לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 04-01-2005, 13:05
  super trooper super trooper אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 12.10.04
הודעות: 74
פינוי יצהר מלכודת של שרון ............

באתר דבקה מפרסמים מאמר על כך ששרון פינה בכוונה אתמול את המאחז ביצהר בכדי להסיט את תשומת הלב המרכזית ממחאת מועצת יש"ע על יד הכנסת

המאמר המקורי :
אנחנו אף פעם לא נדע האם הייתה זו רשלנות מקרית או מלכודת מתוכננת היטב, כי דווקא ביום ב' 3.1, שבו פתחו ראשי יש"ע בשביתת המחאה שלהם בת השבועיים מול הכנסת, נגד תוכנית ההתנתקות ופינוי היישובים, ובחלוקת התקליטורים, בהם אריאל שרון נשמע בהיותו באופוזיציה מסביר כיצד על חיילי צה"ל לסרב פקודה לפינוי ישובים ומאחזים, ניתנה ההוראה לפנות את מאחז להבות יצהר, בשומרון.

אבל מי שנתן את ההוראה הזו, ואפשר להניח כי ריכוזם של מאות חיילים מיחידות העילית של הצנחנים ושוטרים של משמר הגבול, הוא לא דבר שהוחלט עליו ברגע האחרון בדרגים נמוכים, אלא זו הייתה פעולה מתוכננת היטב שהכנתה נמשכה מספר ימים, (רק ריכוז הכוחות והתיאומים שבניהם, לקחו כמה ימים.) ושבוצעה לפי הוראה אישית מפורשת של ראש הממשלה אריאל שרון, לשר הביטחון שאול מופז, שהשיגה את המטרות הבאות, כולן שליליות.

1. פעולת הפינוי שמה את אנשי יצהר, הידועים בקיצוניותם ובדעותיהם הפוליטית הקרובות ל"כך" בראש החץ הפסיכולוגי-התקשורתי של מאבק אנשי יש"ע, שאין הרבה משותף בינם לבין אנשי יצהר, מלבד שהם נלחמים, בשיטות ובדרכים שונות, לשבת ולהחזיק באותם חבלי ארץ.

2. בכך נדחקה ההפגנה-המחאה של ראשי יש"ע לשוליים. האלימות שהייתה צפויה מראש בגבעת יצהר, תפסה את מרכז הבמה הפוליטית והתקשורתית. מהלך מתוכנן זה השיג את מטרתו העיקרית, שלא הייתה לפנות את שני המגורונים, אלא להדליק את האש, שתהפוך את הפגנת אנשי יש"ע לבלתי רלוונטית.

3. צריך לקחת בחשבון, כי לא היה שום צורך בפינוי המיידי של שני המגורונים האלה. בגדה המערבית ישנם עשרות מאחזים גדולים וקטנים, מקורות תיקדבקה בוושינגטון, דיווחו כבר ב-16 לדצמבר, כי הנשיא ג'ורג בוש נענה לבקשתו של אריאל שרון שלא לפנות אותם, כדי לאפשר לו להתרכז בתוכנית ההתנתקות ובפינוי היישובים. נכון ששרון התחייב לפני בוש, (מבלי שדווח על כך מילה לממשלה ובוודאי שלא לציבור,) כי הוא לא יאפשר למתנחלים לנצל הסכמה אמריקנית זאת לשם הקמת מאחזים חדשים, וכי אנשי יצהר שידעו על הבטחה זו התגרו בשרון בכוונה תחילה בהצבת שני המגורונים, אולם מאחר והאמריקנים לא אמרו מילה על הופעתם של מגורונים אלה, שרון לא היה מוכרח לפנות דווקא אותם. בגדה המערבית ישנן הרבה גבעות שעליהן ניצבים שני מגורונים או שלושה, ואפשר היה להתחיל לפנות אותם, לפני שמגיעים ללהבות יצהר, תוך כדי הגעה להסכם, כפי שהיה בפעמים קודמות עם ראשי יש"ע.

4. הפינוי האלים משני הצדדים, הביא כמובן מיד את הכותרות הבלתי נמנעות וחסרות האחריות, כי "הסירוב נמצא כבר כאן". זו הייתה כמובן הטעייה מכוונת. המדובר היה בחייל בשירות סדיר תושב יצהר שנמצא בחופשה. החייל הופיע במדים בזירת הפינוי וצעק לעבר החיילים והשוטרים "תסרבו פקודה". אולם אף אחד מאנשי כוחות הביטחון המפנים לא שמעו לצעקותיו-עצותיו, ולבסוף הוא פונה, נעצר והועבר לידי המשטרה הצבאית. כלומר הניסיון להלך עלינו אימים, כי החלה התופעה של סירוב המוני בצבא, התגלתה כלא יותר מאשר תעלול תקשורתי זול.

מקורות ביטחוניים בכירים, אשר תיקדבקה, דיבר אתם בלילה, נסו להסביר, כי הפינוי בוצע, מפני שראש הממשלה נמצא בתחושה, שאם הוא לא ישבור את המתנחלים עכשיו, אחר כך יהיה מאוחר מידי, וכי בגלל תופעת הסרבנות המתרחבת, תיווצר כאן מדינה בעלת שני ראשים ושני גופים, בדומה למצב אצל הפלסטינים. מצד אחד יעמדו ראש הממשלה וצמרת צה"ל. ומצד שני יעמדו ראשי המתנחלים ומאחוריהם הסרבנים." אם זה הוא באמת הלך הרוח אצל ראש הממשלה, הדבר מראה על הקצנה נוספת בעמדתו ובמאבקו, לדחוף ולהביא לידי הגשמה את תוכנית ההתנתקות שלו, בכל מחיר. גם דבריו בראיון ל'ניו יורק טיימס' כי אם הוא לא יזכה לרוב בכנסת השבוע, הוא יצטרך לקרוא להקדמת הבחירות – אך ימשיך ביישום תוכנית ההתנתקות, מצביעים בבירור על נטייה זו. אם לראש הממשלה אין רוב בכנסת והוא הולך לבחירות, איך הוא יכול להמשיך ולבצע את ההתנתקות ופינוי היישובים, מבלי שחוקקו החוקים הדרושים לכך?

את ההשפעה ההרסנית של השמת ההתנתקות ופינוי היישובים, כנושא היחיד שעליו יקום או ייפול אריאל שרון, ולחבר את שאלת גורלו הפוליטי של ראש הממשלה לנקודה עליה תקום או תיפול מדינת ישראל, אפשר היה לראות ולשמוע גם באירועים והתבטאויות אחרות שהתחרשו ביום ב', הרחק מאוד מגבעת להבות יצהר.

סערת הגשמים והקור של יום ב' 3.1, הביאה אתה זרז ביולוגי מסתורי, שהתיר את חרצובות הלשון ואת גבולות המותר והאסור של כולם. פוליטיקאים, מורים, מתנחלים, חיילים וסתם אנשים ברחוב. המדהים בתופעה מטאורולוגית-לשונית זו היא שלאף אחד מהדוברים לא היה שום דבר מקורי לומר. כל מה שהם עשו היה להשתמש בעולם המושגים של שתי מלחמות בהן העם היהודי והישראלי היו הקורבנות. המלחמה הנאצית והמלחמה הפלסטינית.

להלן אוסף מקרי של התבטאויות שנשמעו משעה 8:00 בבוקר עד 20:00, בערב.

כרזה על במת ההפגנה של מורי ישראל בתל-אביב אמרה: לימור לבנת חבלה.

רן ארז, יו"ר ארגון המורים: הרפורמה בחינוך היא הסכם מולוטוב- ריבנפטרופ. (רוסיה הקומוניסטית-וגרמניה הנאצית.)

המתנחלים- שרון, דורסן, כוחני, אנטי דמוקרט, שקרן.

המתנחלים בלהבת יצהר לאנשי כוחות הביטחון: נאצים.

אריאל שרון: עוזי לנדאו, סכנה לדמוקרטיה.

שמעון פרס- אם לא תהייה התנתקות, לא תהייה מדינה.

אייכלר- אם יהדות התורה תכנס לממשלה היא תהפוך למשת"פית של שמעון פרס ושרון.

וזו רק המערכה הראשונה.

כל הזכויות שמורות לאתר דבקה www.debka.co.il
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 17:57

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר