לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2006, 22:31
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ראש אלר"ם בראיון ל YNET - "המחסור בציוד נבע ממחסור בתקציב"

ראש חיל הלוגיסטיקה בצה"ל, האלוף אבי מזרחי, משיב לטענות על מחסור חמור בציוד ובמזון ואומר כי הוא נבע ממחסור בתקציב. "אם היה עוד כסף הייתי צובר יותר מנות קרב", הסביר. לדבריו, המחסור לא הפריע לפעילות בשטח

חנן גרינברג

מקור

בצה"ל מתמודדים בימים אלו עם טענות קשות שמעלים חיילים שחזרו מהחזית, ובעיקר של חיילי מילואים על מחסור בציוד, מחסור במזון ומחסור במים, שהפכו את הלחימה בלבנון לקשה עוד יותר. בשיחה עם ynet מגיב הערב (ג') ראש אגף הלוגיסטיקה בצה"ל, אלוף אבי מזרחי, לתלונות ואמר "חוסר בתקציב הוא זה שהוביל למחסור בציוד. היו יחידות שלא הגענו אליהן, אבל זה בגלל קשיי הלחימה".

למרות הטענות הרבות, מתעקש האלוף מזרחי וטוען כי בשטח, לא היו תקלות רבות והמקרים המוצגים בתקשורת הם מקרים בודדים וחריגים. "התמודדנו עם הצורך להאכיל כמה עשרות אלפי חיילים מעבר להיקפים שבשגרה, וזה עבד טוב, למרות שבתקשורת תמיד מופיעים כמה סיפורים חריגים ובודדים", אמר, "אני לא חושב שאני צריך לעשות שינוים מפליגים בתחום, אבל אם יהיה עוד כסף, בוודאי אצבור עוד מנות קרב".

ומה באשר לטענות על ציוד צבאי לקוי שנמסר למילואימניקים? האלוף מזרחי טוען שרוב הציוד היה כשיר ותקין, ונמסר ליחידות הלוחמות לפי סדר עדיפויות ואילוצים תקציביים. "באשר לציוד המדובר, שזה נשק, קסדות, נעליים, סוללות, תחמושת, חגורות, מדים וכל דבר אחר - חטיבות החי"ר שפעלו בשטח לבנון קיבלו ציוד שווה ערך לחיילים הסדירים, אם כי בהיקף מעט נמוך יותר. חיילי חטיבות מרחביות ששמרו במוצבים וביישובים קיבלו ציוד פחות טוב, בגלל פונקציה של יכולת תקציבית ושל צורך צבאי", הסביר האלוף.

לדבריו, את השכפ"צים הכבדים והפחות נוחים קיבלו, למשל, חיילי תותחנים שהיו בשטח ישראלי ולא היו צריכים לנוע בשטח לבנון. את ציוד המיגון הקל יותר קיבלו חבריהם שלחמו בלבנון. "שניהם מספקים אותה הגנה, אבל יש סדר עדיפיות. אם היה לי כסף הייתי נותן לכולם שכפ"צים קלים, והייתי נותן לכולם רובי אמ-16 קצרים, אבל כרגע יש סדר עדיפויות לפי היחידות".

האלוף מזרחי ממשיך ועומד מול כל הטוענים נגדו, ואומר שמערך הלוגיסטיקה של צה"ל לא היווה בשום שלב במלחמה גורם מעכב לביצוע משימה מבצעית. "האחריות שלנו היא להביא את כל הציוד עד לפיקוד, ומשם זה כבר עובר למפקדים. צריך לזכור שמלחמה זה לא תוכנית כבקשתך, ויש דברים לא מתוכננים שמתרחשים, וגם איתם התמודדנו. אם, לצורך העניין, לא הצלחנו לפתוח ציר קרקעי דרכו יכולנו להעביר אספקה לכוחות, חיפשנו דרך אחרת. נניח הצנחה, אספקה דרך מסוקים, הובלנו פירות יבשים, מים ומזון. לחילופין, הכנסנו גם תחמושת דרך כלים כבדים".

האם היו יחידות בפנים שצה"ל לא הצליח להגיע אליהן? "היו. זה נבע מקשיי הלחימה, ולא ששכחנו אותם. אלו בעיות לחימה, לא בעיות שאין את המוצרים האלה. זה יכול לקרות גם במלחמה הבאה".

אם לקחנו מים מחנויות - נפצה את הבעלים

במרכז אחד הסיפורים החמורים יותר של מחסור בציוד שדווחו במלחמה הזאת, עמד המקרה של חיילי מילואים שנאלצו לגנוב מים מחנויות לבנוניות כדי להרוות את צימאונם. במקרה הזה, המפקד הלוגיסטי של צה"ל לא רואה בעיה מוסרית, ומבטיח לפצות את בעל החנות: "אם הייתי מג"ד שיחידתו נמצאת במלחמה ויש לה בעיית מים, והמפקד בשטח מבין שהבעיה יכולה לעלות בסיכון חיי חייליו או סיכון מימוש המשימה המבצעית, מתר לו לקחת מים ממקומות בהם הוא נמצא.

"שמעתי שחיילים לקחו מים כי היו על סף התייבשות וזה לגיטימי, זאת לא ביזה. ביזה זה לקחת שעונים בשביל השלל. זה גם מופיע באמנה הבינלאומית. ובתנאי אחרי המלחמה אני יודע לפצות את אותו מקום ממנו נלקחו המים. אני מכיר את המג"ד שהיה שם, והוא אדם ערכי ביותר. ואם החליט שהוא לוקח מים מחנות, אני מניח שהוא היה במצוקה אמיתית".

האלוף ממשיך ומסביר כי אם בעל החנות ידרוש מצה"ל פיצוי, ואכן יתברר כי מדובר בחיילים שלקחו את המים, תעביר ישראל את הכספים המתאימים לבעל העסק. הוא הוסיף ואמר כי אם יתגלו מקרי ביזה בקרב החיילים, הם יטופלו בהתאם.

ולאחר הפסקת האש, מסכמים בחיל הלוגיסטיקה את הציוד שנצרך במלחמה במספרים: החיילים אכלו 2.5 טון של נקניקים, 900 אלף חמגשיות (מנות חמות) ו-700 אלף מנות קרב. הם השתמשו באלף מנופים, נסעו ב-6,000 אוטובוסים, השתמשו בעשרת אלפים ערכות היגיינה אישית וצרכו 70 מיליון ליטר של דלק סילוני

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2006, 22:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ראש אלר"ם בראיון ל YNET - "המחסור בציוד נבע ממחסור בתקציב""

זיון שכל.

אין בעיית תקציב, ולמעשה התקציב גבוהה מתקציב 2000 (לדוגמה). הבעייה היא סדרי עדיפויות תקציביים ואת זה ניתן לתקן בקלות, אם צה"ל ירצה.
התחילו הספינים, והמחלבה נפתחה - כולם מוזמנים להכנס.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-08-2006, 23:00
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
לא חשבתי שלהשתחרר משרות סדיר זה יהיה כל כך קל.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ראש אלר"ם בראיון ל YNET - "המחסור בציוד נבע ממחסור בתקציב""

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ציטוט:
בוא נהיה כנים מי שלא רוצה לשרת בצה"ל לא ישרת, ההבדל הוא רק כמה זמן "ימרחו" אותך עד קבלת הפטור.

ציטוט:
אתה לא חושב שכל ההודאה הזאת היא קצת ילדותית? מה אתה שיעשו לאנשים האלה? ישלחו אותם למחנות ריכוז? יזרקו אותם לכלא? יקימו גדודי עונשין לקב"ניסטים?

ציטוט:
אתה הדמגוג ידידי היקר, מה ציפיתה שהקצינים יעשו שהם "יראו" (אל תדאג זה סוד ידוע לא חידשתה לאף אחד) כמה קל לצאת על קב"ן? אתה כנראה לא מבין שכל הקונספט של צבא סדיר נהיה מיושן, אם תיקח בחשבון שאתה לא יכול לכפות על אנשים לשרת בקרבי (שוב מי שרוצה לא להיות קרבי לא יהיה קרבי) בעצם אפשר לומר שכל הקרביים הם מתנדבים וקח בחשבון שיש מספר גדול של חיילים שהם בעצם לא עושים כלום בעל משמעות, יהיה הרבה יותר טוב לבטל את גיוס החובה, מכמה טעמים:

1. החיילים המיותרים שמבלים את זמנם בבטלה יוכלו לתרום באמת למדינה בדרכים אחרות כמו עבודה ולימודים.

2. החיילים הקרביים, האנשים שבאמת מגיע יתוגמלו כתוצאה שלצה"ל אין נטל חיילים מיותרים, ובתגמול אני מתכוון ל: מכשורת הגונה, תנאים טובים יותר, יחס טוב יותר, תגמולים משמעותיים יותר אחרי השירות וכו'.

3. שוב עם חלק מהכסף שיתפנה אפשר יהיה להשקיע בציוד חדיש ומודרניזציה של הצבא.

וכאן לדעתי טמון האוייב הגדול ביותר של החברה הישראלית- האפתייה, הזלזול, הנהנתנות שדבקה בנו, אם רוצים לטפל בבעיה, יש לטפל בה מהשורש, אין אני מדבר דווקא על עניין הגיוס אלה על האפתיה שמאפיינת את הישראלי של היום.
ישן 16-08-2006, 18:49
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06

תסתכלו על זה בצורה כזאת.

בבריטניה, הצבא שלהם קטן משלנו, מספר הטנקים והמטוסים קטן משלנו, מספר החיילים בטח קטן משלנו, אנחנו צריכים צבא יותר מהם פי עשרה, ובכל זאת התקציב שלהם גדול משלנו ביותר מפי חמישה.

למה לקחתי את בריטניה? בגלל שמאירופה הם הכי דומים לנו.

פה אנחנו פשוט רואים שני צבאות, שלאחד יש כסף, ולאחד מה לעשות אין.

אל תגידו שזה זיון שכל שלצה"ל אין כסף, כי זה לא יכל להיות יותר נכון.

מה לעשות שאם היה לצה"ל כסף המצב לא היה נראה כמו שהוא עכשיו? ומילואימניקים לא היו נשלחים בגרוטאות לחזית כי מה לעשות היה את האפשרות לקנות להם ציוד טוב יותר.

אי אפשר להאשים הכל בתקציב, אבל אפשר הרבה, ויש הרבה מאוד בעיות בצה"ל שהיו נפתרות אם היה עוד כסף.
ישן 16-08-2006, 20:32
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06

התמונה אינה פשוטה כפי שבפורומים אוהבים להגדיר "להיכנס בהם" "כולם מושחתים" וכו'
מי שחושב שאין בעית תקציב בצה"ל, לא מבין על מה הוא מדבר:
כן כן כולנו מכירים את איש הקבע הגובניק שמקבל משכורת יפה ויוצא לגימלאות בגיל 44 , וכאילו שאם הוא היה ממשיך עד גיל יותר מבוגר (ואני בהחלט חושב שצריך להמשיך עד גיל יותר מבוגר..) אז היה עכשיו חצי מיליארד דולר לקנות מערכות מיגון לטנקים... בפירוש לא היה..
ואני ראיתי במו עיני איך זורקים כמות אוכל מסוימת בסוף היום לפח האשפה, כאילו שמסעדות שקטנות בהרבה מצה"ל יודעות בדיוק כמה מצרכים לקנות וכמה לקוחות יגיעו....והכל כסף קטן יחסי...
יש תירוצים רבים לחוסר הצלחה, ויהיה כאן הרבה מה לתחקר בתחום הלוגוסטיקה, אבל לפני שעושים עליהם על ראש תחום הלוגוסטיקה אני מבקש להזכיר לכולם שרק לפני חודשיים הוחלט לסגור את הצבא פחות או יותר (לקצץ מיליארדים מהתקציב!!!) וקיצוץ כזה בוצע כמה פעמים בשנים האחרונות.
מה חשבו בדיוק? שיקצצו מיליארדים ואנשי קבע פשוט יוותרו כל אחד על 2000 ש"ח מהמשכורת החודשית על מנת שיקנו עוד אפודים למילואימניקים? לקיצוץ בתקציב יש מחיר. נקודה. מחיר ישיר הוא שיש מעט כסף לשיפור ציוד וקניית אמל"ח (למילואמניקים לדוגמא)... והשפעה עקיפה בצמצום במשכורות ובכבוד (הרי לפני חודשיים, המדינה בעלת הזיכרון הקצר שלנו כבר שכחה שצריך צבא, החינוך והתשתיות היו (אולי בצדק) הנושאים הפופולריים...). מי רוצה להישאר בצבא שהמשכורות בינוניות, העבודה קשה (כשאתה בתפקיד חשוב אז העבודה היא קשה- לא יעזור כלום..) ושגם ככה כנראה לא ממש צריך אותך?(הרי הרגע קיצצו ואת כל הכסף העבירו לחינוך ולתשתיות). מי רוצה להישאר? אנשים בינוניים... וכשיש אנשים בינוניים, הצבא בינוני. אין כאן שום צורך בועדת חקירה...
שלא ישתמע מדברי שסדר העדיפיות היה נכון, אני בהחלט חושב שהוא לא היה מיטבי. אבל כשהשמיכה קצרה- לאיזה שהוא חלק בגוף יהיה קר. ביטיס וחבריו יצליחו בשאיפה במאבקם לטפל בתקציבי המילואים (ואני מקוה מאוד שזה יקרה) אבל מי שחושב שחלק אחר לא יפגע ושמישהו אחר לא יבכה במלחמה הבאה - פשוט לא מבין את המצב.
צבא גדול עם משימות רבות- תקציב קטן- מדינה עם זיכרון קצר- אותו המזרח התיכון.... הכל ידוע וברור מראש...
יש כאן בעיה מובנת שאינה ניתנת לפיתרון ארוך טווח. תמיד במדינה דמוקרטית כמו שלנו, לאחר כמה שנות שקט יעברו תקציבים וכישרונות מהצבא לשוק האזרחי ולאט ולאט יביאו את הצבא למצב של מוכנות בעיתית. אם לא פורצת מלחמה אין בעיה. אם פורצת כולם פתאום נזכרים להשקיע בצבא, גם כספית וגם בהיבט כוח האדם האיכותי, עד שעוברות כמה שנים והכל חוזר על עצמו....זוהי בעיה מובנת של מדינה דמוקרטית.
היתרון הוא, שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית אם כל הטוב שבזה, הרע הוא שכאשר פורצת מלחמת אין ברירה אנחנו מתחילים תמיד בנקודה לא מיטבית.
אמיל.

ישן 16-08-2006, 20:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "התמונה אינה פשוטה כפי..."

אמיל - תקציב הבטחון גדול היום מזה שהיה בשנת 2000, ומאז כזכור - היו רק "קיצוצים".

לומר שאין איפה לקצץ זה ממש לא נכון. יש המון מאיפה לקצץ, הבעיה היא ששם בדיוק חוששים לקצץ ויש רשימה ארוכה של ביזבוזים בלי להתחיל בכלל לדבר על אנשי הקבע (למרות שפרישה בגיל 45 היא בעייתית משהו).
צעד ראשון בכיוון הנכון יהיה פתיחת התקציב לביקורת רצינית חיצונית. אז נפסיק לדבר בעלמה ונתחיל לדבר "ביזנס".

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-08-2006, 21:02

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אמיל - תקציב הבטחון גדול היום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אמיל - תקציב הבטחון גדול היום מזה שהיה בשנת 2000, ומאז כזכור - היו רק "קיצוצים".

לומר שאין איפה לקצץ זה ממש לא נכון. יש המון מאיפה לקצץ, הבעיה היא ששם בדיוק חוששים לקצץ ויש רשימה ארוכה של ביזבוזים בלי להתחיל בכלל לדבר על אנשי הקבע (למרות שפרישה בגיל 45 היא בעייתית משהו).
צעד ראשון בכיוון הנכון יהיה פתיחת התקציב לביקורת רצינית חיצונית. אז נפסיק לדבר בעלמה ונתחיל לדבר "ביזנס".

ומי אמר שהמצב בשנת 2000 היה משהו...
לשחק עם נתונים כלכליים זה לא קשה. בפועל תקציב צה"ל קטן בשנים האחרונות.
קל מאוד לראות זאת בחיל האויר- המשכורת קטנה בשנים האחרונות, תנאי השירות צומצמו, ונסגרו יחידות מבצעיות בכמות לא קטנה.. (וסלח לי שאני לא יכול לפרט בשל בעית ביטחון שדה..)
אני לא אמרתי שאין איפה לקצץ, כולנו מתעצבנים ממקומות שבהם יש בזבוז ובהחלט יש בזבוז באירגון גדול כמו צה"ל. אבל אין זה סותר את זה שהתקציב קטן על צה"ל בהרבה!!! דוגמא מטמטית קטנה ומופשטת: חסר חצי מיליארד ש"ח לקניית מערכת מיגון לטנקים ועודחצי מיליארד ש"ח להערכתי לטיפול נרחב של בעית המילואימניקים. סה"כ מיליארד ש"ח.
עכשיו, קח כמה נקודות שמעצבנות את כולנו כמו : אנשי קבע שמשתחררים בגיל 45 ואוכל שזורקים וכו' טפל בהם ברמה הגיונית וחסכת 20 מיליון שקל.... לא מספיק לכלום!!
תמיד יהיה בעיות של ביזבוז באירגון גדול, ותמיד צריכים לטפל בהם ובצה"ל שלנו בוודאי שצריך. אבל גם זה בעיה מובנת של אירגון גדול. באירגון גדול יש בזבוז, לומדים את זה בשנה א' באוניברסיטה...
נעבור לנושא אחר שלמרות כל העצבים של כולנו אינו באמת קשור : צה"ל לא מתוקצב מספיק יחסית למשימותיו ולדרישות ממנו! ולאחר שאתם תצליחו במאבק המילואים שלכם, אז משהו אחר יפגע (לא יקנו מספיק בטריות, יצמצמו בתוכניות של העתודה האקדמית ולא ישארו מספיק רופאים וכו').
מישהו או משהו יפגעו. אני לא מדבר על תאוריה אלא על המצב בפועל היום במדינה.
קל לי מאוד לראות לראות זאת היום בחיל האויר שהוא חיל שמשקיע הרבה ב"תפאורה" (טייסות מטופחות, מועדונים, מחשבים, אוכל "טוב".., טיולים לגיבוש וכו' שחלקם רלוונטים וחלקם יראו לאנשים בהחלט כביזבוז- אבל זה כבר ויכוח למקום אחר...)
דורשים מחיל האויר להחזיק X כמות מטוסים על מנת לשמור על המדינה. מתקצבים אותו בכסף שמספיק ל X-50 (לדוגמא..). גם אם תסגור את כל התפאורה שציינתי ותצליח להיפטר בכל הביזבוז (הגם שזה בלתי אפשרי בפרקטיקה של אירגון גדול ומורכב כמו חיל האויר..) לאחר שעשית את כל זה ואין יותר תפאורה הצלחת להגיע למצב שהתקציב מספיק ל X-49 מטוסים...
לא יעזור- צה"ל לא מתוקצב מספיק, ואין כאן קשר לביזבוז שיש בו, הגם שאצל כל אחד מאיתנו זה מעצבן באותה הנקודה...
בהצלחה במאבק שלכם, אני בהחלט תומך.
אמיל.

ישן 16-08-2006, 21:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אמיל - תקציב..."

תודה.

יש לי הסתייגות אחת, וזה לגבי גודל הבזבוז הקיים. הנה דוגמה: העברת בסיס מסויים המצוי במרכז לאיזור קריית גת תחסוך בארנונה כ-100 מליון שקל בשנה. זה מבחינתי כסף גדול, וזה מבסיס אחד...
אבל... גם 20 מליון שקל יאמנו אוגדת מילואים למשך שבוע.

ישן 16-08-2006, 21:23

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תודה. יש לי הסתייגות אחת,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
תודה.

יש לי הסתייגות אחת, וזה לגבי גודל הבזבוז הקיים. הנה דוגמה: העברת בסיס מסויים המצוי במרכז לאיזור קריית גת תחסוך בארנונה כ-100 מליון שקל בשנה. זה מבחינתי כסף גדול, וזה מבסיס אחד...
אבל... גם 20 מליון שקל יאמנו אוגדת מילואים למשך שבוע.

לא נקבתי כמובן בסכומים אמיתיים אלא רק נתתי דוגמא.
גם לדוגמא שאתה נותן יש צדדים יותר מורכבים..למשל: העלות של העברת הבסיס הנ"ל לקריית גת תעלה לצה"ל כסף בטווח הקצר ולא תחסוך כסף (היא תחסוך בטווח הארוך..). זה כסף שאיננו! אין מאיפה להביא אותו! או שאפשר כמובן להשיג את הכסף בטווח הקצר ע"י ביטול אימונים של אוגדת מילואים לכמה שנים...
בקיצר- בעיות מורכבות שהפיתרונות בהן קלים רק באינטרנט..
אמיל

ישן 16-08-2006, 21:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]תודה. יש לי..."

את זה לא נדע, כל עוד ימשיכו להחביא את ספר התקציב מבחינה עמוקה.

אני מקווה שהיום בו נוכל לדעת באמת על מה הולך הכסף יגיע בקרוב.

ישן 16-08-2006, 22:02

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "את זה לא נדע, כל עוד ימשיכו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
את זה לא נדע, כל עוד ימשיכו להחביא את ספר התקציב מבחינה עמוקה.

אני מקווה שהיום בו נוכל לדעת באמת על מה הולך הכסף יגיע בקרוב.

אני לא...
ברמה התיאורתית אני כמובן חושב שהחלק הלא מסווג צריך להיות נגיש לכולם.
ברמה המעשית, הדבר יגרום לעליהום חובבני של עיתונאים סוג ב' ופוליטיקאים שמנסים לרכב על גל הצלחה כזה או אחר.
קל מאוד יהיה להגיד "מה ? מבזבזים 50000000 שקל על טיסות במקום לטוס בסימולוטור!, קשה מאוד יהיה להסביר אח"כ..(וגם אף עיתונאי כבר לא יפרסם זאת לפי תאוריית אדם נשך כלב הידועה..) שיש רק סימולטור אחד (כי כל סימולטור עולה יותר ממטוס קרב..) ושיש דברים שפשוט אי אפשר להתאמן עליהם בסימולטור...
החובבנות תנצח, כרגיל במחוזותינו...והדבר יפגע יותר מאשר יועיל.
אל תבין אותי לא נכון, מכיוון שאנחנו מדינה דמוקרטית, התקציב חייב להתפרסם, אבל אין לי ספק שהדבר יגרום יותר נזק מתועלת..
הרי לא מדובר בחלק של המשכורות, חלק זה פורסם בעבר וכולנו יודעים כמה איש קבע מרוויח.
מה בדיוק חושבים שקורה? שמפקד בסיס קונה פצצות כי בא לו? במקרה הגרוע הוא טועה בשיקול הדעת ובמקרה הטוב הוא יודע יותר מאחרים מה צריך לעשות..
הרי רוב ההחלטות הן בשטח אפור. לקנות מטוסים או טנקים? מיגון או כדורים? להשקיע ברופאים או לוחמים? לרוב השאלות התקציביות לא יהיו תשובות חד משמעיות.
אין לי ספק שיגלו דבר כזה או אחר, אבל מי שחושב שאחרי שיפתחו את התקציב לביקורת יהיה פתאום חצי מיליארד שקל למילואמניקים ומיגון, לא מבין וגם לא נותן קרדיט (בעצם אומרים שלמרות שהרמטכ"ל והמטה בחן את התקציב, הם בעצם החליטו בכוונה על להשקיע אותו בדברים לא רלוונטים..) אפשר לטעון זאת, אבל אני לא מאמין לזה..
אמיל.

ישן 16-08-2006, 22:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]את זה לא נדע, כל..."

אמיל מצטער - לא נותן קרדיט.
אני מכיר את המערכת טוב מדי, דיברתי עם יותר מדי קצינים ונגדים העוסקים במערכים לוגיסטיים שונים בצבא, מחיל האויר והים ועד גופים השייכים למז"י ואלר"ם, וראיתי יותר מדי תחשיבים בעייתים ובזבוזים מטורפים. פשוט, ראיתי יותר מדי ושמעתי יותר מדי. אין קרדיט.
כמו כל מערכת ללא ביקורת חיצונית, גם כאן השחיתות פושה והבזבוז חוגג, והכל ימשיך עד שיתחילו לתפוס בביצים.
אני, כמו רבים אחרים, פשוט לא סומך יותר על הצבא. בס.

(נ.ב. - ושלא נתחיל לדבר על מודיעין...)

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 16-08-2006 בשעה 22:11.
ישן 16-08-2006, 22:23

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי EagleWatch שמתחילה ב "אמיל,עלינו להבין-שלמרות חוסר..."

לביטיס-
אתה לא מכיר את המערכת טוב מדי, למרות שאין לי ספק שאתה מכיר אותה.
לא רוצה להתחיל להתווכח יותר מדי בעניין- אבל תביא דוגמאות ספציפיות של שחיתות ונדבר עליהן.
אתה לא חייב לתת קרדיט, אבל מי שלא נותן קרדיט שלא יבקש שיתנו לו קרדיט.. ובזה הסיפור של כולנו נגמר רע.
לEAGLE- אני בהחלט חושב שיש בזבוז ובהחלט חושב שצריך לפתוח אותו לציבור, רק אני לא בטוח שזה יועיל יותר משזה יזיק. רובו הבזבוז בצה"ל נובע מבעיות מובנות (אנשים בינוניים שאחראים על מערכות מסובכות ללא הכשרה מתאימה.... אלו בעיות מובנות כי: צבא במדינה דמוקרטית תמיד יחלק משכורות ממוצעות ולכן ימשוך לתפקידים לוגיסטיים אנשים בינוניים, מערכת צבאית באזור מלחמה היא תמיד מסובכת ובעלת משתנים רבים, הכשרה מתאימה אי אפשר לתת כי אין כסף כי האנשים הבינוניים ללא ההכשרה המתאימה לא יודעים לסדר את סדר העדיפויות נכון...)
יש שאלה שתמיד פותרת את הדיון הנ"ל, למה אתה ביטיס ואתה EAGLE לא נשארתם בצבא? למה? מהסיבות המובנות שבגללם תמיד יהיה בזבוז בצבא (זה לא מעניין מספיק, אי אפשר לשנות את המערכת, זה קשה מדי ביחס למשכורת, יותר טוב באזרחות, אין אתגרים, או כל תשובה כזו..)
אמיל.

ישן 16-08-2006, 22:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לביטיס- אתה לא מכיר את המערכת..."

אתה רוצה לדעת למה לא נשארתי בצבא?

הנה, בבקשה.
הייתי חונך במו"ס ודרור ויינברג ז"ל, בא והציע לי מסלול אופק בתחום. אתה בטח יודע מה זה.
ואז, לרוע המזל, הוא הכניס אותי לעניינים. כל תרגיל אוגדה שהיה - הייתי בעסק. בין האל"מים, התא"לים והאלופים שגדשו את באלי"ש באותה תקופה.
רמת הגועל נפש, של הפוליטיקות והתככים שם הגעילה אותי. תוסיף את העובדה, שעבדתי כמו חמור בשביל שכל מה שבניתי יפול כי הצבא לא שם גרוש בשביל לשמר את כל הידע וההישגים.
הגעתי למסקנה שאני לא רוצה לעבוד במערכת כזו. ולכן הלכתי.

רוצה דוגמאות לשחיתות?
בבקשה - יחידות בינוי בפיקוד דרום שמוכרות חצי מחומרי הבניה שהוזמנו בשבילם לרווח אישי, קומבינות ת"ש (שלמרבה הצער רק יפתח רון-טל נתפס), יחידת דלק, שנגד אחד בה פסל מספר מיכלים ענקיים בשווי מליוני שקלים, מכר אותן, וקנה דלק חדש.
וכמובן סיפור הפג'ו 607 של המטכ"ל - לאחר שלא אישרו רכש של מכוניות חדשות, צה"ל החליט להתחכם ולשכור - דבר שאינו דורש אישור - את אותן מכוניות - כמה זה עלה התענוג? 12 מליון ש"ח לשנה - ציוד לחימה חדש לחטיבת חי"ר שלמה.
ציטוט:

אתה לא חייב לתת קרדיט, אבל מי שלא נותן קרדיט שלא יבקש שיתנו לו קרדיט.. ובזה הסיפור של כולנו נגמר רע.

לא רוצה קרדיט.
אני מוכיח את עצמי במעשים - הגיע הזמן שגם אחרים יתחילו להוכיח את עצמם. כרגע, יש נתק. והנתק הזה רק ימשיך ויתגבר אם לא יתחילו לפתוח עיניים.

ישן 16-08-2006, 23:10

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה רוצה לדעת למה לא נשארתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אתה רוצה לדעת למה לא נשארתי בצבא?

הנה, בבקשה.
הייתי חונך במו"ס ודרור ויינברג ז"ל, בא והציע לי מסלול אופק בתחום. אתה בטח יודע מה זה.
ואז, לרוע המזל, הוא הכניס אותי לעניינים. כל תרגיל אוגדה שהיה - הייתי בעסק. בין האל"מים, התא"לים והאלופים שגדשו את באלי"ש באותה תקופה.
רמת הגועל נפש, של הפוליטיקות והתככים שם הגעילה אותי. תוסיף את העובדה, שעבדתי כמו חמור בשביל שכל מה שבניתי יפול כי הצבא לא שם גרוש בשביל לשמר את כל הידע וההישגים.
הגעתי למסקנה שאני לא רוצה לעבוד במערכת כזו. ולכן הלכתי.

רוצה דוגמאות לשחיתות?
בבקשה - יחידות בינוי בפיקוד דרום שמוכרות חצי מחומרי הבניה שהוזמנו בשבילם לרווח אישי, קומבינות ת"ש (שלמרבה הצער רק יפתח רון-טל נתפס), יחידת דלק, שנגד אחד בה פסל מספר מיכלים ענקיים בשווי מליוני שקלים, מכר אותן, וקנה דלק חדש.
וכמובן סיפור הפג'ו 607 של המטכ"ל - לאחר שלא אישרו רכש של מכוניות חדשות, צה"ל החליט להתחכם ולשכור - דבר שאינו דורש אישור - את אותן מכוניות - כמה זה עלה התענוג? 12 מליון ש"ח לשנה - ציוד לחימה חדש לחטיבת חי"ר שלמה.

לא רוצה קרדיט.
אני מוכיח את עצמי במעשים - הגיע הזמן שגם אחרים יתחילו להוכיח את עצמם. כרגע, יש נתק. והנתק הזה רק ימשיך ויתגבר אם לא יתחילו לפתוח עיניים.

גם אחרים הוכיחו את עצמם במעשים..
הסיבות שנתת לכך שלא נשארת רק מוכיחות את הבעיות המובנות בארגון גדול ובצבא בפרט (פוליטיקה וכו'). שים לב למושג פוליטיקה, מצד אחד אין דרך הגיונית ללא פוליטיקה (גם אצל מנהיגי הצבא וגם אצל מנהיגי מדינות) ומצד שני המילה עצמה מעוררת סלידה, כאילו מדובר במשהו פסול. זה בדיוק בעיה מובנת.
לגבי הארועים שנתת, אין כאן שום דוגמא לכלום פרט לפשיעה. יש כאן בודדים שפשעו (ויש עוד).
יש כאלה בעבודה שלך, בבית חולים שאתה הולך אליו, בבית ספר שלמדת בו וכו'.
אם היית זוכה להציץ בתקציבים של הארגונים הללו היית מוצא את הפושעים הנ"ל? ממש לא..
אלא לא טענות כלפי צה"ל השונות מכל ארגון אחר. אני מחפש טענות שאפשר לראות בתקציב, טענות ייחודיות לצה"ל. מה סיפרת לי? שיש בארגון של עשרות אלפי אנשים כמה פושעים? ממש הפתעה...
יש לך דרך למגר את תופעת הפשיעה הנ"ל? בוא ספר לכולנו, המשטרה תשמח לשמוע..
ההערה שאתם מציעים היא בעצם: צה"ל צריך להיות יותר טוב, וצריך שיהיו בו אנשים יותר טובים!
את זה כולנו יודעים. השאלה היא איך עושים זאת.
אל תבינו אותי לא נכון- אני תומך כמובן במיגור כל שחיתות ובוודאי בענישת כל עבריין מהסוג שהבאתם. רק שאני חושב שאלה הקטנות. את הבעיות הגדולות אי אפשר לתקן כמעט במסגרת המדינה הדמוקרטית. יותר תקציב זה ישפר את המצב בהחלט, שאר הדברים- לא רלוונטים...
אמיל.

ישן 16-08-2006, 21:19
  iaf-man iaf-man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.04
אני זוכר את גיא מרוז מהתכנית "בולדוג" מנסה לראות את החלק הבלמ"ס של תקציב הבטחון
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אמיל - תקציב..."

לפני כמה חודשים.הוא אפילו תפס את הרמט"כל הנוכחי לאחר איזה נאום בכנס הרצליה,חלוץ אמר לו "תשיג סיווג בטחוני ואני מאשר לך".ניסה הבחור בבטחון שדה,התגובה צפויה וידועה מראש.בצר לו,פנה לחברה פרטית מורשית,עשו לו מה שצריך.אתם חושבים שהראו לו משהו?לכל אזרח יש זכות לראות ספר תקציב זה או אחר(לשון החוק).פנה ל"ידידתינו" דו"צ,משכו אותו באף כמה ימים.פנה לח"כים שאמורים לאשר את התקציב בוועדה בכנסת עם שאלות בסיסיות,גם שאל כמה זמן הח"כ עיין בספר התקציב.
מה אתם חושבים?כל ח"כ היה לו בערך יום-יומיים לעיין בספר ענק,רובם לא ידעו לתת לו תשובות על דברים פשוטים.בקיצור,מה שעולה מהתמונה העגומה הזאת-אף אחד לא יודע מה קורה בתקציב הבטחון,חוץ מאנשי הצבא עצמם,וזה כבר נתון לרצונם "לנפח" או "לצמצם".
מצב עגום,רב הנסתר על הגלוי
ישן 16-08-2006, 22:33
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05

ציטוט:
צה"ל לא מתוקצב מספיק,
אולי בגלל זה צריך לחסוך גם בדברים הקטנים?? אולי זה לא יפתור את הבעיה אך גם לא יזיק, מה יקרה עם קצינים בבסים עורפיים יפסיקו לקחת רכבים לבנים כאילו זה האוטו הפרטי שלהם (אני לא מדבר על כך שהם משאירים פחות רכבים לצרכים השוטפים של הבסיס...) כדי לצאת הביתה ולעשות קניות??? שיקנו רכב פרטי מכיסם...

העיניין הפנסיה המוקדמת, גם במגזר הציבורי האזרחי הגיעו למסקנה שזה ביזבוז......
אפשר בהחלט להתחיל לחסוך בתחזוקת בריכות שחיה בבסיסי ח"א.... לא יקרה שום אסון...גם אם זה יממן "רק" כמה מאות שכפצי"ם או עוד תחבושות לטיפול בפצועים שלא היו לחובש מילואים מסויים בעת הכניסה ללבנון, עדיף פחות חייל מילואים הרוג ממאה חיילים ברמת דוד שטובלים עצמם בימי החמסין....
הרשימה כמובן עוד ארוכה.... אבל כשיש חוסר תקציב צריך להיות סדר עדיפויות מאוד ברור וזה חסר בצה"ל ועל כך יש מי שמשלם לעיתים בחייו, אני יכול להגיד לך כמי שבא ממשפחה לא מבוססת, כאשר יש מחסור כל שקל חשוב, זה נכון ברמת המשפחה, זה נכון גם ברמת הארגון, תשאל כל בעל עסק שנקלע לקשיים כלכליים.... אני בטוח שהוא לא זרק אוכל לפח ולא בזבז דלק שלא לצורך ובטח לא הלך לקאנטרי קלאב...
ישן 16-08-2006, 22:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

נ.ב. - הנה על מה הצבא כן חוסך:

יש חטיבה מרחבית שלה חטיבת מילואים. לחטיבה המרחבית יש קצין לוגיסטיקה שאחראי על גזרה ענקית - בין הגדולות בצה"ל והגדולה בשטחים. לחטיבת מילואים יש סמח"ט האחראי לימ"ח.
צה"ל - בגאוניות מתפרצת, החליט לבטל את תקן הסמח"ט ולהטיל על כתפיו העמוסות ממילא של הקל"ג גם את הימ"ח שנמצא מרחק רב ממקום ישיבתו. למישהו יש ספק קל שבקלים לגבי תוצאת הביטול הזה?
כל זאת, בשביל לחסוך 100 אלף ש"ח בשנה - על מנת שגם אנחנו נהנה ממחסן מבולגן, ציוד מיושן וחסר. העיקר - השיוויון.

ישן 16-08-2006, 23:35

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "נ.ב. - הנה על מה הצבא כן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
נ.ב. - הנה על מה הצבא כן חוסך:

יש חטיבה מרחבית שלה חטיבת מילואים. לחטיבה המרחבית יש קצין לוגיסטיקה שאחראי על גזרה ענקית - בין הגדולות בצה"ל והגדולה בשטחים. לחטיבת מילואים יש סמח"ט האחראי לימ"ח.
צה"ל - בגאוניות מתפרצת, החליט לבטל את תקן הסמח"ט ולהטיל על כתפיו העמוסות ממילא של הקל"ג גם את הימ"ח שנמצא מרחק רב ממקום ישיבתו. למישהו יש ספק קל שבקלים לגבי תוצאת הביטול הזה?
כל זאת, בשביל לחסוך 100 אלף ש"ח בשנה - על מנת שגם אנחנו נהנה ממחסן מבולגן, ציוד מיושן וחסר. העיקר - השיוויון.

כן כן, הדוגמא האולימיטבית...בדיוק לזה אני מתכוון...
אתה גם מתלונן על זה שקיצצו וגם על זה שלא קיצצו...
מה בעצם התלונה שלך במקרה זה? התלונה שלך במקרה זה היא: לא קיצצו במקום הנכון.
זוהי תלונה נכונה.
שלב שני: למה לא קיצצו במקום הנכון במקרה זה?
הרי אף אחד לא חושב שעשו במקרה הזה בשל שחיתות או רוע, הרי אף אחד לא מרוויח לכיסו מהקיצוץ הנ"ל.
אז למה עשו זאת? כי האנשים שקיבלו את ההחלטה הנ"ל לא טובים מספיק ולא חכמים מספיק.
ועכשיו אני שואל את כל האנשים הגאונים כאן בפורום: איך תעשו שהאנשים כן יהיו טובים מספיק.
איך לעשות שהצבא יהיה חכם כמו האנשים בפורום?
כשיהיה תשובה לזה, תודיעו לי. אני אעביר לרמטכ"ל, אני מכיר אותו אישית.
חזרנו לנקודת ההתחלה- התלונה שלכם אינה מערכתית ואתם לא מספקים פתרונות: יש פושעים, נכון יש בכל מקום. בצבא יש פוליטיקה ואנשים בינוניים, כן זה נכון מה אפשר לעשות? באמת: מ-ה א-פ-ש-ר ל-ע-ש-ו-ת!!
תביאו פתרונות ולא סיפורי מרפסת.
אמיל.

ישן 16-08-2006, 23:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]נ.ב. - הנה על מה..."

הנה בבקשה - רוצה להתייעל?

קח מספר רואי חשבון ואנשי אירגון שלא קשורים ולא היו קשורים לשום עניין בטחוני, תכניס אותם למערכת ותן להם להשתולל.
קח קצינים במילואים - אנשים שהם מוצלחים וידועים כמבקרים הכי קשים של המערכת הצבאית - ויש לא מעט כאלה בפורום המג"דים והמח"טים ותתן להם להשתולל.
יחידת בדיקה חיצונית, עצמאית ושלא מחוייבת לאף אחד. שתחקור עד שערות הזקן של צה"ל, ושיגיש את המסקנות גם לווחו"ב ולמבקר המדינה.
אבל אם זה קשה מדי - שיוודא שתקציב צה"ל מוגש לאישור בזמן ולא 24 שעות לפני אישור התקציב.
תגיד לו - אם אוזנו כרויה לך - שאם הוא לא יעשה זאת, אנחנו נדאג לעשות זאת מבחוץ. וזה יהיה אלים הרבה יותר.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 16-08-2006 בשעה 23:59.
ישן 17-08-2006, 00:04

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הנה בבקשה - רוצה להתייעל? ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הנה בבקשה - רוצה להתייעל?

קח מספר רואי חשבון ואנשי אירגון שלא קשורים ולא היו קשורים לשום עניין בטחוני, תכניס אותם למערכת ותן להם להשתולל.
קח קצינים במילואים - אנשים שהם מוצלחים וידועים כמבקרים הכי קשים של המערכת הצבאית - ויש לא מעט כאלה בפורום המג"דים והמח"טים ותתן להם להשתולל.

תגיד לו - אם אוזנו כרויה לך - שאם הוא לא יעשה זאת, אנחנו נדאג לעשות זאת מבחוץ. וזה יהיה אלים הרבה יותר.

אני מבין שאתה כואב את הדברים, אבל לא הוכחת כלום.
ראשית- יש רואי חשבון ואנשי אירגון גם בצבא, הם ממש לא קשורים לשום עניין בטחוני... אי אפשר לתת להם להם להשתולל כי יש מגבלות לאנשים שאין להם שום קשר לעניין בטחוני כשהם מנסים לארגן ארגון בטחוני...
קצינים במילואים, מה ההבדל בינם לבין הקצינים בסדיר? למה מה שממילואמניק אומר הוא יותר יעיל ממה שקצין הסדיר אומר? המילואימניק צריך לומר את דעתו והמפקד הנבון יעשה בחוכמה אם יקבל את ההערות החשובות של המילואימניקים. אבל מעבר לזה, איך הגעת למסקנה שכמילואימניק משתולל יש יעול לעומתו כשחייל סדיר משתולל אין יעול...
אתה תקבל בדיוק את אותו חוסר יעול, רק שהמילואימניק קיבל את ההחלטות...
אני בטוח שמילואימניקים (כמו גם קצינים מוכשרים מהסדיר..) יביאו רעיונות יפים ומקוריים, אבל בין זה לבין ליעל את הצבא...הדרך מאוד ארוכה..
מה גם שההגדרה שלך "תן להם להשתולל" היא ילדותית ומבחינת זבנג וגמרנו, וזהו שורש הויכוח שלנו בעצם.
הרי שנינו מסכימים שיש הרבה מה לשפר בצה"ל. ההבדל הוא שאני חושב שזה מאוד קשה ומסובך לשפר זאת, ובוודאי שזה בלתי אפשרי ללא תוספות תקציב.
אתה חושב שכמה מילואימניקים וזבנג וגמרנו והופ- הצבא הפך יעיל יותר..
מצטער, אני ממש לא "בעד" המערכת, תחושתי האישית אחרי המלחמה שבה השתתפתי באופן פעיל הינה קשה ומתסכלת. אני פשוט חושב שאין כמעט פתרונות במסגרת הדמוקרטית. מעט תיקונים ושיופים יהיו בהחלט אפשריים. שינוי אמיתי הוא לצערי לא אפשרי.
אמיל.

ישן 17-08-2006, 00:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]הנה בבקשה - רוצה..."

תראה אמיל - כל עוד התקציב הבטחון נחבא מהציבור - אתה יכול לומר דבר אחד ואני אחר, ולשניהם תהיה אותה רלוונטיות - כלום. מה שאתה אומר רלוונטי בדיוק כמו מה שאני אומר, וזה שאתה במערכת ממש לא אומר שאתה יודע איך מתבצעות ההוצאות הצבאיות.
אבל אתה צריך להבין משהו, שהצבא בכללותו מסרב להבין:
אין לאנשי המילואים אמון במערכת. אחרי הלחימה האחרונה, העסק בכלל מסתבך.
לא משנה מה הצבא יעשה - אין אמון בגרוש, בלי אישוש מגורם חיצוני בלתי תלוי - רמת העוולות שנעשו כבר עולה על כל דמיון.
הביטוח, הטיפול הרפואי, האבט"שים, המיגון, הפיצוי הכלכלי ועכשיו ההליכה ללחימה ללא ציוד או אימון. אי אפשר לתרץ טיפול באוכלוסיה שלמה כסוג ז' בבעיות כלכליות. זה לא תופס, והנסיון של הצבא לבצע זאת הוא זה שהביא לפיצוץ.
לא משנה איך תסובב את זה, אין שום סיבה שהצבא יפסיק לממן טיפול רפואי באדם שנפצע במהלך שירות המילואים. אין שום סיבה שישלחו אנשי מילואים רובאי 02, שלא ירו 10 שנים ברובה לאבטחת ישובים, כאשר אצל הסדירים הסטנדרט הוא 03 לפחות ואימון מעמיק. אין שום סיבה שחייל מילואים לא יבוטח כנגד מוות, ומשפחתו לא תקבל קצבה. אין שום סיבה שאיש מילואים יממן את שירות המילואים שלו, בגלל נזקים ישירים ועקיפים לו, למשפחתו ולעסקיו.
אתה לא היית נשאר במערכת, לו זה היה היחס אליך. ואתה לא היית נשאר במערכת, לו היו מוציאים אותך למשימה עם מטוס ישן, מתפרק, שלא זכה לטיפול מזה שנים, אחרי שלא נגעת בסטיק 4 שנים.
אותך, בעיות כלכליות לא היו מעניינות.

ישן 17-08-2006, 00:59

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תראה אמיל - כל עוד התקציב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
תראה אמיל - כל עוד התקציב הבטחון נחבא מהציבור - אתה יכול לומר דבר אחד ואני אחר, ולשניהם תהיה אותה רלוונטיות - כלום. מה שאתה אומר רלוונטי בדיוק כמו מה שאני אומר, וזה שאתה במערכת ממש לא אומר שאתה יודע איך מתבצעות ההוצאות הצבאיות.
אבל אתה צריך להבין משהו, שהצבא בכללותו מסרב להבין:
אין לאנשי המילואים אמון במערכת. אחרי הלחימה האחרונה, העסק בכלל מסתבך.
לא משנה מה הצבא יעשה - אין אמון בגרוש, בלי אישוש מגורם חיצוני בלתי תלוי - רמת העוולות שנעשו כבר עולה על כל דמיון.
הביטוח, הטיפול הרפואי, האבט"שים, המיגון, הפיצוי הכלכלי ועכשיו ההליכה ללחימה ללא ציוד או אימון. אי אפשר לתרץ טיפול באוכלוסיה שלמה כסוג ז' בבעיות כלכליות. זה לא תופס, והנסיון של הצבא לבצע זאת הוא זה שהביא לפיצוץ.
לא משנה איך תסובב את זה, אין שום סיבה שהצבא יפסיק לממן טיפול רפואי באדם שנפצע במהלך שירות המילואים. אין שום סיבה שישלחו אנשי מילואים רובאי 02, שלא ירו 10 שנים ברובה לאבטחת ישובים, כאשר אצל הסדירים הסטנדרט הוא 03 לפחות ואימון מעמיק. אין שום סיבה שחייל מילואים לא יבוטח כנגד מוות, ומשפחתו לא תקבל קצבה. אין שום סיבה שאיש מילואים יממן את שירות המילואים שלו, בגלל נזקים ישירים ועקיפים לו, למשפחתו ולעסקיו.
אתה לא היית נשאר במערכת, לו זה היה היחס אליך. ואתה לא היית נשאר במערכת, לו היו מוציאים אותך למשימה עם מטוס ישן, מתפרק, שלא זכה לטיפול מזה שנים, אחרי שלא נגעת בסטיק 4 שנים.
אותך, בעיות כלכליות לא היו מעניינות.

ידידי, סובבת את הויכוח על הגב..
האם אני כתבתי שאני "מכיר את המערכת היטב"? בדוק שוב בשירשור הנוכחי.
האם כתבתי שיש אמון במערכת? אני מסכים איתך ב 100% שלמילואימניק אין אמון במערכת.
כל מה שאני אומר הוא: גורם חיצוני יעזור במעט מאוד, זה כמו לבקש חוות דעת נוספת אחרי
כשהודיעו לך על מחלה חשוכת מרפא (חס וחלילה..) זה להאחז בקשים...
הבעיה היא לא ביקורת חיצונית. ראשית- יש ביקורת חיצונית, שנית כולם בצבא במדינה והקול של כולם נשמע גם אם לא מיושם. (הגם שבביקורת החיצונית יש הרבה מה לשפר- עדיין יש מבקר לצבא ויש נציב קבילות ויש ועדת חוץ וביטחון בכנסת ויש מבקר המדינה ויש את המועצה לביטחון לאומי. לכולם יש מגבלות ובעיות אבל לכתוב שאין ביקורת מבחוץ זה פשוט לא נכון וזה שוב נובע מכאב שאני יכול להבין אבל זה לא הופך את זה לנכון..).
ומה שאני אומר בעיקר זה- אין פיתרון אמיתי לבעיות הגדולות! אני מסכים שיש הרבה מה לשפר, אין לנו ויכוח על כך ואני לא מבין למה אתה נותן לי דוגמאות כאשר מראש הסכמתי שיש הרבה בעיות.
אבל זה שיש הרבה בעיות לא אומר שיש הרבה פתרונות. רוב הבעיות הינן סבוכות וגם כאשר יש רצון לפתור אותן לפעמים זה מאוד קשה ואני יכול לתת כאן דוגמאות שבאינטרנט היו נראות ככה "איך זה שאין בלה בלה בלה!!!!" ובמציאות היה לוקח 5 שנים לפתור את הבעיה, גם כאשר כולם היו מסכימים ומשוכנעים שצריך לפתור אותה!
אין לנו ויכוח שיש בעיות ואין ויכוח שאין אמון. הויכוח הוא שאין פתרונות אמיתיים. יהיו פתרונות קטנים כאלו ואחרים לבעיות הפופולריות, והפיתרונות הללו יגרמו לבעיות אחרות לצוץ (בגלל המורכבות והמחסור בתקציב..).
אל תקפוץ גם לגבי מה שאתה יודע עלי. המערכת דפקה אותי אישית בגדול,וגם נתנה לי לטוס על מטוס מתפרק , והכל בשביל לחסוך כסף או בגלל "פוליטיקה". ועדיין כשאני בודק את הטעויות שנעשו לגבי במבט לאחור, כאשר הזמן והעצבים חלפו, אני יודע בברור שנעשו שגיאות וטעויות אבל הן בתחום הסביר. ישבו אנשים, חשבו (הכל תחת אילוצים כבדים)ומה לעשות- הגיעו למסקנות הלא נכונות. לא כי הם רעים או מושחתים, פשוט כי הם טעו במצבים שרבים היו טועים.
תן פתרונות- ביקורת חיצונות- יש. מילואמניקים משתוללים- לא פיתרון.
המצב מושלם?- ממש לא וגם לא יהיה, יש בעיות מובנות שאין להן פיתרון כולל אמיתי.
פיתרון חלקי אחד יש, וזו השאיפה לשיפור שניכרת בך, זה בהחלט יועיל לצה"ל וכל הכבוד על כך, אבל זה לא יפתור את הבעיות הגדולות.
בהצלחה!
אמיל.

ישן 17-08-2006, 00:42
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
למרות עברי הקרוב לאוצר, באמת קשה לדעת מבחוץ איפה להתייעל - אבל התלונה לא לגיטימית

מה גם שבאוצר גם יושבים תכשיטים לא קטנים שהאמת לפעמים מהם והלאה והמניפולציה היא לחם חוקם (ממש כמו בחלקים של הצבא - המתמודדים בתחרות הזו ראויים זה לזה).

דבר אחד אני כן יודע, והוא השורה התחתונה שלי: אתה עובד במקום מסויים (בתנאים די טובים, לא מקופח), אומרים לך"אלה משימותיך" ונותנים לך X כסף לעמוד בהן. זה נראה לך לא אפשרי. אתה עושה אחד משני דברים - מתפטר, כי אתה אדם אחראי ולא יכול לעמוד במשימה האחראית שהטילו עליך (ואולי, אולי - יגיע מישהו שכן יכול?), או - הופך את המשימה, הפלא ופלא, לאפשרית במסגרת התקציב שנתנו לך.

בכיות ויללות של "התרענו, אמרנו", לא מעניינות אף אחד, עם כל הכבוד. לא יכול לעמוד במשימה שלך - לך, תן צ'אנס למישהו אחר. אני בטוח שעל כל חד שילך יבואו עשרה מועמדים שיעשו מאמץ כן לעמוד במסגרות ובמשימות. אבל חוסר היושר המקצועי אצלנו הוא כל כך מושרש, שאין בחיים סיכוי שזה יקרה.

מתי פעם מישהו אצלנו התפטר מסיבות שלא קשורות לעניינים אישיים או לשחיתות מוכחת? אין יושר, לא אינטלקטואלי ולא מקצועי.
ישן 17-08-2006, 01:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

אין כסף - אז ישנים בזבל.

תמונות של הבסיס שקיבלו אנשי מילואים השנה בשטחים. מזל שאי אפשר להעביר ריח בתמונות...

תתעלמו מהזבל שהשאירה אחריה היחידה הסדירה - תסתכלו רק על המבנה

ה"צמר" הזה מזיק לנשימה, מה גם שבלילות דצמבר הקרים שם, ה"מיזוג" הזה ממש לא נעים.

מקלחת...

למה צריך תלת-פאזי. שישרפו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לא רק שהמקלחת מגעילה, אין מים חמים בכלל. איזה כיף באמצע דצמבר באיו"ש....

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 17-08-2006 בשעה 01:06.
ישן 16-08-2006, 20:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

אדון תפוחים - בפורום הזה לא מכניסים פוליטיקה. חד וחלק. הודעתך נמחקה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:01

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר