לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2006, 04:06
  pikado_a pikado_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.06
מאין מכתב התאבדות... נא להגיב בבקשה!

כמה אירוני... רק לפני כמה ימים שאלתי את עצמי מתי היום הזה יבוא....

והנה, היום הזה ניצב מולי מחכה לי רק שאתן את הסימן ושיתחיל במלאכה!

עוד בילדותי חשבתי על היום הזה, היום בו אעבור צעיף כלשהו, היום בו אעבור לשלב הבא,
היום שבו סוף סוף אהיה מעל לכל בני האדם הקיימים בעולם הזה-
מעל לכל החכמים ביותר, מעל לכל רבי העצמה והכוח, הנה היום הזה מגיע.

והנה, אני ניצב בלי שום פחד, עם החלטה ביד שלי!

אבל כמה רגעים לפני, ישנה רוח שמלטפת לי השיער, רוח מציקה מעוד
הרוח הזאת הביאה איתה תמונה קטנה מזיכרון הילדות שלי...
ובכל שניה ושניה שעברה, ממש כמה רגעים לפני שאני עובר לשלב הבא
עולה לי התמונה שחוזרת לראשי שוב ושוב:

היה זה עוד יום חורפי, אפור ואביך.
אימי בדיוק החזירה אותי מהגן והחליטה שלפני שנחזור הביתה כדאי שנטייל קצת.
וכך, ביום חורפי, אימי אוחזת בידי, מזילה דמעות, ושנינו מטיילים ליד גן ילדים קטן.
אמא נעצרה וישבה על ספסל שהיה בדרכנו, ישבה ובכתה.
פחדתי לשאול את אמא מה קרה ולמה היא בוכה כי בתודעה הפנימית שלי ידעתי שאמא אישה מאוד סגורה
ושאין סיכוי שתענה לי.
ישבתי לידה והבטתי בה כשהיא יושבת ובוכה.

לפתע, אמא לקחה את ידי הקטנה ואמרה לי:

"אולי באחד מן הימים בחייך, תחשוב שאף אחד כבר לא איתך, שאף אחד כבר לא אוהב או מעריך אותך,
רציתי שברגעים אלו תמיד תזכר ביום הזה, כי היום אני לומר לך תודה! ושאני תמיד אעריך אותך, אכבד ואוהב ואותך!
לא רק בגלל שאתה הבן שלי אלא גם בגלל שהענקת לי את השעה הכי יפה בחיים שלי!"

עכשיו, אני ניצב מול השער לסוף החיים וכמה רגעים לפני שאני צועד אל תוך השער אני לוחש בליבי:
"אמא, תודה רבה לך שהערכת אותי ואהבת אותי ותודה רבה על השעה הכי יפה בחיים שלי,
אולי נפגש מתישהו, ואני מבטיח לך שהפעם נטייל ליד גן ילדים ביום אביב נעים- אוכלים גלידה ונהנים"
התקדמתי עוד צעד ועוד צעד אחד קטן, נכנסתי אל תוך השער ואמרתי שלום לעולם.

שלום עולם יקר, שלום.
"הרי זה דבר ידוע- שבאהבה נברא עולם,
שום דבר אינו קבוע- והנצח לא נמדד בזמן."
חזרה לפורום
ישן 20-08-2006, 21:46
  אסאניה אסאניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מכתב סופני ....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pikado_a שמתחילה ב "מאין מכתב התאבדות... נא להגיב בבקשה!"

שלום לך !

אני מרגישה קצת מוזר.
לא חשבתי, שאקרא דבר כזה בפורום.

אתה כותב מאוד יפה.
התמונה שצרובה לילד בראש ... רק מראה כמה הזיכרונות שלנו "קמים" לתחייה ומשפיעים עלינו כל הזמן. גם כאשר אנחנו לא מודעים להתרחשויות. אהבתי את הקישור שעשית.

והשאלה מתבקשת ... למה כתבת את זה ? הרגשתי כאן נימה אישית. דבר איתנו ... איתי ...

זה נכון, שום דבר אינו קבוע, והנצח לא נמדד בזמן ... ובאהבה נברא עולם (מאוד אוהבת את 2 המשפטים האחרונים ... השוטים האלה טובים בעיני).

חזרה לפורום
ישן 02-09-2006, 20:35
  pikado_a pikado_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.06
תשובות לתגובות....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pikado_a שמתחילה ב "מאין מכתב התאבדות... נא להגיב בבקשה!"

קודם כל אני רוצה מאוד להודות לכולכם על התגובות ועל הביקורות - בין אם אלה ביקורות טובות ובין אם רעות....

אני מודה, אני חדש בתחום הכתיבה, הכל נמצא בראש אך קשה לי לבטא הכל, לכן כל ביקורת או תגובה לתיקון אשמח לקבל!

בעניין תוכן המכתב:

אותו נער שעמד לפני השער לסוף החיים, היה עצמו סגור בדיוק כמו אימו.

אי אפשר לומר שהתמונה שעלתה לו בראש היוותה זיכרון טוב ולכן ציינתי שרוח מציקה הביאה את התמונה הזאת.... ולכן האהבה שהעניקה לו אימו חייבה אותו להכיר לה אות תודה לפני שהוא יוצא לדרך.

הנער זכה עם השנים לפחות ופחות הערכה בעיני האדם, הרגיש שהוא היחיד שהוא יכול לחלוק רעיונות עימו, את מחשבותיו היה שומר לעצמו לאורך כל הילדות- בדידות...
וכל זה לא בגלל שאינו יכל, אלא מפני שהבין שהיצור האנושי שהיה יכול לסמוך עליו זה הוא עצמו.

עם השנים, היה חושב יותר יותר לעומק, חוקר את העולם לפרטי פרטים, מנתח דברים עד קצה המחשבה ומבין שהדרך היחידה לצאת מהמעמד הנמוך הוא לעבור צעד אחד קדימה, או לפחות כך הוא חושב.

אפילו לאחר ההסבר הזה, אני לא בטוח שהצלחתי להסביר כמו שצריך, כי כמו שאמרתי- הכל נמצא בראש אבל קשה לבטא....

אם המכתב מתייחס אליי או לא, את זה תשאירו כבר לי.

נכון, אלוהים הוא זה שבוחר לנו את מסלול החיים, אך לא כולנו יודעים לקבל זאת כמו שצריך....

תודה רבה על התגובות.. תגובות נוספות יתקבלו בברכה, אם אספיק לענות עליהם או לא... רק אלוהים ידע....
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר