לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2006, 06:05
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
חוכמולוגיה שחצנית ישראלית
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "אולי זה פיתוח חדש של שיריון..."

האם לא למדנו כלום. כן, אני יודע שאנכנו הכי הכי, ואף אחד לא יכל לנו. לנו הטנק הטוב בעולם, לא משנה שבכל יום הוא במקרא הטוב נגרר החוצה לאחר שנפגע מסיבה זאת או אחרת, לבטח לא מנשק מן השורה הראשונה.

לנו הטרופי ואגרוף הברזל הטובים בעולם... אה, אם... איפא הן למעשה המערכות ההן? המצב הנוכחי לא מתאים להן? הן נשמרות לתצוגות ומצגות בטלויזיה ותערוכות חשובות באמת?

שמתם לב שהתמחנו בפיתוח:
פיתרונות יקרים לבעיות זולות,
פיתרונות מתוחכמים לבעיות פרימיטיביות.

שמתם לב שאין לנו תשובה אף ל... קאסם?

שמתם לב אנו "משמידים" עשרות משגרים ביום, אבל מה, "ברוך השם" הם חוזרים וצצים ואף מתרבים מיום ליום.

שמתם לב שפשיטה באמת מדהימה, שמעבר לאומץ, התעוזה והמקצואנות, היא לבטח תוצאה של מאמץ מודיעיני ממושך, ונתגאה בה לדורות הסתימה בפשיטה על מבנה ריק?

לצערי הרב לא קשה להוסיף כאנה וכאנה, אך הנקודה שרציתי להעביר היא רק, שקצת צניעות והתייחסות רצינית לאויבנו, לא הייתה מזיקה.

אתכם הסליחה, אם חלילה פגעתי במי מכם. אף לי הייתה תרומה צנועה לפתרונות שכאלו.
ליביו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2006, 06:52
  סרג'יו סרג'יו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.05
אוווווו, תורו של הגאון מוילנה הגיע
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "חוכמולוגיה שחצנית ישראלית"

אז הינה כמה תשובות:

1. תראה לי טנק אחד בעולם שעמיד בפני 3 פגיעות סגרים. ולשאלתך למה מורידים כל טנק שנפגע מפיפס קטן? כדי שלא יהיה יותר נזק!. ולידיעתך מרכבה סימן 4 זה הטנק הכי ממוגן בעולם, אז שוש!

2. פתרונות יקרים לבעיות זולים- אהההה, ח'ברה הבן-אדם צודק! לא למגן את הטנקים במיגון אקטיבי. סה"ך כולה סאגר שאפילו ילד בן 5 יודע להפעיל. (תודה אפילו המהנדסים של רפא"ל לא עלו על זה)

3. איך אין תשובה לירי הקסאם? ממממ תראה לי מדינה אחת שהורידה טיל שבקושי יש לו חתימת מכ"ם והוא חצי מהגובה שלך בערך.

להבא לא לכתוב שטיות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

ישן 03-08-2006, 15:48
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
ידידי היקר
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "טוב ראשית אני מתנצל אם פגעתי בך!"

שמה תקרא על מה האשכול, ומה נכתב בתגובות שלפני תגובתי.

אם לתמצת, זילזול מוחלט בטכנולוגיה וביכולות של הגרוע והערמומי שבאויבנו.

הפרסים שתיכננו ב6 השנים האחרונות (אם לא מוקדם יותר) רבדים רבדים של קנונייה להשמדת "השטן הקטן" כמו הנאצים התחילו מאידאולוגיה, מצאו את האמצעי- אחיהם השיעים המדוכאים במקום הנכון-על הגבול עם "השטן הקטן". וכך עם עזרה הומניטרית לה נזקקו הללו, קיבלו גם חיזוק אידאולוגי לכיוון הנכון, הדרכה ואמצעים המתאימים לרמתם ולשטח. באמצעים פשוטים, עם הרבה מחשבה ותיכנון תגובות לשיטות התגובה הקבועה והמקובעת, הצפויה מראש. הם הצליחו לשתק חצי ממדינתנו.

אל אף שהם הופתעו מן עוצמת התגובה, מיטב הטכנולוגיה לא יכולה להם.
פנאטיות+ערמומיות גוברות על מיטב הטכנולוגיה.

ואנחנו בעיוורון ושחצנות פנאטית, עדיין מזלזלים בהם.
לזה התכוונתי, עכשיו ענה תגובות לענין

תודה,
ליביו

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 03-08-2006 בשעה 15:56.
ישן 15-04-2010, 19:02
  gkiler gkiler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "אוווווו, תורו של הגאון מוילנה הגיע"

אז הינה כמה תשובות:

ציטוט:
1. תראה לי טנק אחד בעולם שעמיד בפני 3 פגיעות סגרים. ולשאלתך למה מורידים כל טנק שנפגע מפיפס קטן? כדי שלא יהיה יותר נזק!. ולידיעתך מרכבה סימן 4 זה הטנק הכי ממוגן בעולם, אז שוש!

1. T72 עמיד גם בשש פגיעות סאגר, תלוי איפה פוגעים, מרכבה 4 עמיד ב 20, אפילו T55 עמיד בפני פגיעת סאגר.
ועל מיגון טנקים אפשר להתווכח רבות, אך אני יגלה לך הוא לא הטנק הכי ממוגן בעולם. זוכר את המרכבות ב2006 שנחדרו חזיתית (כפי שאני זוכר) ע"י קורנטים, כול עוד הוא נחדר הוא לא הממוגן בעולם. כי מה ההבדל בין פלדת 1 מטר ל1.2 מטר אם את שניהן חודר הקורנט ואין שום דבר באמצע.

ציטוט:
2. פתרונות יקרים לבעיות זולים- אהההה, ח'ברה הבן-אדם צודק! לא למגן את הטנקים במיגון אקטיבי. סה"ך כולה סאגר שאפילו ילד בן 5 יודע להפעיל. (תודה אפילו המהנדסים של רפא"ל לא עלו על זה)

אני חושב שהוא דיבר על כיפת הברזל ואמצעים אחרים שדיי מגזימים בהם (שימוש בטילי ספייק על חוליות מחבלים בודדות, העלאת מטוסים לאוויר בגלל אותן חוליות ושימוש בנשק מדויק להשמדת משגרים).
בן 5 לא יודע להפעיל סאגר לידיעתך, הפעלת סאגר היא דבר מסובך מאוד וצורך הדרכה ואימונים רבים.

ציטוט:
3. איך אין תשובה לירי הקסאם? ממממ תראה לי מדינה אחת שהורידה טיל שבקושי יש לו חתימת מכ"ם והוא חצי מהגובה שלך בערך.

אממ ארה"ב כול יום משגרים טילים באימונים על טילי אימון שלא גדולים מהקסאם, בעיראק מערכות "פלנקרס" התמודדו מול פצצות מרגמה בגודל כף היד בהצלחה דיי גדולה, ברוסיה טילי אימון למערכות נ"מ משוגרים כטף וגודלם כאמה.

להבא לא לכתוב שטיות!
ישן 07-02-2013, 01:10
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "חוכמולוגיה שחצנית ישראלית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 2liviu
האם לא למדנו כלום. כן, אני יודע שאנכנו הכי הכי, ואף אחד לא יכל לנו. לנו הטנק הטוב בעולם, לא משנה שבכל יום הוא במקרא הטוב נגרר החוצה לאחר שנפגע מסיבה זאת או אחרת, לבטח לא מנשק מן השורה הראשונה.

לנו הטרופי ואגרוף הברזל הטובים בעולם... אה, אם... איפא הן למעשה המערכות ההן? המצב הנוכחי לא מתאים להן? הן נשמרות לתצוגות ומצגות בטלויזיה ותערוכות חשובות באמת?

שמתם לב שהתמחנו בפיתוח:
פיתרונות יקרים לבעיות זולות,
פיתרונות מתוחכמים לבעיות פרימיטיביות.

שמתם לב שאין לנו תשובה אף ל... קאסם?

שמתם לב אנו "משמידים" עשרות משגרים ביום, אבל מה, "ברוך השם" הם חוזרים וצצים ואף מתרבים מיום ליום.

שמתם לב שפשיטה באמת מדהימה, שמעבר לאומץ, התעוזה והמקצואנות, היא לבטח תוצאה של מאמץ מודיעיני ממושך, ונתגאה בה לדורות הסתימה בפשיטה על מבנה ריק?

לצערי הרב לא קשה להוסיף כאנה וכאנה, אך הנקודה שרציתי להעביר היא רק, שקצת צניעות והתייחסות רצינית לאויבנו, לא הייתה מזיקה.

אתכם הסליחה, אם חלילה פגעתי במי מכם. אף לי הייתה תרומה צנועה לפתרונות שכאלו.
ליביו.

לכל הבעיות שהזכרתה כבר היה פיתרון שניקרא, הימצאות בשטח.
לכן נאמר שמה שמטומטם אחד יכול להרוס, אלף גאונים לא יכלו לתקן.
אבל אתה צודק בדבר אחד במיליון אחוז, באמת שלא למדנו כלום!!
ישן 21-04-2007, 19:20
  psycho59 psycho59 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.07
בכל מקרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 4-b שמתחילה ב "טנק זולפיקאר"

לא נראה לי שהטנק הזה יורה כ"כ רחוק כדי להגיע מאיראן לישראל, וגם אם יביאו אותו לסוריה\לבנון. לצבא שלנו יש יותר מידי דרכים לטפל בטנק הזה.. ועם כל הכבוד לא הכל אנחנו יודעים על הטרופי ואם מחמשים טנקים במערכת הזאת או לפחות ייחמשו ואם כבר מדברים אז יש פתרונות לקסאמים.
ותפסיקו כבר כל פעם להיזכר במלחמת לבנון השניה. עם כל הצרות שהיו אף אחד לא זוכר שוואללה הפאשלה פה הייתה של הדרג הפיקודי ולא של החיילים כי אין מה לעשות שלנו יש חיילים מהשורה ונשק מתקדם רק שהפיקוד קצת החליד ועכשיו אין מה לומר הוא פי 10 טוב. אני בטוח שכל כוחותת הביטחון לא עיוורים למצב והם יודעים טוב מאוד שהמלמה הבאה היא לא נגד חיזבאללה אלה נגד צבא אמיתי ושלאיראנים יש הרבה טילים, תאמינו לי שמתכוננים למלחמה הבאה, לא משנה כמה נדבר אף אחד פה הוא לא גאון בנושאי ביטחון ולאף אחד אין את כל החלקים בפאזל שירכיבו לנו את התמונה השלמה ולפי זה הוא יוכל לשפוט אם ניצחנו במלחמה או לא ניצחנו ואיך תפקדנו, ככה אנחנו, לא יודעים כלום כי לא מגיע לנו לדעת כי אנחנו גולשים בפורום והרמטכ"ל הוא הרמטכ"ל ראש הממשלה הוא ראש הממשלה וה' זה ה' להם מגיע לדעת והם יודעים איפה אנחנו עומדים ואת האמת, ממש לא נראה לי שהם יושבים בשקט ויותר נראה לי שהם עושים הכל כדי שידינו תיהיה על העליונה!
ישן 23-04-2007, 07:49
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
השריון האירני
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אם אינני טועה הם רכשו בשעתו את הצ'יפטיין (וקראו/התכוונו לקרא לו "שיר איראן")...."

עד אמצע שנות ה- 90 התבסס השריון האירני על רכש טנקים, בתחילה מארה"ב ואח"כ מברית-המועצות ומרוסיה, והעברת הידע לייצור לאיראן.

באמצע שנות ה- 80 הוקם מפעל (אם זה באמת מעניין מישהו אז שמו - Defence Industries Organization והוא ממוקם ב- Shahid Koiah Dooz Industry Park כ- 250 ק"מ דרומה לטהרן) אשר ייצר (בעצם הרכיב) את ה- M-60 האמריקאי ואת ה- T-72 הרוסי. בנוסף רכשו האירנים ידע מסין לייצור והרכבה של ה- Type 59 הסיני.

החל מאמצע שנות ה-90 (1994) הודיעו האיראנים שהם מייצרים טנק משלהם - זהו ה- Zulfiqar שזכה לניתוח מרשים בפורום.

היות והשריון האירני מורכב מלא פחות מ- 12 סוגי טנקים פעילים (מנסים להתחרות איתנו...) קצת קשה לדעת ממה בדיוק מורכב ה- Zulfiqar אך מומחים שבדקו אותו טוענים שכללית ניתן לומר שהתובה מערבית (עם מנוע רוסי 780 כ"ס וממסרת אירנית) והצריח מזרחי עם תותח 125 מ"מ ו- "התאמות אירניות" (כך למשל עמדת המפקד בצד ימין והתותחן יושב מצד שמאל של הצריח ונא לא לשאול אותי מה ההגיון ואיך הטען מסתדר מתחת למפקד...)

ושוב, למתעניינים באמת - הרכב השריון האירני (המספרים מוערכים):

200 טנקי Chieftain
200 טנקי M47M
500 טנקי M48A5 (מגח 5)
200 טנקי M60A1 (מגח 6ב' בלי "גל"...)
1000 טנקי T-54/55 (מתוכם כמות לא ידוע ששופרה לתצורת Safir-74 - מיגון ריאקטיבי ובק"ש)
1000טנקי T-72 (מתוכם 250 משופרים שסופקו ישירות מפולין ב- 1995 ועוד 250 T-72Z ששופצו באירן)
500 טנקי Type 59
500 טנקי Type 69-2
וכמובן Zulfiqar שמספרם לא ידוע

ישן 16-04-2010, 18:56
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כל הטנק הזה נראה כפיקציה ולא יותר מכך...."

מצד שני- למה לאירן בכלל להשקיע בטנקים? הגנתית, ארה"ב יכולה להשמיד מאסות של שריון בקלות מהאוויר ועל הקרקע כמו ב-91' וב- 2003. התקפית, למדינות המפרץ יש טנקים מתקדמים כמו אברמס שאירן בכל מיקרה לא יכולה לייצר. אפילו עיראק קונה חטיבת אברמס. אני בספק אם יש ל-"זולפיקאר" או לכל טנק אחר מקום מרכזי בתוכניות המבצעיות של אירן. בהתאמה, אני מניח שזה פרויקט קטן יחסית, והתוצאות בהתאם.

אגב, בתמונה הראשונה בהודעה 9# ניתן להבחין בבירור שהטנק נצבע בדוגמאת הסוואה של פסים אנכיים כשצריחו מופנה אחורה (כמו בתמונה)- בהשוואה לכך, עצם העובדה שהם התקדמו ליכולת צידוד הצריח קדימה היא הישג גדול

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 16-04-2010 בשעה 18:59.
ישן 17-04-2010, 22:57
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
אני מציע לא לזלזל

אז נכון שהטנק האיראני הוא, ככל הנראה, קניבליזציה של טנקים דקה לפני שהם יוצאים מהשירות והשבחה קלה שלהם.
זה לא הישג טכנולוגי מדהים, אבל זה משהו. עושה רושם שהאיראנים החליטו לנסות לייצר הכל בעצמם.
השלב הראשון הוא קניבליזציה והעתקה. כך מתחילים לצבור ידע. זה קורה בנ"מ, בחיל הים, במטוסים ומסוקים.
כל פעם מופיע כאן אמל"ח איראני חדש יחד עם אין ספור קריאות זלזול. אני לא במשחק הזה.
עובדתית בעוד 15-20 שנה, אם האיראנים יתמידו כמו שהתמידו בתכנית הטק"ק והגרעין זו תהיה תעשייה
עם פוטנציאל נזק לא קטן.

מה צריך לעשות אופרטיבית? סנקציות יותר חזקות שיחייבו אותם להפנות משאבים לכלכלה החלשה
שלהם וליציבות המשטר. אמברגו חזק שיאלץ גם את הסינים והרוסים לישר קו.
ישן 18-04-2010, 12:36
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "אני מציע לא לזלזל"

ציטוט:
עובדתית בעוד 15-20 שנה, אם האיראנים יתמידו כמו שהתמידו בתכנית הטק"ק והגרעין זו תהיה תעשייה עם פוטנציאל נזק לא קטן.

אבל למה להשוות דווקא לתוכנות הגרעין, הטילים והלל? למה לא לעשות את האקסטרפולאציה מתוכנית הזולפיקאר עצמה? עובדתית, הם הכריזו ב- 96' על ייצור סדרתי- ועכשיו, 14 שנה אח"כ, יש להם רק שילדה חלודה בלי אף רכיב מרכזי איראני ו/או מתקדם. קצב התקדמות אפסי, במשך 15-20 שנה נוספות, יוצר פוטנציאל נזק קטן מאוד.
זה לא מעיד כלום על האירנים בכלל- בהודעה אחרת באשכול רשמתי שאין להם בעצם סיבה להשקיע בטנקים- אבל בתוכנית הזולפיקאר עצמה בחלט אפשר לזלזל. עושה רושם שהיא כוללת בעיקר רתך וצבעי.
ישן 20-05-2010, 22:36
צלמית המשתמש של Fik TV
  משתמש זכר Fik TV Fik TV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.08
דור 4 בפתח?

עוד לפני שראינו את דור 3 מתגלגל ברחובות טהרן בכוחות עצמו, כבר יש את הזולפיקר 4.
קישור
ציטוט:
Iran to Unveil New Generation of Zolfaqar Tanks
TEHRAN (FNA)- The Iranian Army announced on Tuesday that it plans to unveil an upgraded version of its main battle tank, Zolfaqar, next month.

"Army's Ground Force has carried out ample research and studies for upgrading the technology and applications of Zolfaqar tanks, and the updated version of the tank will be unveiled in the (Iranian) month of Khordad (May 22-June 21)," Commander of the Iranian Army Ground Force Brigadier General Ahmad Reza Pourdastan said in an exclusive interview with FNA today.

"Fire navigation system of the new Zolfaqar tank has been updated and Laser systems have been mounted onto the tank," Pourdastan said, adding, "These upgrades have remarkably increased the tank's operational capabilities."

Zolfaqar is a second generation of Iran's main battle tank (MBT). The test prototypes of the tank were evaluated in 1993. Six semi-industrial prototypes of the tank were produced and tested in 1997.

The tank has a distinctive box-shaped, steel-welded turret of local design. Zolfaqar combat weight is reported to be 36 tons and has a 780 hp diesel engine; the tank has a 21.7 hp per ton ratio.

The Zolfaqar is operated by a crew of three personnel. The automatic loader is believed to be the same one from the T-72 tank.

The tank is armed with a 125 mm smoothbore gun 2A46, which is fitted with a fume extractor. Its secondary armament consists of a 7.62 mm coaxial and a 12.7 mm machine gun. For the Zolfaqar fleet, the Ammunition Group of the Iranian Defense Industries Organization mass produces a standard high explosive 23 kilograms (51 lb) propellant charge which fires the 3 kg warhead at a muzzle velocity of 850 meters per second (2,800 ft/s).

The Zolfaqar-1 uses a fire control system which enjoys a 'fire-on-the-move' technology. The Zolfaqar mounts a laser-warning pod on the turret. Its design enables the tank to use an Iranian-made package of reactive armor.

Zolfaqar-2 is a prototype tank used as a test bed. The Zolfaqar-3 also features considerable upgrades to the fire control system, chassis, engine and main gun, with a 125mm autoloader. The Zolfaqar-3 is believed to be available for export by 2010.

ישן 20-05-2010, 22:38
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
"דור חדש" של טנק זולפיקאר יוצג ביוני

http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=8902281623

אולי הדור החדש יוכל לנסוע על זחליו ולא על מוביל?

"Army's Ground Force has carried out ample research and studies for upgrading the technology and applications of Zolfaqar tanks, and the updated version of the tank will be unveiled in the (Iranian) month of Khordad (May 22-June 21)," Commander of the Iranian Army Ground Force Brigadier General Ahmad Reza Pourdastan said in an exclusive interview with FNA today.

"Fire navigation system of the new Zolfaqar tank has been updated and Laser systems have been mounted onto the tank," Pourdastan said, adding, "These upgrades have remarkably increased the tank's operational capabilities."

Zolfaqar is a second generation of Iran's main battle tank (MBT). The test prototypes of the tank were evaluated in 1993. Six semi-industrial prototypes of the tank were produced and tested in 1997.

The tank has a distinctive box-shaped, steel-welded turret of local design. Zolfaqar combat weight is reported to be 36 tons and has a 780 hp diesel engine; the tank has a 21.7 hp per ton ratio.

The Zolfaqar is operated by a crew of three personnel. The automatic loader is believed to be the same one from the T-72 tank.

The tank is armed with a 125 mm smoothbore gun 2A46, which is fitted with a fume extractor. Its secondary armament consists of a 7.62 mm coaxial and a 12.7 mm machine gun. For the Zolfaqar fleet, the Ammunition Group of the Iranian Defense Industries Organization mass produces a standard high explosive 23 kilograms (51 lb) propellant charge which fires the 3 kg warhead at a muzzle velocity of 850 meters per second (2,800 ft/s).

The Zolfaqar-1 uses a fire control system which enjoys a 'fire-on-the-move' technology. The Zolfaqar mounts a laser-warning pod on the turret. Its design enables the tank to use an Iranian-made package of reactive armor.

Zolfaqar-2 is a prototype tank used as a test bed. The Zolfaqar-3 also features considerable upgrades to the fire control system, chassis, engine and main gun, with a 125mm autoloader. The Zolfaqar-3 is believed to be available for export by 2010.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 20-05-2010 בשעה 22:44.
ישן 06-02-2013, 16:46
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
כול כך הרבה פריטים מוכרים
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "אם כבר, אז הנה הבחור מהמצעד..."

גריל אחורי - 2 דלתות כדוגמת M60ת מצביע על שימוש במנוע V הפולט שני כתמי סולר שרוף.
מסנני אוויר - TOP LOADED אמריקאיים כמו ב- M60A3
גלגלי מרכוב - פטון.
סיפון עם גרילים המסודרים בצורת Y - זהה לפטון. לא יכול להיות מנוע T55 כי הןא מקורר מים עם רדיאטור גדול, ולא מקורר אוויר כמו בפטון.
לוח השעונים והמחוונים פטון ברור, גם מושב הנהג מיקום הנה והמדף.
מסקנה - תובת פטון מוארכת קימעא.

צריח כנראה חדש עם רכיבים שתולים.
תותח כמו ב-T72, בקוטר 125 מ"מ.. מה הבעייה להשיגו?

בקיצור שעטנז.

לגבי האירנים, אמנם מדובר בנסיונות המעלים גיחוך, אך יש לציין שאם הם היו מסמנים את הטנק כמשימה בעדיפות עליונה, כמו העתקת טילי נ"ט, המשך אחזקת ציוד ממקור מערבי (הוק, פטון, M109, M113, קוברות, צ'נוק, מסוקי בל, פנטומים, F14, ועוד), יצור טק"ק ופיתוח דורות ממשיכים, יצור חמ"מ, יצור מזל"טים אלימים ואחרים, ועוד.. היינו רואים כבר טנק מערכה עיקרי ברמה אחרת.
להערכתי, אין הם מתבססים על קרבות שריון בשריון להגנת המולדת, אלא על ניידות, יכולת פגיעה בעורף האוייב, שימוש בנשק נ"ט קטן אך קטלני, וכו. לצורך קיום המטרות האלה, טנק מערכה עיקרי איננו משאת נפשם של מנהיגי המשטר.

למרות הגיחוך, מהווה איראן מעצמה איזורית בעלת יכולות והיקף כ"א וארסנל המעוררים דאגה בצמרת המערב ובמנהיגות בישראל.

הייתי מוכן לראות פחות גיחוך וזלזול, ויותר הערכת יכולות וניתוחם.

ב
ישן 06-02-2013, 21:16
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
אתה לא טועה
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מיכאל, תקן אותי אם אני טועה, אבל -"

ובכלל, אני לא אוהב את הדיאלוג של "טעית, אתה לא מבין , וכו". כולנו מבינים.

לגופו של זולפיקר

נראה לי שהגוף הוארך, וזוות הגישה של המזקו"ם נמוכה מהפטון.
המרווח בין הגלגלים הוגדל ולכן חשבתי שהתובה הוארכה.
הגלגלים הינם גלגלי M60 מאלומיניום (ראה הצלעות).
משום מה (ואין לדעתי צורך בכך, ) נוספו עוד 2 זוגות גלגלי תמך בכול צד, סה"כ 5 לעומת 3 בפטון M60/60A1
הזחל שחוק עד אימה, דבר המראה חוסר בחלפים. (זחל T97 שלא נותר בו גומי כלל).(או אולי T142ת קשה להבחין).
התובה הונמכה באופן משמעותי, דבר שגרם "להתקרבות" של מהלך הגלגל מרכוב לגלגל התמך. ראו בתמונות איך משקל הטנק מלפנים גורם לזוית "שקיעה" של התובה מלפנים.
לא שכחו את צינור הפליטה של מחמם הצוות הישןת מעל כנף קדמית שמאל.
את הפנסים הקדמיים רתמו מחדש בתצורת אברמס עאליק.
כנפיים קדמיות הינן באמת צ'יקמוק רציני כמו גם הארגזים לאורך התובה.

לא טנק חדש, לא מתחדש ולא בטיח. בן כלאיים המבוסס על טכנולוגיות ורכיבים משנות ה-70.
לא נראה לי שהקוף ביקש לתת עדיפות לפרוייקט.
ישן 06-02-2013, 22:53
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
תודה!
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "שכחתי את נושא ההארכה"

אני חושב שזה דיי בטוח להניח שעם השעטנז הזה שהאיראנים עשו, איכות הריתוכים לא ממש היתה דבר שהם שמו דגש עליו...
אין טנקים מערביים עם עם 7 בתי-זרועות בכל צד? אולי האיראנים אנסו תובה קיימת... זה שהמזקו"ם הוא מזקו"ם פטון, אין על זה עוררין. גם "תוספות המיגונים" על הצריח לדעתי הן עבודת פחחות ותו לא, אני חושב שראיתי פעם תמונת תקריב של הצריח והמיגונים היו נראים ריקים לגמרי...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:32

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר