לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2006, 17:02
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
או ! סוף סוף תגובה עניינית !...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "הטק"ק ששוגר לעבר ישראל ב91 הוא איננו הסקאד"

ראשית בעניין ה"סקאד" :

כדאי כבר להפנים שאף טיל סקאד לא שוגר ולא נפל בשטח מדינת ישראל ב 91 !!!
כפי שנכתב ע"י "עמוס" היו אלה בעיקר טילי "אל חוסיין" שהם למעשה "שדרוג" עיראקי של ה"סקאד" המקורי (אלא שהם שוגרו ממשגרים ניידים ולא נייחים) .
ה"אל חוסיין" מבוססים על טילי "סקאד" שעברו שינוי מבחינת כשר נשיאת הדלק וכמות החנ"ם שבראש הקרבי וכל זאת על מנת להאריך את הטווח בכדי שיוכלו להגיע למדינות מרוחקות יותר מעיראק דוגמת ישראל.
השינויים המבניים שהעיראקים ערכו בטילים הם שכנראה הביאו לכך שחלק גדול מטילי ה"אל חוסיין" ששוגרו לעבר ישראל התפרקו בשלב החדירה אך בל נשכח שזה עדיין לא מנע מהם להתפוצץ !
אני אישית לא הייתי ממהר לכנות את טילי ה"סקאד" גרוטאות מעופפות היות ואין לי ספק שגם הדגם הבסיסי ביותר של טיל שכזה הוא איכותי יותר מאותו "אל חוסיין" עיראקי ובל נשכח עובדה נוספת שטיל דוגמת ה"סקאד" לא נועד במקור לשאת רש"ק קונבנציונאלי אלא גרעיני או אחר כך שסטייה של כמה מאות מטרים מהמטרה לא ממש תשנה.....

בעניין הרקטות הקטיושות וכל השאר:

שלא כפי שכתב "גילגמש" ש" יש מגוון רקטות המכונות קטיושות" לא כך הדבר !
אני בספק אם אי פעם שוגרה לעבר ישראל מלבנון "קטיושה" !
השם/כינוי "קטיושה" התייחס בשעתו לדגם אחד בלבד של רקטה רוסית בקוטר 132 מ"מ שפותחה במלחמת העולם השנייה ( כינוי המערכת היה BM 13 ) וזהו !
כל השאר הנן רקטות אחרות בעלות שמות אחרים קטרים אחרים ותכונות אחרות !!!
יש רקטות 107 מ"מ, יש רקטות 122מ"מ , יש רקטות 240 מ"מ וכו'.........

כמו כן החיזבאללה לא משגר לעבר ישראל טילים (למעט טילי נ"ט ששוגרו לעבר רק"מ צהל"י בלבנון או בסמוך לגבול) אלא רקטות איראניות/רוסיות/סוריות ואחרות מקטרים שונים ולטווחים שונים.
בהשוואה לטיל כמו לדוגמא ה"סקאד" הבסיסי הרקטות שמשוגרות לעבר ישראל הנן בעלות טווח קצר יותר (היחידה שמתקרבת לטווח של ה"סקאד" אך עדיין לא שוגרה היא ה"זילזאל") וכן כמויות החנ"ם שהן נושאות ברשקי"ם שלהן פחותות יותר (שוב למעט ה"זילזאל").
גם הרקטות וגם ה"סקאד" לא מצטיינים בכשר דיוק רב אך אין זה ממש משנה היות ורק"ק מראש לא נועדו לפגוע במטרות נקודה אלא לכסות תא שטח מסויים וה"סקאד" כאמור נועד לשאת סוגי רשקי"ם שלאו דוקא מצריכים פגיעה מדוייקת.....

מקווה שעניתי לפותח האשכול...

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 30-07-2006 בשעה 17:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2006, 19:09
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
מה ההבדל העקרוני בין טיל לרקטה ?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "או ! סוף סוף תגובה עניינית !..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
ראשית בעניין ה"סקאד" :

כדאי כבר להפנים שאף טיל סקאד לא שוגר ולא נפל בשטח מדינת ישראל ב 91 !!!
כפי שנכתב ע"י "עמוס" היו אלה בעיקר טילי "אל חוסיין" שהם למעשה "שדרוג" עיראקי של ה"סקאד" המקורי (אלא שהם שוגרו ממשגרים ניידים ולא נייחים) .
ה"אל חוסיין" מבוססים על טילי "סקאד" שעברו שינוי מבחינת כשר נשיאת הדלק וכמות החנ"ם שבראש הקרבי וכל זאת על מנת להאריך את הטווח בכדי שיוכלו להגיע למדינות מרוחקות יותר מעיראק דוגמת ישראל.
השינויים המבניים שהעיראקים ערכו בטילים הם שכנראה הביאו לכך שחלק גדול מטילי ה"אל חוסיין" ששוגרו לעבר ישראל התפרקו בשלב החדירה אך בל נשכח שזה עדיין לא מנע מהם להתפוצץ !
אני אישית לא הייתי ממהר לכנות את טילי ה"סקאד" גרוטאות מעופפות היות ואין לי ספק שגם הדגם הבסיסי ביותר של טיל שכזה הוא איכותי יותר מאותו "אל חוסיין" עיראקי ובל נשכח עובדה נוספת שטיל דוגמת ה"סקאד" לא נועד במקור לשאת רש"ק קונבנציונאלי אלא גרעיני או אחר כך שסטייה של כמה מאות מטרים מהמטרה לא ממש תשנה.....

בעניין הרקטות הקטיושות וכל השאר:

שלא כפי שכתב "גילגמש" ש" יש מגוון רקטות המכונות קטיושות" לא כך הדבר !
אני בספק אם אי פעם שוגרה לעבר ישראל מלבנון "קטיושה" !
השם/כינוי "קטיושה" התייחס בשעתו לדגם אחד בלבד של רקטה רוסית בקוטר 132 מ"מ שפותחה במלחמת העולם השנייה ( כינוי המערכת היה BM 13 ) וזהו !
כל השאר הנן רקטות אחרות בעלות שמות אחרים קטרים אחרים ותכונות אחרות !!!
יש רקטות 107 מ"מ, יש רקטות 122מ"מ , יש רקטות 240 מ"מ וכו'.........

כמו כן החיזבאללה לא משגר לעבר ישראל טילים (למעט טילי נ"ט ששוגרו לעבר רק"מ צהל"י בלבנון או בסמוך לגבול) אלא רקטות איראניות/רוסיות/סוריות ואחרות מקטרים שונים ולטווחים שונים.
בהשוואה לטיל כמו לדוגמא ה"סקאד" הבסיסי הרקטות שמשוגרות לעבר ישראל הנן בעלות טווח קצר יותר (היחידה שמתקרבת לטווח של ה"סקאד" אך עדיין לא שוגרה היא ה"זילזאל") וכן כמויות החנ"ם שהן נושאות ברשקי"ם שלהן פחותות יותר (שוב למעט ה"זילזאל").
גם הרקטות וגם ה"סקאד" לא מצטיינים בכשר דיוק רב אך אין זה ממש משנה היות ורק"ק מראש לא נועדו לפגוע במטרות נקודה אלא לכסות תא שטח מסויים וה"סקאד" כאמור נועד לשאת סוגי רשקי"ם שלאו דוקא מצריכים פגיעה מדוייקת.....

מקווה שעניתי לפותח האשכול...

לבני.

ישן 31-07-2006, 09:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי אסף שדה שמתחילה ב "דווקא כן חיפשתי וכן קראתי"

יש אצלם טעות מסויימת. קטונתי להתווכח ממוחי שפה ובלשנים בעלי תואר אוניברסיטאי. אני כן יודע מהן ההגדרות כדי להבחין בין רקטה, רקטה מתוקנת מסלול וטיל. הם לא.
יש להם טעויות נוספות. אולם, כאמור, קטונתי.
אם אתה מבקש את ההגדרות שלי, או של לבני הרי שהן כתובות שם.

נ.ב.
אפילו במילון הצבאי הרשמי קיימות טעויות בנושא זה.
ניתן להסביר את הטעויות, שהרי כל טיל הוא רקטה. וכן באנגלית אין ממש חילוק בין המינים השונים. שים לב גם לאמירות של המומחים השונים לגבי היטשטשות התחומים ככל שתחום הנשק המונחה מדוייק (נש"ם או חמ"ם) הולך ומתפתח. כיצד תגדיר טיל "משוטט", טיל, כתב"ם, כתב"ם אלים עצמאי? ההבחנה הדקקה לגבי רמ"ם שסיפקנו. מזל"ט שמתרסק עצמאית על המטרה ועוד.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 31-07-2006 בשעה 09:58.
ישן 31-07-2006, 18:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

וכמו שהבחנתי (עפ"י גדולים וחכמים ממני - אלו שיורים את הרמ"ם)
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "רגע רגע בלי להתרגז...."

:
הרמ"ם מתקנת מסלול ביחס למטרה שהוגדרה לה מראש.
הטיל אינו מתקן מסלול אלא יכול לקבל תיקונים מהמכוון אותו או ממערכת ביות (כלומר הטיל מתקן את המטרה והרמ"ם מתקנת את המסלול).

ישן 31-07-2006, 11:31
צלמית המשתמש של piupiu
  piupiu piupiu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "או ! סוף סוף תגובה עניינית !..."

הסקאדים שנורו מעיראק לישראל ב 91 עברו אכן שינויים כגון הפחתת גודל הרשק והגדלת מיכלי הדלק.
את הגדלת מיכלי הדלק ביצעו ע"י "איחוד" 2 טילים בריתוך ברמה די ירודה.
בגלל 2 הדברים הנ"ל, בשלב מסויים במעופו הוא היה עף בשיפוע חיובי (עם הראש למעלה) בגלל שהרשק לא היה מספיק כבד והטיל היה ארוך. וזאת כאשר היה אמור כבר להיות "עם הראש למטה" (אני חושב שזה בכניסה לאטמוספירה, זה ההגיון בכל אופן)
ולכן, הטיל אשר לא עמד בחיכוך (בגלל אופן הטיסה השגוי שלו) התחלק הרבה פעמים ל 3 מנוע, גוף ורש"ק.
וזה מן הסתם הפריע לפטריות לדעת באיזה מהם לפגוע, מה גם כמו שאמרו כאן, שזה לא נעים במיוחד ש 5 מטר (+-) מיכל דלק נופל לך על הראש...
ישן 31-07-2006, 11:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

רק להוסיף
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי piupiu שמתחילה ב "הסקאדים שנורו מעיראק לישראל ב..."

שלמרות היפרדות הטיל לחלקים, ולמרות חוסר האוירודינאמיות של החלקים, בשל האינרציה, כל חלקי הטיל המשיכו במסלול דומה והפיזור שלהם לא היה גדול. עפ"י עוזי (לבצור?) ראש מנהלת חומה לשעבר, החץ מסוגל להתמודד עם תופעה שכזו.
צורת התתמודדות נאסרה בעבר לפירסום. הוא כן רמז על רש"קי רסס אמריקיים מסויימים...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:21

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר