לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2006, 10:11
צלמית המשתמש של mp26
  משתמש זכר mp26 mp26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.04
שאלה בעיה או שלא בצילום במקום חשוך עם D70S

אתמול צילמתי בכמה מועדונים ולפעמים הייתה תאורה חשוכה ומשום מה הייתה למצלמה בעיה לפקס...
בדר"כ לפני צילום המצלמה מוציאה אלומת אור וזאת לפי מיטב ידיעתי כדי לעזור לך למצוא את האובייקט ולפקס את עצמה על האובייקט...
עכשיו הבעיה היא שלפעמים היא פשוט הוציאה אותי מדעתי ולא רצתה לצלם...
נתוני הצילום שלי היו כאלו.
מצב: MANUAL
תריס: 10-15
צמצם: 3.5-5.6
מה הבעיה יכולה להיות??? וכמו כן אני משתמש בפלאש הבנוי (כי עדין לא קניתי את ה SB800 שאני רוצה חחח... )
>> עוד שאלה קטנה בנוסף: כאשר צילמתי על מצב M שמתי את הצמצם על 3.5 ומידי פעם הוא משתנה לפי מה שבא לו, הכוונה לפעמים הוא היה על 5.6, 4 וכו'......
מי יכול לעזור בנושא?? השאלה גם מכוונת למי שיש את המצלמה ואלי זה גם קרה לו/לה...

נערך לאחרונה ע"י mp26 בתאריך 05-08-2006 בשעה 10:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2006, 10:56
צלמית המשתמש של mp26

המלצה גם את זה ניסית אבל...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי DStyle שמתחילה ב "אם אתה לא מתמצא בצילומי לילה..."

ששמתי על מצב לילה הוא שם את התריס על בערך 1 וזה לקח ים זמן לכל תמונה כמו חשיפה ארוכה וכל תזוזה תהרוס לי את התמונה וגם אין לי זמן לחכות כל כך הרבה (ויחסית זה נחשב הרבה) זמן לכל תמונה, אני צריך לצלם כמה שיותר מהר את התמונה, כי לפעמים אתה מתפקס על פוזה של בחורה והיא חושבת שהאור שיוצא לך המצלמה זה פלאש והיא זזה ואופס הלכה לך התמונה....גם אין לאנשים הרבה עצבים לעמוד ולחכות שיצלמו אותם..(במיוחד אלו שאומרות/אומרים לא לא אותי...)

ישן 05-08-2006, 11:53
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mp26 שמתחילה ב "בעיה או שלא בצילום במקום חשוך עם D70S"

תשמע לצילום במועדונים רצוי להשתמש באיזו הכי גבוהה בגלל התאורה הבעייתית

במקרה שלך 1600

צמצם הכי פתוח

עכשיו הקיט של ה-D70 משנה צמצם לפי הפוקוס שלך ככל שאורך מוקד יותר רחוק ככה מס' צמצם גדל
והטווח שלו אני חושב בין 3.5 ל-5 אלה אם אתה בוחר לסגור עוד.. זה תלוי בך

ברגע שאתה מפעיל פלאש המחשב של המצלמה מגביל אותך למהירות טריס 60 כאשר אתה
המוד AV ובמניואל אתה יכול מינימום 500

בקיצר במועדונים אצלנו בגלל הקושי להתפקס להשתמש במניואל פוקוס
ועוד רעיון יש לך במניו אפשרות להשתמש בליזר (לפחות אצלי D50) שמודד מרחק ומתפקס במקומות חשוכים

אז לסיכום... איסו 1600
צמצם הכי פתוח
להשתמש בליזר
או המניואל פוקוס

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 05-08-2006, 12:21
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי mp26 שמתחילה ב "איזו גבוהה בתמונות חשוכות לא עושה רעש בתמונה?"

כן במניואל יש לך שליטה מ-500 ועד כמה שאתה רוצה (עם פלאש!!)

והאור המסנוור זה חיישן מדידת אור ולא הליזר... הליזר הוא אדום/כתום כזה

ורעש אפשר לנקות ב-NOISE NINJA אבל מה לעשות.. זו מיגבלה שצריך להתמודד איתה ואין לך כל כך ברירה במצב התאורה במועדונים... אתה יכול עם פלאש להקטין איזו אבל חפיף.. החלטה שלך

ומהירות 10... זה ממש נמוך!! אני כדי להתגבר על רעידות היד שלי חייב מקסימום 40

ובקשר לצמצם... מה לעשות בזום 70 אתה יכול מינימום 5 ומשהו... ככה העדשה בנויה...

עצה...

תקנה עדשת סיגמה 50mm 1.8 גם זולה ומפתח צמצם יעזור לך פלאים במועדונים
אני חושב ראיתי אותה בקאמרה ב- 600 שקל במבצע

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

נערך לאחרונה ע"י גודלן-ארז בתאריך 05-08-2006 בשעה 12:24.
ישן 05-08-2006, 12:28
צלמית המשתמש של mp26

המלצה עדשה 50 mm יש לי של קאנון
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "כן במניואל יש לך שליטה מ-500..."

עם מפתח צמצם של 1.8 ואני יודע שהיא פצצתית רק מה אני לא משתמש בה כי לפעמים צריך להתשמש בזום ואין לה זום! גם מה שלפעמים אנשים קורבים אליך ואיןלך ממש לאן לזוז במועדונים צפופים מאוד אז הקיט עוזרת לך קצת להתמודד עםהבעיה הזו (לא בכל מצב אבל עדיף על כלום...)
אני גם רועב במצלמה אבל אני מסתדר עם 10,15 ויוצאות תמונות פצצות ולא חשוכות שזה מה שחשוב בצילום מסוג הזה...
ואיפה אני מוצא את הלייזר הזה????
איך זה רשום בתפריט אצלך???
מישהוא השתמש בזה ב D70S ויכול להגיד לי איפה למצוא את זה?

ישן 05-08-2006, 14:14
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mp26 שמתחילה ב "בעיה או שלא בצילום במקום חשוך עם D70S"

כמה דברים -
1. אין עדשת 50 מ"מ f1.8 של סיגמא.
2. לא מוכרת לי האופציה של לייזר שמודד מרחקים ב-D50 - נראה לי בדיוני מדי. אשמח לקבל יותר מידע על הפיצ'ר הזה, נשמע לי מעניין.
3. לכל מצלמה יהיו קשיים להתפקס בתאורה חלשה על אובייקטים בלי קונטרסט מספיק חזק. מה שאפשר לעשות זה לתת יותר אור לחיישן ה-AF ואת זה ניתן לעשות עם focus assist או עדשה עם צמצם רחב יותר. אפשר להשתמש באחד הפלאשים החיצוניים של ניקון או סיגמא - יש להם focus assist חזק יותר.
4. פוקוס ידני במועדונים לא יעזור - גם ככה לא רואים טוב בעינית הקטנה הזאת. תוסיף לזה את החושך שיש במועדונים ותקבל יופי של מתכון לתמונות שלא בפוקוס.

בקיצור - בעיה. אין מתכון מדוייק לצילום במועדונים, צריך ציוד טוב (ולפעמים יקר) והרבה ניסיון.

ישן 05-08-2006, 14:37
צלמית המשתמש של OrUsH69
  OrUsH69 OrUsH69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל OrUsH69 שלח הודעה דרך MSN אל OrUsH69

תקשיבו עשיתם פה סלט חבל על הזמן.

בעיה שהייתה אצלי, הכל היה פיקס (נתוני הצילום, צמצם, תריס וכו') והמצלמה לא פיקסה
ערב שלם אני שובר ת'ראש בקיר ומצלם על מניואל, חצי מהתמונות לא מפוקסות כי וואלה חשוך
ואתה כמה שיש לך עין חדה ואתה שפיץ לא נורמלי אתה חצי מהזמן לא תצליח להבדיל אם
התמונות מפוקסות כמו שצריך או לא.

לגופו של עניין, לקחתי את המצלמה לחבר שמבין קצת, נשבר התריס. ולא היה למצלמה את היכולת
לפקס באופן אוטומטי. בעיה ועולה 600 שקל לתקן אז צריך לבדוק.

שמע זה היה אצלי במצלמה אחרי כבר כמה, 50000 קליקים. זה בערך הגבול.

בכל אופן, הצילום במועדונים זה שטויות, ממש לא מסובך.
צמצם הכי פתוח, 3.5 זה אופטימלי צמצם 1/4 1/3 אסא 800 לא אוהב על 1600 זה באמת מגורען
מידי ולא יוצא יפה, אבל בלי קשר, שתהיה בעיינים, שכשמצלמים לאתר כלשהו התמונות עוברות כיווץ
ובקושי רואים את הגרעון עד ללא רואים בכלל כך שזה לא כזה משנה אני פשוט זה בעיה עם עצמי.

וזה הכל, אין צורך להתרגש מצילום מסיבות. אחרי 4 שנים מתרגלים.

ישן 05-08-2006, 14:53
צלמית המשתמש של OrUsH69
  OrUsH69 OrUsH69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל OrUsH69 שלח הודעה דרך MSN אל OrUsH69
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "איזה טיפ ? שנשבר התריס ? איך..."

הבנאדם התלונן שהמצלמה שלו לא הצליחה לפקס במסיבות, הוא ניסה הכל, לא הולך כלום
המצלמה לא מפקסת.
אז טיפ, משהו שיכול לעזור ל בנאדם ולכאב ראש שלו, זה ללכת למעבדה ולבדוק את זה, או ללכת לבנאדם שמבין קצת יותר טוב ממנו ולהגיד לו בטוח מה הייתה הבעיה.

אצלי זה היה ככה. בכל אופן, עוד טיפ שנתתי לו זה לגבי נתנוי הצילום ועזרה קצת באיך לצלם.

אני לא מבין מה הבעיה במעט הומור?! מה צריך להיות סופר כבד כדי שהבנאדם יפנים את מה שמנסים לעזור לו?! מנסה להכניס מעט רוח חיים לנושא למה צריך להגיב בצורה כזו נוקשה?

ישן 06-08-2006, 01:28
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
האמת שהתחלתי לקרוא את התגובות אבל

האמת שהתחלתי לקרוא את התגובות אבל ראיתי ששוב נעשה פה סלט. אבל הפעם סלט חריף.
ארז, ממש לא מצלמים במועדון ב
ISO 1600, עשן לא מסתדר עם ISO גבוה.
במועדון כשאין מספיק תאורה אז אין מספיק תאורה ולכן הייתי מותר על הפריים
לטובת פוזיציה שתיתן תאורה טוב. ולרוב זה במרחק צעד וחצי מאותה נקודה חשוכה ואולי ב45 מעלות ימינה או שמאלה.
מהירות? בין 1/2 ל 1/40 וזה לא חוק ברזל אבל זה ממוצע טוב. צמצם? אפשר גם 5.6 אבל תלוי בתאורה ובמהירות
.
הנה שוב כמה דוגמאות שאני ממש נהנה להעלות כל פעם באשכולות מסוג זה ששוברות כל מיתוס על מהירויות צילום ו
ISO מומלצים למיניהם...
את ה"קריירה" שלי התחלתי כצלם מועדונים, ממצובה שבצפון דרך חיפה עד ל
TLV בנמל ולאומן בירושלים, עברתי כל מועדון אפשרי ואכלתי כל תאורה אפשרית....
עצה שלי - כנס למועדון בלי חוקים מראש, נסה כמה פריימים ודע שכל פינה
במועדון זה חשיפה שונה. אני הייתי לוקח איתי תמיד איזה "אסיסטנטית" קוזינה שמדלגת איתי, תמיד כיף

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/08/06/32081109.jpg]

בזו שוב אציין שה EXIF נימחק אבל הוא F/3.5 ISO 200 1 1/3 sec
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-08-2006, 02:32
צלמית המשתמש של mp26

המלצה לתגובה שלך חיכיתי.....
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "האמת שהתחלתי לקרוא את התגובות אבל"

אז אתה בדיוק מצדיק את מה שאני עושה באמיתי........
מצלם על:
ISO: 200
צמצם: 3.5-5.6
תריס: מ 10 ומטה.......
ויוצאות תמונות לא רעות אבל הבעיה שלפעמים יוצאות לי תמונות חשוכות (בהתחשב שאני עם הפלאש של המצלמה שהוא לא חלש בכלל) אולי בגלל שהתאורה עצמה בדאנס בר היא חשוכה ולעיתים עד מאוד.....
אבל איך יצאו לך צבעים מדהימים כאלה בתמונות שפירסמת??? את זה אני מחפש להשיג....

** ודרך אגב זה כיף לצלם במועדונים כי אתה נהנה משני דברים שאתה עושה גם מצלם וגם רוקד בכיףףף... ככה אני חושב בכל אופן ! ! !

ישן 06-08-2006, 03:23
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי mp26 שמתחילה ב "לתגובה שלך חיכיתי....."

כמו שאמרתי, כל מקום אינדיוידואלימבחינת תאורה אבל גם למקום החשוך ביותר יש פינות שמוארות כמו שרוצים בשביל תמונה מסוג זה.
תגיע קודם ותילמד את המקום, את התאורה ותדע איפה לצלם. לא בושה לקחת מצולמים ולומר להם להיסתובב או לבוא ריתך צעד שתיים לפינה אחרת.

הצבעים בתמונות האלו אמיתיים באמת, ללא פוטושופ מוגזם. האומן 17 בחיפה בזמנו היה מועדון מדהים ומושקע והתאורה היתה ממש מעולה.
כן, כיף לצלם במועדונים. בשבילי זה היה בשביל חשיפה והכרה בחיפה והמרכז והאבסולוט רדבול ששתיתי כמו מי עדן....

ישן 06-08-2006, 07:51
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אתה רואה ? אל תרגיז אותי גם..."

א. אני לא בניו יורק יא חציל, אני ב DC

ב. לא טענתי שהוא יוציא את התמונות האלו ספציפית בלי פלאש אבל ללא קשר כן טענתי שגם במקום חשוך ביותר כמו באר או כל מועדון לצורך העיניין, אפשר למצוא פינות מוארות יותר.

מה גם שעדיין יש למצלמה שלו פלאש פנימי, ברור שהוא יכול להגיע לתוצאות דומות!

משהו שראיתי לפני שבועיים בערך כשהייתי אסיסטנט לאיזה מישהו באופן חד פעמי כמחליף:
השתמש במנורת LED לבנה צמודה למצלמה כדי לתת לו עזרה בפיקוס ואפילו כעזר לתאורה.
שווה לנסות במועדונים.
ואם או בלי פלאש, לא מצלמים ב ISO 1600 במועדון, בגלל העשן.

ישן 08-08-2006, 01:46
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי TheTech שמתחילה ב "מבלי להוריד מיכולתו של הצלם"

אין סיכוי שיש פה כזה אשכול מוספם ואני לא משתתף בו.

1. אכן, הפלאש מקפיא את התמונה ולכן ניתן להוציא אנשים קפואים בתמונה (לא חדים) גם במהירויות נמוכות.
2. נקודת הפוקוס החזקה שלך היא באמצע. תמיד צלם כשמדידת הפוקוס היא במרכז ולא בצדדים (או למעלה/למטה).
בנוסף לעובדה הזו, נורת העזר עובדת רק במצב הנ"ל. לכן אם אתה מעביר בטעות את נקודת המיקוד (פוקוס) שלך לצדדים או למעלה / למטה, נורת העזר לא תעבוד).
3. הפלאש הפנימי צריך להספיק בהחלט לצילומי מועדונים. עדיף פלאש חיצוני בשביל להמנע מעיניים אדומות, האפשרות לטעינה מהירה בעוצמה גבוהה ובעיקר בשל נורת עזר המיקוד שלו, אשר טובה הרבה יותר מהנורה המעאפנה שב D50 שלך. צרף תמונה שיצאה חשוכה מדי עם פלאש פנימי בבקשה.
4. טיפ בפיקוס - המצלמה תמיד מחפשת קווי מתאר בשביל להתפקס עליהם. היא מחפשת קווים שחורים באיזור הפוקוס שלה ואז היא מצליחה למצוא באיזה עומק הקווים הם החדים ביותר ולקבוע את הפוקוס האופטימלי. זו הסיבה שאי אפשר להתפקס על שמים כחולים, אבל אפשר בקלות להתפקס על הגבול שבין הענן הלבן לשמים הכחולים מבלי למצמץ.
בד"כ כשהמצלמה לא תופסת פוקוס, אני מכוון את המרכז לגבול שבין השיער לרקע. לרוב, זה עוזר למצלמה להתפקס. אם יש לך פסים בהירים יותר בבגדים או בתווי הפנים, זה כמובן טוב באותה מידה, העיקר שיהיה באותו מישור של הפרצוף (פחות או יותר).
5. בהצלחה!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר