לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2006, 18:01
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בזוקה שמתחילה ב "מתאם "Serial To Ethernet" באמצעות לינוקס"

ובכן...

כל לינוקס שתשים על מכונה, יכול לקלוט את כל מה שנכנס בהתקן תווים מסויים, ולהפנות אותו למקום אחר (דוגמא - קובץ בדיסק...)

באותה מידה תוכל להתחבר אל הלינוקס וממנו אל יציאה טורית כלשהיא באמצעות תוכנת טרמינל פשוטה.

אגב, יש שתי יציאות טוריות? אני פשוט לא מבין איך גם הלוגים יוצאים וגם התקשורת עם המרכזיה יעברו באותו פורט ביחד...

בנוסף, ישנו מכשיר העונה לשם "Terminal Server", שמה שהוא עושה זה להתחבר לרשת Ethernet, ולהוציא החוצה יציאות טוריות, כאשר לכל יציאה טורית ניגשים על ידי טלנט לפורט מסויים ב IP שהוגדר למכונה הזאת. אבל זה עדיין לא יתן לך מענה לנושא ה logging (אבל כן לגישה מרחוק מהרשת...), שתצטרך מחשב שיתחבר בטלנט לפורט המסויים ויקרא כל מה שנכתב שם ויכתוב אותו לקובץ (אבל זה פשוט, כל מחשב יכול להריץ את התוכנה netcat בקלות...)

מחשבה לעתיד: הגיע הזמן להעיף את המרכזיות הישנות לטובת Asterisk על לינוקס... ואז גם לא תצטרך להתעסק עם יציאות טוריות, אלא יהיה לך ממשק web יפה לכל הדברים האלה (ועוד... :-) )

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2006, 18:41

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "Asterisk"

כן, אני מתכוון לזה...

שני מסלולים להשגת חומרה לזה:

1. להזמין מחו"ל במשלוח (מה שיעלה פחות...) מחנות כמו telephonyware.com. רק ישנו כאב ראש קטן שנקרא לשחרר מהמכס את הדבר הזה, כי צריך אישור של משהת"ק, שאתה יכול לקבל אם המטרה שלך היא ניסויים ואתה תתחייב בפניהם שאתה לא הולך לחבר את זה לרשת בזק [1] ... (אא"כ הציוד שאתה רוצה להביא כבר נבדק על ידיהם וניתן לו "אישור סוג". במקרה הזה, תצטרך רק את מספר האישור ...)

2. לקנות בארץ מאחת ה reseller-ים של Digium, כגון דימיטל, או כל חומרה של יצרן אחר (יש לי פרטים של איש קשר אם אתה רוצה בפרטי). כמובן שחומרת Digium תעבוד הכי טוב עם Asterisk מסיבות מובנות...

ישן 25-08-2006, 16:06
  בזוקה בזוקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.03
האם ישנה הפצת Terminal Server קטנה שעושה את זה?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ובכן... כל לינוקס שתשים על..."

שימי, ראשית ברצוני להודות לך על התרומה הרבה שלך לפורום הזה.
אני נהנה מאוד לקרוא את התגובות המקצועיות שלך.

ולשאלתך, אכן ישנם 2 יציאות טוריות במרכזיה (אחת לניהול, כלומר קונסול והשניה ללוגים).

ועכשיו לשאלה שלי:
מדבריך אני מבין שאני צריך Terminal Server ואז כשאני מבצע טלנט לכתובת מסויימת, אני מקבל בעצם את הקונסול של המרכזיה. שזה בדיוק מה שאני רוצה.
האם ישנה הפצה יעודית שעושה את זה?
האם אני יכול לעשות את זה באמצעות מחשב ללא כונן קשיח (עם כונן דיסקטים/דיסקים).
ניסיתי מס' הפצות קטנות שרצות ישירות מדיסקט אך אינני יודע איך ומה להגדיר בכדי שירוץ TS.
חיפשתי גם בגוגל ולא מצאתי (לצערי!).
אשמח לקבל ממך עזרה, הפנייה או כל טיפ אחר.
תודה!
ישן 26-08-2006, 20:18

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי בזוקה שמתחילה ב "האם ישנה הפצת Terminal Server קטנה שעושה את זה?"

אני לא מכיר משהו ייעודי שעושה את זה, שזה די סביר, כיוון שניתן לבצע את הדבר באמצעות כל לינוקס פשוט שתומך ביציאות טוריות ושמותקנת בו התוכנה netcat (שזה בעצם אפשרי בכל הפצה שהיא, לדעתי...)

ממנהל החבילות שלי:
קוד:
# emerge search netcat Searching... [ Results for search key : netcat ] [ Applications found : 3 ] * net-analyzer/gnu-netcat Latest version available: 0.7.1 Latest version installed: 0.7.1 Size of files: 954 kB Homepage: http://netcat.sourceforge.net/ Description: the GNU network swiss army knife License: GPL-2 * net-analyzer/netcat Latest version available: 110-r8 Latest version installed: [ Not Installed ] Size of files: 321 kB Homepage: http://www.securityfocus.com/tools/137 Description: the network swiss army knife License: as-is * net-analyzer/netcat6 Latest version available: 1.0 Latest version installed: [ Not Installed ] Size of files: 774 kB Homepage: http://netcat6.sourceforge.net/ Description: netcat clone with better IPv6 support, improved code, etc... License: GPL-2

העיקרון פשוט: אתה צריך משהו שמאזין בפורט מסויים, מקבל חיבור, ומעביר כל מה שאתה כותב אל התקן block מסויים (במקרה שלך: dev/ttyS0/ ו-dev/ttyS1/ [שאתה בוודאי מכיר כ "COM1" ו "COM2"]), וכל מה שחוזר מההתקן הזה, הוא שולח בחזרה על אותו חיבור אלייך.

כעקרון, ואני מעולם לא בדקתי את זה, ככה שאני בעיקר מנחש, אם פורט הניהול שלך מחובר ליציאת COM1, אם תריץ את הפקודה הבאה על מכונת לינוקס:
קוד:
nc -l -p 7000 <> /dev/ttyS0

אזי חיבור לפורט 7000 על המכונה הזאת, אמור לתת לך גישת טלנט אל היציאה הסריאלית של המרכזיה...

אז קודם תנסה את זה. אם תצליח, יהיה מקום לדון בהפצות שלא רצות מדיסק קשיח, כגון Knoppix ודומיהן...

בהצלחה...

נ.ב. שדיברתי על Terminal Server התכוונתי ל Appliance שעושה את זה, כזה שקונים ממי שמוכר ציוד רשתות. כמובן, שסביר להניח שהקופסאות האלה גם מריצות איזה לינוקס מפלאש או משהו כזה...

ישן 27-08-2006, 20:50
  בזוקה בזוקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני לא מכיר משהו ייעודי שעושה..."

שימי, זה לא פועל.
מה שאני מקבל לאחר telnet לפורט 7000 זה מסך ריק וכל מקש שאני לוחץ, מופיע במסך שבשרת אך אינו מופיע במסך שבלקוח. בנוסף, במסך השרת לא קורה כלום. סתם תווים שאני לוחץ (ללא פלט), כלומר לא ניתן להריץ פקודות כמו בטלנט רגיל למכונה.

בדקתי גם אם התקשורת הסיראילית תקינה.
לצורך זה, חיברתי נתב סיסקו ליציאה הסריאלית וניסיתי להתחבר אליו מקומית.
הצלחתי לעשות זאת באמצעות minicom וגם באמצעות screen.
לדעתי screen יותר נוחה אבל יכול להיות שאני טועה כי אני מכיר את הפקודות הנ"ל רק צלפני כ-10 דקות. (גוגל).

בכל אופן, יש לך רעיון?

דבר נוסף, מצאתי באינטרנט כל מיני הפצות (דיסקט אחד בלבד) של מסוף טיפש (Dump Terminal). אני מחפש עכשיו אולי אחת מהם תהיה שימושית למקרה שלי.
אני אעדכן אותך .
ישן 28-08-2006, 07:19

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי בזוקה שמתחילה ב "כן. העתקתי את כל הפקודה."

נסה להעביר את הפרמטרים (-l -p 7000) לאחרי dev/ttyS0/...

כך שיצא nc <> /dev/ttyS0 -l -p 7000

לא שאני יודע מה ההבדל, אבל מחיפוש שהעליתי ברשת, ראיתי דוגמאות כאלה, אז לך תדע...

בכל אופן, זה אמור לעבוד...

לגבי הפצות שאין בהן nc, זכותן... אבל את הבינארי אתה יכול לקחת מהפצה אחרת ולשים אותו איפה שבא לך...

מה שבטוח, לפני שזה עובד לנו, אין מה להתעסק עם הרצות לינוקס לא מהארד דיסק, חבל על הזמן

נ.ב. לא הבנתי מה הקשר בין מה שאנחנו עושים לטלנט למכונה? טלנט למכונה [23] דורש שרת טלנט (telnetd), מה שמומלץ שלא יהיה לך (כי הוא אינו מוצפן ואפשר לקרוא את הסיסמאות שעוברות ברשת...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר