לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2006, 08:20
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה יפיפה!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי life4fiction שמתחילה ב "מעין שיר אהבה"

מאוד מאוד אהבתי את השיר. מאוד רגיש ועדין.
תחושת הפיספוס של אסאניה - גם אני הרגשתי מעין משהו כזה, אבל לא בדיוק. אני חושבת שזה בגלל כמה סיבות:
אני חושבת שזה בגלל שהתחלנו במשהו, חשבנו שאנו יודעים לאן אנחנו הולכים ולמה אנו מצפים, ופתאום, בבית האחרון, הפתעת אותנו. זה לא מה שחשבנו שנקבל. בלי משים הדגמת לנו הלכה למעשה בדיוק מה שתיארת בבית הראשון: התחלנו לגזור דמות אדם ובסוף יצא נשר.
אולי אצלינו הרגשות העולים מקריאת שני הבתים הראשונים שונה בתכלית מהרגשות העולים מקריאת הבית האחרון, ואולי בעינינו אין קשר ביניהם.
האופי של השיר השתנה ממשהו קליל שמזכיר רגשות כנים ואמיתיים של ילד, למשהו עמוק ואוהב. המעבר בין הקלילות לעומק מפתיע ומכביד, ויוצר תחושה שאנו נופלים (רגשית) חזק מהשמיים לעומק הים. ההתנגשות עם פני המים מורגשת הרבה יותר חזק מאשר היא באמת. ייתכן שהיא היתה פחות חזקה אם היית מודיע לנו קודם...

לפי דעתי הבית האחרון הוא המפתח להבנת השיר, להבנת המטאפורה. במיוחד 3 השורות הראשונות שלו. כשאדם אוהב מאוד מישהו, תמיד נוצרת בעיני רוחו דמות שלו. היא אינה זהה לאמת, אלא קרובה לה. הוא אוהב את הבחורה, באופן טבעי הוא יוצר דמות שלה בראש שלו, מתוך אהבה - זו דמות האדם שהוא גוזר, ופתאום הוא מגלה שהדמות שהוא יצר בעיני רוחו=הנשר, אינה זהה לאמת=הבחורה. למה? כי ידיו אינן יודעות את המלאכה, כי הוא לא ידע לצלוח את הים=כי הוא לא פירש את רגשותיה נכון, הוא חשב שהיא מרגישה X כאשר היא למעשה מרגישה Y, או במילים אחרות: הוא לא קלע בול. אבל דווקא ע"י מצבים כאלה אתה מגלה דברים על עצמך שלא ידעת קודם: הוא גילה שהוא יצור מעמקים שחי במעמקים חשוכים. אני מניחה שהוא מתכוון שהוא גילה שהוא מאוד עמוק מבחינה רגשית, או במילים של פסיכולוגים: בעל אינטליגנציה רגשית מאוד גבוהה.
אני מניחה שזה תהליך שכל אחד עובר כשהוא בא באינטרציה עם אדם כלשהו (חבר, ידיד, בן זוג, בעל, אישה, ילדים וכו'), בפרט במצבים של אהבה. חשבת שאתה כבר יודע הכל על השני, ופתאום זה לא נכון. דרך "טעויות כאלה" הוא מגלה דברים חדשים גם על האדם השני וגם על עצמו. ברגע שאנו עומדים פתאום על טעותנו, קורה מצב של "מצא את ההבדלים", ורק ברגעים כאלה אנו מבינים איך בדיוק האדם האחר הוא המראה שלנו. אנו רואים בתוכו דברים שנמצאים בתוכינו, מתוך עולם המושגים שלנו. הרבה פעמים אנו מייחסים לאדם האחר תכונות, כוונות ופירושים להתנהגותו שאין להם שום קשר למציאות. למשל, אם חברה שלך התנהגה בצורה X ייתכן שתגידו שכוונתה היתה לפגוע, כאשר למעשה כוונתה הראשונית היתה דווקא טובה והיא התכוונה בכלל להביע אמפטיה.

עמית, מאוד מאוד אהבתי את השיר שלך
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר