לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2006, 11:21
  Shay3434 Shay3434 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
אז יש בעיה..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "ואם אני לא רוצה לשים כובע...?..."

מבחינת ההלכה, חבישת הכיפה החלה כמנהג החסידות אך במשך הזמן המנהג התפשט בכל ישראל והפך לחובה- לא יילך יותר מארבע אמות ללא כיסוי ראש.
בהקשר לכך, הרב עובדיה יוסף כתב בשו"ת שע"פ רוב פוסקי זמננו, יש חובה לחבוש כיפה בכל עת.
לזאת הוסיף הרב שי פירון: "הכיפה היא סמל האדם הדתי. יש בה ביטוי להשתייכות, להזדהות כמו גם לקבלת העול הנגזרת מהיותנו חלק משומרי תורה ומצוות."

אם יורשה לי להוסיף- שאלה דומה לשאלתך, נשאלה בספר אגרות משה לרב משה פיינשטיין, שם מובא מצב בו יהודי בגלות חיפש עבודה ולא מצא בגלל הכיפה שחבש לראשו. התנאי לקבלתו לעבודה הייתה שיוריד את הכיפה בזמן שהוא עובד.
בתשובתו של פינשטיין נאמר שבגלל שחבישת כיפה היא מנהג חסידות- אפשר להקל ולשבת בעבודה ללא כיפה שדוחה אונס ממון.

בנוגע לשאלותיך, אין לי פתרון אחר עבורך.
אין בעיה לדאוג להחזיק כובע בהישג יד- בדיוק כמו שאין בעיה להשיג כיפה, כך שבנוגע לסעיף השני- אין היא מהווה תירוץ.
אם אתה לא רוצה לשים כובע, אתה יכול ללכת גלוי ראש ולהסתכן בעבירה על מה שנאמר למעלה. זו כבר בחירה שלך ואין לי על כך תשובה חד משמעית.

הירוק בכל זאת עולה

נערך לאחרונה ע"י Shay3434 בתאריך 29-08-2006 בשעה 11:24.
חזרה לפורום
ישן 29-08-2006, 19:44
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
עבירה או עצם העבירה..(מה זה באמת משנה??:))
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "עצם העברה זה חילול השם? \= זה..."

ברגע שאתה חובש כיפה, אתה מייצג את הדת..(למרות שזה לא אמור להיות כך..)
לכן, אתה "נאלץ" להתנהג בהתאם.

"לחילול השם שני מובנים: אחד – עצם העבירה כמו כל עבירה היא חילול השם. השני – ההשלכה הנגרמת מהעבירה, דהיינו שאנשים רואים נער דתי הולך למקום סוג זה. בנוגע למובן הראשון בודאי שזה חילול השם אבל כפי שכתבת, אין בכוונתך לחדול מכך. בנוגע למובן השני, יתכן שאין חילול השם כשאתה נכנס למועדון עם כיפה לראשך היות ולצערנו בחורים דתיים רבים נכנסים למקומות כאלו. ואפשר שיש לחלק בין מועדון בו רוקדים לבין פאב בו רק שותים שלמועדון לא נכנסים נערים דתיים כמעט ועל מי שנכנס להסיר כיפתו משום חילול השם, בעוד שלפאב שכן נכנסים רבים, אין צורך להוריד כיפה משום חילול השם. " (רק ציטוט...שאל רב .)
(http://www.moriya.org.il/shut/print.asp?id=5804)

חזרה לפורום
ישן 09-09-2006, 19:40
  EdgeCrusher EdgeCrusher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "שאלה הלכתית לגבי מסיבות \ ריקודים מעורבים \ מועדונים"

אני נוהג, שאיפלו אם חברים לידי, צועקים , מדברים לא יפה, אני מוריד תכיפה,
כדי לא לקחת סיכון שיהיה חילול השם,
ואני זוכר את עצמי במסיבות לפני שחזרתי בתשובה, רואה אנשים עם כיפות, וזה חילול השם גדול,
מי שקצת מבין בזה באמת חושב, מה שציינת, ומי שלא חושב שזה מותר.
במסיבה האחורנה שלי בחיים, הייתי עם כובע, כמו שמישהו הציע, שזה פתרון.
וחילול השם הוא עבירה חמורה הרבה יותר מללכת בלא כיסוי ראש לדעתי, כי מספיק יהודי אחד עם הירהורי תשובה, והוא רואה דתי במסיבה..
והקדוש ברוך הוא לא סולח על חילול השם, "חי השם אם יכופר לכם"..

אבל הפתרון הכי טוב, פשוט אל תלך למסיבות, כי זה אין סוף עבירות בערב אחד.

שבוע טוב..
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר