לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2006, 11:45
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
תאווה לכנפיים וגנדרנות צבאית

הנושא הועלה כאן בכמה דיונים, ואולי שווה להתייחס אליו בפני עצמו - התופעה הישנה-חדשה והמתגברת של גנדרנות צבאית רשמית ובלתי רשמית.

הרמה הבלתי-רשמית קיימת כבר כמה שנים טובות - כל מני גומיות מוזרות על הדיסקיות, עיטור הנשק ברצועות משונות של גומי שנגזר מצידי החרמונית, כיבוס חגורות באקונומיקה, הפיכת דרגות ודסקיות וכיוצא באלו ירקות. את זה אפשר להסביר בדרך די פשוטה - כשכופים עלייך להתלבש ולהיראות באופן אחיד, אולי תרצה בכל זאת לבטא קצת את היצירתיות האישית שלך בכל מיני שטויות נלוות.

אבל מה שנראה לי מתגבר והולך, הוא הרמה הרשמית - כל פלוגה, מחלקה או קורס, מעצבים לעצמם סיכות ומוסיפים סיכות חדשות (סיכה למט"ק שנראית כמו מגן-דויד מעוך, סיכת לוחם תותחנים שנראית כמו ערווה של עטלף, וכיוצא באלו), ישנה אינפלציה בתגי-יחידה שעוברים שינויים חדשות לבקרים, וכמובן שכל אחד חייב כומתה עם צבע יחודי (עד כדי כך שכומתת הבקו"ם הפכה למחזה נדיר, וייתכן שתיקבע כצבעה היחודי של איזו סיירת מובחרת...). הסימפטום הבולט ביותר הוא התאווה לכנפיים - כל סיכה חדשה כמעט, וגם אי-אלו תגים, כוללת מוטיב של כנפיים - גם אם מדובר ביחידות שהקשר היחיד שלהן לפעילות אווירית/מוסקת/מוצנחת הוא המטוס עליו הרס"פ ימריא לתאילנד אחרי השיחרור אינשאללה. האם בקרוב נראה גם "כנפי תחזוקה"? ו"כנפי שלישות"? אני לא אופתע אם כן...

מאיפה כל זה מגיע, והאם זה ימשיך ויתגבר? האם בקרוב כל רב"ט ישא על חזית מדיו כמות מתכת מספיקה כדי לפתור כמה מבעיות המיגון בצה"ל?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2006, 11:25
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי RED_BARON666 שמתחילה ב "לא נראה לי שזה מפריע....יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RED_BARON666
לא נראה לי שזה מפריע....יש תופעות יותר מדאיגות כמו עיצובי שער וזקן שנוגדים את הפקודות וכל העניין של ההופעה המרושלת - חולצה בחוץ נעליים מטונפות וכו'.
סיכות וסמלי יחידה הם נורמות מקובלות ברחבי העולם - פשוט אצלנו כל אפס שם על עצמו כומתת צנחנים וסמלי יחידה למרות שהוא מזמן כבר איזה פקיד.

מי שהרוויח כומתה אדומה וראה אויר עם שק חזה לא צריך לוותר על הכנפיים או הכומתה, אוליאם עבר חיל לוותר על סמל חי"ר (ומצד שני, כל כומתה, סמך חי"ר, נעליים אדומות וכ"ו נקנו בקילומטרים רבים וליטרים של זיעה). פעם צנחן..

מאידך, אלא שמתהדרים במה שלא עבדו בשבילו.. פשוט מקויונים וצריכים להיענש בענידת אף אדום וכובע מצחיק כל עוד הם על מדים

ישן 09-09-2006, 13:53
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אני דווקא חושבת שבעניין..."

לי אישית הסיכה של הקמ"דון נראתה מגוכחת. אין ספק לגבי איכות הקורס של המדריכות שריון, אבל באמת צריך לקבל סיכה על כל שטות? המדריכות בביסל"ש ובמקומות האחרים לא הרגישו מוערכות מספיק והיה צורך אמיתי בסיכה בנוסף לשרוך הדרכה ולעשרות המפקדים שקירקרו סביבן כל היום?

מה יהיה בשלב הבא? סיכה לשריונר על בוחן תרגולות? סיכת שבוע אידיאני? סיכת שבוע סדרת חינוך?
יש לא מעט סיכות שחלק מהחיילים אפילו לא טורחים לשים על המדים (כמו סיכת פז-גז, אות השירות המבצעי שרק הטבחים בגדודים שמים, והסיכה של קורס מ"כים עם החרב על הסמל ואני בטוח שיש עוד דוגמאות שאני לא מכיר) - לדעתי זה סימן שחיילים שמעריכים את עצמם לא ישימו סיכה שהם לא עבדו קשה בשבילה.
מי שמתבייש בעצמו מדביק לעצמו שטויות למדים (כמו עובדי הרס"ר בביסל"ש שהיו הולעים על כנפי צניחה וצפרגול, ואנשי המפקדות שקשרו שרוכים וחרוזים לכומתות)

כשכל פלוגת עורב/נ"ט/חה"ן בכל חטיבה מקבלת סיכה משל עצמה, וכל יחידה מעצבת לעצמה סיכה כאילו זאת היתה תוכנית כשרונות של בתיה עוזיאל אז מקבלים ברדק.
סיכות זוהרות, מנצנצות בגודל של פלאח (חצי מהן חיות טרף כאלה ואחרות ול90% יש כנפיים), כאילו שזה מעיד על איכות היחידה. מזכיר לי את המדליות של הגנרלים בצבא האדום. הגנדרנות הזאת היא השלב שאחרי קרנבל הכומתות בשלל הצבעים שנראה כמו מצעד גאווה צה"לי (לא שיש משהו לא בסדר בגאווה).

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 09-09-2006 בשעה 14:21.
ישן 09-09-2006, 12:45
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
צורה ותוכן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תאווה לכנפיים וגנדרנות צבאית"

זה תהליך מרתק, לדעתי, שעובר על צה"ל מאז הקמתו ותופס תאוצה מטורפת בשנים האחרונות. להזכירכם, פעם היו בצה"ל ה"ירוק" שלושה צבעי כומתה: ירוק זית, שחור ואדום וסיכות על החזה היו חזיון נדיר יחסית (וברוב המקרים שהיו, מדובר בכנפ"צ). בצה"ל אפילו התגאו בכך שאין בו עיטור לכל שטות - בניגוד למצב בצבאות אחרים (צבא ארה"ב והצבא האדום הם דוגמאות בולטות לעניין).

את הסכר פרצו, לדעתי, "פלוגות החרמ"ש" שהוקמו באינתיפדה. פתאום הופיעו משהו כמו חמש או שש סיכות חדשות, שכל אחת מהן "אכזרית" מהשנייה. בנוסף, החלו להופיע יחידות גדודיות עם סיכות (שקד, מוקדם יותר, ואח"כ עוד כל מיני). השלב הבא היה יצירת סיכות לוחם לחטיבות החי"ר - גולני ואח"כ נחל וגבעתי, ולבסוף חטיבת הצנחנים (ועל זה שר מאיר אריאל ז"ל "הלכת חיקית את חקייניך...").

השלב הבא היה פריצת הסכר בין יחידות לוחמות ללא-לוחמות. משיקולים של מוראל החלו לתת סיכות בכל קורס צה"לי כמעט, כך שפתאום לא היית צריך להיות לוחם נועז בשביל שלא יעבירו אותך במגנומטר...

תוצאה משעשעת של ריבוי הסיכות היא שהדבר גרם ליחידות "ותיקות" להגדיל את הסיכות שלהן. לדוגמה, ביחידה שבה שירתתי היתה סיכה קטנטנה, שבכלל לא ענדו על המדים (מסיבות של הוספת שושו לאגו). אח"כ הופיעה סיכה "רגילה", בערך בגודל של סיכת לוחם בפלס"ר של פעם, שענדנו מעל לכנפ"צ. כיום מדובר בלא פחות ממגן חזה, שעונדים במקום הכנפ"צ, אותן העברנו לצד הלא נכון. בקצב הזה, תוך שנתיים שלוש יצטרכו הלוחמים לשאת את הסיכה במנשא מיוחד

רק שתבינו לאן הגענו: בסיומו של מסע "עדים במדים" בפולין (במסגרת קורס מג"דים) הוענקה לנו... סיכה צה"לית!!!

http://www.baking.co.il

ישן 09-09-2006, 22:36
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "צורה ותוכן"

לגבי פריצת הסכר איני מסכים אתך

לכל יחידה היתה סיכת לוחם, מה לעשות וגדודי החיר הייעודי היו ללא חטיבות, האם בגלל זה הם מנועים מסיכת לוחם. אם היו משוייכים בשנות התשעים לחטיבה (מי חשב על זה אז..) היתה סיכה אחידה לכולם אבל הסטורית זה לא מה שקרה.
אישית אין לי התנגדות לסיכות, הם תורמות למורל החיילים ולגאוות יחידה - מה פסול בזה ? אני בהחלט מסכים שסיכות "לוחם" צריכות להנתן ללוחמים ובהחלט לא מתאים שכל קורס צהלי יזכה לסיכה. סיכת הלוחם ניתנת בסיום ההכשרה שהיא אוסף של קורסים שמכשירים את החייל ללוחם. לא נראה לי מתאים לקבל סיכה לסיום כל קורס שלישותי ואחר

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 09-09-2006, 19:03
  shandsh shandsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.06
חברים - אינפלציה זה דבר רע!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תאווה לכנפיים וגנדרנות צבאית"

אינפלציה - זה מה שקורה עם העיטורים והסיכות.
למי שלא יודע המשמעות של אינפלציה היא שכאשר המשאבים מוגבלים, כל תוספת לא טבעית של משאב, אוטומטית מורידה את ערכם של השאר.
לעניין שלנו, אתן דוגמא: בחטיבת הצנחנים הלכו כל הלוחמים עם כנפ"צ והיח"טיות עם סיכה נוספת. מדובר בסה"כ בסמל סטטוס וכבודו במקומו מונח. לאורך השנים הרבה יחידות החלו לעשות קורס צניחה ולענוד כנפ"צ. התוצאה היתה שערך הכנפ"צ שהיה יחודי לצנחנים ירד והם רצו משהו נוסף. אז יצאה סיכת לוחם צנחנים. ואז מה קרה? היח"טיות כבר לא מיוחדות, אז הם עשו לעצמם סיכה גדולה כפול שתים.
מה התוצאה? אם פעם הכנפ"צ היה סמל מכובד, היום הוא זניח. אם סיכה נוספת מתחת לכנפ"צ היתה עוד יותר כבוד, היום זה כבר משהו שיש לכל אחד.
יש עוד המון דוגמאות: סיכות גדודים בגבעתי ונח"ל. סיכות לוחם נוספות על מה שיש בתותחנים ובשיריון ועוד ועוד.
אני לא אומר שלא צריך להוסיף סיכות כלל. אם קמה יחידה חדשה (חטיבת כפיר לדוגמא) והיא מוגדרת כחטיבת חי"ר לכל דבר ועניין, אז כנראה שיש לתת לה את הסמלים כמו כולם. אבל זאת תוספת טבעית שלא יוצרת אינפלציה.
שורה תחתונה - כל סיכה חדשה שאנו ממציאים מורידה מייד מערכן של כל שאר הסיכות הקיימות, זאת אינפלציה.
ישן 09-09-2006, 19:52
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
לי דווקא יש הצעה לשיטה טובה יותר
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "חברים - אינפלציה זה דבר רע!!"

אבל כמו שאמרו פה- מרגע שנפרצו הסכרים קשה לחזור, ולך תגיד לחייל להוריד סיכות..

בכל מקרה- כדי לבסס שיטה צריך להגדיר מטרות, אז המטרות שהצבתי הן:
א. מתן יצוג והבדלה יחידתי הולם.
ב. הפרדה רשמית בין סוגי כוחות.
ג. סיפוק יצר השייכות והגאווה שמגיע לחיילים בזכות.

לפיכך:
א. כומתה ותג: חייל ילך אך ורק עם כומתה+תג חטיבתיים (חי"ר-גולני/גבעתי/נח"ל/צנחנים) וחיליים (כל השאר). תאסר הליכה עם כומתה/תג שאינו מתאים למסגרת החטיבתית של החייל/ת (לא עוד מדריכות חי"ר עם כומתות אדומות/ סמב"צים בקריה עם כומתות ירוקות).
ב. סיכות: סיכה תילבש בצד שמאל ע"י לוחמים בלבד (סיכות לוחם). הסיכות היחידות שיונפקו הן סיכות יחידתיות ברמת הגדוד. (קרי לא עוד סיכת גבעתי+גדודון- מהיןם כומתת גבעתי, ותג גבעתי עם סיכת גדוד). יוגדלו סיכות הגדוד.
ג. לא יונפקו או יענדו סיכות קורסים למיניהם (כנפ"צ, צלפים, חובשים, מש"קי קשר, מדריכי תזונה נכונה, מדריכות מחניים). זה לא צריך לעניין את אף אחד שצנחת או עשית קורס כזה או אחר. כנ"ל לגבי סיכות קק"צ (בשביל זה יש דרגות)/סמ"בים/מ"כים (קורס ככל קורס אחר).
לסיכום: לוחם בגדוד 101 יראה כך:
כומתה אדומה, תג החטיבה, סיכת הגדוד. לוחם בשייטת יראה כך: כומתת חיל הים, תג עתלית, סיכת לוחם.

זהו- נקיים מסיכות, שרוכים נצנצים או חרוזים. סיכת גדוד ביחד עם כומתה ותג הם גאווה מספקת לכל אחד (צריכים להיות).

בכלל-
ההבדלה הראשית לדעתי צריכה להיות בין לוחמים לתומכי לחימה. אבל קשה ליצור את ההבדלה הזאת כי בצורה בולטת מידי כי תומכי לחימה המשתייכים למסגרות לוחמות (קרי מש"קית ת"ש בגדוד 13) לובשים את כל או רוב הסממנים המסגרתיים.

מה דעתכם?

ישן 10-09-2006, 07:43
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי liquid01 שמתחילה ב "מה לדעתכם צריכה להיות המדיניות לגבי סיכות של חיילים עורפיים?"

כרגע המדיניות היא לתת להם ללכת עם סיכות על העורף של הכומתה, לא...?
וברצינות - אני זוכר שבימים שבהם היו אולי חמש סיכות בצה"ל, לעורפיים ותומכ"ל היו תגי מקצוע רקומים עם פסים לפי שלב מקצועי שהיו עונדים מעל הדרגות. זו הייתה גאווה מקצועית לבעלי מקצוע והראה לא רק איזה קורס עברת ומה מקצועך אלא מה השלב שלך.

עכשיו תגידו, לדעתכם תומכ"ל ברמת הגדוד לא זכאים לגאוות יחידה כל שהיא? מה, הם מוקצים? אנשי חוליה טכנית שנכנסים עם הטנקים הם ג'ובניקים?
לדעתי, אם יש סיכת לוחם לגדוד - צריכה להיות גירסה שלה גם לתומכ"ל הקרובים ללוחמים. נניח סיכה קטנה לכיס עם צפרגול על רקע פטיש ומפתח.
בכלל, לדעתי גדודונים לא צריכים להיות גדולים יותר מכפתור לכיס, וסיכת לוחם לא צריכה להיות גדולה יותר מהגדודונים הנוכחיים. ובטח שהיא לא צריכה להיות מתלהמת.
קחו לדוגמא את הסיכה הותיקה של מורן\מיתר. קטנה ומעוצבת בפשטות, אבל מי שיודע מה היא יודע לזהות ולכבד את העונד אותה. סיכת לוחם לא צריכה להיות יותר מזה.

באשר לכומתות צבעוניות וכו' - יש תקנות לכך. חייל זכאי לכומתה של החיל\היחידה בה הוא משרת כשהסיכה על הכומתה מייצגת את תפקידו. בחי"ר, רק לוחמים ילכו עם סיכת חי"ר על הכומתה. מש"קיות ת"ש תלכנה עם כומתה צבעונית ועליה סיכת שלישות, והשקמיסט בסירקין יילך עם כומתה אדומה ועליה סמל חיל כללי (או אט"ל, למי שהוא לא שייך).
כל מה שצריך זה רק שיקפידו על הדברים האלו.
אני זוכר שלי היה בצמוד לחוגר איזה אישור קטן שבו היה מצויין לאיזה צבע כומתה, תג, סיכות וכו' אני זכאי. הייתי צריך אותו כדי להראות לרס"רים ומ"צ בסעיף תג יחידה שכתוב "ללא תג יחידה" כדי שיעזבו אותי בשקט.
האישורים האלו לא קיימים היום? צריך שמי שמסתובב עם סיכות וכומתות ללא רשות יפסיק עם זה, ואז יקטן הצורך של הלוחמים במשהו שיבדל אותם.
ישן 12-09-2006, 23:42
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי יובל בב שמתחילה ב "צניעות..."

אני דווקא מציע משהו אחר.

מה שבאמת חסר בצה"ל, וקיים בכל הצבאות האחרים בעולם, הוא הכרה על השתתפותך במבצע מסויים. בצה"ל נהוג רק אות המערכה על השתתפות במלחמה, ומאז של"ג לא הונפקה סיכה כזו (פרט כמובן לאות המערכה על מלחמת ההתשה, שנזכרו בו באיחור של אי אילו שנים). אני מציע להכניס את הנוהג הזה בצורה רחבה יותר - צה"ל ינפיק אות מערכה לחיילים שהיו שותפים במבצעים כדוג' חומת מגן, מבצע ליטני, מלחמת של"ג השניה, וכו'. אותות אילו יענדו כמו שנענדים היום אותות המערכה ויעידו יותר מכל דבר על נסיונו הקרבי והצבאי של החייל.

בכל מה שקשור לסיכות, הגיע הזמן שמישהו במטכ"ל ישים סוף לבדיחה הזו, יוגדרו נהלים ויקבעו עונשים. לדעתי צריכים להיות רק שני סוגים של סיכות : סיכת לוחם (בעיצוב חטיבתי או זרועי בלבד, כגון סיכת לוחם צנחנים או גולני או שריון), סיכת קורס (לקורסים שיוגדרו ע"י המטכ"ל - כגון כנפ"צ, פלס, טייס). כל שאר הסיכות היחידתיות מיותרות לגמרי, בשביל זה יש תג יחידה וכומתה.

ישן 13-09-2006, 05:29
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]אני דווקא מציע משהו..."

ולמה בדיוק חייל צריך להעיד על המדים שלו שיש לו ניסיון? כדי שילדים מתלהבים באוטובוס יקפצו מהתרגשות?
תאמין לי שאם חייל ירצה לעבוד אחרי הצבא במשהב"ט, משטרה, שב"כ, לחתום קבע, מאבטח וכל מה שקשור לנושא - יידעו מה הניסיון שלו גם אם לא תהיה לו אות מערכה שתעיד על הניסיון הקרבי שלו.
כמו - כן אני מסכים שצריכות להיות רק שתי סיכות, אבל לא מה שאמרת.
צריכה להיות רק סיכת לוחם וכנפ"צ, וזה מספיק. כנפ"צ בימין (למי שלא בצנחנים) וסיכת לוחם בשמאל, או כנפ"צ בשמאל מעל לסיכת הלוחם (לצנחנים).
אם הרמטכ"ל יאשר למוהנדסים סיכת פלס, אז גם התותחנים ירצו סיכת תותחן (הרי הם עברו קורס תותחן לא?) והשיריונרים סיכת שיוריונר, ואז גולני יתפלאו למה להם יש סיכה אחת, בעוד להנדסה, צנחנים, שיריון ותותחנים יש שתיים? ויתחיל שוב העניין של הסיכות הלא מאושרות בצה"ל.
אני מאמין שהתכוונת לא לפלס, אלא לסלק, אחד משלושת המקצועות ההתנדבותיים בצה"ל - טייס (טיס), צוללן (שייטת) וסלק (ס"פ). לאלו, אגב, עד היום אין סיכה מיוחדת. יש להם את סיכת הלוחם של היחידה, הדבר היחידי הוא שלהם מותר לעשות את הסיכות הענקיות האלו. פרט לשלושת היחידות האלו - זה אסור. יחידות כמו שלדג, מגלן, 669 עוברות על חוקי צה"ל בגודל הסיכה.

נערך לאחרונה ע"י HU99 בתאריך 13-09-2006 בשעה 05:34.
ישן 13-09-2006, 08:57
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "ולמה בדיוק חייל צריך להעיד על..."

למה לא ? למה חייל שהשתתף כלוחם במבצע חומת מגן לא יקבל אות על השתתפותו במערכה (והכוונה לפס צבעוני כדוג' אותות מערכה ולא למדליה). בכל צבאות העולם הנושא קיים, האותות מעידים על השתתפותך במערכות השונות ואתה בהחלט נושא אותם בגאווה על החזה. גם צה"ל הבין את הצורך ויזם את אותות המערכה, אולם מישום מה מישהו החליט להגבילן למלחמה כוללת בלבד. מלחמת לבנון השניה לא היתה מלחמה ? האם בגלל שלא הוכרזה מלחמה ע"י ההנהגה הפוליטית לא צריך צה"ל להנפיק אות מערכה ?

אני לא מבין ממה אנחנו מתביישים, אם מגיע לי אות על היותי לוחם, מגיע לי גם אות על השתתפותי בחומת מגן, בדין וחשבון, בשל"ג 2 וכו'. ואגב, אם זה עוזר ללוחם הצעיר עם בחורות ... אז בכלל הרווחנו .

ישן 13-09-2006, 10:11
צלמית המשתמש של שם המשתמש בשיפוץ
  שם המשתמש בשיפוץ שם המשתמש בשיפוץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שם המשתמש בשיפוץ
אני חושב שהרעיון של J-R נחמד

אבל יש אפשר לייעל אותה ופשוט להגדיל את הסיכות ולשנות אולי טיפה
למשל כולם מן הסתם מכירים את הסמל של הnavy seals זאת סיכה פצצה ומספיק גדולה
ולא נראה לי שמישהו שרואה סיכה כזאת מטיל ספק אם הבן יודע גם לצנוח מהמיטה לרצפה
ולצלול באמבטיה ואני חושב שכגם החיילים מרגישים מסופקים עם זה
אבל לכו תגידו לשייטת שישנו את הסיכה גם אם זה יהיה אותו רעיון הם לא יתלהבו
ואותו דבר גם יחידות אחרות בטח
ד"א מישהו יודע למה הסיכות בארה"ב רובם לפחות זהובות ושלנו כסופות?
נ.ב הגיע הזמן באמת לשים סוף לחוצפה לא ייתכן שלוחמים יקבלו מקוצרים וכולה מדריכות בשביל הוואסח מקבלות תבור זה אפליה כאילו אם לצה"ל יש מגמה להכניס תבור לכל החי"ר אז שיביא קודם לחי"ר ולא למדריכות הנחמדות שלו שלא ישתמשו בזה בעוד מיליון שנה גם אם הם גרות בקונטרה
ושמישהו לעזאזל יגאל את המג"בניקים מהנשק הזה שעושה לכולם פלאשבקים מויטנאם

ישן 13-09-2006, 22:40
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
אמרות פופוליסטיות וחסרות משמעות
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למה M-16 ארוך?"

אין מדובר פה בחיילי מילואים שסובלים עקב הג'ובניקים הרעים שלוקחים את כל המקוצרים לעצמם.
מעניין שלא הייתה בעיה לפתוח בקמפיין מגלומני לנסר נשקים ארוכים כאשר חיילות נהרגות, או לקחת נשקים מקוצרים מ"ג'ובניקים" שבאמת צריכים אותם לטובת אותו עניין. גלילונים? הייתה תקופה שנאלצתי להאבק להשיג גלילונים לחיילי במקום ארוכים, ולאחר מכן מקוצרים, בעוד "לוחמים" שלא זזו מהתחת שלהם קיבלו אותם. אגב, מעניין מה תגידו כשנאלץ לחזור לסיני ונהיה חמושים במקוצר והטווחים שלו... בכל מקרה, תמורת כמאה מיליון דולר לפני הנחה (כמה זה? שתי סופות?) היה אפשר לצייד את כל מי שצריך בצבא המילואים ברובי M4
או M16A2/3/4 או אפילו תבורים. אין שום עניין של מקוצרים שבקושי בכושר לחימה ונמצאים בעורף, יש פה עניין שמערכת שלא שמה *ין על מרבית צבא המילואים למעט מספר עוצבות מסויימות (אני אובייקטיבי, כי שלי ביניהם) ומדינה שחיה עד לא מכבר במצב מחשבתי שלא תפרוץ שום מלחמה, ואותם 5% שעושים מילואים קרבים בשגרה מסתדרים עם מה שיש\ ויהיה בסדר.

במקום לעשות אשכול אינפנטלי על סרטים, סיכות, ועיטורים חסרי משמעות (לכשעצמם) או על כמה שהג'ובניקים חיים על חשבון היחידות הלוחמות (מעניין אם מי שמבקר בעל ניסיון בשני התחומים?)
תתחילו להתמקד במה שצה"ל באמת צריך להיות, צבא מקצועי, עם מפקדי קבע בכל התחומים, שלא פוחדים להפעיל משמעת אמיתית בתחומם כמו כל צבא בעולם. למה אתם מצפים בדיוק כשיש מפקדים ברמת בגרות של הפקודים, עם ניסיון של לכל היותר שנה, אשר מכשירים את מרבית כוח האדם בצה"ל? למה אתם מצפים ממערך הדרכה שסובל בעיקר מאינפלציה של מיתוסים וסיפורי בדאים במקום עובדות? במערכת שמתמקדת בבזבוז זמן וכסף בהתמודדות עם בעיות ת"ש ורפואה שהיו מתמוססות לפרומילים בצבא קבע? משמעת שנאכפת ב-10% מהעוצמה שצריך?
מערך שמקים פרוייקטים שאפתנים כדי להשאיר בשירות אנשים שנפקדים,עורקים, ומבזבזים 90% מזמנם במשרד ת"ש במקום בעבודה? ספורטאים "מצטיינים", מוזיקאים וכוכבי בידור שנמצאים ארבע שעות נטו בבסיס?

מה שמפריע לכם, אם בכלל יש צדק בזה, יכול להפתר בדרך אחת פשוטה: כתיבת פקודות ואכיפתם המלאה, על ידי אנשי צבא מקצועיים, בוגרים ,בעלי ניסיון, שזו כל עבודתם בחיים ולא 3-4+ שנים. זהו החולי של הצבא.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 13-09-2006 בשעה 22:43.
ישן 14-09-2006, 07:21
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
אבל כל מה שכתבת כבר נאמר פה (GRIMREAPER)
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "אמרות פופוליסטיות וחסרות משמעות"

בעיקר סביב נושא הקבע- כגורם היחיד המכניס מקצועיות ומקצוענות לצבא.

אגב, לדעתי ב- 100 מליון דולר היית יכול לצייד כל מילואימניק קרבי בשני רובים, לא אחד. תבדוק את זה.
ועוד אגב, זה כמובן לא נושא האשכול ולא ניכנס לזה אבל טענתך לגבי הטווח של המקוצרים בסיני וכו' אינה רלוונטית. M16 מקוצר חדש (M4 A1 פלאטופ או איך שלא יקראו לו המומחים שאינני אחד מהם) עדיף באופן גורף מ M16 ארוך. האלמנט המגביל את טווח הירי הוא דיוק היורה ולא אורך הקנה. אפשר להתווכח ואפשר לצעוק אבל זאת אמת חד משמעית. תבדוק גם את זה.

ואני מסכים- דיון מפותח אודות אותות וסמלים אינו תורם במיוחד אך הוא לא מדבר על התופעה כפשוטה אלא על התופעה כסממן לרעות חולות אחרות ועמוקות יותר בצה"ל.

ישן 14-09-2006, 16:44
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שתה מיים
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "אמרות פופוליסטיות וחסרות משמעות"

נושא בעייות היעילות של הצבא וסדר העדיפויות הלקוי שלו כבר הועלה כאן פעמים רבות, כולל על ידי. עניין הסמלים מעניין לי את התחת (בזמני הלא כזה רחוק ,מי ששם כל סיכה מעבר לכנפ"ץ וסיכת סוף מסלול נחשב לבדיחה) אבל ציוד רלבנטי ללחימה זה נושא אחר. הפלוגה שלי בסדיר לא קיבלה מקוצרים (למרות שהתאימו למתאר הלחימה שלה) משום הטענה שיש חוסר בצבא ויש גבוהים מאיתנו בסדר העדיפויות. במקביל ראינו כמות נכבדה של אנשי מפקדה בבסיסנו שמשום מה כן צוידו בו. זה מרגיז, אך הגלילון שקיבלנו כתחליף היה בהחלט ראוי. ייתכן ואין M4 לכל לוחם מילואים (ואם אינך יודע, לוחמי המילואים בחומת מגן נתקלו בקושי מבצעי ממשי בלש"ב בגלל הנשק הארוך וגם פרישה מסיור עם נשק כזה בעייתית ביותר-מניסיון) בגלל סדר עדיפויות תקציבי לקוי. אבל, הנקודה היא שגם עם הכמות הנתונה של נשקים כאלה ניתן לצייד את רוב לוחמי המילואים אם מפעילים מעט הגיון והגינות. שוב, אני חושב שלתת נשק ארוך לבלתי לוחמים הוא טימטום לשמו משום שהסיכוי שישתמשו בנשק נמוך והסירבול שלו מיותר. הגלילון הקצר (יותר מהמקוצר, אגב) ופשוט לאחזקה ותפעול הוא מתאים בהרבה ולדעתי צריך להיות הנשק הסטנדרטי של אותם תומכי לחימה שבכלל צריכים נשק.
ולגבי סיני: הנשקים הארוכים יהיו רק נטל שם. הם פגיעים יותר מה-M4 לחול ורוב לוחמי צה"ל ממילא אינם מקצועיים מספיק בקליעה לממש את פוטנציאל הטווח העדיף שלו.
ישן 13-09-2006, 22:08
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אנחנו חיילים בצה"ל (לוחמים וג'ובניקים)"

אני יודע, גם אני (כמוך וכמו כל חייל בצה"ל בעצם חחח) נוסע הרבה בתחבורה ציבורית...וכן הכמות בזיונות שנתקלים בהם היא לא נתפסת..גם הנשקים שהג'ובניקים אוהבים להכין לעצמם. אבל עצור רגע, ותחשוב על המחלקה שלך, הפלוגה, צוות או כל דבר כזה. איך אתם נראים? איך אתה נראה? איך המפקדים שלך נראים? להתעצבן לא יעזור בדרגות שאינן קצינים בכירים שיכולים באמת לגרום לשינוי...תכלס בשביל זה יש את המשטרה הצבאית. כל עוד אצלך נראים כמו שצריך, ואתה דואג להעביר את זה הלאה (אם אתה מפקד) אז אתה את המקסימום שלך נותן.

זה שהנשקים של הג'ובניקים (ואפילו של טירונים קרביים, שנכון שבבוא היום יהיו קרביים, אבל כרגע מי שנלחם בצפון הם המילואימניקים ולא הטירונים, והם שצריכים את הקצרים) יכולים לשמש את המילואימניקים זה הדבר הנכון ביותר שיש להגיד היום. וזה באמת גועל נפש לראות אותם מסתובבים ככה כשכל יום היינו שומעים בחוסר אונים על מילואימניקים שמתו סתם. פשוט סתם. בגלל שלא היה להם ציוד לוחם בסיסי, אחרי שכבר לחמו במלחמות ישראל, שירתו בשירות קבע, השתחררו, הקימו משפחות, והיחס שמקבלים היום - מביא למותם. נגד היחס שהם קיבלו כבר קמה מחאה גדולה מאוד שמי ייתן ותצליח. נקווה שחלק מה33 מיליארד שקל שהוקצו היום לבטחון ילכו לרווחת המילואימניקים למלחמה הבאה...

בנוגע לבזיונות המדים כמו שאמרתי, להתעצבן לא יעזור...שהמשטרה הצבאית תטפל וזה..ותכלס מי שנלחם גם נראה כמו שצריך...מי שנראה כמו טמבל ועושה צחוק מהמדים לא תורם יותר מדי לצבא, כי זה מעיד כל סוג הבן שלו וכנראה גם התפקיד בו הוא משרת. לא להתרגש מהם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:02

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר