לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2006, 16:18
  רוני חן רוני חן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.06
שלח הודעה דרך MSN אל רוני חן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי proren שמתחילה ב "חשיבה לוגית - דיון פילוסופי ."

אז זה הדעה שלי:

לדעתי מתכנת פעם נדרש לו המון חשיבה לוגית, כל פעולה הכי פשוטה דרשה מתמטיקה ברמה די גבוהה ועוד כל מיני שיטות וטריקים. (המטמטיקה שאני מדבר עליה היא בעיקר בתצוגה, כל קו שאתה רואה במחשב משתמש בהנדסה אנליטית ובאינטרפולציות כדי להוריד נקודת מיותרות ועוד, ואני לא נכנסתי לקטע של העיגול ושאר הנוסחאות).
היום הכל כמעט מוכן בשביל לצייר על המסך אתה פשוט צריך להצהיר על הפונקציה ולצייר, בשביל ליצור מסד נתונים לתוכנה אתה פשוט צריך לקשר אותו ל DB או כל מסד אחר וזהו וישנם עוד עשרות דוגמאות. מושגים כגון מסוך בעזרת שערים לוגיים, אינרפולציות במתיחת תמונה, סיבוב הסיביות במשתנה ועוד. הם מושגים שמתכנתים כבר כמעט לא יודעים.
המצב היה פחות או יותר נורמלי כל זמן שעשו למתכנתים את העבודות הקשות באמת כגון אלו שהזכרתי מקודם, לאחר מכן ב VB6 למשל התחילו ממש לעשות לו את כל העבודה ובכל זאת זה היה עדיין בגדר הנורמלי כיון שעדיין יש המון עבודה כשמתכנתים ב VB6 ועדיין צריך המון פעמים ליישם דברים נשכחים.
ואז הגיע ה .NET שעושה למתכנת את הכל, מתכנת ב .NET לא צריך לדעת כמעט כלום על אופן הפעולה של המחשב כל מה שהוא צריך זה לדעת איך לקשר בצורה הנכונה את מה שמתכנתי מייקרוסופט בנו בשבילו, אפילו לסדר את הפקדים בטופס הוא לא צריך כיון שהם מתיישרים אוטומטית...
אני לא יודע אם זה טוב שהמצב ככה או לא אבל דבר אחד בטוח, מתכנת היום זה לא מה שהיה פעם היום כל בן אדם יכול לבנות יישומים ברמה בינונית אם הוא קצת ישקיע ולא נדרש כמעט שכל בבניית היישום.
מתכנתים אמיתיים נוכל למצוא בחברות הגדולות כגון מייקרוסופט,אדובי ועוד, ששם לא משתמשים בפונקציות מוכנות אלא המתכנת עצמו עובד על האפילקציה מהתחלה.

בכל אופן סתם לרעיון אני אכתוב כאן שורת קוד ב VB6 סביר להניח שהמון מהמתכנתים היום לא ידעו מה מטרתה, למרות שבשפות ישנות זה היה הבסיס
RedColor = Color And vbRed
אני כמובן לא מכליל את כולם אבל נתקלתי כבר בהמון מתכנתים שלא הכירו את השורה הזאת.

בכל אופן זה שהוא מקבל ציונים טובים זה לא מראה על שכל ולא על כלום אלא פשוט שלמתכנתי .NET היה המון שכל.[

אשמח לשמוע תגובות ממתכנתים אמיתיים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2006, 23:36
  רוני חן רוני חן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.06
שלח הודעה דרך MSN אל רוני חן
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yoavmatchulsky שמתחילה ב "אני מצטער להגיד לך, אבל גם מי..."

"המצב היה פחות או יותר נורמלי כל זמן שעשו למתכנתים את העבודות הקשות באמת כגון אלו שהזכרתי מקודם, לאחר מכן ב VB6 למשל התחילו ממש לעשות לו את כל העבודה ובכל זאת זה היה עדיין בגדר הנורמלי כיון שעדיין יש המון עבודה כשמתכנתים ב VB6 ועדיין צריך המון פעמים ליישם דברים נשכחים."
אם הסקת מהטקסט הזה שמי שמתכנת ב VB6 יודע איך ולמה המחשב עושה כל דבר אז יש שני ברירות, או שאני לא יודע לנסח או שאתה לא יודע להבין.
בא נניח שאני לא יודע לנסח ואני אסביר שוב:
ב VB6 המצב נורמלי כיון שלא עושים לך לגמרי את כל העבודה אבל עדיין בשביל לתכנת אפילקציה ברמה טובה ב VB6 צריך לדעת לעבוד עם השכל, הנה דוגמא הכי פשוטה, אם את רוצה להוסיף את כל התקיות שבמחשב לתוך "פקד הצגת העצים" אתה צריך לממש אוליגריתמים טובים ומהירים שימצאו את כל התקיות. לעומת זה ב .NET הכל מוכן וכמעט כל פעולה שצריך לעשות כבר מוכנה. ויש עוד עשרות דוגמאות שראיתי רק מעיון קטן ב .NET.
מקווה שהסברתי את עצמי טוב הפעם
ישן 15-09-2006, 16:24
  Fate Fate אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי proren שמתחילה ב "חשיבה לוגית - דיון פילוסופי ."

ציונים בבית ספר זה, וחשיבה לוגית\אינטלגנציה, זה שני דברים שונים לחלוטין...
ציונים במטמטיקה, זה לא מדד להבנה של הבן אדם במטמטיקה, זה רק מדד להבנת הדברים שהוא נשאל לגביהם במבחן, הבנה זו יכולה לבוא מחשיבה הגיונית והסקת מסקנות והגעה לתוצאות.
או שההבנה של אותו החומר נשנשאל יכול לבוא מזכירה בעלפה שמקרה דומה שנלמד בעבר.

זה כמו מבחן פסיכומטרי, מי שמתכונן אליו ולומד טריקים שמזרזים את השגת הפתרון באותם השאלות הספציפיות, כנראה שיצליח באותו המבחן יותר מבן אדם שלא התכונן אבל יש לו חשיבה לוגית.

אבל, בהנתן בעיה חדשה שצריך להתמודד איתה, שלא הסבירו לך 10 פעמים איך לפתור אותה לפני זה, בן אדם עם חשיבה לוגית יצליח, בזמן שבן אדם שמסתמך על שינון יכשל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר