לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2006, 22:02
  bamir8 bamir8 אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 31.07.06
פטריוטים עד לגבול הכתום

מרוב צהלות ה"אמרנו לכם", נמחקה שנה שלמה של הסתה פרועה בהתנחלויות נגד המדינה פורסם: 30.08.06, 07:17 YNET

הרבה "אמרנו לכם" שמענו מהמתנחלים במלחמה הזאת ובעקבותיה. בעיקר שמענו על הפטריוטיות המתנחלית לעומת הניוון התל-אביבי, והפעם הצטרפו לעגלה הזאת גם אישים כמו ראש אכ"א והעיתונאי ארי שביט. זה נכון שהמתנחלים חינכו את בניהם למידה יוצאת דופן של הקרבה, ושתוצאות החינוך הזה ניכרות היטב. זה גם ראוי לשבח. אבל לקרוא לזה פטריוטיות, זה עלול להיות מטעה. חינכו אותם להקריב - כל עוד אין פגיעה במפעל ההתנחלות. מרוב צהלות "אמרנו לכם", נמחקה שנה שלמה של הסתה פרועה לא רק כנגד השמאל, אלא גם כנגד המדינה.

לפני הרבה שנים הודאג הרב יואל בן-נון מכך ש"האיבה הברוטלית כלפי המחצית השמאלית של העם" הפכה ל"קו הרוחני העיקרי" אצל אנשים במחנהו שלו. הדברים נאמרו 13 שנים לפני ההתנתקות. שנה לפני אוסלו. מאז, בעיקר בשנה האחרונה, התרחב מסע הדה-לגיטימציה למדינה ומוסדותיה - וגם ל"צבא הגירוש", כפי שרבים החלו לכנות את צה"ל - לממדים חסרי תקדים.

העיתונות המיגזרית של המחנה הכתום מלאה מפה לפה בקריאות למרי אזרחי ערב ההתנתקות, ולאחריה התפתח פולחן שלם של תיעוב כלפי המדינה ובוז לריבונותה. עמונה הייתה אחד הסמלים לכך, מפני שהאירוע סוקר בהרחבה בעיתונות הכללית. אבל העלונים השבועיים - כתב העת נקודה, הצופה, מקור ראשון, בשבע ופרסומים נוספים, שלא מגיעים לציבור הרחב - נתנו במה אינסופית למשהו שהוא מעבר לביקורת: לדה-לגיטימציה של עצם המפעל המשותף. הדים לדברים האלה ראה הציבור החילוני בעיקר במסעות המאורגנים של טוקבקים פרועים וגסים ומזי שנאה, ובנוסחאות הטוקבק החוזרות על עצמן לאינסוף ("בתור שמאלני לשעבר..." מצלצל מוכר?).

עד כדי כך הגיעו הדברים שכשלושה חודשים לפני המלחמה פרסם הרב אלי סדן מכתב גלוי ואמיץ לחניכיו, בני המכינות הקדם-צבאיות, כנגד התופעה המסוכנת של הפניית עורף למדינה ומוסדותיה. הוא יצא חוצץ נגד "הגל העכור הזה של הסתה ושנאה", כדבריו, נגד הקריאות לסרבנות, הניסיון להשתיק רבנים שהתנגדו לסרבנות, ביזוי צה"ל, מדינת ישראל, ואפילו קריאות למלחמת אזרחים. "זה העם שלנו - אין לנו עם אחר. זוהי המדינה שלנו - אין לנו מדינה אחרת. זהו הצבא היחיד ששומר עלינו", זעק הרב סדן בדם ליבו.

הזרע הזה היה טמון במפעל החינוך של המתנחלים מראשיתו, ועדיין מחנכים מסרבים לעקור אותו משורש. לפני הרבה שנים כתב ברוך ליאור בירחון נקודה שאם תקום המדינה כנגד מפעל ההתנחלות הגאולי, היא "תפקיע את זכות קיומה, וזכות זו תעבור לידי מי שימלא את התפקידים במקומה". בכל צומת חשוב, בכל משבר בין המדיניות שתבעו המתנחלים לבין זו של הממשלה, חזר ויצא השד הזה מן הבקבוק. כי אם מחנכים לכך שהמדינה היא רק אמצעי, וההתנחלות - מצוות יישוב ארץ ישראל - היא המטרה, מה צריך להסיק חניך המערכת הזאת, כאשר האמצעי (המדינה) פונה נגד המטרה (שהיא ההתנחלות)?

עד לפני חודש וחצי בערך נמשך מסע ההסתה הזה, אליו הצטרפו גם התקפות מפורשות על רשויות המדינה (אחד מקורבנותיה אגב האלוף שטרן עצמו, שהותקף כשבא להתפלל בכותל), המלחמה היא שעצרה אותו. עכשיו הקונצנזוס, והורדתה של תכנית ההתכנסות מעל סדר היום הציבורי, אפשרו לכולם להתאחד סביב הסכנה המיידית. אבל טוב יעשו מחנכי הציונות הדתית אם במקום להחמיא לעצמם על החינוך הפטריוטי שהקנו לבניהם ובנותיהם, יזכרו גם את מה שעד לפני רגע היה גל עכור ומסוכן
כדאי שרבנים כמו סדן, יובל שרלו ואחרים מן הזרם ה"ממלכתי" לא ירפו ממלאכתם החשובה ומן הניסיון להחזיר את הממלכתיות כערך. מפני שהמאבק על עתיד ההתנחלויות עוד לפנינו. גם 4,000 טילים לא יכולים לקבור תחתיהם את הכוח שדחף להתכנסות, את סכנת הפיכת היהודים למיעוט גם בישראל. ההתנחלות עדיין עשויה להטביע את חלום מדינת הלאום היהודית בסיוט דו-לאומי, שאינו אלא מלחמת אזרחים. הפטריוטיות עוד תצטרך לעמוד במבחנים קשים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2006, 18:24
צלמית המשתמש של michal_br
  michal_br michal_br אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל michal_br שלח הודעה דרך MSN אל michal_br
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bamir8 שמתחילה ב "פטריוטים עד לגבול הכתום"

טוב... אני כותבת בתור אחת שלומדת באולפנא או במילים אחרות, אני נמצאת בחברת "מתנחלים".

אם לרגע חשבת ששנה שלימה הסיטו את המתנחלים נגד השמאל או המדינה, יש לך טעות ענקית!!!
בוא אני אשאל אותך שאלה, יום אחד המדינה מחליטה בצורה לא חוקית לקחת לך את הבית, את הפרנסה וכו' וכו'.. (כל מה שכלול בהחלטה) וגם הייתה בסופו של דבר מבצעת את זה, לא היית כועס עליה? או על האנשים שתמכו בהחלטה הזאת? התגובה הטבעית ביותר היא כעס, זה דבר נורמלי!
מכיוון שהתגובה של ה"מתנחלים" הייתה כזאת, ההנהגה עשתה הכל כדי לשנות את זה, ואני אומרת לך את זה בתור אחת שכן הייתה בגוש בזמן הגירוש, ואני בעצמי הרגשתי שהמדינה בגדה/בוגדת בציבור הדתי, וכן הייתה תחושה של רצון להתנתק מהמדינה, אבל ההנהגה עשתה הכל כדי להרגיע את התחושה הזאת, ובדיוק ההיפך ממה שאתה אומר, דווקא דחפו את הציבור להתחבר למדינה, להתחבר ל"צד השני" הקרוי שמאלני...!

אין לי מושג מאיפה הפלצת את זה... אבל זה ממש לא נכון.
(כל מה שכתבתי מדבר על רוב הציבור הדתי)

ישן 31-08-2006, 19:33
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
אני לא "מתנחל" ומאוד מעריך את "המתנחלים"
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי michal_br שמתחילה ב "[font=Arial]טוב... אני כותבת..."

אבל בואי נתאר סיטואציה בו היו רוצים לגרש בדואים מבאר שבע למשל, בואי ניתן לפותח האשכול לחשוב מה היה קורה במצב הזה, בואי נגיד שהבדואים לא היו מחלקים לכוחות הביטחון ערגליות ובטח לא היו מלטפים אותם.
אבל כל רב בגוש קטיף היה אחראי על הקבוצה שלו וניסה בכל דרך להרגיע את היצרים, זהו מהלך שיש להעריך אותה.
ושוב אני אומר לך לפותח האשכול דמין לרגע פינוי של בדווים מבאר שבע היושבים על אדמות חקלאיות (יש לצין שבשטח של אבי יושבים בדווים כאשר יש להם כלבים עם רצח בעינים, כל המתקרב אחראי לנפשו)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:12

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר