לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2006, 21:39
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "מלחמה נקבעת לאחר הטווח הארוך ידידי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סרג'יו
ואני יכול להוכיח לך את זה. מלחמת יום-כיפור. תראה, אפילו שהיה פה מחדל, ניצחנו הן מבחינה מדינית והן מבחינה צבאית (22 ק"מ מדמשק, ו 40 ק"מ מקהיר). אבל ההשג הכי משמעותי הוא: שקט בגולן. מ 1974 עד 2006 לא היתה אף תקרית ירי מהצד הסורי. האם תקרא לזה הפסד?.

בהקשר למלחמה הזו: עכשיו אני בטוח בכל האחוזים שהם יחשבו 10 פעמים אם לפתוח עוד סיבוב. (אני מדבר על החיזבאללה).

יש "שקט" בגיזרה הסורית מכיוון שבמקום להילחם בישראל ישירות במלחמה שסביר שהם יפסידו בה ויספגו אבדות הם מעדיפים להילחם בישראל ע"י הוסאלים שלהם (חמאס, חיזבאללה) והם בהחלט הסבו לישראל אבדות כבדות בלי שום נזק לסוריה, לא מה שהיה מכנה "שקט".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-08-2006, 22:15
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "בדיוק!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סרג'יו
הם עושים את זה דרך שליחים כי הם מפחדים. ואתה חושב שלא הסבנו להם אבדות קשות? תחשוב פעמיים מה היה יחס ההרוגים....

וד"א, מלחמת יום-כיפור למדה את הערבים אחת ולתמיד שהם לא יכולים להלחם בישראל עם מלחמה קונבציונאלית. (צבא בצבא).

איזה אבדות קשות הסורים ספגו אחרי 1973 (אולי קצת במלחמת לבנון אבל מאז כמעט שכלום), אם הם באמת היו מפחדים כמו שאתה טוען הם היו מסירים את תמיכתם מחיזבאללה (כמו למשל שהם הסירו את תמיכתם מ"מפלגת הפועלים הכורדית" אחרי איומים צבאיים תורכיים) מה שאתה מפרש כ"פחד" הוא בעצם חשיבה די נכונה מצדם, לדוגמא בעימות הנוכחי דרך חיזבאללה הם הרגו עשרות חיילים והצליחו להפציץ ולשתק חצי מדינה, וכמה סורים סבלו בגלל זה? אף אחד.

"הישג" די מפוקפק כהיתחשב בעובדה שהם מגיעים להישגים הרבה יותר גדולים במלחמת גרילה.

ישן 25-08-2006, 22:31
  atudai atudai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
הרמת לי להנחתה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "מלחמה נקבעת לאחר הטווח הארוך ידידי."

את הדברים של סרג'יו קנית,כן טעית!

יחשבו 10 פעמים,יחשבו 20 פעמים,יחשבו 30 פעמים....מי סופר?
שלושת החטופים עדיין בשבי

חיזבאללה לא מפורק מנשקו

הכוח הבינלאומי הוא כוח יוניפיל מחוזק שלא אמור ,לפי כל ההצהרות, לפרק את חיזבאללה מנשקו

דרום לבנון הוא לא שטח מפורז כפי שהוסכם ועדיין רואים מחבלי חיזבאללה חמושים בדרום

כל סוגיית האמברגו על מדינות שמוכרות נשק לחיזבאללה לוט בערפל

ואין צורך להכביר בעובדות מכאיבות ומציקות נוספות.

רוני דניאל אמר באחת ממהדורות החדשות בTV ש"ניצחון במלחמה נקבע עפ"י ההסכם שנחתם לאחרייה". אם ההסכם הארור הזה שנחתם על חשבונם של 114 הרוגים ועוד עשרות הרוגים בעורף,על חשבונם של מאות אם לא אלפי תושבים בצפון הארץ שנשארו ללא קורת גג וללא סיוע אלמנטרי מצד הממשלה, על חשבונם של יערות ירוקים נושמים שנכחדו כלעומת שצמחו ובעיקר על חשבונה של ההרתעה הישראלית והצה"לית-אם ההסכם הארור הזה עולה בקנה אחד עם הדרישות והבקשות הראשוניות של ישראל ועם אותן מטרות שבשמן היא יצאה למלחמת לבנון ,2 ,אז תסלח לי אבל אני או אתה חיים בפלנטה אחרת.

בקשר למלחמת יום כיפור,לא הייתי מגדיר את הניצחון הזה כניצחון טהור של ישראל. הניצחון הושג רובו ככולו הודות לקלף המיקוח הגרעיני של ישראל. היינו,כשהיינו על סף תבוסה, הוצאנו לגלוי את הארסנל הגרעיני שלנו . אותה תקופה הייתה שיאה של המלחמה הקרה בין ארה"ב לברה"מ-שתי מעצמות גרעין ששמרו על מאזן אימה כאשר כל אחת מחכה לצעד תוקפני של השניה ע"מ למצוא קזוס בליי.
ארה"ב שראתה ושמעה על הטילים הגרעיניים הישראליים פחדה שמא שימוש בגרעין מצד ישראל
יפר את מצב הביניים ששרר בין שתי המעצמות ויוביל לשואה גרעינית. ולכן,ארה"ה שלחה רכבת אווירית חסרת תקדים של סיוע צבאי לישראל ובכך ישראל נחלצה בשלום מהמצב.
ותסלח לי ,אבל להגיע 40 ק"מ מקהיר (ואחר כך למסור את חצי האי סיני בתמורה לשלום) ולהגיע 22 ק"מ מדשק,כמוהם כלהגיע ל"שתי אצבעות מצידון"-זכר למלחמת לבנון1 הסזיפית.

:/

עריכה: וואלה ,אין לי מושג איך הגענו/תי לדון בנושאים האלה דווקא בת'רד הזה.

נערך לאחרונה ע"י atudai בתאריך 25-08-2006 בשעה 22:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר