לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2006, 19:56
  NightMonger NightMonger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.03
יחידת תצפיות לסיירת נח"ל מנוב 6

החל מנוב 6 ישנה יחידת איסוף מודיעין והכוונה בשטח ששיכת לפלסר שנקראת "פלת"צ"
הדרך להגיע ליחידה זו היא אך ורק דרך גיבוש יחטיות
יחידה זו עוסקת במל"מ בעיקר והכוונת כוחות בשטח בזמן הפעילות כיום קיים רק מחזור ראשון של יחידה זו ממחזור נוב 5 שמורכבת מאנשים שהגיעו לפלס"ר ומשם התמיינו ליחידה זו.
כמו כן יחידה זו הינה שייכת לפלגת צור בכל הנוגע לכך..
מסלול היחידה עוד לא ידוע לי ככה שאני לא יגיד סתם אבל רק ליידע את מתגיסי נוב 6 על היחידה שווה להגיע אליה ( מי שמתעניין בטכנולוגיות ואמצעים מהמתקדמים ) ומי שאוהב אתגרים ועבודה שוחקת

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2006, 12:32

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NightMonger שמתחילה ב "יחידת תצפיות לסיירת נח"ל מנוב 6"

תאמינו לי שיש לי מספיק חברים במוד"ש ששוחחתי איתם בעניין ...
לגבי איזה ציוד יש במוד"ש ? גם את זה אני יודע..
יצא לי לשוחח עם קצין במוד"ש על היחידה הזו והוא בעצמו אמר שמבחינת ציוד אין מה לעשות צוות יותר קטן תמיד יקבל ציוד יותר טוב כנ"ל לגביי מקצועיות וכושר..

אם זה קורס לוט"ר שהיחידה הזאת עוברת ובמוד"ש לא...
אם זה בחני כושר של ריצת 15 ק"מ

תאמין לי אני מכיר את הכוחות הרגליים של מוד"ש את "המוביל" וכל זה
ואני לא בא להתנשא על מוד"ש לרגע.. אין ספק שמוד"ש מספקים את הסחורה על הצד הטוב ביותר
אבל מה שאני כתבתי התכוון לכך שהעבודה של צוותי התצפיות של הפלסר הם יותר ספציפיים ועובדים כצוות אורגני החל מייום הגיוס ...
כמו כן יחידת התצפיות היעוד שלה הוא רק משימות שניתנות ליחידת האם ובגלל זה קיים נוה"ק ארוך יותר דבר המאפשר הצלחה גדולה יותר..

שוב... לרגע לא זלזלתי במוד"ש אין ספק שהוא חיל מקצועי ועושה את עבודתו אבל יחידת התצפיות ממוקצעת על דברים ספציפיים יותר

ישן 11-08-2006, 16:33
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NightMonger שמתחילה ב "יחידת תצפיות לסיירת נח"ל מנוב 6"

כבר הוכח כמה וכמה פעמים שצוותים רגליים של מוד"ש יותר מקצועיים מהצוות תצפית של נח"ל. דבר ראשון כי הוא נייד ולא רגלי, ובקושי יוצא לפעילות רגלית - הוא נמצא על זריז כל הזמן.

קשה לי מאוד להאמין שהם עוברים קורס לוטר התצפיתנים של הפלסר כי הם פשוט לא צריכים את זה.

וההוכחות הן שבפעילויות חטיבתיות תמיד מעדיפים צוותים של מפלוגה הרגלית מהצוות של פלס"ר נחל.
הם פחות טובים כי הם מכירים רק את הפלסר ורק פעילויות של הפלסר.
ובצה"ל יש קצת יותר סוגי פעילויות ממה שגדסר נחל עושים.
זה צוות חדש שעוד לא הוכיח את עצמו, וצריך לקחת איזה שנה שנתיים שיוכיח את עצמו.
חוץ מזה, שאם כבר אז אין להם ממש כבוד בפלסר, כי מבחינת הפלסר הם סתם תצפיתנים.

צוותים רגליים של מוד"ש ובמיוחד של ניצן קיימים שנים על גבי שנים ויודעים לעבוד עם כל היחידות בצה"ל, החל מגדודים, דרך יחס"רים, וכלה במגלן, דובדבן, שלדג, שייטת ועוד יחידות שעדיף לא לחשוף כאן.

בוא נגיד שהיה כמה וכמה פעילויות שעשינו עם יחס"ר נח"ל, והחטיבה העדיפה להשאיר את התצפיתנים שלהם באיזה מקום מעפן 8 ק"מ מג'נין בשביל בט"ש.

אין מה לעשות זה ידוע, מבחינת תצפית איסוף מודיעין ועוד...זה התפקיד של הצוותים רגליים של מוד"ש, והם עושים את זה הכי טוב.

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 11-08-2006, 17:59

כי הם עושים אותו דבר כמו הפלס"ר במצבים בהם יש חוסר בסד"כ

מין כח חירום כזה שבשעות הפעילות הרגילות מתעסק ביעודו ( תצפית ) אך תמיד בכוננות חרום לחבור לפלסר

ולגבי הצלפים : לא הנפצות ולא נעליים

בלי להתנשא : אני יודע הרבה ושאני אומר הרבה אני מתכוון לזה יותר ממך מה הולך ביחידה שלי...

והצלפים הם צלפים של יחידת התצפיות שיצאו ממנה לקורסים

יותר מזה ... חבר לצוות שיצא לקורס צלפים ממש לא ממזמן היה עם שתי חברה מהתצפיות

אז אני אומר לך שכן.. יש להם צלפים שיוצאים מהם ולא צלפים של הפלסר הרגיל...
העלו מסקנות שיחידת תצפיות צריכה לפחות שתי צלפים בכח שייתנו מענה מהיר לחיסול במידה וחשוד חמוש יתגלה..
אז אל תזרוק מילים לאוויר שבאמת אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Alex_b
מבחינה מקצועית בהכוונת כוחות יהיה קשה מאוד וכמו כן גם לגבי כל הדברים שסובבים סביב זה כמו הסוואה וניווט. .

על מה אתה מדבר ? ניווט ?
היחידה הזאת תצטרך לעשות מסכם צפון , דרום וקמ"ג מה אתה מדבר בכלל על ניווט אל תכניס את זה לוויכוח כי אתה תפסיד מראש החברה האלה הולכים לנווט 80 ק"מ משקלים ...
ושבועות הסוואה שונים שעל זה לא נפרט ... אתה בטח מבין למה

כמו כן הם עוברים קורס מו"ס ושבועות נוספים בנושאים שמכשירים אותם להכוונת כוחות ועוד דברים של אפרט עליהם
תאמין לי לא סתם הייתי מייח"צן תחברה האלה... היחידה הזו פתחה לנו כבר הרבה פעמים תאי שטח שלא הייתי מוכן להתקדם רגע אחד בלעדיהם באיזורים מסויימים

נערך לאחרונה ע"י NightMonger בתאריך 11-08-2006 בשעה 18:14.
ישן 11-08-2006, 20:05
  doco doco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.06
תגובה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "טוב אם אתה אומר אז כנראה אתה..."

שלום לכולם אני בא לצדד את הבחור מפלס"ר נח"ל.
הנני מ"כ בגדס"ר צנחנים.
לפני כשבועיים קם צוות חדש- העונה לכינוי "נץ צנחנים"
הצוות החדש הוא בהגדרתו צוות צלפים ותצפיות יעודי של הגדס"ר.
בתור מפקד אני יודע די הרבה על הצוות ואוכל לחשוף פרטים אודות הצוות ומסלול אז ככה-
הצוות הוא צוותי גדס"רי לכול דבר, זה אומר שהוא עושה כמעט את אותו מסלול של הגדס"ר, החל מנייוטים שבועות לו"ז,הסוואה, סדרות נהיגה וניוד, סבך בולדר וכו'.
אבל היעוד שלו הוא פשוט יעוד שונה, כלומר בעוד שהיעוד של הסיירת הוא סיור ולוט"ר (קורס מו"ס וקורס לוט"ר), בעוד היעוד של העורב הוא נ"ט (קורס כוונים), ובעוד היעוד של הח"ן הוא חבלה (קורס משקי חבלה).
היעוד של הנץ הוא פשוט, נכון הבנתם, צליפה ותצפית זה אומר, שבמקום הקורסים היעודים של היחידות הם הולכים לעבור קורס ייחודי של צליפה ותצפיות.
החבר'ה של הצליפה הולכים לעבור קורס של 10 שבועות שנבנה במיוחד בשבילהם, בתוספות שבועות הסוואה מיוחדים ויכולות עבודה בחוליות ובצמדים בודדים- דבר שעד היום לא נראה.
כמו כן הם כולים להתמקצע על M24, אחר כך על SR25 ולבסוף על צלפיה לטווח רחוק של מעל 1000 מטר ברובה מסוג רמנגטון שאינני ממש זוכר את המספר שלו.
כמו כן התצפיות הולכים לקבל אמצעים מיוחדים שלא נמצאים במוד"ש מעצם היותו של הגדס"ר יט"א (יחידה טקטית לאימות מוגבל).
המטרה ביחידה הזו היא בעיקר למען דבר אחד- רוצים להפוך את הגדס"ר עצמאי לכול דבר , תמו הימים שהגדס"ר יצתרך עזרה של יחידות אחרות (אולי חוץ מעוקץ).
כמו כן בתחום הצליפה הגדס"ר מאוד חלש וצריך להשתפר ולהפוך את הנושא למקצועי שכן- הצליפה היא מקצוע.
דבר נוסף בנושא הוא שבעתיד במסגרת יכולותו להיות עצמאי יפתחו כנראה צוות שמתמחה בפריצה חמה כדי לאפשר לגדס"ר להיות עצמאי ולא להשתמש ביחידת ביהלום.
המסלול הוא מסלול מאוד קשה הוא מסלול גדס"רי והם הולכים לסיים ביחד עם כול הגדס"ר בהר שרף.
היחידה היא יחידה חדשה לכול דבר הולכת להיות מאוד מקצועית ולקבל המון הקצאות שכן היא ת"פ מח"ט! המפקצים שם עובדים תחת פיקודי הישיר של המח"ט.
שיהיה בהצלחה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר