לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2006, 20:16
  Poisoned Poisoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
מאמר על גיבוש שייטת

טוב בגלל שביום ראשון הזה יש גיבוש שייטת החלטתי לפרסם מאמר שכתבתי בנוגע לגיבוש שעשיתי..
בקשה

גיבוש שייטת 13 נחשב בעיני רבים כגיבוש הקשה ביותר בצה''ל.

הגיבוש נערך במתחם בסיס השייטת שבעתלית, ומתרחש רובו על שפת הים, וכולל מבדקים פיזיים, שכליים, מנטאליים, יכולת טכנית, יכולת אלתור, יצירתיות, אמינות, עבודה עם צוות, עבודה במצבי לחץ, ורצון.

מאמר גיבוש שייטת 13 מפי חניך אחריי ניר חדרה.

מאמר זה יכין אתכם לקראת הגיבוש, ידון במה מתרחש בו, ויכלול טיפים ועצות למתגבשים.

אך קודם, לפני שניגשים לגיבוש ישנם כמה שלבים שצריך לעבור.
קודם כול נרשמים לגדנ''ע צלילה (בוגרי י''א) באתר חיל היםhttp://www1.idf.il/Navy/Site/Templa...&fid=43990&cp=1
ההרשמה מתבצעת במהלך השנה), שהיא פעילות אותה מארגן חיל הים, והיא בעצם מין הכנה לשייטת 13 והכנה לגיבוש וכול העובר אותה מקבל כרטיס כניסה לגיבוש.
לאחר ההרשמה מקבלים זימון למבדקים פסיכוטכניים שמבצעים בתל השומר, מי שעובר אותם יקבל זימון למכון רפואה ימית בחיפה, ומי שימצא כשיר יוכל לגשת לגדנ''ע שמתקיימת בחודשים יולי-אוגוסט.
הגדנ''ע מתבצעת במאהל במתחם בסיס השייטת, ובה עושים היכרות עם היחידה, לומדים לצלול ומוסמכים לכוכב ראשון, מבצעים מדס''ים עם הלוחמים, משתתפים בהרצאות על השייטת, ושאר פעילויות מיוחדות ומהנות.
בתום הגדנ''ע מקבלים זימון לגיבוש שנערך בימים שלאחר מכן.

בתאריך הגיבוש נאספים בנקודת האיסוף שנאמרת לכם, מביאים אישורים רפואיים וכול התהליך המוכר, ויאללה עולים לאוטובוס לעתלית כדי להתחיל את הגיבוש. תקציר של ארבעת הימים החווייתיים הללו-

יום ראשון-
מגיעים לבסיס בעתלית בסביבות הבוקר.
לאחר שחלק עושים עבודות רס''ר ותהליך הקליטה (שכולל רישום, בדיקות מחובשים, הפקדת תעודת זהות ופלאפון, וכו') מתחילים לחתום על ציוד. הציוד שניתן הוא-
מדי צבא (ב')
אפוד (ווסט בו תשימו את 2 המימיות, ואם יש גם ציוד אישי)
תד''ל (תיק צבאי מתקופת התנ''ך בו תשימו את שק החול, יהיה ידידכם הנאמן במסעות שנערכים)
חגורה (מומלץ להביא חגורה מהבית למקרה שתקבלו אחת לא אמינה/לא מתאימה)
נשק (M16 ארוך מעוקר, עוד ידיד נאמן למסעות ובעצם לכול הגיבוש)
שק שינה צבאי ומזרן

לאחר מכן ישנה ארוחת צהריים ובה כמה הרצאות מפי האחראים על הגדנ''ע על הגיבוש, ושאר דברים.

מאוחר יותר נפגשים עם המדריכים שידריכו אתכם במהלך הגיבוש, לכול צוות יש 4 מדריכים שאחד מהם הוא המדריך הראשי.
נאספים באוהל בו הם מציגים את עצמם, מספרים קצת על הגיבוש ועל תפקידם בו, כללי בטיחות וכדומה, וניגשים לפעילות הראשונה בגיבוש שהיא פירוק M16 ומאוחר יותר פירוק מאג. מומלץ להקשיב היטב בשיעורים האלו כי אח''כ תיבחנו עליהם פעם אחת ויחידה.
לאחר שכולם מתנסים בפעילות הזאת (שלא נעשית תחת זמן) החוליה הולכת לקחת שקי חול, אותם מכניסים לתד''ל .
בוחרים את השקי חול מערימה ומודדים אותם במשקל (אסור שיהיה פחות מ10 קילו).

לאחר מכן הצוות מוכן למסע תוך מס' דקות ויוצאים מיד למסע הראשון, מסע שהוא בקירוב 4 ק''מ על החול הרך בחוף בעתלית. הצוות יוצא עם 2 אלונקות צוותיות, ו2 ג'ריקנים. כולם יוצאים למסע עם האפוד הנשק והתד''ל.
המסע מאוד אינטנסיבי והרבה פורשים בו אך עם מספיק כושר טוב ורצון הוא מסע קל למדיי ובהחלט אפשר לסיים אותו.

לאחר שהוא מסתיים מתכוננים לשינה, מקלחות, תפילות לדתיים, והולכים לישון בסביבות 22:00.

יום שני-

בסביבות 4:00 בבוקר (בוקר?! אמצע הלילה!) יש הקפצה וכולם מוכנים תוך 5 דקות למסע! (מוכנים למסע = מכנס ב' עליכם, חולצה לבנה עם המס' שמקבלים, אפוד + תד''ל + נשק + שתי מימיות מלאות!)
מסתדרים בשלשות/ח' ויוצאים למסע של 12 ק''מ על אותה רצועת החוף הסימפטית של עתלית.
המסע מתנהל בקצב מהיר מאוד כשלפעמים המדריך פותח בריצה קלילה כאיילה (בשבילו) בעוד אתם טובעים בחול הרך עם כול הציוד לכן לגיבוש הזה מומלץ לעבוד על ריצות אינטרוולים והתאוששות.
המסע קשה מאוד וגם בו פורשים הרבה והכושר מספיק רק עד נקודה מסוימת משם הראש לוקח את העניין לידיים שלו.
אחרי 8 ק''מ בערך עוצרים מורידים תד''לים ועושים 2 ק''מ בלי משקל (אך עדיין עם אלונקות צוותיות, וג'ריקנים, אל תהיו סוציומטים! תשדלו לקחת כמה שיותר מהדברים האלו, תיקחו עד שהמדריך יגיד להוריד!) והחימום הזה הוא בעצם הכנה לדבר הקשה ביותר, ה2 ק''מ הנוספים עם 7 תד''לים על אלונקה (אצלנו בצוות כל תד''ל שקל מעל 11 קילו בערך כך שהאלונקה הייתה לפחות 80 קילו) כמובן הכול בחול הרך מאוד והקטע הזה שובר הרבה מאוד אנשים.
אסור במסע הזה לוותר לעצמכם או לנוח שחברים שלכם סובלים, כמבקשים חילוף מחליפים וכשלא מבקשים חילוף עומדים ליד האלונקה תמיד ומבררים מי רוצה חילוף! אל תנוחו במסע הזה כי אח''כ זה נגמר וכאן באמת רואים מי נלחם! ותעזרו כשצריך, לא ברעש כדי שהמפקדים יראו!

לאחר שגמרתם את המסע בחתיכה אחת (בערך...אני חושב שחלקים ממני נשארו שם עוד בעתלית...)

אח''כ יש ארוחת בוקר, מקלחת, תפילות לדתיים, ומנוחה קצרה.
מאוחר יותר יש מבחן קטן שצריך לשנן מפה של הגעה לבית של מחבל, אז לרשום קורות חיים על עצמכם על דפים שחולקו לכם.
אח''כ מבחן של זיהוי תצ''א שמספקים לכם ואז תרגיל צוותי שבו כולם צריכים לחשב איך יוצאים מסיטואציה מסויימת שהמדריכים מפרטים לכם עלייה. בודקים כושר מנהיגות אלתור וחוכמה. חשוב מאוד שתהיו מפוקסים ואל תנוחו כשהצוות עושה דיון.

אחרי שסיימנו עם זה עולים על בגדי ים ומתחיל היום ים (מבדקי ים). במבדקים האלו יש-
מבדק שהייה במים עם שנורקל-
תופסים שני חבלים כשהבטן צפה על המים ואתם נושמים עם שנורקל בערך 40 דקות...כול אחד מוצא את הדרך שלו להעביר את הזמן.
(חשוב מאוד להישאר רגוע וערני במבחן הזה כי המדריכים יכולים לעשות בו כול מיני דברים...לא נעימים...)
תרגיל שחייה למצוף עם משקפת אטומה-
בתרגיל הנחמד יחסית הזה צריך לשחות למצוף עם משקפת אטומה וכמה שפחות הצצות.

שחייה תחרותית של בערך 400 מטר-
שחייה תחרותית עד מצוף משם למזח, ומשם בחזרה. כול הצוות זוכה הראשון ראשון והאחרון אחרון. הכול נרשם כמובן.

חוזרים לבסיס לאחר שזה נגמר, אוכלים, ומתארגנים על ציוד לתיזוזים.
התיזוזים כוללים את כול התרגילים הרגילים מימי הסיירות, ספרינט לנקודה וחזרה (הכול בחול הרך על החוף) עם סדרי הגעה, אלונקה סוציומטרית, וזחילות.
העצה שלי היא לתת הכול שם בכול רגע נתון, שלא יהיה מצב שאח''כ תגידו לעצמכם שיכלתי יותר, זה גם הרגשה רעה וגם מבאס אותכם למהלך שאר הגיבוש בהרגשה של יכולתי יותר, אל תגיעו למצב הזה, תגיעו למצב שגם אם לא הצלחתם ממש תהיו גאים במאמץ שעשיתם!
כול תיזוז כולל כמובן טבילה נחמדה בים (לא נעים לשפשפת...) ויש הפסקות שתייה מדיי פעם.

חוזרים שוב לתרגיל השהייה במים, רק שהפעם הוא במים קרים יותר והשרירים מתכווצים, שוב, אין סיבה לפרוש בתרגיל הזה פשוט למצוא את הדרך שלכם להעביר את הזמן.

הולכים לישון אח''כ בסביבות 22:00 לאחר שכולם התקלחו (בגיבוש חובה להתקלח) ואכלו.

יום שלישי-

קמים שוב ב4:00 בלילה ויוצאים למסע הקשה ביותר בגיבוש, שהוא המסע 16 (שהוא בעצם מסע 18 בערך..)
המסע הרבה יותר קשה מהשאר לא רק בגלל האורך, אלא בגלל שכבר ביום הזה כולם סחוטים, תפוסים כמו שלא היו בחיים, ושבוזים (ומי שבא שבוז למסע הזה יפרוש מהר מאוד...לבוא אליו בטירוף ובהרבה רעל ובלי שום פחד ולהכניס לראש שעושים את זה!)
יוצאים למסע עם כול הציוד המלטף והנעים ומתחילים הליכה מהירה/ריצה בים, המון המון נשברים כאן כי ידוע להם שזה מסע ארוך במיוחד אבל החזקים נשארים ונלחמים.
אחרי 4 ק''מ (תפציצו בהתחלה באמצע ובסוף, זה נותן הרגשה טובה בעצירות שתייה-הרגשה שנתתם מעצמכם ואתם מסוגלים לעוד) עושים הפסקת שתייה של 10 דקות (ממלאים מים מהאמר כזה עם מיכל מים) נחים קצת ומרעילים את הצוות...עושים עוד 4 ק''מ כאלו (עם פחות ממחצית הצוות, ועדיין עם האלונקות הצוותיות, כך שלמרבה שמחתם לא יבקשו מכם הרבה את האלונקה שאתם כ''כ אוהבים לסחוב כי פשוט לא יהיה מי שיבקש!) אח''כ עושים עוד הפסקת שתייה ועוד 4 ק''מ בלי התד''ל, מנוחה, ושוב פעם בלי התד''ל.
אומנם בסוף אין משקל, אבל אחרי כול המסעות והתיזוזים שעברתם פשוט נגמרה האנרגיה ל-ג-מ-ר-י ככה שהמסע הזה הוא בהחלט הכי קשה, כי אתם במצב עייפות קשה מאוד לכן צריך לבוא עם הרבה רעל ורבאק למסע הזה אחרת פשוט לא שורדים אותו.
אחרי שמסיימים את המסע (שוב, לא תופסים איך) נחים הרבה (25 דקות מנוחה בגיבוש זה הרבה!) הולכים לחובש מי שצריך כי אנשים במצב קטסטרופאלי (מי שנתן מעצמו לפחות ולא נח במסע הזה, אני לפחות הייתי במצב הזה ובסוף המסע גמגמתי, אמרתי שטויות, והלכתי בזיגזגים עד שהתאוששתי קצת) אוכלים ארוחת בוקר (בחיים לא רציתי כ''כ אוכל)

מתארגנים על בגדי ים והולכים למבדקי בריכה.
המבדקים-
מרחק מקסימלי של שחייה בלי להוציא את הראש לנשום (בדר''כ הרוב עושים פעם אחת הלוך בבריכה)
איסוף טבעות ממתקן במים פעם אחת בלי משקפת פעם אחת עם (אטומה)
החזקת משקולות מעל המים
ופירוק מא''ג מתחת למים עם כמה שפחות הצצות לנשימה וזמן.
שחייה מעל חבל שתופסים בו וחזרה מתחתיו.כמה שפחות הצצות.
ריקון מסכה ושנורקל מתחת למים, מי שהיה בגדנ''ע בשבילו זה אחד הדברים היותר קלים.

אח''כ אוכלים, עולים על ציוד ויוצאים לתיזוזים של היום השלישי שכוללים תיזוזים רגילים, אך גם משימות קבוצתיות כמו בניית עמדה לתקיפת נמל, העברת אלונקה דרך סס''לים (מין רשת בגובה מטר מעל האדמה) העברת אנשים דרך רשת כדורעף כזאת וכדומה, במבחנים האלו בודקים יצירתיות התבלטות וכושר פיקוד והם לא קשים פיזית. אה ויש בהם הרבה טבילות.

אח''כ שוב יש כמה תיזוזים במים ה''חמימים'' שמקיפים מצוף, ספרינטים, שוב זחילות, וכו'. לתת הכול תמיד! ל-א י-ה-י-ה א-ח-ר כ-ך! הטיפ הכי חשוב!

אחרי שזה נגמר בעצם הסתיים הגיבוש, יש שיחת שבירת דיסטנס עם המפקדים, פריסה, ולישון...הסגל יעשה על האש וידאג שתריחו את זה.

יום רביעי-

קמים ב6:00 (שעה נורמאלית סוף סוף!) מזדכים על הציוד, מי שיש לו פסיכולוג הולך, ואח''כ חוזרים הבייתה.

בערב מקבלים תשובות (אני קיבלתי בסביבות 20:00, ויש חבר'ה שיותר מאוחר).
טיפים חיוניים-
לבוא לגיבוש בשיא הרצינות ולצאת ברצינות, צחוקים ושטויות אפשר אח''כ.
לבוא עם ציוד שיפצו''ר טוב (אזיקונים, מסקינג טייפ, מספריים, סכין יפנית, וכו', לי אישית היה ציוד אמין יחסית אבל שמעתי על סיפורי זוועה של ציודים עם ''חיים משלהם'')
לעזור לחברים תמיד, חוץ מזה שכולם שם על רמה לבד אי אפשר לסיים את הגיבוש הזה, כשתתנו עזרה תגלו שתקבלו אותה אח''כ, וגם יש שאלון סוציומטרי אח''כ שחבריכם מדרגים אתכם. ואל תהיו נחמדים בכוח, אנשים לא אוהבים זייפנים.
להתייחס לכול מה שהמפקדים אומרים כאל קודש קודשים.
לעשות מה שאומרים לכם, ולא לשקר בשום דבר, הם רואים הכול גם כשהם לא שם, אמינות זו מילת מפתח.
לא לעשות דאווינים ולהגיד שטויות, חבל שמפקד יקלוט את זה ואז ישנא אתכם למשך כול הגיבוש.
לתת הכול תמיד ולבוא ברעל מוחלט ובטירוף לגיבוש, רק ככה שורדים אותו.

בהצלחה!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://nirhadera.goop.co.il/GoopSitesFiles/4400/User/Upload/%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%98%D7%AA.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2006, 20:58
  Poisoned Poisoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Balal שמתחילה ב "מאמר נחמד מאוד!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Balal
תודה על המאמר, יש לי כמה שאלות.
דבר ראשון, בשיא הכושר שלך לפני הגיבוש כמה ק"מ רצת רצוף?
היית בקבוצת כושר קרבי?
והאם צריך להתאמן על ריצות עם משקל? (אני מניח שהתשובה תהיה כן, אז מה המשקל שצריך להעמיס בערך?)

ובנושא אחר, הגיבוש של אלה שבאים מהגדנ"ע הוא גיבוש מיוחד או שהם מצורפים לגיבוש רגיל עם כאלה שסיימו יב'?
ובמקרה שעברת את הגיבוש בסוף יא' אתה עדיין צריך ללכת למבחני צוות אויר,מודיעין,יום סיירות וכו'? או שכבר יש לך מקום מובטח במסלול של השייטת בלי עוד גיבושים וצרות אחרות?

1. עשרים ושמונה ק''מ על קצב 10 קמ''ש...עד שכמעט התמוטטתי..אבל לא מבחינת הסיבולת מבחינת זה שלא היה אנרגיה לגוף...אבל מבחינת סיבולת הייתי בסדר.
2.כן.
3.אממ..הרבה כאן יגידו לך שלא, ובגדנ''ע ובגיבוש בכלל יגידו לך שזה מפגר, אבל אני התאמנתי, בין אם זה שקים או אלונקה סגורה עליי, אני לא יכול לתת לך משקל מדוייק כי זה פשוט לא טוב..אבל אם אתה בוחר לעשות משקלים אז תתחיל עם משקלים נמוכים ותתקדם בהדרגה, כדי שהשרירים יתחזקו בהתאם. אבל אל תקח את הדברים שלי כדברים של אדם מוסמך, קח אותם כדברים של מלש''ב שהתאמן לפני גיבוש
4.יש שלושה גיבושי גדנ'ע הם לא עושים עם יום סיירות כי אין סיבה שהם יעשו.
5.יש לך מקום מובטח (על תנאי כשירות רפואית), אתה יכול להחליט מה אתה עושה איתו. מיונים של טיס אתה חייב ללכת.

ישן 13-09-2006, 23:34
  danysho danysho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.05
מי שניגש לגיבוש הקרוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Poisoned שמתחילה ב "מאמר על גיבוש שייטת"

לקחת בערבון מוגבל את כל מה שכתוב במאמר הזה, וכל מאמר אחר של הגיבוש לשייטת...

המאמר של POISNED אם אני לא טועה מתייחס לגיבוש השני שהיה הקיץ...

אני הייתי בגיבוש השלישי, הסדר של התכנים בגיבוש היה דומה אך לא מדוייק לרשום, אז לא לצפות לזה...

והכי חשוב, במסע 16 שאנחנו עשינו לא הורדנו את התד"לים בחצי השני של המסע ונשארנו איתם עלינו כל הזמן....

אי וודאות זה חלק מהמשחק.
ועוד משהו, לפני הגיבוש גם אני שמעתי את הקלישאה המפורסמת "הכל בראש"... ואחרי הגיבוש אני ללא ספק יכול להגיד שבאמת, אבל באמת, הכל בראש! הקוביות שאין לכם בבטן, או השריר גב-יד הנרפה שלכם, זה הדבר האחרון שישנה משהו... לילה טוב.
בהצלחה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:18

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר