לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-01-2005, 19:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
המקורות הפתוחים שאפשר למצוא את התו"ל הזה הם מצבא ארה"ב
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "מאיפה התו"ל שאתה מצטט ממנו?"

שם צלף מוגדר כצלף-סייר
גם כאשר אני הייתי בחי"ר הצלף היה חלק מהרתק, אלא שכבר כחפ"ש ראיתי שהעסק פשוט לא דופק. צלף צריך להתרכז. כיפת רתק רעשנית, שבמלחמה גם תמשוך אש, אינה מקום טוב לירי מדוייק.
נוסף על כך, יכולת התצפית של הצלף היא שניה רק לאמצאים טרמיים של מחס"רים (אם יש בכלל) וזהו בזבוז לא לנצל כוח בעל חתימה נמוכה (בגלל קוטנו), עם יכולת תצפית טובה, לסיוע אש נטו. חלק מהקטנת החשיפה טמונה גם במינימום ירי של הצלף.
בקרב קיימת חשיבות עליונה למודיעין טקטי, יותר מאשר קנה יותר או קנה פחות.
מנסיוני, תו"ל זה הוא התו"ל המשתלם ביותר.
לצערי, לא הרבה מפקדים טורחים ללמוד את נושא הצליפה, והתוצאה מתבטאת בחשיבה כמו זו שנכתבה לעיל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2005, 23:55
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
עוד הוספה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "המקורות הפתוחים שאפשר למצוא את התו"ל הזה הם מצבא ארה"ב"

למקם צלף בכיפת רתק בעייתי מבחינת מה שאמרת , ובנוסף : לפעמים המרחק של כיפת רתק מהיעד מתחיל להיות טווח בעייתי לצלף שמתמקם עליו . ובנוסף , כוחות רתק בירי שלהם לפעמים פשוט "ממסכים" את המטרות בשביל הצלף , או את הצלף עצמו . במקרה כזה , לא חושב שיש בעייה לצלף להתקדם ביחד עם הכוח המסתער , ולתפוס עמדת ביינים איפשהו בין כיפת הרתק ליעד , או פשוט לתפוס עמדה מרוחקת על הכיפה (למשל באותו נ"ג , בעל מספר כיפות , בכיפה אחרת , קצת בריחוק מהרתק ) .
בקשר לתורת ארה"ב . SCOUT SNIPER הוא גם מובן של צלף-גשש , משהו שכבר נכנס לתורת צליפה נגדית (צלף גשש , המחפש צלף אוייב , תורה שבצה"ל היחס עליה הוא אפסי עד לא קיים) .
ישן 12-01-2005, 16:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

העניין הוא אחר.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "צלפים."

בשטח פתוח (וגם בשטח בנוי, בעיקר כפרי), בלוחמת חי"ר, כוח אמור לנוע עם משמר קדמי וחוד. המשמר הקדמי של פלוגות, וגדודים הוא בד"כ סד"כ הצלפים שלו, כאשר את המודיעין הטקטי מספק המחס"ר.
התמקמות הצלפים, כתוצאה מכך, תבוא כ-30 דקות עד שעה לפני הכוח העקרי, וכתוצאה מכך גם התנועה שלהם תחל מוקדם יותר.
הבעיה העיקרית של כוח חי"ר קטן - פלוגה - היא בחוסרו של כוח היכול לספק מודיעין בטווח ההתעניינות הפלוגתי או הגדודי הקרוב, שכן תפקידו של המחס"ר הוא לספק מודיעין בטווח ההתעניינות של המג"ד. תפקידה של מחלקת הפטרול (ובה גם הצלפים) לספק את המודיעין האמור, תוך סיוע אש מדוייק לכוח המתקדם.
לצערי, כל הנושא הזה הוא די רדום בצבא, בגלל חוסרו של "אבא" חזק, וגם כאשר ניסינו ל"העיר" אותו, נתקלנו בהתנגדות די קשה.

בא נתאר תרגיל פלוגה כפי שיכול להיות: פלוגה עם סיוע של צמד צלפים צריכה לתקוף יעד.
הצלפים נשלחים ראשונים, ולאחר 30 דקות שאר הפלוגה יוצאת.
הצלפים מתמקמים באגפי ציר ההתקפה, ומתחילים לשדר מודיעין, לא על קו המגע הראשוני, אלא בעיקר על יעדי העומק.
עם התמקמות הרתק, ופתיחה באש, הצלפים מתחילים לפגוע במטרות נבחרות. הפלוגה בינתיים תוקפת.
כאשר זה נעשה טוב, הצלפים לא נדרשים לדלג ולהחשף, והצורך בתצפית מפקדים (מסוכנת, ולא ריאלית, יש לומר) קטן למינימום.

אגב, הצלפים אבצה"ל אולי מיומנים בצלפיה, אבל צליפה בלבד. משיחותי עם רמ"ד הצלפים הנוכחי, אני מבין שהתסכול בנושא לא מוגבל רק אלי, אז אולי יש תקווה

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 12-01-2005 בשעה 17:00.
ישן 12-01-2005, 17:21
צלמית המשתמש של זעמן
  זעמן זעמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
משהו השתנה?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "העניין הוא אחר."

הפלוגה שולחת משמר קדמי? מה זה? שמעת על דילוגים?
תנועה של כוח בצה"ל (במצב קרב) היא תחת חיפוי הדדי ומדורג.
גם בשלב ההיסתערות יש חיפוי הדדי.
אתה מדבר על בלט"ם, גם במקרה הזה יעדיף המ"פ לשלוח מחלקה לתצפית.
אם הכוח יזהה מטרה ידווח ויהפוך לרתק (חוסך המון זמן) ואם יתקל יתן מענה טוב עד החבירה.

תחשוב על תנועה של 30 דקות לעמדה של שני אנשים שמישהו צופה בהם (האויב לא טיפש).
הם אבודים מראש גם אם הם צלפים מנוסים מברית המועצות לשעבר.
שלא לדבר על הנתק שיהיה בשטח בנוי.

30 דקות זה לא מספיק זמן לעלות ליעדים של צליפה בהחבה (שטח פתוח יום).
גם בלילה זה לוקח המון זמן.

ישן 12-01-2005, 17:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

אתה שוכח את נושא "אל היעד"
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "משהו השתנה?"

אתה הרי לא תדלג את ה-10-15 ק"מ של התנועה אל היעד, נכון? במקרה הטוב ביותר, הפלוגה תתחיל דילוגים בטווח 2 ק"מ. בד"כ זה נעשה בטווחים קצרים בהרבה. ומה עד אז? תנועה היא לא נושא סטרילי, היא דורשת מודיעין וחיפוי, סריקת צירים וגזרות התנועה ודורשת הקצאת משאבים רבים.
אין רלוונטיות לדילוגים בטווחים אלה, ואין רלוונטיות לצלף "על היעד".
איני מדבר על בלת"מים למיניהם, אני מדבר על הצורך שלך להגדיר מלכתחילה מהו היעד? מהו הקיפו? מהו הסד"כ היושב בו? מהי הערכותו?
מעבר לכך לדילוגים ומשמר קדמי יש מטרות שונות והם מבוצעים בשלבים שונים של הלחימה.
לצערי בתרגילים, מתנהגים כאילו הדבר כבר ידוע מראש - והדבר הכי גרוע הוא התווספות יעד נוסף. הדבר אינו נכון ואינו מקצועי. על הכוח התוקף לאסוף מודיעין רלוונטי לעצמו מכיוון שאף אחד לא יעשה זאת בשבילו! במקרה של פלוגה, הרי שבמקרה הטוב המחס"ר יגדיר את מרחב הערכות האויב הכללי בגזרתו, ותו לא! מהיכן המ"פ ישיג את המודיעין הספציפי הרלוונטי לו?

שנית - מדוע הנך חושב שהצלפים יהיו מתוצפתים? התמקמות באגף אינה בעייתית כמו הסתננות והסתננות מתוכננת היטב יכולה להצליח ומצליחה. הכל תלוי במקרה הספציפי של השטח הנתון. אני חולק על דעתך, ומנסיון שלי (באימונים) ונסיון קרבי של צבאות אחרים טקטיקה זו היא טקטיקה מוצלחת למדי. נושא הזמן הוא תמיד בעייתי, אבל מניסיוני הוא מספק. אל תשכח מדובר על 30 דקות פער תנועה. גם הפלוגה, עם הגעת לאיזור צריכה להתארגן, להתפצל, להעלות רתקים וכו' - לוקח המון זמן.

שלישית - צלפים בלש"ב.
נכון, לא רצוי שצלפים ינועו עצמאית בלש"ב אלא שתפקידם חשוב ביותר במעבר משטח פתוח לשטח בנוי (להזכירך, חטיבה 5 בג'נין עוכבה רבות בגלל חוסר תשומת לב לנושא), ולשם הם אמורים, ויכולים להגיע עצמאית, להתפרס, לתצפת ולסייע באש. בתוך השטח הבנוי הם יאלצו לפעול כחלק מהכוח, אבל יכולותיהם במצב זה מקוצצות מאוד, בגלל ההגבלות הנוצרות בהשתלבות כחלק מכוח דינמי.
ישן 12-01-2005, 21:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "אל היעד? באמת השתנו הדברים !"

תנועה מאובטחת של כל גודל מסגרת, ושל כל המסגרת הוא דבר איטי ביותר. לכן, כל מסגרת מפרישה מסגרות יעודיות - סיור, ומסגרות נוספות למען מאמץ האבטחה שלה, זאת על מנת שהכוח יוכל לנוע בנוחות ללא צורך במתח המבצעי של תנועה מבצעית.

יעד, לא תמיד נבחר בגלל מיקום אויב עליו, אלא בגלל חשיבות השטח - לדוגמה משולש טובלנו: מודיעין אויב עדכני, לא היה. היעד נבחר בגלל חשיבותו הטקטית.

אני מסכים שמודיעין צריך להגיע ממספר מקומות, אלא שלסמוך על הדרג מעליך הוא דרך טובה להוותר ללא מודיעין (החווה הסינית לדוגמא), לכן על המפקד להבטיח כי הוא יוצר לעצמו את המודיעין תוך שימוש בכוחותיו - לדוגמה - קלע סער הוא אמצעי נוסף שהמ"כ יכול לאסוף מודיעין בעזרתו. מיקום נכון של תצפיות וסיור לא מחייב המצאות בקו המגע, אלא ניתן גם לחדור קדימה - lets face it - הסיכוי שמ"פ יקבל כוחות איסוף מעבר לצלפים, הוא נמוך.

בנוגע לזמן, נסכים שלא להסכים.

ניסיוני האישי מתמצה בשנה וחצי (מבוזבזים) בהם ניסינו, בהנהגתו של אל"מ דרור ויינברג ז"ל, לשדרג את נושא הסיור בצה"ל. (מעבר להכשרת החי"ר שלי - מ"מ בגבעתי). כיום אני מ"פ מסייעת במילואים - אני מאמן את הצלפים שלי בדרך שהסברתי - התוצאות טובות מאוד.
ישן 13-01-2005, 06:30
צלמית המשתמש של זעמן
  זעמן זעמן אינו מחובר  

צר לי שאתה לא מסכים.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תנועה מאובטחת של כל גודל..."

אני מתפלא עליך.
יעד = המקום בא אתה רוצה להיות. ואין קשר להערכות האויב ופריסתו.

"תנועה מאובטחת של כל גודל מסגרת" תלוי לאן? מהי פריסת האויב ומיקומו(מודיעין!)?

"שלסמוך על הדרג מעליך". פשששש סחטין ! יש לך ביצים של שיש.
החווה הסינית היא דוגמה לא כל כך טובה. יש הטוענים כי הצנחנים נשלחו כפיתיון.
ובכלל התפיסה של צה"ל היתה זלזלנית כלפי האויב "נדפוק אותם מהר ואלגנטי" (כן בטח).
ועוד דבר מעניין המפות שהשתמשת בהם יוצרו ע"י המודיעין (בהם יש לך אמון?).

עכשיו בא נראה מה משקפת קטנה של נגיד 20/120 יכולה לחשוף בתנאי מלחמה.
אולי את קצהו של גדוד? אולי קצה של אוגדה? מה לפי דעתך?
בתצפיות כגון אלה נשלחים כוחות המרוכזים על יעדים וצירים מוגדרים מראש.
גם במקרים אלה אם המידע לא מוצלב לא תגיע למודיעין טוב (יש עוד כלי איסוף פרט למשקפת).

"הסיכוי שמ"פ יקבל כוחות איסוף" מה רע באחד הקצינים ומחלקה שלמה? אתה יודע לא כולם עולים לתצפית.

מעניין שאתה מתעקש בקשר לזמן. בניית עמדה המוסוות היטב (לתצפית) גוזל כרבע לילה (תלוי במיקום).

ישן 13-01-2005, 12:02
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני חוזר - ניסיוני בהפעלת..."

אין לי פוביה מהפעלת כוחות קטנים. אבל צמד צלפים במתאר של מלחמה כוללת זה כוח קטן מידי ללא שום אפשרות תגובה. צדקת שאמרת שצלף הוא חלק ממאמץ האבטחה, אבל רק ברמת הפלוגה, רמה שכבר בה מתחיל להטשטש הגבול בין אבטחה להחזקה וחלק גדול משיכותו של הצלף למאמץ האבטחה נובע מהטווח היעיל הגדול של נשקו.
לשייך צמד צלפים למאמץ אבטחה של מסגרת יותר גדולה, מצריך את שליחתם למרחק גדול הרבה יותר לאזור שבקרבת קו המגע עם האויב ואפילו אל מאחוריו. מה יכולת הצלפים להתמודד לבדם אם האיומים שיש באזור זה? מה אפשרויות החילוץ שלהם, מה אם הם נחשפים?
בנוסף התפיסה שצלף הוא כלי מודיעיני היא לא נכונה, צלף משמש לאיסוף מודיעין "על הדרך" וכמשימה רק בשלב שלפני הפתיחה באש.

ישן 13-01-2005, 13:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

ברשותכם, אשיב לשניכם יחד.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי דדון מוש שמתחילה ב "אין לי פוביה מהפעלת כוחות..."

נכון - שליטה בכוחות קטנים הוא דבר סבוך במיוחד, שדורש מאמץ רציני מצד הפיקוד, לא משנה מה רמתו. ובכל מסגרת, הפעלה של כוחות קטנים חודרים, דורשת הקצאה של חפ"ק. לכן, צלפים הפכו לחלק מהסד"כ הגדודי.
שנית, הפעלה של כוחות קטנים דורשת תיאום ואישור מול הרמה הממונה, הגדוד במקרה של פלוגה, כאשר בד"כ הגדוד הוא זה שמקצה חפ"ק וכוח חילוץ שעוסק בזאת (אל תשכחו, יש עוד מחס"ר, צלפים נוספים ואולי גם מחלקת פטרול שמבצעים פעילות איסוף ופטרול לטובת הגדוד).
נכון, המשימה מסוכנת ודורשת כוח מיומן, אך היא לא בלתי אפשרית, ובכלל רמת הסיכון כאן בטלה בשישים, לעומת הסיכון של צוותי פלס"ר לדוגמה (שהם לא יותר גדולים), ובניתוח הסיכונים יש לבנות את המשימה בצורה שתקטין אותם למינימום. הסיכון לכוח העיקרי, במידה ויכנס למלכודת אויב היא הרבה יותר גדולה, וכך גם שיעור האבידות. (ואני מחזיר אתכם לקרב בחווה הסינית - גדס"ר המילואים נכנס ללא צוותי הסיור שלו - הם נשארו בשטחי הכינוס, וגם איציק מרדכי סמך על המודיעין שנתנו לו).

מסובך? כן, מה לעשות, לחימה היא דבר מסובך מאוד. אבל תפקידו של מפקד הוא להכניס את כוחותיו ללחימה במצב הטוב ביותר שאפשר, וזה דורש מודיעין מדוייק.
אפשרי? בהחלט! כל מפקד שהחליט להשקיע בתחום הצליח לבצע זאת. הבעיה שנדרשת כאן הרבה למידה ואימון בשביל לקבל תוצאות, והדבר ניכר בעשרות תרגילי דו"צ (נכון זה לא לחימה) שנכחתי בהם, ובמספר מצומצם מאוד של קרבות במלחמות ישראל, בהם המפקדים השכילו להפעיל את הסיור שלהם נכון.

דדון - אני חושב שנאלץ לא להסכים בנושא. בראייתי, ומניסיוני (ונסיון העבר) מודיעין טקטי בזמן אמת, חשוב יותר ומשפיע יותר על תוצאות הקרב מאשר כל כדור (או 5) מדוייקים ככל שיהיו. הצליפה עצמה היא "בונוס" למפקד.

או....
זעמן, מתנצל, לא ראיתי את התגובה הנוספת שלך, אז הינה תגובתי:

יעד = המקום בא אתה רוצה להיות. ואין קשר להערכות האויב ופריסתו
אין קשר? ומה אם האויב פרוס 500 מטר לפני היעד שלך? איך תדע? כשהכדורים יתחילו לעוף? המארב על החטיבה המצרית ב-17 לאוקטובר היתה דוגמה קלאסית למה שקורה כאשר רצים על הציר, בלי לדעת מה יש עליו. באחד התרגילים במא"ט שחנכתי, חטיבה נשחקה ב-80% כי היא נכנסה כך למארב.

תנועה מאובטחת של כל גודל מסגרת" תלוי לאן? מהי פריסת האויב ומיקומו(מודיעין!)?
ומי יספק לך את המודיעין הנ"ל? רמה ממונה? גם למח"ט וגם לאוגדונר בעיות משלהם, ואמצעי איסוף מצומצמים, נראה לך שהם יתחילו לאסוף מודיעין בשבילך? המודיעין שלך היא בעיה שלך

"שלסמוך על הדרג מעליך". פשששש סחטין ! יש לך ביצים של שיש.
החווה הסינית היא דוגמה לא כל כך טובה. יש הטוענים כי הצנחנים נשלחו כפיתיון.
מה לעשות, עובדה - המח"ט נתן הערכת מודיעין שגויה, והמג"דים לא טרחו לאסוף מודיעין משלהם, פתיון או לא. אגב, זכור לך המקרה שבו נשלחה מסייעת של גדוד מסויים של חטיבה מסויימת לג'נין ב-2002. אתה יודע מאיזה שנה המפות שלהם היו? או כמה אחוז מהפלוגה קיבל רובה? או כמה מהם קיבלו ביגוד חם? או העובדה שלחטיבה היתה תצפית בזמן אמת וזה לא ירד למטה? (ואם תשאל מאיפה לי, אז בן דודי משרת בפלוגה, וקצין בפלוגת הטירונים שלי הוא קצין בפלוגה ההיא). ומה תגיד על מקרה קבר יוסף - החבר'ה "סמכו" שם על הפיקוד, מחסום המשטרה הבריטית. אלה רק מהשנים האחרונות. אני לא סומך. אני מוודא הכל אישית.
חוצמיזה, אישית, אין דבר שאני מתעב יותר מתרבות ה"סמוך".

עכשיו בא נראה מה משקפת קטנה של נגיד 20/120 יכולה לחשוף בתנאי מלחמה.
אולי את קצהו של גדוד? אולי קצה של אוגדה? מה לפי דעתך?
מנסיוני - ניתן גם לזהות תנועה גדודית ואף חטיבתית, החוכמה היא למקם נכון וחכם את התצפיות שלך ובהצלבה.

גם במקרים אלה אם המידע לא מוצלב לא תגיע למודיעין טוב (יש עוד כלי איסוף פרט למשקפת).
יכול להיות, אבל אין לגדוד, ולא לחטיבה משאבים אחרים, כמו GSR לדוגמה. והמזל"ט של האוגדה?תשכח ממנו הוא מחפש את העתודה, או הסיוע הארטילרי, או הלוגיסטיקה של חטיבת האויב, אין לא זמן לאסוף מודיעין בשביל כל מ"פ. נוסף על כך - זמן! אתה ראית כמה זמן לוקח למודיעין לעבור בצינורות מהחטיבה (לדוגמה) עד לפלוגה? המון - זה לא זמן אמת. לעומת זאת, ראיתי איך עירנות של תצפית מזהה נסיון כיתור של גדוד בזמן, ואיך חוסר יחס (הצלבה אמרת?) גורם לכך שהגדוד מכותר, ועכשיו כל האוגדה מתעסקת בקרב חילוץ של הגדוד במקום קרב ההתקפה המתוכנן.

המשך בתגובה הבאה...
ישן 13-01-2005, 13:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

המשך...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ברשותכם, אשיב לשניכם יחד."

"הסיכוי שמ"פ יקבל כוחות איסוף" מה רע באחד הקצינים ומחלקה שלמה? אתה יודע לא כולם עולים לתצפית.
רע מכיוון שהכוח הזה נגרע מהסד"כ הלוחם של הפלוגה, או שהפלוגה מתעכבת עד שהכוח יחבור - וזה אומר שאין כיסוי איסופי רציף. מעבר לכך, הקצאה של צלפים היא נדירה ולכן על המ"פ בכל זאת להקצות כוח אבל לא בסד"כ של מחלקה, אלא חוליה או שתיים,ובהנהגה של מש"ק מצוייד בקשר.

מעניין שאתה מתעקש בקשר לזמן. בניית עמדה המוסוות היטב (לתצפית) גוזל כרבע לילה (תלוי במיקום).
לא מדובר כאן על עמדות שהיה, זה לא לבנון, יחמ"מ או סיירת מטכ"ל. סיור טקטי בד"כ מדלג, ולכן העמדות שלו ארעיות לחלוטין. לצמד צלפים אין בעיה להתמודד עם זה, כולה שני אנשים. לצוות סיור, במיוחד רכוב, הבעיה מחריפה פי כמה. הפתרון הוא, כרגיל, שימוש בהסוואה אישית, ותפיסת עמדה בגזרה צרה ובהתאם לתנאי השטח.

שיהיה יום טוב לכם רבותי (מזמן לא נהנתי מדיון בנושא)!
ישן 13-01-2005, 13:48
צלמית המשתמש של זעמן
  זעמן זעמן אינו מחובר  

אתה נהנה ואני לא!
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "המשך..."

במקום ויכוח טוב זה הפך להתנצחות.

דוגמא:
יעד = המקום בא אתה רוצה להיות. ואין קשר להערכות האויב ופריסתו
אין קשר? ומה אם האויב פרוס 500 מטר לפני היעד שלך? איך תדע? כשהכדורים יתחילו לעוף? המארב על החטיבה המצרית ב-17 לאוקטובר היתה דוגמה קלאסית למה שקורה כאשר רצים על הציר, בלי לדעת מה יש עליו. באחד התרגילים במא"ט שחנכתי, חטיבה נשחקה ב-80% כי היא נכנסה כך למארב.

אין קשר לא אומר שאין לקחת בחשבון.

כשאני הבהרתי על יעד זה היה אחרי שאתה כתבת
יעד, לא תמיד נבחר בגלל מיקום אויב עליו, אלא בגלל חשיבות השטח - לדוגמה משולש טובלנו: מודיעין אויב עדכני, לא היה. היעד נבחר בגלל חשיבותו הטקטית.

אני מנסה להישאר ברמת הפלוגה ואתה עובר לאוגדה. חחחחה
בא נתחיל בקטן, מהתחלה.

ישן 13-01-2005, 15:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

מקשיב לפלס"ר שטוען שיש חיילים במעבר? :)
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "בוא ניקח קרב מההיסטוריה."

אני לא מכיר את תנאי השטח אבל באופן סכימטי:
במידה ומשימתי היא לאבטח את שני צידי המעבר - שולח את הצלפים בנתיב שונה משל הפלוגה (לדוגמה מחוץ ומעל למעבר) לעמדות המשקיפות על נקודות ספציפיות החשובות בעיני.
לאחר מכן מניע חוד סד"כ חוליה מוגברת , 1/3, 2/3 גובה~ מכל צד של המעבר, ומניע מחלקה מאחורי כל אחת. בעתודה נשארת מחלקה מינוס. הצלפים יגיעו לנקודות הקריטיות, רצוי בחיפוי הדדי, יכנסו לעמדה הצופה עליהן וידווחו בקשר. העסקה באש לפי אישור בלבד, או לפי הכרח.
חוליות החוד, יתקילו את האויב עם ההתקדמות, והמחלקות יבצעו את ההתקפה.
אוקיי?

אגב, היה עוזר אם היית נותן את התכנית הגדודית, שהרי אני עובד כחלק מהגדוד (או שהפעולה שלי היא מבודדת ממנו?)
ישן 13-01-2005, 16:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "מה יהיה? הפלס"ר עסוקים וזהו."

לאיזה עומק?
כמה שצריך, מקסימום 2-2.5 ק"מ
כמה צוותים?
כמה יש לי? צלפים הם לא אורגניים לפלוגה . עדיף שניים. אם רק אחד, אז צמד וחוליית חי"ר נוספת.

השטח חשוף! האם הם עוברים קו רכס?
קו רכס הוא לא אחיד. יש אוכפים וכיפות. אפשר להיות מאחורי קו רכס, אבל לתצפת דרך האוכף. גם בוואדי ישנם חריצים והתחתרויות לרוחב שמאפשרים כניסה לא בולטת. איך הצלפים עושים זאת? אני לא אומר להם, אני מנחה אותם לחפש את אותם אוכפים או חריצים.
אישית, בתרגילי סיור, הייתי מתצפת אחורה מגובה האוכף. כך אף אחד לא חושד בקיומך.

לפתוח ציר - מצטער, אם אין לי צוות הנדסה אני מודיע למג"ד שאני לא יכול לסלק מיקוש. מעבר לכך, פתיחת ציר משמעותה טיהור המעבר. פתיחת מיקוש היא משימה שונה, ובמצב הנוכחי גם משנית לטיהור.
גם את ההתקפה אני עושה מלמעלה, דרך האוכפים או החריצים.
ישן 13-01-2005, 16:27
צלמית המשתמש של זעמן
  זעמן זעמן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[b]לאיזה עומק?[/b] כמה שצריך,..."

לאיזה עומק?
כמה שצריך, מקסימום 2-2.5 ק"מ
30 דקות וללכת 1.5 בלי להתגלות (היה סרט על איזה חיזר עם שוונצנגר).

כמה צוותים?
כמה יש לי? צלפים הם לא אורגניים לפלוגה . עדיף שניים. אם רק אחד, אז צמד וחוליית חי"ר נוספת.
אם כך ? אז חמישה לוחמים ששלושה לא מיומנים בהליכה המהירה והשפופה כנ"ל.
הם יתגלו מהר מאוד לא?

לפתוח ציר - מצטער, אם אין לי צוות הנדסה אני מודיע למג"ד שאני לא יכול לסלק מיקוש. מעבר לכך, פתיחת ציר משמעותה טיהור המעבר. פתיחת מיקוש היא משימה שונה, ובמצב הנוכחי גם משנית לטיהור.
מתפלא עליך ! מחלקת הנדסה אלי ופתרת את הבעיה (קטנוני מצידך.חחחחה).

ישן 13-01-2005, 16:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "[b]לאיזה עומק? כמה שצריך,..."

30 דקות וללכת 1.5 בלי להתגלות (היה סרט על איזה חיזר עם שוונצנגר).

שטח? איפה אפשר מהר ואיפה לאט? אתה חושב שכל ההסתננות היא בשפיפה? מה יגידו הפלס"רים, אה?
זאת הסיבה שאתה שולח אותם בציר חיצוני
ולא תאמין, ניתן אפילו, שומו שמיים, לבצע הסתננות עם ג'יפים . בכל מקרה, אם אתה לא מקבל את סרגלי הזמנים האלה, אז נאלץ להשאר עם עמדותינו.

נ.ב. ממתי אתה הפכת להיות קטנוני? צק. צק.

אם כך ? אז חמישה לוחמים ששלושה לא מיומנים בהליכה המהירה והשפופה כנ"ל.
הם יתגלו מהר מאוד לא?
אם עשית את העבודה שלך בתור מ"פ (או מ"מ) החיילים שלך יודעים הסתננות טוב לפחות כמו הצלפים.

מתפלא עליך ! מחלקת הנדסה אלי ופתרת את הבעיה (קטנוני מצידך.חחחחה).
חשבתי שאמרת שהמג"ד לא משתף פעולה לא?

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 13-01-2005 בשעה 17:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:38

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר