לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #9  
ישן 03-08-2006, 16:21
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.12.05
הודעות: 17,294
אם כל הכבוד
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]מה אתם מצטמררים כל..."

ויש כבוד - באביב נעורים סוג האיומים הפיסיים וההשלכות של כשלון, לא היו חמורים כמו עכשיו. בימי אביב נעורים אפשר היה ללכת ברחוב בבירות כאילו שאתה בטיילת לונדון ביום שבת בבוקר. היום עומד מולך אוייב שגם בעורף לא מנמנם מתחת לאיזה עץ עם תמ"ק חלוד - האנשים שנתקלו בהם היו חמושים ומוכנים לקרב, גם אם מעטים. פאשלה במבצע במלחמת ההתשה משמעותה היתה שבי (ראה השייטת ב 1967) בעוד היום כל גופה שתוותר בשטח או אפילו תרחיש בסיגנון "כחול וחום" תהיה מכה גדולה מאוד לישראל מכל בחינה פרט לבחינה הצבאית נטו.

אני לא מקנא במי שצריך לפקד על פעולה שלכאורה היא פעולה צבאית "פשוטה" (פשיטה בעורף האוייב במיקום שיש עליו מודיעין וללא ששאלת גורל בני ערובה עומד על הפרק - בסך הכל עבור כוחות כאלה אלה הפעולות שהם אמורים לבצע) אבל כל כך הרבה הסתבכויות בה יכולות להפוך לאירוע שחורג מן המימד הצבאי.
_____________________________________
.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 03-08-2006, 16:27
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 03.01.05
הודעות: 4,584
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אם כל הכבוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
באביב נעורים סוג האיומים הפיסיים וההשלכות של כשלון, לא היו חמורים כמו עכשיו. בימי אביב נעורים אפשר היה ללכת ברחוב בבירות כאילו שאתה בטיילת לונדון ביום שבת בבוקר. היום עומד מולך אוייב שגם בעורף לא מנמנם מתחת לאיזה עץ עם תמ"ק חלוד - האנשים שנתקלו בהם היו חמושים ומוכנים לקרב, גם אם מעטים. פאשלה במבצע במלחמת ההתשה משמעותה היתה שבי (ראה השייטת ב 1967) בעוד היום כל גופה שתוותר בשטח או אפילו תרחיש בסיגנון "כחול וחום" תהיה מכה גדולה מאוד לישראל מכל בחינה פרט לבחינה הצבאית נטו.


עם כל הכבוד, נראה לי שאין לך מושג על מה אתה מדבר. תקרא שוב את הפרטים על מבצע אביב נעורים ומבצע נג'ע חמדי - הסכנה בהם היתה עצומה לעומת הסכנה במבצע הנוכחי. אני לא רוצה להיגרר לאשכול של "למי יש גדול יותר" ואני משבח בכל פה את החבר'ה שתכננו פיקדו וביצעו את המבצע הנוכחי, אבל אני שוב אומר ... קצת פרופורציות.
_____________________________________
! This is Sparta

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 05-08-2006, 22:04
  J-R J-R אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.01.06
הודעות: 744
תגובה לצנחן1
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אם כל הכבוד"

"מה אתם מצטמררים כל הזמן ... תנמיכו קצת את המיזוג אז לא יהיה קר.
מבצע מתוכנן היטב, נחמד לראות שפיקוד הכוחות המיוחדים קרם עור וגידים ומבצע פעולות משולבות בצורה טובה.

נא לא להשוות את המבצע למבצעים כמו אביב נעורים ונג'ע חמדי - אין דין מבצע בעורף האוייב כשרק החברים שלך יכולים לעזור לך, כדין מבצע של 200 לוחמים עם חיפוי אווירי חסר תקדים של מסק"רים וסיוע של כטב"מים, כאשר ברקע חה"א מבצע גיחות הפצצה והנרה בלתי פוסקות.
טוב מאד שהתקיים המבצע, זה עוזר לשיקום הזיקפה הלאומית, אבל לא צריך להגזים ..."מה שכדאי שתדע הוא שרמת החיילות הלחימה שמציגים לוחמי החיזבאללה, או לפחות זאת שהציגו אלה שנמצאו בשיח' כביב גבוהה הרבה יותר מזו שהציגו מחבלי אש"ף בביירות או חיילי הצבא המיצרי (לפחות ע"פ מה שאני יודע על הפעולות הנ"ל, שלמדתי לעומק, וע"פ היכרותי הלא מעטה עם מחבלים פלסטיניים מכל האירגונים). בלחימה מול החיזבאללה לא תראה מקרים של היסתערויות עיוורות, ירי "מעל הראש" בסגנון הפלסטיני, או כניעה תחת נחיתות מספרית. מדובר בהחלט בלוחמים ברמה טובה, שיודעים לנצל את שליטתם בשטח ולהיפרס היטב בשטח בנוי (למשל העלאת ספוטרים לגגות, החשכת האזור, תקשור בתנועות ידיים בלבד ועוד). המתחם היה שמור ברמה גבוהה ביחס ל"עורף".

כמובן, איש הישר בעיניו יעשה ודעתך מכובדת בכל מקרה, אך הייתי מציע לא להמעיט במורכבותו של מבצע כזה (או אחר), בעיקר כאשר כוח כה גדול מצליח להיכנס, לבצע ולצאת ממתחם עורפי בלי נפגעים לכוחותינו תוך השלמת 100% מהמשימה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 05-08-2006, 17:38
  J-R J-R אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.01.06
הודעות: 744
נושא מעניין- והתשובה לשאלתך-
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "אין ספק,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DJ ESH
למרות שאני מקווה שהצהרות צה"ל על כך שלא היה יעד ממוקד למבצע הזה נובעות מכך שבסוף לא תפסו\הרגו מישהו משמעותי. אינני רוצה להאמין שמבצע כזה באמת מבוצע רק כדי לומר "אנחנו יכולים להגיע גם לבעל בק, הבנתם?".

אבל כאמור, אין ספק שמדובר כנראה במבצע המצולם ביותר בהיסטוריה של שתי היחידות הללו. רק לראות את התמונות.. (למרות שכדאי לשים לב שהכיתוב ליד התמונות כנראה מצוץ מן האצבע, אלא אם כן מישהו באמת חושב שתמונות השדה בפלש מלא צולמו "בעומק האויב ליד בעל בק" ולא ביציאה או בחזרה למבצע, בשטח ישראל).


חזרתי רק היום ואני לא יודע האם השירשור הזה עדיין פעיל, אבל אם הוא פעיל אז דע לך שהתמונות שפירסם דו"צ שצולמו תוך כדי הפעולה עצמה צולמו רק ע"י הכוח של סיירת מטכ"ל. בשלדג אין דברים כאלה. לעומת זאת, כל תמונות העיתונות שמופיעות בשירשור הזה (מלבד התמונה הקטנה המופיעה תמונה העליונה ומתחתיה הכותרת "הפשיטה" ) הן של כוח שלדג, וצולמו בישראל לאחר המבצע.

לגבי נחיצות המבצע ויעילותו- קל להיות חכמים לאחר מעשה, ולבקר החלטות שנלקחו טרם נודעו התוצאות שאתה יודע היום. גם בדיעבד אני חושב שהמבצע היה נכון, גם מבצעית וגם מורלית, לעומת מבצע השייטת שבוצע אתמול בתוצאות מאכזבות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 04-08-2006, 01:54
צלמית המשתמש של MoonParty
  MoonParty MoonParty אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.10.05
הודעות: 135
שלח הודעה דרך ICQ אל MoonParty שלח הודעה דרך MSN אל MoonParty
הייתה חשיפת יתר של פרטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מבצע חד וחלק - הפשיטה של סיירת מטכ"ל ושלדג על בעל בק במלחמת לבנון השניה"

פורסמו יותר מדי פרטים על המבצע אתמול.. מה, מי למה כמה ואיך.

אמצעי התקשורת עברו את הגבול. כל פעם הם יוצאים בפיסת מידע (אמיתית או לא), מפרסמים אותה בכותרות הראשיות מבלי לחשוב על ההשלכות של העניין.

בהתחלה זה היה מיקום מדוייק של נפילת הטילים, אחר כך עברנו למידע על אנשים כאלו ואחרים.

עם כל הכבוד לא כל אחד צריך לדעת את כל הפרטים. ולראיה המבצע שהיה אתמול, יותר מדי פרטים נחשפו שם.

מספיק עם המחדל הזה. ביזיון.
_____________________________________
חתימתכם הוסרה כיוון שלא עמדה בחוקי האתר. לפרטים נוספים לחצו כאן. תוכלו לקבל עזרה להתאמת החתימה לחוקים בפורום חתימות וצלמיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #36  
ישן 23-08-2006, 16:23
  gremlinx gremlinx אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.12.01
הודעות: 409
זה לא לגמרי מדויק
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "תפקיד התיקשורת שונה מתפקיד..."

אני יודע שהייתה ביקורת בדרגים בכירים בחיל הים על פירסום צילומי המזל"ט של הפעולה שהם עשו, לא זוכר את מקום הפעולה רק שזה היה באחד מימי השישי של הלחימה.
בכל מקרה, קצין בכיר אמר לי שהם ביקשו לא לפרסם את הצילומים כי הם יחשפו שיטות פעולה של השייטת ואכן בסרטון הזה נחשפו כמה דברים.
הקצין הבכיר שדיברתי איתו הוא מאוד בכיר ולא נדבר על תפקיד ודרגות כי לא צריך להגיד מי היה נגד אבל בעברו היה מפקד סטי"ל וכיום הוא "יותר למעלה" בחיל הים.
באותה שיחה איתו גם נכח מילאומניק שהיה לוחם בשייטת עד לא מזמן, עכשיו הוא בהתנדבות מעביר גיבושים וגם הוא אמר שהצגת הסרט הייתה מיותרת.
אני חושב שהצנזור מאשר דברים בשל לחץ ולא תמיד מבין את התמונה הגדולה והתקשורת רק רוצה לפרסם וגם היא לא תמיד חושבת על נזק אלא חושבת מה יקרה אם היא לא תפרסם ומישהו אחר יפרסם, סוג של "מירוץ חימוש", מי סיפר קודם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #45  
ישן 05-08-2006, 12:22
  Elad E Elad E אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.02.05
הודעות: 2,074
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מבצע חד וחלק - הפשיטה של סיירת מטכ"ל ושלדג על בעל בק במלחמת לבנון השניה"

לכל התוהים לגבי ציוד הלוחמים.

סביר שהם בכוונה לא השתמשו בפריטי ציוד אקזוטיים (איפה הכפפות נומקס שכל יחידת "מיוחדת" משתמשת בהם היום אלוהים יודע למה) גם בגלל שמדובר בפעולה של כוח גדול ואם 200 לוחמים מתורצצים עם מדי נאט"ו ועוד 500 לוחמי חיזבאללה מסתובבים עם מדים פקיסטיניים בסופו של דבר יהיה פה דו"צ.

חוץ מזה רצו ליצור לדעתי הזדהות בין היחידת המיוחדות לצה"ל. חייל לבוש במדים מנומרים לא מעביר את המסר של "חיילים ישראלים בלב בעל בק", מבחינה הסברתית ומנטלית היה צריך להעביר מסר וחייל במדי נאט"ו או במדים שלא מוכרים למי שאינו משרת ביחידות האלו לא היה יוצר את האפקט התעמולתי שביקשו ליצור פה.

מעבר לזה יש את נושא הב"ש. חשיפת המנהגים ופריטי הציוד הייעודיים של היחידות הנ"ל יכולים לסכן את פעילותם בעתיד או לחשוף את יכולותיהם ומאחר שהפעולה תוכננה מראש כפעולה מתוקשרת ומצולמת היה צורך להימנע מכך.


מעבר לכל זה מדובר בסה"כ בפעולה שנראית כמו כניסת גדוד חי"ר לקסבה, אני בספק אם היה צורך בציוד הייעודי והמיוחד לפעולה כזאת שלא כוללת שהייה ארוכה בשטח והיעדר זנב לוגיסטי.

בכל מקרה כל הכבוד ללוחמי ומפקדי היחידות שביצעו פעולה שהחזירה קצת את הברק לעניים ועל הביצוע המדהים וחזרת כל הלוחמים בשלום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #46  
ישן 05-08-2006, 17:54
  J-R J-R אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.01.06
הודעות: 744
תגובה ל ELAD E "..בנוגע לציוד הלוחמים.."
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "לכל התוהים לגבי ציוד..."

אתה טועה בכל השיקולים לבחירת הציוד.

לגבי עניין הווסטים השחורים, הקוספציה שווסט שחור מעניק היטמעות טובה יותר היא שגויה. כתם שחור בולט יותר גם ביום וגם בלילה, בעיקר כאשר מסתכלים מתוך אמר"ל. אני מניח שיבואו כל מיני חבר'ה שיתווכחו על זה, אבל זאת האמת . כמעט בכל מצב בשדה הקרב עדיף ציוד בירוק כהה (רצוי בכמה גוונים ששוברים את ה"גוש") לעומת ציוד בצבע אבסולוטי שאינו מצוי בטבע כמו שחור. ווסט שחור יבליט ו"יבהיר" מאוד את שאר חלקי הגוף המכוסים במדים ירוקים (ראה בתמונה המצורפת- ריבוע A וריבוע B זהים בצבעם (העתיקו אותם בעזרת תוכנה ותראו) אך בגלל שריבוע B מוקף בריבועים שחורים הוא נראה בהיר יותר).
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #47  
ישן 06-08-2006, 00:00
  מצוק מצוק אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.10.05
הודעות: 994
JR
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "תגובה ל ELAD E "..בנוגע לציוד הלוחמים..""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
אתה טועה בכל השיקולים לבחירת הציוד.

לגבי עניין הווסטים השחורים, הקוספציה שווסט שחור מעניק היטמעות טובה יותר היא שגויה. כתם שחור בולט יותר גם ביום וגם בלילה, בעיקר כאשר מסתכלים מתוך אמר"ל. אני מניח שיבואו כל מיני חבר'ה שיתווכחו על זה, אבל זאת האמת . כמעט בכל מצב בשדה הקרב עדיף ציוד בירוק כהה (רצוי בכמה גוונים ששוברים את ה"גוש") לעומת ציוד בצבע אבסולוטי שאינו מצוי בטבע כמו שחור. ווסט שחור יבליט ו"יבהיר" מאוד את שאר חלקי הגוף המכוסים במדים ירוקים (ראה בתמונה המצורפת- ריבוע A וריבוע B זהים בצבעם (העתיקו אותם בעזרת תוכנה ותראו) אך בגלל שריבוע B מוקף בריבועים שחורים הוא נראה בהיר יותר).
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

JR , ראשית לא השתכנעתי כי משבצת A זהה בגווניה למשבצת B . נא האר את עיניי
שנית , אתה נשמע כאדם ותיק ומנוסה עם לוג-בוק מרשים בתחום המבצעים המיוחדים. האם תוכל לשרטט בקווים כלליים את פרופיל הרקע שלך? תודה ולילה טוב. (ד"ש מהאפרוח הצהבהב שמנסה להצמיח כנפיים....)
_____________________________________
158 . מתחילים לראות את הסוף .

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #48  
ישן 06-08-2006, 08:55
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.09.04
הודעות: 637
צא והווכח:
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "JR"

לקחתי בפוטושופ את שני הריבועים והצמדתי אותם אחד ליד השני. הנה התוצאה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


גם בלי ידע גדול בחקר העין האנושית, אפשר לדעת שהמידע שהעין מקבלת מנותח על ידי מרכז החישוב במוח, ולכן התמונה שאתה רואה מבוססת במידה רבה על הנחות יסוד הגיוניות של המוח. דוגמא ידועה לכך היא העובדה שמבחינה אופטית התמונה מגיעה לעין הפוכה (כשראשה למטה), וכך רואה תינוק שהרגע נולד, עד שהמוח שלו מתרגל ו'הופך' את התמונה לאופן הנכון.
במקרה הזה, האשלייה האופטית מתבססת גם על דברים פשוטים כמו היפוך הצבעים שבין האותיות A ו-B והריבועים הנגדיים שמקיפים את A ו-B, וגם על העובדה שהמוח מניח אוטומטית על פי מה שהוא רגיל שהריבוע ה"לבן" של ב' הוא באותו צבע של שאר הריבועים הלבנים, ורק מוטל עליו צל; וכן להפך, שהריבוע ה"שחור" של A הוא באותו הצבע של שאר הריבועים השחורים. בפועל, השחור שמקיף את B הוא שחור כמעט מוחלט, ואילו A הוא אפור כהה. הטעיות אופטיות כאלה קלות מאד בגווני אפור.

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 06-08-2006 בשעה 08:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #54  
ישן 15-09-2006, 10:33
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.01.05
הודעות: 13,749
מעריב חושף - לפני היציאה למבצע התברר שהוא כבר לא רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מבצע חד וחלק - הפשיטה של סיירת מטכ"ל ושלדג על בעל בק במלחמת לבנון השניה"

"הפעולה בבעל בק - לצרכי תעמולה" מעריב חושף הבוקר כי רגע לפני שיצאו לוחמי העילית של צה"ל לפעולה בבעל-בק, התקבל מידע ממנו עלה כי יעדי המבצע אינם בשטח. למרות זאת, יצאה הפעולה לדרך. בצה"ל מכחישים הדיווח

עמיר רפפורט, מעריב
15/9/2006 8:13

קישור

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]


זה היה אמור להיות "המבצע שישנה את פני המלחמה", כך לפחות אמר שר הביטחון ,עמיר פרץ, כאשר אישר את המבצע של סיירת מטכ"ל ושל יחידת שלדג בבעל-בק. ואולם ברגע האחרון, כאשר הכוחות עמדו להמריא מן הארץ, התקבל מידע שהצביע על כך שהיעדים של הפעולה לא יהיו בשטח. למרות זאת הפעולה לא בוטלה, אלא הפכה, למעשה, למבצע ראווה.


העובדה שמדובר היה, בראש ובראשונה, במבצע ראווה, הוסתרה כמובן מן הציבור עד עכשיו, ואולם למעריב נודע כי במערכת הביטחון עצמה יש ביקורת נוקבת על כך ש"חיי 200 חיילים סוכנו בפעולה המסוכנת לצורכי תעמולה". ההחלטה להוציא את המבצע אל הפועל, למרות המידע המוקדם שהוא לא יניב תוצאות משמעותיות, עשויה להיבדק בוועדות חקירה.

הפעולה, שממשיכה לעורר ביקורת פנימית נוקבת גם חודש אחרי המלחמה, כונתה "חד וחלק", והיא יצאה אל הפועל ב-2 באוגוסט . באותו שלב של המלחמה בצה"ל ובדרג המדיני רצו מאוד הישג שישנה את תחושת הציבור, לפיה צה"ל מתקשה לייצר הישג משמעותי בלחימה מול חיזבאללה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

"שר הביטחון וצמרת צה"ל יצטרכו להסביר"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

תחת הלחץ הזה החליט צה"ל לשלוח לא פחות מ-200 לוחמים מסיירת מטכ"ל ומיחידת שלדג לעבר מעוז החיזבאללה בבעל-בק, הממוקם בצפון בקעת הלבנון. הלוחמים הגיעו אל השטח במסוקים, וניהלו קרבות שהסתיימו, למרבה המזל, ללא נפגעים.

כפי שהיה צפוי כבר מראש, הפעולה, שתוכננה במקור כדי להביא מידע מודיעיני שקשור לגורל החיילים החטופים אלדד רגב ואודי גולדווסר, לא הניבה מידע מודיעיני והישג משמעותי. למרות העובדה הזו, צה"ל שיווק את הפעולה כסיפור הצלחה. הוא ניפק צילומים מן הפעולה, ובכירי צה"ל הרבו להתראיין לגביה.

בראייה לאחור אומרים גורמים בתוך צה"ל כי הביצוע של סיירת מטכ"ל ושלדג אכן היה מזהיר, וכי לפעולה היה "אפקט תודעתי מסויים", אבל בתוך מערכת הביטחון נשמעים קולות לפיהם: "ההישג התודעתי לא היה שווה את הסיכון העצום שלקחנו. שר הביטחון וצמרת צה"ל יצטרכו לספק הסברים מדוע הפעולה לא בוטלה ברגע האחרון כאשר כבר היה ברור שלא יהיו הישגים מבצעיים או מודיעיניים".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

צה"ל: "המבצע הגביר תחושת הנרדפות של חיזבאללה"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

דובר צה"ל הכחיש את הפרסום בתוקף. בהודעה שהוציא הבוקר נכתב: "מבצע 'חד וחלק' כוון נגד יעדי ארגון הטרור חיזבאללה בעיירה השיעית בעל-בק, שבבקעת הלבנון. במבצע פעל כוח צה"ל בבית החולים דהר אל-חיכמה, אשר נמצא בבעלות אנשי חיזבאללה, וכן בשכונה בה התגוררו פעילים רבים מהארגון. מטרת המבצע הייתה פגיעה בפעילי הארגון והבאת מודיעין.

"הכוח שפעל במבצע ביצע את משימתו באופן מלא, במהלכה הרג 19 מחבלים, איתר כלי נשק, מכשירי קשר, ציוד לחימה ומסמכים. המבצע הביא לשינוי משמעותי באופי פעילות הארגון בבקעא, ולהגדלת תחושת הנרדפות בקרב הפעילים של ארגון חיזבאללה", לשון הודעת דובר צה"ל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #56  
ישן 15-09-2006, 12:01
  odedy odedy אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 17.03.05
הודעות: 1,160
יש לי תהייה בנוגע למבצע בבעל בק ולתפיסת המלחמה בכלל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מבצע חד וחלק - הפשיטה של סיירת מטכ"ל ושלדג על בעל בק במלחמת לבנון השניה"

התחושה הסובייקטיבית שלנו היא של מלחמה כושלת - למרות שהחיזבאללה חטף מכה אדירה וכפי שגם ארה"ב מתחילה להגדיר זאת - מהבחינה האסטרטגית והמדינית - מדובר בהצלחה:

הבוקר בהארץ - שינוי ביחס הממשל לתוצאות המלחמה: מ"כישלון" ל"הישג"
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/763056.html

למרות זאת, אנו - המילואימניקים וכלל העם - דורשים קשת רחבה של דרישות - החל בוועדת חקירה ממלכתית וכלה בראשיהם המשופדים של אולמרט, פרץ וחלוץ בשער העיר. וגם בליבי אין ספק שהם כשלו בניהול המלחמה.

וכאן נשאלת שאלתי - האם פעולה כמו הנזכרת לעיל - שיתרונה היחיד (או המרכזי) הוא האפקט המורלי עלינו ועל שכנינו - עדיין ראויה לאישור יציאה או שהיא מיותרת לחלוטין?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #57  
ישן 15-09-2006, 13:16
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.01.05
הודעות: 13,749
אם ראית את הסרט אתמול, אני לא בדיוק יודע לייחס למי אמר
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "יש לי תהייה בנוגע למבצע בבעל בק ולתפיסת המלחמה בכלל"

אבל מישהו אמר שם שמזלנו שזה לא היה מול צבא סדיר. בכל אופן, עצם העובדה שהייתה מלחמה וללוחמים לא היה ציוד מינמלי זה אומר הרבה...יש צורך לצאת מהקיבעון המחשבתי ומתפיסת "השפה המליצית" וכל שאר המצאות שהונהגו ע"י מפקדי אוגדות כאלה ואחרים ולתפקד כמו שצבא צריך לתפקד בעת קרב...


נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 15-09-2006 בשעה 13:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #60  
ישן 29-08-2018, 21:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,842
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "אולי אתה יודע, כי להשערתי..."

1. לא ציינו אותו.
2. גם "סתם" פשיטה על מפקדות ולוגיסטיקה של האויב בעורף שווה המון, במיוחד בהתחשב במה שזה גורם לאויב לעשות.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #63  
ישן 31-08-2018, 00:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,842
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "בהתחלה, לא בסוף. .בדיוק כמו..."

האם אפשר היה לעשות מבצעים כאלה (ואחרים) יותר מוקדם? כן. עדיין לא אומר כלום על הרלוונטיות של המבצע הזה.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #65  
ישן 31-08-2018, 11:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,842
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "הרלוונטיות שלו במידע שיש..."

הרוגים או שבויים זה לא אפקט משמעותי או אפילו עיקרי. יש הרבה אפקטים נוספים שניתן להשיג בלי צורך לרוץ לתקשורת. כנ"ל לגבי אפקט תדמיתי.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #67  
ישן 01-09-2018, 09:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,842
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "שים לב , התייחסתי לתמונות..."

יש סיכוי טוב שזו לא היתה המטרה מלכתחילה, ושהכוח לא נערך לטובת העניין.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:59

הדף נוצר ב 0.44 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר