לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2006, 16:51
צלמית המשתמש של ``DarkLight``
  ``DarkLight`` ``DarkLight`` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ``DarkLight`` שלח הודעה דרך MSN אל ``DarkLight``
הגיע זמן לנקוט פעולה נגד מה שקורה בפורום "מה שבראש"

בעוונותי הרבים נכנסתי לאשכול בפורום "מה שבראש" (שבגדר מושב ליצים ד"א) והתחרדתי לראות איזה מישהו מפרסם הודעות על כך שהמשיח עומד להגיע בכל רגע.
אמנם יכול להיות שהדור שלנו יוצג כדור משיחי, והלוואי וכן יהי רצון שהמשיח יגיע במהרה בימינו, אבל אדם שמפרסם כל שני וחמישי שהמשיח עומד להגיע הוא בעל רעיונות משיחיים שגובלים בכפירה.
הודעות כאלו, ברובם מפוברקות, מטות אנשים שלא יודעים דבר או שניים בתורה וגורמות לאנשים האלו- מצד אחד לפחד ולהזדעזע (שגם אם האדם הזה כאשר פרסם את ההודעות כיוון לזרוע תשובה בליבם של האנשים זכה בעוון גדול כי ביטל בזה את המצווה של עבודת השם מתוך אהבה כנה) ומצד שני לזלזול עצום שגורר את הכפירה וחילול ה' עצום מאין כמותו.
רובם של המשיחיים סיימו את חיים בכפירה (אמת כי היו משיחיים שמתו מות צדיקים, אך הם אחוז קטן) , והתכוונו, אולי בתמים, לזרז את הגאולה ע"י הפחדת האנשים, דבר שגוי ורע.
השימוש בצופן התנ"כי החל אומנם כשעשוע מתמטי אך תפס תאוצה בקרב המשיחיים, אך יש לציין שמשה אמת ותורתו אמת, והכתבים נכתבו ברוח הקודש, והשיטה לקבוע הלכה (ודברים נוספים) ע"י גימטריות ופרפראות היא נחותה יחסית ולא תופסת.
אני חוזר, כולנו מקווה בכל יום והלוואי שהמשיח יגיע בזה הרגע, אך ציפיה זאת אינה שונה מציפיית אבותינו לפני עשרות ומאות שנים.
יש להוקיע את המשייחיים שגורמים לחילול השם גדול, ודומים ברעיונותם לנוצרים המשיחיים רח"ל.
אנא תקנו אותי והוכיחו אותי אם מה שאמרתי מוגזם הוא, אך הדברים נכתבו בשעה בה הנפש כועסת ולכן ייתכן ויצאתי מפרופורציה.
אני רואה שרוב יראיי השמיים עושים מלאכת קודש בלהוקיע ובלהסביר את דרכי התורה והיהדות האמיתיים לאחיינו העובדים, איני מלא חימה על האנשים שהתלוצצו על התורה כיוון שאינם יודעים מהי באמת, אינם ראו מעולם את הדרך, וחונכו או השכילו בדרך מנוגדת ושיקרית, עלינו פשוט להסביר להם בצורה נעימה, כי משיחיות-יתר כפי שמוצגת בפורומים חדשות לבקרים אינה ראוייה.
שוב, תחזקנה ידיכם כל העובדים ביראה את ה' ומשיבים בנים אובדים.
כרגע המצב הוא אכן מסובך, אך אני מקווה שהבעיות יפתרו, כפי שנאמר "תשבי יתרץ קושיות ובעיות" במהירה בימינו.

חזרה לפורום
ישן 25-08-2006, 20:12
  דביבון ירוק דביבון ירוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "תתפלא, אבל יש כאלה שבורות לא מציקה להם"

חברים, אתם כל כך מצחיקים. אומנם גם הוא קצת משונה, אבל גם אתם קצת יותר מדי בטוחים בעצמכם. כשאתם נסגרים בפינה שלכם ומאמינים רק באמת האבסולוטית שלכם, לא רק שלא תצליחו לשכנע; למעשה אתם בדרך להתנוונות. כאחד שלמד בדרככם, אני יודע גם שהחינוך הדתי מתעלם מהשאלות העיקריות ובגיל 16 כשהתחילו השאלות לא הגיעו תשובות המניחות את הדעת. בפורום פרש ובהייד פרק, מפנים חברי הפורום להרצאות על מדע ותורה, אשר נעשות על ידי רבנים מחזירים בתשובה.
לא נעים להגיד, אבל הרצאות אלא ממש חובבניות. הרבנים אולי בעלי ידע תורני, אבל חסרי כל ידע מדעי, לכן לכל אדם המבין משהו במדע זה או אחר אחרי חמש דקות ההרצאה פשוט צורמת.
בברכת שבת שלום ותחי הספקנות
חזרה לפורום
ישן 26-08-2006, 22:48
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
טוב... איך אפשר להתייחס למשהו בלי לנסות להבין אותו קודם?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי דביבון ירוק שמתחילה ב "לזיו"

קודם כל, תאמין לי שהתכוונתי בכל הכנות לשאול אותך מה הקשר בין ההודעה שלך לאשכול. ההודעה שלך לא ברורה, משורשרת אלי, ואני בכל לא מצליח להבין מה אתה רוצה ממני.

ולעניין, אחרי שקראת את ההודעה שלך 2~3 פעמים, (ובהנחה שהתכוונת לענות משהו למישהו בנושא האשכול הזה) אני יכול לענות לך דבר כזה; פורום "שולחן ערוך" לא בא במטרה להחזיר גולשים בתשובה, גם אנחנו לא נמצאים פה בשביל המטרה הזו (תתפלא) אלא רק כדי לספק תשובות לשאלות שעולות, ולפרסם דברים אחרים בנושאי יהדות.

ההתפרצות שלך לאשכול הזה, עם הודעה שכל כולה טענות ומענות שמופנות כלפי אף אחד לא מוסיפה לך כבוד. ותרשה לי להוסיף שברגע שמופיע מישהו עם רקורד של 6 הודעות בפורום, ומפרסם הודעה מהסוג שלך, יהיה קשה לו מאוד להפריך את העובדה שהוא טרול-רשת לא קטן.

יום טוב אלכס.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 26-08-2006 בשעה 23:03.
חזרה לפורום
ישן 27-08-2006, 03:01
  דביבון ירוק דביבון ירוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
הבהרה לזיו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "טוב... איך אפשר להתייחס למשהו בלי לנסות להבין אותו קודם?"

אוקיי. דבר ראשון אני לא אלכס. לא יודע מי זה אלכס.

דבר שני. אני בן שלושים וכתבתי כל חיי בערך עשר הודעות. האם זה "טרול לא קטן"?
דבר שלישי. אני לא ממש מבין מה לא ברור, אבל ליתר בטחון אני אסביר את כוונתי. בראש האשכול, מתלונן אדם על כך שמישהו מפיץ דברים שאינם לטעמו וטוען שצריך לעשות משהו. לאחר מכן נעשית קביעה שהמקום ההוא הוא "אתר ליצים" ושאם מישהו יגיע אליכם הוא יקבל את התשובה הנכונה. עכשיו, השאלה היא, מהי התשובה הנכונה? האם בכלל יש דבר כזה במקרה הנ"ל? האם זו לא קצת חוצפה ויוהרה לטעון שאתם מחזיקים באמת? זו הסיבה ששמתי את שאלתי. לא מדובר ב"להכעיס", אלא בשאלה עמוקה ואמיתית. לצערי לא הבנת אותי ובחרת להיעלב ולתקוף אותי אישית.

עכשיו אם לא תצנזר אותי ותענה לי לענין אני אודה לך מאוד. שאלתי במילים אחרות היא זו: בן אדם חילוני נכנס לאתר של "מה שבראש" ואחר כך נכנס לאתרכם ושומע את דעתכם. למה לדעתך דעתכם אמיתית ומשכנעת יותר? למה זה רציונאלי יותר לחכות למשיח שיגיע בזמן אחר, ולא דווקא היום? האם זה בכלל הגיוני לחכות למשיח? (דרך אגב, השעה בה נכתבה הודעתי כל כך מאוחרת אינה מפני שאני טרול, אלא מפני שאני בחו"ל ומחר ממשיך הסופשבוע).
מקווה שהבנת. יהיה נחמד אם תענה, אבל גם אם לא, שיהיה לך לילה טוב ושבוע טוב.
חזרה לפורום
ישן 27-08-2006, 19:37
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי דביבון ירוק שמתחילה ב "הבהרה לזיו"

אוקיי, אני מתנצל על ההודעות הקודמות, אם היה נראה שמשהו בהן עויין מעט.

ולעניין, מי שרוצה שדבריו ישמעו, צריך לומר אותם במקום שמכבד אותו ומכבד את דבריו. אם מישהו יתחיל להרצות על מיסטיקה סינית בגן ילדים, תסכים איתי שלא יהיו לו קליינטים. שזה בערך כמו לענות שם ברצינות לאותו אחד.

אתה שואל, מאין לי שדווקא כאן יש את התשובה הנכונה? פשוט מאוד. שמו של הפורום הוא "שולחן ערוך" והוא נועד לענות על שאלות בענייני יהדות הלכה ודת. אם מישהו יפנה לפורום הזה, הוא יקבל את התשובה הנכונה מבחינת היהדות. בדיוק כמו שאם יפנה לפורום השכן (תיאולוגיה) היא יקבל את התשובה המתאימה לפורום ההוא.
למה אני חושב שהאמת היא כאן? כי המשיח, נמצא בתחומה הרשמי של היהדות, ולכן היא ורק היא יכולה לענות על שאלות בנושא. גם אני, בזה אני מאמין, ואני כותב רק על מה שאני מאמין בו. (כמובן שזוהי דעתי האישית, וכותבים אחרים יוכלו לכתוב דברים אחרים) אבל בנושא הזה, של משיח, אני מניח שיש לפורום בנושא יהדות מה לומר, יותר מכל פורום אחר.

ולשאלתך; אתחיל ברשותך מהסוף. אתה הפכת קצת את היוצרות, כי ידוע שכל יהודי מאמין ב"אחכה לו בכל יום שיבוא" כלומר, אפילו ברגע זה ממש, ולא כמו שאמרת.
ובן אדם חילוני שמתעניין לפתע בביאת משיח, אם הוא אדם ראציונלי וחושב, הוא יחפש אותו מיד בפורומים המתאימים לכך. ההגיון שאדם כזה ילך לחפש אותו במקומות שהנושא שלהם הוא לא יהדות, דומה לסטודנט לפסיכולוגיה שיעדיף לראות מותחן פסיכולוגי במקום ללמוד חומר בצורה רגילה מתוך ספרים.
ולשאלתך, האם הגיוני בכלל לחכות למשיח? ובכן, לא כל מה שבתורה הוא הגיוני (לעיני בשר ודם), ובשכלנו המצומצם אנחנו גם לא יכולים להקיף את ההגיון שמאחורי התורה. ולכן השאלה הזו כלל לא רלוונטית. היא בדיוק כמו שתשאל מה ההגיון בהקרבת קורבנות? וכי בורא עולם נהנה מבהמות שחוטות? תתפלא, אבל כן. התורה לא נתונה להגיון שלנו, התורה קובעת דברים, ואנחנו רק יכולים לנסות ולהבין אותם בין אם זה מתקבל בשכלינו ובין אם לאו.

בתגובתך הראשונה כתבת "לא רק שלא תצליחו לשכנע" מזה אני מבין כאילו אתה חושב שבתור כאלו שכותבים כאן (ומן הסתם גם מאמינים באיזושהי דרך) תפקידם בקודש הוא לשכנע כל אחד להצטרף לשורות המאמינים, ולהפיץ את היהדות בכל דרך אפשרית, גם במחיר ביזיון והזנייה של תוכן דבריהם. תתפלא, אבל לא. אין מצווה לשכנע כל אחד בצדקת הדרך שלי, ואין צורך והגיון לדחוף דברים לאוזניהם של כאלו שלא מעוניינים לשמוע.
אולי יש כאלו שנוקטים בגישה הפוכה, אבל לי אישית זה לא נראה כל כך. אם יש כאן מישהו שחושב ההפך, הוא מוזמן לכתוב. מעולם לא כפיתי את דעתי על אף אחד, ואם הדברים ישמעו הגיוניים, אולי גם אני אשתכנע.

שוב, אני מתנצל על דברי שכוונו אליך אישית, זו הייתה פשוט התנגשות שלא במקומה. ואת אלכס... תעזוב בנתיים. פשוט הזכרת לי אותו.

חזרה לפורום
ישן 27-08-2006, 22:08
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי דביבון ירוק שמתחילה ב "לזיו"

נכון שהמשתמשים מגיבים בהתאם לזמן והחשק שלהם, אך זו מטרת הפורום ועצם קיומו של הפורום מזמין כל שואל ישר לשאול כאוות נפשו וכל האחרים מוזמנים לענות ברוח השואל.

הזכרת לפני מספר הודעות את המושג "צנזור".
אמנם בפורום משוב הופיעו מספר אשכולות שדווחו על צנזורה לא נאותה אך אני פעיל במערכת הפורומים של פרש זה מספר שנים ולא זכור לי שנתקלתי מעודי בצנזור הודעה שעומדת בקריטריונים (ע"ע חוקי הפורום וחוקי המדינה).
אני אפילו זוכר שביקשתי ממנהל אחד הפורומים לצנזר חלק מהודעה שהוותה במה לצורכי גולש חוצפן שככל הנראה נרשם לפורום רק לצורך הודעה זו, אך הוא טען שאין למנהלי פורומים סמכות לערוך הודעה למרות שיש להם את הגישה לעריכת הודעות. (יש להם סמכות רק למחוק הודעות הנוגדות את חוקי הפורום - כך לדבריו).
אם לשפוט מטענות הגולשים על צנזורה אזי החשש הוא רק על פורומים מהקטגוריה של פוליטיקה, צבא ובטחון ודומיהם, באף פורום אחר לא זכור לי תלונות על נסיונות להשתיק טענות לגטימיות גם כשהם נוגדות את האינטרסים של מנהל הפורום.

בכל אופן הארכתי יותר מדי, אתה וכל גולש תמיד מוזמנים לומר כל דבר שיחפצו (בהתאם לחוקים) והגולשים האחרים מוזמנים לענות בהתאם.

לילה טוב
ישראל
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר