לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2006, 11:33
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "מי שחושב שאפשר בעזרת את חפירה אישית לחפור שוחה באדמת הגליל"

אני מסכים על דבר אחד: אנשי מילואים לא היו יושבים בשוחות, גם אם היה מי שיגרום להם לחפור אותן (חברה - זו פלוגת המפקדה, לא פלוגת חי"ר!).

מצד שני, כמי שמכיר את המיקום הזה מצויין (תחנת מילוי מים עיקרית ביום הראשון של שביל ישראל) אני חייב לציין שהם ישבו כנראה במקום הכי חשוף ומסוכן שיש בטווח של מאות מטרים מסביב... עשרות מטרים דרומה נמצאת המכללה וגיא מיוער שבו פארק הפיסול. באזור ההוא ישנה גם נגישות לרכבים וגם מחסות טובים יותר.

לצערי ההתנהלות היא "צה"לית טיפוסית" ואולי גם ישראלית טיפוסית. לפעמים יוצא מזה טוב ולפעמים רע מאוד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2006, 00:10
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "תיזכורת"

אני פשוט לא מאמין שהוא אמר את זה ... הבחור פשוט איבד את הצפון

חיילי המילואים מגוייסים בצווי 8, מועברים ממקום למקום כי בעצם אין מקום לקלוט אותם, ואז יורדת עליהם קטיושה בנקודת מפגש (לא שטחי כינוס ולא בטיח) נהרגים 12 לוחמים וזה מה שיש לרמ"ט להגיד ???

ראשית, אדוני הרמ"ט חביב התקשורת, כשאתה מגייס איש מילואים נא לדאוג לו למקום מוגן כי הוא מגיע בגלל שקראת לו ... ישר לזירת קרב, ואם נופלות קטיושות על כוחותינו בתוך הארץ - אולי כדאי להשמיד כבר את הקטיושות !!

שנית, החיילים עדיין לא הגיעו למלחמה, להזכירך .. הם היו ליד כפר גלעדי !!

שלישית ואחרון, כי כבר מאוחר בלילה, כמו אמרה היקית החיפאית למשמע דבריה של ח"כ גלאון - "לפעמים כדאי לדבר לאט, כדאי שיהיה זמן לחשוב לפני שמילים יוצאות מהפה."

ישן 07-08-2006, 10:08
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מקרוני שמתחילה ב "ראש מטה פיקוד צפון: "לא נבנה לכל חייל בונקר""

לדעתי הגיעו כבר מים עד נפש לבנאדם הזה ובגלל זה הוא הוציא את ההתבטאות האומללה הזאת
ככה זה נראה לפחות, אדם בדרג שלו לא אמור לאמר כאלה דברים.

לדעתי זה מרוב הלחץ של התקשורת וכל ההתערבות כל המבצע (אל תשכחו שהוא בלחצים עצומים), ובקשר לזה שאמר שהחיילים עדיין לא היו במלחמה אז הם כן היו כמו שתושבי חיפה עכשיו נמצאים במלחמה.

נכון שהיו צריכים למצוא להם מקום סגור להתכנס בו אבל לדעתי זה יותר עניין של גורל, באותה הסתברות הטיל גם יכל לפגוע בבית ספר ולגרום לקריסה שלו ולמות חיילים ואז מה היו אומרים? למה לא שמתם אותם במרחבים מוגנים? תבינו אנחנו במציאות שאי אפשר פשוט אי אפשר לשים כל אחד במקום מוגן וזה כשל שצריך לתקן אני מקווה שהלקחים יופקו לפעם הבא כי לא יתכן שבזמן מלחמה תחת ארטילריה נניח החיילים יהיו כצאן לטבח.

לטירון: לא נראלי שהיה להם איפה בדיוק להתמגן אפחד שם לא מוגן והם פחדו בדיוק כמו האזרחים אל תשכח שכמה שעות לפני הם היו אזרחים יתכן שגרו בקו העימות, אף אחד לא חסין להטיל כאלה האשמות זה פשוט מטומטם ומוריד מהרמה שלך, מה נראלך שבפקידו יגידו אה אתם חיילים אל תתפסו מחסה, מה זה השטויות האלה.

ישן 07-08-2006, 10:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Free-Style שמתחילה ב "לדעתי הגיעו כבר מים עד נפש..."

כשמכינים נקודת ריכוז - אפשר להשתמש קצת במחשבה - קשה להביא באגר שיכין שוחות? קשה לעשות את נקודת הריכוז קרוב למקלט מרכזי? וזה נוגע לכולם - לא רק לפיקוד, אלא גם למפקדים.

תסתכלו באשכולות תמונות היום - כמה פעמים רואים את החיילים שוכבים או עומדים בקבוצות?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-08-2006, 15:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Free-Style שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]כשמכינים נקודת..."

כשהתה נופלת קטיושה אחת -היו קופצים לשם כמו טטלה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-08-2006, 11:02

יצא לי להיות כאזרח באצבע הגליל פעמיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מקרוני שמתחילה ב "ראש מטה פיקוד צפון: "לא נבנה לכל חייל בונקר""

אני חייב לציין שמלבד הילדים, היתה בולטת מאוד העובדה שגם חיילים וגם אזרחים די התרגלו לרקטות ולא רצים לתפוס מחסה בכל אזעקה ונפילות. אני לא נכנס לפן הפסיכולוגי כאן, אבל המראה הזה בולט מאוד לכל מי שנמצא בשטח. שחושבים על זה בתאוריה, זה נשמע מאוד "יעיל" להיות בכלל במחסה בכל זמן שאין צורך אחר, אבל בפועל, ואחרי כמה שעות תחת המטחים האלה, אנשים פשוט מתעלמים מהנפילות, בדיוק כמו שהעיתונאים מתעלמים מהם.

לצערי המקרים של פגיעת מרגמות/רקטות במקבצים של חיילים שלא בקו הראשון, מדווחים הרבה גם מששת הימים (בקו העירוני ובמוזאון רוקפלר - כמות אבדות גדולה מאוד יחסית לזו שבלחימה פיסית) גם מכיפור ("חצר המוות" שבה נפלו לא מעט חיילים, ולפי עדות של אבא שלי, גם כאשר לא נקטו בכל אמצעי הזהירות) וגם בשל"ג (שדה התעופה של ביירות, וזה רק מה שאני זוכר).

ישן 07-08-2006, 13:32
  xta226 xta226 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.06
כי צהל לא חושב
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי buia שמתחילה ב "אגב,"

וגם בכל הימחים הצפוניים מעמיעד וצפונה ישנים מילואמניקים תחת סככות פיברגלס במקרה הטוב או אסבסט במקרה שמנסים להרוג אותם בדרך עקיפה - שוב דם המילואים הפקר...

כל פצ"ן מצטייר לפחות לי בימים אלו כחבורות לא יוצלחים שלא ממש מבינים מה נפל עליהם במלחמה הזאת,וככאלה שלא יודעים יותר מלהפעיל את 4 ו 4א על הגדר(וגם זה לא בתוצאות מי יודע כמה) - ולפני שכולם קופצים עלי,לא אין לי פתרון טוב יותר אני לא אסטרטג אני כולה הייתי סמ"ר - אבל מהם אני מצפה לפתרון שעובד אני פשוט לא מאמין יותר לכל הדיווחים והמספרים שלהם - חיזבאלה עובדתית יורה מתי שבא לו מאיפה שבא לו וכמה שבא לו ולא רק לטווח הקצר שבו צהל החליט מראש שאין לו פיתרון..., אני חושב שכל העולם כבר ציפה להכרעה בטח שיש לראשות פצ"ן כוח עדיף מספרית בכמעט פי 3...
ישן 07-08-2006, 13:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי xta226 שמתחילה ב "כי צהל לא חושב"

בנוגע לימ"חים - ככל שמגיעות יותר עדויות, כך מסתמנת חזרה על מחדלי 73. ולא, אני לא היסטרי.

ישן 07-08-2006, 15:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי xta226 שמתחילה ב "מסתמנת?"

שאני לא אספר לך מה יושב לי בימ"ח. מה שכן אפשר לספר הוא - שעד 2002 היו לנו זחל"מים.

ישן 07-08-2006, 14:22

מה שיותר מטריד הוא חזרה על מחדלי חומת מגן
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בנוגע לימ"חים - ככל שמגיעות..."

ציוד לא שמיש, כלי רכב מוזיאליים ואימון לקוי, הם כולם פרי של מערכת מיושנת שלא שמעה על הקידמה (נגדים וחיילים לא מקצועיים, 0 תקציבים והמון נהלי ניירת של "ביקורות", "הכנה לביקורות" ועוד צעדים חסרי תועלת, כמו החלפת מצברים תקופתית לכלי רכב שלא שמישים ב-1000 מובנים אחרים).

הניצול הלא יעיל של הזרוע שלא נגזים אם נכנה אותה "אסטרטגית" של עשרות אלפי ישראלים מוכשרים ומצליחים בחייהם המוכנים ברגע נצון לסכן עצמם ולחזור 30 אחורה מבחינת רמת החיים, באופן לא יעיל, לא נכון ועוד לצפות שקבוצה שלפחות שליש ממנה מתפקד באזרחות בתפקידים ניהוליים לא פשוטים, לא תשים לזה לב. הניצול הלא יעיל הזה הוא הלקח שלא נלמד מחומת מגן. עצוב לגלות שהוא לא פרי הנסיבות בהכרח, אלא פרי חשיבה של אנשי מקצוע שלא שמעו על איך התקדם העולם החיצון ונותרו מאובנים ב-1970.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:33

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר