לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-09-2006, 23:40
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
קודם כל ח"ח על הגדלת הראש.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -חסוי- שמתחילה ב "תמונות של אמל"ח"

בגדול בעייתי להעלות לפורום ציבורי שכזה הוראות הכנה למטען חבלה כזה או אחר, עם כי אני משוכנע שלא תתקשה למצוא חומר בנושא באינטרנט. אתה לא צריך מידע על הכנת המטענים אלא על דרכים לאיתורם.

לא ציינת על מה אתה שומר ואילו אמצעים עומדים לרשותך (מגנומטר/שיקוף/ סריקה ידנית/מראית עין בלבד/תשאול). מגנומטר הוא אמצעי זול המסוגל לגלות הימצאות מתכות מעל כמות מסויימת- אך הוא יכול לגלות רק מטען שהוסיפו לו כדוריות או מסמרי מתכת ליצירת מעטפת רסס ולא את המטען עצמו. ניתן לייצר מטען נפיץ בכל גודל (עם מעטפת רסס או בלעדיה) גם ללא כל שימוש במתכות. זה לגבי תיקים.

אם אתה אחראי על החשדה וזיכוי של בני אדם (למשל בכניסה למתחם) עליך לזכור שאתה עצמך (בתור נק' הביקורת בכניסה) מהווה מטרה ראשית להפעלת המטען, ורוב הסיכויים (סטטיסטית) שהמטען יופעל עליך במהלך הבדיקה או לפניה. אם הדבר מתאפשר מבחינה הגיונית רצוי מאוד ליצור מספר נק' ביקורת/כניסה במטרה לצמצם ריכוזי קהל בתור וכמו כן הרחקה של נק' הביקורת מריכוזי קהל ככל הניתן. למשל- מה שקורה בתחנה המרכזית בת"א- בה התור משתרך ומגיע עד לנק' הבידוק הוא בבחינת מחדל אבטחתי. אסור התור לנק' הבידול צריך להיות מופרד (במידת האפשר) מהנק' עצמה.

שלב ב'-בניגוד לרבות להנפצות רבות בתחום, כשאתה ניגש לאדם/הוא אליך אתה לא מסתכל לו בעיניים/בוחן את התנהגותו מבחינת התרגשות/הזעה/ מבט צינורי/ לחץ וכו'. זה כבר מאוחר מידי- סקירה כזאת היתה צריכה להתבצע בשלב מוקדם יותר ע"י אדם המוכשר לכך. אתה בנק' הביקורת צריך להסתכל קודם כל על הידיים שלו. רובם המכריע של מטעני הנפץ (בין עם בתיקים או בחגורות על הגוף) מופעלים ע"י לחצן או חוט משיכה המחוברים למטען. אדם העומד בתור לנק' בידוק עם תיק כשידו האחת בתוך התיק או אדם הלבוש מעיל ארוך הניגש אליך עם ידיים בכיסים או מתחת למעיל הוא בבחינת חשוד מיידי (אני לא יודע מה הסמכויות שלך. בנתב"ג למשל אדם כזה ימצא עצמו על הריצפה עוד לפני שיבין מה קרה, ובהזדמנות אשמח לספר קצת תקריות משעשעות). דרך מצויינת למנוע עד 70% (ואני מדבר על נתון מחקרי טהור) מפיגועי ההתאבדות הוא בדרישה לגשת אל הבידוק עם ידיים גלויות ופתוחות. לצערנו בקניונים ותחנות מרכזיות הדבר לא ריאלי.

מקווה שעזרתי. הנושא האבטחתי קרוב לליבי ואשמח לעזור לך בכל שאלה שתצטרך. אם תסביר לי למה זה רלוונטי אנחה אותך לגבי שיטות להכנת מטענים.

נקודה אחרונה- אני מניח שלכל גוף נהלים משלו וחברות אבטחה יש להןחוקים משלהם, אך אולי תרצה לדעת שמחינת תו"ל בט"פ של האבטחה הממלכתית- כאשר יש אדם העונה לקריטריונים של מתאבד התגובה המיידית של מאבטח היא כדור לראש והריגה ללא אזהרה וללא פניה מוקדמת.

נערך לאחרונה ע"י J-R בתאריך 12-09-2006 בשעה 23:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2006, 11:44
  -חסוי- -חסוי- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -חסוי- שמתחילה ב "תמונות של אמל"ח"

קודם כל תודה לך.

רציתי להוסיף בקשר להערות שלך.המתקן הוא קניון ציבורי.ואני מוניתי ליהיות בו בסייר.
הסייר כתפקדיו לסייר בקניון לזהות חשודים או חפצים חשודים ולדאוג לתיפקוד תקין ויעיל של השומרים.
להדריך אותך לפעול בשעות חירום וכדומה.
ישנם 3 שערים וכניסה לחניון.
בכל שער עומד שומר במחסום עם מגנומטר.כל שומר בתפקידו לתשאל את הבנאדם לראות את מבטאו, לבדוק את האדם בפלג גוף עליון לחיפוש מטען ונשקים ופלג גוף תחתון לזיהוי נשקים.

אני מאמין שאדם כאשר הוא רואה נזק של פיגוע,או איך מכינים את החגורה או חפץ חשוד זה מתריע את השומרים להקפיד על עבודה יעילה יותר ואף יסודית יותר.
זאת הסיבה שאני מחפש סירטונים כאלה.

בהקשר לתמונות אני רוצה להראות להם אילו סוגי חגורות יש וכיצד הן יושבות על הגוף,ובמידה של זיהוי כיצד יש לפעול.
אנחנו עורכים להם תרגלים של תיקים עם מטען נפץ,ומידי פעם אני מאוכזב בזלזול או בתגובה של הזיהוי.

אני מקווה שעכשיו הנושא יותר ברור..
מצאתי כמה תמונות של חגורות נפץ אבל לא איך שהם יושבות על גוף אדם(שזה בעצם מה שאני מחפש).כי לתמונה אחת יש אלף מילים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר