לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2006, 03:11
  רון_נחשון רון_נחשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
בלב שבור וכואב

בלב שבור וכואב אני כותב את ההודעה הזאת , ובעיקר בתחושה של אכזבה.
אני חזרתי מגיבוש טיס ואיין לי מילים, מצאתי את עצמי מאזין למפקד בית הספר לטיסה אומר שעקבו אחרי כל הנהלים ושהכול התנהל לפי הספר, יתכן והוא עוד היה ממשיך ומסביר שכלום לא קרה אילולי הייתה משפחה אחת שהתפרקה לגמרי בגלל הגיבוש הזה.
חברים, בואו לא נשלה את עצמנו באמרות כמו "נהלים" ו"תקנות" מפני שאם הם היו עובדים לא היה נפטר מלש"ב בגיבוש הזה. אני שומע שאנשים אומרים שפעולות הסגל היו נכונות והחניך הוא שאחראי למותו ואני מתחלחל.
לפי דעתי אל לנו לקבל את הגיבוש הזה כדבר שהוא מעשה שמיים , מדובר במשפחה ששלחה את היקר לה מכל לקייטנה מתוחכמת ובשניה אחת התפרקה לחלוטין, אני מרגיש שזרקו על החיים שלי ושלנו מגובשי אוגוסט 6 ואני נפגע באופן אישי.
לא מעניין אותי באשמת מי הדבר קרה ולא מעניין אותי כלום, מעניין אותי רק שמוות של חניך בגיבוש טיס הוא בלתי מקובל ומעניין אותי גם שבלי הרבה מאמץ זו הייתה יכולה להיות המשפחה שלי או של כל אחד אחר.
כמו שאני רואה את זה יש כאן ניסיון להראות שדברים כאלו קורים, אבל אל לנו להתפס לפרדיגמה הזאת, עלינו המגוייסים והמלשב"ים לקחת את מקרה המוות הזה באופן אישי כאילו זה קרה לנו או לחבר הכי טוב שלנו , כי אלוהים יודע שבתנאים האלו זה היה קרוב מאוד לכך...
חברים , לא מעניין אותי מה יאמרו בעיתונים ומה יאמרו החוקרים הצבאים, שלחו אותנו לגיבוש שהורכב בעיקר מאנשים חסרי ניסיון וצעירים (מכיוון שהמנוסים יותר טרודים כרגע בטייסות שלהם עקב המלחמה) מתוך קיבעון לתאריך מסויים, וביצעו את הגיבוש הזה בעת החמה ביותר בשנה מתוך תפיסה דומה.
אני לא יודע מה לומר יותר ובאחת הפעמים הראשונות בחיי אני נאבק למצוא את המילים , זה היה יכול להיות כל אחד מאיתנו , כל אחד! חברה זו לא הייתה טעות רנדומלית זו הייתה קומדיה של טעויות וכהוכחה לזה נוכל לראות שצעיר נוסף אושפז הלילה במצב בינוני בבית החולים כתוצאה ממכת חום נוספת.
במשך כל הגיבושים עד היום לא קרה דבר שכזה מה שמוכיח לנו שהגיבוש הזה עבר את הגבול, ושהגישה הזאת של לטרטר את החניכים עד מוות מצד אחד תוך הבהרה של כך שהליכה למרפאה סופה הורדת ציון המגובש היא גישה מעוותת לגמרי.
חברים אני פונה אליכם ואומר בשיא הרצינות : זרקו לנו על החיים.

אשמח לדעתכם

לא מסתתר מאחורי מעטה האנונימיות

רון נחשון.

צר לי על שלא תזכה לתענוג המפוקפק של הזריקה בבקו"ם, יהי זכרך ברוך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-08-2006, 03:45
  Poisoned Poisoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
תשמע אני לא יודע מה הלך בגיבוש טיס...אבל בנוגע לגיבוש שאני עשיתי, גיבוש שייטת 13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רון_נחשון שמתחילה ב "בלב שבור וכואב"

לדעתי הסגל בכלל לא זרק על החיים שלנו, ההפך, לפעמים הם אפילו הגזימו עם העניין של הבטיחות (לא שאפשר להגזים בעניין כמובן אבל אני מנסה להמחיש).
כול שעה צריך לסיים מימייה, כול פעם שלא עושים פעילות פיזית והיא בחוץ יושבים תחת צילייה, וגם בה חובה לשתות מים. הוראות מפורטות מהחובשים בנוגע לככה וככה ומצבים מסויימים, ובדיקה חוזרת ונשנית של המדריכים למצבנו, (במיוחד במסעות!) פעיליות פיזיות רק מ4 בבוקר עד 7 וחצי גג (שהשמש מתחילה לעלות כובעים על הראש למשך כול היום) ומהערב מהשקיעה עד הלילה.
אני הרגשתי לפעמים כאילו המדריכים הם ההורים שלי באמת ובתמים, והיה אפשר לפעמים לראות את הדאגה על עיניהם (כן, מבעד לדיסטאנס). כך שאני באמת לא יודע מה הלך שם בגיבוש טיס, אבל אני בהחלט הייתי רוצה לשבח את הסגל של גיבוש שייטת 13 שעשו עבודה פנסטית לדעתי...אז אל תחשבו שלכול גיבוש שתלכו זה יהיה ככה...יש גיבושים אחרים בצה''ל שבאמת דואגים למתגבשים הצעירונים! ולא כדאי להכפיש את כולם!

יהי זכר הנער ברוך!

ישן 25-08-2006, 10:06
  shahar.ellert shahar.ellert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.06
מחזק.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Poisoned שמתחילה ב "תשמע אני לא יודע מה הלך בגיבוש טיס...אבל בנוגע לגיבוש שאני עשיתי, גיבוש שייטת 13"

גם בגיבוש חובלים (מרץ) היה יחס דומה מאוד.
הייתה הקפדה רצינית על שתייה מרובה של מים.
במיוחד במצב של הקאות ביום ים לא היה מתאפשר המשך התרגיל בים לולא האדם
שהקיא היה שותה כמות גדולה של מים.
מבעד ל"משקפי הדיסטאנס" המפקדים והאחראיים במקום היו עירניים
מאוד לגבי מצבם הפיזי של המתגבשים, ובמקרה של חשש להתייבשות/נזק מסויים
ישר נשלח אותו האדם לבדיקה אצל הרופא.
הרופא שליווה את הגיבוש הסביר באופן מקיף בתחילתו על ההשלכות של הפעילות הגופנית
ותכני הגיבוש שמצריכים (בראש ובראשונה- מאיתנו, המשתתפים) תשומת לב מוגברת
למצבינו.

אני אישית לא מודע לכשלים (שהיו או לא היו) בגיבוש טייס האחרון.
מה שאני כן יכול לומר שאני משתתף בכנות בצער המשפחה השכולה.

יהי זכרו ברוך.
ישן 25-08-2006, 08:49
  itsikadiv itsikadiv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.05
כבר כתבתי בדיון אחר אל תסיקו מסקנות סתם....

אני לא מבין את הדחף הזה ישר לחפש אשמים, בשביל זה יש ועדת חקירה לא? לא צריך ישר לערוף ראשים, תנו למי שממונה על זה לעשות את זה.
בסה"כ אני לא מסכים עם מה שאתה אומר על זה שזרקו על החיים שלנו, אני חושב שהמפקדים נשאו באחריות שהוטלה עליהם, דאגו שנשתה ונשב בצל כל זמן שאין פעילות, לא התקרבנו אפילו למצב של טרטור עד מוות בגלל החום, בגיבושים אחרים תיזזו הרבה רמות מעבר למה שתיזזו אותנו.
יכולות להיות סיבות רבות לאסון שקרה שם, אמנם היינו בגיבוש אבל אין לנו שמץ מה בדיוק קרה לאותו ילד, איך הוא התנהג משעות הבוקר, האם הוא הסתיר מצב בריאותי כדי שלא ילך לחובש ויחזור הביתה או אל יודע מה, מנגד אנחנו לא יודעים אם המפקדים לא התייחסו לאיזשהו נוהל או הוראה ישירה. תנו לדברים להיחקר, תנו לאמת לצאת ואח"כ תערפו ראשים, להגיד שזרקו לנו על החיים זו פזיזות וגם קצת חוצפה.

ישן 25-08-2006, 09:11
  Red_Hot_Chili_Pepper Red_Hot_Chili_Pepper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06

לדעתי צריך להפסיק את שיטת הגיבושים זה סתם חרתא חייבים למצוא גרך אחרת כלשהו למיין אנשים ליחידות אחרות ושונות בצה"ל ולא על ידי גיבוש
תחשבו בא אחד סוס עם כושר טוב ואל תבלבלו לי את מוח שהכל בראש בקיצור הבחור אולי לא מתאים ליחידה הנ"ל אבל עבר את הגיבוש הייה ראשון עזר תמיד למה? כי יש לו כח והוא התקבל לעומת אחד אחר שטיפה יותר רזה ולא הייה לו כח לסחוב אלונקה וכ"ו והוא לא התקבל בקיצור למסקנה יכול להיווצר מצב שהבחור עם הפחות כח מתאים הרבהה יותר עם רק יבנו אותו נכון ליחידה מאשר אותו אחד אחר שהתאמן כל החיים שלו לגיבוש וכ"ו בקיצור מסקנה לדעתי כל הגיבושים האלו זה בול שיט אחד גדול!!!

ישן 25-08-2006, 10:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Red_Hot_Chili_Pepper שמתחילה ב "תאמין לי שאני לא חיי בסרט מי..."

תרגיע את עצמך. אין לך מושג מהחיים שלך בנושא, אתה אולי עברת 2-3 גיבושים, ובטח שלא העברת אף אחד מהם. אין לך ידע, אין לך נסיון וכל מה שאתה עושה זה לקשקש איזה קישקוש, ואולי יותר גרוע - לרכב על מוות של איזה בחור מסכן.

בלום פיך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-08-2006, 10:54
  Red_Hot_Chili_Pepper Red_Hot_Chili_Pepper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי jinji שמתחילה ב "ואת זה אתה אומר כי אתה מילואימניק שמעביר גיבושים כבר 20 שנה?"

אז ככה אני לא ממוחמה לגיבושים אבל קראתי המון בנושא ודיברתי עם המון חברה בנושא לא סתם אמרתי דברים תאמינו לי שאני לא מדוכדך משום דבר אני הכי שמח שבעולם אחים שלי

ולא רכבתי על מוות של בחור מגיבוש טייס!!!!!!! אז אל תעיז להסיק מסקנות כאלו.

אני אמרתי מה שאני מרגיש לנכון ותאמינו לי עם תחקרו את זה טוב נטוב אתה תבינו למה אני מתכווון

שהשיטת מיון של הגיבושים הוא שיטה דפוקה ולדעתי ולא נכונה בלי קשר למה שקרה בגיבוש טייס זה דבר שתמיד אמרתי וחשבתי ככה

וסתם לידיעתך אני לא חלש מנטאלית אני סיימתי את הגיבוש שייטת האחרון את כל המסעות והכל על עף שאני רזה שחיף לא משנה עכשיו לא נכנס לפרטים אני רק אמרתי לך שזה לא שיטת מיון טובה לדעתי צריך לבדוק אפשרויות אחרות כי תאכלס כושר אפשר לבנות לבן אדם במהלן הטירונות והאימון מתקדם והמסלול צריכים יותר לחפש ולבחון את הראש של המלשב"ים ולא את הכושר גופני ואת הכח סיבולת שלהם כי זה לא אומר כלום!!!

יכול להיות אחד דפוק שנפל במסע או פרש אבל הוא אחד שעם תבנה אותו במהלך המסלל הוא יהיה סוס אמיתי ויכולת קרב ולחימה מעולים יותר משל אחד שסיים הכל ותהקבל רק נתתי דומגא קטנה בקיצור חשבתי על זה המון גיבושים לדעתי זה לא שיטת מיון טובה חייבים למצוא שיטות אחרות

ושוב פעם זו רק דעתי וזכותי להגיד אותה לא צריכים יישר להסיק מסכנות אחרות ולקפוץ עליי יישר אפילו אם אתם מנהלים!

ישן 25-08-2006, 11:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Red_Hot_Chili_Pepper שמתחילה ב "אז ככה אני לא ממוחמה לגיבושים..."

ואנחנו אומרים לך שאתה טועה. אתה יודע על סמך מה? על סמך נסיון גדול לאין שיעור מזה שיש לך. אתה יכול להמשיך ולנחם את עצמך איך שאתה רוצה. יש אמת ויש פנטזיה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-08-2006, 09:39
צלמית המשתמש של klingo17
  klingo17 klingo17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.06
מסכים עם כל מילה

לא יכול להיות כזה מצב בחיים שאנשים מתים בגיבוש. זה גם לא פעם ראשונה שזה קורה.
תאמת אני אף לא הבנתי את הקטע הזה של הגיבושים, שצריך לרוץ קילומטרים בשביל להתקבל לאיזה משהו בצבא, בתכלס יש דברים שלא רצים כל כך הרבה, וטיס הוא אחד הדברים שבכלל לא צריך כושר בשבילם, והרבה טייסי מילואים שמנים. אולי הגיבוש נועד בשביל לבחור את הכי טובים, אבל זה אבסורד כי בתכלס בוחרים את אלה עם הכי כושר. בצבא האמריקאני אני לא בטוח שהגיבושים לטיס כ"כ קשים, ואני חושב שבצא האמריקאני דברים כאלו לא סבירים שיקרו. לכן הצבא שלנו צריך לעלות מדרגה בהקפדות על דברים שונים, ולא רק בגיבושים. לדוגמא הבחור הזה שעלה על מוקש לפני ארבע ימים בלבנון, רק בגלל שאיזה אידיוט לא שם לב לאן הוא מנווט מישהו מת.
ישן 25-08-2006, 10:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "אני?"

כן אתה.

הגיבוש לא בוחר את האנשים עם הכי הרבה כושר, והקטע של לרוץ קילומטרים נועד להכניס אותך למצב עקה ותו' לא.
בצבא האמריקאי ה"גיבושים" נמשכים לא כמה ימים, אלא כמה שבועות במקרים מסויימים.
ובנוגע לניווט: אין לך מושג מה הלך שם, אין לך מושג מה היתה הבעיה, ואין לך מושג מה המשמעות של תנועה בשטח, ובכל זאת אתה מרשה לעצמך להיות שופט של אנשים שמעולם לא היית בסיטואציה קרובה למה שהם עברו.

אז כן, אתה מקשקש שטויות, ומספיק עם זה.

ישן 25-08-2006, 11:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "בוחרים את אלה"

1. דעה של מי? של מי שהיה שם? שמי שמכיר את הסיפור באמת? או אנשים כמוך שמגבשים דעה רק מלקרוא ynet או כל דבר אחר בסגנון?

2. יש כאן אנשים שהעבירו לא מעט גיבושים. יש כאן אנשים שכל השירות המילואים שלהם מוקדש להעברת הגיבושים. צא מזה - אין לך מושג.

3. אין לך מושג מה האמריקאים, או הבריטים או כל אחד אחר עושה בגיבושים שלו. אתה שוב, מנחש ומקשקש.

תפסיק לקשקש.

ישן 25-08-2006, 11:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "דעה של אנשים שהיו שם."

אז מה, כוח של רותם נכנס לשדה מוקשים כי מישהו טעה בניווט? או שנכנסו לשדה מוקשים בגלל שלכוח לא היתה מפה מעודכנת של השטח הממוקש?

ישן 25-08-2006, 11:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "אתה בהחלט צודק"

יש המון טעויות שלא מחוייבות המציאות.

הבחור שפיניתי עם כדור בגב, שמת כמעט מייד, כי החבר שלו רצה רק לירות קצת בתרגיל, גם לא היה צריך למות. ואם החבר שלו לא היה כ"כ להוט לירות, הוא היה נשאר בחיים.
אבל החרא קורה. ולפעמים אין מה לעשות בנידון - לא משנה כמה נהלים תכתוב וכמה תאכוף - אנשים ימותו. בסוף מספיק אדיוט אחד, שלא שלח מפות בזמן, או שסתם התחשק לו לירות, או אפילו בלי שהוא יבין, הוא עושה פעולה שתביא למותו של מישהו אחר.
לא נעים לשמוע אבל זו האמת.

ישן 25-08-2006, 15:59
  born2run born2run אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.06
אתה הוזה/מזיין בשכ'ל ותסלח לי על הבוטות. גם אני הייתי בגיבוש

והנהלים היו מאוד מחמירים. הורידו מעלינו עומסים, הכריחו אותנו לשתות כל 10 דקות, כול 20 דקות שאלו עם מישהו רוצה ליראות חובש. בשעות החמות היינו בצל והריצה הייתה אסורה ביפקודה! איש מאנשי הצוות לא זרק על החיים של איש מהמלש"בים!!! אז תפסיק להנפיץ. ואל תישכח שזה אדם אחד מתוך אלפים רבים שעברות אותו בחודש אוגוסט לדורותיו.
ולגבי המסעות שהוזכרו בחדשות. במסעות הורידו עומס בצורה רצינית וסיימנו אותו מוקדם מהרגיל עוד לפני שהתחיל ליהיות חם בצורה רצינית אז מספיק...

משבח את הסגל המיקצועי והרפואי על העבודה שעשו שם, וקשה לי להאמין שיכלו לעשות אותה טוב יותר. אל תשכח שגם לנו המלש,בים שהיינו שם יש אחריות, צריכים לדווח שלא מרגישים טוב. הבעיה שלא תמיד עושים את זה ועל כך התוצאות הקשות...

ישן 25-08-2006, 16:31
  E1t4n! E1t4n! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
סליחה שלא קראתי את כל התגובות ורק את הראשונה אז אני אגיב בכל זאת

אתה מדבר על הרבה דברים שאין לך מושג!
נראה לך הוא הראשון שקיבל מכת שמש בגיבוש היו הרבה לפני והרבה אחריו אגב צילמו גיבוש אחד בטלוויזיה לא זוכר איך קראו לסדרה הצבא אישר אז מן הסתם הביא את האנשים הכי טובים וראית שבכל זאת היו אנשים שהתפנו לרופאים כתצואה מהתייבשות (הייתה אחת בשלב של פרפורים) ומכות שמש וכל מה שנובע כתוצאה ממאמץ אז נכון הייתה פה רשלנות בברור או של הבחור הצעיר או של הצבא ואת זה צריך לברר מה שבטוח זאת טרגדיה ועכשיו ישקלו בצבא בכובד ראש על נוהל של אימונים בחום יולי אוגאוסט...
אז רק אם באמת הייתה איתו בצוות ואתה יודע בדיוק מה קרה יש לך את כל הזכות שבעולם לדבר על כל הנושאים שקשורים לכך אבל אם רק שמעת אז אל תסתמך על זה.
ישן 26-08-2006, 23:32
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
עדיין לא הבנתי , למה אתה שבור מכול העניין הטרגי הזה .

אסונות קורים ויקרו , לא משנה מה רמתם או רמת תפיסתם על ידי אדם ממוצע
מה היה עם המפקדים נהלים וכ"ו , כמלש"ב או כחייל לא צריכים לעניין אותך , ואינך צריך להכנס אליהם
מי שצריך לתת את הדין יתן את הדין
מה קרה שם , עדיין לא יודעים , לא פורסם , לא ברור איך ולמה , ויתרה מזה מאוד עצוב ולא מקובל
אבל , זה קרה כבר בעבר ,וזה יקרה לדעתי גם בעתיד.
אף אחד לא מכסת"ח על מות המלש"ב , ובטוח שלא רצו שזה יקרה , עובדתית , זה קרה
תן למי שאמון על כך לשלם מחיר ולהפיק לקחים
שיהיה בהצלחה ,
אם אתה הולך להיות טייס או לוחם כול שהו ביחידה קרבית
אף אחד לא רוצה את זה או מייחל לזה , המציאות ואיך שנראים הדברים מחייבים אותך לדעת שמוות ואובדן חברים במהלך השירות יכול לפקוד כול אחד ואחד מאיתנו , כולל אותי ואותך וכול השאר
עם כול הצער והכאב כדאי שנכניס פרופורציה לדברים , אחרת פשוט נשבר

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:59

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר