לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2006, 19:07
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
לא בדיוק מתמטיקה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "והוא גם לא יכתוב"

וגם לא מדוייק.
למה כשאתה לומד מדעי המחשב רמת המתמטיקה נמוכה יותר מאשר לימודי מתמטיקה?
כי לכול אחד יש תפקיד, אי אפשר לדעת הכול.
תחשוב על משחקי תלת מימד שמפתחים היום, מישהו מפתח את המנוע התלת מימדי, מישהו יוצר את האנימציה, מישהו כותב את AI, מישהו מחבר את הכול ביחד...
כולם יודעים מתמטיקה ברמה גבוהה?

וד"רטמפי - אתה לא ממש צודק, כדי לכתוב אנטי ווירוס יעיל, במיוחד עם כמויות המידע שכל אדם מחזיק אצלו היום, אתה חייב לדעת מתמטיקה כדי לכתוב אלגוריתם יעיל שלא יהרוג את המחשב למשך 5 שעות עד שתסיים לסרוק אותו...
אלא אם כן אתה רוצה לקנות מנוע שכזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2006, 03:18
צלמית המשתמש של ם_O
  משתמש זכר ם_O ם_O אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
לא נכון
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "גם לא מדוייק"

רוב רובם של יישומי המחשב דורשים מתמטיקה לא מתקדמת מדי על מנת לפתחם בצורה יעילה ומועילה.
אני עושה ממש כרגע קורס בשם אנליזה נומרית (ואני במתמטיקה עיונית מורחב, אני לא עושה מתמטיקה שימושית או מדמ"ח)
בעקרון הוא מתמקד בחקר אלגוריתמים, שיטות חישוב ויישום מבנים מתמטיים על מחשב.
בשביל לפתח מערכת תוכנה שמטרתה אינה לטפל במתמטיקה כפשוטה, ומבחינת המתמטיקה שצריך - אף אחד לא יצטרך יותר ממה שנלמד בדיסקרטית, שיטות נומריות, אלגברה לינארית ואנליזה שימושית (אינפי, פורייה, מדרחים), וכמובן, שזה במקרה הכי גרוע
מתמטיקאי, אמור לשלוט בתחומי מתמטיקה טהורה, שלא יוסיפו שום דבר שימושי או יישומי (כמובן, מעבר לקורסים הנ"ל) ב99.9% מהמקרים, אז לא הייתי אומר שכל אלגוריתמיקאי הוא מתמטיקאי...
זה, כמו שקוביבי אמר, למה שהמתמטיקה בתואר במדמ"ח לא רק ברמה יותר נמוכה בד"כ מהמתמטיקה בתואר במתמטיקה (אני יודע שיש לי חברים במדמ"ח, והמבחנים שלהם הרבה יותר קלים בקורסים ששנינו עושים)
אלא היא גם חופפת רק בבערך 70% מהתואר. שאר ה30%, אצלינו, זה תחומים שנחשבים "מתמטיקה טהורה" ואצלם בולשיט () שמתעסק בטכנולוגיות מסויימות או בנגזרות של מתמטיקה הקשורים אך ורק למערכות מחשב (סיבוכיות חישוביות/מקומיות, חקר אלגוריתמים ספציפיים יותר וכו')

ישן 12-09-2006, 22:26
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בוא נחזור רגע להודעה שהתחילה את כל זה...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אני לא מדבר על אלגוריתמים מהסוג הזה"

ציטוט:
אתה מוריד שירים מהאינטרנט? מה עומד מאחורי MP3?
יש לך תמונות במחשב? מה נראה לך שעומד מאחורי JPEG?
מה מאפשר לך לראות את כל הפורנו שלך?? מה נראה לך שמסתתר מאחורי המושג MPEG?!
יצא לך פעם להשתמש ב ZIP?
הזנת פעם פרטים אישיים לדף "מאובטח"?

אלה דוגמאות בסיסיות לשימושים יומיומיים, כל זה מבלי להיכנס "לברזלים" של המחשב....

אני צריך להמשיך??

אז נכון, את פורמט הMP3 יצר פרופסור למטמתיקה, ואת הטורנטים המציא בחור שעשה תואר ראשון במתמטיקה (שניהם אגב עשו גם תארים בהנדסת תוכנה, אבל נתעלם מזה)

אבל את הwinamp, מי יצר?
והכלים לעריכת סרטים? (לא הכבדים באמת).
את הפוטושופ יצר ילד בן 16.
נגני הסרטים למיניהם לא דרשו מהתוכניתנים שלהם ידע בדחיסת ופרישת מידע... או בכלל מתמטיקה ברמה גבוהה (או פרופסור למטמתיקה שיחזיק להם את היד, לצורך העניין )
אתה יודע שאת "כחול עמוק" - השח הממוחשב הראשון שניצח אלוף עולם בשח כתב בחור שהיה באמצע הלימודים שלו לתואר מדעי המחשב?

ישן 12-09-2006, 23:14
  danben danben אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.03
גם קוף יכול לכתוב קוד
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "בוא נחזור רגע להודעה שהתחילה את כל זה..."

כל מה שצריך כדי כדי לכתוב קוד זה להכיר את הסינטקס של השפה. שום דבר מעבר לזה.

אין לי מושג מי כתב את WINAMP ואין לי מושג מי כתב את תוכנות עריכת הסרטים (לא הכבדות באמת) ואני לא מכיר אף ילד בן 16 שכתב את PHOTOSHP (קוראים לילד הזה אדובי?)....

כדי לכתוב תוכנה שעושה משהו אתה צריך להכיר את הסינטקס של השפה ואם תמצא את הספריות הנכונות תוכל לכתוב תוכנה לעריכת וידאו או לשגר טיל לחלל (אם יש לך את החומרה הנכונה). אבל זה לא אומר שאתה יודע מה עומד מאחורי זה. ואני אתן לך רמז מאוחרי זה נמצאת טונה של מתמטיקה.

עדיף אם תמשיך לכתוב שיר -> נגן(); (חבל שכל פעם שתרצה לייצר נגן כלשהו תבדוק את התקן של ה MP3, אבל חשוב מאוד שתבין מה עומד מאחורי המנגנון הזה שמנגן לך את השיר. מה שבעצם מאפשר לך לשמוע אותו.

אני אתן לך רמז - אף אחד לא כתב פוטושופ בלי להבין עיבוד תמונה. כדי להבין עיבוד תמונה אתה צריך לפחות להכיר מעט מתמטיקה.
ישן 13-09-2006, 21:08
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי danben שמתחילה ב "גם קוף יכול לכתוב קוד"

תחפש קצת מידע לפני שאתה כותב..
את פוטושופ פתחו האחים קנול, תומס, יליד 70 (פוטושופ יצא ב87', תעשה חשבון - אם זה לא קשה לך) וג'ון, שלא חיפשתי עליו מידע כי לא עניין אותי הסיפור שלו בזמנו.

ולמה לך לדעת בדיוק איך הדחיסה של סרטי divx, civ, xvid, ac3 ושאר הפורמטים לדחיסת תמונה וקול עובדים אם יש מספיק מחלקות שעושות את זה בשבילך?
מה זה חשוב לך שבMP3 מלבד דחיסת מידע הפורמט גם מחפש דציבלים מעל 22 אלף ומתחת 16 (כי אוזן אנושית לא יכולה לשמוע אותם) ומורידה אותם? למה זה חשוב לך איך היא מורידה אותם?
זה עושה אותך תוכניתן טוב יותר?
זה עושה את נגן הMP3 שלך טוב יותר?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:37

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר