לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2006, 16:04
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
גם דבריך אינם משקפים עובדות הסטוריות מוסכמות...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "ידע היסטורי? מלחמת לבנון..."

מעניין האם מנקודת מבטך כמעופף הוא (=רא"ל חלוץ) ראוי או לא ראוי?

בחוכמה שלאחר מעשה, נראה לי שבמלחמת
הברירה הנוכחית (- בדיעבד - עפ"י התוצאות עד כה - שניתן היה להשיגם בתהליך מדיני, ללא 4000 קטיושות על צפון המדינה, מספר הנפגעים הגבוה והנזק הרב לרכוש ולכלכלה), האחריות לכשלים אמורה להתחלק בין ההנהגה המדינית לפיקוד הצבא. חומרה מיוחדת אני רואה בהרחבת הפעילות הקרקעית ומבצע "ההסקה המפואר" לאחר שהוחלט כבר על הפסקת האש והמחיר הכבד והמיותר שזה עלה.
הפרת החיסיון הבנקאי של הרמטכ"ל היא חמורה, אך אין בכך מלהפחית מהכשל המוסרי (ואולי גם המשפטי) של התנהגותו בנושא. מי שעקב אחר התנהלותו בשנה וחצי האחרונות לא אמור להיות מופתע מהגילוי השערוריתי האחרון...

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2006, 16:13
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "גם דבריך אינם משקפים עובדות הסטוריות מוסכמות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ichpatli
מעניין האם מנקודת מבטך כמעופף הוא (=רא"ל חלוץ) ראוי או לא ראוי?

בחוכמה שלאחר מעשה, נראה לי שבמלחמת
הברירה הנוכחית (- בדיעבד - עפ"י התוצאות עד כה - שניתן היה להשיגם בתהליך מדיני, ללא 4000 קטיושות על צפון המדינה, מספר הנפגעים הגבוה והנזק הרב לרכוש ולכלכלה), האחריות לכשלים אמורה להתחלק בין ההנהגה המדינית לפיקוד הצבא. חומרה מיוחדת אני רואה בהרחבת הפעילות הקרקעית ומבצע "ההסקה המפואר" לאחר שהוחלט כבר על הפסקת האש והמחיר הכבד והמיותר שזה עלה.
הפרת החיסיון הבנקאי של הרמטכ"ל היא חמורה, אך אין בכך מלהפחית מהכשל המוסרי (ואולי גם המשפטי) של התנהגותו בנושא. מי שעקב אחר התנהלותו בשנה וחצי האחרונות לא אמור להיות מופתע מהגילוי השערוריתי האחרון...

כשיסתיים התחקיר אתה תשמע את דעתי, אם השמועות נכונות אז יאלץ לתת את הדרגות. הבעיה אצלנו זה שהרבה פעמים מתבססים על שמועות במקום על מחקר רציני.. במחקר רציני יכול להיות שיתגלה שהטעויות שנעשו הן בתחום הסביר. נחכה ונראה.
לגבי משפט הסיום ומשפט הפתיחה שלך, אני יכול רק לציין שנקודת מבטי כמעופף הינה פחות משוחדת מנקודת מבטך ככתום, לפחות בכל הנוגע לרמטכ"ל..
אמיל.

ישן 16-08-2006, 01:14
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אז חבל שנלחמו
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי kfir_z שמתחילה ב "יש מלחמה שיש בה מנצחים?"

א. חבל שהאמריקאים והבריטים (וגם הרוסים, בסופו של דבר) השקיעו מליוני הרוגים בחיסולם של הרייך השלישי והאימפריה היפאנית.
מחיר מיותר לכל הדעות. היה עדיף לוותר על המלחמה (שכידוע, אין בה מנצחים) ולהגיע לשלום עם גרמניה הנאצית. כמובן שלא אני ולא אתה היינו יושבים פה היום וכותבים, אבל למה להיתפס לקטנות...

ב. חבל שהישוב היהודי הקטן בארץ ישראל החליט בטיפשותו כי רבה להתנגד לצבאות ערב, שבאו לשחרר את הארץ. 6000 יהודים נהרגו ללא כל סיבה טובה (כי, כידוע, במלחמות אין מנצחים). שוב, לא אני ולא אתה היינו יושבים פה היום וכותבים, אבל שוב אני נתפס לקטנות...

ג. עוד שתי מלחמות מיותרות: מלחמת ששת הימים ויום כיפור. היה הרבה יותר פשוט להיכנע מראש, ולא להיגרר למלחמה (שבה, כידוע, אין מנצחים). אבל אז אני ואתה לא היינו... טוב, אתה כבר יודע את ההמשך...

אפשר להוסיף לרשימה את מלחמת קוריאה (לעצור את הקומוניסטים? מה פתאום??), את "חומת מגן" (למנוע רצח יהודים? השתגעת?), את מלחמת צ'צ'ניה (מה איכפת לרוסים אם הצ'צ'נים מקימים מדינת טרור?) והרשימה היא ארוכה.
ובדיוק על כך בונים אויבי האנושות. על כך שנאמין לסיסמאות הפציפיסטיות ונפסיק להגן על עצמנו.
הם מחכים ליום שבו נכתת את חרבותינו לאתים ונפריח יוני שלום - באותו יום הם ינצחו אותנו.
מתאים לך לחיות (אם בכלל תחיה) כד'ימי ברודנות איסלאמית?
זה העתיד שאתה מאחל לילדיך ונכדיך?

בינתיים, אני ממליץ לך לקרוא את הסיפור הקצר הבא:
http://www.dansimmons.com/news/message/2006_04.htm
אולי תבין משהו.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 16-08-2006, 16:39
צלמית המשתמש של yechielm
  yechielm yechielm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.12.05
יצא גם יצא משהו
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי kfir_z שמתחילה ב "פששש, הלכת רחוק....."

יצא שהחיזבאללה חטף מכה אויומה. אני מאמין לדיווחי צה"ל לגבי היקף האבידות בקרב החיזבאללה. אמנם כלפי חוץ הם "משחקים אותה" כאילו יאללה בואו נראה אותכם גברים...
עובדה זאת נותנת לנו זמן להתארגנות והפקת לקחים עד הסיבוב הבא

יצא שהכלים הסודיים של החיזבאללה נחשפו לפחות ברובם.
גם עובדה זאת נותנת לנו זמן להתארגנות והפקת לקחים. זיהוי נקודות התורפה שלנו ומציאת פתרונות.

יצא שהעולם המערבי בעיקר וגם הערבי הבין מי זה ההיטלרניזד, מה הוא זומם ומה היכולות שלו.
אני מאוד מקווה שבאיזה שהוא חמ"ל מתכננים כעת את סופו של הפסיכופט הזה. אני גם מקווה שמישהו באירן חושב לעשות משהו בנידון לפני שהוא מוריד את המדינה ההיא ביגון עמוק עמוק שאולה.

יצא שהעולם ראה כשהמלחמה צודקת אנחנו מתחרפנים ומסוגלים להרוס מדינה בצורה יסודית למדי.
אותה מדינה, לבנון, לא תרצה שההצגה הזו תחזור ויתכן שלפחות בזמן הקצר תנסה להרחיק את החיזבאללה מהגבול.

בקיצור, זו לא הייתה מלחמת שווא.

נערך לאחרונה ע"י yechielm בתאריך 16-08-2006 בשעה 16:43.
ישן 16-08-2006, 19:42
צלמית המשתמש של yechielm

כפיר שלום!
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי kfir_z שמתחילה ב "אף אחד לא ירחיק את חיזבאללה מהגבול,"

כפיר, אני לא "אקרא" לך באף שם פרט לכפיר!

אתה יכול להיות ימני, שמאלי, צהוב, ירוק, שחור או לבן. אתה יכול לאהוב ערבים ולפחד וגם להיות נאיבי וזה מותר וחוקי. אני אכבד אותך "למרות" הכל. אני "אתחיל לדאוג" אם תשנא. אחמיניג'אד שונא ואני מודה ומתוודה שאותו יש לי קושי לחבב.
ולעניינינו:
למרות שההכרעה במלחמה זאת לא הייתה חד משמעית כפי שהורגלנו, אני מאמין שהמכה שחטפו לבנון והחיזבאללה תגרום להם לחשוב טוב טוב אם להכנס להרפתקה נוספת. על פני השטח הם נראים חוגגים וצוהלים, אבל על זה נאמר... עוד נצחון כזה ואבדנו.
גם מנאומו של אסאד אתה יכול ללמוד שהוא לא בדיוק מתלהב להצטרף לשורת הלוחמים. הוא הוריש את זה לדורות הבאים, והוא יודע למה...

ישן 15-08-2006, 15:47
צלמית המשתמש של DolphinBoy
  DolphinBoy DolphinBoy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
זו הסיבה שאסור לתרום למדינה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי onlytrue שמתחילה ב "walla-בכירים במטכ"ל: חלוץ יהיה חייב להתפטר"

אז מה אם הבן אדם שירת את המדינה 30 שנה,
בוא נתלה אותו בככר העיר כי עשה שיחת טלפון למכור כמה מניות,
כמה זמן לוקחת פעולה כזו 10 דקות? רבע שעה?

אה, אז זה לא בגלל האקט, אלא הסמליות?
מה? בגלל שהוא התמנה לרמטכ"ל הוא חדל מלהיות אדם?
אדם שכמו כולנו יש לו השקעות, חסכונות חשבון בנק...

במה שונה פעולה זו, מללכת להפקיד צ'ק?
על מה כל מחול השדים המשוגע שנהיה פה, אני לא מבין?

האמת, אני כן מבין
זה כנראה בא בזמן טוב לכמה אנשים,
אנשים שמחפשים את השעיר לעזאזל בכשלון של ההנהגה העלובה שלנו,
ואם זה עבד כל כך יפה עם דדו למה לא עם חלוץ - אז מה אם זה קטנוני,
נתקשר לעיתונאים הנכונים, ניתן לאיזה פרה שמנה עם זמן פנוי לקנטר על זה,
ובוא ניקח את האיש הזה שנתן את חייו למדינה ונשליך אותו לפח.

אחרי זה ובמיוחד אחרי מה שהם קראו לו מלחמה,
ואני קראתי לו משחקי קקה על חשבון דמם של החיילים,
אני את הילדים שיהיו לי לא אשלח לצבא הזה של המדינה הזו,
וגם היום מי שמתגייס פשוט פרייאר, זו מדינה אוכלת יושביה מלאה בציניקנים כפוי טובה וסרוחים.

וחלוץ, חלוץ כמיטב הטייסים ימשיך להיות פוקר פייס וישים זין על כולם...

ישן 15-08-2006, 21:28
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
יש טעם נפגם לכאורה בכך שניצל מידע שכנראה היה לו לפני שהתפרסם לציבור הרחב
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי DolphinBoy שמתחילה ב "זו הסיבה שאסור לתרום למדינה"

ואכן יש הפרש זמן די גדול בין חטיפת החיילים ועד לפרסום רשמי על כך בכלי התקשורת הישראלים.

אולם יש לקחת בחשבון את העובדה שבעידן התקשורת הגלובאלית, פרסומים בנושא זה היו כבר מהבוקר והמידע היה פרוש לציבור הרחב.

זה מעשה שיש בו טעם נפגם, אבל בהחלט לא מצדיק את העליהום שעושים על חלוץ, מבלי להכנס לסוגיה האם הוא ניהל (או יותר נכון, מנהל. עד אשר החיילים שלנו לא חוזרים בשלום הביתה המלחמה לא נגמרה) את הלחימה בצפון.

זה מריח כמו שיתוף פעולה נדיר בין השמאל הקיצוני ששונא את חלוץ בגלל הלחימה בצפון ובין חלקים מהימין אשר שונאים אותו בגלל ההתנתקות.
ישן 16-08-2006, 00:28
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
בקשר לדבר הראשון
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי rany שמתחילה ב "העם היהודי אוהב גיבורים מתים ."

אתה צודק, אבל זה בכלל לא קשור, אלא אם כן אתה מתכונן לפצפץ את חלוץ כדי לעשות לו טוב מבחינת דעת קהל=)

ובקשר לדבר השני...מה רע בזה?...אתה לא קולט שהוא ידע על זה לפני שזה פורסם לתקשורת...הוא מכר את המניות במחיר מלא כל עוד ערכן לא ירד...זה לא מוסרי. זו הסיבה שיש הגבלות מאוד קשות על רכישת ומכירת מניות לבעלי מידע פנימי אודות החברה שהמנייה שלה. בסופו של דבר חלוץ דאג קודם כל לכסות את התחת שלו לפני שכולם נשרפים...99% מהאנשים, אם היו במקומו של חלוץ, היו עושים אותו הדבר. אבל חלוץ הוא איש צבא, אדם שאמור להיות בעל כבוד ובעל מוסר, ולא להתנהג בצורה בצורה נבזית שכזאת...חוץ מזה שלמעשים שלו היו השלכות חמורות גם כן. ברגע שמכר חלוץ את המניות שלו, כנראה "המליצו" למשקיעים הכבדים למשוך את הכסף גם...ככה שאנשים רגילים איבדו מכספם, בעוד שחלוץ והתותחים הכבדים של הבורסא לא הפסידו כלום.
ישן 15-08-2006, 16:43
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
הרבה אנשים משכמם ומעלה יש לנו, לא כולם נכשלו במלחמה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Flying-Wing שמתחילה ב "לאן הגענו?"

וחלוץ נכשל, לצערי (זה ממש לא משמח אותי, בלי קשר לדעתי האישית עליו, שאינה דומה לדעתך). הצבא לא היה מוכן, בודאי לא ברמה הפיקודית, ולמרות שאצלנו לא מקובל לקחת אחריות באופן אישי אלא להטיל אותה על אחרים (מה שחלוץ עשה בכשרון לא מבוטל בפיקוד הצפון, צעד מחפיר לדעתי) - מישהו חייב להיות אחראי בדרג הפיקודי - בלי להכנס לדרג המדיני - לעניין.

חלוץ היה סגן רמטכ"ל קדנציה, ומזה כמעט שנתיים, כמדומני, הוא רמטכ"ל. היו טעויות בהפעלת הכוחות, שזה דבר שיכול לקרות - אף אחד לא חסין מטעויות ודאי בעת קרב - אבל היו גם כשלונות חמורים הרבה יותר, כמו כל מה שהוביל לקרבות (החטיפה בדרום, החטיפה בצפון שלא לדבר על הירי על הסטי"ל) דברים המשקפים שורה של בעיות ברמות שונות ובגזרות רחוקות זו מזו, עד כדי כך שיכול להיות להן רק אחראי אחד, וזה בכלל לא רלוונטי אם הוא טייס או אסטרונאוט. אני מרשה לעצמי להניח שטייס יותר אינטלקטואל וסקרן וטורח להתעניין בפרטים (דבר שאני, למשל, חלש בו מאוד ולכן יש להבין שאינני מגנה אלא רק מציין מה שנראה לי כעובדות) היה מצליח להיות רמטכ"ל טוב יותר, כולל הפעלת כוחות משולבים ויכולת להפיק יותר מהפיקוד.

בגלל כשלונו זה הוא צריך ללכת הביתה, בגלל שהוא סמל לא מוצלח למלחמה לא מוצלחת, בגלל שלא ידע לשים דרגות על השולחן (כפי שעזר ויצמן, למשל, ידע לעשות) מול החלטה מדינית שערורייתית - הפסקת האש - וזה בלי שאני נכנס לשאלות ערכיות כמו מוכנות הצבא לפינוי השחצני אשתקד (מדים, כובעים, ערי אוהלים, ציוד נוצץ - חבל שלמילואים שנלחמו בלבנון עד אתמול לא היה כלום מכל זה. מסתבר שנגד ערבים קשה יותר להתארגן) מול המוכנות הנמוכה שלו היום; כמו עניין המניות, שאמנם עשה חלוץ מה שזכותו לעשות - אבל אני הייתי מעדיף להפסיד כסף ולא לשדר פאניקה, כרמטכ"ל; כמו עניין התייחסותו המחפירה לחייליו מההתיישבות ומהמכינות, אלה שהקריבו במערכה הנוכחית בלי קשר ליחס אליהם; בלי להכנס לידיעה מ"טיים" אודות האפשרות לקנות מ\פצצות מכסחות בונקרים שנדחו, כנטען, על ידיו (אולי איל יודע יותר עד כמה טענה זו רלוונטית או לא); וכמובן - בלי להתייחס לשאלת היותו מחיל האויר, כי כפי שכתבתי למעלה - אני לא בטוח שזה רלוונטי ושזו הסיבה לכשלון. היו לנו לא מעט גנרלים נפלים שבאו מהיבשה ועשו בושות לא פחות ממנו.

בשורה התחתונה - עובדה היא שהכוחות בשטח, בדרג הלוחם, ניצחו בכל קרב בו השתתפו, ובכל זאת המערכה לא הסתיימה בנצחון. זה אומר שישנם אחראים לכך בדרג גבוה יותר - בעיני זהו דרג הפיקוד העליון והדרג המדיני, ואני אשמח מאוד לראות אותם הולכים הביתה בקרוב.

משכמו ומעלה או לא - זו לא השאלה. אם "משכמו ומעלה" אחד נכשל, ילך בבקשה לביתו ונביא "משכמו ומעלה" אחר במקומו. יש לנו מספיק כאלה.

אליהו
ישן 15-08-2006, 18:25
  lea10 lea10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
צילום חלוץ גם רמטכ"ל בשנה הבאה חבל"ז - מסכנים המתאמצים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי onlytrue שמתחילה ב "walla-בכירים במטכ"ל: חלוץ יהיה חייב להתפטר"

זה שמעריב כועס על חלוץ בגלל שלא נתן להם מה שנתן לרשתות אחרות לא הופך אותם לצודקים.
חקירה פלילית נגד גנב המידע בבנק לאומי צריכה להפתח
חלוץ לא שלח את בנו הטייס לחו"ל
לעצם העניין
כאן אי מייל שהופץ באחת באחת מהיחידות הסודיות של קהילת המודיעין שלשום
השמטתי את התפוצה של המקבלים והשולחים

אין לראות בפרסום תוכן האימייל כאימות לתוכנו
כל המסתמך על תוכנו עושה זאת על אחריותו בלבד.

אחרי האימייל יש לראות את הפקס שיצא לרוטר באותו תאריך
הכל בקישור

http://www.4law.co.il/L532.html

http://www.4law.co.il/nrg2.jpg

לסיום מעריב בשירות החיזבללה בפרשת בעל בק

http://www.4law.co.il/leb1.html

Hizbollah Psysop in Israeli Mass Media

HISBOLLA PSYCHOLOGISCHE KRIEGSFÜHRUNG IN DER ISRAELISCHEN ZEITUNG Internet edition front page headlines of Israeli Maariv newspaper says (under left picture) Hizbollah:"IDf Troops Surrounded" in August 2 , 2006 ' 3 hours after IDF troops are back from the Baalbeck Raid & 2 hours after IDF press release on the Raid.Under the right picture tittle says:3 IDF troops killed in Lebanon activity - 2/8/06 0630 local time

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.4law.co.il/leb7.jpg]
ישן 15-08-2006, 18:34
צלמית המשתמש של yechielm

חדירה פושעת לתחום הפרט

איש הבנק שהדליף את המידע על חשבון הבנק של הרמטכ"ל לעיתונות, צריך לעוף מהבנק בנוסף לישיבה בבית כלא לתקופה כואבת.
את העיתונאי החצוף שכתב על כך בעיתונות וחשב להרוויח בזכות "זכות הציבור לדעת" ושכח לחלוטין "מצנעת הפרט", צריך לפטר מהעיתון ולא לקבל אותו לעבודה בשום עיתון אחר.
הרמטכ"ל חלוץ הוא איש יקר ומוכשר מאין כמותו. נכס לאומי לכל דבר וכל פגיעה בו היא כפיות טובה ממדרגה ראשונה. איש שסיכן את חייו והקדיש אותם למדינה ואין בכך משום הפיכתו לרכוש המדינה!!!
כל הפרשייה הזו היא עוד ביזיון תקשורתי בהמשך למחדלי התקשורת במלחמה הזו!!
ישן 15-08-2006, 18:59

חבל שאתם לא מתייחסים לעניין
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי yechielm שמתחילה ב "חדירה פושעת לתחום הפרט"

חלוץ יכול להיות ישר ויקר מאין כמוהו (לי אישית יש ספקות בנוגע לחלק מתכונות האופי שלו, אבל אף אחד לא מושלם) ומן הסתם לא שלח את הבן שלו לחו"ל (לא שמעתי את השמועה הזו בכלל) - לא משנה שבנו טייס תובלה ולא טייס קרב או מסוק, שמטבע הדברים נמצאים הרבה יותר בחזית - ואני מוכן גם לקבל שלא רלוונטית העובדה שמכר את מניותיו באמצע משבר החטופים וההכנות למתקפת צה"ל. כל זה לא שייך - מה ששייך זו העובדה שהמערכה נוהלה רע, ומה שקדם לה (כולל המוכנות) הוא בגדר של מחדל. אצלי בראש יש אחראי אולטימטיבי (אם כי לא יחיד) למצב כזה, שמו בישראל רמטכ"ל. תפסיקו לספר כמה הוא חברה'מן ואם יש לכם משהו ענייני להגיד על כמה הוא כן היה בסדר בחודש האחרון ובחודשים/שנים שקדמו לו - תגידו.

בחורים על הכיפאק אפשר למצוא גם במדורות ל"ג בעומר. מרמטכ"לים במדינה הזאת מצפים לקצת יותר.

אליהו
ישן 15-08-2006, 19:14

שוב - זה לא רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי yechielm שמתחילה ב "חדירה לתחום הפרט - לא ולא!!!"

על האיש להתייצב מול בדיקה ולתת את הדין לא על המניות שמכר, אלא על התפקוד לפני ובמהלך המלחמה. חבל שלזה אתם לא מתייחסים, זו הנקודה האמיתית. אמרתי שלוא הייתי הוא, לא הייתי מוכר את המניות והייתי מוכן להפסיד כסף בשם העקרון, אבל זה לא רלוונטי. שוב - לא רלוונטי. רלוונטי כרגע רק מה הוא שווה כראש המטה הכללי, ואת זה צריך לבדוק כי יש על זה יותר מדי סימני שאלה. זה לא בגלל שהוא טייס - גם ביניהם יש מוכשרים יותר ומוכשרים פחות, כמו גם בקרב אנשי היבשה והים. עמי איילון בא מהים ושיקם לא רע שב"כ שהיה בהריסותיו לאחר קדנציות של אנשים שבאו מתוכו (ובשיאן הראש המהולל כרמי גילון, שהוא דוגמא נהדרת לנפל שלא יודע לקחת אחריות והמדינה גם לא דורשת זאת ממנו. מאז כשלונו הכביר בנובמר 1995 הוא רק מתקדם בחיים) - כך שזה לא קשור לרקע שלך אלא יותר ליכולות שלך.

ספק מסויים (...) מתעורר כיום ביחס ליכולותיו של הרמטכ"ל הישר, היקר וכו' - ואת זה צריך לבדוק היטב. מה כאן לא ברור?
ישן 16-08-2006, 05:23
צלמית המשתמש של yechielm

בוקר טוב אליהו!
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "חבל, אנחנו מתחילים לחזור על עצמנו"

אני חייב לציין שבניגוד לתגובות לא מכובדות (בלשון המעטה) אחרות באתר, התגובות שלך מכובדות וברמה ובנוסף לכך שהויכוח לגיטימי, בכל זאת אגיב ואמשיך את "השרשרת".

הדרישה להקמת וועדת חקירה לגיטימית ואחרי תוצאות המלחמה זו גם דרישה ראויה. ברשימת הנחקרים צריכים להכלל רבים וטובים.
על מנת להכליל אדם כזה או אחר ברשימה המכובדת צריך לטעון טיעונים כבדים, רציניים וענייניים.
לדוגמא, אם ארצה לצרף את נשיא בופצואנה עילית לרשימה, לא אלך ואראיין את הפקידה שלו והיא תגלה לי ששמעה את כבוד הנשיא מקשקש ומפלרטט עם מישהי בטלפון ואחרי כן ארוץ לרדיו ואספר לכולם שראש העיר מושחת מכיוון שהוא מקיים יחסי מין עם השכנה מאחורי גבה של אישתו העשירית ולכן הוא אינו מסוגל וראוי לשמש בתפקידו.
אם כבוד הנשיא לא מתפקד כראש עיר ראוי ואינו מפגין את הכישורים הראויים, בהחלט "אעשה לו את המוות" כדי להחליף אותו. הטיעונים שאעלה יבוססו על עובדות רלוונטיות לתפקידו של הנשיא.

הפרשייה האחרונה עם חלוץ מדיפה ריח חריף של נקמנות והאשמות לא ענייניות וכמובן חוסר רלוונטיות. שלא לדבר על חוסר כבוד לאדם עצמו ולעצם העניין.

בנוסף, בהסתמך על ניסיון העבר, מרבית המקרים בהם מטילים דופי באנשי ציבור ברמות בכירות, הסתיימו בלא כלום. התוצאה העיקרית של אשמות השווא האלה היא שיבוש מהלכי השלטון. קשה מאוד לנהל מדינה בצורה ראויה כשכל הזמן צריך להתגונן ולהיות מוגבל ע"י כל מיני תביעות. האווירה עכורה וגורמת לדהמורליזציה וחסור אמון.

נערך לאחרונה ע"י yechielm בתאריך 16-08-2006 בשעה 05:27.
ישן 16-08-2006, 07:12

בוקר טוב מאליהו
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי yechielm שמתחילה ב "בוקר טוב אליהו!"

לצערי הרב, קשה לא להסכים עם הסעיף האחרון שלך, וזה לדעתי עניין לועדת חקירה נפרדת ולא פחות משמעותית (בימים כתיקונם - הרבה יותר משמעותית) מזו שדורשים להקים כיום. הנסיונות של גומרים בפרקליטות (במערכת המשפטית, אם תרצה) לעצב את מבנה השלטון הישראלי כראות עיניהם הוא חמור ויותר מכך ואתה יודע מה - שם בצל את עניין המניות של הרמטכ"ל. עניין המניות הוא ערכי ובתחום האפור, ענייני הפרקליטות/אח"ק הם פליליים ובתחום השחור.

לגבי הצורך בטיעונים מוצקים ולא בשמועות לפני העמדה לדין (ועדת חקירה לצורך העניין) - הדברים ברורים ואין הרבה מה להוסיף. אם כי כדאי לציין, שלא בכל פעם שיש הדלפה מרושעת ונקמנית על מישהו (ואני מסכים איתך שככה זה מריח במקרה המניות) זה אומר שאין מאחוריה שום דבר. ראה עניין הנשיא וייצמן (השני) ז"ל - מישהו שחיפש אותו בפינה הדליף את עננין המתנה מסרוסי, וזה היה גרוע מספיק כדי לאלץ אותו להתפטר, מפחד ההדחה. אגב, סיפור הנשיא קצב התחיל אף הוא מהדלפה נקמנית, ולא מתלונה של העובדת המדוברת (שים לב, אגב, איזו גלריה מכובדת יש לנו כאן. אין במה להתבייש).

אתה רואה, רק כתבת שאני ברמה, מיד הסכמתי עם כל מה שאתה אומר. משתלם לך.

יום נעים,

אליהו
ישן 15-08-2006, 23:15
  onlytrue onlytrue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
אין סכוי שחלוץ הכישלון ייכנס לפוליטיקה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי contender שמתחילה ב "דן חלוץ"

הנה קטע שכתב עליו מרכוס מהארץ

המחשבה הראשונה שעלתה בראשי כשרשת ב' דיווחה שהרמטכ"ל ירד לבור עם היוודע דבר חטיפת שני החיילים בידי החיזבאללה היתה, שמן הסתם הוא ירד לבור מרוב בושה. שני כישלונות צבאיים מביכים בתוך פחות מחודש אחד, המכתיבים לנו עסקת שחרור אסירים ידועה מראש, הם פשוט בלתי נסבלים.

הצבא המהולל מן המשוכללים בעולם, עם אופציה גרעינית, עם המטוסים שמסוגלים להגיע לטהראן ובחזרה, עם המזל"טים, המל"טים והטילים המדויקים, נתפס פעמיים עם המכנסיים למטה בתסריטים ידועים מראש. האלוף גיורא איילנד פירט בפומבי, איך לוחמי החמאס סידרו אותנו בכרם שלום - למרות הלקחים מן העבר וההתרעות הטריות ולמרות המוכנות כביכול לסכנת המנהרות והחטיפות שבדרך, "קוד חניבעל" הופעל מאוחר מדי.

ראשי צה"ל ידעו שהחטיפות הן איום רציני, אך לא היו די ערניים למנוע את החטיפה בצפון. לא כבר התפרסם ב"ידיעות אחרונות" תצלום של חייל ישן שנת ישרים בצד הנגמ"ש שלו. הכותרת שהתבקשה לתצלום יכלה להיות: "קחו אותי". האם היה אפשר למנוע את החטיפה? כן, אומר יוסי פלד. כשחיזבאללה יושב מטר מהגדר, הכל יכול לקרות, אך זה לא היה צריך לקרות. השגרה נהפכה לשאננות. נסראללה הכין את התשתית מזמן, ועכשיו הוא יכול לומר "הבטחתי וקיימתי".

האויב של כל צבא הוא השגרה. בגבול לבנון, בדומה לכרם שלום, היה צריך לשים לב ששום מערך שנקבע לא ייהפך לשגרה, שתיתקע לתמיד כמסמר בלי ראש. לא ייתכן, שצבא כה גדול וחכם יימצא במצב, שביום יום של מלחמה בטרור הטרוריסטים יהיו יצירתיים יותר ממנו. אלוהים נמצא בפרטים, לא בהצהרות בומבסטיות. אי אפשר להשלים עם המנטרה שאי אפשר היה למנוע את מה שקרה.

אשר לרמטכ"ל - אם כבר יצא מהבור, שילך לברך הגומל על שראש הממשלה שלו הוא לא קוטל הגנרלים וינסטון צ'רצ'יל.
ישן 15-08-2006, 23:40

"מסלול עלייתו" של האדם ה"עוצמתי" שלך, מזכיר לי מישהו אחר
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי contender שמתחילה ב "דן חלוץ"

אהוד ברק שמו, שמאז שהיה סרן ידעו שיהיה ראש ממשלה, בגלל העוצמות שלו, בגלל הרמה המדהימה שלו שאף בן אנוש לא יכול להתקרב אליה בכלל, בגלל שהוא כזה גאון וגיבור וכל מה שאתה רוצה. היה ברור שיהיה רמטכ"ל בהליכה, לאף אחד לא היה סיכוי מולו, כשיוסי פלד (מי הוא בכלל? שיריונר?!) העז - נדמה לי היחיד שהעז - להעמיד את עצמו כמועמד מול ברק, זה נראה הדבר הכי פאטתי ומוזר בעולם.

איך נגמר - הגאון הקודם היה רמטכ"ל די בינוני, כך אומרים, וראש ממשלה מעאפן לגמרי, שלא הצליח להחזיק יותר משנה וחצי בלי שפירק לעצמו את הממשלה ובדרך כמעט פירק אותנו כולנו. נפל בענק בתחום המומחיות הבלעדי שלו, הבטחון (גנרל, או לא?) והסתלק לדרכו כשבימים אלה הוא רואה כיצד מתרסק לו ה"הישג" היחיד שעוד יכול היה לנסות להתרפק עליו - הנסיגה מלבנון.

אז עכשיו אנחנו אומרים, ידידי - עד כאן. פעם אחת, גאון אחד, כבר הספיקו לנו. את הקומקום הזה אנחנו נעצור לפני שיהפוך לקטר. אתה רוצה לתלות את זה בעתונאים? תיהנה, אם זה מה שעושה לך טוב. לא צריך להיות בוגר "יחידת עלית" בשביל לתת ביקורת נורמלית. מספיק סתם להיות קרבי עם ראש על הכתפיים. הרבה בוגרי יחידות עלית עד כה לא הראו משהו מיוחד (ברק, שחק, מופז, שרון, אם תרצה), ככה שזה לא נראה כמו ערובה לגאונות בטחונית. שני שרי הבטחון הכי טובים שהיו פה, לדעתי האישית, היו שניהם אזרחים שבקושי הריחו צבא - בן גוריון ואשכול. אבל זו רק דעתי האישית.

אתם מתעקשים ללכת כמו עיוורים אחרי חלוץ - בבקשה. פה מדינה דמוקרטית. אני רק מקווה שיהיו מספיק אנשים שלא יסכימו אתכם, כדי שאפשר יהיה לבדוק מה נעשה בחודש הזה ובחודשים ובשנים שקדמו לו (ועדת חקירה ממש לא מפחידה אותי. בדקו כבר דברים פחות משמעותיים מהמלחמה הזו) ולהסיק את המסקנות המתאימות, מה שלא יהיו.

לילה טוב,

אליהו
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:51

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר