לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2006, 22:23
  רונן צינמן רונן צינמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.06
מנסים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כל יחידות הצבא הן יהלום בפני עצמן, נשאלת השאלה"

מנסים ללטש כמה שאפשר שמקצרים לך את המסלול והופכים אותך (לכאורה לפחות) לחלק מהגדס"ר.
מה שמזכיר לי:
טעותו הגדולה של הצבא:

לאחר היציאה מלבנון החליט הצבא כי יכולת הגרילה והקומנדו המיוחדות שברשותו הינן יכולות מיותרות ואין בהם עוד צורך. מסלולי הפלס"רים שהיוו את חוד החנית בלחימת הגרילה קוצרו ב-4 חודשים תמימים והושם דגש בצבא על יחידות מיוחדות שעוסקות במעצרים בשטחים. ברצוני להוסיף שהפלס"רים השונים היוו את הסמן הימני של חטיבות החי"ר ותרמו רבות להעלאת הרמה בחטיבות החי"ר השונות על ידי הכשרת קצינים רבים שסיימו מסלול בסיירות והמשיכו במסלולי פיקוד בגדודים (לגבי גולני בה שירתתי היתה זו מגמה מוצהרת של המח"ט בזמני להוציא לקצונה כמה שיותר לוחמים מהפלס"ר על מנת להוציא אותם לתפקידי פיקוד בגדודים השונים). כעת כשמתבצעת שוב הלחימה בלבנון, כאשר השריון חשוף לאש נ"ט ומטענים של החיזבאללה וכאשר יש צורך בפעולות גרילה של כוחות מיוחדים ומיומנים בשטח אין לצה"ל את אותה מיומנות ויכולת שהביאו את צה"ל בזמנו להיות הצבא היחידי עם מאזן נפגעים חיובי אל מול לוחמת גרילה.

לצערי לא תמיד רואים הגנרלים את מה שרואה החייל הקטן אך המיומן שנמצא בשטח. לעולם לא אשכח את היום בו שמעתי שהכניסו כוחות מילואים לג'נין. למי שלא זוכר את אירועי הפתיחה שלפני חומת מגן אזכיר שאת הכניסה הרגלית הראשונה לג'נין ביצעו סיירת גולני ויחידת אגוז גולני בלבד. כלל לא התיימרנו לשלוט בשטח כולו ולעבור מבית לבית כיוון שהאש בה ניתקלנו היתה קשה. נאלצנו לפרוק מתוך אכזריות ולהתמקם בבתים אליהם פרצנו פריצה חמה תחת אש ולחכות בסבלנות עד ליצירת מגע עם המחבלים. לא ברור לי עד היום איך העז הצבא לשלוח לשם חיילי מילואים בצו 8, לקן הצרעות הזה בו נדרשה רמת לוחמה אדירה על מנת להגיע להשגים.

מי יתן שלא יהרגו עוד חיילים תוך כדי ביצוע משימות שלא הוכשרו אליהן ושיעמדו בפני המפקדים חיילים המסוגלים לבצע את כל המשימות אליהן ידרשו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2006, 00:44
  פיטר 1 פיטר 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
גולני היא היהלום וסיירת גולני היא היהלום בכתר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רונן צינמן שמתחילה ב "האמת שלא ידעתם על סיירת גולני"

אני לא מבין חלק מהתגובות כאן, במקום לקחת את מה שלוחם החיזבאללה אומר ולבדוק מה הביא את האירגון (שהוכיח את עצמו כאירגון חושב אשר מנתח כל "פיפס" אשר פועל בגיזרת לבנון) להגיע למסקנה הזאת, ולבחון במה שונה (אם בכלל) ההתנהלות המבצעית של חטיבת גולני משאר חטיבות צה'''ל שהביאה את אירגון החיזבאללה ללמד את לוחמיו שמכל חטיבות צה''ל חטיבת גולני היא "המסוכנת" או "הטובה" ביותר.
לפי הבנתי לא אמור להיות הבדל בין חטיבות צה''ל השונות אך אציין שזו לא פעם ראשונה שאני שומע את הטענה הנ''ל מפי גורמים שונים אשר חלקם עויינים לישראל.
אז במקום להיכנס למאבקי אגו מטופשים יש לבדוק אם יש משהו בדבריו של המחבל ובמידה ויש להנחיל את התו''ל של חטיבת גולני על שאר חטיבות צה''ל !!!
ישן 18-08-2006, 18:26
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
דעתי כאחד שנימצא בגדס''ר של גולני
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי gal perel שמתחילה ב "[font=Verdana]אצלי ביחידת..."

ויש להגיד עכשיו גדס''ר גולני ולא סיירת גולני כי הסיירת היום היא פלגה בגדוד הסיור ולא עובדת בניפרד..
הסיבה ואני ניזהר לפתוח פה להצלחות וההרתעה שיצרנו בלבנון היא ההכשרה המצוינת שאולי בזמן שעברנו אותה ניראתה מונפצת, אבל כל כולה הכנה ללחימה בלבנון אם זה ניווטים בצפון,שבועות סבך,לחימת בולדרים,הרבה יעד חשוף וכמובן שטח 100..
תמיד אנחנו ואגוז התלוננו שמנפיצים לנו מסלול לזמן מלחמה שלא תיהיה ושצריך יותר לעבוד על לוט''ר ולש''ב כמו הנח''ל והצנחנים ובסופו של דבר שהגענו לשם כולנו הוכרנו תודה על ההכשרה שעברנו..

אני חושב שגם ככה זה עבד עם חטיבת אלכסנדרוני ההצלחות שלה נבעו נטו מניסיון,הם באמת שיחקו אותה.

ולבן אדם שאמר שמגלן יותר טובה לפי מספר ההרוגים הנמוך באמת שאתה לא יודע על מה אתה מדבר לא קובעים רמה של יחידה לפי מספר הרוגים...אולי לפי ההכשרה אבל לא לפי ההרוגים אסור אף פעם להשתחצן פעם את למטה פעם למעלה,לא היה לנו הרוג ובע''ה לא יהיה גם..ורוב הפצועים מאש כוחתינו..
עדיין זה לא הסיבה שאני יגיד שאנחנו יותר טובים מיחידה אחרת

נערך לאחרונה ע"י shikooz בתאריך 18-08-2006 בשעה 18:34.
ישן 18-08-2006, 19:00
  חן אברהם חן אברהם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
כל הכבוד. חבר'ה קצת צניעות לא תזיק- לכל אחד התפקיד שלו.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "דעתי כאחד שנימצא בגדס''ר של גולני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shikooz
ויש להגיד עכשיו גדס''ר גולני ולא סיירת גולני כי הסיירת היום היא פלגה בגדוד הסיור ולא עובדת בניפרד..
הסיבה ואני ניזהר לפתוח פה להצלחות וההרתעה שיצרנו בלבנון היא ההכשרה המצוינת שאולי בזמן שעברנו אותה ניראתה מונפצת, אבל כל כולה הכנה ללחימה בלבנון אם זה ניווטים בצפון,שבועות סבך,לחימת בולדרים,הרבה יעד חשוף וכמובן שטח 100..
תמיד אנחנו ואגוז התלוננו שמנפיצים לנו מסלול לזמן מלחמה שלא תיהיה ושצריך יותר לעבוד על לוט''ר ולש''ב כמו הנח''ל והצנחנים ובסופו של דבר שהגענו לשם כולנו הוכרנו תודה על ההכשרה שעברנו..

אני חושב שגם ככה זה עבד עם חטיבת אלכסנדרוני ההצלחות שלה נבעו נטו מניסיון,הם באמת שיחקו אותה.

ולבן אדם שאמר שמגלן יותר טובה לפי מספר ההרוגים הנמוך באמת שאתה לא יודע על מה אתה מדבר לא קובעים רמה של יחידה לפי מספר הרוגים...אולי לפי ההכשרה אבל לא לפי ההרוגים אסור אף פעם להשתחצן פעם את למטה פעם למעלה,לא היה לנו הרוג ובע''ה לא יהיה גם..ורוב הפצועים מאש כוחתינו..
עדיין זה לא הסיבה שאני יגיד שאנחנו יותר טובים מיחידה אחרת
ישן 22-08-2006, 22:18
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רונן צינמן שמתחילה ב "אם קפלינסקי אומר"

ציטוט:
פעיל החיזבאללה העצור: למדנו שגולני זה היהלום של צה"ל

יום שלישי, 8 באוגוסט 2006, 8:20 מאת: מערכת וואלה!

פעיל חיזבאללה חוסיין עלי סולימאן, שנעצר בחשד למעורבות בחטיפת חיילי המילואים אלדד רגב ואהוד גולדווסר, אמר אתמול בחקירתו כי "לימדו אותנו שסיירת גולני היא היהלום של צה"ל ודרשו שנתאמן לקראת עימות עימה".

ואני אומר : סבבה.

מי שבאמת מתכוון ליחס משהו מעבר לפולקלור לאמירות של הנ"ל שיבושם לו, גולני כחטיבה הצפונית ופלס"ר גולני יחד עם אגוז הן היחידות שהחיזבללה אמור היה לפגוש ואולי ניתן לחשוב שבגלל זה הם צריכים להתאמן לקראתם. אני חושב שזה רק בגלל שקל יותר להגיד "גולני" מאשר "צנחנים". ככה אני אומר, עכשיו בו נבנה גם על זה תיזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:19

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר