לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2006, 21:04
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rany שמתחילה ב "התבטאות אולמרט היום - כפר כנא פרטי שלו"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
גיוס מילואים צילום: אי-פי
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/515/942.jpg]

"רה"מ משתמש בנו לקידום מטרות פוליטיות"כך הגיבו לוחמי מילואים להצהרתו של אולמרט, לפיה הלחימה בלבנון תקדם את יישום ההתכנסות. לעצומה שפרסמו אנשי המילואים הצטרפו גם חלק מאמותיהם

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
האם הצהרתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לפיה הלחימה בלבנון תקדם את יישום ההתכנסות סדקה את אחדות השורות בקרב לוחמי המילואים של צה"ל? בעצומה שעוברת כעת בין חיילי המילואים, נקרא ראש הממשלה לחזור בו מדבריו. "זוהי פגיעה הרסנית בלכידות החברה סביב המערכה שלפנינו", טוענים הלוחמים. גם חלק מאמהות הלוחמים הצטרפו למחאה: "אם המלחמה היא מנוף לגירוש - שאולמרט ישלח את ילדיו".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/458/398.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2006, 16:18
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
יפה. אפילו את ההקדמות לתשובות למדת בע"פ
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אם אינך מבין לבד-מאומה לא יעזור"

סה"כ פחות נפגעים - למרות שזו אינה מטרה בפני עצמה, אני מקווה ומתפלל שתצא צודק בסופו של חשבון. אין לי שום בעיה עם זה. לך וספור נפגעים מאז החל תהליך השלום ותשווה למה שהיה לפני כן - ונראה מה הנסיגות - מכל סוג שהוא - יודעות להביא איתן: עליה או ירידה במספרי הנפגעים.

צה"ל יכול וצריך להפנות את מלוא כוחו למלחמה גם אם עליו לשמור על אזרחים. זו אחת ממשימותיו (הרבה יותר מאשר, למשל, לזרוק אותם מהבתים שלהם. לא זכור לי שמחית אז בעקבות התוספת המפתיעה לקוד האתי ולמשימות הצבא, אבל אולי פספסתי). אותם "7000 שהסתובבו בין הרגליים" שימשו נקודת משען ובסיס לפעילות של הצבא, גם מבצעית. למשל: היום נורות רבות מהרקטות בדרום מאיזור חורבות אלי סיני ודוגית ז"ל. מובן שכשהיישובים שם עמדו על תילם, היה קשה יותר לשגר מתחומן קסאמים. זו רק דוגמא אחת. באותה מידה אתה יכול לומר שטוב שהתפנו רוב תושבי הצפון מהבתים, כי זה מקל על הצבא שלא מסתובבים לו בין הרגליים - או בין הקטיושות - והוא יכול לפנות לעבודתו. זאת נראית לך מדינה נורמלית? הטיעון שלך משמעותו אחת - שיפרנו את מצבנו הטקטי (חטיבה ששמרה על יישובים יכולה כעת לפעול נגד המחבלים - שפעילותם רבתה מאז השתחררה החטיבה ממשימותיה הקודמות) והרענו את מצבנו האסטרטגי, בכך שהחברנו מאוד את האיום הפוטנציאלי והממשי על איזורים שונים בעומק השטח שלנו. אני יודע שריאליסטים כמוך מאמינים רק למה שהם רואים בעיניים ולא ל"פוטנציאל" (מה שקצת פוגם ביכולת שלכם לחזות את "חזון השלום"), אבל עד כה כל הפוטנציאל שהזהירו מפניו מתנגדי הנסיגות בצפון ובדרום, מימש את עצמו (אני כבר לא מדבר על מה שהתממש מאז החל תהליך השלום כולו. "רקטות מעזה? חה-חה-חה. אנחנו נמחק אותם אם יעשו את זה". "בלי בג"צ ובלי בצלם" וכו').

תמיכה בינ"ל - שכח מזה, חביבי. אם אתה בונה על זה, לא תעשה כלום כל חייך. ההסטוריה מוכיחה שאתה מקבל תמיכה רק אחרי שאתה מצליח במה שאתה עושה (ששת הימים, למשל) וכמה שלא תהיה אומלל (יום הכיפורים, למשל, שאז נמנעת מתקיפה מקדימה בשביל תמיכה ולא עזר לך כלום) - עדיין לא תקבל תמיכה. בסתיו 2000 קיבלנו תמיכה לשבוע לאור התנהגותו הפושעת של ערפאת, ואחרי שבוע נעלמה כלא היתה. אין לתמיכה הזו שום משמעות, רק מצד ארה"ב (וגם זה בערבון ממש מוגבל) והאמריקאים - ודאי הממשל הנוכחי - כבר הוכיח לך שהוא תומך בך אם תראה שאתה מתכוון לנצח, כיוון שזה אינטרס שלו יותר מאשר שלך. תמיכה בעולם הערבי? עזוב אותך. זה כבר שייך לפורום מדע בדיוני ופנטזיה.

הצמיחה במשק ממש לא קושרה לסיכויי השקט - עובדה שאין סימנים להתמוטטות או ירידה גם כיום, כשהמצב קשה ולא נראית תקווה לשקט באופק. העליה וההתאוששות התחילו לפני תוכנית הנסיגה מעזה, ולא יעזרו הספינים של אדלר. עבדתי אז במשרד האוצר ואני יכול לשרטט לך את הגראפים. גם לאורך ההסטוריה של מדינת ישראל תגלה, שתקופות הזינוק המרשימות ביותר של הכלכלה היו, כשלא נראה באופק שום סיכוי להסדר (להוציא את שנות ה-90).

עד כאן, ידידי, וזה כשהראש קצת כבד מהצום. וכל זה בלי שנכנסו בכלל לתחוןם הערכים, שאצלי הוא חשוב אבל אינני יודע מה אצלך (בלי לזלזל, באמת אינני יודע) - כמו ערך ההתיישבות, ערך העמידה, גם של האזרחים, מול התקפות בלתי פוסקות (כפיש היה בגוש קטיף. כולם מזלזלים באנשים האלה ומפליא אותי שאפילו היום, אך אחד לא מתחיל להעריך מה הם עברו ואיך התעקשו לעמוד בזה. בלי לפגוע: אם היית מציע פיצויים מלאים לתושבי הצפון תמורת התפנות מבתיהם בתקופה זו, כמה לדעתך היו מתעקשים להשאר, אפילו בכח?), ושלא לדבר על ערך ההתנגדות ואי-הכניעה לטרור, ממנו ברחנו כבר פעמיים, אין דרך אחרת לראות את זה (ודאי לא בעיניהם) ואם אתה מתעקש לא לקשור בין זה לבין ההסלמה (תראה את רצועת עזה, שפעם להשיג בה קלאצ'ניקוב היה כמו לזכות בפיס, והיו מכינים מטעני חבלה מחומרים שקונים בבית מרקחת. היום הרצועה מפוצצת בנשק אנטי-טנקי, נקווה שלא יותר מזה, וממשיך להגיע ממצרים כל יום).

יום שקט לך ולאזרחינו וכוחותינו,

אליהו.
ישן 04-08-2006, 05:39
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
ה"מורים" שלי שונים משלך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "יפה. אפילו את ההקדמות לתשובות למדת בע"פ"

פחות נפגעים זוהי אחת המטרות החשובות.

צה"ל יכול וצריך להפנות את מלוא כוחו למלחמה גם אם עליו לשמור על אזרחים בתחומי מדינת ישראל. הוא מחוייב גם בשמירה על אזרחים בתחומי השטחים הכבושים כל עוד ממשלת ישראל לא החליטה אחרת. לגבי רצועת עזה בינתיים המדינה החליטה אחרת וטוב שכך. על מנת שלא ל"הפקירם" הוחלט לפנותם. לידיעתך כל ישוב בשטח כבוש איננו חוקי, אפילו אם נעשה בידי המדינה. הישוב הוא זמני - כל עוד הנימוק לישיבה הוא נימוק בטחוני.

כאשר הוחלט שנימוק זה איננו בתוקף חייבים לפנות את התושבים.

אלו שהסתובבו בין הרגלים הוו הפרעה לפעולות הצבא ובזבוז משאבים וכוח אדם רב לענות על גחמתם של המתנחלים. ניתן אפשר וגם מוכח, שאפשר לטפל בטרור גם כאשר יושבים מחוץ לשטח הרצועה וגם לספוג פחות נפגעים.

כאילו שכאשר ישב הצבא בתוך שטח הרצועה לא היו רקטות, מרגמות וקסאמים לא נהרגו חיילים ואזרחים ?
נדמה לי שהמצב בדיוק הפוך - אתה רואה מה שקורה באותו רגע בנקודה מצומצמת. אין לך כל ראיה רחוקה והיקפית. הבעיה של מדינת ישראל, שהיא במרבית המקרים, מגיבה ואיננה יוזמת - במיוחד הדבר בולט בנושאי היחסים עם שכנינו. למעשה הטרור הוא המכתיב לנו את המהלכים במקום שאנחנו נקבע את סדר היום.
אין בהשקפתי "למחוק" אף אחד באופן שיטתי - מי שטרוריסט נרדוף אותו עד חורמה ולמרבית העם הפלסטינאי נושיט יד מתוך הבנת המצב הקשה והבלתי אפשרי אליו הם נכלאו.
היום כאשר כל העולם הוא "כפר אחד גדול" ללא תמיכה בינלאומית כוללת ורחבה אין כל אפשרות של חיים תוך כדי שגשוג וצמיחה. אינני מתכוון דוקא להיבט המלחמתי, שגם הוא חשוב. אני מתייחס בעיקר לצד הכלכלי קיומי. מדינה הנתונה תחת טרור מתמשך וללא אופק שיושג שקט, משקיעים מדירים רגליהם ממנה, מתרחקים ממנה. אין כיום מושג של עם לבדד ישכון.
אם עבדת פעם באוצר אתה לבטח מודע לדברים הללו. אתה לבטח אמור להבין שהפעילות הכלכלית מונחה ע"י צפיות וכאשר מאותתים רגיעה הפעילות הכלכלית גוברת.
ביבי לא היה זוכה להצלחה ללא משקיעים, ללא אמונה שכלכלת מדינת ישראל יציבה וכדאי להשקיע בה - גם ממקורות פנים וגם ממקורות חוץ. ביבי לא היה מצליח אלמלא המדיניות הנבונה של ממשלת שרון.

ראשך עליך כבד תמיד ואיננו מוכן לראות מעבר לאף. אצלי הערכים הם הדבר לחשוב לא רק בתאוריה אלא בעיקר במציאות ובפעילות האישית שאינה כרוכה בנהנתנות.

חבל שהזכרון שלך קצר - הנשק ה"כבד" היה מצוי ברצועת עזה בעת ישיבתו של צה"ל שם. נכון שהיום קל יותר להכניסו אבל גם קל יותר להוציאו מידיהם ובהרבה הרבה פחות נפגעים.

אתה קושר מין שאינו מינו - הצפון (אם אתה מתכוון לאותו צפון) הוא בתוך שטח מדינת ישראל לעומת השטחים הכבושים, שאינם כאלו. אין כל אפשרות השואה בין השניים.

אני מאחל לכולנו לחזור לשקט ולרגיעה ולהמשיך מכאן להמריא למחוזות של שגשוג פתוח וצמיחה.

ולכל נביאי השקר והחורבן לא תהיה תקומה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 04-08-2006, 08:31
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
שוב, בוקר טוב לך
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ה"מורים" שלי שונים משלך"

הטיעון שלך בדבר הנימוק הזמני של ההתיישבות הוא מעניין, לא שמעתי אותו מאף אחד עד עכשיו, למרות שזהו תחום עבודתי. בכל מקרה, ודאי אתה מודע לכך שישנה מחלוקת משפטית בכל הנוגע למעמדם של המחוזות שישראל השתלטה עליהם במלחמת ששת הימים (למעט רמת הגולן, שהיתה שטח ריבוני סורי. אני מניח שגם עליה אין לך בעיה לוותר בשם הפיוס) - היות ששטח זה מעולם (חוזר: מעולם) לא היה שטח ריבוני של אף מדינה, הוא אינו נופל, לצערך הרב, תחת ההגדרה שטח כבוש ולכן כל תילי התילים של התאוריות שהעלית לגבי מה מותר ומה אסור בו, לא רלוונטיות. מדובר באדמות מדינה, שאנשים שילמו עבורן כסף מלא (מידע אישי) ואין כל מניעה לבנות ולגור במקומות אלה. בג"צ הישראלי, שכבר הוכיח את יכולתו בכל הנוגע ל"נימוקים בטחוניים" שלא נראים לו, היה פוסל זאת על הסף, אלמלא היה צידוק משפטי (או יותר נכון, אי מניעה משפטית) לדבר. אני מניח שקראת את "אדוני הארץ" של אדוני "הארץ" עקיבא אלדר ועדית זרטל (פרשן וקולנוענית שנעשו מומחים מדיניים ומשפטיים), אני יכול להמליץ לך גם על חומר קריאה אחר.

עוד לא הוכח שניתן לטפל בטרור מחבל עזה תוך כדי ישיבה בחוץ - להזכירך, אנו עדיין ממתינים להוכחה בימים אלה וגם הוכחה זו לוקה בחסר - ראה זה פלא, כדי "לטפל" בטרור הכוחות נאלצו להכנס שוב, קרקעית, בדיוק כמו שנחזה לפני שנה. אין טעם שנמשיך להתווכח על ספקולציות (מה היה אם היישובים היו נשארים) כי אנו פשוט לא מסכימים. על עובדות אין להתווכח - כוחות צה"ל היום בתוך הרצועה.

אמת שהטרור הוא המכתיב לנו את צעדינו ואיננו יוזמים. ראיה: שש שנים שתקנו מול התעצמות חזבאללה בלבנון ולא יזמנו, רק כשהתחילו שוב לפעול, הגבנו. זו דוגמא לראיה לטווח רחוק שלך יש ולי אין - אני הייתי בעד פעולות מניעה בלבנון (וברצועה) מראש ואילו אתה חיית את הרגע ואמרת, כמו רבים אחרים בעלי רוחק-רואי, "אם שקט, אז נעזוב את זה כרגע".

אולי מספיק עם ססמאות "טרוריסט נרדוף עד חורמה", אנחנו לא עושים את זה ולא מתכוונים לעשות את זה, אלא כשהחרב כבר מונחת על צווארנו. זה פשוט לא נכון. מרבית העם הפלסטינאי, שצר לי עליהם, לדעתי פשוט הגיעו למצב שצרפת הגיעה אליו בשנות ה-80 של המאה ה-18: אם הם לא יקומו ויעשו משהו, במחיר כבד של חלקם, לא יזוז כלום. זה כבר בידיים שלהם. לא חסרים עמים שהתקוממו נגד מנהיגות פושעת (גם לשיטתך, כמדומני, לאחר שפינינו את הרצועה, התקפות ממנה נגד ישראל הן התנהגות פושעת) ולאחר שמיגרו אותה הטיבו את מצבם. זה כבר תלוי בהם. אנחנו לא נעשה מהפכות בשבילם (וגם לא נצליח. עד כה הצלחנו רק להעלות את החמאס לשלטון, שלא לדבר על חבורת ערפאת שעד היום כמעט כל פלסטיני נורמלי מקלל אותנו על שהנחתנו אותה על ראשו).

לגבי תמיכה בינ"ל - זכותך לחשוב כך אבל גם לא יזיק לך להאזין לבעל מקצוע. ככזה אני חוזר ואומר לך, אין לה כמעט שום משמעות ואם תחכה לה בכל פעם שאתה נדרש להגיב או להתגונן, עדיף לך להתחיל לארוז כבר עכשיו. תמיכה בינ"ל איננה שיקול, נקודה. אבל אם אתה חושב אחרת - יבושם לך. פשוט מצחיק אותי שישראלי שחי פה עוד מסוגל להתבטא במונחים האלה.

לגבי ההצלחה הכלכלית - כנ"ל. עוד לא הסברת לי את העליה בבורסה בעצם הימים האלה כשדרום לבנון בוערת (וגם צפון ישראל במידה ידועה). אני לא אומר שרגיעה ויציבות לא משפיעות, הן עוזרות, אבל הן ממש לא העיקר. גם כאן איננו מסכימים ורק נשחית מילים מכאן ולהבא. מדיניות נכונה של שרון - ככל שחולף הזמן ואני רואה קצת מעבר לאף שלי, אני לא מצליח לראות תחום אחד שבו היתה לשרון מדיניות נכונה, למעט שניים: חילוץ הכלכלה מהמשבר העמוק אליו נקלעה (כולנו יודעים למי מגיע הקרדיט, ולמי לא יתנו אותו לעולם) וחילוץ ישבנו מכתב אישום רציני שאיים עליו.

ראשי דווקא כבד עלי לא תמיד, אלא כשאני צם, כמו אתמול. מצער לחשוב שהרמה שלי שעיניך היא כזו של אחד שצם כל הזמן, אבל מילא. אני שמח שערכים חשובים לך, אבל אני מבין שאלה ערכים שונים מאלה שחשובים לי וגם עם זה אפשר לחיות.

אני לא יודע מה מקורות המודיעין שלך - אין מה להשוות בין הנשק שהסתובב ברצועה לפני הנסיגה, לבין מה שיש שם היום (לא צריך דו"חות מסווגים בשביל זה. קרא עיתונים) ושוב ססמא - "קל יותר להוציאו מידיהם ובהרבה הרבה פחות נפגעים". אני לא יודע מי מכתיב לך את זה, אבל לדקלם את זה זה לא מספיק. כדאי ורצוי להוכיח מה שאומרים. בינתיים אין לזה שום תימוכין, שלא לומר ההיפך.

עם שתי השורות האחרונות שלך אני מזדהה ללא כל הסתייגות ומוסיף,

יום שקט ובטוח לעמיתינו האזרחים בצפון ובדרום ולכוחותינו הפועלים שם,

אליהו
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:23

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר