לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2006, 22:00
צלמית המשתמש של ם_O
  משתמש זכר ם_O ם_O אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Togepi0304 שמתחילה ב "הנה התוכנית שכתבתי - היא לא עובדת כמו שצריך"

כי הפונקציה שכתבת לא נכונה. תעתיק את הפונקציה שכתבתי לך..
(ראשית, אתה עושה if...reutrn0 ELSE return 1, לא צריך להיות else, כי אז בכל מקרה התוכנית בודקת עם המספר מתחלק ב2 (הריצה הראשונה), ומחזירה 1 אם הוא אי זוגי, ו0 אם הוא זוגי., מה שאתה רוצה, זה לבדוק האם המספר מתחלק במספר כלשהו בטווח 2-שורשX, אם כן - אז אתה ישר יודע שהוא לא ראשונה ועושה return 0;, אבל אם הלולאה מסתיימת, זה אומר שזה לא יצא מהפונקציה עם return0 , אז במילא שמים בסוף הפונקציה return 1; - למקרה הזה, שהוא ראשוני.
חוץ מזה sqrt מקבל float, חלק מהמהדרים לא מקבלים int כ"מקרה פרטי" של float" אז צריך , כמו שעשיתי, לעשות sqrt(float(x)))

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2006, 23:00
צלמית המשתמש של ם_O

לא הבנת מה שכתבתי, כנראה :)
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אתה מדבר שטויות"

אוקיי, אתה מכיר את התקן של C? סבבה, אתה יודע שלולאת FOR, חייבת, תקנית, להיות מהצורה

קוד:
For (Var1=<value/const/defined variable>; i >/</= <value/const/defined var>; f(i))

זה התקן, וככה המהדר מעוצב לחשב את זה (לעומת זאת, בwhile למשל, המהדר תקנית צריך לבדוק בכל פעם מחדש את כל התנאי), אני יודע, שבחלק מהמדרים הלא תקניים כמו visual cpp
או turbo c (כן, הם לא תקניים ב100%) המהדר מאפשר לכתוב איזה תנאי שהוא רוצה, ולא רק תנאי סדר....

אני אמנם סטודנט למתמטיקה, אבל חבר שלי סטודנט למדמ"ח - ובזמנו הוא כתב במסגרת קורס מסויים קומפיילר לC, באסמבלר-וכך הוא כתב את זה, לפי התקן - שFOR לא מקבל בתנאי פונקציה שמקבלת ערך משתנה נוסף, חוץ מהמשתנה הרץ עצמו.

מבין?

ישן 29-08-2006, 23:17
  משתמש זכר zivbr zivbr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Togepi0304 שמתחילה ב "בשפת C - כיצד לבדוק אם מספר כלשהו הוא ראשוני או לא?"

אם רוצים לשפר יעילות אז עדיף לעשות ככה:

קוד:
for (int i = 2; i < max; i++) it will be better to do: for (int i = 3; i < max; i+=2)

ועל ויכוח היעילות:
אין כזה דבר לשמור את הערך של התנאי...
אם הקומפיילר הוא טוב מאוד(מאוד!) הוא אולי יוכל בדרך פלא להבין ש: sqrt(X) יהיה תמיד אותו מספר אבל אני לא הייתי סומך על הקומפיילר שלי שיבין את זה כי זה מסובך מאוד ועדיף פשוט לעזור לו ולהיות בטוחים מאשר ללכת על סיכון שאולי לא יצליח ואז במקום שפעולה תתבצע פעם אחת היא תתבצע כל פעם(הרבה הרבה יותר איטי).
ואם היית חושב על זה קצת היית מבין שאם הלולאה של הfor הייתה מקבלת אך ורק קבועים אז הוא לא היה (כנראה) נותן לפונקציה להיות שם. תחשוב כמה קשה לחזות מה תיתן הפונקציה אבל אני כמעט בטוח שכל קומפיילר יתן לך לבצע פעולות כאלו גם אם זה לא ANSI.
ישן 31-08-2006, 01:30
צלמית המשתמש של ם_O

שלשום היה לי מבחן באלגברה מופשטת 1 :P, פשוט מאוד..
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Defunk שמתחילה ב "למרות שאני חושב שהוא צריך כן..."

מספר p במונואיד (Z,*) (חוג השלמים) נקרא ראשוני אם ורק אם p לא סינגולרי ואם עבור כל v,u E Z =>
p|uv אם ורק אם p|v או p|u.
1 הוא איבר סינגולרי בZ, לכן הוא לא ראשוני.
עכשיו למה צריך הוא לא יהיה סינגולרי? כי p הוא מספר בלתי פריק (רוצים לשמור על ההגדרה שרק מספר שאינו ראשוני יכול להיות מוצג ככפל של מספרים ראשוניים) לכן מספר ראשוני הוא תמיד בלתי פריק (v בלתי פריק אם"ם לא קיימים u,w E D (חוג שלמות) לא סינגולריים כך ש v=uw).
שהרי נניח בשלילה שp פריק וראשוני אזי p=vu וp|v או p|u נניח ללא הגבלת הכלליות שp|v אזי v=pa
=> p=pau => au=1 כלומר u הפיך בסתירה.

נערך לאחרונה ע"י ם_O בתאריך 31-08-2006 בשעה 01:49.
ישן 31-08-2006, 14:10
צלמית המשתמש של ם_O

הסבר פרקטי, זה די פשוט :/
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי zivbr שמתחילה ב "[font=Verdana]ם_O הייתי שמח..."

מקודם הגדרתי ראשוני תחת כל חוג שלמות, לאו דווקא חוג השלמים Z.
בכל אופן, נניח ש1 או -1 היו ראשוניים, אז גם כל מספר p ראשוני היה אפשר לייצג כמכפלה של 2 מספרים ראשוניים - p=1*p, בגלל שאיבר היחידה תמיד הפיך (סינגולרי, ובZ, האיברים 1 ו-1 הם ההפיכים היחידים [ xy=1 מעל Z רק x=y=+/-1 פותר])
ולמען ש"רק מספר שאינו ראשוני יכול להיות מיוצג ע"י כפל של מספר מספרים ראשוניים"
אומרים שמספר a הוא בלתי פריק רק אם קיימים באותו חוג שלמות b,c לא הפיכים (במקרה של Z, שאינם 1 או מינוס 1) כך ש a=bc.
לכן, אם 1 לא ראשוני, לא תוכל להגיד שp ראשוני יכול להיות מיוצג ככפל של 2 ראשוניים. (או פריק..)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:23

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר