לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2006, 07:04
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
על מילה אחת

לפעמים אנחנו עושים דברים גדולים,
לפעמים הם באמת חשובים,
אך מה קורה כשאחרים לא מבינים?
מה קורה כשאותך ברגע הם שונאים?

כשהשמש זרחה לי, הגעתי להחלטה,
הגיע הזמן לעשות דבר מה,
את כולם זה הרגיז נורא,
ואותי הם שונאים, ולא מוותרים על מילה.

לפעמים עושים דברים ולא מתחרטים,
לפעמים הדברים עבורי הם ממש חשובים,
אבל עכשיו הם לא מבינים.
עכשיו הם אותי שונאים.

כשהשמש זרחה לי, הגעתי להחלטה,
הגיע הזמן לעשות דבר מה,
את כולם זה הרגיז נורא,
ואותי הם שונאים, ולא מוותרים על מילה.

אז למה על מילה אחת הם לא מוותרים?
האם באמת הם אותי שונאים?
האם לנצח ישאר כך הדבר?
האם עשיתי טעות כשהגעתי להחלטה?

כל הזכויות שמורות..

חזרה לפורום
ישן 29-08-2006, 11:10
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "על מילה אחת"

אם לא סולחים לך על מילה אחת, כנראה שההתקשרות ביניכם הייתה שטחית מכפי שהיה נדמה לך.
אם את חשובה למישהו, אני בספק אם הוא יעמוד בדרכך להשגת מטרה כלשהי שבאה בעקבות החלטה, אלא אם הוא מרגיש שזה פוגע ישירות בו, וגם אז זה לא גופו שימנע מבעדך להמשיך הלאה, אלא שיחה או דיון. בכל מקרה, לא משנה מה נאמר, לא מסובך במיוחד לסלוח למישהו חשוב\אהוב\מוערך, לא משנה מה נאמר. בחלוף הזמן (וזה תלוי במידת הקרבה) דברים יסלחו וישכחו. ככה זה אמור להיות, לדעתי.

בקשר לשיר, את מתארת סיטואציה מאד לא נעימה, והיה מעניין לשמוע כמה זמן זה נמשך, כי אני הייתי מניח שזה נכתב מתוך סערת רגשות, אבל ייתכן ומדובר בפרק זמן ארוך יותר, ולכן את עדיין נסערת.
השיר שלך מורכב מתקבולות כיאסטיות, (זה הדבר היחיד שאני זוכר מאמצעים אמנותיים בשיעורי תנ"ך), הבית הראשון מקביל לפזמון שמקביל לבית הבא וכן הלאה. בכולם את עוסקת בהחלטה שהובילה לחוסר הבנה מצד אחרים ולשנאתך, ודווקא אז יש לי הרגשה שחסר שם משהו, שאת מתבססת על הנחות ולא על ידיעה. עובדה שבבית האחרון את מעלה שאלות ולא קובעת עובדות כפי שעשית בבתים הקודמים.
איכשהו יש לי הרגשה שרק את יכולה לתת לך תשובות על השאלות הללו.

מקווה שהכל הסתדר או יסתדר

חזרה לפורום
ישן 29-08-2006, 22:27
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה ככה, לא, לא, בוודאי שלא!

אלה התשובות שלי לשאלות הרטוריות של הבית האחרון.
ההחלטה שלך לעשות משהו חשוב בניגוד לדעתם של אחרים היא מאוד חשובה. לא בגלל ההתנגדות בנוסח לעמוד על שלך, אלא דווקא בגלל שאני מרגישה שיש לדעתם הרבה השפעה על החלטותייך, ולא משנה מה תחשבי, גם לדעתם יש משקל כבד אצלך. את לא יכולה בתוכך להתעלם ממנו. ברגע שיש משקל לדעתו של מישהו אחר אצלך, זה בהחלט משפיע על תפיסת האמת, הטוב והרע ועל כל תפיסת העולם עד כדי כך שברגע שמגיעים לנקודות שבהן תפיסות העולם חלוקות, את צריכה "להאבק על זכותך" לעשות משהו שממש ממש חשוב לך, ואת חושבת ומרגישה שהוא הדבר הכי נכון לך. (סליחה על הסיבוך והאריכות של המשפט). זה לא תמיד פשוט לדעת בתוך תוכינו מה הדבר הכי נכון. אם מישהו קרוב לנו חושב אחרת, אנו מרגישים כאילו אנו יוצאים נגד "כל העולם".

אני לא חושבת שהמילה "שונאים" היא המילה הנכונה. הם לא שונאים אותך. הם כועסים עלייך, מרגישים שאיבדו שליטה, אבל לא שונאים. שנאה היא מילה ורגש חזק מאוד. כשהם כועסים עלייך ומטיחים בך דברים אני לא חושבת שהם אי פעם חשבו ממש לעומק על כל הדברים האלה שהם טוענים שהם נכונים או לא נכונים. כשבוחנים את הדברים מקרוב הכל מתבלבל: לא יודעים מה רע, לא יודעים מה טוב, הדברים הם כמעט תמיד לא כמו שהם ניראים.

את השיר עצמו לא צריך לקרוא בלב, כפי שאנו קוראים כאן. את השיר עצמו צריך להקריא בקול רם כדי לקלוט את כל מיגוון הרגשות הסוערים, על כל מיגוון הקולות הנוצרים אצל אדם נסער. השיר יהפוך עוצמתי הרבה יותר. אני מנסה לדמיין לעצמי איך את מדברת את המילים של השיר מהר מהר מהר, מתוך סערת רגשות, כמעט לא נושמת, עם קולות בגבהים שונים (בעיקר גבוהים ודקים), ואז השיר מקבל הרבה יותר עוצמה, גוון, ואני מצליחה להבין יותר.
הצלחת להעביר מאוד יפה ומאוד בעדינות את המצב שעליו דיברת.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 02-09-2006, 18:53
צלמית המשתמש של life4fiction
  life4fiction life4fiction אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל life4fiction
ובניגוד...

האמת אני לא מפרש את השיר כמו "AU79" ומריאל. בניגוד אליהם אני לא חושב חושב שמדובר פה באנשים שקרובים אליך. אולי הכוונה בשיר היא אל משורר שכותב מהלב על דבר חשוב לו שלא מתקבל רק בגלל פרט קטן כמו מילה.

לפעמים מילה אחת יכולה להסיט קבוצה שלמה של אנשים מהרוח המקורית בה נכתב טקסט מסויים.
ופה נוצר הקונפליקט הפנימי של המשורר. המלים חשובות לו מאוד אך אין להן משמעות ללא קהל.
ומה יותר נכון להתפשר על האמת הפנימית או על האוזניים שאליהם מדברים.

אני חושב שבשיר יש אמת מאוד עמוקה ויפה. ואהבתי את הדיון שהצלחת ליצור בעקבות השיר. האמת פתחתי אשכול על בנושא "בנוניות" והשיר שלך מתקשר לי לשאלות ששאלתי שם. יש כאן התעסקות בגדולה של אדם אל מול קשיים ומחסומים.

מעניין הולי מה בעיניך היא הבחירה בגדולה בנושא בשיר שלך, לבחור במילה או באנשים.

נערך לאחרונה ע"י life4fiction בתאריך 02-09-2006 בשעה 18:59.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר