לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2006, 11:21
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
החלטה קשה, צריך עזרה

שלום לכולם, אני מתלבט בין הקונג פו לינג פו לקראטה גוג'ו ריו...

הקונג פו: http://www.lingpo.info/

הקראטה: http://karateisrael.co.il/home.php

עברתי בתפוז גם על איך לבחור מקום ואומנות הלחימה שמתאימה לי אך זה לא עזר, אפילו עשיתי טבלה והשוואתי את הקראטה לקונג פו ואני לא יודע עדיין מה לבחור!

מהשיעורי הניסיון שהייתי במקומות אני יכול לומר לכם שהקראטה מחשל מאוד, עם קרבות מגע מלא ממש...
ובקונג פו את הבעיטות ואת הקבוצה בגילי כי בקראטה שם כולם מבוגרים (דבר שאמור להיות טוב, כי במציאות תמיד יהיה מישהו יותר חזק, יותר גדול...)

ההחלטה קשה מאוד, אני צריך שתעזרו לי להחליט, בשני המקומות יש דברים שמושכים אותי יותר ודברים שמושכים אותי פחות...

עוד שאלה קטנה, בקונג פו ראיתי שאין לבוש אחיד לכולם, הכוונה היא שאין חליפות קונג פו וחגורות, כל אחד מביא מהבית בגדים רגילים, אז רציתי לדעת למה זה כך ואיך עולים ברמה (חגורה)?
חזרה לפורום
ישן 12-08-2006, 16:04
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
ארשום לכם כמה היבטים מהטבלאות שעשיתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "החלטה קשה, צריך עזרה"

למשל:

מהטבלה של המאפיינים שחשובים שיהיו לי באומנות ובמקום:

1. גילים - בגילי ומבוגרים ממני
2. מסורתיות - חשוב מאוד
3. מגע מלא - מוכן אך שיהיה בטיחותי
4.נפילות והטלות- לא מעניין
5.עדיפות לאיברי גוף - רגליים בעיקר, גמישות ברגלים וגם ידים
6. כושר - כן ושיכלול גמישות
7.תחרויות וכלי נשק (הכנסתי בשורה כי זה סתם מאריך...) - לא מעניין
8.אסתטיקה (של התרגילים, שיהיה יפה וגם אומנות יפה בכללי) - חשוב מאוד
9.זמן עד שהלחימה תיהיה שימושית - 3 שנים ואף יותר (פשוט אני בן 15 ויש 3 שנים עד הצבא ואני לא חושב שבצבא יהיה לי זמן...)

משהו שמטריד אותי זה שבקראטה ראיתי שעובדים עם הרגליים אך לא כמו בקונג פו, הכוונה שלי היא שבקונג פו בשני השיעורים שהייתי פיתחתי גמישות ברגליים בלתי יאומנת! וגם למדתי בעיטות חדשות ומגניבות! אולי גם השני שיעורים בקראטה עשו משהו אך זה פשוט מדהים הגמישות ברגליים!
בקראטה אני רואה עבודת ידיים חזקה מאוד וטובה ומחשלת מאוד, אך גם חשובה לי עבודת הרגליים.
בקראטה ראיתי קרבות מגע מלא בשני שיעורי הניסיון שהייתי ממש מחשלים, אפילו נלחמתי נגד מישהו בן 40 שבקרב נגדו ניסיתי להפילו אך ללא הצלחה והוא הפיל אותי בקלי קלות חח אבל נתתי לו כמה מכות טובות לבטן (היה קצת מלא) והגנות גם.
בקונג פו ראיתי קרבות אך לא בדיוק מגע מלא, חלש יותר, פחות מחשל, אך לומדים שם טכניקות וטריקים לניצחון הקרב ללא כל כוח, שזה דבר חשוב ביותר, פלוס בעיטות מגניבות!
ממש מעצבן כי שני המקומות יפים בדברים שונים...
חבל שבסוף צריך לבחור רק אחד (אנני מוכן להתאמן בשני מקומות).

max-max, איפה אתה לומד את הגוג'ו ריו? אני מראשון
חזרה לפורום
ישן 13-08-2006, 10:57
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
ת'אמת אני דיי מבין אותך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "תראה ניר"

יש לך הזדמות ללמוד שתי אומנויות לחימה מאוד מעניינות עם מורים ברמה גבוהה, ואתה צריך לבחור מה שאתה הכי מתחבר אליו... תראה אין שיטה מושלמת אתה תצטרך להתפשר על משהו אחד לטובת אחר, וזה באמת החלטה קשה, לדעתי אתה צריך לחשוב מה יותר חשוב לך מבין האומנויות האלו וזה יעזור לך לבחור... אולי אם תשתתף בעוד שיעורי ניסיון בשני האומנויות לחימה האלו זה יעזור לך...

אם הבחירה הייתה שלי אני חושב שהייתי הולך על הקונג פו, בגלל הבעיטות והייתי מתפשר על מהירות הלימוד, שזה בא עם הזמן, ואל תחשוב שזה צריך לקחת כל כך הרבה זמן אחרי הכל סגנון זה נועד ללחימה ולא כמו סגנונות קונג פו אחרים שבהם באמת יקח שנים (כמו טאי צ'י, ועוד סגנונות רכים). אבל ההחלטה היא שלך ואתה צריך לחשוב מה הכי טוב בשבילך...

חזרה לפורום
ישן 14-08-2006, 18:24
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
תרומתי הצנועה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "החלטה קשה, צריך עזרה"

תמיד כל נושא אמנויות הלחימה סיקרן ועניין אותי!
זמן מה לפני גיוסי לצה"ל (וזו היתה מבחינתי טעות) החלטתי להכנס לתחום ולנסות בעצמי , לציין שבאותן שנים התחום היה קצת פחות נפוץ כמו היום (היו לא מעט מועדוני ג'ודו, כמה סגנונות של קראטה , היה אגרוף תאילנדי ומעבר לכך כדי ללמוד ג'יוג'יטסו, טקוואנדו קונג פו וסגנונות נוספים היית ממש צריך להתאמץ ולחפש מועדונים/מאמנים מתאימים !

מכל הסגנונות הללו מלחתחילה מצא חן בעיני הקונג פו !!!

ניסיתי/התנסתי קצת באיגרוף תאילנדי (ב"אקדמיה" של ריצ'ארד רצ'קוף האגדי) אך תמיד סיקרן אותי ומשך אותי יותר הקונג פו מאשר כל הסגנונות/שיטות האחרות.
די היה בלראות אותו מבצע את התנועות ומאמן כדי לדעת שאת זה אני רוצה!

השילוב שבין אמנות לחימה לתנועות היפיפיות, השילוב שבין עצמה לאסטטיות ועדינות, החכמה שמאחורי התנועות , החישול הגמישות הכל........
וכן - אפילו מדי האימון (השחורים) שהיו שונים מכל השאר...

קונג פו למדתי לבסוף אצל מאמן אחר (אשר שלומוביץ היה שמו, בחור דתי, עולה חדש ובודד מברזיל שבא כדי להתגייס לצה"ל)...
האימון האחרון שלי איתו היה ב 17.8.86 כשב 18.8 היה יום גיוסי לצה"ל!

ומאז לא התראינו לצערי הגדול. הוא פשוט נעלם לי .....

אחרי השחרור האימונים כל כך חסרו לי וניסיתי והתאמנתי בעוד מס' מקומות ומאמנים אך בשלב מסויים עברתי כבר רק לאימוני כח ומשקולות...

בקיצר מה שניסיתי להסביר לך - קונג פו זו לא רק אמנות לחימה קונג פו זה אורח חיים !

אני יודע ובטוח שאנשי הקראטה או השיטות האחרות כאן יטענו כי גם עבורם מדובר באורך חיים וזה לגיטימי אך שוב... זה מה שאני חושב וזו דעתי!

מכאן אני מקווה ומאחל לך שתבחר את הבחירה הנכונה ביותר עבורך ושתתמיד כמה שיותר.

לבני.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:42

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר