לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2006, 01:46
  arikc10 arikc10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.06
fsb

אני מנסה להבין איך נקבעת המהירות של הרכיבים שקשורים ל-northbridge/mch -
1)לכל לוח אם יש fsb ,real clock, effective clock . עד כמה שאני מבין ה-effective clock זה בעצם ה-fsb שמפורסם במפרטים של לוחות האם .האם ה-effective עובד בעצם על מכפיל של ה-real clock (כי המעבד שלי למשל עובד על x17 של real clock של 100mhz - סה"כ 1.7 ghz - כלומר המכפיל מחושב על ה- real clock) ? לי למשל יש לוח אם עם real 100mhz , effective 400mhz וזיכרון ddr 2100. הזיכרון אכן עובד ב-266 mhz אבל מצד השני זו גם המהירות המקסימלית של הזיכרון שבה תומך הלוח אם (via p4x266 pe-11-s) למרות שיש ללוח fsb של 400mhz . העניין הזה לא ברור לי . אני יודע שביצועי הזיכרון נקבעים עפ"י ה-chipset אז איפה נכנס כאן ה-fsb של הלוח אם?
2)גם למעבד יש תמיכה ב-fsb מקסימלי. אם המעבד יתמוך לדוגמה ב-800 mhz והלוח אם יתמוך ב-1066mhz האם זה אומר שבכל מקרה הזיכרון לא יוכל לעבור את ה-800mhz (במיוחד לגבי dual cahannel ששם אפשר הרבה פעמים להגיע למהירות זיכרון של 1066 ) ? האם הקשר בין ה-fsb של המעבד לבין זה של הלוח אם הולך לפי הקטן מבינהם?
3)...איך בקיצור נקבעת המהירות של כל העסק ביחסים בין הלוח אם למעבד ולזיכרון (הרי לכל אחד מהירות משלו) ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:04

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר