לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2006, 16:53
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
"קורנטים" - ואמינות בדווח....

ב- TELEGRAPH הלונדוני פורסמה היום כתבה שעסקה בממצאים ואמל"ח שנמצאו בלבנון. לא הייתי מתייחס לכך כמידע חד משמשעי אולם הכתבה מדברת על דברים שאמר "בריגדיר מיקי אדלשטיין", לפיהם אכן נמצאו קורנטים במאגר תחמושת שנמצא בעיירה חנדוריה שממזרח לטירה.

ברור לכולנו שלסוריה ארסנל של למעלה מ- 1000 טילים מהסוג הזה. סביר מאד שהעבירו טילים מסוג זה לידי החיזבאלה. אני רק תוהה מדוע לא פרסמה ישראל (ואינני מדבר על כתב טלוויזיה זה או אחר כמקור למידע מוצק...!), מדוע הציגו קבל עם ועדה תמונות רבות של אמל"ח אבל לא הראו תמונות של הקורנטים הללו כשלל..... משהו כאן לא מסתדר לי.....

להלן הקטע הרלוונטי שבמאמר (אפשר גם לקרוא אותו בשלמותו ב:

Beyond no-man's land, in the east of the village, was evidence of Syrian-supplied hardware. In a garden next to a junction used as an outpost by Hizbollah lay eight Kornet anti-tank rockets, described by Brig Mickey Edelstein, the commander of the Nahal troops who took Ghandouriyeh, as "some of the best in the world".

Written underneath a contract number on each casing were the words: "Customer: Ministry of Defence of Syria. Supplier: KBP, Tula, Russia

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2006, 19:20
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
נכון מאד !!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "זאת ועוד..."

דומני שכתבתי על כך לפני מספר חודשים. לא רציתי להכנס לזה כאן בעצמי....אני גם לא בטוח אם זו "פונקציה" או שזהו שידרוג הטיל המקורי.

צבא ארה"ב בדק בשנים האחרונות יעילות מספר אמצעי גילוי ואף השקיע תקציבים נכבדים בפיתוח מגל"זים הן למסוקים והן לטנקים AN/VVR-1 נגד האיום הזה. החברה שמובילה שם בהקשר לאיום הזה הינה - GOODRICH:

http://www.oss.goodrich.com/datashe...ingReceiver.pdf

רוב מסוקי ה- Army האמריקאי (למעלה מ- 1000) מוגנים במערכות כאלה AN/AVR-2A

בארץ יש פיתוחים מקומיים של אלישרא (למסוקים) ושל אל-אופ (לטנקים). למרות זאת האמריקאים מתעקשים על עליונות המערכות שהם פיתחו....

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 15-08-2006 בשעה 19:27.
ישן 16-08-2006, 07:57
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני חושב שמטיס-M, אבל
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "Metis, או Metis-M?"

זה היה בשקופית שהעבירו לפני שהספקתי לקרוא את הכיתוב על הזביל, ואני לא מכיר כל-כך טוב את ההבדלים בצורת הזביל.
מה שכן, כיוון שיש ברשות צה"ל לפחות ראיה ברורה אחת לשימוש בקורנט, הייתי שמח לדעת למה לא טרחו לפרסם אותה בציבור. משהו מסווג בזה? נסראללה יראה ויאמר "וואלה, לא ידעתי שיש לי קורנט"?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר