לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2006, 06:07
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה בדקתי את שני הקישורים שנתת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marokay שמתחילה ב "מעוניין לקנות ספר"

ולפי דעתי זה בכלל לא אותו ספר.
לפי מיטב הבנתי (רק ממה שקראתי בשני האתרים) ההבדל הוא כזה:

קודם כל: שני מחברים שונים - שתי פילוסופיות שונות, למרות שעל פניו זה עשוי להראות אותו דבר.
סון דזה=אופוס: כוונתו המקורית יותר בלא להכנס לעימותים, ואם כבר נכנסת - אז איך להשתמש במה שיש לך כדי להלחם ולנצח. כי לא תמיד יש לך את האפשרות להגדיל את הכלים שלך (יותר ידע, יותר לוחמים, יותר לוחמים מעולים). לא הייתי ממליצה להמעיט בערך של חוסר כניסה לעימותים, כי דווקא כאן אפשר להשיג הרבה הרבה יותר ולבזבז הרבה פחות אנרגיה ומשאבים מאשר כאשר נכנסים למלחמה. כאן לפי דעתי ההתמקדות היא בחוכמה לפרק מטעני חבלה לפני שיתפוצצו, אבל אם התפוצצו - לדעת איך לטפל בהם.
סן צה=עופרים מתמקד הרבה יותר במלחמה עצמה, איך לנצח בה במינימום מאמצים. כלומר: איך לטפל במטען חבלה אחרי שהתפוצץ.

לפי דעתי: סון דזה מנסה לטפל בשורש המלחמה, ואילו סן צה מטפל בסימפטום.

סון דזה - יש גם פרשנות בנוסף למאמרים, מה שמקל להבין את הספר לימינו אנו
סן צה - אך ורק החיבור עצמו, בלי פרשנויות. אתה נותן את הפרשנות שלך. וזה דבר חשוב מאין כמוהו.

סון דזה - ניתן למצוא פתרון גם למצבים יומיומיים
סן צה - יותר למצבים צבאיים.

אבל הכי טוב שאתן לך דוגמה:

נניח אתה ובת זוגך רבתם.
אתה שונא צבע וורוד.
היא רוצה לנקום בך ולפגוע בך.
סן צה היה מציע לה לנצח ולפגוע בך במינימום מאמצים: כלומר, לצבוע את כל החדר שלך בוורוד.
גם סון דזה היה מציע לה את אותו הדבר, אבל כאופציה מאוחרת יותר. הוא היה מציע לה קודם לנסות לראות את הצד שלך (ותאמין לי שזה דבר קשה בפני עצמו, בעיקר כשאתה פגוע), לנסות לבדוק מהי הבעייה האמיתית (היא סתם רצתה ממך אתמול קצת תשומת לב, ואתה - לא התייחסת אליה, אז זה הצטבר אצלה ונהייה הר גדול) כדי לפרק את הבעייה לפני שתגיעו למצב שהיא נוקמת בך ואתה נוקם בה, עד שתגיעו להיות כל כך פגועים אחד מהשני, שלא תבינו לאיפה בכלל נעלמה האהבה.
כאן סון דזה גם ישאל אותה מהי באמת המטרה האמיתית שלה: האם היצר שדורש שתיפגע הוא שייתן לה סיפוק (בדיוק כמו אלה שמקבלים סיפוק מלרצוח אנשים), או שהמטרה שלך זה רק להשיג את תשומת ליבך שתאהב אותה שוב. אלו שתי מטרות אחרות ובהתאם לכך - הפיתרונות שונים.
סן צה לעולם לא יעלה על דעתו לשאול שאלות פסיכולוגיות כאלה. אצלו אין חוכמות: מצב הוגדר כמלחמה, אז צריך לנצח בו ולפעול מיד.

אני אישית הייתי ממליצה לך לקנות את שני הספרים. אבל אם אתה רוצה לקנות אך ורק ספר אחד הייתי אומרת לך לקנות את זה של סן צה=עופרים, כי רק מהכותרת של הספרים האלה "אמנות המלחמה" אני יכולה להבין שמה שתפס אותך באמת (ובגללו אתה רוצה לקנות את הספר) זו המלחמה עצמה ואיך לנצח בה. אתה לא רוצה להמנע ממנה, אלא להכנס לתוכה ולהלחם.
אחרי שתקרא את סן צה, אגיד לך לקרוא את הספר של סון דזה. גם שם הוא ילמד אותך לוחמה בדיוק כמו שאתה רוצה, אבל רק אחרי שאתה נלחם אתה יותר חכם, ואז תוכל באמת לשמוע מה שיש לו להגיד. תבין את החוכמה שלו יותר. אמנם הכוונה שלו היא לא להכנס למלחמה מלכתחילה, אבל עדיין הוא מדבר הרבה יותר על מלחמה מאשר על משהו אחר.

אני לא קראתי את הספרים, אז אני לא יודעת מה ההבדלים מבחינת הפילוסופיה של הלחימה. אני חושבת ששוה לך לשאול באחד הפורומים של אמנויות לחימה. ייתכן שלא תקבל תגובות בכלל או שתקבל תגובות משונות, אבל יש הרבה כאלה שמתעמקים בלחימה ומשלבים את הפילוסופיה של האמנות שהם עוסקים בה (כלומר מי שלומד לעומק טאי צ'י מתעמק בפילוסופיה של הלחימה העומדת מאחורי זה וכו'). אני בטוחה שיענו לך.

תהנה מהספרים ובהצלחה
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

נערך לאחרונה ע"י מריאל בתאריך 05-08-2006 בשעה 06:12.
חזרה לפורום
ישן 05-08-2006, 07:43
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה יש לי עוד הצעה בשבילך
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "בדקתי את שני הקישורים שנתת"

כנס לקישור הבא:

http://www.nativ.cc/nov03/fishman.htm

עשור להסכמי אוסלו: "המלחמה העממית" של אש"פ – מאמר של יואל פישמן.

עזוב פוליטיקה. המאמר הזה אינו על פוליטיקה בכלל, אלא על איך עושים מלחמה בימינו אנו, שיטות טקטיות, אסטרטגיות ורשומה שם גם תורתו של מאו.

אולי הסעיף הראשון – הצגת הבעייה ישעמם אותך, ואבל מהסעיף השני והלאה: "אש"פ לומד מתנועות שיחרור סוציאליסטיות" – אני בטוחה שזה יעניין אותך.
חוץ מזה כאן גם רשום שיש עוד ספר שנקרא "אמנות המלחמה" של סון טסו.
באופן כללי אולי כדאי לך לחפש בכיוון לוחמת גרילה – אני בטוחה שגם שם תמצא דברים שיעניינו אותך מבחינת אמנות המלחמה, ויותר מכך: איך מיישמים את פילוסופיות המלחמה העתיקות.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:11

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר