לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2006, 08:16
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
כתבה קול מן העבר: יחידת "עיט" חזרה להאזין לרשתות הקשר

אנשי המילואים של היחידה, שנסגרה בתחילת שנת 2002, שבו לעיסוקם באופן זמני. כאשר נשמעת עבירת ביטחון מידע, עולים המאזינים לרשת ומעירים: "הנכם מדברים בקשר גלוי הניתן להאזנה על-ידי האויב. יש להקפיד על ביטחון קשר"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_Site/tans.gif]

מאת לילך שובל, כתבת 'במחנה'

יחידת ההאזנות "עיט" חזרה לפעולה: בעקבות הלחימה שמתנהלת בצפון הוחלט להפעיל שוב את היחידה המיתולוגית במשימות האזנה לרשתות הקשר שבאמצעותן מתנהלת הלחימה, במטרה להעלות את המודעות לביטחון קשר.
יחידת "עיט" הוקמה בשנת 1974 כחלק ממסקנות מלחמת יום הכיפורים. מאז עסקה היחידה בהאזנות לטלפונים המטכ"ליים ולטלפונים הסלולריים הגלויים, וכן לרשתות קשר גלויות. בתחילת שנת 2002 נסגרה היחידה משיקולי תקציב.
עם תחילת הלחימה בצפון הארץ התגלו בעיות ביטחון המידע חמורות, הן בשיחות הטלפון של החיילים והמפקדים באזור הצפון, והן ברשתות הקשר המבצעיות. במחלקת ביטחון מידע (מחב"ם) החליטו להקים מחדש, באופן זמני ובמתכונת מצומצמת, את הצוות.
לדברי גורם במחב"ם, מטרת ההאזנה היא בעיקר ליצור אפקט תודעתי מול הכוחות המדברים ברשתות הקשר. במקרה של חריגה מנוהל הדיבור הבלתי מסווג ברשת הקשר, מתערבים אנשי הצוות בשיחה ומצהירים על קיומם בנוסח קבוע: "כאן עיט. הנכם מדברים בקשר גלוי הניתן להאזנה על-ידי האויב. יש להקפיד על ביטחון קשר".
עד כה בוצעו התערבויות בודדות של אנשי הצוות ברשתות הצה"ליות. היחידה במתכונתה הנוכחית לא מענישה בפועל את העוברים על התקנות, אלא רק מעירה להם. בשלב זה, אין כוונה להקים מחדש את יחידת "עיט" והיא תמשיך לפעול במתכונתה הנוכחית כל עוד שוהים כוחות צה"ל בדרום לבנון.
"הבנו שהאיום המודיעיני על כוחותינו ממשי ומגיע לכדי סכנת חיים של הכוחות", הסביר גורם במחב"ם. "היינו צריכים לקום ולעשות מעשה. האויב מאזין וזו ממש לא סיסמה, זו עובדה שנתמכת על-ידי ממצאים".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2006, 10:01
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
הגיע הזמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "קול מן העבר: יחידת "עיט" חזרה להאזין לרשתות הקשר"

ממעט ההיכרות שיש לי עם חי"ק נראה ששם היו קיצוצים דווקא בתחום המבצעי. המון יחידות ותו"לים בוטלו/נסגרו ודווקא בתחום המבצעי.
דוגמאות:
מקלט עזר רק בטנקי קצין ולא בטנקי גור. כשעבדנו בשישה תדרים שונים המקלט היה חסר לנו מאד.
ביטול קוד גזית. לא ניכנס פה לפירוט רק נאמר שהקוד הזה מאפשר לדבר בקשר כשרק מי שמחזיק בו יכול להבין אותך והוא מאאאאד פשוט לשימוש, בלי טכנולוגיות מסובכות (אבל אולי מה שאין בוא טכנולוגיהה מסובכת כבר אינו רצוי בצה"ל?).
אין האזנה על מוסקיטו. יצא מהתו"ל. מהר מאד, אחרי ארועי דו"ץ, כוחות מילואים התחילו להקצות מאזין על מוסיקיטו והתחילו להודיע שם לפני ירי או כשירו עליהם.
אין חמ"ל/תדר ניהול אש גיזרתי, אין מול מי לעלות אם יורים עליך או כדי לוודא שאין אף אחד בתוך האזור שאליו רוצים לירות. היו מקרים שזיהו מחבלים בעין אך נמנעו מירי עליהם מתוך חשש לפגוע בכוחותינו.
ביטול יחידת עיט. אולי זה מה שגרם לשיחות כאלו בקשר הגלוי: "כאן X תודיע לY שבשעה 18:30 במיושבת דובב יש קונגרס של כל הקצינים בגדוד מדרגת מ"פ ומעלה עם כל הקצינים המקבילים מהמסגרות שנעבוד איתם על המבצע בלילה". כאן באו הוראות הכוונה אל מקום הפגישה בתוך דובב.
אין הדרכות בתחילת המילואים (או בכלל, הדרכת הקשר האחרונה שעיתי הייתה ב2001). לא על מכשירים חדשים (הותקן אצלנו מכשיר חדש בטנק ועד היום אני לא יודע לתפעל אותו. גם הקשר הפלוגתי והקשר"ג לא הכירו אותו. היתה לנו תקלת קשר שלא תופעלה שכנראה נבעה מהמכשיר הזה. יכול להיות שזה מכשיר נפלאה, שחוסך המון כסף וגם נותן לצוות עשרות פונקציות חדשות ויעילות, אבל אם אנחנו לא יודעים לתפעל אותו הוא רק מפריע) לא על ביטחון קשר ולא על נדב"ר.

ישן 29-08-2006, 01:02
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נ.ב."

אין חי"ק יש "תיקשוב", אין בטחון שדה יש "בטחון מידע", העיקר מכבסות מילים ללא תכלית. מאז המצאת הסלולרי מועברים מסרים סודיים ביותר בצורה גלויה לגמרי, כנ"ל נושא הביפרים שכל אחד עם תכנה פשוטה יכול "לתפוס" את ההודעות (היתה על כך פעם גם כתבה בערוץ 10). זה לא חוכמה לפתוח יחידה ולסגור יחידה, צריך להתחיל לעבוד בצורה רצינית, כולל לדוג' סגירת אתרים סלולריים באזורי לחימה למניעת האפשרות של שימוש בסלולרי ועוד.

אני עוד זוכר שיחידת "עיט" היתה עולה מולך בקשר (פעם עלו מול הכוח שלי "כאן עיט שמור על בטחון קשר" והקשר שלי ענה להם "כאן נשר, שמור על עצמך עיט"), וגם שולחת דו"ח ליחידה הסוררת, לטיפול המפקד. זה לא היה אפקטיבי בזמני, ואני לא יודע אם זה אפקטיבי היום.

ישן 28-08-2006, 21:18
  פרומתאוס פרומתאוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.06
כנראה שלא כולם יודעים...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "שאלה קצת לא קשורה -"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי levikon
כולם יודעים מה זה תחנות מספרים. יש כל מיני תחנות ששיכות למדינות בעולם כמו קובה, ישראל בריטניה רוסיה ארה"ב וכ"ו. בכל מקרה, בתחנות הללו משתמשים לרוב בצופן חד-פעמי. הצופן עצמו קל מאוד לשימוש ובלתי ניתן לפיצוח (אפילו לא באופן תאורטי). רציתי לדעת אם מישהו יודע איך ניתן ליצור את המספרים האקראיים באמת שמשתמשים בהם בבית בעזרת ציוד בייתי. אפילו אם אפשר להקליט רעש אטמוספרי אקראי, איך ניתן להעביר אותו במחשב כך שיצור שרשרת מספרים מהרעש הזה? האם יש איזשהי תוכנה שעושה את זה?

בברכה, לב

מסתבר שאני בין אלו שלא יודעים מה זה תחנות מספרים, מהם המספרים האקראיים ועל איזה רעש אטמוספרי אתה מדבר. נשמע מעניין ואשמח אם מישהו ירחיב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:24

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר