לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2006, 21:11
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
גיבוש לוחמות אוגוסט 6-7/8/06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "מאמרים על גיבושים- נכתבו ע"י חברי הפורום (אשכול שני)"

המאמר נכתב ע"י MD0305 :

גיבוש לוחמות אוגוסט 6-7/8/06 :

גיבוש לוחמות, אחד הדברים הכי טובים שהיו לי כמו שאמרתי כאן בעבר, החלטתי לעלות מאמר קטנטן משלי על הגיבוש שלנו, במטרה לעזור לבנות שיבואו אחרינו. (כי אני בלעדי האתר הזה לא הייתי יודעת כלום.... זה עוזר אבל למי שיש זמן , להתאמן יותר..).
אז ככה היום הראשון התחיל בפגישה בצומת קסטינה.. שמשם הייתה הסעה מסודרת לבסיס בניצנים, התחלתי להכיר את הבנות ובאמת שכולןן היו חמודות! עלינו להסעה והגענו.
אוקייי אז הנה אנחנו בניצנים... יומיים והכל נגמר!... מה כבר יכול להיות גרוע כל כך..
אז שייכו אותי לצוות מספר אחד.. הצוות הכי שפיץ שיש!
תוך כמה דק, המפקדת הגיעה , מבקשת מכולן לעמוד בח' ... אחר כך הלכנו לחתום על ציוד,
ועברנו דרך החובש\ת והרופא\ה שחתמו לנו על העובדה כי אנחנו כשירות לעבור ולהשתתף בגיבוש!
עלינו על מדים, עברנו איזשהי שיחת כללים והתחילו התיזוזים... תוך 3 דק', תוך 12 דק', ולרוץ מפה לשם... ככה בלי הפסקה.. איפשהו הרגשתי איך אנחנו נכנסות למערכת צבאית, (למרות שהייתי כבר בגיבוש, כל גיבוש שונה..).
אז רצנו וזזנו ממקום למקום אבל באמת שזה כלום... לא רציני בכלל... רק ממה שכן... חם וחם מאודדדדד.. ועם המדיםם עוד יותר... משם הלכנו למשימת קליעה, לימדו אותנו להחזיק נשק, לטעון... בקיצור לתפעל את הm-16 ארוךך המגניב הזההההה...
אחרי שסיימנו.. משם זזנו לכיוון האוהלים שם הסביר לנו החובש כמה חשוב שנשתה כל היום, ושנשים לב לחברות שלנו.. שאף אחת לא תקבל מכת שמש או שתתיבש ...
ואזזזז יאללה בנותת מוכנות בראור... רצות 2000 וכפיפות בטן+ שכיבות שמיכה... אני לא הגעתי לגיבוש עם כושר בכלל... והדרישות היו כפיפות בטן- 84 שכיבות שמיכה -48 והריצה.. לא יודעת..
טוב כל הבנות עשו ומשם הריצו אותנו לקו ה-2000 ,התחלנו לרוץ.. תוך כדיי עידוד הבנות להמשיך הלאה ו"לא נורא עוד מעט זה נגמר"!!!! טוב בסופו של דבר... זאת כל הפעילות הגופנית חוץ מעוד כמה תיזוזים ליום הראשון... עושים מתיחות... וכן כן צוות מס' 1 הצוות עם המדירה הכי שפיצית שיש... סיימו לפני כולם בשעתיים.. אז פתחנו לנו איזשהו מעגל.. כל אחת סיפרה מי היא, מאיפה היא באה , ולמה כמובן היא רוצה להיות לוחמת... ואז מה שכולן חיכו לו... אוכלללל!! ושעת ת"ש...
ככה נגמר לו היום הראשון... בלי הרבה דברים מיוחדים.. וההסבר על החיילות נדחה ליום שאחרי..
5 בבוקר.. השכמה... לא הצלחתי להירדם כל הלילה... הקור הרג אותי...ואני לא מפונקת בכלל!
עלינו על מדים, והנה מתחיל המסע... לעומת הגיבוש הקודם.. זה המסע הכי חלש שהיה לי... חח מרימים אלונקות והולכים\רצים על משטח ישר, באמת שציפיתי לקצת יותר! ומשם.. זה היה קטע שהיה קצת קשה.. הזחילות... אז מה בנות מוכנות לזחול קצת?!??!??
ישנם 9 שקים כלומר 9 תחנות שבהן צריך לעצור, בכל שק מותר להישאר דקה על מנת לאפשר לך ולקבוצה לנוח קצת!, אז כמובן שמבין כל הצוות שלי בחרתי להיות עם הבנות שבעייני הכי התאימו לי, ובאמת שאהבתי אותן כאילו היו החברות הכי טובות שלי ובאמת שהרגשתי כאילו אני מכירה אותן הרבה יותר מ24 שעות! זחלנו ובאמת שהיינו תותחיות! סיימנו את זה יחסית מהר... שקראנו למפקדת... היא החליטה שזה היה מהיר ואין סיבה שלא נעשה את זה שוב... אז כמובן שאני ולא הקבוצה שלי נכנענו! המשכנו הלאה ואין אחד שיצליח לעצור אותנו....
אחרי המשימה הזאת... עמדנו בשורה ועשינו תחרות קטנה מי תזחול הכי מהר למפקדת...
זה כבר היה לי קשה... אבל לא עצרתי ולא חשבתי על בכלל לשבת בצד ולבכות או להתחרט על זה שבאתי לכאן, נלחמת בשיינים ואולי זה נכון.. לא הגעתי ראשונה ... אבל נתתי הכל והגעתי לסיום.!
השעה כבר 8 בבוקר... ההרגשה כאילו השעה 2 בצהריים, ושוב החום מתחיל לייאש אותך..
והנה לה המשימה הפיזית האחרונה... להקים חומה משקים בצד השני, היו הרבה בנות שפשוט נמנעו מלהרים ולסחוב את השקים.. אז פשוט החליטו שהן ממלאות את השקים בחול ויושבות כאילו אנחנו נמצאות במגרש משחקים... והיו בנות שהחליטו שהן מסדרות השקים... אז החלטתי שאני באתי לפה כדי לתת הכל.. וכדי להראות שיש בי הרבה דברים.. והיו עוד כמה בנות ודווקא מרבית הבנות לקחו שקים .. וביחד פשוט ב2 מילים עבודת צוות... זהו החומה בנויה... אבל כה צפויי לא טוב מספיק בשביל המפדקת...! זה לא ישבור אותנו.. פירקנו את החומה.. העברנו את השקים המלאים... ורוקנו אותם.. זהו חבר'ה.. הבוקר הפציע לו אכלנו ארוחת בוקר, והתפזרנו לשיחות אישיות בין המפקדים שם.. שואלים אותך שאלות כלליות ולמה את בכלל רוצה להיות לוחמת, מה זה לוחמת בשבילך, כמה תקריבי וכו'.. ובאמת שהבן אדם שניהל איתי את השיחה היה כל כך נחמד.. והשיחה זרמה לה בדיוק כפי שרציתי!
מפאת קוצר בזמן.. לא ביקרנו בכל החיילות, ולא קיבלנו הסבר על כל חיל וחיל.. אבל אני את שלי חקרתי בבית וידעתי בדיוק את מה שאני רוצה... אז ככה שכבר ידעתי מה אני רוצה ולאן אני רוצה להגיע.... לבסוףף מילאנו את העידפויות שלנו! בתקווה להגיע לשם במידה שנעבור את הגיבוש..
וכל אחת הייתה צריכה להעביר דף עם 5 שמות של בנות בצוות שלה שבעייניה מגיע לה להיות לוחמת.. פשוט חשבתי טוב.. רציתי לתת לכולן אבל בסוף בחרתי באלו שבעייני הכי מתאימות..להיות לוחמות!!! הנה היום השני נגמר לו... ומה שבהתחלה נחשב עבורנו ל"סיוט" הפך לחוויה מדהימה
שאני ממש שמחה שלא ויתרתי עליה! אני מודה לכל אחד פה על זה שעזרתם לי לקבל את הגיבוש הזה! אלו היו היומיים הכי מדהימייםם בחיי ונהנתי כאילו אין מחר..
עם חלק מהבנות אאני אשמור על קשר כי הן באמת אחלה!!!וכל מי שהגיע וסיים אז מגיע!...

אז אני באמת מקווה שכל אחת תקבל את מה שהיא רוצה...!!!
שוב תודה לכולם!!!!! אחלה גיבוש...

צוות 1\א הצוות הכי שפיץץ שיש!!! כבוד!

בהצלחה!!!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
לעולם אשא דגלך בגאווה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2006, 18:46
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
גיבוש שייטת 13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "מאמרים על גיבושים- נכתבו ע"י חברי הפורום (אשכול שני)"

נכתב ע"י idoratzon

חבר’ה היום נגמר אחד הגיבושים השואתיים שנראו אי פעם!!!
פשוט שחיטה.. אין לי דרך אחרת להגדיר את זה. קשה בטירוף.

אני אתחיל בסיקור ובחלק מהדברים אני אסמן כוכבית ובסוף אני אסביר כל דבר שמסומן בכוכבית מה זה.
מומלץ גם להסתכל בטיפים בסוף שאני ארשום על דברים שכדאי לעשות לפני הגיבוש ובמהלכו, ציוד נוסף שכדאי להביא וכו’..

יום ראשון

מגיעים לחדרה משם אוספים אותנו לעתלית. מגיעים למתחם שמיועד לגדנ"עות ולגיבושים ושם מתארגנים על ציוד.
בגדים (מכנס וחולצה צבאיים. מדי ב’ בשפה פשוטה)
אפוד/חגור
תד"ל*
נשק - M16 ארוך
שק"ש+מזרן

אחרי שמתארגנים על ציוד פוגשים את החוליה וישר מתחילים להסתכל על כולם מי נראה סוס ומי לא.
המדריכים באים גם כן ומציגים את עצמם והם יבהירו לכם בצורה הכי לא נחמדה שיש שהם לא פה בשביל לעזור לכם ולא בשביל לדפוק אותכם. פשוט למיין מי לדעתם מתאים ליחידה ומי פחות.
כל אחד מציג את עצמו מבין החניכים, מה השם שלו ומאיפה הוא.

אחרי שכל אחד מציג את עצמו מביאים מא"ג ועוברים עליו שיעור קצר בפירוק והרכבה שלו. ממש לא מסובך. מתפרק בקלות ומורכב בקלות, ממש לא בעיה.

טוב, סיימנו עם המא"ג! עכשיו הולכים לקחת שק חול וממלאים אותו בחוף ים במשקל של 10 ק"ג וכאן גם מתחילים קצת להכיר את המשפט "זמנים זה קודש" כשהכל נמדד ויש זמן לקחת שק, זמן למלא שק וזמן לשקול אותו. לכל דבר בגיבוש הזה יש זמן.

במקרה שלנו בגלל המצב התעכבנו קצת במהלך היום הראשון ובסוף העבירו אותנו לישון בבסיס עצמו אז בשעות הצהריים ככה מיקמנו את עצמנו בחדרים וסידרנו את הציוד ועכשיו למעשה הגיבוש מתחיל.

קצת לפני השקיעה פותחים שעון, זמנים... כל הצוות תוך X דקות פה מוכן ב-ח’/שלשות למסע עם ציוד מלא עליהם!
יוצאים למסע של 4 ק"מ (4 פעמים הולכים את הרצועת חוף=2 הלוך-חזור) כאשר הולכים עם אפודים, נשק, תד"ל, שני ג’ריקנים (מי שסוחב אותם לא לוקח תד"ל כי זה אותו משקל) ושתי אלונקות צוותיות שאותן נושאים בנוסף לתד"ל בחילופים.

יוצאים למסע בקצב מהיר וכולו בחול הרך, היבש והעמוק שיהיה אויב גדול מאוד בגיבוש הזה!! לא מסע קשה יותר מדי אבל הצעדים בחול עם כל המשקל והציוד משקיעים אותך עמוק בחול ככה שרגליים חזקות זה די חשוב.
מסע לא קשה יותר מדי ומי שממש מתקשה בו באמת לא במצב טוב.

אצלנו מתוך 20 בתחילת המסע סיימו 19 אני חושב.

המסע לוקח לדעתי משהו כמו 40 דקות ואחרי זה מתארגנים לשינה (אוכל, מקלחת, תפילה למי שמתפלל וכל שאר הסידורים).
הולכים לישון יחסית מוקדם בסביבות 22:00 ככה.

יום שני

אחרי 6 שעות שינה מקבלים צעקות בחדרים "כולם לקום!!!! 5 דקות מוכנים למסע!!!". ישר קופצים מהשק"ש, זורקים מכנס ב’ על הרגליים, חולצה לבנה עם מספר, נשק, תד"ל עם שק חול ואפוד עם שתי מימיות מלאות.

יוצאים למסע של 12 ק"מ (תעשו חישוב שרצועת חוף היא בערך 1 ק"מ ככה שזה 12 פעם הלוך-חזור).
8 ק"מ מתוכם עם ציוד מלא בחול הרך וקצב מהיר. לדעתי זה היה החלק הכי קשה בגיבוש (כן, יותר מהמסע 16) והוא באמת שוחט. ש חבר’ה שפותחים פערים כי הקצב הרצחני, העייפות, הציוד הכבד והחול העמוק לא תורמים למצב.
אחרי 8 ק"מ של זה עוצרים בקצה של הרצועת חוף שם עושים את המסדרים לפני מסעות ותיזוזים ושם מורידים את התד"ל ונשארים רק עם אלונקות, נשק ואפוד. עושים ככה 2 ק"מ, יחסית קל אבל זה חימום לדבר הבא שהוא עוד 2 ק"מ עם אלונקה פתוחה עם 7 תד"לים עליה (7 תד"ל=70 קילו. שואה בהתגלמותה). אנחנו בשלב הזה במסע נשארנו כולה 9 אנשים מתוך 20 שהתחילו את הגיבוש.
באמת שזה דבר קשה בטירוף, הכי חשוב פה זה לעזור לחבר’ה כי בניגוד לאלונקה סגורה שזה ממש לא קשה ולא כבד כ"כ, זה שוחט לכל אחד ואחד מהחוליה את הכתף ככה שחילופים זה חשוב מאוד!

סה"כ הגענו ל-12 ק"מ (12 פעם הרצועת חוף. במסעות תתייחסו לכל רצועת חוף כאל 1 ק"מ). כמו שכתבתי קודם, 8 עם ציוד מלא, 2 בלי תד"ל ועוד 2 עם אלונקה פתוחה עם 7 תד"לים עליה.

אנחנו סיימנו את המסע 9 מתוך 19.

ארוחת בוקר, מקלחת, תפילה לדתיים והולכים לבדיקה מדודה של פירוק והרכבה של מא"ג. כמו שכתבתי בהתחלה, ממש לא מסובך. פשוט בבדיקה המדודה הרבה שוכבים ללחוץ על ההדק כשמכניסים את המכלול ולסדר את הקפיץ כמו שצריך. כשתגיעו לזה תבינו מה אני מתכוון יותר טוב כי עכשיו זה סינית בשבילכם.

מסיימים עם המא"ג ומתארגנים על בגדי ים ומימיות יוצאים למבחני מים בים.

הולכים לים ומתחילים בשהייה ממושכת ומציקה על שני חבלים בים כשיש מסיכה אטומה* ושנורקל. מבחן לא קשה מדי אבל יש כאלה שנופלים בו. במהלך השהייה הזאת אתם תרגישו קצת את הגלים ואת החבלים שעליהם אתה שוכבים מתנדנדים ומדי פעם הם ישפריצו לכם לשנורקל, זה לא כ"כ בעיה לרוקן.
הבעיה האמיתית היא כשחאחד המדריכים בעמדה הזאת עובר במים ומשפריץ לכם מים לשנורקל בשביל לראות איך תתמודדו עם זה.
במקרה שלי הוא שם קצת מים, הוצאתי. עוד קצת, גם אותם הוצאתי. עוד קצת וגם אותם ממש בקושי הצלחתי להוציא ואחרי שכמעט סיימתי להסדיר את הנשימה שלי הוא הטביע לי ת’ראש או משך את החבל למטה, לא יודע בדיוק מה אבל כולי כולל השנורקל הייתי מתחת למים ושם כבר נשברתי ולא יכלתי עוד.

סה"כ לא מסובך מדי פשוט צריך להישאר רגועים כשזה קורה. לי ולעוד כמה זה לא כ"כ הלך. הרוב בד"כ מסיימים את זה בלי בעיה.
כל התרגיל לוקח משהו כמו 30-40 דקות.

סיימנו את התרגיל המציק עם השנורקלים ועוברים לעוד אחד, יחסית נחמד. הולכים לשחייה עם מסיכה אטומה ושנורקל למצוף בים, בערך 40-50 מטר וצריך להגיע בכמה שפחות הצצות. פשוט להסתכל על אחרים עושים את זה ולספור להם תנועות חתירה/חזה (בהתאם לסגנון שחייה שאתם מעדיפים) ולראות תוך כמה הם בערך מגיעים לאזור. לשחות את אותה כמות כשמשתדלים כל הזמן להרגיש את הגלים פוגעים בכם בצורה שווה, כלומר לא להרגיש גל שפוגע בכם באלכסון או בצד שלכם כי אז אתם לא שוחים ישר והזרמים משכו אותכם הצידה.
קיצר פשוט לשחות את הכמות הזאת עד שמרגישים שצריכים להיות קרובים, להציץ ולהמשיך לשחות בהתאם.

אחרי זה יוצאים לתחרות שחייה עד לאיזה מצוף בערך 200 מטר מהחוף, משם שוחים למזח שזה עוד 200 מטר בערך ומשם חזרה לחוף שזה גם בערך 200 מטר. סה"כ לדעתי זה עסק של 500-600 מטר שחייה. כל אחד שישחה איך שנוח לו יש מלא ששוחים שם חזה. פשוט תגיעו כמה שיותר מהר איך שנוח לכם.

סיימנו עם הים לעת עתה אבל לבנתיים מתארגנים על ציוד מלא ויוצאים לתיזוזים.
קשה בטירוף!! אצלנו היה קצת אלונקה סוציומטרית*, זחילות ולהעביר אלונקה מתחת לסרטים לבנים בגובה חצי מטר מהחול בערך כשכל פעם שמישהו מהחוליה או האלונקה פוגעים בסרטים הלבנים כולם רצים לים לטבול.
במהלך התיזוזים תכירו טוב טוב את המושג "טבילה". זה בעצם אומר לרוץ לים להרטיב את כל הגוף. הדרך הכי יעילה וכיפית זה לרוץ לים עד קצת מתחת לברכיים ואז פשוט להימרח במים לכמה שניות!! מרגיע וכיף לאללה. יצא לכם בכל סוג של תיזוז "לטבול" במים, בין אם זה ספרינטים, אלונקות סוציומטריות או זחילות.

קטע נוסף שהיה לנו זה שוב אותה שהייה במים עם השנורקלים והמסיכה האטומה רק שהפעם זה היה בחושך כבר והמים עוד יותר קרים. כל מי שלא הצליח מתחיל להילחץ מזה אבל בפעם הזאת כמעט ולא שמים לאף אחד מים. פשוט לראות איך מסתדרים בעיקר עם הקור כי בשעות המאוחרות בערב כבר המים מתקררים ולהיות שם הרבה זמן מתחיל להציק לגוף.
אפשר להרגיש פתאום את הגוף רועד בטירוף, התכווצויות שרירים קצת ועוד...

סה"כ זה לוקח בערך 20-25 דקות.

אחרי כל זה מתארגים לשינה בסביבות 22:00-23:00 בידיעה שעוד 6 שעות מהרגע שאמרו שצריכים להיות במיטות מקפיצים אותנו למסע 16 הידוע לשימצה! אני אנסה להסביר איך הוא הולך ותבינו שהשד לא כ"כ נורא ושה-12 יותר קשה (לדעתי ולדעת הרבה אחרים מהגיבוש).

יום שלישי

"כולם לעמוד ב-ח’ עם ציוד מלא מוכנים למסעעעעעעע!!!!"
מתארגנים שוב כל החוליה עם ציוד מלא, לובשים שוב את כל הבגדים המציקים שכבר עמוסים בחול, מים וזיעה ויוצאים לדרך.

יוצאים בהתחלה ל-4 ק"מ ראשונים עם כל הציוד קצב מהיר בחול הרך ואחרי ה-4 ק"מ הראשונים אתם לא תשימו לב אבל כמעט חצי חוליה תעלם לכם כי יפרישו אותם או שהם ישברו. ההתחלה מאוד קשה.

אחרי 4 ק"מ (4 רצועות חוף. זוכרים?) עוצרים למנוחה של כמה דקות. שותים, נותנים לכתפיים, לרגליים ולגב לנוח קצת. מחזירים נשימה ויוצאים לעוד 4 ק"מ עם אותו ציוד ואותו חרא. שוב גם פה נעלמים כמה חבר’ה שהמדריכים מפסיקים אותם או בגלל בעיה רפואית או כי הם יותר מדי רחוקים מהחוליה שלהם.

אחרי ה-4 האלו (8 עד עכשיו) מורידים תד"לים וכאן זה כבר נהיה די קל. עושים 4 ק"מ כשכולם בגוש אחד וכאן כמעט אין חבר’ה שנופלים כי זה באמת לא קשה מדי.

נחים שוב אחרי ה-4 האלו ושוב יוצאים לעוד 4 באותה מתכונת-אפודים ונשק בלי תד"ל.
ממש לא קשה כל ה-8 ק"מ האחרונים... השד לא כ-ז-ה נורא.

סה"כ השלמנו 16 ק"מ. אצלנו בחוליה התחלנו את המסע 16, 16 איש וסיימנו אותו 7.

אחרי זה יושבים קצת ולא עושים כלום לזמן מסוים, עצה שלי תנסו לישון כמה שיותר. תראו שכולם ישבו ותחכו להוראות ופשוט תפסו לכם איזה פינה נוחה, שימו ראש ותנסו להירדם עד שיעירו אתכם.

אצלנו התחילו אחרי ההפסקה המסויימת הזאת שיחות אישיות. המפקדים יושבים בחדר עם אחד החניכים כל פעם ל-20-30 דקות ככה ושואלים אותו כל מיני שאלות על המוטיבציה לשרת ביחידה, על השירות, על המסלול ועוד.. לא את כולם שואלים אותו דבר. פשוט תהיו עצמכם, דברו דוגרי ואל תילחצו מזה כי בשיחה הזאת הם ממש נחמדים לשם שינוי. תוכלו לגנוב מהם חיוכים

מבדקי בריכה עכשיו. עושים כמה מבדקים.
1. החזקת משקולת כשהמרפק מעל המים. טיפ שלי, תעשו את זה עם היד החזקה למעלה מחזיקה את המשקולות ותדחפו את הגוף עם הרגליים והיד השנייה. לא קשה כ"כ.

2. צלילה ולאסוף טבעות מהקרקעית. פעם אחת עם מסיכה אטומה ופעם אחת בלי מסיכה. תרגיל שלי היה ממש קשה והייתי בו ממש גרוע.
הטבעות נמצאות על כמו מתקן עם ווים בולטים שעל כל אחד מושחלת טבעת. טבעות בערך בגודל של צלחת חד פעמים ופשוט צריך לרדת למטה עם החבל עד שמגיעים לקרקעית כשהרגליים נוחתות ואז להתחיל לאסוף טבעות כמה שיותר.
הכי חשוב לא להילחץ ולהתפרע מתחת למים כי זה יקח לכם המון אנרגיות וחמצן ותצטרכו לעלות למעלה וחבל.

3.צלילה למרחק. לוקחים נשימה ושוחים כמה שיותר לאורך הבריכה.

4. פירוק והרכבה של מא"ג מתחת למים בכמה שפחות זמן וכמה שפחות הצצות. עצה שלי, בנשימה הראשונה תפרקו את המא"ג ותתחילו את ההרכה בהכנסת הקפיץ, תעלו לקחת אוויר ותחזרו למטה תוך נשימה-שתיים אתם מסיימים עם זה. חשוב שתזכרו להעביר את היד על האזור שבו הקת של המא"ג נכנסת כדי שלא תיתקעו ותילחצו מתחת למים. תחזיקו גם את המא"ג ישר כשאתם מכניסים את הקנה כי זה חלק שהוא יחסית רחוק מכם וקשה לתפוס את העומק והכיוון של הקנה ככה שתסדרו את המא"ג בצורה הכי נוחה להרכבה שאפשר. יסבירו לכם כבר איך.

5. שחייה מעל ומתחת לחבל כמה שפחות זמן והצצות. לא מסובך מדי, ההלוך הוא מעל החבל שזה ממש קל ואין סיבה לעשות את זה עם נשימה בכלל אפשר באותה נשימה שיוצאים לדרך לסיים ככה בריכה. כשיוצאים לצד השני חזרה לוקחים אוויר שלא נחשב בספירה והחזרה קצת יותר קשה. 3 נשימות גג בחלק הזה.

6. ריקון מסיכה ושנורקל מתחת למים. קל לאללה.

אחרי זה שוב מתארגנים על ציוד ויוצאים לתיזוזים בערך כמו אתמול רק שהפעם במקום להעביר אלונקה מתחת לסרטים היינו צריכים לבנות עמדה. תרגיל שאני ממש אהבתי. כיפי לאללה, מעניין ויותר מהכל, קורעעעעעעעעע מצחוק!! אני פשוט הייתי בשלבים של כמעט להשתין במכנסיים מצחוק. אפילו המדריכים שלנו באיזה קטע התחילו להיקרע מצחוק שם. קיצר תרגיל ממש אחלה
בנוסף אליו כמובן יש זחילות, אלונקה סוציומטרית וספרינטים. כמובן שיש טבילות רבות במים...

סיימנו עם התיזוזים ובעצם באופן לא רשמי נגמר הגיבוש. מי שלא הספיק לעשות שיחה עם המדריכים עושה ומי שעשה אותה כבר יש לו קצת זמן חופשי שכמובן מומלץ לנוח בו.

ברוב הקבוצות יש באותו ערב שיחת שבירת דיסטנס בה המדריכים מספרים קצת על עצמם, איזה דרגה היו, עיסוק וכו’... קצת להכיר את הצד היותר אנושי שבהם (תאמינו לי שכמה שתקללו אותם במסעות תגלו שהם תותחים. אני במסעות קיללתי את המדריך שהיה שוחט אותנו על החוף אבל אחרי השיחה האישית תפסתי ממנו אחושרמוטה וגיליתי שהוא לא באמת מניאק. זה עסק עם בנאדם רציני מאוד, תותח, נחמד לאללה ולשם שינוי גם חייכן קצת ולא מחייך רק חיוכים אכזריים כשאנחנו זוחלים או אוכלים חול).

הולכים לישון ב-22:00-23:00.

יום רביעי

ומקבלים שינה איכותית עד איזה 6:30-7:00 בבוקר ואחרי כמה זמן יוצאים למתחם הראשוני של הגיבוש (האזור קליטה המעפן עם המיטות המציקות) ומחזירים ציוד.
מי שצריך ללכת לפסיכולוג הולך וכל השאר סתם מתייבשים איפשהו. תשובות מקבלים עוד באותו הערב.

סטטיסטיקה

התחילו 180
סיימו את הכל (הכל=כל המסעות וכל דבר שהיה בגיבוש) 40-50 איש
לגבי כמה התקבלו אני לא יודע במדויק אבל אני חושב ש-20-25 ככה.

הסברים

1. תד"ל = תיק מעפן בטירוף שחייבים (!) לשפצ"ר בצורה נורמלית אחרת אתם תסבלו. התיק הזה מכיל למעשה את השק חול.
חשוב לשפצ"ר אותו עם הרצועות העבות ולא עם הדקות כי הן ממש לא נוחות.
בנוסף כשאתם במסעות אתם תראו שיש כמו ברזלים מעוגלים בתד"ל שיכולים להיות מאוד לא נוחים וכואבים אז תשימו לב שבאפוד/חגור מעל הפאוצ’ים במותניים יש כמו טבעות כאלה אז תנסו לחבר אותם אחד לשני (כשתראו תבינו מה אני מתכוון) וזה יעזור לכם מאוד! אם התד"ל לא משופצ"ר טוב אז לפעמים הוא ממש לוחץ באזור הבית שחי וזה סיוט.

2. מסיכה אטומה = מסיכת צלילה רגילה שפשוט שמו עליה איזולירבנד שחור.

3. אלונקה סוציומטרית = יוצאים לספרינט והארבעה או שמונה הראשונים לוקחים אלונקה (תלוי אם יש אלונקה אחד או שתי אלונקות). מי שמגיע לאלונקה נרשם. אני ממליץ שפשוט תעשו בפעם הראשונה אל תזדרזו לאלונקה כי יהיו אנשים שידפקו ספרינטים. תגיעו בפעם השנייה כשחלק יהיו עייפים מהסחיבה הראשונה וככה ספירנט אחד תרוצו לאלונקה וספרינט שני "תנוחו" ואל תרוצו לאלונקה ככה שזה יוצא פעם כן פעם לא.

טיפים

שמרו על ההיגיינה שלכם שם כדי שלא יתפתחו לכם שפשפות וגירויים מציקים כאלה שימררו לכם את החיים. רובנו התקלחנו כל פעם שהיה אפשר (5 פעמים ב-3 ימים!!!) וכל פעם החלפתי תחתונים וכל יום השתדלתי להחליף פעמים גרביים. חשוב מאוד שתעשו את הדברים האלה.

תנצלו זמנים פנויים לסדר את האפוד והתד"ל שלכם שיהיה לכם כמה שיותר נוח במסעות.

תעזרו לחברים במסעות וסתם ככה בין לבין, תתחברו עם האנשים.. יש שם ממש תותחים.

תנצלו "זמנים מתים" לשינה ומנוחה ואולי גם שפצו"רים אם צריך.

מתיחות. כל פעם לפני ואחרי מסעות ותיזוזים תעשו זה ממש חשוב ולא תמיד יגידו לכם לעשות אז אם יוצא לכם תעשו קצת.

ביום הראשון כשאתם לוקחים נשק תדאגו לקחת נשק שיש לו מאחורה או מקדימה או גם וגם כל מיני מיתרים שיעזרו לכם לשפצ"ר את הרצועה אליו כמו שצריך.

אל תתפנקו ותשימו ריפוד בכתפיים או תביאו רצועת נשק מהבית ודברים בסגנון. קחו מה שמביאים לכם ותסתדרו איתו כי לא כל המדריכים יראו את זה בעין יפה.

במסעות תצמדו למדריך כמה שיותר כי ברגע שנמצאים כמה מטרים מאחריו לא מרגישים שמתרחקים ופתאום תמצאו את עצמכם 20 מטר מאחורה ותצטרכו לדפוק ספרינט לכולם וזה לא מומלץ.
היצמדות לתחת שלו תעזור לכם לשמור על קצב. תהיו הזנב שלו פשוט... לא קל אבל אפשרי.

מה להביא?

משחה נגד שפשפות.

הרבה מאוד תחתונים, גרביים וחולצות לבנות.

אזיקונים. אין דבר שהם לא יעשו!! תביאו איזה 10 קטנים ועוד 5 גדולים יותר זה יספיק לכם.

הרבה רעל וראבק רק זה יחזיק אתכם במסעות כי לא משנה כמה סוסים אנשים או כמה עגלות הם, כולם גמורים שם מעייפות ולאף אחד אין כח אבל רק המוטיבציה תגרום לכם להמשיך ללכת לא משנה מה קורה.

קיצר, תשקיעו, תנו 200% ואם יש יותר אז גם אותם. תזכרו שבאמת הכל תלוי בראש, אבל מצד שני אל תפקירו את הגוף שלכם ותבואו לשם עגלות. תרוצו קצת לפני הגיבוש 3 פעמים בשבוע ככה - ריצת ספרינטים, ריצה ארוכה וריצת שחרור.

שיהיה לכולם בהצלחה!! באמת גיבוש שחיטה וכל מי שמסיים אותו אני מוריד את הכובע בפניו. רק נחישות, ראבק ורעל יסיימו את הגיבוש.
ישן 30-08-2006, 11:09
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

מאמר על גיבוש צנחנים אוג' 06

נכתב ע"י שוקי2024

יבוש צנחנים \ דובדבן 28-29\08\2006
טוב תם לו הגיבוש והחלטתי להוסיף עוד מאמר שיעזור למחזורים הבאים.
מתייצבים ביום הראשון ברחבה ענקית עם ספסלים וצל (אין זה ספק שזה הושפע מהמקרים האחרונים)
בערך עד 10 לא עושים כלום. המלצה אישית שלי היא שתנצלו את הזמן להתחבר עם אנשים זה יעזור לכם כי יש סיכוי ממש גבוה שתהיו ביחד בגיבוש.
לאחר שכולם מגיעים, בא רופא הגיבוש ועושה הרצאה קצרה בגדול הוא רוצה להגיד שמי שתכלס לא כשיר לא גיבוש שלא יעשה אותו וחבר'ה אם אתם באמת חולים או יודעים שבמצב הנוכחי אתם תתקשו אל תיגשו לגיבוש אתם תעשו יותר נזק מתועלת. לאחר מכן מגיע נציג הבקו"ם והוא מחלק טפסים שהם כמו מנילה רק ליחידות שכביכול מובחרות אבל תכלס הוא מנסה למשוך אנשים לחטיבות פחות מבוקשות ע"י אשליה שמי שמגיע לתותחנים לדוג' הוא במיתר אותו דבר יהלו"ם והנדסה (לא חייבים לענות על השאלון והשיבוץ במידה ולא התקבלתם ילך לפי המנילה) לאחר מכן בא מפקד הגיבוש שפחות או יותר אומר תודה שהתנדבתם. כעבור מספר דקות מחלקים אתכם לקבוצות של היום הראשון. אני הייתי בצוות 1 צוות שי. המפקד לוקח אתכם לרחבה באזור הגיבוש ואומר לכם למלא שאלון רפואי ומי שמסיים הולך להיבדק אצל הרופא מודדים לכם דופק ומי שמתרגש (כמוני) מודד גם חום אחר כך הרופא שואל אם אתם כשירים לגיבוש במידה וכן הוא מעביר אתכם. מיד לאחר מכן הולכים לחדר סמוך ועולים על מדים (טיפ - מכיוון שאני הייתי בצוות הראשון שלקח מדים היה לי זמן לחפש מדים נוחים וקיבלתי חגורה אבל היו הרבה אנשים שקיבלו זבל של ציוד שללא ספק הקשה עליהם בהמשך) לאחר המדים ממלאים שאלון אישי בשביל הראיון שיגיע מחר. אחר כך המפקד לקח אותנו למטבח... כן כן מ12 עד 3 וחצי בערך עשינו תורנות מטבח, האמת לא כזה קשה אני ניצלתי תזמן להתחבר ולעשות צחוקים (אה וכן באתם לגיבוש קרבי ומסנג'רים אתכם ג'ובניקים לא נורא זה יעבור). לאחר מכן המפקד לקח אותנו לאוהלים ואז גילינו שכולם בסטלה יושנים באוהלים מאיזה 10-11
אחרי שנכנסים לאוהלים לנו היה איזה שעה כך להירגע והמפקד קרא לנו להחזיר לו תשאלון האישי. אחר כך בסביבות 5 וחצי 6 כולם מתייצבים באיזור המהנלה של הגיבוש ואחד המפקדים מחלק את החבר'ה לצוותים של 40 איש לריצת 2000 (טיפ - לאחר בירור מעמיק בנושא אבל באמת מעמיק הצוותים של הגיבוש מחולקים לפי המיקום שלכם בריצה ז"א שאם במקצה שלכם סיימתם נניח 10-15 אתם תהיו בצוות של אנשים שגם הם סיימו במקום הזה בריצה. אני יכול להגיד לכם שמי שיזייף את התוצאה שלו בבר לתוצאה פחות טובה מגדיל את הסיכויים שלו תיאורטית בגיבוש מכיוון שהוא יהיה חזק בצוות של חלשים אך אני ממש לא ממליץ לעשות את זה תהיו עצמכם כך גם לא תקחו סיכון שיעיפו אתכם אחרי הבר אור ולהכנס לחרדה במסדר דמעות) בקיצור אחרי שהוא מקריא שמות הולכים לאיזור הריצה שאגב הוא גם האיזור שתחזרו אליו בלילה לגיבוש עצמו. אני עשיתי תוצאה בערך 8:30 וסיימתי בין ה10 הראשונים. אחרי שמסיימים תריצה שותים עושים מתיחות (מאוד מומלץ אם אתם רוצים לשרוד את הלילה) אחר כך גם יש שכונה כזה בערך ב20:00 אכלנו ארוחת ערב (ארוחה בת זונה! שקשוקה אורז דני שוקו) ואחר כך התייצבו כל ה260 איש שעשו את הגיבוש בשלשות בתוך ח' ענקית. אחד המפקדים מקריא שמות לפי סדר הצוותים, כל צוות היה 19 איש בדיוק והיו 10 צוותים אני קיבלתי צוות 8. אלה שלא התקבלו לצוותים נשארו ליד המפקד והוא אמר להם כל הכבוד על ההתנדבות אבל אתם לא מתאימים בלה בלה בלה ( פרשו 70 איש !!!!!) אחר כך בגלל שכמובן היום הראשון שומר על מסורתו להיות שכונה לנו לא היה מפקד אז המפקד של צוות 7 היה גם המפקד שלנו. בקיצור מילינו מימיות סידרנו אותם ליד הציוד של הגיבוש ( אלונקה 4 שקי חול כל שק בערך 25 קילו 4 פקל"ים של מים וכל אחד מימיה) לאחר מכן המפקד נותן תג עם מספר לכל אחד וצריך לשים אותם כמו ששמים תגי יחידה. אחר כך שלחו אותנו לישון בערך ב11 (יש לציין שמשום מה היה מפקד מניאק אחד שטירטר את החבר'ה שלו בצורה די ריצינית) אחרי שכולם נרדמים קמים ב3 וחצי כדי להתארגן כי ב4 המפקדים חוזרים. תנצלו את הזמן למתיחות, צחצוח שיניים שטיפת פנים ושיחות מוטיבציה (לא יעזור כלום תמיד בכל צוות שתגיעו יהיה אחד שיגיד "אלללה פה כולם מסיימיים..." ותמיד הוא זה שיפרוש) אחר כך מסתדרים בח' ברחבת הגיבוש שותים תה מרוקנים מיימיה (בפקודה) ומקבלים פרוסת עוגה (לא לאכול יותר אתם תקיאו). לאחר מכן מגיע המילואימניק שיהיה המפקד שלכם למשך הגיבוש הוא מוודא שכולם נוכחים וייאלה הגיבוש מתחיל. מתחילים לרוץ עם הציוד לאיזור של ה2000 בערך באיזור ה750 כל אחד לוקח שק וממשיכים לרוץ עוד איזה 200 מטר. לאחר מכן המפקד אומר לכולם להתסדר בשלשות. ואז מתחילים הטרטורים. "טוב צוות 8 25 שניות היקפתם תבזנ"ט חזרתם והסתדרתם בשלשות 25 שניות זוז" אחר כך שכולם חוזרים "צוות 8 עמדתם בזמן?" "לא המפקד" "צוות 8 25 שניות זוז" אחר כך בלי שתשימו לב יפרשו איזה 3-4 חברה (כן כן כואב לראות אותם נחים ושותים אבל אתם ממשיכים) אחר כך המפקד אומר לכם שבגלל שאתם צוות גרוע אתם עושים הלוך חזור פעמים ויש לכם 55 שניות לעשות את זה. כמובן שאף אחד לא לוקח זמנים והוא חוזר על אותו הנוסח "עמדתם בזמן?... לא? תעשו את זה עוד פעם והפעם שמישהו יקח זמנים" אחר כך הגיע הדבר שחלמתי עליו "צוות 8 10 שניות פתחתם ח' מולי". המפקד אומר לכולם להניח שקים ולקחת את השק של מי שמימנכם (אסור לשתות עוד) יוצא מצב שהחלפתי שק ששוקל 25 קילו לשק ששוקל 15 ותאמינו לי ההבדל עצום!!! זה הפך להיות בידחה בשבילי השקים וכבר לא היה איכפת לי כי ראיתי את השמש זורחת ואחרי שסחבת שק של 25 קילו לא איכפת לך מכלום. הקטע היה שהשק שלי היה פתוח ונפל לי קצת חול אני אמרתי למפקד אבל הוא אמר לי להמשיך (אני מאוד מקווה שהם הבינו שלא שפכתי חול בכוונה) שחכתי אגב לציין שיש שלושה מפקדים חוץ מהמפקד הראשי שהם רושמים כל דבר שקורה החל מדיבורים ועד לחיטוט באף ואני לא מגזים. בקיצור אחרי שהחלפנו שקים זה הופך ל4 הקפות והסתדרות בשלשות. וכעבור בערך שעה פותחים ח' והוא מרשה לשתות להשתין ולהניח את השק עד עכשיו פרשו כבר כל ה7 שפרשו. אחר כך המפקד מוליך אותנו לריבוע שמחולק לשלושה קווים שניים בקצוות ואחד באמצע. המפקד אומר לנו לזחול עד הצד שני ולחזור ולהתסדר בסדרי הגעה (אני זוחל על הפנים אבל בריצה עקפתי והגעתי שלישי כך שעל תוותרו). שחכתי לציין שבמשך כל הגיבוש המפקד לא סותם ת'פה ואומר שהם צריכים רק תארבעה הראשונים ושכל השאר יפרשו הם מבזבזים תזמן שלהם. אחר כך המפקד אומר לזחול הלוך חזור כמה פעמים נראה לי 2. אחר כך התרגיל שלי באופן אישי היה הכי קשה ממשיכים לזחול הלוך חזור הלוך חזור וכל פעם שמגיעים לקצווה צועקים את המספר של המקצים שעשית הלוך חזור נחשב 2. שוב המפקד אומר שתפרשו כי אין לכם סיכוי והוא צריך רק 4-5 מכל הצוות ואומר שהשיא ב10 דקות הוא 10 מקצים הכי טוב אצלנו עשה 5 ואני עשיתי 3. אחר כך המפקדים עוברים ורושמים כל אחד כמה הקפות הוא עשה. אחר כך באותו מקום עושים 10 שכיבות סמיכה רצים לאמצע 10 בטן רצים לסוף ועושים 10 קפיצות עם ברכיים באוויר וחוזרים בריצה. לי היה נורא קשה עוד מהחלק של הזחילות ולכן ביקשתי אישור להקיא זזתי הצידה דחפתי אצבע והקאתי ישר חזרתי לכולם והמשכתי. אחר כך המפקד אומר לנו להרים את האלונקה (זה השלב שכולם מתנדבים לאלונקה חכו להמשך..) ואז יש שלב שהוא אומר שיש שלושה מוקשים וצריך להעביר אותם לעמוד השלישי. להיות כנה לא בדיוק הבנתי מה צריך לעשות לכן לא לקחתי אופן פעיל באירגון הפעילות אבל העברתי את המוקשים לאן שצריך. אגב מה שכן אני זוכר זה שאם לא מצליחים בתרגיל יענו הוא מתפוצץ אז צריך לקחת אלונקה ולהקיף את המוטות וכאן אנשים מתחילים להיות חרות סחבתי תאלונקה 3 פעמים מותך 4 שנתנו לנו. אחרי התרגיל הזה היה לנו אלונקה סוציומטרית גם כאן הייתי די חזק ולקחתי פעם כן פעם לא אחרי שאנשים חארות עושים כאילו לא ראו תאלונקה. אחר כך מציירים את ארץ ישראל שזה תרגיל נחמד ומאוד בריא לגוף (מתאוששים) אחר כך פותחים עוד ח' והמפקד עובר אחד אחד ומבקש שכל אחד יספר משהו על עצמו או על התחביבים שלו ומי שאין לו על מה לדבר שיגיד עבור. מתוך ה12 דיברו בערך 4. ושתדעו שזה תרגיל שמאוד משפיע וכל דבר כזה זו הזדמנות פז להגדיל את הסיכויים שלכם בגיבוש אז תחשבו על משהו לדבר עליו אני ראיתי מטוסים שנוחתים בנתב"ג כל הלילה אז דיברתי על העליונות אווירית שישראל השיגה במלחמות מכייון שאני מתעניין בחיל האוויר. אחר כך מקיפים את המרובע שדיברתי עליו מקודם שוב פעם חלק לוקחים אלונקה וחלק לא לוקחיים כלום וצועקים על אלה שעם האלונקה להזדרז דגש על צועקים באותו רגע רציתי לעזוב את האלונקה ולשים להם אגרוף בין העיניים אבל מן הסתם לא הייתי עובר אם הייתי עושה את זה. אחר כך המפקד אומר שאנחנו עושים מסע. הוא מדגיש שמסתכלים רק על מי שמתחת לאלונקה ומי שלא סוחב אותה לא מעניין אותם. היינו בערך 6 חברה על האלונקה כל השאר התעלמו ולא עזרו גם במקרים שאנשים פשוט ממש קרסו מתחת לאלונקה. המסע ברובו הוא בקצב הליכה אך כשהמפקד מרים תיד האלונקה צריכה להיות צמודה עליו ובזמן הזה אסור לעשות חילוף. אחרי שהוא מוריד תיד כולם מתחת לאלונקה מבקשים חילוף כי הם מתים. כך היה איזה חצי שעה בערך המסע. ואז מגיעים לצומת שמצד ימין רואים את הבסיס וצוותים שכבר חוזרים אליו ואז המפקד אמר לנו להתסכל ולראות אותם חוזרים והמניאק בחר בצד השני כדי לייאש אותנו. רצוי לציין שבמשך כל הזמן הוא אומר שזה המסע והצוות הכי גרועים שהיו לו. בקיצור בערך 200 מטר אחרי הפניה הזאת חזרנו לדרך של הבסיס. בשלב הזה כולם מתחת לאלונקה מתים פשוט כל ה6... וכל השאר לא איכפת להם והיה חילוף בערך כל 10 מטר. ואז עברנו את השאר וסיימנו את הגיבוש. מחיאות כפיים חיבוק קבוצתי. פותחים ח' והמפקד אומר כל הכבוד לא הרבה מסיימים את זה תשובות עוד חודש ביי. עשינו מתיחות הלכנו להתקלח וכל אחד לפי קריאה מהצוות נכנס לראיון אישי שלוקח בערך 5 דקות. אין מה להרחיב בנושא הראיון זה פשוט שיחה עם 2 מילואימניקים ששואלים שאלות כמו בצו ראשון בראיון אישי תהיו אמיתים אל תשקרו גם אם זה נראה לכם מעלה תסיכויים רוב הסיכויים שזה לא. לא שווה תסיכון אחרי שמסיימים מסע כזה.
קצת נתונים
הגיעו לגיבוש 260 חברה הופרשו 60 אחרי הבר אור וסיימו את הגיבוש משהו כמו 100 איש
את הגיבוש התחלנו בסיבבות 5 בבוקר וסיימנו ב8 וחצי בבוקר.
טיפים - מכיוון שרק סיימתי תגיבוש היום ואני לא יודע אם התקבלתי אני ממליץ לקחת את הטיפים בעירבון מוגבל כי יכול להיות שההשקפה שלי היא השקפה שגויה.
-במהלך כל אירוע עם אלונקה היו חבר'ה שקיללו אחד את השנו אני ממש בספק אם זה תרם להם לכן גם אם אתם כמוני ממש רוצים להוריד למישהו סתירה תתאפקו כי חבל.
-אל תוותרו בשקים או בזחילות לא משנה מה כל הדרך אני חשבתי על דברים טובים הסתכלתי באופן אופטימי על הכל לא חשבתי על הגיבוש רק על החופש המדהים הזה שהיה לי ועל חברים שלי זה נורא תרם לי להעביר את הזמן
- אל תעשו שום דבר בלי אישור אבל שום דבר. אני לדוגמא רציתי להקיא קיבלתי אישור. היו חברה ששתו בזמן שהמפקד דיבר הכל נרשם.
- למרות שזה עניין של אופי תנסו לנהל את העניינים אם זה הולך כל הכבוד אם לא תפסיקו אתם מסתבכים את העצמכם יותר מאשר מועילים
- אל תסתכלו על המפקדים בפרצוף אומלל של "בבקשה אחי תן לי לשתות קשה לי, בבקשה אחי תוותר אין לי כוח יותר" רואים את הרחמים העצמיים האלה וזה נרשם.
- כשעומדים אחרי תרגיל יש חבר'ה ששמים ידיים על הברכיים ולא עומדים ישר זה גם נרשם
- בכל תרגיל של שלשות תנסו להיות בשורה הראשונה כך יהיה לכם יותר קל לרוץ
- אל תתעלמו מהאלונקה!!!! אם המפקד אומר שה4 הראשונים לוקחים אלונקה ואתם מגיעים בארבע הראשונים (ולא משנה אם אנשים מאחורה מאטים בכוונה) תרימו אלונקה ואל תתעלמו ממנה
- אל תהיו סוציומטים, באתם במטרה להתקבל אני מניח שמי שלא הרים אלונקה ולא עזר לחב'רה שהיה להם קשה לא יתקבלו... ויותר חשוב מזה תעזרו לחברים שלכם לא בשביל להתקבל אלא בגלל שאתם צוות.
- ברגע שהשמש כבר מתחילה לקבל נוכחת ההפקות שתיה יגיעו הרבה יותר מהר.
- אל תוותרו לעצמכם באלונקה המסע תכלס הוא די בהליכה כך שחבר'ה שלא לוקחים אלונקה אשכרה הולכים. לכן תאגרו כוחות מפעם לפעם ותהיו על האלונקה.
- אל תקשיבו להבלי הפה שיוצאים מהמפקד גם אם הוא אומר שאתם לא שווים כלום ושאתם גרועים הוא אומר את זה כדי לייאש אתכם אל תתייאשו זה סתם דיברים
טוב זה כל מה שהצלחתי לחשוב עליו רצוי לציין גם שאחרי הזחילות אני לא בדיוק זוכר איזה תרגיל בא לפני אבל רשמתי את כל המשימות שהיו לנו. והכי חשוב אל תוותרו אם התחלתם משהו תסיימו באתם במטרה להפוך לצנחנים אז תעשו את זה אז כואב אבל עוד שלוש שעות אתם תהיו הכי מאושרים בעולם . אני באופן אישי גם אם לא אתקבל אני יהיה שמח למה אני יודע שנתתי 100% ואם הם לא רוצים אותי בעיה שלהם אני את שלי עשיתי על הצד הטוב ביותר והכתפיים שלי יכולות להעיד על כך כי חוץ מלכתוב תשורות האלה אני לא יכול לזוז.
ישן 31-08-2006, 11:08
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

גיבוש צנחנים דובדבן אוג' 06

נכתב ע"י Resistant

השעה 6וחצי בבוקר, השעון מצפצף והתחיל היום הבלתי נשכח.
אבא הקפיץ אותי לבסיס, עוקבים אחרי כל החיילים ומגיעים ליד השקם, מטר לפני יש שער ירוק גדול, שם נכנסים לאיזור הגיבוש .
מצד ימין רואים רחבה ענקית ומתמקמים עם כל החבר'ה שרק הגיעו.
בינתיים ממלאים תפסי רופא, וממתינים.
עד השעה 10 לערך לא עשינו כלום, פשוט ישבנו ולי אישית היה כאב ראש כל כך גדול מ2 אנשושים שחפרו ודנו על הנושא של אמונה ודת... בכל מקרה הגיע הזמן ולפתע מגיעים צנחנים, כן כן ההם עם הקנפי צניחה.
כולם עם העיניים בחוץ עליהם וישר מתמקדים על המפקד הראשי(כמו ראס"ר עצבני) .
הוא היה אחראי שאנחנו נקבל משמעת וסדר, הוא הסביר לנו מה מה הולך להיות ומי שלא יעמוד בכללים יעוף.
אחריו הגיע רופא צרפתי שבכל מילה שנייה שלו כולם התפוצצו מצחוק בגלל המבטא, בינתיים עד לפה התחלתי להכיר אנשים חדשים והתחברנו כולם.
בינתיים גם היה טופס של שאלון העדפות לאן אתם רוצים ללכת אם לא תעברו(מכוון לא למי שפורש)
פלס"ר שריון, עוקץ, מיתר זה מה שאני זוכר פחות או יותר.
אחרי כל המנהל והטפסים, חילקו אותנו לקבוצות.
אני הייתי בקבוצה 6, קבוצות שלא משנות כל כך רק עד ממש תחילת הגיבוש(החלק הפיזי).
הולכים לקבל מדים(היה ממש מוזר, אני? צבא? )
לא מספיק שהיה לנו חם, ולא עשינו כלום עד 12, כאב הגב , הרגליים, ושעמם לנו בטירוף..

המפקד לקח אותנו לצל(ד"א לכל אורך הגיבוש דאגו לנו מאוד עם מים וצל עקב מות החייל בגיבוש טייס, אז לא לדאוג בקשר לזה).
לבשנו את המדים, ובתאכלס לאף אחד לא היה מדים מתאימים, החגורה רק סידרה את העסק פחות או יותר..
(אין צורך להביא חגורה מהבית, מסתדרים כמו כולם.)
מפה לשם.. טפסים, ובדיקות שגרתיות לבדוק שהכל תקין לגיבוש הולכים כצוות לאכול ארוחת צהריים.
יאמיי אוכל.. ובאמת האוכל היה בסדר גמור, מי אמר שאוכל בבסיס גרוע?!
בשלב זה ידעתי לא לאכול הרבה עקב זאת שהולך להיות בקרוב ריצת ה-2000 אז הכנסתי לעצמי בעיקר פחממות, קצת ירקות ונוזלים.

יצאנו מהארוחה מסופקים וכולם עם חיוך וכיף מהאחווה שלנו כולם ביחד.
הגענו לכיוון האוהלים, ולכל קבוצה היו כמה אוהלים, באוהל שלי עברו 4-מתוך 8 שהיו , וזה הרבה יחסית למה שעברנו..
התייצבנו לכל מיני מסדרים, ובאחד מהם המפקד הסביר לנו על חשיבות המיימה(המפקד קסא)
לקח בידו מימייה והתחיל ללגום בשלמותה את כולה בלי להפסיק.

וכך ביקש מאיתנו.
30 שניות ואתם פה עם מימיות מלאות, זוז!!!
עפנו , וחזרנו, וכרגיל אני לוקח זמן... כמו בכל הגיבוש.
ושותים.. אנשים לא הצליחו לסיים, והמפקד נזף בהם, "אין דבר כזה, כל אחד מסיים ושם את המיימה מעל הראש , טיפה זה בסדר כמה טיפות ואתם הולכים לשתות מיימה חדשה ומלא".
לפתע אחד לידי התחיל להקיא, ועוד אחד.. ועוד אחד..
ופשוט היה גועל , כולם מקיאים בח' שלנו.. כמובן שהם היו צריכים ללכת ולמלא את המימיות שוב ולשתות.
אבל עברנו את זה, בכל זאת חשוב לשתות גם ככה מזיעים כל הזמן בגלל המדים והחום הרבה.
זהו נרגענו באוהלים, עד השעה 6 באוהלים.
ובסביבות השעה הזאתי, תוך 30 שניות מסדר עפים כולם לקבוצות, מאורגנים ומקריאים שמות של אנשים.
כל 50 אנשים קבוצה.
היינו 300 אנשים ככה שהיו 6 קבוצות.
אני הייתי קבוצה 4.
כל 2 קבוצות ביחד הולכים לכיוון הריצת 2000.
לאחר כמה דקות אנחנו הלכנו לכיוון הריצה..
הדופק עולה.. הלחץ מתחיל להשפיע.. ואתה רואה את המרחק.. וחושב בלב ואווו זה רחוק .
בום בלי לחשוב פעמיים יצאו הקבוצה ה3 ועכשיו תורינו..
התרכזתי והייתי מוכן לצאת, הסבירו לנו עד איפה רצים וכמה..
התחלנו!
כולם צעקות ודהירה מטורפת.

(עצה תעבדו על ריצת 2000 עם צעדים גדולים !)
הייתי בין ה10 הפותחת, ואני רואה 4 מהצוות שלי מקדימה והדבקתי אותם לכל אורך המסלול, מגיעים לנקודת ה1000 חייל צובע אותכם בצבע ואתם חוזרים חזרה.
כל המסלול לכל אורכו הוא על חול רך, לא כמו של חול ים .. כלומר חול חום כמו שאתם מכירים מהדיונות המתפורר , כזה.
רצים ורצים והרגליים כואבות, וכולם נותנים את הנשמה, זהו הגעתי לסוף, הגעתי ל10 הראשונה בתוצאה של 8:40!
וואו.. הרבה יותר קשה ממה שחשבתי..
כולנו הזענו, וכולם היו די בהלם מהמסלול, מי ידע שיהיה כל כך קשה , כולה 2000..
זהו.
סיימנו את החלק הזה..
ישבנו באוהלים קצת בחשש ובאי מודעות של איזה תוצאה טובה..
(עכשיו אחרי הגיבוש אני יודע מי שמגיע מתחת ל10 מסודר, יותר זה תלוי בקבוצה שלו, לדוגמא אם הראשון הגיע 10 אז לא ישלחו את כולם הביתה.. לפני סדרי הגעה, אבל בכללי מי שרץ, מגיע לתוצאות טובות)
ומפה לשם מסדרים קטנים של משמעת והסברים הגיע הלילה.
חושך..
המפקדים באים ומתחילים להקריא שמות.
בערך 100 איש עפו בבראור..
והיינו פשוט בהלם, כל כך הרבה אנשים עוזבים.. כל כך חבל.
נשארנו 200 בגיבוש, חצי הלכו לעשות טורנות מטבח וחצי מסדרים כל מיני דברים פה ושם.
לאחר מכן, ארוחת ערב, (בסביבות 10 וחצי -11]
אכלנו, כמו מקודם הקפדתי לא לאכול יותר מדי, בגלל השעה המוקדמת שנצטרך לקום -03:30,
והכי חשוב פחממות פחממות ופחממות.
ב11 וחצי חזרנו כל ה200 איש וחילקו אותנו לצוותים.
אני הייתי צוות 8, מספר ברזל 16(כמו היום הולדת, יש^^)
מילואמניק בא והתחיל להסביר לנו מה הולך להיות, המפקדים שלנו הסבירו לנו איך להרים אלונקה , למלא את המימיות ולערוך משמרות ללילה.. מי שלא עושה את זה עף מהגיבוש!
12 היינו במיטה, לפחות שעה עד שנרדמים עם הצחוקים והאי נעימות..

(עצה תביאו שמיכה דקה מהבית, ממש יעזור, אני קימבנטי את התיק שלי לכרית נוחה, ופשוט שמתי את היד על הראש ונרדמתי, 2 ורבע היה לי להחליף חבר, לשמירה.
שוב קמתי, הלכתי לישון.. ווואלה בקושי הצלחתי להירדם !
לא קל..
אבל בסדר, התעוררנו ב3וחצי.
אין מים במקלחות, כולם מסריח מהמדים של אתמול ומלא רפש פשוט
4 מסדר , כולם עם עיניים עצומות, מחולקים לפי הצוותים, מקבלים תה עם עוגה, יאמיי..
ונרגעים, הקטע הבאמת המעצבן שהיינו צריכים לחכות לפחות חצי שעה עד שיבאו לקחת אותנו, ככה שעומדים כל הזמן וכואבות הרגליים רצח.
(לא לאכול יותר מפרוסת עוגה אחת, אחרת יכאב לכם הבטן\תקיאו.)
זהו, מגיע אלינו מילואימניק בודק את מספרי הברזל, כולם נמצאים ובום זזים עם הפקלים וכל הציוד , כולל כמה שקי חול עד בערך 700-800 מטרים בדרך של ריצת ה2000, כמובן שהוא רץ ומפסיק בהליכה מהירה וכולם אחריו.
עלי הרעל התחיל להשפיע, הלילה , הזיעה, הכאב הכל היה לי מושלם.
רק תביאו לי שק חול ואני מרוצה ^_^
הגענו לנקודה מסויימת, הכל חושך!
ולא לדבר על זה שאני בקושי רואה בחושך..
המפקד אומר לנו לשים את כל הציוד בצד ומתחילים בגיבוש האמיתי(החלק הפיזי).
"כל אחד לקחת שק חול ולשים על הגב.
(כל השקים גדולים וכואבים, ככה שאין יותר מדי במה להתלבט)
כל אחד עם השק שלו והמפקד אומר לנו..
"רואים את הבזנ"ט" וכמובן שאף אחד לא רואה..
"25 שניות היקפת אותנו והסתדרתם בשלשות זוזזזזז"
הגענו.. ואז "עמדתם בזמן?!"
נהיה שקט..
"מישהו לקח זמן?"
"לא המפקד"
וככה הוא ממשיך.. ואף אחד לא לוקח זמן כי אין זמן לקחת את הזמן, הכל מהר, הכל קורע.
ואז המפקד הסדיסט שלנו מחליט שכל מי שמגיע מחזיק את השק חול ששוקל 30 קילו מעל הראש גבוהה בשמים עד שכל האחרונים מגיעים .
הכאב הוא עצום אך אין זמן לחשוב על זה, מגיעים כולם ושוב "50 שניות שלוש הקפות וחזרתם לשלשיות זוז" שוב לא מגיעים בזמן ורק ה4 הראשונים נרשמים\2 ראשונים ובינתיים הוא צועק על כל השאר שאין צורך בהם, והם מיותרים וכו' לשבור אותם מנטלית.
אני הגעתי כמעט כל הפעמים ראשון, אך לקראת הסוף(רק עכשיו אני יודע שזה היה הסוף)
בגלל שהרבה פעמים נרשמתי המפקד קרא לי ואמר לי להחליף את השק עם שק שנמצא על הריצפה.
המפקד הביא לי שק כמו שלי, רק שהוא היה מפוצץץץ בחוללל ושבאמצע נמצאת אבן ענקית!
כל הזמן הזה, סבלתי קשות ונשארתי בין האמצעים, לא יכלתי פשוט להגיע להיות ראשון עם המשקל והכאב.
ידעתי שזה צריך להיפסק בקרוב, ולא וויתרתי, נתתי את הכל וחבר'ה אין מה לעשות זה כל מה שרוצים להוציא ממך בגיבוש, כולם היו עייפים וגמורים רק מי שרצה מספיק נשאר.
מכל הצוות שהוא היה כ21 אנשים נשארנו חצי.
לאחר שעה + סיימנו עם השקים, התחיל כבר האור והמפקד אומר..
"להסתדר בח' מולי, להוריד שקים"
כולם עם מבט שמח על הפנים, נגמר!!!
התחלנו לראות אור בשמים לי אישית זה נתן הרבה כוחות.
המשכנו הלאה, היה זמן לשתות ולהשתין ולמשימה הבאה.
"כולם להתייצב מול החבל בסדר של מספרי הברזל"
המשימה הבאה , זחילות בין 3 חבלים, בהתחלה אמצע וסוף - 30 מטר.
אני מאוד אהבתי את המשימה וגם פה הייתי ראשון כל המסלול חוץ מפעם אחת.
סיימנו תוך 10 זחילות כאלה, והמשכנו גם בחבלים האלה ל10 שכיבות שמיכה בחבל הראשון בחבל השני 10 כיפיפות בטן ו10 קפיצות עם הרגליים לחזה.
פה אני ורומן חבר טוב היינו ראשונים כל המסלול, והחלטנו תוך כדי שפעם הוא יהיה ראשון ופעם אני ..
כבר לא נשארנו הרבה בצוות והעניינים היו נראים לא הכי טובים הרבה פרשו וכולם עייפים ..
סיימנו.
התחלנו בשלב זה את האלונה הסוציומטרית , 30 מטר רצים , מקיפים את החתיכת קרטון וחוזרים .
אני אישית לקחתי סיבוב את האלונה סיבוב רצתי עם כולם לנוח ככה כל פעם, סיבוב מנוחה סיבוב כוח, אחרת לא יהיה יותר כוח להמשיך.. ואין ברירה, לפי דעתי מי שרוצה לעבור את הגיבוש חייב אבל חייב להרים את האלונה כמה שיותר.
בערך כ30 סיבובים וסיימנו .
המשכנו למשימה הבאה, דיון, כל אחד ממליץ על משהו נושא מסויים שהוא רוצה לספר עליו, לא אישית.
סיימנו ולמשימה הבאה, יש 3 מוטות, מוט 1 יש בפנים 3 צמיגים, גדול בינוני וקטן.
צריכים להעביר אותם למוט האחרון בלי "להתפוצץ" הם כמו מוקשים, אם מתפוצצים צריכים לסחוב את האלונה שוב , פה לא הרבה אנשים התנדבו להרים את האלונה .. לא שנשארו גם הרבה, אך בכל זאת תמיד רצתי ראשון להרים, ובכלל לא היה קל, הצלחנו במשימה .. נראה לי ^^
וממשיכים הלאה.
כל אחד ממלא שק חול, ומביא אותו ליד המפקד, פה כבר חששתי, שוב שקים?! ואוו..
אבל לא, למזלנו לוקחים את השקים וממלאים אותם למחר, לגיבוש של מחר.
יש עברנו את החלק הזה, השמש הייתה כבר בשמים, וידענו שזה לא יקח עוד הרבה זמן עד לסוף הגיבוש המעייף הזה.
שוב מסדתרים בח' ויש דיון על החוק בישראל - הוצאה להורג, אסור , מותר , למה וכו' יש לנו 3 דקות ולבסוף להגיע עם תשובה למפקד.
היה נחמד..
כולנו היינו בחלק זה שפוכים, מלאים חול מכף רגל עד ראשינו והמפקד נותן לנו 20 שניות וזוזו עם כל הציוד עליכם, והאלונקה על הכתפיים.
מתחילים ללכת הליכה מהירה, והמפקד אומר שלא מסתכלים רק על מי שמתחת לאלונקה ולא על כל המזדנבים.
מתחילים .. וכל כמה דקות\שניות מישהו צועק חילוף , באמת היה קשה.
והצוות שלי פדלעות אחד אחד, אף אחד לא מחליף היינו 6 4 מרימים ו2 מחליפים , כל השאר סתם היו מאחורה, מה שהיה ממש מעצבן וכואב.
אנשים פשוט התעלמו..
לכולם קשה, חבל שאין עזרה הדדית.
אנשים פשוט קרסו תחת האלונקה, ובלי ברירה החלפנו אותם למרות שלפני רגע אנחנו היינו מולם מקידמת האלונה.
המפקד עוד הסביר שהוא מרים את המקל ביד אי אפשר להחליף, וצריכים לרוץ להדביק אותו ורק שהוא מוריד אפשר לעשות החלפה, וכמובן שהוא חיכה לרגע שיהיה קצת פער ולא יהיה כוח ודפקנו עוד ספרינט בלי כוח.. פשוט היה כואב ומייסר.
לפתע אחרי מסע של 4 קילומטרים כערך, כל 10 מטר צעקנו חילוף, לקראת הסוף ממש לא היו כוחות ואנשים פשוט סבלו.
עזרנו ה6 אחד לשני כמה שיותר.. לא היה קל.
אבל סיימנו את המסע, הגענו לח' וכולם שמחים, מחיאות כפיים , התחבקנו , שברנו דיסטאנס עם המפקד והיה טוב.
לאחר מכן קיבלנו שוקו ולחם!
החלפנו בגדים, כי לא היו מקלחות וחיכנו לראיון האישי..
לא רציני , ממש נחמד עם 2 מילואמניקים ששואלים שאלות על החיים ועל למה אתה רוצה להגיע ליחידה הזו.
בקיצור
הכאב הוא רגעי , הגאווה היא לנצח!
הגענו 300 אנשים לגיבוש , ונשארנו בערך 80 איש מכל הצוותים.
אנחנו סיימנו את הגיבוש ב9 שהיה קצת מאוחר אבל היה טוב וטוב שהיה.

-כל מה שרשמתי פה הינו מראות אישית שלי, ולא מידע מדויק, רשמתי את מה שעבר עלי ומחשבותי מקווה שנהנתם ובהצלחה!

כמה עצות..
*** תביאו איתכם שמיכה קטנה דקה לילה, זה רק יעזור.
*** תביאו 2 בקבוקי מים גדולים של מי עדן להשאיר לכם ברגעי שאתם צמאים ואתם תהיו צמאים כל כך.
*** תביאו כמה ממתקים , שיהיה איתכם זה רק יעזור.

*** יש חשיבות גדולה לעניין שלא מוותרים, כל הזמן מסתכלים עליכם מהצד, אפילו שקשה לא לעצור ולתת הכל, הם יודעים מה עובר עליכם והם יודעים מה הם מחפשים , אם תוותרו לעצמכם הם ידעו!
*** בשקים , תנסו להיות כל הזמן בשורה הראשונה שתדפקו ספרינט ותנסו לעבור את כל השאר
*** בזחילות תזרקו את עצמכם כל זחילה קדימה ותתפסו פשוט באדמה ככה תתקדמו יותר מהר, ובלי פחד על הגוף, זה רק קצת חול ואבנים.
*** סתמו את הפה כמה שיותר, רק דברו בזמנים, כן לא , הצלחנו ולא הצלנו והרבה כן המפקד .
*** חשוב לדבר בדיונים אך אל תתחילו לדבר שטויות הם יקברו אותכם..
*** תמיד תזכרו, אלונקה = כרטיס שלכם להגיע ליחידה, הם רואים בזה רוח התנדבותית להתאמץ יותר!
*** לא לוותר במסע, לכולם קשה, לכולם הכתפיים מדממות וכואב, לעזור אחד לשני , כבוד ומאמץ , זה הגיבוש בעצם.
*** והכי חשוב תהיה עצמך ותדע שאין גבול למה שאתה מסוגל, אם אתה מאמין שתעבור שום דבר לא יעצור בעדך, לא המפקדים ולא השק חול שצוחק עליך! ^_^

היה כיף, אני נהנתי מכל רגע, נכון קשה.. אך זה שווה את זה, כל הגיבוש הזה הוא מסע מדהים עם אנשים מדהימים שלא ישכח..
נדע בקרוב את התשובה, ואני מקווה לטובה, גם אם לא.. היה אחלה מסע

תאמין בעצמך ודרך סלולה.
ישן 31-08-2006, 21:21
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

גיבוש צנחנים אוג' 06

נכתב ע"י שחרגל

טוב אני יכתוב על הגיבוש מנק' המבט שלי!

השעה 4 וחצי בבוקר ואני קם, נוסע לתחנת רכבת, מגיע לתחנה...בהתחלה היו קצת בעיות אבל עברנו את זה...
בקיצור מגיע לתחנה המרכזית בת"א...ורואה עוד כמה אנשים שבאים לגיבוש שגם הם מבולבלים כמוני...אבל הצתרפתי אליהם וחיפשנו ביחד את האוטובוס שייקח אותנו לתל השומר...(הנהג היה איטיופי עם מבטא כבד שהרס אותנו מצחוק...הבאנו לו את כל הכרטיסי נסיעה האלה שיתלוש את הכרטיס המתאים...והוא התעצבן אז הוא צעק עלינו "מה אתה מביאים לי שטיח תתלשו בעצמכם!" חחחח היה ממש מצחיק!)
אחרי הצחוקים באוטובוס הגענו לתל השומר...אני התחלתי לחפש את חברי לפורום (שמו בישראל אור)
אחרי שמצאתי אותו ישבנו קצת במקום מוצל...ההינו צריעכים להרשם אצל שני חיילים אבל אני חיכיתי שירד קצת התור...אחרי שנרשמנו התייבשנו קצת בצל...ואז הוא הגיע המפקד קאסה..בחור שחור שחושב שהוא מינימום הרמטכ"ל!
התחיל לצעוק קצת ולהסביר מה הולך להיות לנו...ארני ממליץ לנצל תזמן הזה כדי להכיר אנשים חדשים...אחרי שחיכינו זמן ארוך חילקו אותנו לקבוצות...אני ההיתי בקבוצה 3 עם חברי אור...
מפה לשם הלכנו לקבל מדים מילאנו טפסים כאלה ואח"כ הלכנו לאכול (אני לא בידיוק זוכר מה היה שם כי ההיתי עייף ולא שמתי לב למה שאומרים פשוט הלכתי עם הזרם).
אחרי האכילה נתנו לנו ללכת לאוהלים ושם התייבשנו עם איזה 5 וחצי 6...(באוהל הכרתי תבנאדם הכי חרטטן בארץ...כל מי שהיה בגיבוש מכיר אותו-זה שעבר גיבוש שייטת מטכ"ל גדוד 50...היה 7 שנים בקארטה ו5 שנים במשטרה ולא עצר אף יהודי רק ערבים...וגם הוא כל שבוע מוציא חברים שלו ממעצר על סמים...קיצור שקרן לא קטן).

ב5 וחצי הסתדרנו לפי הקבוצות והלכנו לכיוון המסלול של הריצת 2000...בכל מקצה שני קבוצות היו על המסלול...קבוצה אחת שעשתה תריצה וקבוצה שניה חיכתה...אני ההיתי בקבוצה שניה והמספר שלי היה 69...בשלב הזה אתה מרגיש פרפרים בבטן ולפני שאתה שם לב המפקד נותן לך סימן לצאת לריצה...אני סיכמתי עם חבר שלי אור שאנחנו רצים ביחד...ההיתי בטוח שהוא מאחורי ולכן תמיד הגברתי מהירות...בלי לשים לב הגעתי לחייל שמסמן אותנו בצבע...ואני עדיין חושב שאור חברי מאחורי...
אז פשוט הגברתי מהירות...ושוב בלי לשים לב ראיתי שאני ב10 מטר האחרונים של הריצה...ולפניי יש רק 2 אנשים מהקבוצה שלי...
בקיצור הגעתי מקום שלישי בקבוצה שלי...ולאורך כל הדרך רק דימיינתי שאור מאחורי חחח...

אחרי הריצה הלכנו לעשות תורנות מטבח קטנה...סטלה של החיים אני קיבלתי איזה חייל שביקש ממני להפריד ענבים חחח...אחרי התורנות מטבח עמדנו בח' ענקית כזאת...ששם קראו שמות וחילקו אותנו לקבוצות חדשות...אני ההיתי קבוצה 2 מספר ברזל 5...הכרתי קצת תאנשים וגיליתי שיש לי אנשים בקבוצה ממש סבבה...עשינו תורנות שמירה ולבסוף בבוקר גילינו שממספר 8 הפסיקה התורנות כי לא הצליחו להעיר את מספר 9...בבוקר קמנו והבנו שעכשיו מתחיל הגיבוש האמיתי...

ב3 וחצי קמנו וב4 כבר עמדנו במגרש מסדרים עומדים בשלשות...
המפקד הגיע אמר לנו ללכת לאכול עוגה ולשתות תה...
ואז הגיע מילואימניק חדש שהוא יהיה המפקד שלנו לאותו יום...הכרנו אותו ולאחר בערך 3 דקות כבר ההינו עם כל הציוד עלינו והלכנמו איזה 700-800 מטר לכיוון המסלול של הריצת 2000...
המפקד ביקש מכל אחד שיעמיס עליו שק חול ששוקל בערך 20 קילו...
כולם העמיסו והתחילו התיזוזים...(23 שניות עיקפתם תשק חול זוזזזזז...!!!)...לאורך כל המקצים של השקי חול אני הגעתי ראשון...ולדעתי השקי חול היה ממש קל...החבר'ה לא האמינו לזה שתמיד אני ההיתי ראשון...ואז המפקד ביקש ממנו להחליף שק ששקל בלי להבגזים 25 קילו!...ותאמינו לי שזה משמעותי ברגע כזה...
אחרי שהחלפתי תשק ראיתי שיושבים על הריצפה בערך 7 ילדים שכבר פרשו...ולא האמנתי עברה בסך הכל שעה...
אחרי בערך שעה וחצי של ריצות עם השקי חול המפקד החליט שהוא נותן לנו משימה...לעשות 60 סיבובים צוותיים אבל יש בעיה...אסור שמישהו יעשה את אותו מספר סיבובים שאחד החברים שלו עשה...למשל אם מישהו עשה 4 סיבובים אז אסור שעוד מישהו יעשה 4 סיבובים...בקיצור החלטנו שאנחנו נתחיל בכך שמישהו יעשה 15 סיבובים וככה נרד למשל הראשון עושה 15 השני עושה 14 השלישי 13...וכך הלאה.
אז אני התנדבתי לעשות 15 סיבובים...והתחלתי לרוץ...לאחר שסיימתי את כל הסיבובים המפקד החליט להעלות את הרמה ועכשיו אנחנו צריכים לעשות 80סיבובים כמובן שהבנו באותו רגע שבמקצה הקודם עשינו יותר מ60 סיבובים והחלטנו שגם הפעעם אנחנו נתחיל מ15 סיבובים לאדם וככה נרד...שוב אני התנדבתי לעשות 15 סיבובים...ולאחר שסיימתי המפקד קרא לנו לשתות ולהוריד שקים...זה הייתה הנקודת אור שלנו...
כמובן שכל דבר נרשם אפילו אם אתה מגרד את הגב או מתכופף כדי להסדיר נשימה...

לאחר שרשמו אותי (מספר 5) תמיד בתור המוביל המפקד נתן לנו לעשות דיון ולאחר הדיון להעמיס על האלונקה 4 שקים של 25 קילו והתחלנו את האלונקה הסוציומטרית...בהתחלה החלטצתי שאני עושה סיבוב סוחב סיבוב נח...אבל שראיתי שאנשים בכלל לא רוצים לסחוב את האלונקה אז תמיד סחבתי...
אחרי בערך 10 פעמים (אני מתוכם סחבתי 7 פעמים)...הפסקנו עם האלונקה...ושוב היה לנו דיון קטן ועוד משימה...לאחר המשימה קיבלנו זמן לשתות להשתין ולהקיא (מי שצריך חחח..אני הקאתי כי שתיתי יותר מידי).
אחרי ששתינו המפקד עשה קו בחול ואמר שמתחילים עם הזחילות...ובאמת שזה הדבר הכי קשה שהיה לי בגיבוש...פה ההיתי ממש חלש...אחרי בערך 40 דקות של זחילות כבר לא הרגשתי תרגליים...כל השרירים נתפסו לי...
אחרי הזחיולות כבר שמתי לב שהשמש עלתה מזמן...ועוד מעט מסיימים!
לא האמנץתי שאני עומד לסיים...אבל אז המפקד ניפץ את החלום ויצאנו למסע עם האלונקה...

המסע באמת היה ממש קשה!!!
ההינו 6 אנשים שתמיד ההינו על האלונקה והחלפנו אחד את השני וכל השאר פשוט לא שמו זין ולא עזרו בכלל!
היו לי יותר מאיזה 4 פעמים שחשבתי לפרוש אבל תמיד ראיתי את החברים שלי קורסים מתחת לאלונקה וההיתי חייב להחליף אותם...למרות שהרגע יצאתי מתחת לאלונקה...
המצב היה ממש קשה כל 10 צעדים היה חילוף של מישהו אחר והמפקד היה ממש אכזרי מתי שראה שכולם שבורים הוא הרים את היד וההינו חייבים לתת ראבק כדי להגיע אליו ב5 שניות!
אחרי איזה 3 ק"מ כבר כל ה6 אנשים היו שבורים טוטאלית...
ואז באמת ראיתי את הנ'ק סיום...נשאר עוד ק"מ אחד!
נכנסתי מתחת לאלונקה וצעקתי "צוות שתיים רעל בענייייםםםם"..!!
וכל הצוות נתן ראבק אחרון! וסיימנו הגענו למגרש...המפקד אמר שלא מורידים את האלונקה עד שהוא מסיים..ואני כבר חשבתי שהנשמה יוצאת לי!
הוא נתן שיחה של שבירת דיסטאנס והחליט שאנחנו יכולים להוריד את האלונקה...הורדתי אותה וההרגשה הייתה בשמייםם..!!!

כולם היו שמחים...עשינו חיבוק קבוצתי וממש אני הלכתי לאחד אחד ונתתי חיבוק עם כל הזיעה אבל לא הפריע לי הרגשתי שאני חייב לעשות את זה...ישבנו כולם עם המיימיות שתינו והתחלנו לשבח אחד את השני (אני הרגשתי ממש גאה בעצמי כי כולם אמרו שאני ההיתי הכי תותח..!!)
אבל עם כל הגאווה ידעתי לפרגן גם לאחרים...הרבה מהצוות הודו לי שלא נתתי להם לפרוש והכרחתי אותם להמשיך...
לבסוף הלכנו כולם למקום שעכל הסיימים התקבצו בו...קיבלנו שוקו ולחם עם גבינה...
וחיכינו לשיחה עם הפסיכולוג...

אחרי השיחה אני ו3 אנשים מהצוות שלי יצאנו החוצה הלכנמו לבורגר קינג...קנינו כל אחד כוס ענקית של קולה...והתחלנו תנסיעה לכיוון הרכבת...עייפים רצח אך מאושרים!
ברכבת דרכנו נפרדה...מכיוון שהרכבת הייתה מלאה...

אך זה היה לטובה...בגלל שהכרתי 3 בנות ממש חמודות שגם איתם שמרתי על קשר חחחח

טיפים:
*לא לפרוש בשקים,לא לפרוש בשקים,לא לפרוש בשקים,לא לפרוש בשקים,לא לפרוש בשקים,לא לפרוש בשקים.
*לא לפרוש בזחילות,לא לפרוש בזחילות,לא לפרוש בזחילות,לא לפרוש בזחילות,לא לפרוש בזחילות,לא לפרוש בזחילות.
*לעזור על האלונקה כי באמת אנשים מתים ממנה אז בחיית תעזרו..!!!
*לישון טוב לפני הגיבוש
*תביאו תחטיפי אנרג'י האלה...הם עוזרים מאוד אחרי הגיבוש
*לא לזלזל בשיחה עם הפסיכולוג...זה חשוב מאוד..!!!

זהו כאן נגמר המאמר...יש הרבה דברים ששכחתי או שלא כתבתי נכון...כי אני לא ממש זוכר...אבל בכל זאת זה בערך מה שאני זוכר...

תודות:
*תודה ראשונה והכי ענקית לאור שלא נתן לי לפרוש ותמיד הכניס לי רעל...!!!
*תודה שניה לצוות שלי...צוות מספר 2 חולה עליכם...עומרי מס'9 אני מת עליך יסטנדאפיסט..!!!
*תודה למפקד קאסה שבזכותך לא פרשתי כי רציתי שתאכל תלב...!!!

ולא לשכוח "הג'וקר תמיד חוזר!"
ישן 01-09-2006, 11:47
צלמית המשתמש של עידו403

גיבוש יהל"ם אוג 2006

המאמר נכתב ע"י id0a:

גיבוש יהל"ם אוג6.
לפני שבועיים, בשבוע הכי חם בשנה התקיים הגיבוש בבהל"צ.

יום שני, היום הראשון לגיבוש: ביום הזה אין שום פעילות פיזית משמעותית. בבוקר לוקחים את כל הציוד שצריך (קיטבג ב', וסט, קסדה ותיק אישי מי שרוצה). מתחילים בכל מיני סוגי מבחנים: קאורדינציה, מבחני צו ראשון למינהם. לאחר מכן עוברים אצל החובשים ואז אצל הרופא שקובע בסופו של דבר אם אתה ראשי או לא להשתתף בגיבוש. בשעה 6 בערב לאחר שכל המפקדים\מגבשים התארגנו על ציודם חילקו אותנו למחלקות, מילאנו שקי פק"ל בחול ואבנים 9-10 ק"ג, עשינו קצת עבודות רס"ר והלכנו לישון בסביבות 9 אם אני זוכר נכון.

יום שלישי, היום השני לגיבוש: קמים ב4:30 מתארגנים על הציוד ויוצאים למסע של 7 ק"מ +- שעובר בשביל הנחש של בהל"צ. עוצרים לארוחת בוקר בשטח בסביבות 6:30-7:00 ומתחילים בבוקר של ריצות ספרינטים ואלונקה.
זחילות- במהלך כל הבוקר היום לנו 3 סטים של זחילות, כל סט בסביבות 40-45 דקות.
אלונקה סוציומטרית- היה שבע פעמים את התרגיל הזה בעליה דיי קשה.
ספרינטים- גם זה היה 7 פעמים בשטח מישורי.
שקים- היה לנו 3 פעמים ואז הבוקר הפיזי נגמר כי המעלות הגיעו ל45+-.
בבוקר הנ"ל פרשו הכי הרבה, היה פשוט חום איימים לא נורמלי. ברבע ל11 התחלנו לחזור לבסיס בשיא החום . בצהריים ואחה"צ של היום היו גם מבחנים וחידות.

יום רביעי, היום השלישי לגיבוש: מתעוררים בסביבות 6:30 ויוצאים למסע עם אוהל 12. מבחינת אורך המסע לא כל כך ארוך (לא יודע בדיוק כמה ק"מ אז אני לא אגיד סתם..) אבל הוא דיי מעצבן, כי האוהל מעצבן לסחיבה ונופל הרבה, אבל מה לעשות - ממשיכים הלאה....
המסע נגמר באמצע השטח ויוצאים לעוד הרבה ספרינטים בעליה חדה. ועוד כל מיני תרגילים קבוצתיים.
לאחר הספרינטים ניתנה למחלקה לנסות לבנות את האוהל ב7 דקות ואז עוד 7 דקות, מה שלא עלה בטוב...
בסביבות 11:30 חוזרים לבסיס וגומרים עוד בוקר פיזי...
יש לציין כי בבוקר הזה מספר הפורשים היה מועט יותר, אבל עדיין היו כמה שפרשו. באותו בוקר גם צירפו כל 2 צוותים למחלקה אחת כי לא נשארו הרבה אנשים. בצהריים ואחה"צ היום עוד מבחנים, פירוק של מרעום, מבחנים עם פסיכולוג, שיחות אישיות עם המפקדים וכמובן השאלון הסוציומטרי.
הלכנו לישון ב8 בערב. ב10:30 באותו ערב מקפיצים את כולם, כולם עולים על ציוד והמפקדים אמרו לנו שיש לנו מסע עד אור הבוקר. מתחילים במסע... ואחרי 1-2 ק"מ עוצרים, עושים מתיחות, עושים ספרינטים ומשחקי כוח, ובאותו זמן 3 אנשים הולכים כל פעם לפירוק והרכבה של גליל.
בסביבות 1 בלילה חוזרים לבסיס והולכים לישון. (מכאן אפשר להסיק שלא היה שום מסע...).

יום חמישי, היום הרביעי לגיבוש: קמים ב8 בבוקר ומתחילים לקפל את המאהל של הגיבוש ולא עושים שום דבר שקשור לגיבוש עצמו. ב11 כבר חזרנו לפלוגות שלנו.

כמה דברים בקשר לגיבוש:
א. אני כותב מה היה בגיבוש רק מנקודת המבט שלי ושל המחלקה שלי, יכול להיות שבמחלקות אחרות היה קצת שונה.
ב. זה היה השבוע הכי חם בשנים האחרונות, אני מאמין שחתכו וקיצרו לנו חלקים מהגיבוש.
ג. הגיבוש הוא יותר מתיש מאשר קשה, הקושי הוא דיי קצר אבל העייפות כל הזמן מלווה אותך. אני הרגשתי כל הזמן מותש בלי הרבה כוח.
ד. בגיבוש התחילו 130 וסיימו 38, מספר קטן של מתחילים וגם של מסיימים, לפי הדעה הרווחת היה מה שנקרא "גיבוש בזיון".

אף אחד עוד לא קיבל את התשובות מהגיבוש, יש רק שמועות והחיילים לא יודעים אם יש או אין תשובות.

כל שאלה תתקבל בברכה, שבת שלום.

עוד הערה: עיוורי צבעים עם פרופיל 82 רשאים להשתתף בגיבוש, בלי שום תנאים וגם יכולים לשרת בס"פ.

ישן 01-09-2006, 12:41
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

גיבוש סטילים דבורים אוג' 06

נכתב ע"י אמיר5

אני זוכר שגם אני לפני הגיבוש רציתי למצוא מאמרים ולא היה הרבה ,
אז עכשיו אחרי שעשיתי אותו אני אכתוב בשביל אלה שיהיה להם

קודם כל קיבלתי את הזימון הראשון למיונים ראשונים בתל השומר בביתן חיל הים
התייצבתי שם בבוקר, אתם לא חייבים להגיע בזמן, אני למשל הגעתי בזמן וחיכיתי שם שעתיים מסדרים את כולם בתור ואז קולטים אחד אחד עם הזימון ועם תעודת זהות כל הסיפור לוקח שעה וחצי בערך עד שכולם כננסים אחרי זה הולכים לחדר ממוזג שומעים הרצאות בנושא חיל הים מביאים חובל אחד ואפשר לשאול אותו שאלות אחרי זה יש השלמת משפטים, יש 65 משפטים שכתובים כמו "אמא טובה היא אמא ש.." אני למשל כתבתי "הילדה הייתה שמחה ש.." אז כתבתי - שהציבה לעצמה מטרה ועמדה בה. דברים בסגנון מה שחשוב זה להראות המשכיות המשפטים חוזרים על עצמם בנוסחים שונים אחרי זה הביאו לנו 7-8 דפים שזה שאלון על עצמינו , ולכתוב קורות חיים מעל אורך של דף, טיפ: תכתבו בבית קורות חיים ותבואו עם זה מוכן ואז פשוט תעתיקו זה יחסוך לכם מלא זמן, ואפשר להעתיק הרבה עשו את זה, וגם תעזרו בהורים שלכם בשביל זה. אחרי זה החזירו אותנו להרצאות, כל מי שלא עבר קראו לו לפני
98 אחוז עוברים את זה, ככה שממש אין לכם מה לדאוג, מביאים זימונים ואת התעודות זהות ויאללה לגיבוש

גיבוש:
דבר ראשון לכל המודאגים, לא צריך כושר גופני מטורף אני אישית רץ עם חברים כבר חודשיים אבל לא צריך כושר גופני ברמות. הגענו לבת גלים בחיפה באיחור של חצי שעה, ישר הביאו לנו שם כמה דפים למלא על עצמינו בעיקר על המצב הרפואי אחרי זה עומדים בתור ויש רופא שבודק את הדופק חשוב בקטע הזה להיות רגועים לא מעט אנשים לא נכנסו לגיבוש כי היה להם דופק מהיר, תהיו רגועים והכל יהיה בסדר. חשוב גם להביא את האישור הרפואי (מדפיסים אותו מהאתר של חיל הים) כי בלי האישור גם אי אפשר להתחיל, שעמדנו בתור כבר המפקדים התחילו להראות מי הבוס מי שצחק שם יותר מידי ישר הורידו אותו לשכיבות שמיכה "רד ל20" "רד ל30" , תשתדלו לעמוד שם בשקט ואם נותנים לכם שכיבות שמיכה תעשו אותם בשקט ותחזרו למקום. אחרי שסיימו שם עמדנו בתור והביאו לנו מדים, חשוב - תביאו חגורה מהבית, המדים 90 אחוז לא יהיו במידה שלכם ותצטרכו להסתבך שם עם חוטים תביאו חגורה והכל יהיה בסדר, יביאו לכם 2 סטים של מדים כי הסט הראשון ירטב, תמדדו את שני הסטים, אני למשל הסט השני היה קטן עלי והיה לי בלאגן שהייתי צריך להחליף את המכנסיים, גם יביאו לכם כובע שאסור יהיה להוריד אותו כל הגיבוש רק בלילה, בגלל זה תמדדו ואפילו תחליפו אותו 10 פעמים עד שהוא יהיה נוח אל תוותרו בקטע הזה! אחרי חלוקת המדים שמו את כולם בחי'ת ענקי, המפקד קרא לי ולימד אותי לתת הקשב, ננתי לכולם שם כמה הקשבים אחרי זה המפקד הסביר על הגיבוש שדבר ראשון יהיה בטיחותי להיות כל הזמן עם כובע לשתות הרבה מיים, שימו לב: שנותנים הקשב תהיו זקופים עם ידיים מאחורי הגב פנים קדימה, בלי חיוך בלי כלום כל מי שהמפקד תפס אותו מגרד בראש הוריד אותו ל30 שכיבות סמיכה

אחרי זה לקחו אותנו לכיוון חדר הרצאות(ממוזג!), אבל מה היה שם מקום רק ל3\4 גיבוש, וכל הרבע שנשאר בחוץ ואני ביניהם לא היה לנו
מקום אז היינו צריכים לחכות שהם יסיימו, אז מה עשו איתנו? כמובן טירטורים לקחו אותנו להוריד ספינות גומי לחוף זה נשמע לכם קל, זה היה מאוד מאוד קשה צריך לשים אותם על הכתף, עכשיו אני בחור גבוה 1.94 וכולם נמוכים בגלל זה הייתי צריך להתכופף כל הזמן תחשבו סירה של 120 קילו שהיינו 6 איש סך הכל על כל סירה, אתם לא מבינים כמה סבלתי באותו רגע הורדנו לחוף ויאללה בריצה להביא עוד אחד
הורדנו עוד אחד יאללה רוצו עוד אחד, בסירה הרביעית כבר הייתי מותש לא יכולתי להזיז את הידיים כבר חשבתי על פרישה, (נשבע לכם) לא סחבתי כבר
פשוט עמדתי ליד זה ושמתי את הידיים אז המפקד שם צעק עלי "יא תורן מה אתה עושה תתחיל לזוז!!!" איך סבלתי ומה שהציק זה לא היה משימה בגיבוש לא היה לנו מספרים ולא כלום סתם הצקה כי לא היה מה לעשות איתנו אחרי זה נכנסנו לחדר הרצאות(ממוזגגג לפניםם) והסבירה לנו שם חיילת על כדור הארץ ושהוא בצורה גרואידי משהו כזה אני כבר לא זוכר תקשיבו טוב יהיה לכם מבחן על זה ביום למחרת,ואם אתם לא מבינים משהו תשאלו בלי להתבייש אחר כך עמדנו כל הגיבוש ברחבת המסדרים וחילקו אותנו לקבוצות, אני הייתי קבוצה 14, והיה לנו פנאן של מפקד יש מפקדים יותר קשוחים ופחות קשוחים, אתם כבר תקלטו לפני זה מי קשוח ומי פחות ופשוט תתפללו ליפול על הפחות קשוחים אוקי אנחנו כבר מסודרים במחלקות, המפקד לוקח אותנו לצד , ממנה חניך תורן, עכשיו מומלץ כמובן להתנדב להיות חניך תורן אבל תדעו לכם שתצטרכו לעשות את העבודה טוב לתת הקשב בקול רם, לסדר את כולם בשלשות לאסוף דפים ואתם תחטפו צעקות אם לא תצליחו אבל מומלץ כי נראה לי שהם יציינו את זה לעצמם,והנה לקחו אותנו למשימה הראשונה: זה מן ריבוע כזה עם הרבה חבלים וצריך להעביר את כל המחלקה דרכו, אסור להעביר את אותו בנאדם פעמיים, קודם כל תדעו שאף אחד לא מצליח את זה באמת אני בגלל שאני גבוה הרווחתי כי כל הזמן עברתי מלמטה, הכי הרבה שהצלחנו להעביר זה 3 אנשים, במשימה הזאת השתתפתי והייתי פעיל ואני מרוצה לאחר מכן לקחו אותנו להוריד עוד קצת סירות גומי, ישר הכאבים לכתפיים חזרו לי, וגם בגלל שחם אז עמדנו על החוף והמפקד אמר "יש לכם 20 שניות להכניס את עצמכם למיים עד הסוף ולצאת זוזזז", אז כל פעם הרטבנו את עצמינו וזה באמת היה מרענן וטוב טיפ: תביאו 2 זוגות נעליים, הזוג הראשון ירטב בגלל זה תביאו 2 ותביאו 4 גרביים , כל הזמן שיש הזדמנות תחליפו אין לכם מושג איך הגרביים נגמרות שם. לאחר מכן עשינו את התא הצפות, זה מן חדר קטן המפקדים יושבים למעלה, בחדר יש חורים ושהמפקד צועק "הצפהה!" אז צריך מהר לקחת עצים וסמרטוטים שיש שם ולסתום את החורים, במשימה הזאת לא הייתי משהו כי הקסדה שלי כל הזמן נפלה והמפקד אמר אוי ואבוי מי שהיא תיפול לו בגלל זה הייתי צריך לשים תמיד יד אחת עד הקסדה, לא הייתי בולט בזה אבל המחלקה שלנו תפקדה די טוב. לאחר מכן הייתה לנו משימה המפקד הביא לנו חבל והיינו צריכים לעשות ממנו את האות ה' , בהתחלה בלטתי שהיה ויכוח בקבוצה אז אמרתי להם בואו נדבר אחד אחד ואחרי זה נחליט מה לעשות, אבל פתאום אחרי שהתחלנו המפקד בא ביציאה שזה יהיה עם עיניים מכוסות, כיסיתי את העיניים והלכתי לאיבוד במשימה באמת משימה קשה לתקשר עם הקבוצה בעיניים מכוסות. אחרי זה לקחו אותנו ביחד עם מחלקה 13 לבנות אוהל, הסבירו לנו לפני זה על הבטיחות שצריך להזהר עם הפטיש וכל זה כאן זה הרבה אנשים אז קשה יותר לבלוט, פה פשוט תעבדו תמיד ואל תעמדו בצד, וגם אחרי שהמשימה נגמרת והמפקדים אומרים לסדר את האוהל אז תעזרו לאסוף הם מסתכלים על הכל. בין כל דבר ודבר כל חצי שעה הייתה הפסקת שתיה, זה זמן טוב לשבת דקה ולהרגע. אחרי זה היה ארוחת צוהריים, הנה טיפ חשוב: אל תאכלו יותר מידי תאכלו כמות שאתם חושבים שתספיק לכם כדי לחיות, ובמיוחד אל תאכלו נקניקיות אחרי זה הם יעלו לכם למעלה בתא הקאות, וגם תזהירו את המחלקה שלכם לא לאכול. אחרי זה ירדנו לחוף שוב שמנו חגורה מתנפחת כזאת "שאם נטבע" אז זה יציל אותנו, ותרגלנו הצלה של חבר במיים, פנאן של משימה ממש קל ונמצאים במיים אז זה מרענן בטירוף, אחרי זה עלינו על הס"ג (סירת גומי), קיבלנו משוטים ושטנו בקצב קבוע, תקשיבו להוראות של המפקד איך שטים ואיך מחזיקים את המשוט כי הוא התעצבן שם שאנשים לא החזיקו כמו שצריך, שטנו לסירה הנקרת בפי רבים "תא הקאות".
עכשיו התא הקאות, זה משהו באורך 4 מטר בערך, וברוחב מטר וחצי, סגור, חם בטירוף, ריח של גומי מגעיל, קיא זורם ליד הרגליים, אנשים מקיעים לידך
את הנקניקיות שהם אכלו בצהריים, יושבים שם על הברכיים עם הראש בן הרגליים, עכשיו מה ששובר שם שאתה לא יודע כמה זמן אתה הולך לשבת שם
אתה יכול להיות שם גם כמה שעות, זה הפעם השנייה שחשבתי להשבר, והיה קטע שהמפקד פתאום אמר שאנחנו צריכים להחליף עם מחלקה 13 מקום
אוי כזה שאנשים שם קפצו אחד על השני האוכל בבטן עוד יותר הסתובב לי, אני כבר אומר לעצמי יאללה כוס אמק מה אני צריך את זה , סתכלו מי שהקיא לא עף
מהגיבוש בגלל ההקאה, אבל המפקד אומר לו "בוא תנשום אוויר בחוץ ותשתה" וכל מי שמקיא יוצא כי זה אינסטינקט של הגוף, אפשר להמשיך להקיא בפנים ולהשאר
לבסוף המפקד אמר למחלקה 13 לצאת אז ידעתי שלא נשאר לנו הרבה זמן וזה השאיר אותי בגיבוש, אחרי כ6-7 דקות גם אנחנו יצאנו לס"ג ושם הקאתי קצת
אבל בקטנה את המשימה עצמה עברתי בשלום!, בדרך חזרה בקושי הצלחתי לשוט הייתי מסטול ברמות אחרי זה שתיתי המון המון מיים ונכנסנו להרצאה על סירות גומי
בהרצאה הזאת אנשים כבר התחילו להרדם, המפקד קיבל עצבים ואמר לכולם לקום ולקפוץ במקום ככה איזה 2 דקות, שוב תקשיבו טוב טוב להרצאה
יהיה מבחן על זה!, אחרי ההרצאה היה לנו משימה שצריך לבנות רפסודה היה לנו כמה קרשים חבלים וכמה בקבוקים, במשימה הזאת היינו ממש גרועים כל שאר הצוותים הלכו אחרי זה להשיט את הרפסודה ולנו אפילו לא נתנו כי היא התפרקה בדרך, שוב מה שחשוב זה תמיד לעבוד בשיתוף פעולה ולהיות בולטים, אפילו אם אין לכם מה להגיד תנסו לזרוק הערה פה הערה שם תהיו בולטים. שוב רוצו למיים, אחרי זה לקחו אותנו לאוהלים להתקלח ולעבור לסט השני של המדים,החזרנו כולנו את המדים הרטובים התקלחנו במיים הקרים לבשנו את השניים, כאן הייתה לי בעיה בגלל שהמכנסיים היו לי קטנים אז הייתי צריך להסתובב קצת עם מכנסיים שלי וזה היה פדיחות חחח ,שוב עומדים בשלשות, כמעט כל הזמן עומדים בשלשות, בין כל דבר לכל דבר וכל הזמן נותנים הקשב למפקדים. אחרי זה לקחו אותנו למגרש כדורסל קצת טירטורים רוצו עד החצי תעשו כפיפות בטן עד הסוף שכיבות שמיכה, תגיעו אחרי זה לשער ב18 שניות עשינו את זה 4 פעמים, לא משהו רציני בטירוף. יש כאלה שעברו שם הרבה יותר טירטורים זה באמת תלוי במפקד, יש גם כאלה שעשו משימות שאנחנו לא עשינו כמו להתגלגל על חול, לא עשינו את זה ,אחרי זה ישבנו במעגל עם המפקד הוא הביא לנו דפים שרשום שם על משימה של הדבורים והתחקלנו ל2 קבוצות קבוצה אחת צריכה למצוא משם את התפקידים של הדבור והשנייה את המערכות נשק, פנאן של משימה סוף סוף יושבים קצת! אחרי זה הקראנו למפקד מה שמצאנו דנו בזה ואז היה לנו זמן לשאול את המפקדים על הדבורים והסטילים ,לאחר מכן, ארוחת ערב, ושוב הסתדרנו בשלשות ויצאנו להליכה הלכנו מבה"ד חיל הים לבסיס שלהם ומשם למרינה לראות את הסער 5 , משהו מרחק של 4 קילומטר פחות או יותר בהליכה ממש מהירה לא ריצה אומנם, אבל אחרי שעומדים מ6 בבוקר על הרגליים אתם תתפלאו כמה הליכה מהירה זה קשה ומי שקצת פיגר בקצב חטף צעקות מהמפקדים. טיפ: תתנדבו לסחוב את הג'ריקן זה קצת כבד וקצת מציק אבל נראה לי שהם מסתכלים על זה. הגענו לסער 5 אח"י להב, סירה ענקית נכנסנו אליה והביאו לנו כמה חיילים לשאול אותם שאלות, יש לכם כמה זמן שאתם רוצים לשאול שאלות תנצלו את הזמן שזה בישיבה ותשאלו אותם הכל אנחנו אפילו שאלנו אם בנות אוהבות חיילים של חיל הים, סתם כדי לשבת עוד. אחרי זה לקחו אותנו לאח"י עצמאות שזה סער 4 עלינו עליו לסיור קטן ועשו לנו שם עוד הרצאה , תקשיבו גם אליה כמובן, אחרי זה היה עוד הרצאה הפעם עם איזה קצין שם שסיפר לנו על המסלול שנעבור , טירונות 02 אחרי זה קורסים וכל זה , הרצאה מאוד מעניינת, ויאללה חזרה לבה"ד, פה כבר לאנשים התחילו להתפתח שפשפות טיפ: תבואו עם משחה נגד שפשפות, וגם תבואו עם טלק ישר בן הרגליים זה ימנע את השפשפת ותשתדלו להחליף תחתונים כל הזמן פשוט כל פעם שאתם איכשהו באוהל. הגענו חזרה לבה"ד, ופה התחילו הקטעים הקשים בטירוף,הורידו את כולנו למצב 2, הידיים ממש כואבות מרוב כל האבנים הקטנות שיש שם וצריך לעלות ולרדת ככה מלא, זה שובר לידיים את הצורה וממש קשה ,זוכרים את הסירות גומי שיצא לי הנשמה? יאללה לסחוב אותם, עשינו מסע בתוך הבסיס כל 2 מחלקות לקחו סירת גומי, פתאום שהמפקד אומר "אפ" אנחנו צריכים להרים אותם עם ידיים נעולות, פה שוב חשבתי להשבר היה לי ממש ממש ממש קשה מצאתי מעצמי כוחות שלא ידעתי שיש לי אותם וזה היה החלק הכי קשה בגיבוש ללא ספק, ממשיכים ללכת וזה לא נגמר והמפקד אומר "יש עוד 3 קילומטר הליכה" וזה שובר אחושרמוטה, כבר אין כוח ברגליים בידיים בגוף ובכל זאת ממשיכים המפקד שואל אם מישהו רוצה להשבר אז צועקים לא המפקד וממשיכים בכל זאת, פה זה כבר מנטליות כי לכולם זה קשה הדבר הזה לכולם, גם לסוסים וגם לחלשים יותר אסור להשבר, כל הזמן הורדנו העלינו הורדנו העלינו בסוף ראיתי שאנחנו חותכים לכיוון המקום שהתחלנו בו אז נשמתי לרווחה וזה נתן לי כוחות מחודשים לסיים את זה, היה ממש קשה והרבה אנשים חטפו המון צעקות שהם לא סוחבים אפילו אם אין לכם כוח תתנו שם הכל שלא יקרה מצב שלא תסחבו לשנייה אסור חייבים לסחוב כל הזמן!, לאחר שהורדנו את הסירות הלכנו שוב לחוף , ופה התחיל קטע פסיכולוגי המפקד אמר שזה כלום לעומת מה שיהיה לנו עכשיו והולך להיות מסע יותר אורך ויותר קשה ושאנחנו נסבול ומי שאין לו כוח ולא בטוח שהוא רוצה חיל הים שיפרוש עכשיו , והיו כאלה שפרשו, בסוף התברר שהוא סתם אמר כדי להפחיד ולא היה שום מסע, אחרי זה עשינו את הקריאה של חיל הים המפקד צעק "אלי" ואנחנו החזרנו לו "ים" ככה 3 פעמים ואז הלכנו לאוהלים הודיעו לנו שסיימנו את היום הראשון, אם הגעתם לפה תהיו גאים בעצמיכם היום השני לא מתקרב בקושי ליום הראשון. הביאו לנו חומר ללמוד למבחנים של מחר אמרו לנו השקמה ב6 בבוקר, שאלו איזה מגמות אתם לומדים ומי שאמר מחשבים קיבל עוד חומר לעשות מבחן על מחשבים (ביניהם אני). באוהלים יש הרבה צחוקים מחליפים חוויות לומדים קצת, יש כאלה מתקלחים , הרוב לא כי פשוט אין כוח, וכמה שהמיטה לא נוחה איך שמכבים את האור כולם פשוט נרדמים תוך שנייה טיפ: אני לא אומר לישון עם המדים אבל תסדרו אותם שיום למחרת לא יקח לכם הרבה זמן להתארגן, שוב תחליפו גרביים ותחתונים תקדישו כמה דקות לסדר את הדברים שלכם, תתקשרו להורים ולחברה ולחברים להגיד שהכל בסדר הם יתנו לכם מוטיבציה להמשיך, ותשנו טוב טוב שימו שעון מעורר לרבע ל6 שתספיקו להתארגן.

יום שני:
כמה מציקים שמו שעון מעורר ל5 וחצי וככה הפסדתי רבע שעה שינה כי הם העירו את כל האוהל, כולם מהר מצחצחים שיניים מחזירים לחניך תורן את הדפים שהיינו אמורים ללמוד בלילה, עולים על מדים ועומדים בשלשות ליד האוהלים, המפקדים באים בודקים שכולם שם ויאללה רצים לרחבה, רצנו ורצנו הגענו לרחבה איפה שהאוכל ואכלנו ארוחת בוקר, לפני האורחה עוד קצת טירטורים מצב 2, עמדנו הפעם איזה 30 שניות היה ממש קשה עוד שכיבות סמיכה לעלות לרדת לעלות לרדת מצב 2 שוב, בסוף כבר שכבתי על הריצפה לא יכולתי יותר מזל שהוא לא ראה אותי, היה כאלה שהוא תפס והוא טירטר אותם עוד יותר. ארוחת בוקר. אחרי זה ישבנו כל המחלקה במעגל ולמדנו למבחנים ובינתיים המפקד קרא אחד אחד לאנשים להתחיל את הראיון האישי איתו, אני לא הספקתי להגיע אליו בקטע הזה, כי ישר קראו לנו לעשות את המבחנים נכנסנו, המבחנים פה זה כמו תיאוריה יש דף עם שאלות אמריקאיות ודף שצריך לסמן את התשובות, העתקות הולכות שם חופשי אבל אל תבנו על זה יותר מידי כי אנשים שם יודעים בדיוק כמוכם פשוט תלמדו בלילה טוב את החומר ותסתדרו זה לא יותר מידי קשה, אחרי המבחן השאירו את כל האנשים של המחשבים ועשו לנו עוד מבחן שם ממש לא ידעתי כלום אבל איכשהו הסתדרתי, אחרי המבחנים שוב קצת שכיבות סמיכה פה ושם לא משהו רציני, ואז הלכנו שוב לבסיס הפעם להפלגה על הסטיל, רבים טוענים שזה רגע השיא בגיבוש באמת היה כיף אבל שמע כבר כולך תפוס רק חיפשתי לשבת שם, באמת ההפלגה הייתה מעניינת הכניסו אותנו למגורים שלהם ,יש להם די וי די בחדרים פאק!, ראינו את החדרי בקרה ובסוף עלינו על הסיפון והיה אויר טוב, אחרי ההפלגה שנמשכה 40 דקות חזרנו לבה"ד עוד פעם בהליכה מהירה,ארוחת צהריים, ואז התחילו הראיונות עם המפקדים, הוא שואל איך הרגשת מבחינה חברתית איך הרגשת במשימות מה תעשה אם לא תתקבל לחיל הים, אם ישימו אותך באי בודד לבד אתה תסתדר שם וכאלה, פשוט תהיו עצמיכם תנסו להראות הרבה מוטיבציה ותענו בכנות אחרי זה הכניסו אותנו לחדר הרצאות לשיחה עם הקציו מיון הוא עבר איתנו על הטפסים שיחלקו לנו למלא, זה משהו בסגנון של מה שהיה במיונים בביתן חיל הים בתיל השומר, רק שפה אין קורות חיים ויש שם את השאלה הכי חשובה "למה אתה רוצה להיות בחיל הים" הוא אמר ששם צריך לשכנע אותו בטירוף,וגם תצטרכו לרשום שם מה אתם מעדיפים סטילים או דבורים, ואיזה תפקיד זה נראה לכם עכשיו קצת כבד עליכם להחליט אבל בגיבוש יביאו לכם הרבה אינפורמציה ואתם תוכלו להגיע להחלטה גם אחרי התייעצות עם חיילים שהיו שם מפקדים ועוד אנשים בגיבוש בסוף כמעט כולם בוחרים בסטילים,אחרי זה היה את הראיון איתו , הוא פשוט יעבור איתכם על הטופס תנסו להראות הרבה מוטיבציה וזהו עכשיו פשוט השעה כבר 3 בצהריים וצריך לחכות שכולם יסיימו, במצב הזה פשוט תשבו בצל בשקט או שתדברו עם אנשים בשקט, יש כאלה באו למפקד "המפקד סיימנו הכל מה לעשות עכשיו" הוא הוריד אותם לשכיבות סמיכה אז פשוט תשמרו מהם מרחק ואל תשאלו יותר מידי שאלות. לאחר מכן שוב עמדנו בשלישיות אמרו לנו שיש לנו 2 דקות לרוץ לאוהלים, לא משנה מה עברנו וכמה כאבו הרגליים רצנו כמו מטורפים
הגענו לאוהלים ושם אמרו לנו להחליף לאזרחי, יוו איך שמחנו אחרי זה הודיעו לנו על סיום הגיבוש, יש כמה שתפסו אותם וסינג'רו אותם לסדר מדים, פשוט תתרחקו מהמפקדים. זהו הודיעו לנו על סיום הגיבוש כולנו שמחנו וקפצנו משמחה, וחזרנו הביתה ברכבת.

סיכום:
אני אשקר אם אני אגיד שהגיבוש קל אבל ממש ממש לא צריך כושר גופני גבוה לכל המודאגים, אני אישית לא הכי בכושר ופיזית אני לא הכי חזק , סבלתי שם אבל הסתדרתי ביום השני לא נכנסים למיים בכלל והוא הרבה הרבה יותר קל מהיום הראשון, שוב אני אומר זה הכל מנטלי, אל תעשו בעיות תעשו מה שהמפקדים דורשים תעמדו זקופים בהקשב תענו כן המפקד לכל דבר ואני מבטיח לכם שלא יעשו לכם שכיבות סמיכה וטירטורים, מיותרים, תשתו טוב כל הזמן , מתחת למדים תשימו חולצה כי המדים לא סופגים זעה טוב, תשובות בתוך 3 שבועות, שיהיה לכולם בהצלחה!
ותזכרו לא פורשים בחיים! תרדו עם אינפוזיה מהגיבוש לא פורשים!
האייסיקיו שלי לעוד שאלות 9940190.

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 01-09-2006 בשעה 12:48.
ישן 04-09-2006, 22:33
צלמית המשתמש של עידו403

גיבוש צנחנים/דובדבן 3-4/9/2006

המאמר נכתב ע"י itaya :

גיבוש צנחנים/דובדבן 3-4/9/2006
קודם כל צדק מי שאמר "ייבוש צנחנים" ולא "גיבוש צנחנים", כי כל היום הראשון הוא בזבוז של זמן.

מגיעים בשמונה לבסיס תל השומר ורואים אנשים שמתייבשים כבר משש וחצי ליד השקלית עד שבא מישו ופותח לנו את השער, נכנסים לתוך מגרש קט רגל מוצל ומתחילים בייבוש... אחרי כמה זמן בא איזה צנחן שלקראת שיחרור - צועק קצת... לא להתרגש ממנו. בא הרופא הראשי, חופר קצת על איבוד נוזלים.
אח"כ מסתדרים בטורים ומראים את הזימון וכל מיני ניירות... תור ארוך.. ייבוש רציני... השעה כבר 12. הצעה שלי - תכירו אנשים עד אז, זה לא יזיק. ממלאים שאלונים שזרוקים שם בארגזים.
אח"כ מתחלקים לקבוצות מכירים לכם מפקד נחמד שלפני שיחרור שזורק זין על הכל. מקבלים מדים ואח"כ הולכים לחובש שבודק דופק, ואם הדופק גבוה מדי אז גם חום,ואז ניגשים לרופא הראשי שמאשר אתכם.

מקבלים מדי ב' הכי חשוב זה לא להילחץ... תבחרו מדים במידה שלכם, ואם חסר אז אל תתביישו להגיד למפקד שחסר מדים, הוא יביא לכם עוד. ב13:00 הולכים לאכול, אחלה אוכל!!!! תאכלו כמה שאתם רוצים, הריצת אלפיים רק בשעה שש. אוכלים עד שעה 14:00.
מ14:00 עד 14:45 חיכינו למפקד החפשן הזה בשמש, אני אישית נרדמתי באיזו פינה של צל אז יצא לי סבבה. בערך בשלוש מגיעים לאוהלים, המפקד אומר לסדר עשר מיטות בארבעה אוהלים בערך ולהיות מוכנים לדקת בדיקה. כמובן שהוא נעלם בזמן שאנחנו מסדרים ומאז לא רואים אותו... חפשן או לא חפשן? לא נורא...

מתייבשים מתייבשים מתייבשים עד שעה 17:00 בערך, והלכים לרחבה מולת שגם עושים בה את הראיונות בסוף. אנחנו יושבים שם איזה שלוש מאות איש והמדסים ועוד חיילים מקריאים שמות ואת המספרים שלו" מ1-50 קבוצה 1. מ51-100 קבוצה 2 וכך הלאה. אלה הקבוצות של האלפיים.

כל קבוצה עושה בתורה את הריצה.
אנשים חושבים שהריצה היא יותר מאלפיים אבל אני בטוח שהיא לא. זה קילומטר הלוך, חייל מסמן אותך עם טוש וחוזרים את אותו המסלול.
אצלי אישית איזה ארבעים איש נתנו ספרינט על ההתחלה אבל המסלול צר אז אנשים סתם ביזבזו כח. תרוצו בקצב אחיד, אל תיגררו אחרי כולם. יש קטע של עלייה שאנשים מתחילים להישבר, וחול רך קצת, ששם אנשים בכלל מתחילים ללכת. אצלי, אני רצתי בקצב שלי בהתחלה כמובן הייתי עם האחרונים כי כולם נתנו ספרינט אבל לאט לאט עקפתי אחד שניים כל פעם קצת, בנקודת האלף הרמתי כבר ראיתי שאני חמישי, בשבל ב1300 בערך הרביעי התחיל להתעייף, עקפתי אותו ואז יש את הפניה האחרונה ימינה, שנראה לי שאלו כמה עשרות מטרים, האחרונים. נתתי ספירנט וסיימתי שני בסוף. הכי חשוב זה לרוץ בקצב אחיד כי אנשים מתעייפים מהר.

בערב נפגשים במגרש מואר ששם כל הציוד שנעשה איתו את הגיבוש מונח ומעיפים את אלה שלא עשו תוצאות מספיקות באלפיים, אלה שלא החזיקו מעמד אחרי האלפיים ונפלו, ואת האסמטים שהסתירו את זה בשאלון הרפואי.
אחרי הסינון של האלפיים מחלקים אותנו לצוותים שאיתם נעשה את הגיבוש.
מכירים לנו את המפקד שלנו רק לאותו הערב, גם צנחן לפני שיחרור. אומרים לנו לארגן את המימיות ואת הציוד,המפקדים של הצוותים האחרים טירטרו להם ת'צורה והקציבו זמנים, אני עם המזל שלי עוד פעם נפלתי על מפקד חפשן שאמר שהוא לא מאמין בזמנים אז לא התאמצנו יותר מדי.סכ"ה בן אדם נחמד שנראה שהוא רק מחכה כבר לשיחרור.

עשינו רשימת שמירה ועלינו לישון בערך ב11 וחצי. אני דווקא די נהניתי מה"מיטה", אנשים הביאו שמיכות מהבית, אבל אני לא חושב שזה חשוב.
שומרים עשר דקות וברבע כבר ברחבה שחילקו אותנו לצוותים. המילואימניק שהולך לפקד עלינו בגיבוש מציג את עצמו בתור "המפקד", לא יודעים איך קוראים וגם לא אמורים לדעת. כולם מרימים ציוד שכולל:ארבע שקים, שני ג'ריקנים, 28 מימיות ואלונקה חמודה כזאת.

ריצה קלה למסלול של האלפיים מתמקדים בנקדה מסויימת, שקים על הכתפיים ויאללה זמנים. יש במרחק של איזה 25 מטר שני גלגלים אחד על השני וצריך להקיף אותם להסתדר בסדרי הגעה. ליד הגלגלים יושבים עוד שני בוחנים והמפקד ועוד בוחן עומדים בנקודת התחלה. ככה איזה שעה וחצי נראה לי. מתאמצים, מזיעים הרבה מאוד מאוד, כבר הרבה זמן שלא הזעתי ככה על הבוקר, קצת קריאות מוטיבציה. פתאום המפקד מקבל קריזה ומחליט שאנחנו צריכים לרות עם השקים מעל הראש, קשה מאוד מאוד מאוד ולא חושב שיש מישו שאשכרה קץ ככה, כולם רצו עם השק על הכתפיים ושניה לפני שהגיעו לבוחנים שליד הגלגלים הם הרימו אותם ושניה אחרי זה הורידו אותם.
מי שיש לו שק מעאפן זה גם נרשם, והם אומרים לו להחליף שקים.
תוך כדי הגיבוש המפקדים ידברו שטויות כמו:" יש פה אנשים שמעכבים ובגללם אי אפשר להפסיק עם התרגיל, " מי שהולך מקל עלינו את העבודה והוא יכול לפרוש כבר" או שלוקחים את המספר של זה שלפניך וכאתה מגיע אז פתאום הם לא צריכים אז מיידעים אותך ("המספר שלך לא נרשם, רצת סתם") או "יש פה אנשים שהפילו את השק/הולכים אז הסיבוב הזה לא נחשב רצתם לחינם" אז למה הבוחן ממשיך לרשום סדרי הגעה??!! זיוני שכל. לא להתרגש. הכל כתוב מראש, הכל מתוכנן. תמשיכו לרוץ אל תחשבו שאתם מעכבים תצוות כי אתם לא... העיקר לא לפרוש. כל מי שפרש -פרש כאן! שש מכל הצוות.

עומדים ב-ח. המפקד אומר לנו להשאיר את השקים עד שהוא אומר להוריד, בנתיים הוא מספר לנו מה אנחנו הולכים לעשות עכשיו והוא מספר את זה ל-א-ט ל-א-ט. "להוריד שקים" - הכל נופל מהר. ממלאים מימיות שותים וחזרה לשקים.
מעמיסים עוד פעם את השקים ועוברים תחנה. רצים בריצה קלה אחרי המפקד עד גבעה סבבה כזאת. שקים על הכתפיים, יורדים ירידה חמודה הולכים קצת מסביב לגבעונת ועולים, סדרי הגעה כמובן. פה המפקד אמר לנו:" אתם עושים שני סיבובים ואז ארבע ואז שש עד עשרים סיבובים כשכל סיבוב אומרים את המספר ואת מספר הסיבובים, מי אומר לי כמה סיבובים יוצא דך הכל מקבל בונוס"(בכלל שכחתי שהוא אמר את המשפט האחרון, לא חשוב). יורדים עולים יורדים עולים עד שהגענו לשש סיבובים, המפקד אומר שבגלל שאנשים הולכים ולא רצים אנחנו חוזרים לשתיים, נסיון לא מוצלח להשביז. עושים שניים - ארבע ואז הוא קופץ לשמונה. עושה שמונה, ובמקום לעשות עשר עשינו שני סיבובים ואז הוא עצר את התרגיל. עשיו הוא הביא תרגיל חשיבה: אנחנו על הגבעה, צריכים להכין מקום ממוגן או משו כזה.תראו מנהיגות, אצלנו היינו הרבה אז כל אחד צעק בלה בלה בלה. כולם שכבו בתוך ה"מוצב" ואז המפקד זרק "רימון" אז היינו צריכים לברוח ואנשים הביאו קפיצת ראש לשיחים,נו טוב...

אח"כ חזרנו למסלול שעשינו בו את השקים והתחלנו אלונקה סוציומטרית, רצים עוקפים ארבע ראשונים לוקחים אלונקה. הכל נרשם.

תחנה הבאה זחילות.
המפקד לקח אותנו למן מקום שמסומנים בו שני ריבועים גדולים מגומיות. כל השטח אבנים, לא נורא.
זוחלים עדסוף הריבוע הראשון ואז רצים עד סוף הריבוע השני ומשיכים לנקודת ההתחלה, סדרי הגעה כמובן. בזחילות צריך רבאק, לצעוק הרבה. להראות שמתאמצים.

תחנה אח"כ זה המסע - תחנה אחרונה.
שלושה שקים, שני ג'ריקנים (דיי נוחים) ואלונקה עם ארבעה שקים עליה. לא זוכר בדיוק כמה זמן זה, אולי חצי שעה. אבל פה צריך לתת הכל, להיות רוב הזמן מתחת לאלונקה ומוכנים לעשות חילוץ כל הזמן. אנשים מתפרקים במתחת לאלונקה הזא אתם צריכים לעזור להם!! ואם המפקד אומר "מעכשיו לא מדברים" אז זה לא מדברים! תכל'ס לא הצלחתי להבין אנשים שדיברו שניה אחרי שהמפקד אמר לא לדבר. הכל נרשם.

חוזרים לרחבה שחילקו אותנו לצוותים הערב לפני ושמחיםםםםם.

אח"כ מתקלחים מחרבנים, משתינים, שותים שוקו, אוכלים קצת ומחכים לראיונות.. עוד כמה שעות של ייבוש.

זה כואב זה יכאב אבל בסוף זה יגמר. משפט שרץ חזק אצלי בראש.

איתי ע. צוות 6 מספר 18.

ישן 13-09-2006, 20:42
צלמית המשתמש של עידו403

מאמר על גיבוש שייטת

המאמר נכתב ע"י Poisoned :

מאמר על גיבוש שייטת
טוב בגלל שביום ראשון הזה יש גיבוש שייטת החלטתי לפרסם מאמר שכתבתי בנוגע לגיבוש שעשיתי..
בקשה

גיבוש שייטת 13 נחשב בעיני רבים כגיבוש הקשה ביותר בצה''ל.

הגיבוש נערך במתחם בסיס השייטת שבעתלית, ומתרחש רובו על שפת הים, וכולל מבדקים פיזיים, שכליים, מנטאליים, יכולת טכנית, יכולת אלתור, יצירתיות, אמינות, עבודה עם צוות, עבודה במצבי לחץ, ורצון.

מאמר גיבוש שייטת 13 מפי חניך אחריי ניר חדרה.

מאמר זה יכין אתכם לקראת הגיבוש, ידון במה מתרחש בו, ויכלול טיפים ועצות למתגבשים.

אך קודם, לפני שניגשים לגיבוש ישנם כמה שלבים שצריך לעבור.
קודם כול נרשמים לגדנ''ע צלילה (בוגרי י''א) באתר חיל היםhttp://www1.idf.il/Navy/Site/Templa...&fid=43990&cp=1
ההרשמה מתבצעת במהלך השנה), שהיא פעילות אותה מארגן חיל הים, והיא בעצם מין הכנה לשייטת 13 והכנה לגיבוש וכול העובר אותה מקבל כרטיס כניסה לגיבוש.
לאחר ההרשמה מקבלים זימון למבדקים פסיכוטכניים שמבצעים בתל השומר, מי שעובר אותם יקבל זימון למכון רפואה ימית בחיפה, ומי שימצא כשיר יוכל לגשת לגדנ''ע שמתקיימת בחודשים יולי-אוגוסט.
הגדנ''ע מתבצעת במאהל במתחם בסיס השייטת, ובה עושים היכרות עם היחידה, לומדים לצלול ומוסמכים לכוכב ראשון, מבצעים מדס''ים עם הלוחמים, משתתפים בהרצאות על השייטת, ושאר פעילויות מיוחדות ומהנות.
בתום הגדנ''ע מקבלים זימון לגיבוש שנערך בימים שלאחר מכן.

בתאריך הגיבוש נאספים בנקודת האיסוף שנאמרת לכם, מביאים אישורים רפואיים וכול התהליך המוכר, ויאללה עולים לאוטובוס לעתלית כדי להתחיל את הגיבוש. תקציר של ארבעת הימים החווייתיים הללו-

יום ראשון-
מגיעים לבסיס בעתלית בסביבות הבוקר.
לאחר שחלק עושים עבודות רס''ר ותהליך הקליטה (שכולל רישום, בדיקות מחובשים, הפקדת תעודת זהות ופלאפון, וכו') מתחילים לחתום על ציוד. הציוד שניתן הוא-
מדי צבא (ב')
אפוד (ווסט בו תשימו את 2 המימיות, ואם יש גם ציוד אישי)
תד''ל (תיק צבאי מתקופת התנ''ך בו תשימו את שק החול, יהיה ידידכם הנאמן במסעות שנערכים)
חגורה (מומלץ להביא חגורה מהבית למקרה שתקבלו אחת לא אמינה/לא מתאימה)
נשק (M16 ארוך מעוקר, עוד ידיד נאמן למסעות ובעצם לכול הגיבוש)
שק שינה צבאי ומזרן

לאחר מכן ישנה ארוחת צהריים ובה כמה הרצאות מפי האחראים על הגדנ''ע על הגיבוש, ושאר דברים.

מאוחר יותר נפגשים עם המדריכים שידריכו אתכם במהלך הגיבוש, לכול צוות יש 4 מדריכים שאחד מהם הוא המדריך הראשי.
נאספים באוהל בו הם מציגים את עצמם, מספרים קצת על הגיבוש ועל תפקידם בו, כללי בטיחות וכדומה, וניגשים לפעילות הראשונה בגיבוש שהיא פירוק M16 ומאוחר יותר פירוק מאג. מומלץ להקשיב היטב בשיעורים האלו כי אח''כ תיבחנו עליהם פעם אחת ויחידה.
לאחר שכולם מתנסים בפעילות הזאת (שלא נעשית תחת זמן) החוליה הולכת לקחת שקי חול, אותם מכניסים לתד''ל .
בוחרים את השקי חול מערימה ומודדים אותם במשקל (אסור שיהיה פחות מ10 קילו).

לאחר מכן הצוות מוכן למסע תוך מס' דקות ויוצאים מיד למסע הראשון, מסע שהוא בקירוב 4 ק''מ על החול הרך בחוף בעתלית. הצוות יוצא עם 2 אלונקות צוותיות, ו2 ג'ריקנים. כולם יוצאים למסע עם האפוד הנשק והתד''ל.
המסע מאוד אינטנסיבי והרבה פורשים בו אך עם מספיק כושר טוב ורצון הוא מסע קל למדיי ובהחלט אפשר לסיים אותו.

לאחר שהוא מסתיים מתכוננים לשינה, מקלחות, תפילות לדתיים, והולכים לישון בסביבות 22:00.

יום שני-

בסביבות 4:00 בבוקר (בוקר?! אמצע הלילה!) יש הקפצה וכולם מוכנים תוך 5 דקות למסע! (מוכנים למסע = מכנס ב' עליכם, חולצה לבנה עם המס' שמקבלים, אפוד + תד''ל + נשק + שתי מימיות מלאות!)
מסתדרים בשלשות/ח' ויוצאים למסע של 12 ק''מ על אותה רצועת החוף הסימפטית של עתלית.
המסע מתנהל בקצב מהיר מאוד כשלפעמים המדריך פותח בריצה קלילה כאיילה (בשבילו) בעוד אתם טובעים בחול הרך עם כול הציוד לכן לגיבוש הזה מומלץ לעבוד על ריצות אינטרוולים והתאוששות.
המסע קשה מאוד וגם בו פורשים הרבה והכושר מספיק רק עד נקודה מסוימת משם הראש לוקח את העניין לידיים שלו.
אחרי 8 ק''מ בערך עוצרים מורידים תד''לים ועושים 2 ק''מ בלי משקל (אך עדיין עם אלונקות צוותיות, וג'ריקנים, אל תהיו סוציומטים! תשדלו לקחת כמה שיותר מהדברים האלו, תיקחו עד שהמדריך יגיד להוריד!) והחימום הזה הוא בעצם הכנה לדבר הקשה ביותר, ה2 ק''מ הנוספים עם 7 תד''לים על אלונקה (אצלנו בצוות כל תד''ל שקל מעל 11 קילו בערך כך שהאלונקה הייתה לפחות 80 קילו) כמובן הכול בחול הרך מאוד והקטע הזה שובר הרבה מאוד אנשים.
אסור במסע הזה לוותר לעצמכם או לנוח שחברים שלכם סובלים, כמבקשים חילוף מחליפים וכשלא מבקשים חילוף עומדים ליד האלונקה תמיד ומבררים מי רוצה חילוף! אל תנוחו במסע הזה כי אח''כ זה נגמר וכאן באמת רואים מי נלחם! ותעזרו כשצריך, לא ברעש כדי שהמפקדים יראו!

לאחר שגמרתם את המסע בחתיכה אחת (בערך...אני חושב שחלקים ממני נשארו שם עוד בעתלית...)

אח''כ יש ארוחת בוקר, מקלחת, תפילות לדתיים, ומנוחה קצרה.
מאוחר יותר יש מבחן קטן שצריך לשנן מפה של הגעה לבית של מחבל, אז לרשום קורות חיים על עצמכם על דפים שחולקו לכם.
אח''כ מבחן של זיהוי תצ''א שמספקים לכם ואז תרגיל צוותי שבו כולם צריכים לחשב איך יוצאים מסיטואציה מסויימת שהמדריכים מפרטים לכם עלייה. בודקים כושר מנהיגות אלתור וחוכמה. חשוב מאוד שתהיו מפוקסים ואל תנוחו כשהצוות עושה דיון.

אחרי שסיימנו עם זה עולים על בגדי ים ומתחיל היום ים (מבדקי ים). במבדקים האלו יש-
מבדק שהייה במים עם שנורקל-
תופסים שני חבלים כשהבטן צפה על המים ואתם נושמים עם שנורקל בערך 40 דקות...כול אחד מוצא את הדרך שלו להעביר את הזמן.
(חשוב מאוד להישאר רגוע וערני במבחן הזה כי המדריכים יכולים לעשות בו כול מיני דברים...לא נעימים...)
תרגיל שחייה למצוף עם משקפת אטומה-
בתרגיל הנחמד יחסית הזה צריך לשחות למצוף עם משקפת אטומה וכמה שפחות הצצות.

שחייה תחרותית של בערך 400 מטר-
שחייה תחרותית עד מצוף משם למזח, ומשם בחזרה. כול הצוות זוכה הראשון ראשון והאחרון אחרון. הכול נרשם כמובן.

חוזרים לבסיס לאחר שזה נגמר, אוכלים, ומתארגנים על ציוד לתיזוזים.
התיזוזים כוללים את כול התרגילים הרגילים מימי הסיירות, ספרינט לנקודה וחזרה (הכול בחול הרך על החוף) עם סדרי הגעה, אלונקה סוציומטרית, וזחילות.
העצה שלי היא לתת הכול שם בכול רגע נתון, שלא יהיה מצב שאח''כ תגידו לעצמכם שיכלתי יותר, זה גם הרגשה רעה וגם מבאס אותכם למהלך שאר הגיבוש בהרגשה של יכולתי יותר, אל תגיעו למצב הזה, תגיעו למצב שגם אם לא הצלחתם ממש תהיו גאים במאמץ שעשיתם!
כול תיזוז כולל כמובן טבילה נחמדה בים (לא נעים לשפשפת...) ויש הפסקות שתייה מדיי פעם.

חוזרים שוב לתרגיל השהייה במים, רק שהפעם הוא במים קרים יותר והשרירים מתכווצים, שוב, אין סיבה לפרוש בתרגיל הזה פשוט למצוא את הדרך שלכם להעביר את הזמן.

הולכים לישון אח''כ בסביבות 22:00 לאחר שכולם התקלחו (בגיבוש חובה להתקלח) ואכלו.

יום שלישי-

קמים שוב ב4:00 בלילה ויוצאים למסע הקשה ביותר בגיבוש, שהוא המסע 16 (שהוא בעצם מסע 18 בערך..)
המסע הרבה יותר קשה מהשאר לא רק בגלל האורך, אלא בגלל שכבר ביום הזה כולם סחוטים, תפוסים כמו שלא היו בחיים, ושבוזים (ומי שבא שבוז למסע הזה יפרוש מהר מאוד...לבוא אליו בטירוף ובהרבה רעל ובלי שום פחד ולהכניס לראש שעושים את זה!)
יוצאים למסע עם כול הציוד המלטף והנעים ומתחילים הליכה מהירה/ריצה בים, המון המון נשברים כאן כי ידוע להם שזה מסע ארוך במיוחד אבל החזקים נשארים ונלחמים.
אחרי 4 ק''מ (תפציצו בהתחלה באמצע ובסוף, זה נותן הרגשה טובה בעצירות שתייה-הרגשה שנתתם מעצמכם ואתם מסוגלים לעוד) עושים הפסקת שתייה של 10 דקות (ממלאים מים מהאמר כזה עם מיכל מים) נחים קצת ומרעילים את הצוות...עושים עוד 4 ק''מ כאלו (עם פחות ממחצית הצוות, ועדיין עם האלונקות הצוותיות, כך שלמרבה שמחתם לא יבקשו מכם הרבה את האלונקה שאתם כ''כ אוהבים לסחוב כי פשוט לא יהיה מי שיבקש!) אח''כ עושים עוד הפסקת שתייה ועוד 4 ק''מ בלי התד''ל, מנוחה, ושוב פעם בלי התד''ל.
אומנם בסוף אין משקל, אבל אחרי כול המסעות והתיזוזים שעברתם פשוט נגמרה האנרגיה ל-ג-מ-ר-י ככה שהמסע הזה הוא בהחלט הכי קשה, כי אתם במצב עייפות קשה מאוד לכן צריך לבוא עם הרבה רעל ורבאק למסע הזה אחרת פשוט לא שורדים אותו.
אחרי שמסיימים את המסע (שוב, לא תופסים איך) נחים הרבה (25 דקות מנוחה בגיבוש זה הרבה!) הולכים לחובש מי שצריך כי אנשים במצב קטסטרופאלי (מי שנתן מעצמו לפחות ולא נח במסע הזה, אני לפחות הייתי במצב הזה ובסוף המסע גמגמתי, אמרתי שטויות, והלכתי בזיגזגים עד שהתאוששתי קצת) אוכלים ארוחת בוקר (בחיים לא רציתי כ''כ אוכל)

מתארגנים על בגדי ים והולכים למבדקי בריכה.
המבדקים-
מרחק מקסימלי של שחייה בלי להוציא את הראש לנשום (בדר''כ הרוב עושים פעם אחת הלוך בבריכה)
איסוף טבעות ממתקן במים פעם אחת בלי משקפת פעם אחת עם (אטומה)
החזקת משקולות מעל המים
ופירוק מא''ג מתחת למים עם כמה שפחות הצצות לנשימה וזמן.
שחייה מעל חבל שתופסים בו וחזרה מתחתיו.כמה שפחות הצצות.
ריקון מסכה ושנורקל מתחת למים, מי שהיה בגדנ''ע בשבילו זה אחד הדברים היותר קלים.

אח''כ אוכלים, עולים על ציוד ויוצאים לתיזוזים של היום השלישי שכוללים תיזוזים רגילים, אך גם משימות קבוצתיות כמו בניית עמדה לתקיפת נמל, העברת אלונקה דרך סס''לים (מין רשת בגובה מטר מעל האדמה) העברת אנשים דרך רשת כדורעף כזאת וכדומה, במבחנים האלו בודקים יצירתיות התבלטות וכושר פיקוד והם לא קשים פיזית. אה ויש בהם הרבה טבילות.

אח''כ שוב יש כמה תיזוזים במים ה''חמימים'' שמקיפים מצוף, ספרינטים, שוב זחילות, וכו'. לתת הכול תמיד! ל-א י-ה-י-ה א-ח-ר כ-ך! הטיפ הכי חשוב!

אחרי שזה נגמר בעצם הסתיים הגיבוש, יש שיחת שבירת דיסטנס עם המפקדים, פריסה, ולישון...הסגל יעשה על האש וידאג שתריחו את זה.

יום רביעי-

קמים ב6:00 (שעה נורמאלית סוף סוף!) מזדכים על הציוד, מי שיש לו פסיכולוג הולך, ואח''כ חוזרים הבייתה.

בערב מקבלים תשובות (אני קיבלתי בסביבות 20:00, ויש חבר'ה שיותר מאוחר).
טיפים חיוניים-
לבוא לגיבוש בשיא הרצינות ולצאת ברצינות, צחוקים ושטויות אפשר אח''כ.
לבוא עם ציוד שיפצו''ר טוב (אזיקונים, מסקינג טייפ, מספריים, סכין יפנית, וכו', לי אישית היה ציוד אמין יחסית אבל שמעתי על סיפורי זוועה של ציודים עם ''חיים משלהם'')
לעזור לחברים תמיד, חוץ מזה שכולם שם על רמה לבד אי אפשר לסיים את הגיבוש הזה, כשתתנו עזרה תגלו שתקבלו אותה אח''כ, וגם יש שאלון סוציומטרי אח''כ שחבריכם מדרגים אתכם. ואל תהיו נחמדים בכוח, אנשים לא אוהבים זייפנים.
להתייחס לכול מה שהמפקדים אומרים כאל קודש קודשים.
לעשות מה שאומרים לכם, ולא לשקר בשום דבר, הם רואים הכול גם כשהם לא שם, אמינות זו מילת מפתח.
לא לעשות דאווינים ולהגיד שטויות, חבל שמפקד יקלוט את זה ואז ישנא אתכם למשך כול הגיבוש.
לתת הכול תמיד ולבוא ברעל מוחלט ובטירוף לגיבוש, רק ככה שורדים אותו.

בהצלחה!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://nirhadera.goop.co.il/GoopSitesFiles/4400/User/Upload/%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%98%D7%AA.jpg]

האדם לא צריך לחפש את האמת בסוף העולם, האמת יכולה להמצא גם בעיר מגוריו

אוהב את המדינה-לטוב ולרע

ישן 26-09-2006, 14:43
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

גיבוש סטילים / דבורים

נכתב ע"י crucio

טוב, החלטתי לתרום לכל אלו שירצו לעשות מסלול סטי"ל
הגיבוש המסופר במאמר זה נערך ב27-28 ליולי 2006
השעה 8:00 תחנת רכבת בת גלים בחיפה, חיילת באה ואומרת לכל מתגבשי הסטי"ל לבוא אחריה,
הלכנו הליכה קלה של כ5 דק' לתוך הבסיס ומשם לשק"ם, חיכינו שם מספר דק' עד שבאו, אספו אותנו ולקחו את כולנו ליד בניין שמו "מסגרת סטי"ל", בצוותים הורו לנו להכנס לבניין ולשתות שם מים, חזרנו חילקו לנו טפסים רפואיים ושאלונים אישיים(לא נמאס לצבא לתת לנו כאלה X_X?), בזמן שכל קבוצה קטנה הולכת לשתות תנסו לדבר עם אנשים ולהכיר כי יש סיכוי טוב שיצאו איתכם במחלקה, בכל זאת הגיבוש לא "ענק", בעקרון רוב האנשים שהיו איתנו בגיבוש היו באמת בסדר, אחלה אנשים ותוך 10 דק' היינו כבר קבוצה גדולה שדיברה וצחקה.
לאחר המתנה קלה קראו לנו (שוב בצוותים- 5 כל פעם) להסתדר בשני טורים להתייצבות בגיבוש (רישום שהגעת) וחובש שבודק דופק, חותמים לך על זה, לוקחים לכם את הטפסים ואז מבקש מכם איזה בחור להסתדר בשלשות, לבסוף אחרי שכל הגיבוש עובר את החובש מעמידים את כולם בצורה של ח' ואז מתחיל לדבר אחד המפקדים ואומר שזהו גיבוש סטילי"ם בלה בלה בלה ומסביר לנו איך צריכים להיות מדוגמים ב"הקשב!", גב זקוף, חולצה במכנסים , לא לזוז, פנים ישרות וידיים מאחורי הגב. הוא ממנה חניך תורן לגיבוש ומסביר לו מה צריך להגיד, אל תבקשו את הנוסח המדויק אבל זה היה משהו כמו "גיבוש סטילים , לקבלת המפקדים המתחו להקשב, 2,3 הקשב! 2,3 הקשב!" אחרי שהם עוברים על האנשים ומוודאים שכולם מדוגמים, מי שלא יורד למצב 2 כ 20 פעם, לוקחים אותנו לעלות על מדיםף 2 מכנסים 2 חולצה כובע 1, אם קיבלתם מדים לא טובים תתעקשו!!!! תחליפו!! אם גדול לא נורא, יש חוטים, ומי שהביא מהבית חגורה, שיחק אותה.אחרי זה לוקחים אותנו לאכול. אני חייב לציין שאחרי הכירות עם המטבח הצה"לי אני יכול להגיד בבירור שזה היה האוכל הכי טוב שאכלתי, בצה"ל כמובן.....
אחרי האוכל מעמידים את הגיבוש מתחת לעצים, שוב פעם בח' , המפקדים שוב מחליטים שכמה ילדים מעצבנים אותם, אז הם מורידים אותם ושואלים אותם "כמה אתה רוצה סטילים?" , הילד עונה "40", כצפוי המפקד אומר לו לרדת אותם, ואז שוב פעם שואל "כמה עכשיו?" נדמה לי שהוא ענה "10" אבל זה לא חשוב, עוד כמה יורדים ואז מגיעה החלוקה לקבוצות, קוראים בכמה שמות של ילדים ומחלקים את הגיבוש למחלקות (מחלקה 10-כבוד! מספר 100- מדריך טל),
אוקיי, מתחיל הגיבוש, לוקחים אותנו, מחלקה 10 ו9 למקום קטן כזה מול הים, ממש מפרץ מדהים!(אוי וכמה טחנו בו), נותנים לנו כמה יתדות, עמודים ותכלס לבנות אוהל ב15 דק' עם פטיש אחד, תשתתפו! שמתי לב שהם מסתכלים על כל אחד, אנחנו הצלחנו להרים את האוהל למרות שהוא לא יצא הכי ישר בעולם, סבבה מפרקים מחזירים הכל למקום.
הולכים כ 10 מטר לכיוון הים, ומגיעים למתקן חבלים מגניב כזה שבו יש שני חלקים, דמיינו ריבוע שחילקו אותו באמצע לשני מלבנים (אחד על השני) בעליון יש כל מיני צורות עם חבלים (ריבועים משולשים וכו') ולמטה אין כלום, המטרה: להעביר את כל חברי הקבוצה מצד אחד לצד השני בלי לגעת בחוטים ובברזלים, אל תבהלו כשלא תצליחו, זה בלתי אפשרי לבצע את המשימה, דבר אחד אני יכול להגיד, אם אתם רואים שמישהו נגע, אל תשמרו בלב, המפקד רואה אותכם, תתאמו בינכם לפני כשתוכלו, לא לשקר ולהסתיר! לנו העירו על זה, זה יוסיף לכם נק'...
אחרי זה למשימה ממש נחמדה, לבנות רפסודה מפיסות עץ בקבוקים וחבלים, שלנו צפה ונשאר הרבה זמן במים עד שאמרו לנו להוציא אותה.
אני לא סגור על השעה כי היינו בלי שעון חוץ מחניך תורן אבל נראה לי שזה כבר היה 2 או 3 בצהרים, הלכנו לעשות תרגיל הצלת חיים, שתי מחלקות מחזיקות ידיים במים עם הפנים לחוף ואז כשהמדריך מסמן , צריך לגרור חבר לכיוון הים ואז הוא מחליף אותך לכיוון החוף. רגע של מנוחה ושלווה, ואז שיחקנו משחק מול מחלקה 9, יש שני דליים ושתי הקבוצות לידם, נפרש חוט לאורך החוף במקביל לים עד לנק' כ10 מטר מכם, משחקים מרוץ שליחים עם מים ומנסים למלא את הדלי כמה שיותר, רצים לים ממלאים חצאי בקבוקים וצריך להכנס כולך עד קצה הראש למים, המפסידים זוכים ב20, 20,20 נפלא לא? (20 מטר ספרינט , 20 מרפקים ו20 בטן- לא יותר מדי), טיפ תשתמשו בבגדים, הם גם סופגים מיים
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yehida.org/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif]

אנחנו הפסדנו, אבל כמובן שלא היה "זכיה" וזה סתם בולשיט, עושים ספרינט קטן בעליה לכיוון חדר האוכל, שם דואגים שתאכל הרבה נקניקיות והמבורגרים, תנחשו למה? כי סירת ההקאות הגיעה! האמת שזה היה נורא משעמם, בחתירה קלה (ילמדו אתכם) חתרנו על סירת ההצלה (סירת ההקאות) שנראת במבט מהצד כמו טרפז שווה שוקיים, מכוסה מלמעלה, בצבע כתום מגעיל, נכנסים פנימה, יושבים בג'קוזי נקניקיות חביב ואז אומרים לנו לשבת עם הפנים לקיר וכאילו אמור לקרות משהו, לא יודע לא הרגשתי דגדוג קטן, זה היה נורא משעמם ומסריח, מבקשים להחליף צדדים וכולם מועכים אחד את השני, ואז משום מה המפקד אמר לי לשבת באמצע, אמרתי לא כן המפקד והתיישבתי, לא היה לי במה לתפוס והיה שם חבל צהוב אז אמרתי לאחד מהמחלקה שלי שישב על הקצה של החבל שלו ואני יחזיק, המפקד צועק למפקד השני :" 100 נראה לי נהנה לשבת באמצע, 100 אתה נהנה?" אמרתי לו "כן , מאוד המפקד!" והוא צחק, קטע מוזר....חזרנו בחתירה קלה, הפעם אני ניצחתי על החתירה, אגב למי שלא יודע, אני ממליץ לחתור קרוב לס"ג זה נותן יותר עוצמה.
חזרנו לחוף ועכשיו הגיע הקטע המגעיל....באמת מגעיל..רע!
לנקות את הס"ג ואת סירות ההקאה, מחזיקים את הסג מהחרתום כשהקצה השני קרוב לחוף ומרימים למעלה, לנקות את המים, זה כבד החרא, באמת כבד.....ואז לנקות את הסירות ההקאה שזה גם כבד וגם מגעיל בטירוף, אי אפשר להרים את הסירת הקאה! פשוט אי אפשר כי היא מלאה ב700 קילו מים זה הרגיש, ניסינו 3 מחלקות ביחד, באיזשהו שלב יגיד לכם המפקד לקרב אותה לחוף ובאמצעות הדליים מהמשחק והבקבוקים להוציא את המים, מצליחים להוציא הרבה אבל הרבה נכנס כי היא בתוך המים, ואז מרימים, הופה מצליח! אבל אז מגיע הקטע היותר מגעיל, כשיוצאים המים, מאיפה הם יוצאים?! מעל הראש שלכם!! כן כן, המים עם החתיכות של הנקניקיות נוזלים לכם על הראש ונכנסים למקומות רעים.
מכאן לקחו אותנו לתא ההצפות, זה המתקן הכי מגניב בגיבוש כי המים שם קרים כמו קרח (אני אוהב מים קרים אז מאוד נהניתי שם ), אתה יורד למקלט כזה קטנציק ויושב עם הגב לקיר ומתחילים לזרום מים דרך חורים גדולים בקיר ונהיה קר( 103 היה שלום על הפרישה מחזקים ידך- מסכן הבן אדם פשוט קפא) ואז יש צעקה לא נורמאלית "הצפההההההההההההההההה"
וצריך לסתום את החורים עם בולי עץ וסחבות...בלתי אפשרי לסתום הכל אבל הצלחנו המחלקה שלנו להוריד את הקצב חדירה בהרבה מאוד! יוצאים החוצה, מקפיצים אותנו "כדי שנתחמם" ואז לוקחים אותנו טיפה הצידה שם אנחנו מקבלים 2 דפים ומתחלקים ל2, אנחנו היינו צריכים לציין את התפקידים ומה הם עושים שהוזכרו בדף ואת סדר העדיפות לדעתנו, 10 דק' בישיבה. טוב
מכאן מתחיל הקטע היותר פיזי של הגיבוש, להרים את הס"גים ולהחזיר אותם למקום להרים את הסירות ולהחזיר אותם למקום, קצת יותר לרוץ, המפקד אומר שחוזרים לאוהלים (שם שמים את התיקים בהתחלה) ומסתבר שמהערימה של התיקים באמצע כל תיק קיבל מיטה, תכירו המיטה שלכם ללילה. המפקד נתן לנו 7 דק' של החלפת בגדים והתייצבות מדוגמים חזרה אצלו, כמובן שכמו שוקיסטים חביבים לקח לנו קצת יותר (חח 15 דק') ונענשנו על כך, בהרבה מרפקים הרבה בטן, לי מאוד קשה במרפקים והרגשתי ממש לא טוב עם עצמי בקטעים האלה ועדיין היינו חייבים לו 200 שניות, כל 1 שנייה= 1 מרפק....תחשבו כמו עשינו.
מתחילים להרגיש את השפשפת גדלה בין הרגליים ומתחילים לראות אנשים שהולכים בהליכת ברווז, עושים "מסע" של 2-3 קילומטר לעבר המרינה , בהליכה מהירה, אל תיצרו פערים! תצטרכו לרוץ אותם, עדיף ללכת מהר כל הזמן מאשר לאט-> מהר, מגיעים למקום (מרימים את הראש ורואים את חיפה המדהימה ביופיה ואת גן הבהיים) שם מסביר מפקד הגיבוש על היחידות, על המסלולים, ילת"ם, סנפיר, קצונה יעודית, קצונה ימית, ועוד, ואז לוקחים אתכם לראות את הסער 4.5( נירית) וגם אוכלים שם לחם קשה עם שוקולד\ריבה, תקבלו הסבר עליו, תקשיבו טוב טוב למפקד כי תבחנו על זה בבוקר למחרת.
עושים את ההליכה חזרה ואז מתחילים לאיים עליכם שפה מתחיל הקטע הגופני הקשה, אל תפרשו, הם פשוט מגוחכים, לוקחים אתכם לרחבה של מגרש כלשהו, שם עושים לכם מדס"ים והרבה, אני חייב לציין שהדבר היחיד שהחזיק אותי במד"ס זה המד"סית השווה הלא נורמאלית (בבסיס בכלל יש מלא) , אה ואותה בכלל שנאתי שנאת מוות....עכשיו למי שחושב שזה קל, זה אמנם לא מטכ"ל ולא שייטת ואפילו לא צנחנים, אבל את תזלזלו בזה, אוקיי נגמר המד"ס (אני חייב לציין שאמרתי לעצמי "ברוך השם" בלב), עכשיו לוקח אתכם אחד המדריכים לריצות מסביב לבניין, ריצה של כ400 עד 500 מטר כל סיבוב, אחרי 3 סיבובים עוצר אותנו המפקד ואומר לכולם לשכב על הריצפה (?!), נשכבנו ואז הוא אומר, לחשוב על הדבר שהכי הייתם רוצם, לעצום עיניים, בחיי יוגה ואז הוא אומר לקחת את כל הכוח הזה ועכשיו לרוץ יותר טוב ויותר מהר (OMFG!!!) אבל אחרי חצי סיבוב הוא שובר אל עבר המרינה שם עומדים על קו המים כל הגיבוש, מול חיפה, מול רמב"ם. המפקדים קוראים לחניך תורן מהבוקר (מיותר כבר לציין שהשעה הייתה מאוחרת כבר 10 ומשהו והאורות בעיר היו חזקים) ואומרים לו שלפי המסורת, הססמא של חיל הים היא "עלה ים", הוא צועק את זה כמה פעמים ואז אנחנו, הקטע שהכי אהבתי בגיבוש, ממש הרגשה של התעלות הייתי קורא לזה.
מעכשיו זה איומי סרק בדויים, פתאום נדפק לכל המפקדים השכל והם מאיצים בכל הגיבוש לעלות למעלה, הם מתחילים להפחיד אותך שזה רק התחיל ועכשיו יוצאים למסע ברחבי חיפה עם הס"גים על הכתפיים, ומי שרוצה יכול לפרוש, לא פורשים! (אני לא האמנתי שכמה פרשו), מתערבבים לגמרי וכל קבוצה של אנשים לוקחת ס"ג ומתחילה טיול בבסיס , 5 דק' של הליכה עם הס"ג על הכתף....אחרי המד"ס אני יסחוב אפילו 6...רק לא עוד מד"ס....
כמו ילדים טובים מחזירים את הס"גים חזרה לאיפה שהיו והמפקד אומר שחוזרים לאוהלים ( חזרה לישון זאת אומרת-יש!), המפקד מסביר שצריך להיות מדוגמים ב7 בחוץ ואנחנו חייבים לו עוד 200 שניות ואם נגיע יותר מוקדם וניתן הקשב באוויר אז הוא יפחית לנו מהעונש.שעת ת"ש, עכשיו קראתי קודם מאמרים על גיבושים על כך שחלק קיבלו דפים ללמוד בע"פ, אני אישית לא קיבלתי, חלק קיבלו. בשעה לפני כיבוי אורות אני ממליץ לכולם לאכול חלבה, זו הרגשה כזו טובה, אה כן ולהביא דאודורנט ספריי לגיבוש!!!!!!! הריח שאתם מריחים בא מהנעליים הרטובות שלכם, אני פשוט נפטרתי משלי והיה לי לילה יותר טוב.
בבוקר הסתדרנו לפני הזמן אבל המפקד לא היה בכלל...נשארנו לעמוד עד שכל הגיבוש הסתדר, ואז הגיע אחד המפקדים וחימם אותנו בקפיצות במקום, לא נורא בכלל אפילו לי לא, רק אל תהיו בשורה הראשונה ותחפפו, יכולים להוריד אותכם למרפקים.
טוב ברכותי, עברתם את כל השלב הפיזי של הגיבוש, ובעצם, אלא אם בא לכם מאוד לפרוש עקב "ראיון אישי" קשה עם המפקד, סיימתם את הגיבוש.
אוכלים ארוחת בוקר (ביצה חצי מבושלת אבל מבורכת), ואז מתחילים סדרה של ראיונות ( חח אפילו לא 1 הספיק לעשות אותה אצלנו), הולכים עוד פעם למרינה שם והפעם כדי לשוט, השייט קטע מהנה מאוד אבל מתסכל מאוד, כי אתה נורא רוצה לראות אבל אתה גם נורא רוצה לשבת, בתורות מורידים כל מחלקה למי"ק ועושים לכם תרגיל פח"ע (פעילות חבלנית עויינת) מאוד מעניין!!
חוזרים חזרה, עושים מבחנים על הדברים שהסבירו לכם אתמול ואז מתחילים ראיונות, פשוט תהיו עצמכם, שבו זקוף, בטוח, תחייכו, תרגישו בטוחים, ידיים לא שלובות אלא פתוחות, זה מעיד על בטחון, ברגע זה נשבר הדיסטנס בינך למפקד אבל הוא עדין המפקד שלך אז לרכוש לו כבוד, וכשהו שואל משהו (לא בראיון אלא אח"כ) תענו ב"כן המפקד" או ב"לא המפקד".
עושים ראיון אישי גם עם הקצין מיון ששואל אותך באיזה תפקיד היית רוצה לשרת? על סטיל או דבור? וכו'....גם פה להראות בטחון.
סיימתם את זה, הולכים לאכול את האוכל הצבאי הכי טוב, כמו ביום ה1 בבוקר וחוזרים לאוהלים שם עולים על אזרחי (ואו איזו הרגשה), שיחה עם המפקד שמסביר שסיימתם אבל לא אומר שעברתם ומאחל לכם בהצלחה בהמשך, לוחצים ידיים מחליפים חיבוקים עם אנשים, אני מאוד מצטער שלא לקחתי אמצעים לשמור על קשר כי המחלקה שלי הייתה פנטסטית, פשוט ככה אנשים 12 מתוך 10 כל אחד מהם....
זהו, אורזים הכל ויוצאים.
עכשיו כמה:
טיפים
*להביא מלא תחתונים, גרביים, לי הספיקו 2 חולצות ו2 מכנסיים, 4 גרביים ו3 תחתונים..
*משחה נגד שפשפות!!! כמה שזה עוזר, המלח והחול עושים שם תוהו ובוהו.
* להביא לפחות 2 ליטר מים!
* להביא חלבה, דברים קטנים כאלה לאוהל בערב.
*דאודורנט ספריי, אל תהיו קמצנים, תנו לאנשים באוהל, זה יעשה גם לכם טוב.
*פניסטיל\אלוורה\מה שמרגיע לכם את הרגלים, שימו לפני שינה.
*לפחות 5 שקל אם אתם מתכוונים לסיים את הגיבוש, לקנות קולה קרה בסוף זה היה פשוט מדהים.
טיפים לגיבוש עצמו

*לא לעשות בעיות.
*לא להתבייש להגיד "כן המפקד".
* אם אתם מרגישים לא טוב, ליידע את המפקד, החיים חשובים מגיבוש.
* להציק למפקדים שלכם על מים, אמנם אתם המון זמן במים אבל עדיין, המפקדים כנראה חושבים שזה מים שאפשר לשתות, תתעקשו על מים, פשוט כל חצי שעה, אני לדעתי שתיתי ביום 10 ליטר.
* בחצי שעה הראשונה להכיר כמה שיותר אנשים, תתייחסו לזה כמשימה הראשונה, אתם לא מאמינים כמה שזה עוזר אחרי זה באוהל גם מריצים בדיחות ומבצעים החלפות בכל מיני פריטים (זמני כמובן, כמו שמפו דאודורנט וכו')
*לא לפרוש, אם אני שאני חלש מאוד פיזית הצלחתי לסים, אין שום סיבה בעולם שמישהו אחר לא יצליח אם הוא באמת רוצה (או שהוא נפצע אבל סתם לדוגמה חבר שלי המשיך את הגיבוש אחרי שנפל על הברך והיא התנפחה כמו מטורפת, הוא המשיך)
*המפקדים לא חברים שלכם ולא יהיו, לא לחייך אליהם, אלא אם זה הראיון האישי.
*לא להתלונן, קשה קשה אבל הכל בקופסא הקטנה...

זהו אני מקווה שזה יתרום למישהו משהו.
הגיבוש מבחינתי היה חוויה שאני לא ישכח, במבט לאחור, אני רוצה להגיד שלמרות שהיה קשה, נהניתי! פשוט ככה היו קטעים מהנים מאוד.
עכשיו, לגבי התשובות זה קצת מעצבן כי אני קיבלתי תשובה באינטרנט אחרי חודש (למרות שאמרו 3 שבועות בדואר), עברתי.
אם מישהו פה קשור למחלקה 10 בגיבוש 27-28 אני ישמח אם יצרו קשר.
נכתב על ידי, בהצלחה לכולם בהתגבשויות
ישן 26-09-2006, 14:44
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

גיבוש חובלים

נכתב ע"י ררררר

הגיבוש היה עכשיו לפני שבוע וחצי 17/09/06.

בוקר יום ראשון, מגיעים לתחנת רכבת חוף הכרמל והמפקדים מסדרים את כולנו בשביעיות ואומרים לנו לעמוד בתור לאיזה שולחן קטן שיושבים בו שני חיילים שמבקשים את השם שלך ותעודת זהות. כל מי שסיים להרשם נעמד בחמישיות ליד מפקד אחד שעומד צמוד (כבר באותה שניה מתחיל לבקש שקט ושנעמוד מסודר, עדיין על אזרחי בכלל וליד התחנת רכבת) לאחר מכן מובילים אותנו בקבוצות יחד עם התיקים לאוטובוסים. כל אוטובוס נחשב לקבוצה אחת, לוקחים אותנו לסיור בסער 4 וחצי, מעלים אותנו לסט"יל מפצלים אותנו לשתי קבוצות ושם יש שני חובלים שמסבירים על התותחים של הסטי"ל על המערכות שלו וכו'. חבר'ה אל תתרגשו משום דבר, לא היה לי חצי מושג על כל הדברים שהיו שם והיו אנשים שזה נראה היה שכל החיים שלהם הם חולמים על סטי"לים. הם ידעו על התותח כמה הוא יורה בשנייה, איך קוראים לכל תותח ובסופו של דבר חלק נכבד מאותם אנשים פרשו. לאחר הסיור בחום הנורא מעלים אותנו חזרה לאוטובוסים (בזמן הסיור התיקים האישיים נמצאים באוטובוסים) ומסיעים אותנו לעבר ביתנו החדש לארבעת הימים הקרובים. מגיעים למקום, אומרים לנו לסדר את התיקים שלנו בצמוד לקיר של בית החובל (הקיר הקדוש של בית החובל :] ) ומתחילים להעמיד אותנו בשלשות. מראים (עם הרבה עצבים ודיסטנס) לנו איך לתת הקשב ובלה בלה בלה. אח"כ אנחנו נכנסים לבית החובל, מגיעים לרופא מביאים שאלון רפואי מודדים דופק שואלים אותך אם שילשלת אם אתה מרגיש טוב וכו' ואז יוצאים החוצה.
הכל בתיזוזים בלי שניה אחת לנוח (אתם תלמדו שאין דבר כזה ללכת בגיבוש, או שאתם עומדים או שאתם רצים אם אחד המפקדים יראה אתכם הולך או שהוא יצרח שתרוצו או שהוא יוריד אתכם להרבה מצב 2). אחרי השאלונים הרפואיים אנחנו הולכים יחד עם המפקדים לקבל ציוד, מקבלים חגורת הצלה, נשק (עוזון דמה מעופרת מכוער ומעצבן), שלושה סטים של מדים (לא ישאלו אתכם איזה מידה אתם אבל אחרי זה מסתדרים עם החברים מהמחלקה) וקיטבג עם- שתי שמיכות (אל תוציאו אותן אפילו מהקיטבג), תד"ל (תיק דרך לחייל), חגורה צבאית וחגור עם שתי מימיות.
אחרי זה מתזזים אתכם למתחם האוהלים, עולים על מדים (הכל בזמנים מטורפים ותיזוזים של הרבה אנשים) מגיעים לאזור בית החובל שם מקריאים שמות ומסדרים אתכם במחלקות, לאחר שמסדרים אתכם במחלקות (18 במחלקה) אתם נכנסים לבית החובל מחלקה מחלקה ומקבלים את המספרים שלכם והשמות החדשים שלכם לשארית הגיבוש. אומרים שאסור לאבד את התוויות אבל זה חרטה התוויות הולכות לאיבוד כל הזמן ולא מסתכלים על מי שהחזיר או לא החזיר פשוט תאלתרו במהלך הגיבוש ותדאגו שיהיו לכם מספרים (קחו נייר ותרשמו או משהו בסגנון) אתם נבחנים ע"י המילואימניקים גם על מראה, צריכים להיות מדוגמים.
לאחר שכל אחד מקבל מספרים ומתזזים אתכם ודואגים שתארגנו את כל הדברים עושים לכם שעה אם אני לא טועה עם שתי מדריכות ספורט חמודות. אחד הדברים היותר שכונה שתעברו בגיבוש.. אחרי השעת מד"ס מתזזים אתכם לעלות על חגורות הצלה ואתם נפגשים עם המילואימניקים שלכם. ברגע שאתם עוברים אליהם המפקדים הצעירים כבר לא נראים לעין ואין להם מילה בכלל (המעבר ממפקד למפקד יהיה טבעי מאוד אתם לא תטעו בחיים). לוקחים אתכם לים (שלוש דקות הליכה) ועושים בדיקה של החגורות הצלה נעמדים עם הגב למים בשורה עשרה אנשים ומתחילים ללכת אחורה נכנסים עד לגובה ברכיים בערך ואז הוא אומר לכם ליפול אחורה ולטוס החוצה. ההרטבה הזאת לא באה לבדוק את החגורות הצלה באמת לפי דעתי אלא פשוט רוצים להרטיב אתכם לפני המסע הראשון (שתתפנקו ככה בשפשפת יפה). חוזרים לאזור בית החובל שם אתם מקבלים את החומר הלימודי למבחנים ואת החומר האישי להרצאה שלכם.
אחרי זה יוצאים למסע של 8 ק"מ בסיבובים מסביב למחנה (כל סיבוב בערך 500 מטר) יש פק"ל אלונקה ויש פק"ל ג'ריקן, שתיים צריכים להשאיר את התד"ל ולקחת את אחד הפק"לים. המסע לא כזה קשה, הקצב מעצבן, 10 שניות הליכה מהירה 10 שניות ריצה, אבל באמת שעם כושר בסיסי וראש חזק ניתן לסיימו בקלות. בנוסף, יש שלוש הפסקות במהלך המסע כל הפסקה די ארוכה כשבזמן ההפסקה נותנים לכם בעיות עם זמן מסויים לפתור בכוחות עצמכם ואח"כ זמן של כל הקבוצה לפתור את הבעיה, נותנים לכם לעשות דיון ולראות מה הולך.
אחרי המסע מתזזים אתכם לאוהלים אומרים לכם להיות 2 דקות במצב מאוזן, אחרי שתי דקות מכבים את האורות באוהלים (האוהלים ענקיים וישנים בכל אוהל כ-30 אנשים). במשך כ-20 דקות בערך המפקדים עוברים ומסתכלים שאף אחד לא ער או מפעיל פנס אבל אחרי העשרים דקות אפשר להפעיל פנס ולעשות את כל הסידורים שאתם צריכים (שפשפת בנגיי ללמוד את החומר למבחנים וכו').
מעירים אתכם בערך ב-4-5 בבוקר (ישנים מקסימום 6 שעות בגיבוש הזה ובגלל סידורים שיש תמיד בלילה יוצא לישון ראסמי הרבה פחות). אומרים לכם להשאר רק עם נשק וחגורת הצלה אתם הולכים אוכלים ארוחת בוקר ליד הים אווירה פסטורלית ונעימה של רוח הים שתהפוך ממש עוד מעט לסיוט.
אני קראתי כמה מאמרים לפני הגיבוש והרוב אמרו שהיום ים זה זמן מנוחה וכו'. אז הפעם תקבלו נקודת מבט של אחד שהקיא הכי הרבה מכל המחלקה שלו והרגיש הכי חרא בעולם.
עולים על הסירת גומי מקבלים הסבר על הסירה ועל הסגנונות חתירה מהמילואימניקים של המחלקה (יש סיפור של כמעט חצי שעה של להכניס את הסירת גומי למים וכאלה- כבד בצורה מטורפת). אחרי שמגיעים למים והסירות בתוך המים מחלקים את המחלקה ע"פ מספרים לשתי קבוצות, אחת לכל ס"ג ומילואימניק אחד לכל ס"ג. מאותו רגע בכל המשימות אלו יהיו החברים שלכם והמילואימניק הזה יהיה המפקד שלכם.
יוצאים מהמפרץ ומתחילות משימות- תוביל אותי לסירה הזאת, תוביל אותי צפונה 50 מטר, כל מיני כאלה דברים. צריך לחשב את הכיוונים ע"פ השמש בגלל שזה מפרץ והיבשה היא לא מזרח אלא דרום מערב. אחרי 10-15 דקות של חתירה בים וגלים קשים הגיעה ההקאה הראשונה שלי, הקאתי על הס"ג בערך 7 פעמים עד שהגענו לסירת ההקאות, למרות שהקאתי הצלחתי לתפקד במשימות. כל מי שחושב שבגלל שהוא מקיא הוא לא יעבור זה שטויות הקאתי בערך 15 פעם בכל היום ים ועברתי.
הגענו לסירת ההקאות, המקום הכי נורא שהייתי בו בחיים שלי מרוב שהייתי מסטול ומעופף וחלש מכל ההקאות שלי לא היה אכפת לי בכלל מהקיא והמים. נכנסנו יושבים על הברכיים עם הפנים לקיר בערך חצי שעה אי אפשר ממש לקחת זמן כי אומרים לך להכניס את השעונים לכיסים. חצי שעה נוראית תכפילו הנגאובר הכי קשה שהיה לכם בבערך 100 ותקבלו את ההרגשה של הסירת הקאות. פשוט נורא גם שם הקאתי הרבה מאוד (אחרי שהמפקד שלי הכריח אותי לאכול מלון שמביאים לך בסירת הקאות). אחרי שיושבים עם הברכיים לקיר אומרים לכם להסתובב ואז מחלקים מין חידה כזאת בתוך הסירת הקאות שצריך אח"כ לעשות דיון קבוצתי עליו. תנסו להתרכז ולהיות מפוקסים עם כמה שקשה.. המילואימניקים, מהרגע שמתחילה החידה מסתכלים על המתרחש בסירה.
יוצאים מהסירת הקאות ממשיכים במשימות בערך שעה ומגיעים ליבשה (הרגע הכי מספק וכיפי בכל הגיבוש). מביאים לכם ארוחת צהריים שנשארת בבטן לשם שינוי, והולכים עם המילואימניקים עוברים מבחנים ונשלחים לתיזוזים של המפקדים הצעירים. באותו רגע סיפרו לנו על מה שקרה בגיבוש השייטת נתנו לנו פלאפונים לשתי דקות להודיע להורים שהכל בסדר והמשיכו עם הגיבוש כרגיל פרט לזה שביטלו את המסע השני.. למרות שביטלו את המסע השני פרשו הרבה מהגיבוש הזה ביום ים ובמסע הראשון שנחשב ליותר קשה. 157 התחילו, 87 סיימו, 35 עלו לוועדות ו-28 עברו.
אחרי יום ארוך מאוד ותיזוזים מטורפים של המפקדים הצעירים מביאים אותנו למין אולם כזה ומקרינים לנו סרטון שמסביר על חומר לימודי שיש לנו בשקית שקיבלנו תקשיבו ותראו טוב, זה יעזור לכם אחרי זה.
הולכים לישון ב-11 בערך מעירים את כולם בהקפצה ב-12 אומרים לכם לעלות על כל הציוד כולל תד"לים והכל ויוצאים לריצה של 800 מטר חוזרים אומרים לכם 2 דקות הייתם במאוזן אחרי שלבשתם מדים ונעליים וחגור ונשק ותד"ל. בוקר יום שליש, מעירים אתכם ככה שיוצא שישנתם מקסימום 6 שעות שינה במקרה של גיבוש רגיל היה אמור להתחיל מסע בדיוק כמו המסע הראשון ל-2 ק"מ ואז עוד עשר עם אלונקה פתוחה שעליה מעמיסים את כל התד"לים אך בעקבות הטרגדיה בשייטת עשו לנו המפקדים מלא משימות ומבחנים ואז ממשיכים התיזוזים. בערך בשעות הצהריים יש ראיון עם המילואמיניקים (שבירת דיסטנס איתם) בסביבות השעה 5 אחה"צ מתחילים להחזיר את כל הציוד מתוזזים לסדר את כל המחנה עד 9 בערב ואז יש שבירת דיסטנס עם המפקדים הצעירים. אחד הדברים המצחיקים והכיפיים שיש בגיבוש הזה. ואז נותנים לכם איזה חצי שעה להתארגן עד השינה וכולם בשוק ומתפנקים ומדברים עם המפקדים בכיף באמת אחלה דבר. בכללי זה גיבוש חוויה. אחרי זה מתעוררים אחרי בערך 8 שעות שינה מפנקות ביותר. מסדרים את כל הדברים מהאוהלים,ומגיעים ב-9 בערך למסדר הטילים. לחץ מטורף, משאירים את אלה שעלו לוועדות ואת שאר האנשים שולחים הביתה. נפרדים מחברים טובים וכו' החברים הולכים הביתה ומי שעולה לוועדות עולה על מכנס צבאי כובע וחגורת הצלה (עד שחשבת שנפטרת מזה) יוצאים להפלגה בסט"יל חוזרים אחרי ארבע שעות בערך (הוועדות זה מפקדי הגיבוש שעוברים על הנתונים האישיים שלכם מהצו הראשון ועד הגיבוש כולל הגיבוש). עומדים בתור למפקד בית ספר לחובלים מפקד מגמת שייט, מפקד מגמת מכונות ומפקד מגמת אלקטרוניקה נכנסים אחד אחד ואומרים לך אם עברת או לא ולאיזה מגמה.
אחרי שמגלים תוצאות מביאים לכם איזה 7 עוגות הבית לכולם הביאו לנו גם כוס יין אדום להרמת כוסית, אוכלים ארוחת צהריים בחדר האוכל של המקום (תענוג מטורף) וחוזרים הביתה עם הרבה חוויות וסיפורים.
ישן 17-11-2006, 06:16
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

גיבוש מטכ"ל שלדג, ספטמבר 06

נכתב ע"י ג' שם בדוי

גיבוש סיירת מטכ"ל ושלדג

ספטמבר 2006

יום ראשון, 17/09/06

מגיעים ל"מכולה", רואים ש"אין סוסים שמדברים עברית" – רק הרבה חבר'ה גדולים ודתיים. עומדים בתור, וכשמגיע תורך אתה נותן את הזימון ואת התעודת זהות שלך, וקולטים אותך לגיבוש.

שולחים אותך לקבל שק שינה, שקית עם מדים (כובע, חולצה, חגורה ומכנס) וקיטבג שכולל:
4 יתדות ל-4 פינות של האוהל (3 יתדות לפינות הפלג אוהל + אחת לעמוד אוהל).
3 מוטות אוהל שמתחברות אחת לשניה ויוצרות עמוד אוהל אחד ארוך (צריך שני עמודים לאוהל).
3 חולצות ספייר – לא השתמשתי באחת.
3 מכנסיים ספייר – כנ"ל.
2 ברכיות – כנ"ל.

2 מימיות.
1 פלג אוהל (שמתחבר עם כפתורים עם עוד פלג אוהל של חבר שלך ויוצר גג לאוהל).
1 קסדה – בשתי הקבוצות שאני הייתי בהן לא השתמשו בפריט הזה פעם אחת אפילו.

1 כוס פלסטיק רב פעמית (אין לי מושג למה שמו את זה שם).

חוץ מזה, מקבלים גם חגור שכולל:
חגורה – מרכיבים סביב המותניים. זה ייפתח בריצות.

2 בתי מחסניות – אמורים להיות מורכבים על החגורה מקדימה, מוכנים לשליפת מחסנית דמיונית מהם.
2 בתי מימיות עם מימיות – אמורת להיות על החגורה מאחורה-בצדדים, על-מנת שלא יפריעו לריצה. רימוניה – זה סתם פאוץ' שתקוע על החגורה מאחורה ולא משתמשים בזה.
רצועות סטיב ארקל – מחוברים לקדימה ולאחורה של החגורה, מורכבות על הכתפיים. "שלייקס" כאלה.
בית את – מחובר לאחורה של ה"שלייקס" עם תופסנים מיוחדים.

את חפירה – מקופל, ושוכן בתוך בית האת.

בקיצור, תשאלו את אבא שלכם, על-מנת שתקבלו מושג כללי איך זה אמור להיראות.

הערה: בלילה הראשון, או מתי שיהיה לכם את הזמן החופשי הראשון, תעבדו על החגור. אתם תראו שלכל פריט יש בד"כ 4 תופסנים, שאיתם מלבישים את הפריט על החגורה. אז למרות שאתם עייפים ואין לכם כח, תוודאו שכל פריט מחובר ב-4 התופסנים (חוץ מהבית את, שהוא מחובר ב-2 תופסנים) לחגורה. אם זה לא מחובר בכל התופסנים, זה מתנדנד, תלוי, נופל, והמדריכים יבדקו ויעירו לכם על זה. אז תשקיעו מאמץ.

עד עכשיו נשמע טוב, לא?
עולים על מדים – תוודאו שכל המדים פיקס עליכם, לא קטן ולוחץ מדי, ואל תפחדו ללכת למכולה עם הבגדים ולהחליף עד שהמדים ישבו עליכם בטוב ובנוח. אל תתרגשו מהאיש שצועק עליכם ש"זה לא בוטיק – לקחת בגדים ולהמשיך הלאה".

עליתם על מדים, עכשיו תלכו למשאית, שם יעמדו שני אנשים שיחלקו לכל הדורש רובה מסוג M16 מקוצר עם רצועה, ואתם תיכנסו לסצינת הכניסה למלחמה מ"בלאק הוק דאון"... או שזה רק אני.

אחרי שאתם עם מדים, נשק ונראים כמו חיילים פחות או יותר, תלכו לאוהל המרפאה, שמאוחר יותר יהפוך לבית כנסת, שם יבדקו לכם דופק, ימדדו לכם חום וישלחו אתכם לרופא, שיסתכל על שני הנתונים הנ"ל ויחתום לכם האם אתם כשירים או לא כשירים לבצע את הגיבוש. אם אתם כשירים – למסדר.

המסדר הוא בעצם הקטע שבו כל המלש"בים יושבים בשמש, ומקשיבים לכל מיני אנשים שמדברים, ממפקד הגיבוש, שיחמיא לנו על כמה מעולים אנחנו, דרך הרופא, שיסביר לנו על כמה תופעות לוואי של ייבוש ומכת חום כדי שנוכל לזהות את זה בזמן ולהקדים תרופה למכה, ועד לפקידים של מדור סיירות שיחלקו לנו שאלון סקר שבו אנו צריכים לכתוב איך התכוננו לגיבוש. לכל מי שחושש לכתוב שהוא התכונן בהכנה לגיוס – אל תדאגו, השאלון הזה לא משפיע על כלום. (האמנם?)

הגיבוש מתחיל

נגמר המסדר, המפקד מקריא קבוצות. יש 20 קבוצות. הקבוצה הראשונה היא בת 18 חניכים. שוב פעם מתחילים להשוות על-פי מראה חיצוני עד כמה יש או אין לנו סיכוי, ולא מבינים כמה אנחנו לא יודעים כלום עדיין.

המפקדים באים. הם 5 בסך הכל, וכוללים 3 ממטכ"ל, שלרוב אחד מהם יהיה ה"מרכזי" והוא זה שיידבר או יצעק "צא!" (או במקרה היותר גרוע ילחש "צא.."), והשניים האחרים סתם יבהו בכם וימותו לצחוק ממה שהמפקד הראשי אומר (אבל מכיוון שהם חייבים לשמור על טיפת דיסטאנס, לרוב נראה אותם רק מחייכים חיוך קטן מבעד למשקפי השמש השחורות שלהם, ונחייך אליהם בחזרה בפה מלא). בנוסף ל-3 מדריכים ממטכ"ל יש עוד 2 משלדג, שהם בכלל לא יידברו, חוץ מבמסדרי ציוד, שם הם יעירו לך וכדאי לך לתקן את מה שהם אומרים לך לתקן עד המסדר הבא, כדי להרוויח אצלהם נקודות.

טוב. השעה היא בערך 16:00, אנחנו עם מדים ונשק וכל הציוד בקיטבג עדיין. כאן ציפינו (לפי המאמרים) שישר יריצו אותנו אבל... המפקדים הבהירו לנו טוב טוב שאמנם הם לא יכולים להריץ אותנו כרגע מפאת עומס החום (ותודה לגיבוש טיס), אבל שתרד השמש אנחנו נשלם על כל אי-עמידה בזמנים. ובהרגשה טובה זו, אנחנו מקבלים סרטי סימון לבנים (סס"לים) לשים סביב הכובע והזרוע, ועליהם צריך להיות כתוב המספר שלנו בצוות. שימו לב: המספרים בגיבוש הם לא 1-350, אלא 1-18. אחרי שעשינו את זה, אנחנו נכנסים מתחת לצלייה, שתיהפך מאוחר יותר לצלייה של הצוות, ושם נרבוץ ונעביר את הזמן מיום שני בבוקר ועד יום שלישי בערב. חכו, עוד נגיע לזה.

בצילייה אנחנו מסדרים בשורה 5 כסאות למפקדים, ועומדים מולם ב-ח'. אנחנו מקבלים זמן של 15 דקות להרכיב את החגור. הרוב הצליח להרכיב את רוב החגור, אבל מכיוון שלא כולם הספיקו להרכיב הכל בצורה סבירה, נקבל עוד 5 דקות, ונדמה לי שאחרי זה קיבלנו עוד 5 דקות.
בסוף החגורים יושבים על כולם, וחוץ מברי המזל והכישרון, לכולם יש מראה מגושם, הרצועות הקצרות מושכות את החגורה שנפתחת כל הזמן לכיוון בית החזה, דבר שיקשה לנשום לאחר מכן. נגיע לזה.

עדיין חם, ולכן נפתח בדיון.

"אתם מחלקה של צנחנים. קיבלתם משימה – לכבוש מבנה של החיזבאללה. המבנה מאוד מבוצר ושוהים בתוכו חיילים של החיזבאללה. אתם יודעים שכניסה לשם תעלה באבידות. מה אתם עושים?"

לאחר שסיימנו עם הדיון, הלכנו להרכיב את האוהלים. נדמה לי שהיו לנו 7 דקות להרכיב את האוהל, ואני והזוג שלי הצלחנו בזה, ובגלל שרוב הציוד מהקיטבג היה עלינו, חשבנו שלא יהיו שום תיזוזים עם הקיטבג.

אבל... מה שלא ידענו היה, שבסוף הזמן המפקד אמר לפרק את הכל, להכניס הכל לקיטבג, ולבוא עם כל הציוד (נשק, קיטבג מלא, תיק מהבית) אחריו. הלכנו אחריו למסלול מכשולים, ופתאום, בשעה 18:00 בערך, ללא שום אזהרה מוקדמת, התחיל הקטע הפיזי של הגיבוש. פתאום, בשבריר של רגע, אתה מוצא את עצמך רץ עם מדים, הנשק תלוי מאחורה על הגב על גבי התיק שהבאת מהבית, והקיטבג מלא על היד ועל הראש. זה היה חלק שבו נכנסתי לשוק, כי הוא לא היה צפוי, ופתאום כל הקבוצות החלו לרוץ על המסלול מכשולים בבת אחת. בדיעבד, זה לא היה חלק ארוך או קשה פיזית במיוחד, הוא פשוט הכניס אותי לשוק של "מה אני עושה פה". לשמחתי הזמן עבר מהר ולקח איתו את השוק.

התיזוזים התבצעו על המסלול מכשולים, למרחקים ארוכים יחסית (50 מטר בערך), אך במישור. בהתחלה זה היה הקבוצה נגד הזמן, ולאחר כמה תיזוזים זה נהפך לסדרי הגעה. הכל עובר, וקחו בחשבון שיש מגבלה של בערך 10 ספרינטים רצופים מקסימום – ככה שהכל נגמר.

לאחר שהחלק הזה נגמר, לקחנו ציוד צוותי, שכולל:

שני אלונקות סגורות.

שני ג'ריקנים 20 ליטר מלאים על 2 מנשאים + ג'ריקן חירום 20 ליטר מלא על מנשא.

שק שבתוכו 25 שקי פק"ל.
5 מטר חוט בלאי לבן.

5 כיסאות ל-5 מדריכים.

יאללה. כל הציוד באוויר, והולכים אחרי המפקדים. יוצאים מהשער המערבי הקטן שליד (צפונית) לאוהלים, ויורדים לכיוון הדיונות. בהתחלה המפקדים ישברו שמאלה על-מנת ללכת לדיונות שמדרום לבסיס (הדיונות של היום שדה), אך תודה לאל שמוטט את המעבר בדרך לשם ועשה אותו מסוכן לחצייה, ולכן נעשה "אחורה פנה", ונרד לכיוון הדיונות שליד הים.

נרד ונרד, עד שנמצא ירידה, שהיא גם עלייה מספיק טובה בשביל המפקדים. שם נניח את 5 הכסאות בשורה, נמלא שלושה שקי פק"ל עד השלושתרבע, ונניח אותם על האלונקה. מתחילים אלונקה סוציומטרית. "מוכנים? צא." המדריך לא צועק. הוא פשוט מדבר, וכשהוא אומר "צא", יש את השנייה הזאת שהראבאק עדיין לא הגיע לרגליים, ואתה תוהה אם לצאת או לא. ואז אתה דופק ראבאק ויוצא. אני חושב שעשינו את התרגיל הזה 7 פעמים. אני לא חושב שעשינו יותר מזה באימון הראשון, כי הסתכלנו לצדדים, והופ, ראינו שהשמש ירדה וכבר חושך.

בכלליות, בגיבוש אתה לומד להעריך את השמש. כשאתה קם בבוקר אתה מתפלל שהיא תעלה ותתחיל לפזר את החום הנעים שלה על וינגייט, ובערב, שאתה יוצא מהשער לאימון, אתה מקווה שהיא תרד כמה שיותר מהר – כי אתה יודע שבחושך לא יתזזו אותך, וחושך אומר שאתה קרוב לבסיס.

בכל מקרה, השמש ירדה, ואנחנו מוצאים את עצמנו בדרך חזרה לבסיס. שנגיע אליו, נמשוך לכיוון המסלול מכשולים, שם נבצע תרגילי אמינות של לרוץ מרחק של 50 מטרים, לבצע שם 15 כפיפות בטן, 15 כפיפות מרפקים, ולחזור. תהיו אמינים, ואם אומרים לעשות את הכפיפות מרפקים ובטן בקו של הקורה, תעשו את זה בקו של הקורה, ואל תעצרו כמה מטרים לפני, כמו שכמה מהקבוצה שלי עשו.

לאחר מכן עשינו תרגיל מתח סטטי מספר פעמים, וכשנסיים עם זה, נעשה תרגיל בו כל הקבוצה צריכה להיות תלויה במשך דקה באוויר, וכשמישהו נופל, הוא עולה מיד והספירה מתחילה מחדש. כמובן שאנחנו לא מצליחים, ומהר מאוד זה הופך להיות משחק קבוצתי של קפיצות ונפילות מהמתח, שנקטע על-ידי המדריכים וכך הפסקנו לבייש את עצמנו בפומבי. אם אני לא שוכח כלום, זה מה שעשינו במסלול מכשולים.

לאחר שסיימנו עם זה, קיבלנו משימות מהמדריכים, משימות שהיינו אמורים לבצען עד הפעם הבאה שניפגש איתם (זה יהיה מחר בבוקר). המשימות שאני זוכר שקיבלנו היה:

א. חגור – מתוקתק.

ב. נשק – נקי.

ג. לזכור את המספר נשק שלנו (עד היום אני זוכר)
ד. ליצור מהספרות של הנשק תרגיל מתמטי שתוצאתו 11.
שימו לב לבצע את המשימות, המסדרים חשובים.

לאחר מכן הלכנו לאכול ארוחת ערב חמה וטובה, שם אתה נפגש עם חברים שלך מהבית, מתלוננים אחד לשני על כמה שאין לכם כח והיה קשה ויהיה קשה, אבל גם מחזקים אחד את השני מעצם הנוכחות שלכם שם ביחד.

לאחר מכן יש מסדר רס"פ ליד הקיר של המסלול מכשולים, כל קבוצה מקבלת מקום לשמור, מחלקים רשימת שמירה (אצלנו כל אחד שמר חצי שעה) והולכים לישון. אני, במקום ללכת לישון מיד, עבדתי על החגור שלי בסביבות השעה פלוס, והלכתי לישון בסביבות 00:00 במקום ב-22:30. וגם כשהלכתי לישון לא פרשתי את השק שינה משום מה, ואיבדתי את המשחה נגד שפשפת שלי. מה עושים שאין משחה נגד שפשפת? ישנים רק בבוקסר עם רגליים פתוחות. אז כמובן שבהתחלה חם לך ולכן אתה ישן מחוץ לשק שינה ובכלל לא פורש אותו, אבל אז (זה מה שקרה לי לפחות), אתה לא ישן טוב, אתה מתעורר כל כמה דקות מהקור ופשוט אין לך כח לפרוש את השק שינה, אז אתה משלים עם המצב ולא ישן טוב. אם נוסיף את העובדה ששמרתי באותו לילה, ישנתי גרוע מאוד, מה שגרם לעייפות מאוד גדולה שלי ביום השני (אבל דאגתי להשלים את השעות שינה האלה ברביצה בצלייה, אחרי שהודיעו לנו על מה שקרה בגיבוש של השייטת).

חוויה מהשמירה: אתם קם, מקלל את כל העולם ואשתו, לא מבין למה אתה פה, ולמה לא ללכת לאיזה גדוד חי"ר וזהו. תוך כדי השמירה הלכתי להשתין בשירותים הכימיים. בגלל עייפות וחושך, התברר לי מאוחר יותר שהשתנתי על עצמי בתוך המכנסיים. אבל אתה עייף ולא אכפת לך מכלום חוץ מלחזור לישון, אז זה בסדר. המסקנה המתבקשת מאותו מקרה: אלא אם כן אתה צריך "כבדה", את כל ההתפנויות שלך אתה עושה בגדר המערבית מול הים. כי אם כבר להשתין, אז במוזה.

זהו. סוף שמירה. אתה חוזר לאוהל. נשכב ונרדם תוך דקה. מהרגעים המתוקים בחיים.

סוף יום ראשון.

יום שני, 18/09/06

קמים ב-04:30 מהסירנה של הרס"פ (הסירנה המקוללת הזאת גורמת לך לקפוץ תוך שניה מעולם החלומות לעולם הגיבוש), לאחר שאמרו לנו שקמים ב-05:00. סבבה. הרס"פ אומר שיש לנו 5 דקות להיות ליד הקיר. זה אף פעם לא יספיק לכם, כמו כל זמן שהרס"פ ייתן, לכן אל תילחצו אם הוא צועק שהוא "רושם את מי שמאחר". מצד שני, תהיו יעילים וזריזים בהתארגנות שלכם.

כעבור כמה דקות נחכה ליד הקיר, ואז יבוא המד"ס הראשי, כנראה מ"היחידה", מלווה בעוד שלוש מד"סיות צעירות של מכון וינגייט. הדתיים ילכו עם המד"ס הראשי, כי הם דתיים, וכל שאר הקבוצות יתחלקו ביניהן על כל מד"סית. בעיקרון, מה שעשינו עם המד"סית זה הקפה של המסלול מכשולים (שזה דבר די קשה, כי אתה חצי ישן, הגוף העייף, ובכלל – זאת הריצה הארוכה היחידה שיש בגיבוש) ואחרי זה תעשו מתיחות. תעשו את זה, זה עוזר במישור הפסיכולוגי יותר.

מילה על המד"ס הראשי: הוא חילק את הגיבוש לשתי קבוצות, שעמדו בשתי שורות, אחת מול השניה, והיינו צריכים לקפוץ "כוכב" ולמחוא מחיאת כף באוויר, שקבוצה אחת צועקת "אני אוהב" והקבוצה השנייה עונה לה "את הגיבוש", ו"לראש השנה" – "נקנה מתנה". בכלל, הבנאדם קרוע, ואנשים מהצוות שלי סיפרו לי שהוא היה ביום שדה שלהם, ושהוא עשה אותו דבר, רק עם "ביום סיירות" – "אין בחורות!", או "משחה ומברשת" – "מונעים עששת". זה מה שייקרא מעכשיו והלאה, נוהל "כוכב".

אחרי שנסיים, נחכה לרס"פ ליד הקיר, ומכיוון שהרס"פ לא בא, נרשה לעצמנו לשבת ולהישען עם הגב לקיר. פה תפסתי שיחה עם חבר שלי מהבית, ועודדנו וחיזקנו אחד את השני לקראת עוד אימון. לבסוף הרס"פ בא, ושולח אותנו קבוצות קבוצות כדי לקבל 2 פרוסות לחם עם ריבה כדי להעלות את רמת הסוכר בדם.

אחר-כך המדריכים יבואו, נעשה מסדר ציוד, והמדריכים יבדקו אם ביצעת את כל המשימות מאתמול (חגור מתוקתק, נשק נקי, ספרות נשק ותרגיל מתמטי). לאחר מכן הופ! כל הציוד באוויר, ואנחנו יוצאים אחרי המפקדים מהשער המערבי הקטן לכיוון הדיונות. יורדים ויורדים, ומגיעים לאותה דיונה מהאימון של אתמול בערב. מילה על הדיונה, כי בכל זאת מגיע לה: זה מתחיל בירידה, ממשיך במישור, הקפה של ערימת זבל ובחזרה למעלה. בערך 50 מטר הלוך ו-50 מטר חזור.

טוב. פורשים את הכסאות למדריכים, ממלאים שקים, ומתחילים להקיף את הדיונה עם השק על הגב. עשינו את המקצה הראשון כ-30 דקות בערך. טוב, כולם יודעים מה קורה עכשיו, נכון? "מקצה שיפורים", שהמטרה שלך היא לשפר את התוצאה שלך. טיפ: תקשרו טוב את השק שלכם, ותדאגו לאחוז בקשר שהוא מסובב כלפי מעלה, זה ימנע יציאת חול מהשק.

פה אני רוצה להגיד משהו לפני שאני ממשיך: ככלל – המדריכים לא יכולים להריץ אותכם לנצח. הם עובדים לפי תוכנית שבונה איש מקצוע, וחלק ממה שהתוכנית אומרת זה שאי-אפשר לבחון אותכם על שני דברים פיזיים עצימים שבאים אחד מיד אחרי השני, ולכן יש בכל אימון "מנוחות נסתרות". המנוחות האלה באות כדי להשיג תוצאות יותר אפקטיביות בקטעים הפיזיים, ולא להנציח מצב בו המהירים מגיעים ראשונים והאיטיים מגיעים אחרונים פעם אחר פעם. לכן, בגיבוש אתם תמצאו את עצמכם מבצעים דבר מאוד מאוד פיזי (לדוגמה: אלונקה, שקים, זחילות), ולאחר מכן תקבלו משימה, שהיא גם פיזית, אך בדרגה פחות עצימה (לדוגמה: חפירת בור), וכאן בעצם ה"מנוחה" שלכם, על-מנת לא לשחוק אתכם.

אז לאחר שסיימנו עם השקים, קיבלנו משימה: "אתם בארץ אויב, נחשפתם, תוך 15 דקות האזור הזה מופצץ מן הים. אתם צריכים לחפור בור אישי כמחסה נגד ההפצצות".

בעיקרון, האקט של חפירת הבורות מאוד חשוב למטכ"ל (ואני משאיר לכם את יד הדמיון הטובה כדי לשער למה), ולכן מי שרוצה להתקבל – שייחפור כמו משוגע, אבל שייחשוב גם על היעילות של הבור. כעבור 15 דקות המפקדים באים, ועוברים עם כל אחד על הבור שהוא חפר.
מכסים את הבורות, וחוזרים לבסיס דרך ה"אסון טבע".

השמש עלתה, תודה לאל, מגיעים לבסיס, יש ניצוצות של חיוכים אצל אנשים על השפתיים. בבסיס נלך לצלייה שלנו, ושם נבצע משימות לא פיזיות. ממה שאני זוכר, היה לנו:

א. הרצאה של 5 דקות על איזה נושא שבא לך.
ב. משימה: "אתם בארץ מדברית. מאוד חמה. יש לכם את הציוד הצוותי, שכולל 2 אלונקות, 3 ג'ריקנים, ספסל ו-3 פלגי אוהל. מהציוד הזה אתם צריכים להקים מחסה מן השמש בגובה שלפחות האדם הנמוך בצוות יוכל להיכנס אליו. כל הצוות חייב להיכנס למחסה בתום הזמן. יש לכם 7 דקות."

בהתחלה ניסינו את זה, ומכיוון שלא בחרנו מפקד, לא הצלחנו. אחרי זה המדריכים שאלו "מי חושב שהוא יכול לפקד על המשימה?" וכולם הצביעו חוץ מאחד. אז עשינו "מכרז מפקד": ישבנו ב-ח', לכל אחד היתה דקה להסביר למה הוא מתאים להיות מפקד, ובסוף עשינו הצבעה ובחרנו מפקד. לאחר שביצענו את המשימה עם מפקד, עמדנו בזמן.

ג. תחרות "מלך ה-M16": מתחלקים לזוגות לפי המספרים, וכל זוג בתורו מבצע תחרות של פירוק ראשוני של הנשק. מי שמפרק ומרכיב יותר מהר, עולה לשלב הבא, עד שיש זוכה בגמר.

ד. שרטוט הבסיס על דף, שרטוט ארץ ישראל עם חמישה יעדים שאותם אתם אמורים לסמן על המפה: צפת, תל-אביב, ירושלים, באר שבע והעיר בה אתם גרים, וכמו כן כל אחד עשה רשימה של כמה שיותר ראשי ממשלה ונשיאים שהוא יכול להעלות על הדעת (כולם זוכרים באופן מפתיע רק 3-4 נשיאים: ויצמן, ויצמן, קצב ושזר. ולא, דליה איציק לא נחשבת J).

זה, לכרגע, מה שאני זוכר שהיה לנו. אחרי זה קיבלנו משימות מהמפקדים, שאותם אנחנו אמורים לבצע עד הפעם הבאה שנראה אותם. והמשימות הם:

א. תקתוק החגור.

ב. ניקוי הנשק.

ג. לזכור את מספר הנשק שלך.

ד. להכין תרגיל מתמטי מספרות הנשק שלך, שכולל את כל ארבעת פעולות החשבון הבסיסיות (חיבור, חיסור, כפל וחילוק), ושתוצאתו תהיה 10.

ה. לזכור את מספר הנשק של האיש עם המספר הנמוך ממך.

וכך שוחררנו, לא לפני שקיבלנו דפים אותם היינו אמורים ללמוד ולהיבחן עליהם. אמנם לא נבחנו עליהם בסוף, אבל אם מישהו מתעניין, הנושאים היו: טילי נ"ט, דמות המפקד בצה"ל, דבקות במטרה ועוד משהו.

המפקדים הלכו, אנחנו נשארנו בציליה (בפקודה) והכנו את כל המשימות או שישנו. חובה לשתות 3 כוסות מים כל חצי שעה, ואסור לצאת מהציליה אלא אם כן זה לשתות או לשירותים. אגב, שתינו כל-כך הרבה ביום השני, וכולם פשוט כל הזמן השתינו שתן לבן (זה מצוין), וממש דאגו לנו בקטע הזה, אחרי מה שקרה בגיבוש טייס. גם איימו שיעשו בדיקת שתן באמצע הגיבוש, אבל בסוף לא עשו את זה (מה שכן, בסוף הגיבוש שתינו מים מהכוסות הקטנות של הבדיקת שתן).

ככה התייבשנו בצילייה כמה שעות, ובין ניקוי הנשק לשינה חטופה וטובה, צחקנו על זה ש"ככה נראה הגיבוש ליחידת העילית של צה"ל". לאחר כמה שעות הגיעו המפקדים וסיפרו לנו את מה שקרה בגיבוש של השייטת, אמרו לנו שיש לנו 20 דקות להתקשר הביתה ולהגיד שהכל בסדר.

מפה והלאה, היינו בטוחים שהגיבוש נגמר, כי שמענו את מה שדן חלוץ אמר ("לעצור את כל הגיבושים"), ושמענו שגיבושי שייטת וחובלים הלכו הביתה, ו"לא יכול להיות שהם ימשיכו את הגיבוש".

לא ידענו כמה צעירים ותמימים היינו. בכל מקרה, המשכנו לא לעשות כלום עד הערב, אז אכלנו ארוחת ערב חמה וטובה, והלכנו לישון בסביבות 22:00. אין שמירות, ויש אווירת סוף גיבוש.

סוף יום שני.

יום שלישי, 19/09/06

בבוקר, בשעה 07:00, שהשמש כבר כמעט עלתה במלואה, ואתה היית אמור להיות בסוף האימון הבוקר, התעוררנו. עכשיו, אף אחד לא העיר אותנו. פשוט הלכנו לישון בעשר בלילה הקודם, והשעה היתה כבר שבע, ובחישוב כללי ישנו 9 שעות סתם ככה, שזה לא נתפס בגיבוש. בכל מקרה, קמנו באופן עצמאי, אכלנו ארוחת בוקר שכללה תה חם, ופגשנו את המפקדים. מפה התחיל כל השלב של שאלון סוציומטרי וראיונות עם המפקדים. אנחנו חשבנו על כמה אפשרויות:

אפשרות ראשונה – הגיבוש נגמר, והם ייבחרו מי התקבל על סמך היומיים וחצי הקודמים.

אפשרות שניה – הגיבוש נעצר, הם יעשו מסדר ניפויים, ויזמנו את מי שלא נופה להמשך גיבוש מתישהוא
אפשרות שלישית – הגיבוש נפסק, וכולם יזומנו לגיבוש חדש במועד אחר.

בכל אפשרות, היינו בטוחים שהגיבוש לא ממשיך ומסתיים היום.

במחשבות העליזות האלה, מילאנו שאלון סוציומטרי, קבענו לאן יוצאים היום בערב, וחיכינו לראיונות אישיים. טיפ: בזמן שאתם מחכים לראיון, לכו להתקלח. אמנם המקלחת נראית כמו תא גזים פחות או יותר, אבל זה שווה את זה. ככה תגיעו למפקדים נקיים וחיילים יותר.

נזכרתי עכשיו במשהו: מתישהו באמצע היום השלישי (או השני), אחרי שנודע לנו על מה שקרה בגיבוש של השייטת, והיתה אווירה קצת היסטרית לגבי הבטיחות שלנו, לקחו קבוצה קבוצה לאיזור המנהלה, ושם צלם צילם כל אחד מחברי הקבוצה. אנחנו חשבנו על כמה אפשרויות:

א. או על מנת שייצטרכו לזהות אותנו במקרה ונמות גם בוינגייט J

ב. או על מנת שתהיה תמונה יפה שלנו בעיתון ביום למחרת

ג. או שמצלמים אותנו כי הגיבוש נעצר, וייזמנו אותנו להמשך גיבוש מתישהו. מכיוון שיעבור זמן עד המשך הגיבוש, המפקדים הראשונים שלנו לא יזכרו כל אחד מאיתנו ומה הרושם שלהם ממנו, ולכן צריך לצלם אותנו, כדי שייזכרו מי זה כל אחד.

האפשרות השלישית נשמעת די מטומטמת בדיעבד. אבל, שאתה בוינגייט, בגיבוש, ומודיעים לך שהגיבוש יכול להיעצר, ואתה מת שהוא ייעצר, אתה כבר נהיה בטוח שהוא הולך להיעצר, וכל דבר קטן שקורה, אתה חושב שזה בגלל ש"הגיבוש נפסק". הקיצר, אתה כבר עם הראש בבית.

בראיון האישי יש אווירה מאוד נוחה, ושם אתה צריך לספר על עצמך: איפה למדת, מה למדת, מה עשית, מה אתה אוהב, על המשפחה וכו'.

לדעתי, פה אתם יכולים לדעת אם מצאתם חן בעיני המפקדים אם הם שואלים אותכם שאלה אחת פשוטה: "איזה יחידה אתה מעדיף: מטכ"ל או שלדג?"

כמו כן, שאלו אותי פה: "אם ירצו שתחתום קבע, תסכים?"

טוב, מסיימים עם הראיון בהרגשה טובה, מחכים עוד כמה שעות, עד שיש מסדר, ובו אנו נאמרים:

א. להחליף לאזרחי, לפרק אוהלי סיירים ולשים את כל הציוד בקיטבג ולבוא איתו לדשא.

ב. מפקד המסדר בעצמו אמר ש"אוכלים היום ארוחת ערב בבית"... (מניאק J)

אנחנו מאושרים לגמרי, אנשים מחייכים על ימין ועל שמאל, וזה בעצם האישור הסופי שהגיבוש נפסק היום, ועכשיו אנחנו סוף סוף בטוחים במאת האחוזים שהיום בערב אנחנו בבית, או בפאב הקרוב.

זבוב טורדני של ספק מזמזם לנו מאחורי הראש, מכיוון שלא דרשו מאיתנו לפרק את החגור, אלא רק לשים אותו, שלם ומורכב בתוך הקיטבג, ובכלל, כל הבסיס עדיין עומד. "טוב, הם בטח ממהרים לגרש אותנו מכאן, והם יפרקו כבר את החגור ואת כל הבסיס, כי הם גם אלה שהרכיבו אותו".

אנחנו מוחצים את הזבוב הטורדני.

מתרכזים בדשא.

מפקד אחד בא ואומר שעוד מעט יבוא מפקד אחר ויקריא שמות. אנחנו בטוחים שהוא יקריא את השמות של אלה שהתקבלו.

המפקד הזה בא, אומר שכל מי שהוא מקריא קם, לוקח את החפצים שלו והולך לפינה הרחוקה של המסלול מכשולים.

הוא מתחיל להקריא שמות... 50-60 איש. כל איש קם, והולך עם הציוד שלו לפינה.

שהוא מסיים לקרוא את השם האחרון, הוא הולך לפינה בה היו מרוכזים כל האנשים שהוא קרא.

וואלה, לא קראו אותי.

איזה באסה. לא התקבלתי.

טוב, לא נורא, העיקר שהולכים הביתה (בגיבוש לא כל-כך אכפת לך... אלא אם כן אתה עובר J)

פתאום בא מפקד אחר, שאומר: "חבר'ה, אלה היו מי שנופה מהגיבוש. בשבילכם, הגיבוש נמשך".

פה הם באמת הצליחו, למרות כל המאמרים שיש היום באינטרנט וזה – להביא אותנו לרמת אי וודאות ענקית והפתעה. אני באמת אף פעם לא הייתי במצב כזה.

ולהזכירכם: אתה על אזרחי והראש שלך כבר עסוק בלאן תצא היום בערב עם החברים.

ברגע הזה, כל מי שנשאר לא ידע אם לבכות או לשמוח.

זאת היתה נקודת שבירה מאוד פוטנציאלית, ומי שעבר אותה יכול לסמן לו וי גדול בדרך לסיום הגיבוש.

טוב. (זאת נקודה מאוד מאוד חרא בגיבוש)

מקריאים קבוצות חדשות. מספר הקבוצות 31-48, בכל קבוצה 13 חניכים.

עומדים בשלשות, מקבלים את המפקדים, מקבלים סרט סרט סימון לבן לשים על הראש ועל הזרוע, וכותבים את המספר.
מקבלים 7 דקות נדמה לי להרכיב את החגור, לא מספיקים, מקבלים עוד 5.

בקבוצה השניה שלי לא זכור לי שהיו תיזוזים עם הקיטבגים, ואני חושב שישר יצאנו לאימון. ירדנו עד לחוף פולג, שם התחלנו להקיף במישור את חפירה שנמצא במרחק 50 מטר פלוס מאיתנו ולחזור ולעמוד בזמנים. לאחר כמה פעמים זה הפך לסדר הגעה, ולאחר כמה פעמים זה נהפך לזחילות.

זה היה חלק קשה במיוחד, כי החגור המזורגג הזה לא יושב עליך טוב בכלל, נפתח כל הזמן, ואתה מוצא את עצמך זוחל שהנשק מוחזק בשתי ידיים, שאחת מהן מחזיקה את כל החגור, לאחר שהוא נפתח וכמעט התפרק לגמרי. בזחילות חשוב להראות השתפרות.

אחרי הזחילות, מילאנו שקים, והתחלנו להקיף את הדיונה. מתחילים במישור, עולים על איזו דיונה, ויורדים בחזרה. עשינו את התרגיל הזה פעם אחת, למשך חצי שעה בערך. לאחר מכן, השמש ירדה, החושך עלה, ואיתו החיוך. כל הציוד באוויר, ואנחנו חוזרים לבסיס.

אה, דרך אגב, באימון הזה גילינו שמפקד הגיבוש הרכיב למישהו מהצוות שלי על הנעליים מכשיר שמודד מרחק ריצה, כדי לראות שהמדריכים לא מגזימים באימונים.

בבסיס יש לנו 20 דקות לבנות את האוהלים. מכיוון שלא הצלחנו, קיבלנו הארכה של 5 דקות, ונראה לי שאחריה עוד אחת, שבסופן האוהלים היו מורכבים. לאחר מכן עשינו מסדר זריז, ושוחררנו. לאחר מכן אכלנו ארוחת ערב, היה מסדר רס"פ על השביל, קבענו רשימת שמירה, והלכנו לישון בסביבות 22:30. באותו לילה, היינו בטוחים, אבל בטוחים שתהיה הקפצה. השמירה שלי היתה קרובה, אז הלכתי לישון במדים במסריחים, ואפילו לא הורדתי נעליים.

קמים לשמירה, מקללים את העולם חצי שעה, וחוזרים לישון. לילה טוב.

סוף יום שלישי.

יום רביעי, 20/09/06

בוקר טוב!

נקום בשעה 04:30, נצא למסדר רס"פ ליד הקיר. שם נתחלק על-פי קבוצות, וכל קבוצה תקבל מד"סית. אנחנו קיבלנו את המד"סית הכי מורעלת. נתחיל בריצה, נצא מהמסלול מכשולים, נקיף כמה בניינים, נחזור למסלול מכשולים, נעשה סיבוב, נצא עוד פעם מהמסלול מכשולים, ניתן ספרינט קטן במעלה הכביש, נחזור למסלול המכשולים, נרוץ עוד חצי הקפה, ונעשה מתיחות. כמו כן, נוהל "כוכב"...

לאחר מכן, נחזור למסדר רס"פ, הוא יישלח אותנו לקחת סנדביץ' מוכן עם ריבה כדי להעלות את רמת הסוכר, ואני חושב שקיבלנו גם תה רותח. לי הוא נשפך על היד, אז עזבתי את הכוס והיא נפלה.

לאחר מכן, נקבל את המפקדים, כל הציוד באוויר, ויאללה, יצאנו לאימון דרך השער הצפוני הגדול. נלך הרבה ונרד בכיוון צפון, ואחרי זה בכיוון מזרח, עד שנגיע לדיונות שמשקיפות על כביש החוף (אלה שלפני הגיבוש נסעתם וראיתם וקיבלתם בחילה). נמלא 3 שקים בחול, נשים אותם על האלונקה, שלידה נשים 2 ג'ריקנים 20 ליטר מלאים במים על מנשאים, ונתחיל אלונקה סוציומטרית. גם פה, עשינו בסביבות 7 מקצים.

הערה: פה המסלול היה קודם עלייה, ואחר-כך ירידה.

אחרי שסיימנו עם זה, כל אחד יימלא שק חול אישי, ונתחיל במשחק האהוב על כל אחד, הקפות. אבל פה, המדריך החליט שבמקום שנלך עם השק הלוך וחזור ונשתעמם, נעשה מסלול מיוחד: מתחילים בלמטה של הדיונה, הולכים עם השק על השכמות עד שמגיעים לתחילת העלייה, מורידים את השק, זוחלים עד למעלה, יורדים בריצה בחזרה למטה עד לשק, מעמיסים את השק על השכמות, מגיעים לנקודת ההתחלה וחוזר חלילה.

ההקפות האלה נמשכו בערך חצי שעה. אחרי התרגיל הזה קיבלנו משימה. לידנו יש המון שקי חול ריקים. המטרה שלנו היא לבנות את מגדל השקים (המלאים) האישי והקבוצתי הכי גבוה שאנחנו יכולים, כשבמשך כל זמן המשימה, אסור לתקשר בשום צורה אחד עם השני.

אחרי חצי שעה בערך נסיים עם זה, נקבל הפסקת אוכל של 25 דקות, שם נאכל לחם עם שוקולד וריבה. בתום ההפסקה, אנחנו מרוקנים את השקים, מורידים את החגורים והנשק, ומניחים אותם במעגל. אנחנו עומדים בתוך המעגל, כשהשקים הריקים נמצאים באחורי המכנסיים שלנו. מתחילים משחק, שהמטרה של כל אחד היא מצד אחד להגן על השק שלו, ומצד שני לחטוף כמה שיותר שקים מאנשים אחרים. עשינו את המשחק הזה בכמה סבבים.

אחרי זה נקפל ציוד, נעלה הכל לאוויר, השמש עלתה ואנחנו חוזרים לבסיס, לא לפני שנגלה שבבוקר, בדרך הלוך סתם עשינו את העיקוף הכי ארוך בעולם בדרך הדיונות.

בבסיס היה נוהל עומס חום, ולכן לא היה שום דבר פיזי, אלא רק משימות למיניהן. ממה שאני זוכר היה:

א. משהו מוזר 1: התחלקנו לקבוצות של 5, ונשלחנו להרכיב מכונה פנאומטית (מכונה שעובדת על לחץ אוויר). ליד כל חמישיה עמד מדריך או פסיכולוג שעקב אחרי התקדמות העבודה וכתב לעצמו הערות.

ב. משהו מוזר 2: קיבלנו ארגז, ובתוכו ציוד משונה מאוד, שאף אחד לא ממש הבין מה צריכים לעשות איתו, ובכל זאת כולם קפצו בראש. המשימה שקיבלנו היתה להזיז קורת עץ ארוכה למרחק 15 מטר, בעזרת בנאדם אחד. למרות שהמדריך שואל "מי שמע על המשימה הזאת ויודע מה צריך לעשות?" ואף אחד לא מצביע, אבל כולם יודעים שצריך לבנות סוג של גלגלת. אבל, כאמור, לאף אחד אין מושג איך עושים את זה, ומה זה לעזאזל הציוד שקיבלנו. לאחר שננסה ולא נצליח, המדריכים ישאלו אותנו מה, לדעתנו, הפריע בכל התהליך.

ג. מאמרים: קיבלנו מאמרים ללמוד אותם. היו 3 מאמרים בנושאים: החטופים של צה"ל, 14 הנקודות של דומינג או משהו כזה ועוד משהו שאני לא זוכר כרגע. לאחר כמה זמן המדריכים באו ושאלו מי הספיק ללמוד את המאמרים, ורק חצי צוות הצביע. מאחר והם לא יכולים לבחון רק חצי צוות, התיישבנו ב-ח', המדריכים עברו אחד אחד ושאלו מאיפה החניכים. כך, קיבלנו נושאים להרצות עליהם במשך דקה וחצי. נושאים כמו: "עפולה כמעצמה גרעינית", "זיהום האוויר בחיפה", "השפעת בסיס רמת דוד על עמק יזרעל", "השפעת צומת ביל"ו על הפיתוח הכלכלי של האיזור", "חיי הלילה בראשון לציון" וכו'.

בחלק הזה, אחד מהקבוצה שלי, שעשה את ההרצאה על "השפעת בסיס רמת דוד על עמק יזרעל", פשוט הביא אותה בהברקה גאונית, ושילב בהרצאה שלו שיר של אלתרמן ("שיר העמק"). כל המדריכים ממטכ"ל ושלדג, יחידות ששירים של אלתרמן טבועים בהן, ישר נדלקו עליו, ואין ספק שזה הוסיף לו כמה נקודות. אבל אני לא חושב שהוא עבר בסוף.

טוב... חיכינו כמה שעות, העומס חום ירד, אבל במקום לצאת לאימון בדיונות, נלך למסלול מכשולים. שם נתחיל במקבילים סטטי מספר סטים. רק שתדעו שמי שהתקבל מהצוות שלי למטכ"ל היו השניים שתמיד נשארו אחרונים על המקבילים, ואם המדריכים לא היו אומרים להם לרדת, הם היו ממשיכים להיות תלויים שם שעות.

לאחר המקבילים הסטטיים, נלך לרשת שנמצאת במקביל לרצפה שגובהה חצי מטר-מטר בערך, והיא מחולקת ל-4 שורות ו-4 טורים. המטרה של הצוות היא להעביר את כל הצוות תוך דקה לצד השני של הרשת, כשיש שני חוקים:

א. אסור לגעת ברשת או באחד העמודים המחזיקים אותה.

ב. אסור שבאותה שורה יזחלו שני אנשים בו זמנית.

בהתחלה המדריכים מינו מפקד, שכמובן לא הצליח לפקד כי כולם קפצו בראש. היו לנו כמה דקות לתכנן ואז דקה לבצע. ניסינו לבצע זאת בכמה דרכים, ופעם אחר פעם נכשלנו. מאוחר יותר, המדריכים ביטלו את חוק ב' אבל הוסיפו אלונקה ואמרו שצריכים להעביר גם אותה. גם את זה עשינו מספר פעמים, כולם קפצו בראש, ולא הצלחנו לבצע את המשימה.

לאחר מכן עשינו תרגיל התגנבות מאוד נחמד. אנחנו היינו במסלול מכשולים, והמטרה שלנו היתה להתגנב אל המדריכים, שנמצאים ביעד לא ידוע צפונית מאיתנו. הגבולות גזרה הן הרשת של מגרש הכדורסל מצד מזרח, הגדר של הבסיס מצד מערב, והגדר של הבסיס מצפון. הזמן שיש לנו לבצע הוא 25 דקות.

טוב, אני לא רוצה לפרט בחלק הזה, כי אני חושב שזה הורס את את יכולת הבחינה של הגיבוש, אני רק רוצה לציין שתהיו מקוריים במחשבה שלכם. מישהוא מהצוות שלי היה מאוד מקורי בחשיבה שלו בתרגיל הזה, וזה השתלם לו.

אחרי שסיימנו, והמפקדים חיכו שאחד החניכים יחזור מההתגנבות, שהוא בכלל סיים ממזמן וישב עם כל אלה שחיכו בצד וזה היה די מטומטם, הלכנו למגרש הכדורסל. הגענו לשם, ראינו שיש שם שיעור קרב מגע של קורס מד"סיות, והתחלנו בחימום: ריצה בטור עד לפינה הדרום מערבית, משם עד לפינה הדרום מזרחית, ואז בחזרה למפקדים. את זה עשינו פעמיים.

שסיימנו עם החימום הזה, הסתדרנו בשורה, והמפקד הראה, בקושי רב ("כבר 15 שנה לא עשיתי את זה"), איך מרכיבים M16 פירוק משני, ולאחר מכן נבחנו על זה.

אני חושב שלא היה יותר מזה. המפקדים אמרו לנו להכין 12 ג'ריקנים של 10 ליטר מלאים על מנשאים, מה שאומר: מסע. לאחר מכן שוחררנו, אכלנו ארוחת ערב והלכנו לישון. בלילה לא שמרנו. פה, לאחר התלבטות ארוכה שמתי בנגיי על הכתפיים, מה שהתברר כמשתלם כמה שעות אחרי זה. בנוסף, מרחתי אקילן באיזור הבעייתי, וישנתי עם בוקסר כשהרגליים פתוחות. מומלץ לבצע את כל הטקס הפולחני הזה בכל ערב. למרות שאין כח ומתים כבר לקרוס לתוך השק שינה, זה משתלם לכתפיים וזה משתלם לשפשפת.

לילה טוב, מחר בוקר אחרון של מאמץ והסיוט הזה נגמר! (ככה מרגישים בערך).

סוף יום רביעי.

יום חמישי, 21/09/06

יאללה, בראבאק, קמים ב-03:00, הרס"פ אומר: "תוך 3 דקות כולם בחוץ ליד הקיר עם חגור ונשק", כמובן שזה לא ריאלי, ואחרי זה הוא אומר שהוא רושם את מי שמאחר. אל תילחצו.

טוב, יש מסדר רס"פ, אנחנו מקבלים 2 פרוסות לחם עם ריבה ביניהן, אוכלים אותן תוך כדי מסדר ועוד מקבלים זמן לגמור אותן. הרבה זורקים לזבל כי הם רואים שהם לא יספיקו.

נגמר המסדר, מקבלים את המפקדים. מגלים שני דברים מעניינים:

א. יש רק 6 ג'ריקנים בערך (אמרו לנו להביא 12).

ב. אין מנשאים בכלל (נגמרו באספנאות).

טוב. המפקדים קצת מתעצבנים, ואומרים שנשלם על זה. שולחים אותנו להביא 12 תד"לים מהאפסנאות. כשיש את זה, כל הציוד באוויר ויוצאים החוצה לשטח. מתחילים לרדת לכיוון החוף, וכשמגיעים לקו החוף המישורי, מורידים תד"לים, למי שיש ג'ריקן שם בתוך התד"ל, ולמי שאין ממלא חצי שק חול ושם.

הולכים קצת דרומה ומתחילים תרגיל.

התרגיל הוא כזה: כל 30 שניות המדריך יזניק מישהו אחד. המישהו הזה, צריך להגיע למדריכים, שנמצאים על השפך של נחל פולג, כ-500 מטר צפונה משם, והם יהיו בין 2 סטיקלייטים. כשהוא יגיע לשם, הוא יקבל משימה. ואתה חושב: "סבבה! אני אצעד לי את ה-500 מטר האלה, אגיע למדריכים, ושם יתנו לי איזה משימה מעניינת, כמו ניווט, תצפית או אפילו התגנבות!" ולא יודע כמה אתה טועה.

בכל מקרה, אנחנו מוזנקים אחד אחד. מגיע תורי. אני מתחיל ללכת הליכה מהירה בקצב קבוע. אחרי 500 מטרים אני מגיע למדריכים, אומר את המספר שלי ושואל מה המשימה, ואני מקבל בפרצוף: "תחזור לנקודה שממנה באת". שאני חוזר לשם, אני מקבל את אותה התשובה... הבנתם את העסק. אגב, המדריכים, כמו בתרגילי השקים, נותנים לך שתי אפשרויות: "אתה יכול לשתות ולהמשיך ואתה יכול להמשיך". כמובן שעדיף לבחור באפשרות השנייה.

טוב, התרגיל הזה מתבצע כמו תרגיל השקים: מקצה של כ-30 דקות, כ-10 דקות מנוחה, ושוב פעם.

סוף התרגיל, כולם עם תד"לים עליהם, המפקד שואל "מי לא יכול להמשיך?" ואחד מצביע. הוא התקבל לשלדג. כל מי שלא הצביע, יוצא אחרי המפקד לריצה. המפקד מתחיל לרוץ דרומה, מסתובב אחרי 50 מטרים, וחוזר בחזרה לנקודה שממנה התחלנו.

לאחר מכן נקבל משימה: לחפור בור אישי של מטר על מטר על מטר ובור קבוצתי של 2 מטר על 2 מטר על 2 מטר. פה אני לא חושב שאמרו לנו דברים כמו "הפצצה" או "פשיטה מהים", אלא פשוט לחפור.

אחרי שסיימנו עם זה, הורדנו חגורים, הורדנו נשקים, והורדנו שעונים. המפקדים סימנו מעגל בחול, נכנסנו לתוכו ועמדנו במעגל עם הפנים כלפי חוץ. המטרה פשוטה: כשהמדריך אומר: "צא!", המטרה שלך זה להישאר אחרון במעגל, עומד.

סיימנו עם המשחק הזה, לבשנו את החגורים בחזרה, שמנו את הנשק עלינו בחזרה, וענדנו את השעונים בחזרה. זוכרים את הפאק עם הג'ריקנים מהלילה האחרון? עכשיו נשלם עליו. התחלנו לעשות סדרי הגעה על האסון טבע. עכשיו שאני אומר סדרי הגעה, אתם בטח מדמיינים ספרינט מטורף למעלה, ועוד יותר מטורף למטה. אז לא. בהתחלה, לפני העלייה כולם נותנים את הנשמה בריצה, ואז ממש בתחילת העלייה, כולם מתחילים ללכת. מגיעים למעלה, עוקפים את המחסום מהשטחים, ויורדים בריצה קלה למטה. ככה עשינו בסביבות ה-5-6 פעמים.

נסיים עם זה, נעלה את האסון טבע, נחזור לבסיס, נחייך והפעם באמת, כי נגמר החלק הפיזי של הגיבוש. שוב פעם ממלאים שאלון סוציומטרי (הפעם, בניגוד לקבוצה הראשונה, שם התלבטתי על כל אחד, פה היה לי ברור מההתחלה מי יהיה ראשון ומי יהיה אחרון). לאחר מכן יש ראיונות אישיים. אני ניצלתי שוב פעם את הזמן הזה כדי להתקלח בתא הגזים.

זהו. נכנסתי לראיון נקי ומצוחצח, פעם ראשונה שנראיתי כמו חייל בגיבוש הזה: נקי, החולצה בתוך המכנסיים, החגור כבר לא נפתח לי כל שניה (כי הורדנו אותו ברגע שנכנסנו לבסיס) – הרגשה טובה. היתה לי שיחה מאוד טובה עם המפקדים, שבסיומה הרגשתי שאין – אני מקבל שלדג. למי שמתעניין, המפקדים שואלים שאלות כמו: "איזה חלק היה לך הכי קשה?"

אחרי הראיונות אוכלים לחם עם לוף, טונה, תירס, זיתים, שעועית, תפוחים ואגסים. יש מספיק לכולם.

אחרי זה נכנסים לפרק זמן בין סוף הראיונות ועד התוצאות שבו מתייבשים בציליה המון זמן, ועושים עבודות רס"פ המון זמן. עבודות רס"פ זה אומר לפרק את כל המחנה, כי מישהו צריך לעשות את זה, וזה אנחנו. ביום חמישי פירקנו את רוב הציליות, חוץ מכמה שבהן נישן, פירקנו את כל אוהלי הסיירים והכנסנו את כל הדברים שמהם הרכבנו אותם לקיטבגים, ניקינו את הנשק מחול בסולר והחזרנו אותו, והחזרנו את כל תכולת הקיטבג שלנו באופן מסודר: קסדות בארגז קסדות, מימיות בארגז מימיות וכו'.

כך שבסוף נשארנו רק עם כובע, חולצה ומכנסיים צבאיים. בנוסף, פירקנו הרבה מאיזור המנהלה.

בין פירוק לפירוק, על מנת לייעל את העבודה היו מסדרי רס"פ על השביל, שאת הרס"פ החליף איש קטן וחביב, שיש לו פרצוף כאילו הוא מחייך כל הזמן, גם שהוא כועס, ואי-אפשר שלא לצחוק שמסתכליו עליו או שהוא מדבר ובעיקר שהוא כועס, ובמיוחד אחרי שכל המפקדים הלכו ואת האווירה אפשר לתאר פחות או יותר כ"שכונה". כך מצאנו את עצמנו עומדים הרבה במצב 2 שכולם צוחקים, ונשלחים לספרינט של 300 מטר שהזמן שיש לנו לחזור ולהסתדר בחמישיות הוא 30 שניות כולם רצו 50 מטר, חזרו, הרס"פ היה מרוצה, וכך גם אנחנו – והמשכנו בעבודות הפירוק.

סתם משהו שנזכרתי בו עכשיו: מתישהוא במהלך היום החמישי, ארז, האפסנאי העצבני ביותר שקיים, יצא עם כ-50 איש לניקוי הדיונות. כשהוא חזר, ה-50 איש האלה הלכו ב-2 טורים, כשארז מלפניהם, כשהם צועקים בקצב: "ארז משתחרר! ארז משתחרר!" ואז כל החניכים התקבצו ביחד, הרימו את ארז וזרקו אותו לאוויר כמה פעמים. שכונה, אמרנו?

לאט לאט מאוד, אחרי שצפינו בשקיעה המדהימה, הערב ירד, החושך עלה. אוכלים ארוחת ערב באוהל ששימש עד לפני לילה אחד כאוהל השינה של המפקדים. לאחר מכן הרס"פים נתנו לנו גם את האוכל שהם קיבלו (הם קיבלו המון אוכל והם מעט אנשים עכשיו בלי המפקדים), שהוא בעיקרון אוכל ברמה אחת מעל, אז הודינו להם ושמחנו מאוד.

קצת יותר מאוחר, היה אמור להיות מסדר רס"פ ב-21:15, אבל לאף אחד, כולל הרס"פ אין כח, והוא רואה שכולם כבר חזרו מהאוכל, אז בשעה 20:45 בערך הוא קורא לכולם החוצה, מסביר שאפשר ללכת לישון, ושמחר קמים, נותנים פיניש בפירוק, מקבלים תוצאות והולכים הביתה.

נכנסים מתחת לציליה, מתפשטים ונשארים רק עם בוקסר. נכנסים לשק שינה, מתרגשים וחולמים על מחר. יש באמת אווירה מאוד מיוחדת באוויר. אווירה של סוף גיבוש, ואין לי רצון לתאר אותה במילים.

הלכנו לישון.

באמצע הלילה התעוררנו מכמה שניות של גשם על הציליות. הוא נפסק.

חזרנו לישון.

לילה טוב.

סוף יום חמישי.

יום שישי, 22/09/06

קמים מוקדם, בערך ב-05:00. יש מסדר רס"פ על השביל. הולכים לאכול מפריסה שמוכנת על השולחן: לחם, שוקולד, ריבה, עוגות. שמסיימים, ממשיכים בפיניש סופי של פירוק הציליות האחרונות, ניקוי מתחם האוהלים לשעבר, ופירוק סופי של איזור המנהלה. והקטע שאתה ממש שמח לעשות את זה.

סיימנו, מחליפים לאזרחי, מחזירים את הכובע, החולצה והמכנסיים הצבאיות בשמחה רבה, לוקחים את התיק האישי והולכים לדשא ומחכים למפקד שיבוא ויקריא את התוצאות.

אחרי זמן המתנה די ארוך, הוא הגיע. בהתחלה שיבח את כל מי שסיים ואמר, בצדק, שייתקבלו מעט, ומי שלא מתקבל, שלא יתייאש ועדיין ילך לקרבי ויתרום את כל מה שהוא יכול. אחרי זה הפקידות ממדור סיירות הסבירו למה אנחנו זכאים.

ולבסוף, התוצאות.

קודם כל, המפקד מקריא את מי שהתקבל למטכ"ל...

אחרי זה את מי שהתקבל להמתנה למטכ"ל.

אחרי זה את מי שהתקבל לשלדג.

ואחרי זה את מי שהתקבל להמתנה לשלדג.

360 איש בערך הגיעו לוינגייט.
חצי סיימו.

קצת פחות מרבע התקבלו.

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 17-11-2006 בשעה 12:11.
ישן 17-11-2006, 06:18
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

גיבוש 669 נובמבר 06

נכתב ע"י חתולון סיאמי

טוב אז הגיע הזמן לכתוב מאמר...מאז היותי ילד, תמיד חלמתי על הרגע בו אכתוב מאמר על גיבוש...ומפאת ייאוש ואכזבה מהגיבוש הקודם (מטכ"ל) רגע מיוחל זה נדחה לגיבושון ההמשך. 669.

נכון, אמנם גם את הגיבוש הזה לא עברתי, אבל הסיבה היחידה (האמנם?) היא שביקשתי לא לעבור J...

מאמר זה נכתב למען המתגבשים הבאים גם כדי שיקל על חוסר הידיעה, וגם שיעזור למתגבשים בעזרת טיפים והצעות שלי (ויש הרבה מה ללמוד ממני J ).

והרי למאמר:

12 לנובמבר, 2006, מחזור גיבוש ראשון.

לאחר בדיקת הא.ק.ג, ובקבלת הזימון, מתייצבים בשעה 7 בתחנה מרכזית של הראשון לציון. פוגשים מלא מכרים ( הגיבוש הזה היה רק של מסיימי מטכ"ל), לאחר המתנה מרובה וביורוקרטיה מייגעת ( עדיין, צהל) עולים לאוטובוס, טיולית, לבריכה, בריכה ציבורית שפשוט סגרו אותה לכמה שעות, שהיא מחוממת וכיפית!

מתחילים קצת להתחייל (מקבלים מספרים וחולצות) ומתחילה סידרת הבדיקות:

תחנת משקולות- משקולות מושחלות לחגורה, וצריך לחלץ כמה שיותר, מעומק הבריכה בנשימה אחת.

תחנת קנה ומסיכה- להוציא את המים מהמסיכה, מתחת למים, ואחר כך להשאר זמן מה מתחת למים בעזרת השנורקל בלבד.

תחנת שחייה- בריכה של חזה, בריכה של חתירה, ואז לשחות 2 בריכות לרוחב, עם כמה שפחות עליות לאוויר. פה אני חייב לספר סיפור אישי... אני הייתי האחרון מכל הגיבוש שהיה צריך להשלים את התחנה הזאת, והייתי לבד.. והשעה של המבקרים להכנס לבריכה הגיעה, ואוכלוסיית המבקרים בבריכות בשעות כאלה היא רק זקנים, ואז מצאתי את עצמי מנתב את דרכי בשחיית חזה דרך מלא זקנים, היה מאד משעשע וראיתי גם את המדריך מגחך...

תחנת קשירות- המדריכים מציגים מספר קשירות וצריך לנסות אחריהם.

תחנת פירוק נשק- נגב במקרה שלנו.

תחנת ריטמה- או פיטמה, המדריך מראה איך לובשים, ואנחנו אחריו.

אין כל כך הרבה מה להרחיב על התחנות, המדריך מסביר על כל דבר מה עושים, מי שיש לו את זה, מצליח, מי שאין לו.......אגוז זאת אחלה יחידה, לא? J

ואז מגיעה התחנה הכי מגניבה- טבעת לחץ, בטח שמעתם: כ-15 חבר'ה נכנסים למים העמוקים, צריך להחזיק בבחור שלפניכם בכתפיים, עכשיו הדגש על ה"להחזיק", טבעת לחץ זה התרגיל הכי קל שקיים, בתנאי שכולם יניחו את הידיים על הכתפיים שלפניהם, אבל יניחו!! לא צריך ללחוץ, לא צריך להטביע, אני יסתדרתי יפה מאד ככה, ואני מאמין שכולם יכולים (אבל משום מה זה לא קורה), קצת טובעים, קצת נחנקים, אחרי זמן מסויים (יש אומרים שזה 5 דקות, אני לא מדדתי לכן לא אומר 5) מחליפים צדדים. עוד כמה דקות ונגמר, לא צריך להלחץ מהתרגיל הזה יותר מידי.

מסיימים עם תרגילי הבריכה, ומקבלים את שאר הציוד הכולל מכנסיים צבאיות, אפוד (פינוק, לעומת מה שהיה במט"כל, פה קיבלנו באמת משהו נוח, מרוב שזה היה נוח חשבתי לישון איתו בלילה), ברכיות (עדיין לא הבנתי בשביל מה הן נחוצות, אחרי הצעד הראשון איתם, הן מגיעות לקרסוליים, ושם נשארות עד סוף הגיבוש), ארבעה מימיות, תד"ל, שק חול, וזהו.

עולים שוב על הטיוליות, אחרי שהצתוותנו לצוותים, ונוסעים לתל נוף! יש!
כידוע, ברגע שיורדים מתחיל מסע זחילות, אז תתכוננו J למרות שאין באמת מה להתכונן, אולי לקרוא שמע ישראל או אללה אכבאר, או משהו כזה...

וכן, יורדים, והמדריך שלנו, ברגע שירדנו מהאוטובוס, בנונשלנטיות משוועת אמר " טוב, אנחנו נעשה מסע זחילות קצר, אז... יאללה לזחול אחרי" בידיוק במילים האלה באדישות גמורה... עוד משהו בקשר ליחס של המדירים, מאד מיוחד, היחס בין המדריכים בגיבוש לחניכים שווה ליחס בין זוג זרים שיושבים אחד מול השני בספסל המרובע באוטובוס עירוני... כלומר אין דיסטנס אפשר לצחוק קצת עם המדריכים (בגבול הסביר) עדיף לקרוא להם בשמות, אבל עדיין כפופים לכל מילה שלהם...

טוב אז זוחלים...עם כל הציוד עלינו, כ-100 מטר עד שמגיעים לרחבת חול גדולה, כל צוות מוצא לעצמו פינה, מניחים את הציוד האישי בצורת מעגל (המדריכים דואגים לזה, אנחנו עסוקים בזחילה) ומממשיכים לזחול במעגל.. בשלב מסוים המדריכים אומרים שצרים להתחיל לעקוף, וכל מי שעוקף אומר את מספרו, זה תרגיל של ראבאק נטו, אל תתייאשו, מצאתי שיטה מיוחדת ובטוחה, ואני הולך לשתף אתכם: מסתכלים על הזחלן שלפניכם, וזוחלים ראבאק הכי מהר שאתם יכולים עד שאתם עוקפים אותו, וחוזר חלילה J..
אחרי המעגל יש עוד קצת זחילות בסדרי הגעה, וחדל.

מארגנים ציוד מחלקתי, מקבלים קאאאארבין, אחלה נשק, מאד יפה, ארוך וכבד, ובלי רצועה, מה שאומר שצריך להחזיק ביד לאורך כל הגיבוש, אבל משום מה העדפתי אותו מהאם 16 שבמטכל, אולי זאת סתם קונוטציה, אבל ניחא. יוצאים לעבר הדיונות האמתניות, במאין מסעון קצר, נקודה לציון- יש ציוד מחלקתי שכולל ג'ריקן בת"דל, אלנוקה מקולפה, וקשר בתד"ל, אז אל תתביישו לקחת אותם, זה בטוח עדיף מללכת בלי כלום

מגיעים לדיונה ואז עושים קצת פזח"ים מרתקים (פעילויות זמן חופשי) הכוללים שקים, מאד מצחיק, בערך רבע שק מלא, שלא מרגישים אותו גם אחרי 10 סיבובים, ומשום מה אסור לרוץ בירידה...

אחר כך עושים קצת שקים סוציומטרים, 5 שקים, עושים עיקוף , חמישה ראשונים סוחבים את השקים במעלה הדיונה, ואז מסתדרים בסדרי הגעה ורושמים את כולם... ככה שיוצא שאלה עם השקים הם בדרך כלל אחרונים, אבל תלוי בכם...J

מתחילים עוד מקצה של שקים, שנגמר לאחר 2 סיבובים, וחוזרים למחנה...דומני שאוכלים ארוחת ערב מפנקת המורכבת מכל טוב בארץ (מנות קרב). עלטה יורדת על המחנה, ולמעט תיזוזים מפה לשם אין עוד תרגילים פיזיים, ומנקודה זאת, רוב הגיבוש כולל בעיקר תרגילים שכליים, משימות קבוצתיות וחידות אישיות. אפרט כדלהלן:

חידות אישיות- המדריכים מציגים שאלה מתוך חוברת גדולה של חידות, וכל הצוות לוקח כמה צעדים אחורה עם הגב למדריכים, וחושב על תשובה, בעל התשובה מרים את היד ומחכה שיקראו לו המדריכונים. תחשבו טוב, ישנן הרבה חידות שלכאורה קלות אבל טמון בהן טריק או מלכוד, כולן ברות פיצוח, ולא צריך לפחד מהקטע הזה יותר מידי, אני דווקא נהנתי J
משימות קבוצתיות: "רואים את הדיונה הזאת? על כל הקבוצה לעבור אותה בלי לגעת עם הרגליים בחול, בזמן שחצי מהקבוצה חייבת להיות באוויר ואלונקה צריכה להתחפר בחול, לצורך המשימה 10 דקות"
משימות בסיגנון הזה.. להעביר מפה לשם, עם זה וזה, בלי זה, אני בטוח שנתקלתם בדברים דומים...
אני מציע לכם, קודם כל לחשוב, ולא סתם להתפרץ על מנת להתבלט, אני בטוח שאפשר למצוא לכל משימה פתרון הגיוני, או לפחות יצירתי ותציעו אותו כאשר הגעתם אליו, בנתיים על שאר הקבוצה להיות סבלניים ופתוחים ולא להיות מקובעים ומעצבנים, ואני מתכוון לזה שאל תשללו משהו רק בגלל שזה לא נראה לכם, בעוד שאין לכם בכלל רעיון אחר..קחו לתשומת לבכם...אני אישית הצעתי את רוב הדרכים לפתרון בקבוצה שלי, אבל לא הייתי מהדברנים והשתלטניים, פשוט הצעתי, דאגתי שכולם יקשיבו, והנהגתי את הניסיונות, אבל לא השתלטי, נתתי לכולם להתבטא ותמיד שאלתי אחרים עם יש דרכים טובות יותר, ובמקרים מסוימים התפשרתי, כי באמת היו (שוב, אל תהיו מקובעים).
דיונים- כידוע, המדריכים מציגים דילמה, בעת שאנחנו צריכים להציע פתרון, בעוד שהם מקשים עלינו בהכנסת פרטים "טייס נפל, פצוע בצוות, צוות אחר בשוק, כל הכפר גילה, אלונקה לא נפתחת, שלום עם לבנון, טילים מאיראן" וכן הלאה.. שוב, סוף מעשה במחשבה תחילה, תחשבו על הדרך הנכונה לדעתכם, אל תהיו מקובעים, ומה שאמרתי מלעיל...

חשוב שתדעו שהמשימות לא מתבצעות באותו זמן, אלא פרוסות לאורך כל הגיבוש... יש הרבה ולדעתי זה מאד כייף.
לפני השינה מקימים אוהלים, מפרקים, מקימים, רצים קצת, אתם מכירים את זה... ומכינים תד"לים למסע הקרב ובא..

לפני השינה היה קטע נורא מוזר, כמו שאמרתי היחס של המדריכים היה קצת.. שונה, ובאותה נימה, המדריך אמר "כל זוג מקבל חבילת בוטנים , יש לכם 10 דקות לסיים אותה" ובחצי חיוך, "זוז.." נשמע מאד תמוהה, ובאותה שנייה נזרקו לנו כמה חבילות בוטנים, והסתערנו עליהן, היה מאד מצחקים ושמתי לב שגם המדירים השתעשעו מהקטע, אני עדיין לא יודע מה הסיבה, ניחא.

טוב, הולכים לישון אחרי שמארגנים שמירה, שמירה בודדת, כל אחד שומר חצי שעה...בעוד שניתנה לנו הוראה אחת- לסיים את הבוטנים בשמירה J

אמצע הלילה- הקפצההה!!!

אבוקות, אוהלים עפים, מדריכים צועקים, האמת שקמתי עם מצב רוח ממש טוב, ההקפצה הזאת באמת משעשעת וכייפית, צריך לעלות על ציוד מהר, יש סדרי הגעה של מוכנות.

חיש מהר- אני דרוך כמו נמר
אוכלים פרוסה- ויוצאים למסע.

מסע תד"לים, מסע קשה וארוך, לא ידוע המרחק, אבל אני חושב שהיה לי יותר קשה מבמטכ"ל, המדריך מציין שזהו מסע אישי וגם צוותי, אני בחרתי לעזור יותר לצוות, ולמרות שהיה כל כמה זמן סדרי הגעה, אני הייתי תמיד בסוף עוזר לאחרונים ולמתקשים, אני גם הייתי מהזחלנים בגיבוש מטכ"ל, ושום דבר לא השתנה בכושר פיזי שלי, פשוט החלטי שבגיבוש הזה אני עוזר, ולא נעזר באחרים, וכך היה, מהתחלה תפסתי את המקום של המסייע, ורק סחבתי חברים וניסיתי לצמצם פערים, לכן לא כיכבתי בסדרי הגעה, אבל לפחות הקלתי על כמה חבר'ה (אני מקווה J ) מסיימים את המסע תדל"ים, לאחר הפסקה קצרה , פותחים אלונקה, 7 תדל"ים עליה, ויאללה לעוד מסע... שמן הסתם היה הרבה יותר קשה... פה תמיד צריכים להיות דבוקים למדריכים, שנפתח פער קטן המדריך סופר עד 10, וצריך לרוץ אליו, היה ולא הגענו, מתחילים לחזור כמה מטרים אחרונה, זה סתם מייגע, אז עדיף לרוץ קצת מאשר לחזור על העקבות. כל כמה זמן המדריכים רושמים מספרים, בחציו הראשון של המסע, מאד קל, כולם רוצים להיות על האלונקה וישנה תחרות מסוימת, אבל אני בטוח שפה לא נמדדים, בחצי השני כבר מתחיל להיות יותר קשה, לאנשים אין כוח, הרבה מוותרים על האלונקה, יש מצבים שמישהו מבקש חילוף ואף אחד לא בא... עצוב אבל זה באמת קשה, שכחתי להגיד שבמסע הזה יש פקל צוותי , ג'רי, וקשר, שמי שסוחב אותם לא סוחב אלונקה, עצה שלי- תנו לחלשים באמת, וגם תתחלפו הרבה, ככה שאת המנוחה מהאלונקה תעשו עם פקל, ואל תתחילו לעשות מסע שלם עם הפקלים, שזה בעצם הכי קל...

מסיימים לבסוף גם את המסע הזה, שהיה באמת קשה, וחוזרים למחנה, ופה בעצם נגמרו התרגילים הפיזיים הקשים, למעט תיזוזים (שהם גם מאד קשים, אבל הם נועדו בעיקר לעייף) ורוב היום מורכב ממשימות וחידות מהולות בריצות. פתאום נזכרתי שמחליפים מדים אחרי המסע (אני בטוח שהפרט הזה יעזור לכם לסיים את הגיבוש) ואני קיבלתי חולצה עם פסים כאלה בצד, ומאותו רגע המדריכים קראו לי תמיד "הסמל" J. במהלך היום נערך מד"ס שלדעתי היה מאד קשה, המדסניק ממש קרע אותנו, אין לי מושג מה הייתה המטרה, אבל באותו רגע המדריכים סתם ישבו בחדר אוכל ושיקללו תוצאות, אבל זה היה די מצחיק וכייף.

אין עוד יותר מידי דברים לפרט על היום הזה, משימות, תיזוזים, חידות, והיום נגמר, שיחה עם המדריכים שהודיעו על סיום הקטע הבוחן בגיבוש ( אלא מה, יש לנו עוד יום שלם להיות בגיבוש, מאד נחוץ!!!!) ומתחילות שיחות אישיות, היו ארבעה מדריכים, כל אחד עשה שיחה למישהו אחד... השיחות נגמרו ורק אני לא הייתי בראיון L, כבר ראיתי את המדריכים נפגשים בניהם והלכתי לברר פן שכחו אותי,הם הרגיעו אותי ואמרו שהכל בסדר, ושאני אחכה, אחרי כמה דקות קראו לי, והראיון שלי היה מאד מוזר, היה לי רעיון עם אחד המפקדים בליווי פסיכולוג, באותו ראיון גם חיסלתי את הסיכויים שלי לעבור את הגיבוש בכך שהצהרתי שאני לא מעוניין לשרת ב-669 J ...

נגמרו סופית הראיונות, עלינו לאוטובוסים ויאללה לבסיס בתל נוף, לישון באולם ספורט, איך שהגענו לקחו מספר חבר'ה לאוטובוסים, כנראה לשיחות עם פסיכולוג.

ומכאן השתנתה אווירת הגיבוש, הכל נהיה קליל וכייף יותר, הרבה צחוקים, יש זמן להכיר את האנשים, באמת אחלה אנשים!
התמזל מזלנו, ובדיוק באותו יום התפוצץ צינור, ולא היו לנו מקלחות וגם לא שירותים, נאלצנו להטיל את מימינו בחוץ...

הלכנו לישון ... קמנו בבוקר.. הלכנו לחדר אוכל של הבסיס ואכלנו אוכל נורמאלי לשם שינוי J
והתחילה ההמתנה המייגעת, כמה שעות טובות של רביצה בדשא, או משחקי כדור לחליפות.

ואזזזז מגיע מפקד הגיבוש בליווי פקידות המדור סיירות, והפסיכולוגים. נאומי מוטיבציה להמשך החיים, כמה שאנחנו טובים, חוד החנית של המלשבים, אנחנו אלה שהולכים להוביל את הצבא ואת היחידות המובחרות ובלה בלה...

מקריאים תוצאים, כל הכבוד לעוברים, הגיע לכולם, ללא ספק!!! אחלה אנשים, לא נורא למי שלא עבר, כבר אמרתי שאגוז זה אחלה , לא.? J

התחלנו כ-70 מתגבשים, סיימנו 55 (בערך) 16 עברו, והיו כמה מהם שבהמתנה, לא זוכר בידיוק...

מקבלים את הפרוספקט של אגוז, זימון ליום מיון, שמתחיל במילים "צעיר יקר" (אז מה עם לא עברנו גיבוש 669? למה לזרוע מלח על פצעינו?) וזהו.. נוסעים חזרה הביתהההההההההה.... יום שלישי הקרוב יש ראיונות לאגוז, לדאבוני לא אהיה נוכח בהם, אני בדרום אפריקה, בנתיים המדור סיירות אומרים שזה בעיה שלי ואם לא אגיע לראיון אז לא אוכל להגיע ליחידה..... נחייה ונראהJ אני לא מתכוון לוותר הפעם.!! (סמיילי של של מישהו מאד נחוש)

לפני הגיבוש קראתי גיבושים משנת 2002, אז במקרה שמישהו בשנת 2010 יקרא את המאמר שלי ויתהה לאן הגעתי, אז תדע שאני שירתתי באגוז!!!!!! (או דובדבן , או יחידה סודית של המוסד, שאני לא יכול לנקוב בשמה או ביעודה מרוב שהיא חשאית.. Jאהאהאה)

וזהו, זה כל הסיקור על גיבוש 669, נובמבר 2006, עוד 3 שעות אני טס, ומקווה שהכל יסתדר שאחזור, אני לא מצטער על זה שלא רציתי לעבור, היחידה פשוט לא מושכת אותי, הלכתי לגיבוש סתם לכייף ולקבל ראיון, אבל אני באמת לא מזלזל ועל סמך החבר'ה שיתקבלו והמדריכים המצויינים אני יכול להגיד בפה מלא שיש איכות ביחידה! אז שוב, ברכות לחתולים החדשים! ובהצלחה לחתלתולים הבאים!!!!

))
ישן 17-11-2006, 11:19
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

ראיון אגוז

נכתב ע"י RonenS

איזה בחור ביקש פה מאמר על ראיון אגוז.
אז אני לקחתי על עצמי את זה.
אני לא אדליף סודות או תשובות. פשוט איך זה הלך בכללי.

קבלנו את הזימון לראיון בדואר עם תלושי תחבורה ציבורית לתחנה מרכזית בבנימינה. הגענו כולם לשם ואיסף אותנו איזה חייל של אגוז למקום אחד שבו חיכינו להסעה לבא"ח גולני. בבא"ח קבלנו על ההתחלה דפים ועטים מגניבים של אגוז "בהצלחה מהיחידה". בדפים היו שאלות מאוד כלליות על האופי שלך אני לא אתן דוגמאות כי זה אסור וזה גם לא יהיה הוגן מצד אחרים שלא גולשים בפורום. אחרי זה לקחו אותנו לתוך סוג של אולם קולנוע בבא"ח והסמג"ד של היחידה לאחר מכן הסביר לנו על איזה מבצע של היחידה שנערך שבוע לפני כן. אחרי זה הראו לנו את הסרטון רעל הזה שמאוד דומה לסרטון באתר החדש של אגוז רק טיפה יותר ארוך ממנו.
איך שיצאנו מהחדר חלקו אותנו לחדרים לראיונות עצמם- שנעשים עם מ"פיים וסמ"פיים של היחידה. היו בסביבות ה6 חדרים למספר של אנשים.
אתה מחכה מחוץ לדלת ונכנס ברגע שאחד יוצא מהראיון. ברגע שאתה נכנס המראיינים מבקשים ממך את הדפים עם השאלות ושתצא החוצה והם כבר יקראו לך. הם קוראים לך חזרה פנימה אחרי כמה דקות ושואלים אותך שאלות על האופי והתכונות שלך ומבקשים דוגמאות לתכונות האלה מחיי היום-יום.
ככה בערך נגמר היום. אתה בודק את כל הפצים שלא שכחת כלום, מכניס את העט של היחידה לכיס (נו, מה? זה עט מגניב) ומחכה להסעה חזרה לתחנה המרכזית.

שכחתי לציין שגם אוכלים בחדר אוכל של הבא"ח בין ההרצאה והראיון.
בתכלס כל מה שהם מחפשים זה שתהיה עצמך. מלא בבטחון עצמי. לא להרגיש קטן לידם אלא להסתכל להם בעיניים ולהסביר להם דברים בפרטנות- להראות בטחון.

אם אתם מעוניינים באחוזי מעבר. מתוך 40 אנשים שנגשו אחרי מחזור אחרון של גיבושוני המשך לקחו 16.
בהצלחה מקווה שעזרתי

אל תתביישו לשאול שאלות
ישן 03-12-2006, 16:01
צלמית המשתמש של עידו403

גיבוש עוקץ נוב' 06

נכתב ע"י D/B :

מאמר גיבוש עוקץ נוב' 06
מאמר גיבוש עוקץ במתכונת החדשה נוב' 06

דבר ראשון בשביל להגיע לעוקץ צריך להתגייס לחטיבת כפיר או ליפול מאחד הקורסים היוקרתיים(טייס, חובלים) ולבקש לעשות גיבוש עוקץ.

בכל פלוגה(חרוב,דוכיפת,לביא,נחשון,שמשון) יש מחלקה שמיועדת לאלו שביקשו לעשות גיבוש עוקץ במחלקה הזאת יש שתי סמלים אחד מהסגל הרגיל של הפלוגה ועוד סמל מעוקץ שמצטרף במהלך הטרום טירונות ונותן הערכה אישית עליכם במהלך הטרום טירונות.

יומיים לאחר הגיוס מתקיים בר אור בשביל הסינון הראשוני וצריך לעבור את הציון ה55 ממש לא קשה וגם כאלו שהיו חלשים בבר אור אבל הסמל של עוקץ ראה שהם מתאימים יצאו לגיבוש.

יום לפני הגיבוש (יום שלישי) עושים בדיקות רפואיות לאלו שהולכים לגיבוש משהו פשוט אבל יש כאלו שפסלו אותם רפואית בגלל שהיו חולים שלושה ימים לפני הגיבוש היה להם חום,שפעת או הקיאו לא יצאו לגיבוש עוקץ ונשארו בבסיס.
באותו יום הולכים לישון מוקדם בשבע בערב ומתעוררים ברבע ל2 לפנות בוקר ביום רביעי מתארגנים לוקחים איתנו שק שינה ומימייה וכובע ב' בנוסף למדי ב' והנעליים הצבאיות שעלינו(את הגבישו עושים עם נעליים צבאיות) והעולים על האוטובוסים שלוקחים אותנו למתקן אדם הנסיעה היא בסביבות השעה וחצי וכולם יושנים בדרך.

מגיעים למתקן אדם ב4 לפנות בוקר ומכניסים את כולם לאולם הספורט ושם מחלקים אותנו לצוותים אני הייתי צוות 8 בכל צוות יש 12-14 מתגבשים ומחלקים לנו חולצות עם מספרים אני הייתי מספר 89(אין לי מושג איך מחלקים את האנשים לצוותים) כל צוות יוצא מחוץ לאולם ספורט אחרי שמקבל פקל מים ואלונקה ושם קצת מתזזים אותנו "רואים את המכונית האדומה שם 20 שניות נגעתם וחזרתם לשלשות צא".
אחרי מספר פעמים יוצאים למסע קטן שחצי ממנו נעשה מחוץ לשטח של הבסיס לא קשה כל כך בגלל שלא רצים אלה המפקד הולך הליכה מהירה ואנחנו רצים ריצה קלה וכל פעם מחליפים ביננו את הפקלים(מים ואלונקה) וגם בגלל שזה רק תחילת הגיבוש ויש לנו הרבה כוח בשלב משויים יוצאים מחוץ לבסיס ששם מגבירים טיפה את הקצב ואתה מתחיל להתעייף מגיעים עד לגשר של כביש ראשי ושם מסתובבים בחזרה לבסיס בדרך גם מקיפים כמה פעמים עמודי חשמל ענקיים (בצוות שלי אחד פרש בחזרה לבסיס :/) משם ממשיכים כל צוות לתחנה שלו (הבערה: סדר התחנות משתנה בין כל צוות כי אפשר שיהיו בכל תחנה יותר מצוות אחד).

תחנת הזחילות: 20 מטר לכל כיוון (אולי יותר) מתחילים לזחול תחרות אישית מי שמגיע נעמד לפי סדר הגעה והמשקיפים רושמים הכל יהיו כאלו שיחזירו אותם לזחול מהתחלה אחרי מספר פעמים מחלקים אותנו ל 2 קבוצות(כל קבוצה 6 אנשים) תחרות בין הקבוצות הקבוצה הראשונה שמגיעה למספר 15 ראשונה מנצחת ככה פעמיים אחרי זה שוב עושים כמה פעמים תחרות אישית מי שמגיע לקו צריך להיות במצב 2 עד שכולם יסיימו.

תחנת זחילות ושקים: עומדים על הקו רצים 15 מטר לוקחים שק רצים עוד 15 מטר מקיפים מדרגות אימון לכלב רצים בחזרה זורקים את השק במקום שלקחנו אותו וזוחלים 15 מטר עד שמגיעים להתחלה ונעמדים לפי סדר הגעה ככה הרבה מאוד פעמים אחרי זה שוב מתחלקים ל2 קבוצות עושים אותו דבר רק תחרות בין הקבוצות מי שמגיע אחרון והוא היה בקבוצה 2 אז הקבוצה שלו הפסידה ככה מספר פעמים.

תחנת שקים: מגיעים בריצה לתחנת השקים שנמצאת על איזה גבעה קצת מרוחקת משאר התחנות התחנה הכי קשה לפי דעתי לוקחים שק כבד אחושרמוטה שנשבר לך ממנו הגב ומעכשיו עד סוף התחנה השק לא יורד ממך אפילו לשניה ומתחילים לרוץ בעליה עד סוף הגבעה משהו כמו 80 מטר נראה לי מגיעים לעמוד עם סרט ומסתובבים בחזרה בנתיים מי שמגיע המפקד החליט שהשק זה כמו משקולת מרמים את השק מעל הראש ומחזירים לכתפיים עד שהאחרון מגיע.
אחרי זה המפקד נותן זמן של 15 דקות ואנחנו צריכים כמה שיותר לעלות ולרדת את הגבעה וכל פעם מוסיפים לנו מספר דקות כדי לשבור אותנו
בסוף המפקד אומר לנו שאם אנחנו רוצים לסיים את התחנה כל הקבוצה צריכה לעלות ולרדת את הגבעה בזמן שהוא נתן לנו כמובן שלא הצלחנו גם בגלל שהזמן לא היה הגיוני כל כך וגם בגלל שהיינו עייפים וגם ניסנו את זה כמה פעמים אז הוא נתן לנו 2 דקות מנוחה שתיה ומי שצריך להשתין וגם הוסיף מספר שניות ועמדו בזמן בקושי.

בין כל תחנה לתחנה יש זמנים שאפשר לנוח כמו זמן לאכול שמביאים קופסא של מנות קרב וחבילת לחם או קצת תיזוזים שמחכים שקבוצה אחרת תפנה את התחנה הבאה שלנו או הרצאה שצריך להעביר על נושא שאתה בוחר(שואה,חשיבות השירות קרבי,תזונה נכונה,מחשבים,שיווק,השוואה בין הכדורגל בארץ לבינלאומי ועוד כמה נושאים שאני לא זוכר בסה"כ 20 נושאים שאי אפשר ששתי אנשים יקחו אותו נושא).

אלונה סוציומטרית: משהו בסגנון הזה רצים 75 מטר וחוזרים מי שמגיע ונעמדים לפי סדר הגעה ה4 הראשונים לוקחים אלונקה שיש עליה 4 שקים ה5 כלום 6ו7 את הפקלים(מים ואלונקה)של הצוות ככה עושים את זה מספר פעמים אחרי זה המפקד אומר שאם אנחנו רוצים לסיים את התחנה אנחנו צריכים לעשות את זה ב30 שניות בלי חילופים באלונקה כלומר ה4 שלוקחים את האלונקה לא יכולים להחליף אותם אנחנו לא הצלחנו אז המפקד אמר שאנחנו חייבים לו צוותים אחרים הצליחו אבל עם חילוף.

חפירת בור: לוקחים סרט לבן אט חפירה שיכול להתקפל למעדר מניחים את הסרט הלבן מתוח על הרצפה ושמים עליו שתי אבנים ומתחילים לחפור בור שהמטרה היא לעבור מתחת לסרט כל נגיעה בסרט לוקחים את הסרט למקום אחר אצלנו אף אחד לא הצליח גם כי אין מספיק זמן וגם כי האדמה קשה וכל שניה אתה נתקע על אבן ענקית בתוך האדמה אבל התחנה הזאת באה לבדוק אמינות ונחישות היו כאלו שנגעו בסרט ולא עברו מקום וגם כאלו שכל זמן התחנה נחו חפרו קצת ורוב הזמן נחו.

אחרי החפירת בור לוקחים אותנו למבנה שכולם נעמדים מאחוריו לפי סדר עולה של מספרי חברי הצוות והמפקד והמשקיפים גם עומדים בצד שלנו ואנחנו יוצאים לפי הסדר לעשות מאורי המבנה 15 שכיבות שכיבה 15 פול קום ו20 בטן כמובן שאתם שם לבד אבל זה שקוף שמישהו בטח מסתכל עליכם מהשיחים ורואה עם אתם מחפפים או עושים פחות ממה שאמרו לכם גם שאתם חוזרים מצלמים אותכם.

אחרי זה אנחנו מתיישבים במעגל והמפקד מספר לנו סיפור שאנחנו באמצע שייט ובעולם יש מגפה ביולגית ורק אנחנו ניצלנו ויש בתוך האונייה משהו כזה ששחכתי את השם שלו שרק 4 נכנסים לתוכו והם ינצלו ואתם צריכים לבחור כל אחד את ה4 שינצלו ולהסביר למה ואחרי זה כל הקבוצה צריכה להסכים פה אחד ל4 שהיא מצילה.

אחרי שהחלטתנו את ה4 שאנחנו מצילים חוזרים בחזרה לאולם ספורט שם עושים מבחן אורות קצר קל לא משהו קשה בכלל ואין לי כוח להסביר כי זה יקח לי שעה עכשיו...אוכלים שוב מנות קרב ומתארגנים לישון ב8 וחצי בלילה בוא נגיד ככה שכולם היה ברור שהולכת להיות הקפצה הלילה אחרי שעה וחצי שכולם נרדמו מדליקים את האורות באולם והמפקדים מתחילים לצעוק לקום כולם ותחילים לזרוק דברים על הרצפה מתאספים כל צוות בחוץ פותחים אלונקה והמפקד מעלה את הכי כבד בצוות על האלונקה ומתחילים לרוץ איתו בתוך הבסיס וגם לארים את האלונקה גבוה ולהוריד לכתפיים אחרי 25 דקות חוזרים לאולם ספורט ומתארגנים מחדש לישון

פה מסתיים היום הראשון אין לי זמן עכשיו לכתוב את היום השני אנ יכתוב אותו יותר מאוחר או שבוע הבא ומנהלים יחברו את שתי הקטעים
רק לציין שביום השני כמעט ואין קושי פיזי הכל זה משימות צוות

הגולש drorkoren מוסיף:
הסיבה שלא היה לכם ביום השני משהו פיזי היא שפרשו המון ביום הראשון בגלל הקושי של הגיבוש ..

מתוך 145 שניגשו נשארתם רק 80 ובהנחה שבערך 30 מתקבלים לא היתה נשארת יותר מידי אפשרות בחירה..

הקושי של הגיבושים עולה בכדי להעלות את איכות האנשים שמתקבלים.
כל הכבוד למסיימים ובהצלחה בהמשך הדרך אל תישכחו שהגיבוש הוא רק ההתחלה ומחכה לכם תקופה ארוכה וקשה מאוד פיזית ומנטלית טירונות, אימון מתקדם, אימון לוחם וקורס כלבני..
שנה וחצי של מסלול ארוך ומפרך ...

מחכים לכם ביחידה..

מחכים להמשך המאמר...

ישן 03-12-2006, 16:03
צלמית המשתמש של עידו403

גיבוש גדס"ר נח"ל נוב' 06

המאמר נכתב ע"י הגולש Kewl_T :

גיבוש גדס"ר נח"ל נוב' 06 - מאמר
גיבוש גדס"ר נח"ל נוב' 06

לפני הכל, תדעו שמרוב שהגיבוש הזה אינטנסיבי וישנים מעט עם הרבה הפסקות אז הסדר של הדברים התבלגן לי וחלק מהדברים אני בטח פשוט אשכח. מעבר לזה, הגיבוש היה קצת שונה מצוות לצוות. ואני בטוח שהתכנים משתנים מגיבוש לגיבוש. ככה שתקחו את הכל בעירבון מוגבל. אין ממש מאמרים על הגיבוש הזה ובגלל זה כתבתי את המאמר הזה, ואני מקווה שהוא יעזור לחבר'ה שיעשו את הגיבוש הזה.

טוב, אני אתחיל מהציוד שמקבלים. כשמגיעים לבא"ח חותמים על ציוד ב'. הציוד הוא קיטבג שמכיל מדי ב', תד"ל, את חפירה, מעיל ב', מכנס דובון, חלפ"ס (חליפת סערה), בירכיות, מימיות, כובע כלב וכובע טמבל. חלק מהציוד אתם צריכים לגיבוש וחלקו אתם לא צריכים. את החלפ"ס והמכנס דובון לא ממש צריך לכן אם נותנים לכם, אז תוציאו אותם מהקיטבג בגלל שמאוחר יותר אתם תטוזזו עם הקיטבג ועדיף שהוא יהיה כמה שפחות כבד. אצלנו המכ"ים והמ"פ בטרום אמרו לנו להביא את כל הציוד אז לקחנו את כל הציוד. עוד משהו חשוב, כשחותמים על הציוד תוודאו שכל הציוד שלכם תקין – שהמדי ב' לא גדולים מדי או קטנים מדי, שהתד"ל לא קרוע ועדיף שתנסו לבקש קיטבג עם רצועות לידיים. חוצמזה, תקחו את התד"ל הביתה בסופ"ש שלפני הגיבוש ותשפצרו אותו טוב טוב. תיקחו ספוגים ותדביקו עם איזולירבנד. עוד דבר שמאוד מומלץ לעשות הוא לחזק את הרצועות לתד"ל עם פינים, סיכות או כל דבר, בגלל שהתד"לים האלה הם בלויים משנות ה80 וחלק גדול מהם נקרע תוך כדי הגיבוש בגלל המשקל. הרבה אנשים פרשו בגלל שנקרע להם התד"ל, לי אישית נקרע 3 פעמים התד"ל במהלך הגיבוש כשפעמיים מהם באמצע מסעות.

יום 1:

טוב, מגיעים למתחם של הגיבוש, נקלטים, אישור רפואי, מחכים קצת ומתחיל הגיבוש בסביבות 1-1 וחצי. אחד המפקדים אומר שכל מי שרוצה לפרוש זה הזמן, ואז כל מיני ליצנים שבאו לגיבוש סתם פורשים אפילו לפני שהתחלנו. אחר כך מחלקים אותנו לקבוצות שרירותיות (לכל אחד נותנים מספר מ1 עד 18 כש1 זו קבוצה, 2 זו קבוצה וכך הלאה). כל מפקד לוקח את הצוות שלו לאיזה פינה. טיפ חשוב – בקבוצות שלכם בהתחלה אין לכם מספרים, כלומר המפקדים לא יודעים באמת מי אתם והם לא רושמים עליכם כלום. גם אם הם בהתחלה שואלים את השם שלכם ונותנים לכם מספר, זה לא אומר כלום. עד שאין לכם כובע עם מספר לא יודעים מי אתם. לפעמים הם עושים כאילו הם כותבים בפנקסים, אבל אם תסתכלו טוב תראו שהעטים לא נוגעים בפנקס. לכן, בשעות הראשונות האלה אל תיקרעו את עצמכם, פשוט אל תיפרשו. אז מתחילים התיזוזים הראשוניים. זה בערך שעה-שעה וחצי של תיזוזים קשים שבעקבותם פורשים לא מעט אנשים. זה חלק מנפה ראשוני. אני אפרט פעם אחת על התיזוזים שהיו לנו, שהם בעצם התיזוזים שהיו לנו לכל אורך הגיבוש. כל פעם שאני אכתוב "תיזוזים" תדעו שהכוונה לדברים שאני מפרט עכשיו. כל זמן שאתם לא ישנים, או במסע או משימה, אתם מתוזזים. וכמה שתיזוזים לא נשמע קשה, לי הקטעים האלה היו יותר מעצבנים וקשים מכל מסע בגיבוש. התיזוזים הם למשל להקיף אבן\רוג'ום\אוהל או כל דבר אחד בזמן בלתי הגיוני. כל הזמנים חוץ מהזמנים לאכול שתקבלו הם בלתי הגיונים, ואתם תבקשו כל הזמן הארכות, וכל פעם שתבקשו הארכה תקבלו מספר שניות מועט. אל תיקחו קשה את הזמנים שהם נותנים לכם וגם אם הם אומרים שאתם תעשו את זה שוב ושוב עד שתעמדו בזמנים. אל תקשיבו לזה, יש להם למשל חצי שעה שהם צריכים לתזז אתכם, אז אתם תתוזזו במשך חצי שעה, בלי קשר לזמנים או לא. ובחייאת, אם למשל אמרו לכם להקיף מוט 100 מטר מכם ולחזור ב10 שניות, אל תצעקו באמצע הדרך למפקד "אפשר הארכה??!?", זה מיותר. תבקשו הארכות לזמנים כמו התארגנות, הקפצות, השכמות וכו'. חלק מהתיזוזים בהתחלה יהיו עם הקיטבגים עליכם. לדעתי הדרך הכי נוחה לרוץ עם הקיטבג זה לקחת אותו כמו שק חול על הכתפיים. חוץ מריצות רגילות סביב עצם כלשהו היו לאורך הגיבוש הרבה זחילות שלדעתי זה אחד הדברים הקשים. הבירכיות שנותנים לכם מחליקות מהברך אחרי כמה שניות בגלל שאין לכם אף פעם מספיק זמן להדק אותם מספיק על הברך. עוד דבר שמקשה הוא שיש לכם נשק (אם 16 ארוך מעוקר) שמקבלים יותר מאוחר, שקשה יותר לזחול איתו. עוד חלק בלתי נפרד מהתיזוזים זה פול-קום. כשהמפקד אומר "פול" אתם יושבים על התחת וב"קום" אתם נעמדים. נשמע קל נכון? ממש לא, זה קשה ברמות כשמגיעים לפעם ה20. ואם יש עליכם תד"ל אתם תקללו את האמא של המפקד לאורך כל הזמן שיקח לכם לקום, וזה הרבה זמן. חוץ מזה יש קצת מצבי 2 ולפעמים לפמפמם איזה 10-20. לפעמים המפקדים נהיים קצת יותר יצירתיים עם התיזוזים. אחרי שעה-שעה וחצי של תיזוזים כאלה אומרים לכל הצוותים להיות בח' גדולה, ואז מחכים הרבה זמן עד אחה"צ. מגיע הזמן והמפקדים באים עם רשימות של הצוותים האמיתיים שאיתם תעשו את הגיבוש – מתחיל הגיבוש האמיתי.

שוב אותה פרוצדורה, רק שעכשיו אתם מקבלים גם כובע שעליו יש את המספר שלכם. המפקדים והחברים שלכם לקבוצה ייפנו אליכם לפי המספר שלכם ואתם תהיו איתו כל הזמן. חוץ מהכובע מקבלים אפוד שהוא לא כזה נורא, רק מעיק קצת, וגם אם 16 ארוך ומעוקר שהוא לא כזה כבד אבל הוא מאוד מעצבן בריצות, במסעות ובזחילות. גם עם הנשק אתם צריכים להיות כל הזמן. המפקדים החדשים (בקבוצה שלנו היה מילואמניק אחד ו3 סדירניקים, אבל זה משתנה מקבוצה לקבוצה) ממשיכים לתזז אתכם תיזוזים יותר קשים ממקודם ועכשיו צריך להשקיע כי כבר יש לכם מספר ורושמים כל הזמן. התיזוזים עכשיו הם עם תד"ל שבתוכו שק חצי מלא – בערך 15-20 קילו. אומרים לכם למלא חצי שק, אז תמלאו חצי שק. ראיתי כל מיני אנשים שמילאו שלושת רבעי שק ויותר, שזה די מטומטם. בכלל לא בדקו כמה מילאנו. בחלק הזה פורשים הרבה אנשים בגלל שהתד"לים קורעים את הכתפיים, לא משנה כמה שיפצרתם אותם. בחלק הזה היו לנו זחילות עם התדלים שזה ממש ממש קשה, בקושי אפשר לזוז והתד"ל כל הזמן נתקע בצד ומונע ממכם לזוז. היה גם הרבה פול-קום עם תד"ל שכבר ציינתי כמה זה קשה.

אחרי כמה שעות כאלה שהקבוצה כבר הצטמצמה מבערך 23 לבערך 13, יוצאים למסע תד"לים. המסעות הם שונים מקבוצה לקבוצה, אצלנו היו בעיקר מסעות תד"לים ומסע אלונקה אחד ואצל צוותים אחרים היו יותר אלונקות (אני אישית חושב שמסע אלונקות הוא יותר קל כל עוד הצוות מגובש ויש חילופים). המסע מתנהל ככה – מפקד סדירניק מוביל את הצוות בהליכה מהירה, הוא כמובן בלי ציוד לכן הליכה מהירה שלו זה בין הליכה ממש מהירה שלכם לריצה קלה. כל הזמן נפתחים פערים שצריך לצמצמם מהר בריצה. כל הזמן המפקד מסתובב חזרה ואז שוב מסתובב וחותך מהמסלול בשביל שנרגיש שאנחנו לא זזים לשום מקום, אל תיקחו את זה קשה מדי. המפקד המילואמניק שהוא זה שמעביר את רוב הגיבוש הולך ואם הוא סופר עד 3 וכל הצוות לא לפניו, אנחנו חוטפים עונש שהוא בד"כ לחזור קצת אחורה. אוקיי אז עשינו את המסע חזרנו למאהל של האוהלים (שכחתי לציין שלפני המסע הקמנו אוהלים שאנחנו ישנים בהם כשהתדלים עלינו), תוזזנו קצת ואז יצאנו לאותו מסע בדיוק עוד הפעם. אני מעריך שכל מסע היה בערך 3 ק"מ+חזרות אחורה. ככה שיוצא לנו 6 ק"מ+. אחרי חצי מסע, נקרעה לי הרצועה של התדל והייתי צריך לעשות את המסע עם רצועה אחת שזה קורע לגמרי את הכתף. חזרנו שוב למאהל, אוכלים ארוחת ערב שזה בעצם מנות קרב, וזה מה שתאכלו כל הגיבוש. זה לא כזה נורא, מקבלים לחם, ממרח שוקולד, טונה, סרדינים, לוף, חלווה וכו'. אח"כ סידרתי את התד"ל שלי שנקרע. הולכים לישון ואומרים לנו שלאורך כל הזמן שישנים צריכים להיות 2 שומרים מחוץ לאוהל. היינו 13 איש באותו הזמן. קבענו שכל זוג ישמור חצי שעה, רציתי שזה יהיה יותר בשביל שלא נתעורר יותר מפעם אחת אבל השומרים הראשונים סירבו בגלל שהם רצו (ובצדק) לישון קצת לפני ההקפצה, וכולנו ידענו שתהיה הקפצה. בכל מקרה, כדאי לעשות שמירות ארוכות יותר. אצלנו בשתי הלילות כל זוג התעורר 3 פעמים (!!!!) לשמירה של חצי שעה-40 דקות, שזה אחד הדברים הכי משביזים בגיבוש. לפני השינה המפקדים שאנחנו כל כך שונאים מביאים לנו משום מה קנקן תה, זה היה ממש במקום כי היה קר וזה עזר לחמם את הגוף. אני ממליץ לישון עם נעליים בגלל שזה יותר נוח בהקפצות וכשמתעוררים לשמירות, זה קצת לא נוח ברגליים אבל בכל מקרה כל הגוף יכאב לכם אז זה לא משנה. בסביבות 12 מקפיצים אותנו. היה קר אימים בחוץ ואני קפאתי מקור. תיזזו אותנו קצת ויצאנו לעוד מסע תדלים שהיה קצר יחסית למסע הקודם. גם הפעם אחרי חצי מסע נקרע לי התדל רק שהפעם הרצועה נקרעה גם למטה וגם למעלה, שוב כתף אחת חוטפת את כל המשקל. בסוף חוזרים לאוהל לישון עוד קצת.

יום 2:

בבוקר השכמה, וכרגיל תיזוזים, זחילות, פול-קום ושלל התעללויות של המפקדים. אח"כ יוצאים למסע אלונקות. על כל אלונקה 7 תדלים (בערך 100 קילו). המסע היה לדעתי לא קשה ממש כי הקצב הוא יחסית איטי, והיו חילופים כל הזמן. הכתפיים מאוד כואבות והמשקל של האלונקה קורע אותן. צריך פשוט כוח סבל בקטע הזה. מדי פעם המפקד אומר שאין חילופים לכמה דקות, ומדי פעם הוא אומר לנו להגיע לעמוד הקרוב בדקה, ואם לא הצלחנו חוזרים עוד פעם עד שמצליחים. נגמר המסע, אוכלים, ומתחילות המשימות האישיות והקבוצתיות, שזה קצת (הרבה) יותר כיף.

המשימה הראשונה – אויב מתקדם לכיוון שלנו על ציר של נחל. אנחנו צריכים לעשות לנו מחבוא ולהיות מוכנים להסתער. לצורך העינין יש לנו את חפירה ורבע שעה. במשימה הזו הייתי לדעתי ממש טוב – הלכתי למקום יחסית מרוחק מכל השאר שהיה על תל קטן (יתרון גובה) והיה שם מעגל אבנים שיכולתי להיכנס בתוכו. חפרתי קצת ואת האדמה פיזרתי (בשביל שלא יראה כאילו חפרו בור). עקרתי צמחים והסוואתי את כל המקום ואת הנשק. המפקדים עוברים בין כולם ושואלים שאלות, ככה שיצא שהיה לי איזה חצי שעה לנוח שם. זמן לנוח בגיבוש הזה לא קיים בכלל אז החצי שעה הזו הייתה מהנה במיוחד. המפקדים באים, שואלים שאלות וכמובן שרושמים כל הזמן.

משימה שניה – לבנות את הרוג'ום (מגדל אבנים) הכי גבוה. נתנו לנו ממש מעט זמן, התדלים היו עלינו, והיינו צריכים להסתדר בשורה לפי מספרים עולים. כל הדברים האלה הקשו מאוד על המשימה ולכל אחד לוקח חצי מהזמן רק להבין איפה הוא צריך לבנות את הרוג'ום שלו. אני לקחתי כמה אבנים שהיו יחסית שטוחות מלמטה ומלמעלה ושמתי אותם אחת על השניה. המפקדים עוברים ורושמים.

משימה שלישית – המפקד אומר לנו לבנות פסל בנושא – מורן. כולם מסתכלים אחד על השני בהרמת גבה. בהתחלה פירשנו את זה כיחידה המיוחדת של התותחנים ורצינו לבנות תותח. המפקד לא אהב את זה ואמר שאנחנו בחי"ר ולא בתותחנים אז הוא אמר לנו להחליף רעיון. בסוף עשינו גוף של בחורה עם ראש שהוא שיח (כי יש שיח שקוראים לו מורן). המפקד יורד על הפסל שלנו וממשיכים. אחרי זה היינו צריכים לכתוב כמה שיותר גדול עם אבנים "מורן", כשהמפקד אומר מדי פעם רק מספר X מדבר. באמצע הוא גם הוסיף לנו ציור של חתול קטן מתחת ל"מורן".

משימה רביעית – יש שדה מוקשים. לנו יש עמוד חשמל ושתי חביות, המשימה להעביר את כל הקבוצה מצד אחד לצד השני. אנחנו ניסינו כמה דרכים ולא הצלחנו, אף צוות אחר לא הצליח. בכל מקרה המשימה הזו לא באה לבדוק את מידת ההצלחה, אלא את הדינמיקה הקבוצתית שלכם. אז תנסו לקחת יוזמה ולנסות דברים. גם פה מדי פעם המפקד נותן רשות דיבור רק לחייל אחד.

משימה חמישית – הרצאה. כולם יושבים באוהל (קצת מנוחה). לפני שהמפקד אומר לנו על ההרצאות, הוא עובר אחד אחד ואומר לו שיתן לו שיר של הלהקה X או הזמר Y. אין לי שמץ של מושג למה היה הקטע הזה. אבל בסוף היה קטע מצחיק – הוא אמר לאחרון שיתן לו שיר של אבי ביטר. אותו אחד חשב קצת ואמר שהוא לא יודע, ואז המפקד אמר "זה בסדר, זו התשובה הנכונה". אח"כ לכל אחד יש כמה דקות לחשוב על הרצאה של 5 דקות. תבחרו נושא שאתם יודעים טוב ותדברו עם הרבה ביטחון ובצורה שוטפת.

משימה שישית – אלונקה סוציומטריות. למי שלא מכיר, יש מקצה להקיף עמוד ולחזור. ה4 הראשונים לוקחים אלונקה, השניים אחריהם לוקחים ג'ריקן או תד"ל. זה תרגיל מאוד מאוד חשוב אז תשקיעו בו הרבה. אני נתתי את הכל בתרגיל הזה והגעתי כל הפעמים לאלונקה חוץ מפעמיים שהגעתי לג'ריקן. בסוף היו 2-3 מקצים של אלונקה סוציומטרית עם זחילות.

לקבוצות אחרות היו עוד שתי משימות שלא היו לנו – משימה אחת הייתה לפרק ולהרכיב נשק. ומשימה שניה הייתה עם מתקן שהוא שורה של מתחים, ויש תחרות מי נשאר הכי הרבה זמן על המתח.

נגמרו המשימות והמפקדים מחליטים להתעלל בנו עד הערב עם תיזוזים קשים ביותר. היו לנו זחילות על אדמה שמפוצצת בקוצים קטנים כאלה. כל תנועה שעושים, כמה עשרות קוצים נכנסים לכם לידיים ולרגליים, זה כואב ממש. אח"כ בתיזוזים הם ראו שחלקנו לא משקיעים יותר מדי, אז הם נתנו לנו תמריצים. ה3 הראשונים נחים והשאר עושים את אותו המקצה עוד פעם, או שהם עושים 15 פול-קום, שאחרי זה עלה גם ל25 פול קום שזה גם ממש ממש קשה. חלק מהתיזוזים היו גם עם תדלים. ממשיכים עם התיזוזים עד הערב, אוכלים והולכים לישון. שוב אותם נהלים כמו הלילה הקודם, שני שומרים בכניסה לאוהל. שוב אתם מתעוררים 3 פעמים בלילה לשמירה. אחרי שעה-שעתיים הקפצה. בהקפצה הזו לא היה מסע, אלה רק תיזוזים מעצבנים בזמן שאתה חצי ישן וחצי קופא מקור. היה קטע מאוד מצחיק בשלב הזה, בזמן שאנחנו מקיפים את השירותים בפעם ה23425346536 מסתכלים למעלה למתחם של המפקדים ורואים (ומריחים) אותם עושים על האש. אותי אישית הקטע הזה ממש ממש הצחיק. אחרי קצת זמן חוזרים לישון (או לשמור). שעתיים אחרי זה עוד הקפצה. הפעם זה לא רק תיזוזים, אלא יוצאים למסע אחרי התיזוזים. המסע הזה היה פשוט בקצב רצחני ובקצב הכי מהיר שהיה לנו בכל הגיבוש. המפקד הסדירניק פשוט נותן גז ולא מפסיק. המסע הזה קורע את כולם וכולם רצים כל הזמן בגלל הקצב של המפקד. כמובן שכרגיל חוזרים אחורה ועושים סיבובים סביב עצמנו. מגיעים למאהל וחוזרים לישון.

יום 3 ואחרון:

אחרי כמה שעות השכמה, עוד פעם תיזוזים, פול קום וקצת זחילות. אח"כ יוצאים למסע שכולנו יודעים שהוא המסע האחרון ואח"כ נגמר הגיבוש. המסע הזה היה גם מסע תדלים והיה המסע הכי ארוך עד עכשיו. מדי פעם שלא נדבקנו לתחת של המפקד היינו צריכים לעשות פול-קום עם התדלים (קשה!). אחרי הרבה זמן חוזרים למאהל ויודעים שהגיבוש בשלבי סיום. המפקדים אומרים לרוקן את השק חול מהתדלים (באותו הרגע ירד לי סלע מהלב). נותנים לכם אוכל אבל אל תאכלו יותר מדי מהמנות קרב כי עוד כמה שעות תקבלו אוכל איכותי. מתחילים למלא שאלון סוציומטרי ושאלון אישי על המשפחה, החיים וכו'. אח"כ יש ראיון קצר עם המפקדים ונגמר. אח"כ מסנג'רים אותנו לנקות אחרי כל המתחם של המפקדים, אוכלים ארוחה עם אוכל ממש טוב. שניצלים, עוף, תפוחי אדמה, בורקסים. כולם מתחזרים על האוכל כאילו הם לא ראו שניצל בחיים שלהם. עושים מסדר ציוד (ובצדק, לחצי מהאנשים הולך לאיבוד ציוד במהלך הגיבוש בגלל כל הבלאגן) וחוזרים לצוותים בטרום טירונות. נותנים לכם כמה שעות לנוח ולהתקלח.

כמה טיפים וסיכום:

הגיבוש הזה הוא גיבוש קשה ביותר. בגלל שהוא יחסית קצר, הוא אינטינסיבי ברמות מטורפות. למרות הכל, כל מה שצריך בשביל לסיים את הגיבוש הזה זה כושר בסיסי והמון המון המון כוח רצון. אם אתם רוצים את זה מספיק אתם תסיימו. תמיד תזכרו בזמן התיזוזים האין-סופיים שלכל תיזוז יש סוף ושהזמן דופק. אל תקשיבו לכל מיני זיוני שכל של המפקדים. הם הרבה פעמים אומרים שיוצאים למסעות ולא יוצאים, או שנעשה 20 פול קום עם התדל ומפסיקים אחרי הרביעי. בקיצור תיקחו את הדברים שלהם בערבון מוגבל. עוד טיפים – להשיג טיץ לגיבוש, זה מונע לגמרי שפשפות. תעשו את הגיבוש עם שתי זוגות גרביים כי זה מונע חיכוך עם הנעליים החדשות. תיקחו קצת גופיות להחלפה. תיקחו וזלין\שפתון לשפתיים כי ל90 אחוז מהמתגבשים השפתיים בערו כל הגיבוש. טיפ אחרון, אם הגעתם לבוקר של היום השני, כמעט בטוח שסיימתם את הגיבוש. כי עברתם את התיזוזים בהתחלה שמנפים וכבר מסע אחד, ואם עברתם את התיזוזים ומסע אחד, סביר להניח שתעמדו בעוד הרבה תיזוזים ועוד כמה מסעות.

את הצוות האמיתי (אחרי הניפוי הראשוני) התחלנו 23-24 וסיימנו אותו 10. הרבה אנשים הופרשו רפואית. אנשים יצאו על חשש להיפוטרמיה, על התייבשות. אחד החובשים אמר לי שאחד ייצא במצב בינוני שזה נחשב משהו מטורף יחסית לגיבוש.

את הגיבוש התחלנו 400 וסיימנו 146. המספר מסיימים יחסית גבוה. לדעתי זה בגלל שהיו הרבה בני משקים שכבר עברו גיבוש לא קל. לגבי מספר העוברים אני לא בטוח. לפני הגיבוש אמרו לנו שכל הצוותים נפתחים – פלס"ר, פלחה"ן, עורב ותצפיות. אח"כ הסתובבו שמועות שנפתחים רק צוות של הפלס"ר ושניים של הפלחה"ן. מחר במסדר הדמעות יגידו לנו מי עבר ולאן.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:05

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר