לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2006, 05:16
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הייתי אומר "ניצוצות" של אמינות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pptu שמתחילה ב "דבקה אתר אמין ?"

או כמו שהגדיר כבר אחד הגולשים, על כל חמש ידיעות מפוברקות - אחת אמיתית. הם ידעו להעיד על יום קרב הקשה ביותר בלבנון (כשבסוף היום היו לנו 15 הרוגים) ובכלל על נפגעים וגם על המרד השיעי בעיראק של מוקתדא סאדר ידעו שעתיד להתפרץ...יחד עם זאת היו הרבה מאמרים הזויים.

לגבי המאמר הספציפי, הייתי אומר שיש דברים בגו...אולי הם נתנו נפח עם הסטי"ל אבל תכל'ס...נראה אמין הפעם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2006, 11:12
  nikf nikf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.06

דבקה צודקת לא מעט פעמים אך לפחות 50% לא נכון או בלתי אפשרי לוידוי כשעובר זמן.
אני עוקב אחרי דבקה תקופה ארוכה ואני בהחלט מרגיש שהם הופכים כל דב לדרמה ואולי (אין לי דרך לבדוק) לפעמים מגזימים\ממציאים מידע.
מה שבטוח זה שלא מעט פעמים הם מפרסמים מידע לפניי כל האחרים וכותבים ונראה שהם נכנסים יותר לעומק.

לגביי הלוחמה האלקטרונית , "לאירן יש לוחמה אלקטרונית טובה יותר" זה ניסוח דיי מ**** ,
אבל קל מאוד לקבוע שבשטח הלוחמה האלקטרונית שלנו לא עשתה את שלה ,
עוד לפניי תחילת הלחימה אמרו שישנו מיסוך כבד על כל לבנון או על דרום לבנון והסתבר שלא הייתה לזה שום השפעה ,לא הייתה בעיה לדבר בטלפון עם דרום לבנון ,אינטרנט היה, והתקשורת בתוך החיזבאללה לא נפגע גם אחרי 33 יום לבטח לא בימים הראשונים.
לזה לא קוראים הצלחה ,מה לעשות.
ישן 25-08-2006, 07:14
  nikf nikf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "במחילה ממך ... משהו לא מסתדר לי כל כך עם המשפט הזה..."

מה לא מסתדר ?
הדברים שנאמרים שם מתבררים כנכונים לא מעט פעמים אך
חלק לא קטן מהכתבות שם מדבר על מידע שלא מתפרסם בשום מקום אחר גם לא אחרי תקופת זמן ארוכה ולכן אין אפשרות לדעת אם היה מבוסס או מוטעה.

לדוגמה : בסביבות השלב שנסראללה הצהיר שהגיע הזמן של אחרי חיפה בדבקה היה כתוב שיש להם טילים ארוכי טווח עם טווחים של 100 ק"מ ,250 ק"מ ו350-400 ק"מ שמגיעים לדימונה.
בשום מקור אחר לא היה כתוב כזה דבר ומבחן המציאות לא עבד גם אחרי שנסראללה כבר התחיל להזיע מרוב הבטחות שלא קיים.

לעומת זאת הערכות בדבקה על כמות הטילים והערכות החיזבאללה היו טובות בהרבה שאלו שפורסמו ע"י צה"ל ושאר צוותי החדשות.
מה זה אומר לדעתך על האמינות של המידע באתר ?

אני עוקב כ3-4 שנים אחרי האתר עם כמה הפסקות , ואני עדיין לא יכול לומר בוודאות אם ניתן לסמוך על המידע ,
העובדה שהוא כתוב עם מגמה פוליטית ואישית ועוד בצורה של כותרות לא עוזרת לי בכלל ...

נערך לאחרונה ע"י nikf בתאריך 25-08-2006 בשעה 07:33.
ישן 25-08-2006, 12:21
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
באמת?.... בחייך - אל תנסה לייפות או לשפץ את מה שהם טענו בעניין הזה !...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי nikf שמתחילה ב "מה לא מסתדר ? הדברים שנאמרים..."

הפרסום שיש לחיזבאללה רקטות (ולא טילים כמובן) לטווחים ארוכים של מעל 100 ק"מ הופיע כבר בתחילת המלחמה לא רק בדבקה !
מה שדבקה כן עשו זה "שידוך" בין הדברים ופרסמו (על פי מידה שנמסר להם כמובן מהמקורות הוירטואליים שלהם) שחיזבאללה מתכוון לפגוע בכור בדימונה בעזרת אותן רקטות !

לצאת בהצהרה כזו יכל או מי שהוא פנטזיונר (או זוג פנסיונרים הזוי ומשועמם) או מי שאין לו ממש מושג על מה הוא מדבר!

להאשים את נסראללה בכך שהידיעות שפורסמו בדבקה לא התקיימו בסופו של דבר זה ממש לא הוגן...

נמשיך עם המידע המטופש שמטען חבלה על גג המטוס הוא שהפיל בשעתו את מטוס הנוסעים הסיבירי מעל אוקראינה, גורל החיילים החטופים ועוד...

אפשר לכתוב מגילה על השטויות שנכתבו באתר המשעשע הזה ! ממש "משחקי נדמה לי"...

טוב - הגיוני שגם לו יש את קהל החסידים שלו....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 25-08-2006 בשעה 12:23.
ישן 24-08-2006, 15:30
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
התשובה מורכבת

למעשה תשובה לכל היבט:
  • זה לא אתר מיידע "נטו" - הוא לא רק ספוג הייבטים פוליטים, אלא גם רצוף הערות והקנטות ברוח זו. זה מפריע לי מאוד לתת אמון לתוכן.
  • מרוב שינאה, לאיתים סונברו ונסחפו עד כדי מתן מיידע לאויב על תנועות צבא צפויות ברצואת עזה! ואיכון מקום מדויק של נפילת קסאמים.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ht=%E3%E1%F7%E4
  • איכות מיידע - הייתי אומר 80% אמין. לפעמים ידיעות שנראו לי הזויות, נתגלו כנכונות לאחר כחצי שנה, עד שנה.
  • ניתוח מיידע - אין.
  • לסיכום: אתר יחודי, מועיל וללא מתחרים או תחליף. אם היו מתעלים ומתנתקים מן הפוליטיקה, היתה אמינותם עולה והיה יותר ענין לקרוא. נכון לאכשיו, אני נמשך אליו כמו שאדם נמשך לחטט בחור בשן או הפצע של עצמו...
ישן 25-08-2006, 14:15
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
נכון לשנים 2000-2001 עקבתי אחרי האתר לצורך תרגיל אקדמי

אחרי שציטוטים ממנו כיכבו בפורומים ואברי גלעד היה מצטט אותו יום יום בגלי צה"ל. אלו היו הימים של תחילת ה"אינטיפדה" בהם היו המון אירועי טרור ע"י המוני ארגונים וגופים וצה"ל נמנע מכניסה לשטחי A. חלק גדול מהמלל אז לא היה בתחומים רחבים כמו איראן או אל קעידה, אלא יותר בתחום של "המחבל מ$$$$ היה למעשה %%%% רק לא מספרים לנו על זה". כמעט בכל אירוע שהסתיים בנפגעים בצידנו (מחבל שהרג שני לוחמי גולניבחממות כפר דרום; מפ' מילואים שנורה ונהרג בעת חילופי אש בנחל אלישע; עובדת מסוף רפיח שנרצחה מהמארב בדרכה לעבודה ועוד אירועים רבים) היו לכותב האתר פרשנויות מורכבותמאוד על ההיבטים המודיעיניים והאסטרטגיים של העניין כולל סיפורים על שכירי חרב זרים, הפעלות סוכנים שנכשלו או פיגוע שהוא תוצר של "ועידת פסגה של ראשי הטרור". במשך הזמן הזה עשיתי השוואות עם פרסומים בכלי תקשורת שונים וגם עם פרסומים של פרטים על אותם אירועים לאחרתקופה. המסקנה היתה כי ברוב האירועים בעל האתר היה נגיש לפרטים שפורסמו ובמקרים מסויימים לפרטים שלהם נגישים אנשים רבים אבל אלה לא מתפרסמים בתקשורת הרחבה מטעמי צנזורה (ז"א שהם לא מאוד סודיים). בכמה מקרים היה ברור שהמקור לניתוח ה"עובדתי" של בעל האתר היו ידיעות לא מבוססות שפורסמו בפורום סקופים ברוטר נט וכנראה גם במקורות אחרים בעלי "תווית" של מקור אלטרנטיבי למידע. אחרי ששתלתי שם כמה פרטים שוליים בהודעה על אירוע מסויים דרך כותב קבוע, העורך בדבקה ערך שינוי במאמר מסויים הנוגע לאותו אירוע כך שפרט שהוא ציין קודם לכן, וסתר את ה"עובדה" שנשתלה ברוטר (עניין של מצב פיסי של ממצא), נעלם...לי ולעוד אדם שבחן את המאמרים בדבקה (שנינו מסיבות אקדמיות) היה ברור בסופו של דבר שבנוגע לאירועים ביטחוניים בתחומי הארץ, בעל האתר מביא בסיס עובדתי רגיל וידוע ועליו בונה סיפורים המבוססים על לא מעט ספקולציות והמון מוטיבים שמקורם בספרות אמריקאית "חצי מקצועית" אודות מאפייני פעולה של גופי מודיעין גדולים במלחמת העולם השניה ובזמן המלחמה הקרה (ובמיוחד פעולות מודיעיניות והפעלות סוכנים באזורי לחימה – לצורך זה נעזרתי בסטודנט יליד ארה"ב שהדגיש את היות האתר מכוון מבחינת רטוריקה לקורא אמריקאי מסוג מסויים). צורת הכתיבה וציטוט המקורות באתר שנראית די מגוחכת לקורא ישראלי, מיועדת יותר לקהל אמריקאי חובב שושו. החל מספט' 2001, אחרי שהתחלתי להיות מעודכן בתחקירים שנערכו ע"י צה"ל לאירועים ופיגועים בשטחים, יכולתי להשוות את העדויות שם לאלה שלכאורה עלו מהמאמרים של דבקה (שהיו אז בני כמעט שנה) ובכל המקרים עלה שבמקרים רבים בעל המאמרים בדבקה לא היה חשוף אף לפרטים מאוד כלליים מאוד של אירוע, אלא "תפר" סיפורים כמיטב יד הדמיון שלו וע"ס פרטים שפורסמו בתקשורת הרשמית בלבד...

לגבי הניתוחים של דבקה כיום, אין לי מושג והאמת היא שלאור הערך שלו בשנת 2000-2001, הייתי מופתע מאוד שהאתר בכלל שרד עד ששמעתי עליו מחדש לפני 60 יום...

לגבי הנטיה הפוליטית שלהם – נכון לאותו זמן היה נראה שהם נוטים יותר לדמיון מפותח וקצת היסטריה בסגנון מרוכך של ZOG האמריקאי. יש שיאמרו שזה בעצם ימין ונכון לימים אלה ניתן גם להגדיר את זה בעצם כ"שמאל".

למעשה ובהפשטה, ניתן להגיד שמה שיורא שמיס עושה לעובדות הידועות הוא מה שעשה ספילברג לאנקדוטות בספריו של סטיבן אמברוז (כאשר הגה את סיפור הפנטזיה "להציל את טוראי ראיין") - סיפור כללי גדול ומופרך המתבסס על המון עובדות קטנות ודי חסרות משמעות כשלעצמן.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 25-08-2006 בשעה 14:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:09

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר