לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2006, 09:14
  העיתונאי העיתונאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.02
מגעיל מנות הקרב של חיזבאללה יותר טובות משל צה"ל

אמש, בתוכניתו של ערד ניר, היתה כתבה מהטלוויזיה הלבנונית על מנות הקרב המושקעות של חיזבאללה (לא מצאתי אותה באינטרנט).
וזה מה שכותבת על כך יעל ישראל בבלוג שלה:

"אני מניחה שחלק מכם צפו אמש בכתבה באחד מן הערוצים, בה הראו את מנות הקרב של חיילי החיזבאללה. בחיי, אוכל כזה גם אני מוכנה לבלוס מפעם בפעם, גם כאן, בחיי העיר המוצפים תענוגות ומסעדות גורמה. מה הם לא קיבלו, תשאלו: שקיות של אגוזי אילסרים, שוקולדים, חלב ממותק, ממתקי שומשום, נקניקיות עם תפוחי אדמה, תבשיל שעועית עם בשר, ועוד כל מיני גודיס שבחיי שהתחשק לי לתת בהם איזה ביס בעצמי.
ואילו אצל מיטב חיילנו? טונה, טונה ועוד טונה! ואגב, שמתי לב לתווית – את הטונה הזו אפילו החתולים שלי לא מוכנים להכניס לפה!
עכשיו תעשו את החשבון. האם אתם עדיין דבקים בכך שלחיזבאללה לא היה כל יתרון עלינו – בנשק, בציוד, באימונים, אפילו במנות קרב? לאן הגענו, אנחנו, שכה התגאינו בצבא המהולל שלנו."

http://www.notes.co.il/yael/22275.asp
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2006, 09:49
צלמית המשתמש של z00nd
  z00nd z00nd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העיתונאי שמתחילה ב "מנות הקרב של חיזבאללה יותר טובות משל צה"ל"

ממה שאני שמעתי בתקשורת !!
"לוחמי" החיזבאללה אכלו מה שמצאו בשדות
בין אם זה ירקות פרות ותפו''א
אני לא חושב שיש צורך להיסחף
היחס של צה''ל לחיליו הרבה יותר טוב מאשר
היחס של נאסראללה וחבריו באירן למחבלי החיזבאללה
שיודעים מראש שהם יוצאים לקרב אבוד
צריך להבין ה"אנשים" שמתגיסים לחיזבאללה או לכל ארגון אחר בסגנון
המטרה היחידה שלהם בחיים זה לההרג ולהיחשב לשהיד
בהתחלה שהתופעה של המתאבדים רק החלה חשבו שמסממים אותם
משום שהמוח ההגיוני לא מבין איך אדם מקליט את עצמו ומודיע שהוא הולך לההרג
למען ה"איסלם"
ומכן נובעה שחיזבאללה מעדיף לקנות בכסף שלו יותר נשק
מאשר לדאוג להספקת מזון ל"לוחמיו"

* חשבתי שצריך לציין את זה כי כנראה שיש כאן אנשים ששכחו מה הם אותם אירגונים

ישן 19-08-2006, 10:42
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הטלויזיה הלבנונית כסמל של אמינות, כמובן?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העיתונאי שמתחילה ב "מנות הקרב של חיזבאללה יותר טובות משל צה"ל"

החיזבאללה לא אוכלים 'גודיס' [מעדנים?] ואנחנו לא צריכים לאכול את מה שהטלויזיה הלבנונית מגישה לנו.
נא לא להסחף - החיזבאללה כדיוזיית חי"ר איראנית מחופרת ובמגננה ספג פי 4 אבידות מהכח התוקף למרות שהסתתר מאחרי אוכלוסיה אזרחית. לא מדובר בגמדים צהליים מול סופרמנים שיעים המפעילים מערך לוגיסטי לטובת החיזבאללה בשטח. כמדומני שמרבית לוחמי החיזבאללה היו שמחים לחלוק עם צה"ל את קופסאות הטונה והפירות המיובשים. הטלויזיה הלבנונית כמו לבנון עצמה אינה גוף ממש עצמאי ואמין וכדאי להשאר בפרופורציה. [מובן כי האמור כאן לא נועד לסנגר על הכשלים הלוגיסטיים שהפגין אט"ל במלחמה אלא רק להזכיר לכולנו כי אין להסחף אחר התעמולה של האויב]
ישן 19-08-2006, 13:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "לא יודע."

לא צריך. בבא"ח גבעתי, לאחר כל אירוח של המארינס, הצטברו אלפי מנות קרב. למותר לציין שמי שאכל אותם היו המפקדה, בעוד הטירונים, המשיכו לטחון לוף וטונה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-08-2006, 13:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "אני בספק אם מה שהצטבר שם כשר..."

כשר. את כל מה שלא כשר זרקו בשטח (והחיילים המורעבים אספו..)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-08-2006, 16:54
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
כשנותנים לחייל לאכול

אוכל של כלבים (לוף-בשר שעובד עם ניטריט ורעלים אחרים),והטונה של צה"ל היא כבר לא סטארקיסט בשמן כותנה (האריזה הלבנה) אלא של איזה מפעל גרוע בב"ש עם מרקם מזוויע זה מה שקורה.

המנות קרב האמריקאיות הן ממש תאווה לחיך לעומת הלוף והטונה המזוויעים שעבר זמנם,זכיתי לטעום 3 מנות במהלך שהותי בפנמ"צ בחיפה (חצי שנה וזהו)-אין ספק שהן היו איכותיות להפליא.(סטייל מנה חמה כזה-פירה שעליו שופכים מים,סלט ירקות שמנערים ,ובשר עוף ברוטב עגבניות שגם לו מוסיפים מעט מים והוא נעשה מאוד טעים).
זה עדיף בהרבה מאשר גוש בשר שנראה כמו הסימבה שאני מאכיל את הכלבה שלי.

ישן 29-08-2006, 10:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תגובה כללית

צריך להבחין בין התזונה בתוך לבנון למה שאכלנו בארץ.
בחוץ אכלנו ארוחות חמות (חמגשיות או "על האש") וכריכים. חלקם סופקו ע"י הצבא וחלקם ע"י עמותות ואירגונים אזרחיים. תודה מיוחדת לתושבי ספסופה ולעריית טירת הכרמל. לרוב שתינו גם מים של אקווה נובה וסאן בנדטו והרבה מאד משקאות ממותקים (בעיקר RC).

בתוך לבנון אכלנו את מנות הקרב. על הטנק יכלנו לסחוב יחסית הרבה. החי"ר וההנדסה שמסביב סחבו בעיקר באפודים. הם אכלו את מה שיש, קיבלנו מאיתנו מנות קרב וגם קטפו רימונים, ענבים ותאנים מעצים ועגבניות מהשיחים.
חבר'ה שלי שסיפקו מנות קרב לחי"ר מכרמלי בעיתרון סיפרו שהחיילים היו מוכנים לאכול גם את קופסת הקרטון של מנת הקרב.
בעיטא-א-שעב ובדבל החיילים בישלו את הפסטה והבורגול שמצאו בארונות של הלבנונים (בדבל אפילו היה מטבח כשר!!!) מתובלים בירקות ובעשבי התיבול מגינת הבית שבו הם הסתתרו.

מים: רוב הזמן אנחנו והדחפורים סיפקנו לכוחות השכנים. על הטנק שלי היו למעלה ממאה ליטר אך הם כמעט אזלו תוך יום וחצי (היינו צמד טנקים עם גדוד הנדסה מוקטן). מים נוספים מולאו בג'ריקנים מהמים של המקומיים והוכלרו ע"י החובשים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:34

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר