לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2005, 22:57
צלמית המשתמש של האור מציון
  האור מציון האור מציון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.04
המלצה לפני 61 שנה האדמו"ר הקודם של חב"ד כתב דברים שנראים אקטואלים יותר מתמיד

גילוי מדהים: בגיליון 47 של "הקריאה והקדושה", לפני 61 שנה, הרבי הריי"צ, הרב יוסף-יצחק שניאורסון נ"ע, כתב דברים מבהילים שנראים היום אקטואליים מתמיד: "הנהרות השוצפים הם יביאו שינוי גדול בעולם, כמו למשל ישטפו מדינה שלימה או את חלקה הגדול, וזה יביא שינוי במוחות האנושות על ידי שהם יראו בכך עונש אלוקי".

בדברים שנכתבו בחודש תמוז תש"ד, הרבי הקודם של ליובאוויטש מוסיף כי "הקב"ה יתעלה על-ידי-כך שהוא ירעיש (אויפשטורמען) את הנהרות קודם הגאולה.. ואולי זה באמת ישנה את כל העולם הפולטי, על ידי שרשת של מאורעות שיהיו כתוצאה ישירה מהמדינה שנשטפה. על כך פנים קודם הגאולה יהיה שטפון מים עצום".

ועוד משהו מעניין לא פחות......
ממצאים מדהימים על האסון בדרום אסיה מתגלים בצופן התורה.

חיפוש אחר המפגש המינימלי בתורה בין הביטויים:
" צונמי " ו - " י"ד טבת " - חושף בפנינו את הממצא הבא:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.hidabroot.org/Img/Codes/0000064a.gif]

המפגש מתגלה בספר "במדבר", ואנו מבחינים שהביטוי המלא הוא : "בצונמי",
מה שמביא אותנו לחפש אחרי הביטוי:"נספו" וזה אכן מתגלה בטבלה בדילוג המינימלי שני בספר במדבר.

כעת, אנו מבודדים את המפגש ומוצאים בו את הביטוי: "ממים" ( נספו ממים ).
כמו כן, הביטוי רבבת (רבבות בכתיב חסר) נמצא באותו מקום.
שימו לב לטבלת ההמשך המתגלה לנו לאחר חיפוש נוסף - פרטים בהמשך המאמר.

נשאר רק לחפש את מקום הארוע : הביטוי "באסיה" - גם הוא מינימלי בספר במדבר מתגלה באותה טבלה !

בדיקת הסתברות המצאות הביטויים:
נספו, בצונמי, באסיה, י"ד טבת - באותה טבלה עומדת על 1:10,000 .

וכעת אנו מחפשים אחר מפגש מינימלי בין הביטויים:
"רבבות" ל - "נספו" ...

הארץ רעשה ורבבות בה נספו !

בטבלה שלפניכם ניתן לראות ממצא נדיר באיכותו:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.hidabroot.org/Img/Codes/0000064.gif]

בתהליך איתור המפגש אנו מוצאים כי המפגש שלפנינו הוא בעצם ביטוי אחד ארוך !

הביטוי המרכזי בטבלה אומר: ''רבבות בה נספו'' !

מרווח הדילוג של ביטוי זה עומד על 14 אותיות !
יש משמעות רבה למספר 14 בהקשר לאסון הנוכחי היות והאסון ארע בי''ד בטבת ! ( ראה טבלה מס' 1 )

בכל מקרה, לאחר בדיקה נמצא, כי הסבירות הסטטיסטית שביטוי כזה ימצא בתורה בדילוג שווה של 14 אותיות או פחות עומדת על 1:100,000,000 !
(אחד למאה מליון ! )

הביטוי : ''בזועה'' - בדילוגו המינימלי בספר ויקרא, נמצא גם הוא בדיוק
בטבלה שמולנו.

מעניין לצטט את דברי המשנה במסכת ברכות דף נ''ד:
''על הזיקין ועל הזועות ועל הרעמים ועל הרוחות ועל הברקים אומר ברוך שכחו וגבורתו מלא עולם''
זועות בלשון המשנה הם הם רעידות האדמה !

עוד מתגלה בטבלה מפגש המילים: ''הארץ רעשה''.
מפגש זה מתגלה בדיוק באמצע הדילוג שלפנינו !
חזרה לפורום
ישן 06-01-2005, 10:46
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האור מציון שמתחילה ב "לפני 61 שנה האדמו"ר הקודם של חב"ד כתב דברים שנראים אקטואלים יותר מתמיד"

עניין הדילוגים והצפנים בתורה הוא די בעייתי, וממש לא אמין. קודם כל (וזה הקטע הבעייתי ביותר) אתה נותן לתוכנה שתחפש מילים עבורך, מילים שאתה רוצה למצוא. תיקח כל עיתון מעריב (או אפילו "המודיע" בשבילך..) ותמצא שם את כל מה שתרצה בדילוגים. אתה טוען שההסתברות היא נמוכה מאוד? תאמין לי שאם הייתה לי התוכנה, והייתי מכניס לשם כמות אדירה של טקסט בגודל של התנ"ך למשל, הייתי מקבל את אותם תוצאות.
זו גם הסיבה שאי אפשר להשתמש בשיטה זו כדי לנבא עתידות, פשוט משום שאפשר למצוא שם (או בכל מקום אחר) את כל מה שתרצה בדילוג כזה או אחר...
אם נניח היית מוצא את כל הקטע עם הצונמי בפרשת השבוע זה כבר יכול להשמע יותר אמין, סה"כ יש לך שם הרבה פחות טקסט. אבל אתה מצאת את כל האוסף בספר במדבר... חוץ מזה, את הקטע מספר ויקרא היית יכול להצמיד לכל איזו רעידת אדמה... נו באמת! 14=י"ד זה נחמד, אבל הדילוג 14 מתייחס רק לחלק מהמילים. מה עם השאר? ולמה המלה "הארץ" היא בלי דילוג בכלל? זה סתם אוסף אקראי של מילים.
נראה גם שיש כללים לחיפוש הזה, מי קבע אותם? מי קבע שאפשר לחפש אחורנית? מי קבע שהטקסט מחובר כולו ולא מופרד למילים? ומה עם הרווחים בין המילים, אולי אני רוצה להתייחס אליהם בדילוגים שלי? מה עם פרשיות פתוחות וסתומות? בחיפושך אתה מתייחס ל"טבלה" מי קבע את המושג הזה? אולי יש דברים אמיתיים בזה, ואתה מוסיף להם בולשיט?

אגב ב"בידוד המפגש" כתוב 'מימם' ולא 'ממים'. אני מבין שאתה קורא הפוך, אבל לי זה לא נשמע כל כך הגיוני.
וגם "צונמי" זו לא בדיוק מילה עברית, ועל פי השפה שבה אתה מחפש היו יכולות להיות לכך אלף משמעויות שונות, כל עוד אין לצונמי תרגום לעברית. תחשוב על זה. (ואני לא נכנס בכלל לעניין שכל העברית שלנו רובה של בן-יהודה ולא עברית תנכית)

אני כמובן לא בא בהודעה זו לסתור את האמור שהכל נמצא בתורה, אלא רק הדרך המשונה הזו של "הדילוגים" לא נראית לי. מבחינה סטטיסטית תוכל למצוא את כל מה שתרצה אם יש לך טקסט גדול מספיק, וזה לא יאה להדביק משחקי תוכנה לתורה.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 06-01-2005 בשעה 11:10.
חזרה לפורום
ישן 06-01-2005, 17:52
  jo_l jo_l אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האור מציון שמתחילה ב "זיו - אני גם באותה דעה שלך"

יש להבדיל, בין המצאות ממצאים במקומות שונים, לבין הצטלבות של מימצאים קשורים במקום אחד, כמובן שנוכל למצא כמעט כל מילה בכל טקסט גדול באיזה שהוא דילוג, אבל הצלבה של מילים שקשורים לנושא מסויים, בהצטלבות במקום אחד, היא נדירה בהרבה, ויתכן שאכן זהו צופן אמיתי.
לאמיתו של דבר, לעולם אי אפשר לדעת האם אותו הצופן שמצאנו, הוא אכן המסר המוצפן, אין לנו את הכלים להחליט מה הכללים שלפיהם נחפש את הצפנים, אבל זה עדיין נחמד לראות פה ושם דברים שיתכן והם אמיתיים, בפרט אם הם בנויים בצורה מורכבת שמוכיחה שאין כאן מיקריות בעלמא.

(זו דעתי בענין הצפנים, ולאמיתו של דבר, לא חקרתי היטב את הנושא, מלבד פה ושם מה ששמעתי מד"ר ריפס, שהוא מגדולי מפתחי השיטה).
חזרה לפורום
ישן 06-03-2005, 09:59
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
אני מסכים כמובן לכל דבר שכתב כל אחד מאדמו"רי חב"ד
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מתיו שמתחילה ב "כולי תקווה..."

מה שלא נראה לי זה החיבור שעושים פרשנים בין דברים מסויימים שקרו, לבין כאלו שנאמרו, ויתכן שזו לא ממש כוונת הכותב.
קודם כל, ידוע שכשרבי מנבא משהו, דבריו נאמרים בתכלית הדיוק. זה לא המקרה. שם הרבי מדבר על "נהרות" ולא על ים. הוא מדבר על שטיפת "מדינה, או חלקה הגדול" זה לא מה שקרה. הדבר היחיד שנשטף זו רצועת חוף, ויחסית לכמות האנשים באותה מדינה, זו טיפה בים.
בנוסף, לא ידוע לי על עונש שמימי מיוחד שאותו חלק בעולם ראוי לקבל.

חוץ מכל זה, אנו רואים בפועל שהעניין עבר חלף לו, לא הזיז לאף אחד, ולא השפיע על כלום (והלוואי שאתבדה) ואם נדביק את הצונמי הנ"ל לדבריו של אדמו"ר הריי"צ, עלול להווצר בו זילזול, כאילו נבואתו אינה מתגשמת במלואה, ואת זה איננו רשאים לעשות.

(אין בדברים אלו כדי לגרוע מדבריו של הרבי הקודם בשום צורה!)

חזרה לפורום
ישן 06-01-2005, 20:52
צלמית המשתמש של QUANTUM
  QUANTUM QUANTUM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.04
לגבי ה"נבואות" של האדמו"ר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האור מציון שמתחילה ב "לפני 61 שנה האדמו"ר הקודם של חב"ד כתב דברים שנראים אקטואלים יותר מתמיד"

פחות או יותר קשקוש.
הדברים שנכתבו יכלו להתאים לעוד מאה אירועים, בדיוק כמו הכתובים הבלתי ברורים של נוסטרדמוס.
אם אני לא טועה, אפילו היה סטודנט שכתב דוקטורט על הנבואות שלו, בתזה שלו שירבט משהו לא חד משמעי, שיכול להתפרש כאלף ואחת דברים ("הבן הגדול יכרע תחת הקטן", אם אני לא טועה, אל תתפסו אותי במילה) ואכן ה"נבואה" שלו התגשמה, ב11\9 קרה משהו דומה להפליא למה שהוא תאר... האם הוא חזה את זה? לא, הוא פשט רשם משהו מתחכם שתאר את זה.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר