לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2006, 09:51
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה השקר

השקר / מריאל מהדב

בן, בת - מה זה חשוב?
בן, בת - חשוב גם חשוב!
ניסיתי את כל הדרכים,
אבל האמת היא חסרת אונים.
תמיד יחסית,
תמיד מוטלת בספק...
אלהים! אם רק תסכימי לראות!

אמת או אהבה - מי חשוב לך יותר?
אמת או אהבה - איפה טמון אושרך?
אמת או אהבה - ביחד או לחוד
אמת ואהבה - תמיד ביחד, לעולם לא לחוד.

איך לא אפגע בך?
באיזו דרך אבחר?
איך לא אפגע בך
ואת רואה שתיים כאחת?

את, שהאמת חשובה לך מכל,
לעולם לא תביני אדם שאושרך חשוב לו יותר מהאמת שלו.

עכשיו,
כשאני יודעת שהשקר שלי עושה לך כל כך טוב,
אני מקווה שלעולם
לא תדעי מי אני.

השיר הזה מוקדש באהבה למישהי שאני לא מכירה אישית.
השיר נכתב בעקבות סיפור אישי שלי. סיפור שבו האמת שלי היא השקר הכי טוב שלי. אני לא יכולה לרשום מהו הסיפור כי הוא נוגע גם לאנשים אחרים. אבל אתם מוזמנים לנחש...

אני גם אבקש ממכם עזרה לשפר את השיר שלי:
יש לי בעייה עם הבית הזה:

איך לא אפגע בך?
באיזו דרך אבחר?
איך לא אפגע בך
ואת רואה שתיים כאחת?

רציתי שהוא יתחרז או לפחות יהיה מצלול טוב, אבל לא יצא לי. אני אגיד לכם מה רציתי להגיד, ואולי תוכלו לשפר לי את השיר:

רציתי לומר כך:
יש פה שתי דרכים: אמת ואהבה.
אני מתלבטת באיזו דרך לבחור כדי לא לפגוע בה, אבל לא משנה איזו דרך אבחר - תמיד אפגע בה, כי את מה שאני רואה שני דברים שונים - היא רואה כאחד. בשבילה זה היינו הך.
אצלי - יכולה להיות אהבה בלי אמת ואמת בלי אהבה.
אצלה - אין אהבה בלי אמת.
אני לא רוצה לפגוע בה: אם אבחר בדרך אחת: כלומר, אם אומר את האמת, היא תיפגע ולא תהיה אהבה.
אם אבחר לא להרוס לה את האושר שלה, כלומר אבחר בדרך האהבה - לא תהיה אמת.
לי אישית זה ממש לא משנה אם אין אמת, אבל זה משנה לה, כי אם אין אמת - אין אהבה. ואם היא אי פעם תגלה את האמת - היא לא תעריך בכלל את האהבה שהיתה. כאילו כל האהבה הזו היתה שקר וכזב, למרות שזה בדיוק הפוך. כל האהבה הזו נובעת מהלב.

אשמח אם תעזרו לי לשפר את השיר.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 13-09-2006, 00:33
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה תודה רבה!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי MenT0S שמתחילה ב "כעיקרון שיר שכתוב מצוין..."

קודם כל מה שכתבת ממש חמוד ויפה ומצויין (מבחינת הכל: חריזה, מבנה, מצלול, קצב), וגם מתאים לי חוץ מהשורה האחרונה שאהבה אמיתית באה מהלב. זה דווקא לא מתאים לסיטואציה, כי אהבה אמיתית כבר יש.
אני אנסה להסביר בלי לחשוף יותר מידי פרטים מזהים. בשביל זה אני אעתיק את השיר שלי שוב ואסביר לפי השורות:

בן, בת - מה זה חשוב?
בן, בת - חשוב גם חשוב! לי ולה יש ויכוח מאוד קריטי, על נושא בן או בת. זה למעשה ויכוח על מה אמת ומה שקר - בן או בת. אתם לא תעלו על דעתכם בחיים מהו אותו ויכוח. מבטיחה לכם. אני בעצמי ממש הופתעתי מהדבר הזה כשהוא התחיל. אני אומרת שזה לא חשוב אם בן או בת והיא אומרת שכן. לה זה מאוד חשוב. הקשר בינינו ישתנה בהתאם לתוצאות הויכוח.
ניסיתי את כל הדרכים, ניסיתי בכל דרך להוכיח לה את האמת אבל, כמו שכתבתי בהמשך:
אבל האמת היא חסרת אונים. האמת היא חסרת אונים בדיוק בגלל 2 השורות הבאות. ואני מרגישה שאני כבר חסרת אונים כי לא משנה באיזו דרך אני מנסה להוכיח לה את האמת, זה לא מצליח.
תמיד יחסית, תמיד לכל טיעון יש טיעון נגדי.
תמיד מוטלת בספק... אפילו נתונים שנחשבים אמיתיים ובלתי ניתנים לעירעור פתאום יש ספק באמיתותם
אלהים! אם רק תסכימי לראות! טם אר תסכימי לראות את האמת! היא ממש מול העיניים שלך!

השורות הבאות מגיעות מהעובדה שאצלה אין אהבה בלי אמת - היא לא תוכל לאהוב אם אין אמת בקשר, אם אחד הצדדים לא כן, לא פתוח, לא אומר את האמת. אצלי - יכוכלה להיותא הבה גדולה אפילו בתנאים כאלה, ומצד שני, יכול להיות מצב שאנשים כנים עד זוב דם, אבל אין אהבה ביניהם. מכיוון שאני רואה שבמצב שלנו אמת ואהבה לא יכולים להתגורר בכפיפה אחת אני רוצה לדעת באיזה מצב היא תהיה יותר מאושרת: אם היא תדע את האמת ואז תיפסק האהבה, או אם ממשיכים את האהבה, והיא לא תדע את האמת. אני לא רוצה לפגוע בה, אז אני אלך בדרך שתעשה אותה הכי מאושרת.
אמת או אהבה - מי חשוב לך יותר?
אמת או אהבה - איפה טמון אושרך?
אמת או אהבה - ביחד או לחוד זו אני (כפי שהסברתי למעלה)
אמת ואהבה - תמיד ביחד, לעולם לא לחוד. זו היא (כפי שהסברתי למעלה)

איך לא אפגע בך?
באיזו דרך אבחר?
איך לא אפגע בך
ואת רואה שתיים כאחת? לא משנה באיוז דרך אבחר, היא תמיד תיפגע, כי היא לא מפרידב בין אמת לאהבה. אם אין אמת - היא לא תעריך שום טיפת אהבה שהיתה קודם. מצד שני, את האהבה הזו אפשר להמשיך אך ורק אם ממשיכים לשקר. אהבה המבוססת על שקר.

ועכשיו אני אכניס את הבית שלך במקום הבית שלי: הוא מצויין והוא הרבה יותר מובן, רק השורה האחרונה בעייתית, כי אהבה אמיתית כבר יש. אני אנסה להחליף את השורות השניה והרביעית (החלופות רשומות בצד בצבע אחר)

שני דרכים יש ,כך וכך
ואם אבחר אחת , אולי אפגע בך כל אחת שאבחר - תמיד אפגע בך
האמת לא תאחר לבוא , גם הכאב
אהבה אמיתית תבוא רק מהלב כל מה שייוותר זה רק לב דואב.

את, שהאמת חשובה לך מכל,
לעולם לא תביני אדם שאושרך חשוב לו יותר מהאמת שלו. אף אדם שניפגע מאדם אחר לא יבין את המשפט "עשיתי זאת לטובתך" "עשיתי זאת למען אושרך"

עכשיו,
כשאני יודעת שהשקר שלי עושה לך כל כך טוב,
אני מקווה שלעולם
לא תדעי מי אני.

מכיוון שכל אמת סופה להתגלות במוקדם או במאוחר, אני לא רוצה שתגלי אותה לעולם כי אז גם את תיפגעי וגם אני. וזה יהרוס את כל האהבה שנבנתה. אמנם אהבה שמבוססת על שקר, אבל בכל זאת אהבה.
תודה לך על העזרה. אם יש לך או לאחרים עוד הצעות לשיפורים אני אשמח לשמוע.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:05

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר