לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2006, 13:03
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
סיקור: Angelic Layer

שם הסדרה: Angelic Layer
מספר פרקים: 26
ג'אנר: ילדים\מדע בדיוני\אקשן
תמונה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.ciao.com/iuk/images/products/normal/599/product-5919599.jpg]

תקציר הסיפור:
angelic layer הוא משחק, בו שני שחקנים יכולים להלחם באמצעות בובה אשר מחוברת ישירות לגלי המוח שלהם ומגיבה לפי הרצונות של השחקנים. סוזהרה מיסקי עוברת לטוקיו ומוצאת עצמה מתחילה לשחק במטרה להגיע לאליפות העולם ולשחק נגד השחקנית המסתורית והבלתי מובסת.

ביקורת: בלי ספויילרים!
גם אני, ברגע שקראתי :"סדרת ילדים" בג'אנר של הסדרה, לקחתי צעד אחורה ואמרתי לעצמי שאולי לא שווה לצפות בזה, ופשוט לחכות שזה יחליף את סאקורה בערוץ הילדים (שזה דבר דרך אגב, שאני לא מבין איך לא קרה עדיין), אבל בסופו של דבר, למרות שאת הילדות שלי איבדתי לפני מספר שנים (לפחות את חלקה) הסדרה הזאת עשתה לי את זה.

מבחינת העלילה, הסדרה על הפנים- בקיצור- סדרת ילדים, הסיפור ברור ומופשט (לא כמו דרגון בול Z אבל פשוט בכל זאת), הסוף הגיוני וצפוי (סוף טוב הכל טוב), אין שום דבר מאד מיוחד לצפות לו- פרט לקרבות (שעוד מעט נגיע לזה)... ולכן, אם מישהו ממכם מחפש סדרה כבדה עמוקה, פסיכולוגית, ולאו דווקא סדרה שתעביר לו את הזמן, כל הג'אנר הזה של ילדים, והסדרה הזאת בפרט- לא תעשה לכם את זה בכלל...

אבל!! (למה תמיד יש אבל?) הקרבות- כאשר שתי דמויות מתחילות לשחק אחת נגד השניה (בפרט בפרקים המאוחרים יותר של הסדרה) זה מתחיל להיות מעניין... הקרבות, (אומנם הסוף שלהם ברור) חכמים, מעניינים, וכל אחד שונה מהקודם- דבר שעושה אותם גלגל ההצלה של העלילה- במיוחד בגלל שבין הקרבות קיימים אלו שגם משתרכים על יותר מפרק אחד, ובמקום שהעלילה תהיה מותחת- הקרבות משאירים אותך במתח- לא מתח של מי ינצח- אלא יותר מתח של "וואו, זה מעניין, אני רוצה להמשיך לצפות בזה"...

המוזיקה, בדומה להרבה סדרות אנימה (פרט לכמה מיוחדות!) חוזרת על עצמה באופן שיטתי, הקולות לא מאד מיוחדים (הקולות היפנים) ואין הרבה מה לכתוב עליה, אין בה משהו מיוחד (ולכן אינה משתווה לאנימות אחרות כמו cowboy bebop, quarian age וכו') אבל היא לא פחות טובה מהמוזיקה שאנחנו מוצאים בסדרות אנימה ממוצאות...

מבחינה גרפית הסדרה יפה, הציורים מתאימים, הקרבות נעשים באופן מרשים ומעניין, ובסופו של דבר הגרפיקה מתאימה לסדרה, וכמו המוזיקה- היא לא בולטת במיוחדות שלה, אבל טובה.

אז... מה עושה את הסדרה הזאת מספיק טובה כדי לשבת ולצפות בה?
קודם כל, עצם העובדה שהסדרה היא בסופו של דבר סדרה בג'אנר ילדים (כלומר מתאימה לגילאים הקטנים יותר), רמה טובה + של ציור, מוזיקה, ועלילה הופכת אותה לטובה הרבה יותר מסדרות אחרות שקיימות בשוק (למשל - מבחינתי כמובן- סאקורה, שאיכזבה אותי מעט)...

בנוסף, עצם העובדה שהקרבות מעניינים עושה את הסדרה שווה לראות, כי להבדיל מסדרות כמו נארוטו (לפחות עד העונה השניה- שהכותבים בעצמם כבר מתחילים להגיד שrasengan נהיה לזילות) או סדרות כמו יוגיהו- שם הקלפים לא משתנים לעולם- המהלכים של הבובות הנשלטות בקרבות מרהיבים, מעניינים, וגורמים לך לרצות עוד...

למרות שזה לא נשמע כך, הסדרה בסופה של דבר, לא רעה בכלל- במיוחד ביחס לסדרות ילדים, ואומנם היא נשמעת בינונית מאד, היא שווה צפייה- כדי לראות איך באמת נראית סדרת ילדים מוצלחת (לא פוקימון עם 8 עונות, סאקורה עם 400 פרקים, יוגיהו שפשוט קשה לעקוב, בייבלייד שהיה טוב אבל לקח המון זמן עד שהתקדם)- זאת סדרה, שב26 פרקים, מסוגלת לתת איכות טובה, עניין, קצת מתח ובעיקר אקשן (אקשן ילדים, אין דם רבותיי) טוב.

ציון:
עלילה: 7
מוזיקה: 7
גרפיקה: 7
ציון סופי: 8+
* שימו לב שהציון הסופי הוא לא שכלול, כי הוא כולל בתוכו דברים שהם מעבר לעלילה מוזיקה וגרפיקה, כמו למשל את ההרגשה הכללית מהסדרה, הקרבות ועוד.
* אוהבי סדרות ילדים (למשל... ילדים :S ) יכולים לעלות לסדרה נקודה נוספת לציון הסופי.

מקווה שייצא לכם לראות את הסדרה,
ומקווה שאולי יום אחד היא תגיע לערוץ הילדים- סדרת ילדים עם איכות (לשם שינוי).
ארז.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:41

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר