיי המחשב אתה לא מתכנן שידרוג של כרטיס מסך אין לך בעיה (ודי סביר שהייצרניות השונות ימשיכו להוציא את הכרטיסים לשני הממשקים בתקופה הקרובה). כנ"ל לגבי SLI... אם אתה לא חושב שתוסיף כרטיס מסך שני סביר להניח שאין לך צורך ביכולת הזו... (ובתקציב שלך לוח עם SLI כנראה לא יכנס בכל מקרה...)

לגבי PCIx1, טכנית, אין בעיה להריץ כמעט כל יישום הרחבה על ה PCI שקיים כיום ללא בעיה (למעט Gbit LAN) כך שהייצרניות השונות לא רואות צורך לעבור ממשק כרגע...

למה אני לא בונה לך מפרט וזהו? מפני שקשה למצוא מארז וספק כח מתאימים במחיר זול מספיק שיכנסו בקלות למפרט... מאחר והכרטיס מסך הנו PCIe רצוי לשים במפרט ספק כח ATX v2.0 והם יקרים מאוד בחנויות אינטרנט שאני בונה בהם מפרטים (אם כי הם מאיכות מעולה...)

אם תרצה שנרכיב מפרט רציני תצטרך להמתין שיהיה יותר הצע של מארזים וספקי כח מתאימים.

נערך לאחרונה ע"י MrS בתאריך 03-01-2005 בשעה 00:56.
ישן 02-01-2005, 18:31
  seacat seacat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
מפרט מחשב לקולנוע ביתי

הרכבתי מפרט למארז לקולנוע ביתי (בשרשור הקודם)
והייתי שמח לקבל תגובות.
AMD Athlon 64 3000 Socket 939 BOX
Asus A8V Deluxe VIA K8T800 Motherboard
GeIL 512MB (2x256MB) PC3200 DDR400 Value DualChannel Kit
Gigabyte Radeon 9200SE 128MB DDR TV-Out Retail Video Card
NEC ND-3500A 16/4/24//48/16/48 Bulk DVD±R/RW
ZALMAN CNPS7000B-Cu (New Model)
HEC 475VD-T 2 fan

האם יש המלצות אחרות לגבי רכיבי הזכרון (האם לקחת זכרונות אחרים).
המלצות לגבי רכיבי הקירור (ספק ומעבד)?
ולמה כולם מחכים ל 17 לחודש? מה קורה אז? מחלקים את הזכיות בלוטו? המדינה מעניקה מחשבים חינם??
אשמח לשמוע.
דרך אגב, פעם כתבתי פה על ההתלבטות לגבי מארז לקולנוע ביתי. כבר בחרתי מארז והוא יושב אצלי בבית כבר...מחכה

נערך לאחרונה ע"י seacat בתאריך 02-01-2005 בשעה 18:43.
ישן 03-01-2005, 01:20
  MrS MrS אינו מחובר  

בהתחשב בתקציב
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי uzana2004 שמתחילה ב "בס"ד שבוע טוב לכולם איך המפרט..."

נראה בסדר, אך כמובן שבלי לומר לנו מי הייצרן של הזיכרונות ומאיזה דגם הם לא נוכל להגיב לגביהם... מאחר והמחשב מיועד למשחקים זיכרון עם טיימינג גבוהה מ CL2.5 לא ישרת אותך למטרות שהגדרת.

לוח-אם - לי יש ניסיון רע עם לוחות של Intel... האם הדגם המדוייק הנו Intel D915GAVL? אם כן, למה בדיוק מוכרים לך לוח עם כרטיס מסך על הלוח בזמן שאתה קונה כרטיס מסך נפרד? ייתכן שבאותו מחיר תוכל לקנות לוח-אם של ייצרן רציני יותר כמו Asus, Gigabyte, MSI או Epox?

מארז - זבל!!! - בדוק האם הספק כח במארז הנו ATX V2.0. אם לא, צא מהחנות ואל תחזור. מוכר שביודעין מתכנן למכור לך מחשב עם ספק כח לא מתאים פשוט מרמה אותך. (איך בודקים - הבט על הפלאג חשמל ללוח מהספק כח, אם יש לו 24 פינים זה ATX V2.0, אם יש לו 20 פינים זה ATX...). כמו כן צריך להיות פלג חשמל ייעודי לכרטיס מסך.

ישן 03-01-2005, 14:47
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
מפרט ב 3000 ש"ח כולל הכל דעתכםבבקשה

ידידה שלי רוצה לקנות מחשב ויש לה תקציב דל מאוד 3000 ש"ח כולל מסך
אז הנה מפרט שהצעתי לה מה דעתכם? (ההצעה נלקחה מגמא מחשבים www.gamapc.co.il)

אם יש הצעות אחרות אשמח לשמוע ולהזכירכם החנות צריכה להיות באיזור המרכז

מעבד AMD sempron 2500
לוח אם גיגה בייט GA-7vm400m
זכרונות kingston 512mb ddr 400 cl3
דיסק קשיח WD 40GB 7200 8MB buffer
כונן תקליטורים Lite on X52
כונן 1.44
מקלדת מולטימדיה
ועכבר אופטי PS2
רמקולים סטנדרטים
מארז compucase 6a19

סה"כ 2805 כולל מע"מ

המחשב למטרה של אופיס ואינטרנט (יענו למטרות משרדיות) אני חושב שזה כולל הרכבה אבל לא בטוח

אשמח לשמוע דעות והצעות לשיפור (לקחתי את הלוח הזה כי הוא היה הכי זול שם ויש עליו כרטיס מסך)

בתודה מראש
ארז

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 07-01-2005, 10:35
  MrS MrS אינו מחובר  

בבקשה
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי charm שמתחילה ב "צודק שכחתי את המסך"

הנה מפרט טוב יותר

שכולל קירור איכותי למעבד, לוח-אם טוב יותר עם כרטיס מסך נפרד ולא על הלוח של יצרן מצויין, זיכרון שמתאים למהירות ה FSB של המעבד, מסך טוב יותר, עכבר מצויין ורמקולים שאינם "גנריים" (וגם מקלדת אם כי לא הייתי מחשיב אותה למקלדת טובה בהרבה ממקלדת גנרית).

עריכה:
אופס, כשסיימתי להרכיב שמתי לב שחסר מארז... מארז יעלה 330 ש"ח כך שחרגתי די הרבה מהתקציב... (מארז איכותי כמו ה Compucase CI-6A19)
ניתן לפצות על כך חלקית ע"י בחירה במעבד חלש יותר כמו ה Sampron 2200 Tray CPU שעולה 320 ש"ח והנו מספיק בהחלט לשימושים להם צפוי המחשב הזה. אני עדיין חושב שמתקבל מחשב טוב יותר.

נערך לאחרונה ע"י MrS בתאריך 07-01-2005 בשעה 10:43.
ישן 03-01-2005, 17:21
  guyz6471 guyz6471 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
מידע עזרה בשדרוגון

שלום לכולם,

אז אני כבר עוקב אחרי הפורום כבר הרבה זמן
והחלטתי סוף סוף לעזור אומץ ולבקש ייעוץ אז ככה...המצב הוא כזה,

מחשב חדש עקב שיקולים פיננסיים ירכש רק בינואר 2006
לשדרוג יש לי רק 600-700 שקל

אלו התנאים הבסיסים שאני חייב להתבסס עליהם.

יש לי מחשב מיושן מאד אבל עוד סוחב איך שהוא המפרט הבסיסי שלי הוא

Board Manufacturer-INTEL D850MV
System Model- MV85010A
Processor- x86 Family 15 Model 1 Stepping 2 GenuineIntel ~1595 Mhz (P4)
Total Physical Memory 256.00 MB rdram
DISPLAY - NVIDIA GeForce4 MX 420 Adapter RAM 64.00 MB
NETWORK Intel(R)- PRO/100+ PCI Adapter
SOUND - Creative SB Live
DVD_RW - NEC ND-3500AG
CD-ROM - SONY CDU5221
FIRE WIRE CARD
מודם שלא בשימוש וסט מאוורים של Thermaltake
כי הייתי מייצר חום יותר ממאפיית פיתות באוגוסט.

מה שאני חשבתי לעשות כדי להחזיק שנה הוא להוסיף
עוד 256 מגה RDRAM
בערך 350 שקל משומש
ולהחליף כרטיס מסך ל משהוא כמו 5600U או 9600 אתם יודעים משאני ימצא משומש
לא יכול להתחייב על הדגם אולי TI4200 או TI4400 אז לא יהיה DX9 אבל מה שיהיה יהיה טוב.

אה ואני משתמש במחשב בעיקר לאינטרנט המרת ועריכה בסיסים של סרטים ונסיונות פטאטיים לשחק farcry moah וכו...

אז מה אתם אומרים?יש למישהו רעיון אחר או שאני בכיוון?
או שאולי לא כדי בכלל לשדרג?ומישהו יודע האם מספיק שזוג הזכרונות שאני יוסיף חייב להיות מאותו חברה או שאותה מהירות זה מספיק?
כאילו אני יודע שהמחשב חלש יחסית אבל אני חושב שעפ תוספות הוא יכול להחזיק עוד כמה חודשים.

מקווה שאני יוכל לקבל ייעוץ
גיא
ישן 04-01-2005, 10:48
  MrS MrS אינו מחובר  

הזיכרון
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי guyz6471 שמתחילה ב "עזרה בשדרוגון"

שאתה מוסיף חייב להיות שני מודולים זהים במהירות למודולים הקיימים שלך (PC600 או PC800), אך לא חייבים להיות מאותו ייצרן או באותו נפח זיכרון למה שיש לך (אבל שני המודולים החדשים כן באותו נפח!). אם אינך יודע מה יש לך כרגע, תתקין את התוכנה Everest Home שניתנת להורדה מפה
http://www.lavalys.com/products/dow...ang=en&pageid=3
ותביא תמונת מסך כשאתה במצב הזה

שים לב שיש לך כרגע לפחות שני DIMM פנויים על הלוח, אחרת כל עניין השידרוג של הזיכרון הנו אקדמי...

הלוח-אם שלך תומך ב AGP 4X כך שכל כרטיס מסך מודרני שתבחר יעבוד, אם כי ייתכן שבמצבים קיצוניים לא במלוא המהירות הפוטנציאלית. אם כל התקציב הנו 600-700 ש"ח, ו 350 ש"ח יעלו לך להערכתך הזיכרונות זה לא משאיר אותך עם יותר מדי לכרטיס מסך חדש, לכן כדאי לך לחפש בשוק המשומשים משהו חזק יותר ממה שיש לך כרגע.

כך אכן תקבל מחשב שימשוך אותך ל 2006...

ישן 03-01-2005, 20:01
  Kodi Kodi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04

הלן אנשים,
מחשב חדש למשחקים קטנים כמו CS ואינטרנט, ושיהיה לי אפשרות לOC כי אני לא רוצה להתקע עם מחשב חלש בעוד שנה.
בינתיים זה מה שחבתי עליו
מKSP:
Athlon™ 64 2800+ (S-754
LanParty (S-754) Nforce3 250, GBL, Fwire
512MB A-DATA DDR500 X2
RADEON 9550 128MB
80GB 7200/133 (8MB) SAMSUNG
Teac/SONY 1.44
מארז וספק מזיגזאג
COMPUCASE CI-6a21 300w ATX SUPER MIDI (Black & Blue) TOWER CASE

סך הכל בערך 3800ש"חים

עכשיו אני חשבתי על אולי לוח אם להחליף לEPOX EP-8KDA3J שעולה בערך 550 ש"ח, והבנתי שגם הוא אחלה אוברקלוקר,
הקטע זה שאני לא אחד רציני שמתעסק עם OC, יותר מהעלת FSB ומתח אני לא יותר מדי מתעסק אז אולי אני לא חייב את הDFI, מה אתם אומרים?
אגב אל תציעו לי בבקשה ג'יגהבייטים למיניהם אני לא אוהב אותם.
חוץ מזה כרטיס מסך הבנתי שהוא גם אחלה לOC, ואני לא צריך איזה 6600GT כי אני סך הכל משחק פה ושם CS, מה ני כבר צריך? 100FPS?
המחשב הישן שלי (שיש בחתימה) הולך לאבא ואמא לעבודות משרדיות וקצת גרפיקה כמו עריכת מעגלים (לא משו 3D).
זכרונות אני לא חושב שיש זכרונות יותר משתלמים מאלה, כי יש להם צ'יפים מעולים הבנתי והם אחלה אוברלקוקרים וזה שהם 500DDR רק מוסיף כי אחרי הכל זה שווה את זה כבסופו של דבר הם עולים 1200ש"חים ל1024GB, אמת?
אגב, הספק שקיים עכשיו (שוב, כתוב למטה) ילך למחשב החדש שאני עכשיו קונה וככה גם המארז והמארז ההספק שהבאתי פה יהיה פה במחשב הישן.
ועוד שאלה לדרך, ראיתי בKSP את הלוח של ASUS KV8-SE DELUX, איך הלוח הזה? כי הוא נראה אחלה בחלה! יש בעיות עם הצ'יפסט הזה כשמדובר בOC?
תודה אנשים
ישן 03-01-2005, 20:05
  arthas2k arthas2k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.04
דילמה לגבי מפרט מחשב חדש

שלום,
ההתלבטות העקרית שלי לגבי הקנית מחשב אם זה ללכת על ה AMD64 או על ה LGA775 של אינטל,
רציתי שתעזרו לי להחליט, עכשיו כמה סיטואציות :

אם קניתי AMD64 אז לגבי :

לוח אם : רק Nforce4 , צריך עזרה לגבי החברה והדגם, התלהבתי מה:
Gigabyte sli nvidia nforce4 sli dual graphic cards
דרך אגב אם אתם ממליצים על כרטיס מסך או יש לכם הערות לגבי זה אז בבקשה תעירו ותמליצו

מעבד : 3000+ 939 pin

כרטיס מסך : חשבתי על ה Gigabyte geforce fx6600gt 128mb retail אבל שוב אם יש הצעה יותר טובה או יותר משתלמת ושווה אז תציעו

דיסק קשיח : אני חושב ש 80gb מספיק לי, אני לא מבין בזה

אם קניתי intel p4 lga775 אז לגבי :

לוח אם : אני עוד לא חושב על לוח מסויים, אני יודע של ASUS, MSI ו ABIT יש לוחות טובים, לא יודע איזה דגם שווה ואיזה דגם טוב, בבקשה הצעות

מעבד : לא יכול להרשות לעצמי יותר מ 3.0 GHZ HT ואני לא רוצה presccot

כרטיס מסך : אותו הדבר כמו ב AMD ...

דיסק קשיח : אני משער ש 80gb מספיק לי, לא מבין בתחום הזה.

עכשיו נעבור לכמה הסכמות :

המספר פינים של הלוח והמעבד יהיה 939
החיבורים הראשיים של הכטיסים והלוח אם יהיו PCI-EXPRESS
את המארז ואת הספק אני קונה לבד...

נעבור לכמה שאלות שגרמו לי לדילמה :

אני גיימר בדם, רק משחקים 24 שעות,
שמעתי שהמעבדים של ה AMD מתחממים מהר ובגלל זה אני מתלבט על האינטל למרות שAMD יותר טוב למשחקים או שרק ככה סבור לי. לכן אני רוצה המלצות לקירורים למעבד לא יקרים.

לסיכום,
לגבי המחיר אני רוצה לראות לאיזה מחיר זה יגיע, לאחר שתבנו לי מפרט, ואני חוזר, אני לא מבין בכל העסק הזה של מחשבים וחומרה, רק פה ושם התעניינתי... אני לא יכול לשפוט שום מוצר כלא טוב, אם אתם חושבים שעשיתי טעות בבקשה תתקנו לי ותגידו לי איזה מפרט הכי כדאי ומשתלם לקנות

עוד שאלה אחרונה, לגבי המחירים שיורדים ב17, אתם יכולים לתת קצת פרטים ? לא ממש הבנתי את הקטע הזה...

אז שיהיה לילה טוב אני מחכה לתגובות מחר בצהריים, תודה מראש לעוזרים,

איציק
ישן 03-01-2005, 23:20
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
בסדר
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי arthas2k שמתחילה ב "דילמה לגבי מפרט מחשב חדש"

בוא נתחיל מהטעויות ונמשיך לפתרונות
דבר ראשון AMD (לפחות Athlon 64) לא מתחממים יותר מאינטל אלא פחות! עם מאוורר של AMD שמגיע בBOX הטמפ' היא 40 מעלות.
דבר נכון הוא שAMD יותר טובים למשחקים, והוא מוכן גם למשחקים של 64bit.
בקשר ללוח אם למעבדי AMD. (מומלץ מאוד היום מערכת מבוססת AMD, ולכן אני יבנה לך מפרטון).
nForce4 באמת מתאים, אני מעדיף את הUltra על SLI, מכיוון שSLI זה לזוג כרטיסי מסך, השקעה לא קטנה בכלל. המחירים היום של nForce4 בשמיים תחכה ל17 או לסוף ינואר ותרגיש בירידת המחירים, ותבין שהגיע הזמן.
כרטיס מסך... טוב 6600GT זה בחירה מצוינת. עכשיו יש כמה חברות, אתה יכול לקחת את Leadtek שהוא נבחר לכרטיס השקט והקר בסדרת 6600GT, והמומלץ. אתה יכול לקחת גם MSI שבה אם בנדל של 3 משחקים כמו XIII POP ועוד אחד. של Gigabyte הוא בא עם Doom3. אבל נראה לי שעדיף לקנות Leadtek.
דיסק קשיח זה המקום במחשב. אתה אמור לדעת כמה מספיק לך, כדאי היום 120GB, שההפרש קצת יותר מ100 ש"ח. תשים לב שזה 8MB Buffer. חברות מומלצות הם Westren Digital או בקיצור WD וSegeate.
יש לSegeate הרד דיסק עם NCQ (Baraccuda), שזה תכונה שמארגנת את הקבצים על ההרד דיסק בצורה מסודרת, עולה טיפה יותר. לWD יש את ה Raptor, שגם להם יש NCQ אבל הם יוצאים יקרים.
מומלץ 120GB 8MB Buffer SATA של WD.

מכאן תמשיך.
מפחיד!

ישן 04-01-2005, 17:01
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
טוב אני יסביר לך קצת
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי arthas2k שמתחילה ב "עוד משהו נוסף"

בקשר לירידת המחירים זה אמור להיות בלוחות האם שהיום המחיר שלהם כפול, ואל תחשוב שההפרש ישאר 200 ש"ח בין הSLI לUltra. הSLI ישאר בערך באותו מחיר, ולאולטרה תיהיה ירידה משמעותית במחיר, וגם nForce4 רגיל יגיע לשוק ומחירו יהיה נמוך אף יותר. אני לא ממליץ בשבוע שבועיים הקרובים לקנות מחשב, בגלל המחירים של הלוחות האם.

בקשר לתאימות, Gigabyte מייצרת לוחות אם כמו Asus כמו Abit EPoX ועוד חברות רבות. העקרון הוא שהלוחות בנויים על צ'יפסט של nVidia והחברות מייצרות לפי סטנדרטים קיימים כגון SATA PCX Socket939 וכל מיני חריצים. ולכן התקן קבוע ואין הבדל בין הביצועים עם Leadtek מול Gigabyte בלוחות אם של Gigabyte.
כרטיסי מסך - אין הבדל בין 6600GT בין החברות. אחד עשו השוואה וההבדל הכי גדול 2 FPS בין 120 ל122 או משהו כזה, ככה שלא תרגיש בהבדל, מכיוון שהכרטיס או אותו כרטיס (מהירויות וכל אלה), ולכן אם לא עושים OC אז הכרטיס נשאר אותו כרטיס. ההבדל המשמעותי הוא בכמות הרעש של המאוורר של הכרטיס מסך, והטמפ' שהוא שומר עליה, וגם יכולת הOC. מכיוון שאתה לא מתכוון לעשות OC אז Leadtek תספק לך מוצר מצוין.
בקשר ללוחות אם SLI. לצורך השקעה בSLI אתה צריך 2 כרטיסי מסך, דייהנו 400$ או 2800 ש"ח.
באותו מחיר ואף פחות אתה יכול לקנות X800XL שעולה 300$ ויותר טוב משני 6600GT. כלומר ההשקעה לא משתלמת. רק במקרה ואתה הבן של ביל גייטס אפשר לקחת SLI ושני X850XT PE, ויתן לך את הביצועים הכי טובים שקיימים היום. ולכן זה ממש לא מומלץ. כל סכום שתרצה להשקיע תמצא כרטיס בודד בסכום הזה אם ביצועים נפלאים. וגם הלוח עצמו מייקר את העיסקה, כולל ספק כוח חזק.
כיום SLI זה למשחקים ברולוציות גבוהות, ושמה הוא מציג שיפור, אבל הרוב עובד על רזולוציות רגילות, והSLI מיותר ויקר.
מפחיד!

ישן 04-01-2005, 19:14
  nir78 nir78 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.01
שלח הודעה דרך MSN אל nir78
אפשר הכוונה לשדרוג...

בעיקרון כיום יש לי חלקים ישנים מורכבים על full tower מאוורר היטב.
אני רוצה לקנות/ להחליף את החלקים הבאים ואודה להמלצתכם...

מעבד amd 64 (הבנתי שיש דגם טוב יותר עם chace של 1 מגה)
לוח אם (ללא כרטיס קול מובנה - יש לי hercules theater ומקסימום הוא יוחלף ל creative extigy)
צורב DVD
כרטיס רשת מובנה על הלוח (יש לי היום אחד אבל צריך לחבר את הנייד אז צריך עוד אחד) - רגיל או אלחוטי
כרטיס מסך (אני לא מתפרע עם משחקים אז פה אין מה להשתולל)
זכרונות (כ 1 מגה)
פאנל קדמי (לשליטה על 4 מאווררים ותאורה לחלון)
הרד דיסק SATA (כבר יש לי שניים אז אין מקום ל IDE נוסף) של בין 80 ל 120 ג'יגה

קירור למעבד יש לי את הזלמן הגדול חדש שעוד לא הותקן...

אודה להמלצותיכם וכמו כן האם שכחתי משהו...

ניר

נ.ב.
הקנייה תבוצע כנראה ב pchardware אלא אם כן למישהו יש המלצה על חנות טובה יותר...

נ.ב.ב.
תקציב של בין 4000 ל 5000 ....

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:09

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר