לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2006, 07:34
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
משהו שאולי יעיר את עיניהם של טייקוונדויסטים בפורום

הסיפור הוא סיפור לשעות הלילה . וככה הוא מתחיל ...

לאור המצב הבטחוני הידוע לחברי הפורום , חוג טאיקוונדו אצלי בעיר נסגר לפרק זמן בלתי מוגבל . כחלופה , כדי לא לאבד כושר , כדי לנסות משהו שונה , וכדי לשפר את עבודת ידיים - מצאתי בעירי חוג אגרוף , והלכתי לנסות את מזלי . דיברתי עם המאמן הענק (למה מאמני אגרוף הם כאלו גורילות ? ) שהסתבר דווקא בתור בנאדם מאוד נחמד , וקבענו .

הגעתי לשיעור , התחממנו , אך לתומי הרב , במקום ציפיותי לביצוע טכניקות ידיים , מכות ללאפות , רקטות ושקים המאמן פתאום הציע "שים כפפות וכנס לזירה" . המממ , אוקיי ..... שמתי כפפות וקפצתי לזירה עם בחורון צעיר . את הגיל אני לא אומר פה מפאת בושתי וכלימתי , ורק נגיד שהבחור היה צעיר ממני בכמה וכמה שנים . אוקי , נכון שהיה לו וותק של 5 שנים באגרוף (קרי פיצוח ראשים של אנשים אחרים) , אך עדיין ...

נכנסנו והמאמן נתן סימן . טוב , טייקוונדואיסט , אבל צריך להרים ידיים , אני מרים , שם בצורה אסטרטגית כמו שהמאמן הראה לי . עבר סיבוב ראשון . כותשתי , נדרסתי , נחבטתי , הושמדתי , הופצצתי וכל שם כינוי אחר לגהנום הזה שנמשך כ4 דקות אבל בשבילי היה כמו נצח במדור השביעי של הגהנום . זרקתי ג'אבים שנחתו באוויר הריק , ניסיתי לעבור לקרוסים רק כדי לקבל את האגרוף בעוצמת רכבת ישראל לפנים .
סיבוב שני . אני לא בטוח מה קורה , אבל לדעתי משהו נוזל לי על החולצה . אה כן , זה האף לשעבר שלי שהצנרת שלו התפרקה והוא מזיל טונות של דם . המאמן מחזיק באהבה את האף שלי , ואני לא שם לב שהבחור השני מתעייף משום מה . חוזרים לזירה , עוד כמה מכות באוויר , אני מרגיש שאני נחתך בקצוות העיניים , מה שיוצר אפקט דומה לטייסים בראיית מנהרה . אוקיי ....

המאמן מרחם . "תקשיב , אתה עובד עם הרגליים והיידים עכשיו איך שאתה רוצה , רק לא לביצים . הבחור השני עכשיו יעבוד בפחות כוח ורק ידיים, טוב ? " . " רגליים ? " אני מתפלא - " אבל הבחור מתאגרף , לא נעים שאני אלך מולו ברגליים , והוא עוד בחצי הכוח עונה לי " . אבל אני לוקח את ההצעה .

מתחילים את הסיבוב השלישי השנוא . אני מפחד להתקרב לבחור השני , ודי מעדיף שאגרופים שלו ישארו צמודים לו לגוף , לכן לא מבצע את כל הבעיטות קפיצות דרך הגב , 360 , 570 , 3600 , או כל קומבינציה אחרת הנוגדת את חוקי כוח המשיכה . מבצע את הרצף בעיטות הטעיה באוויר , והבחור השני נראה קצת מבולבל . מסיים את הרצף ואיך שאני בא לזרוק איזה בעיטה , הבחור קופץ עלי - ונחשו מה , יש לו אגרוף שפוגש את הפנים שלי . אינאאל קומקום חשמלי . טוב , נשמור את זה הכי פשוט . הראש שלי בבלבלה רצינית והבעיטה היחידה שהגוף שלי מסוגל להוציא ברגע זה זה בעיטה צדדית (דוליו צ'אגי) .
הבעיטה יוצאת . הבחור קופץ אחורה (איזה עבודת רגליים יש למתאגרפים האלו , ואיזה מד מרחק מדהים) , הרגל מתיישרת לאוויר , איך שאני מתחיל לקפל את הרגל , כן , הוא קופץ עלי , אגרוף . וחוזר חלילה .

מה קורה פה ? אני עם ידיים (נכון , ידיים חלשות מאוד למתאגרף , אבל יחסית לטייקוונדויסט ממוצע דווקא יש לי נסיון בעבודת ידיים בעבר) , עם רגליים והוא עדיין מצליח להחטיף לי במחיר כאב מטריד ולא יותר בצלעותיו ממכה אחד שבקושי התחברה עליו .

סוף סוף אני מצליח לתפוס אותו . הוא מתקרב, אני זורק בעיטה תחתונה בסגנון מאוי טאי וזה מתחבר לו מצוין לרגל . הוא נעצר ומתחיל לשפשף את המקום . הוא נעמד , אני זורק את הרגל לבעיטה מסובבת , מפספס , הוא קופץ עלי , אני ישר ידיים לראש ויורד למטה , הוא מתקרב עלי כדי לתת בעיטה , ואני ישר אוחז בו בקלינץ' . פתאום , משום מקום אני מביא לו ברכייה לראש בסגנון מואי טאי , זה מזעזע אותו והוא שובר את הקלינץ' ונעמד , בעיניים השאלה "מה עשית ? " . ההלם הראשוני שלו עובר , הוא מניף את היד לעברי . ואז , אני מביא לו את זה . לא יודע מאיפה , בטוח שלא למדתי את זה בטייקוונדו , פשוט בא באינסטיקט הכי בסיסי שיש . אני זורק לו בעיטה תחתונה לירך , ואז ישר ברגל השנייה בעיטה לירך , והוא מתמוטט (לדעתי בעיטה כפולה כזאת אולי קיימת רק בבוקס סואט הצרפתי , וזה התלבש טוב כי היו לי נעליים) . בדרך למטה אני עוד מספיק להחטיף לו שני אגרופים מדהימים לראש , והבחור למטה .
אחרי זה כבר הוא לא רצה להתקרב עלי , ואני בטוח שלא עליו , וככה העברנו בריקודים והחלפת מהלומות את הסיבוב הרביעי .

וכרגע , כל מה שאני יכול לומר שמהצוואר ומעלה זה פשוט כואב . כואב , כואב , כואב , כואב . כואב . העיניים כואבות , הראש , האף , הכל .

אז חברה טייקוונדואיסטים , תעשו את הלקח שלכם מהסיפור הזה. ואני הולך לאכל את החפיסה של הדקסומול ביינתים ....

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 09-08-2006 בשעה 08:01.
חזרה לפורום
ישן 09-08-2006, 10:54
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
בלגן בלגן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "משהו שאולי יעיר את עיניהם של טייקוונדויסטים בפורום"

קודם כל העניין שנפצעת וירד לך דם מהאף וכו', אני לא מבין את זה שהמאמן נתן לך להמשיך בקרב.. נשמע מפחיד ... , לא ידעתי שככה זה באגרוף...

עכשיו לא כל כך הבנתי את המסר - אתה בא להגיד לכל מי שמתאמן בטאקוונדו לעזוב את זה ולעבור לאגרוף?? או שהבעיטות הגבוהות לא יעולות ועדיף להשתמש בבעיטות נמוכות?? או שצריך לשלב גם אגרוף? תסביר את עצמך...

ועכשיו בקשר אלייך - מה אתה הסקת מזה?? אתה הולך לעזוב את הטאקוונדו ולעבור לאגרוף או למשהו אחר?? ספר קצת...

חזרה לפורום
ישן 09-08-2006, 19:04
  RamiR RamiR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.03
חחחח בתור אחד שעוסק באיגרוף! אני מבין אותך...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "משהו שאולי יעיר את עיניהם של טייקוונדויסטים בפורום"

רק שאלה! זה היה מכון איגרוף תאילנדי או קיקבוקס? כי אין לי מושג איך במכון איגרוף קלאסי נתנו לך לעשות קרב מואי טאי(לטענתך עם ברכיות).

בקשר לכתישה שעברת, זה קורה וזה קרה גם לי בהתחלה! עם הזמן הטכניקה שלך משתפרת הקורידנציה מתחדדת והאגרופים שלך נעים מהר יותר....אין אימון יותר טוב מאימון עם בן זוג! למרות
שלפי מה שהבנתי הוא היה קצת קשוח איתך.

בקשר לדם מהאף...אתה צריך להבין שזה איגרוף! פציעות זה חלק מהעניין, שאני קרעתי את השפה התחתונה שלי, המאמן שלי (אלוף אוקראינה לשעבר) צחק עליי שאמרתי שיהיה לי קשה להמשיך להתאמן עכשיו(מזל שזה היה ממש לפני שהאימון נסגר).

בקשר לעבודת ידיים שלך, אין טכניקת עבודת ידיים יותר יעילה מאיגרוף פשוט! במיוחד שאתה לובש כפפות בגודל כזה, הרי זה לא כפפות פתוחות.
חחחחח בקשר לגיל של היריב שלך, יש לי במכון ילד בן 13 שהוא גם במקרה אלוף ישראל שנקלע לקטטה עם ילד בן 16 ליד החטיבת ביניים שלו! תוך מספר שניות אותו ילד בן 16 מצא את עצמו על המדרכה עם מספר שיניים שבורות

חזרה לפורום
ישן 10-08-2006, 01:06
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
סיפור יפה שניתן ללמוד ממנו הרבה

משום מה היה סביר להניח שהפתיחה שלו תהיה הרבה יותר חזקה משלך, הרי הייתם בזירה, הבית השני של היריב שלך ולך לא היה מושג מה אתה עושה שם, עוד היית בהלם מכך שהמאמן ביקש ממך להתייצב לקרב.
אני לומד טאיקוונדו, ולדעתי לבעיטות 360 1200 ולא יודע מה כל הפליפלאקים, אין להם אפקטיביות בזירה כנגד מתאגרף, אולי נגד לוחם טאיקוונדו אחר זה היה עוזר ( אם הקרב היה בחוקי קרב טאיקוונדו)
לכל אומנות יש חיסרון, ואולי כדאי לך באמת קצת להישאר באיגרוף וללמוד טכניקה קצת שונה מזו שכבר יש לך.
וכמו שכבר אמרו, תספר מה אתה הסקת מכל הסצנה הזאת.

בכל מקרה, אני בטוח שלמרות שאתה עכשיו על כדורי משכך כאבים, אתה גם מרגיש מן סיפוק כזה, כן
זה אותו סיפוק שמקבלים אחרי קרב טוב או אימון טוב.
תמשיך לעדכן בקשר לאימונים...
חזרה לפורום
ישן 11-08-2006, 14:18
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

מה שאני למדתי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "סיפור יפה שניתן ללמוד ממנו הרבה"

המממ....
1) דבר ראשון , שאם מישהו באמת חושב שטאיקוונדו אולימפי זאת אומנות ללחימה ברחוב (לי זה ברור כמו שמש גם לפני זה , זה פשוט חידד לי) , הוא טועה ובגדול , ולדעתי חשוב שבמקביל ילמד עוד אומנות שמשתמשת ביידים (אם הוא לא רוצה לפרוש מטאיקוונדו לטובת לימוד אומנות אחת שלמה) .
ולדעתי , ישנם כיום שני אומנויות שמשלבות בצורה מדהימה את עבודת ידיים ורגליים - ראשונה זאת כמובן מואי טאי . אין לי נסיון בכלל עם זה , אבל לפי מה שאני ראיתי זאת אומנות פשוטה ומדהימה של קיקבוקס .
השנייה שיש לי נסיום קצר איתה עד שהייתה לי פציעה , ובארץ אין מודעות לאומנות לחימה המדהימה הזאת היא - סאבאט הצרפתי . ייחוד שלה בזירה היא שהלוחמים נלחמים עם נעליים בזירה , מה שאומר שאין מכות רגל כמו שיש במואי טאי , אלא רק עם הנעל (המכות ניתנות עם הקצה של הרגל , כמו בטאיקוונדו , וכמו בטאיקוונדו , במכות רגל טוענים את הרגל לברכייה ואז משחררים את המכה) . אך מי שראה פעם איך סאבאט נראה , זה פשוט מדהים וכל כך יפה , וגם לדעתי מאוד יעיל מחוץ לזירה . חבל מאוד מאוד שאין את האומנות לחימה הזאת בארץ . הייתי אישית מאוד רוצה לחזור וללמוד אותה ....
להמחשה :
http://www.youtube.com/results?sear...e&search=Search

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ודרך אגב , מי שמכיר את הגיטקונדו של ברוס לי , מרבית עבודת רגליים לקוחה מסאבאט (וממש לא מטאיקוונדו כמו שהרבה טאיקוונדויסטים אומרים) .

2) אגרוף ספורט מאוד עלים . בניגוד לשיעורי אומנויות לחימה שמכל שיעור הייתי יוצא עם הרגשה שניצחתי את עצמי עוד קצת , מהשיעור (שזה כבר 2 שיעורים של אגרוף) של אגרוף לא יצאתי יותר מדי עם הרגשה ששיפרתי את עצמי איכשהו , אלא רק עם כאב ראש מטורף (אלוהים , קצת מכות לגוף לא הרג אף אחד !!!) . וכיוון שבעבודה שלי אני צריך לעבוד עם הראש , לדעתי אני בקרוב אוותר על התענוג הזה של לחטוף מכות כל 10 שניות באימון של שעתיים . הרגתי מספיק תאי מוח בתקופה אחרת בחיי .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 11-08-2006 בשעה 14:21.
חזרה לפורום
ישן 11-08-2006, 15:15
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
רק שתדע
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "מה שאני למדתי"

מכה אם כף הרגל לא אבקטיבית במיוחד אחלה אם זה לראש
והנה דוגמה : קח פלטה מעץ ודפוק לך על הרגל או בצלעות עכשיו קח מחבט ביסבול
ותן מה על הרגל אול לצלעות ותגיד לי מה יותר כואב
נכון שגם מה אם כף הרגל כואב אין ספק אבל בשביל להפיל מי נוק אווט
אתה לא רוצה שיכאב לו אתה רוצה להפיל אותו לריצפה וזה הרעיון
אה ויש גם סכנה לפרוק את כף הרגל

עכשיו איגרוף ספורט אלים זה תלוי איך אתה מסתקל על זה
אני אישית לא חושב שהוא עלים משתי סיבות אחת איגרוף מחשל אותך
הרעיון מאחורי זה הוא קיבלת מכה לא נורא תמשיך וככה זה גם בקרב אמיתי שתיתקל בחיים
בקרב זה אותו דבר אתה מקבל מכה וממשיך אותו רעיון אותו צורת מחשבה

hwarang מסכים איתך לכול הבעיטות האלה 360 1000 545 אין להם אפקט בקרב
כי שוב בקרב אתה צריך להפיל את הבן אדם נכון שאם תיתן מכה כזאת לפנים אולי תפיל אותו
אם הוא לא מתאמן באומניות לחימה ורגיל לספוג כול מה שצריך זה לתת בעיטה אחת לוקיק לפנים
וזהו הוא סיים למה צריך בעיטה קידמית אחורית מעופפות

לקרב אמיתי צריך שלוש דברים :
1.קרקע -----גוגיסטו ברזילאי או כול אומנות אחרת
2.בעיטות----סוגי אומניות לחימה שונים (טאיקוונדו)
3.ידיים ---איגרוף
אתה שולט בזה אתה שולט בקרב
חזרה לפורום
ישן 30-08-2006, 23:52
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
נשמע לי הזוי הסיפור הזה...

דבר ראשון לא הבנתי עם איזה חוקים עשית קרב (איגרוף, איגרוף תאילנדי, שילוב פשוט לא מובן)
דבר שני אם היה מותר בעיטות למה עמדת בטווח של אגרוף?! פשוט דבילי לחולטין!
הערה: אם היית מספיק טוב במה שאתה מתאמן בו טאקוונדו לצורך הענין (*** זה יכול להיות כל אומנות לחימה אחרת) היית יכול להשתמש בזה בקרב זירה, כדי להגיע לרמה טובה באומנויות לחימה כמו טאקוונדו, קונג-פו, איקידו וכדומה צריך הרבה שנים של מאמץ והשקעה בשונה מקרב מגע, מו טאי, קיקבוקס, טאי בוקס ודומיהן.
לקח יחידי שאפשר להסיק מזה לא ללכת להתאמן במקום שאתה לא יודע איך הפנים שלך יראו כשתצא ממנו!!!

חזרה לפורום
ישן 01-09-2006, 10:34
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

טוב
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "נשמע לי הזוי הסיפור הזה..."

זה ממש לא הזוי . כל מה ששאלת כבר ציינתי בסיפור מלכתחילה . לאט לאט עבר זמן מה מהמקרה ואני כבר מוצא את הלימודי אגרוף יותר ויותר מעניינים .

בכל מקרה :

ציטוט:
דבר ראשון לא הבנתי עם איזה חוקים עשית קרב (איגרוף, איגרוף תאילנדי, שילוב פשוט לא מובן)

שני סיבובים ראשונים זה היה מין קרב אגרוף לבדוק מה אני יודע . כאשר המאמן ראה שאני לא יודע כלום ביידים , גם אחרי שאמר למי שהיה מולי להכות חלש , יותר לאט , ובסוף רק ביד אחת ועדיין חטפתי . אז הוא אמר "טוב , תלך מולו איך שאתה יודע (ז"א ידיים ורגליים) , והוא מולך רק אגרופים" . המאמן הזה הוא מאמן אגרוף , אך יש לו נסיון באומנויות לחימה אגב .

ציטוט:
הערה: אם היית מספיק טוב במה שאתה מתאמן בו טאקוונדו לצורך הענין (*** זה יכול להיות כל אומנות לחימה אחרת) היית יכול להשתמש בזה בקרב זירה, כדי להגיע לרמה טובה באומנויות לחימה כמו טאקוונדו, קונג-פו, איקידו וכדומה צריך הרבה שנים של מאמץ והשקעה בשונה מקרב מגע, מו טאי, קיקבוקס, טאי בוקס ודומיהן.

יש לי את הנסיון לצורך העניין .זה שטייקוונדו לא הכי יעיל לזירה , וגם לרחוב זה לא סוד גדול ממש . כאשר עברתי אחרי שני סיבובים גם למכות רגליים , בהתחלה ניסיתי את הטכניקה של הטייקוונדו , אך המתאגרף היה כל כך מהיר שזה לא עזר . חוץ מזה הייתי עייף , ופחדתי להוציא תרגילים מסובכים ,אז הכל הסתכם בדוליו-צ'אגי שפיספס . כאשר התחלתי בטכניקה אחרת מאומנות לחימה שלמדתי מלפני , בעזרת ברכיות ומכות לברכיים הוא נפל .
אולי קיימת האמרה "לא אומנות לחימה עושה את ההבדל , אלא בן אדם שמשמתש בה" , אך עובדה בסיסית - מה שלמד טייקוונדו יהיה חייב להיות כמה וכמה וכמה דרגות מעל היריב שלו שמשמתש באומנות לחימה של זירה כדי לנצח . כי בינינו הטייקוונדיסטים , להשתמש בטכניקות של טייקוונדו גרידא בזירה , יהיה כמו לשפשף את האוזן ימין על ידי יד שמאל מסביב לכל הראש

ציטוט:
לקח יחידי שאפשר להסיק מזה לא ללכת להתאמן במקום שאתה לא יודע איך הפנים שלך יראו כשתצא ממנו!!!

הלקח הוא שבלי קרוס טריינינג , טייקוונדו שאתה לומד אולי טוב בטטמי , אבל במקום אחר .... ואגב , אחרי מספר שיעורים שאני כבר העברתי באגרוף , אני יכול להגיד שהמאמן הוא אחלה של בנאדם , מאמן מקשיב , אכפתי ביותר ואחלה של בנאדם (עד כמה שגורילה בגודל של 2 מטר יכול להיות בנאדם נחמד ) . אבל מה לעשות , אגרוף הוא ספורט טובעני , פשוט ואלים . ככה אנחנו אוהבים אותו , ואחרי מספר שיעורים , ככה גם הוא מוצא חן בעיני .
ושלא תחשוב שאני לא אוהב טייקוונדו . אני מת על זה , אבל אני גם מציאותי . אני לא רוצה ללמוד את זה רק כדי להיות טוב בזירה , כי לדעתי זה ביזבוז זמן וכסף .
חזרה לפורום
ישן 02-09-2006, 23:25
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

יש לך ניסיון בקרבות טאקוונדו?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "טוב"

אז איך זה שעמדת למתאגרף בטווח של הידיים אחרי שהמאמן אמר לך שאתה יכול לבעוט?
אני אישית הייתי לוקח שתי מטר מרחק מהמתאגרף... כדי שלא יעשה מהפרצוף שלי פיצה.
ורק אחרי זה חושב על לתקוף או לעשות משהו. אי אפשר לבעוט בעיטה נורמלית נגד מתאגרף מטווח עבודה של ידיים הוא פשוט יפרק לך את הפנים עוד לפני שבכלל תצליח להרים רגל.
ואם כבר לעבוד מול מתאגרף אז צריך לעשות דברים שהוא פשוט יבהל מהם כמו לקפוץ עליו עם בעיטות באוויר או כאלה דברים לא שגרתיים... הוא יבהל! פתאום הוא יקלוט אדם קופץ עליו.. תאמין לי לא ממש נעים.

חזרה לפורום
ישן 03-09-2006, 11:11
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

אני לא עמדתי בטווח של היידים
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "יש לך ניסיון בקרבות טאקוונדו?"

נעמדתי מולו בטווח שאני רגיל בקרבות טייקוונדו . עבודת רגליים של מתאגרפים היא פשוט מדהימה , ומי שהיה מולי בכלל לא היה פראייר . ניסיתי לעשות לו הטעייה (זריקת רגל לאוויר כמה פעמים , ואז כשהוא היה בפינה לזרוק לו בעיטה צדדית , בעיטות לראש , לצלעות , בעיטות אחוריות , אבל הוא פשוט עשה קפיצות לאחור , סייד סטפים (סייד סטפ של אגרוף קצת שונה מסייד סטפ של טייקוונדו) . .אחרי זה הוא תמיד חזר בקפיצה עם אגרוף מוכן לפנים שלי . הגוף שלי (המוח ליתר דיוק) אחרי כמה זמן סירב לעשות משהו חוץ מבעיטות הכי פשוטות .
בקיצור , ראיתי שזה לא עובד , צימצמתי את הטווח ועברתי לבעיטות נמוכות שזה עבד עליו . ישנן בעיטות נמוכות שלא קיימות במואי טאי , אלא באגרוף צרפתי , שאתה מכה בצד הפנימי של הירך . הבעיטה הזאת מתלבשת טוב עם יש לך נעל (ובמקרה לבשתי נעליים בזירה) , כי אתה מכה עם הצד של הסוליה . ישנה מכה כפולה כזאת , זאת אומרת שאתה מכה בפנים של רגל אחת , ואז ישר עם הרגל השנייה לרגל ממול .

http://onlineonair.com/graphics/listings/206.gif

הבאתי לו אחת כזאת באינסטינקטיביות , והוא פשוט התמוטט . ובדרך עוד הספקתי להלביש לו שני אגרופים .
עוד פעם מוסר השכל . אני רואה שאתה יותר מדי מסתמך על הטייקוונדו וזאת טעות .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 03-09-2006 בשעה 11:17.
חזרה לפורום
ישן 04-09-2006, 20:53
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

לא כל מי שלומד אומנות לחימה רוצה ללמוד הגנה עצמית או סגנון אחר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ninjutsu שמתחילה ב "יפה מאד אחי"

יש כאלה שנהנים מזה ולא מוצאים בזה שום ענין אחר חוץ מהנאה, בדיוק כמו ללכת לקיק-בוקס אירובי אין בזה שום ענין של הגנה עצמית או משהו בכיוון פשוט לעשות אירובי,
אז ככה יש המון אנשים שלומדים סיגנון אחד בלי לפזול לצדדים כי הם נהנים מזה בתור ת-ח-ב-י-ב.
חוצמזה כל מי שהולך ללמוד חצי שנה איגרוף חצי שנה ג'ו ג'יטסו ברזילאי חודש איקידו עוד שנה איגרוף תאילנדי חמישה חודשים קונג פו
(סליחה לכל אומנויות הלחימה שהזנחתי ולא הזכרתי אותן) וכו'... הוא לא אמן לחימה הוא סתם אדם לא יציב שלא מסוגל להחליט מה הוא רוצה מעצמו!
מתלהב מהר ומאבד ענין אפילו יותר מהר.
אם אני לומד אומנות לחימה מסויימת צריך להתמקצע בה ואחרי זה לעשות השלמות של מה שחסר לי באומנות לחימה
וזה בתנאי שהרמה שלי במה שאני עושה גבוהה שזה בד"כ אחרי דאן 2-3.
אפשר ללכת לראות להתנסות במקומות אחרים אבל לעשות פה חצי שנה ושם חצי שנה ואז לעשות מין סלט לא מובן מכל מה שלמדת...
זה ממש מגעיל ויותר דומה ל- MMA מאשר לאומנות לחימה.
ודרך אגב להערה שלך לגבי קרקע שזה שילוב מנצח עם איגרוף תאילנדי בקרבות אמיתיים (כלומר הגנה עצמית ברחוב), מסכים בהחלט בנוגע לאיגרוף לא מסכים עם הקרקע.
תחשוב לשניה מישהו תוקף אותך ואתה למדת קרקע, אתה מוריד אותו לריצפה עושה לו בריח שובר לו את היד ואז בוווםםםם אתה חוטף בעיטה לראש
מהחבר שלו שעומד בדיוק מעליך...
אם כבר להתקיף בחזרה אז רק בעמידה, אם מגיעים לקרקע זה ממש מסוכן!!!
אם התכוונת ל- MMA אז אני מסכים איתך במיליון אחוז! בלי קרקע אין הרבה סיכוי לנצח.

חזרה לפורום
ישן 05-09-2006, 00:11
  ninjutsu ninjutsu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.03.06
שמע אחי(ההודעה נכתבה ל-nastia פשוט זה לא יצא מתחת
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "לא כל מי שלומד אומנות לחימה רוצה ללמוד הגנה עצמית או סגנון אחר"

קודם כל בקשר לאלה שהולכים לאומנות בישביל הכיף ולא בישביל הגנה עצמית סבבה רק שהמדריכים לא יכתבו אומנות לחימה שיכתבו אומנות בישביל הבריאות ואני לא מזלזל בשום אומנות באמת רק שידיקו ויגידו תאמת.
אחרי זה מה הקשר בין בן אדם שמחליף אומנויות לאומן לחימה?למה מי אמר שאסור לבן אדם להחליף אומנויות זה דדווקא טוב לא להיתקע על אומנות אחת ולהיות פתוח ככה תילמד מכל אומנות את ההיתרונות שלה.ואתה יודע מזה אומן לחימה ביכלל?זה כמו שזה נישמע בן אדם שהוא אומן בלהילחם שהוא לוחם טוב,לא כל סיני שעושה תנועות באוויר נחשב מאסר ואומן לחימה ומי שעושה אומנות קשה בזירה נחשב לסתם אחד שהולך בכוח,מוחמד עלי למשל נחשב אומן לחימה גדול,אפילו רמון דקר מהמואי תאי נחשב ביכלל לאומן ענק,הוא לא ניראה סיני מלוכסן אולי ואין לו תדמית של מאסטר אבל הוא יכול לאכול 10 כאלה גם בתקופה שהוא לחם.והעלת תנושא של קרקע מול 2,אז ברור שאם אתה רואה 2 מתחילים איתך או חבורה לא תוריד מישהו לקרקע אבל מה קורה אם בן אדם שוקל 30 קילו מעליך בא אליך?או בן אדם עם מקל ואתה צריך לסגור לטווח 0 כאדי שלא יוכל להכות?אםשר להביא דוגמאות לכאן ולכאן אבל בתכלס הוכחה היעילות של זה ולבד אולי זה לא מספיק כי הרבה פעמים באים יותר מאחד ברחוב אז ביגלל זה יש מואי תאי ואיגרוף וכאלה אבל זה נותן הרבה הקרקע זה פיתרון למתי שהבן אדם באמת חזק או עם מקל או משהו.תגיד לי אתה איזה פיתרון אתה נותן לי מול 2 חזקים ולא פראיירים עם הטקוואנדו?עדיף אז קרקע+מואי תאי מאשר רק עבודת רגליים לדעתי ולא שאני מזלזל בטקוואדנו אם אני ירצה לשפר עבודת רגליים אני ירוץ לטקוואנדו כי אצלכם היא הכי טובה אבל לא בהכרח הכי יעליה לקרב שמשתתף בו כל הגוף ואין מגנים וחוקים.ואני אישית מכל המכות שהספקתי לריב כל קרב ירד לקרקע פשוט כל אחד וגם כאלה שראיתי של חברה מול העיינים שלי כל קרב שלהם הגיע לקרקע ואפילו נשאר שמה אם אגרופים והכול.אז צריך לשלב הכול בישביל להיות כמה שיותר טוב אני חושב שאם בן אדם עושה גיוגיטסו ברזילאי+מואי תאי\אגרוף\קיקבוקס וכל אלה+ארניס\קאלי\אסקרימה\קרב מגע אז הוא בהחלט יכול להגן על עצמו ביעילות.לא חובה לעשות הכול בוות אחת אפשר לשלב גיוג'יטסו ומואי תאי ואחרי כמה זמן אם מתפנה לעשות עוד אומנות.וביכלל קרבות זירה אם מישהו רוצה לעלות זה אחד הדברים שחובה בישביל אומץ,נחישות רוח לחימה וכל זה זה ממש משפר לא חייבים כל החיים להתחרות אבל לנסות מזה קצת לא יזיק אני אישית רוצה להתחרות אם אני יגיע לרמה כזאת.

נערך לאחרונה ע"י ninjutsu בתאריך 05-09-2006 בשעה 00:15.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:56

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר