לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2006, 19:55
  Costa Costa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.06
טוב הייתה לי עוד התקדמות עם המשחק שלי! בקרוב דמו!

היי שוב חבר'ה הייתי כבר רוצה להעלות לכאן דמו, אבל המשחק לא על המחשב שלי :\ בכל אופן יש לנו
בעיה חדשה...
הפעם ישבתי וחשבתי לי מהי הדרך החכמה והנכונה ביותר לגרום לדמות
במשחק האטרטגיה שלי לנהוג בכלי רכב כמו משאיות, ג'יפים וטנקים...
בתור התחלה וניסיון יש לי על הבמה בסביבת TEST את השחקן ואת הטנק, כל אחד מהם יודע
לעקוב אחרי סמן העכבר (כאשר גם לטנק יש DIRECTIONS שקוראים לאנימציה המתאימה בהתאם לכיוון
אליו נוסעים)
הבעיה: אני צריך שכאשר השחקן קרוב לטנק + כשסמן העכבר מעל הטנק שיקרו הדברים הבאים:
1) שסמן העכבר ישנה את הסמן להגה עם חץ כניסה לרכב - עשיתי ועובד טוב.
2) שהסמן והשחקן ממש ליד הטנק וכשלוחצים על הטנק כשהסמן עכבר מוצג כהגה מה שיקרה
זה שהשחקן יעלם, והטנק יתחיל לעקוב אחרי הסמן עכבר.
כשרוצים לצאת מהטנק מה שיקרה זה שהטנק יקפא על מקומו, והשחקן יחזור לבמה והוא זה שיקבל בחזרה את
האפשרות לעקוב אחרי העכבר.

יש לציין שכבר הצלחתי, אבל יש לי בעיה כשיוצאים מהרכב מתפקששים לי דברים.
כיצד הייתם מציעים לעשות זאת?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2006, 14:00
  Costa Costa אינו מחובר  

טוב הכל סודר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Costa שמתחילה ב "טוב הייתה לי עוד התקדמות עם המשחק שלי! בקרוב דמו!"

עכשיו יש פונקציית נהיגה!
כאשר הסמן עכבר מעל כלי רכב מסויים הוא משתנה להגה, אם בזמן הזה אני מביא את השחקן
לרכב אז הוא מתבצעת בדיקה - אם סמן העכבר מעל הרכב + השחקן לידו אז כשלוחצים על הרכב
השחקן ניכנס לרכב!!!
כשרוצים לצאת לוחצים נגיד X אז הכל חוזר לקדמותו, ערך הפונקציה מתאפס וכך השחקן חוזר לבמה
והוא חופשי לנוע כרצונו.

מה שהכי מגניב ולא תיכננתי זה כאשר יוצאים באמצע הנסיעה מהרכב הוא נעצר כי הפונקציה התאפסה!
והוא נשאר באותו הזווית שבה פלטנו, כי הדיפולטיבי שלו זה לחזור לפריים הראשון עם הזיווית לכיוון המצלמה
אבל זה מגניב שהוא נשאר באותו הפוזה שבה פלטנו את עצמנו מהרכב!!! חחחח זה פשוט ענק!
יצא לי כ"כ מקצועי שזה ניראה כמו נהיגה בכל משחק אסטרטגיה

תודה לכל מי שניסה לעזור דווקא היו לכם גם הצעות נחמדות
ישן 02-09-2006, 15:36
  Costa Costa אינו מחובר  

הסתבכתי עם איזה משהו קטן כי אני מתקן את דרך כתיבת הקוד:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Costa שמתחילה ב "טוב הייתה לי עוד התקדמות עם המשחק שלי! בקרוב דמו!"

יש לי את הקטע קוד הבא שנימצא בתוך onClipEvent אחד גדול:
קוד:
//drive Icon chek - if its ON, then it posible to enter - פה מתבצע שינוי סמן העכבר if(_root.mouse1.hitTest(_root.insideMap)&& !(_root.mouse1.hitTest(_root.WS.UserPanel))) { if (_root.vehicle.hitTest(this)) { _root.mouse1.gotoAndStop("driveIcon"); } //Drive Vehicle - exit vehicle by pressing key "X" - פה יוצאים מהרכב כשלוחצים על מקש איקס if ((Key.isDown(88)) && (_root.vehicle.drive==1)) { trace("exit vehicle"); unloadMovie(_root.vehicleSounds); _root.mouse1.gotoAndStop("normal"); _root.player._x +=10; _root.player._y -=15; _root.player._visible = true; _root.vehicle.drive=0; _root.vehiclemove = "no"; } } //Drive Vehicle - enter to vehicle by pressing key "F" - פה ניכנסים לרכב כשלוחצים על מקש אף if((Key.isDown(70)) && (_root.vehicle.drive==1)){ trace("checking if -F- key is down when in vehicle"); if (_root.vehicle.hitTest(_root.mouse1.driveIcon && _root.player)) { _root.player._visible = false; _root.vehicle.drive=1; loadMovie("../sounds/slowdrive.swf", _root.vehicleSounds); trace("in vehicle"); } else{ _root.mouse1.gotoAndStop("normal"); } } }

העיניין הוא שאת הכניסה לרכב אני רוצה לעשות בלי לחיצה על כפתור במקלדת, במקרה הזה
כמו שתראו בקוד (מסומן באדום) מקש F, אז במקום זה אני רוצה שהכניסה לרכב תתבצע בלחיצה על העכבר...
אבל אני לא יכול לשים on(mouseDown) בתוך ה-onClipEvent(enterFrame){ הגדול שלמעלה,
אז מה אני יכול לעשות כדי לגרום לו להכנס לרכב כשלוחצים על מקש העכבר?
תודה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:29

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר