לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2006, 11:43
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
"אסמיק", זה פורום כתיבה.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי משורר קטן שמתחילה ב "אני איכות :)"

ובקשר לאיכות, גם אני מסכים עם מריאל, אני פשוט אחלק את ההשראה לכמה חלקים, ויש עוד תתי גורמים.
זמן, מצב רוח, גירוי סביבתי (רגשי או פיסי), ויש גם אנשים שיכולים להוציא תחת ידם יצירות אפילו בכפיה.

אני לא חושב שפרק הזמן משפיע על האיכות, בטח כשמדובר בשיר. סיפור קצר דורש קריאה שניה ואולי שלישית, הגהה ואני מניח שיש עוד דברים שעושים בתום כתיבת הטיוטה.
ראיתי חבר שכותב לא מעט משתמש בטיוטות גם לשירים קצרים ופרגמנטים, אבל ככלל זה דורש הרבה פחות מאמץ וזמן.
כשמשהו נכתב באופן שכלתני, נדמה לי שיושקע בו יותר מאמץ מאוחר, כשכותבים מהלב זורמים עם הכתיבה, אולי אח"כ רק עורכים קצת. יש מי שמצליח להכניס את המימד השכלתני ליצירה הרגשית וזה הישג..
מעבר לעניין ההשראה\זמן\מצב-רוח, אני חושב שקיים אספקט נוסף, ואני אקרא לו "כשרון" בהיעדר מילה אחרת (כי אני לא מוצא כרגע, אבל אפשר גם להכליל מיומנות בתוך כל זה), יש מי שיצליח לכתוב סיפור קצר בזמן קצר, והסיפור בכ"ז יהיה מוצלח, ויש מקרים שהרבה זמן יושקע בשיר קצר, אבל האיכות לא תהיה טובה.

אם לצאת מנק' הנחה שכשרון כתיבה דומה בתכונותיו לכשרון ציור (שזה תחום שאני מכיר לא פחות טוב, ואולי אף יותר), קראתי בפורום גדול כלשהו של גרפיקה ממוחשבת, שאיכות עבודה כלשהי היא תוצאה של בערך 10% כשרון ו-90% עבודה קשה, ואיכשהו נראה לי שזה המקרה גם בכתיבה.
אני יודע על עצמי שפעם כתבתי פחות טוב, שעכשיו הביצוע שלי יותר מלוטש (או פחות מחוספס ותזזיתי), אז אני מניח שגם לזמן ולנסיון יש חשיבות מכרעת בעניין האיכות.
מובן שיש יוצאים מן הכלל, כמו אסימוב שפירסם קובץ סיפורים קצרים בגיל 24, שעדיין נחשבים מהטובים שבסיפורי המד"ב, אבל בכל מקרה, ככל שהוא התבגר, הוא צבר עוד ידע.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:25

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר