לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2006, 18:16
  zoro154 zoro154 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.06
21 נפשי או עריקות?

שלום . שמי זאב . אני משרת בצבא כ-7 חודשים בצנחנים . עכישו הבעיה היא שיש לי בעיות כלכליות . יש לי חובות וגם להורים שלי . בתחילת הטירונות פניתי למשקי"ת ת"ש . הסברתי לה שאני לא יכול להיות בקרבי בגלל שאני עם חובות וגם המשפחה שלי ואמרתי את גם למ"פ. אל הם אמרו לי שיעזרו לי והכל יסתדר דרך תשמ"ש. הבאתי לה את כל המסמכים , ביקור בית, חשבונות בנק... אמרתי לה שזה דחוף אך היא אמרה שזה יקח זמן - כשלושה חודשים... כי יש מדרגות של אישורים.. וזאת אע"פ שהסברתי לה שהמצוקה שלי היא קשה ושאני לא יושן בלילה בגלל הבעיות שלי ושל המשפחה - אנחנו 7 נפשות. היא אמרה שהיא לא יכולה לעשות דבר... אמרתי לה למה???לא הייתה תגובה..
פניתי לקצינת ת"ש אך אם שם קוויתי למצוא ישועה אז טעיתי - היא הייתה אחת אטומה לחלוטין .. ממש קיר . לא האמנתי שכך זה ההתנהגות של המערך ת"ש.. אומנם שמעתי מחבר'ה שערקו מקרבי והלכו לעבוד שלא הייתה להם ברירה והם הזהירו אותי לא ללכת לקרבי אך היה לי מוטביציה ורצון לשרת את העם והאמנתי שלא יכול שצבא שאתה הולך לשרת אותו לא יפקיר אותך מבחינה כלכלית..הבטיחו לי שיעזרו לי ..
שמעתי גם על מקרים של חיילים רעבים אבל חשבתי שיש פה טעות - שזה לא יכול..לא יכול להיות- הרי הם חיילים שמגנים על המדינה.. והיום אני במצב הזה ..
אתמול בלילה היה רגע ממש קריטי שלחו לאבא שלי צו מהבנק .. זהו אני לא יכול יותר . אמרתי אולי עם זה הקצינת ת"ש תעזור לי עם תשמ"ש או מענק סיוע שיפתור את כל הבעיות ואני לא אצטרך לערוק. התקשרתי אלייה בתקווה שהיא תעזור אבל אחרי שיחה של חמש דקות נתברר לי שאני מדבר ממש עם קצינה אטומה- נשברתי אין למי לפנות.
אמרתי לה - רווית אני עומד לקרוס-אם את לא עוזרת , למה את עושה לי את זה אבל היא אמרה לי שזה עדיין בטיפול- כבר 7 חודשים!!!! לא יכולתי יותר עם האטימות הזו -אמרתי לה שאני יום ראשון לא חוזר לבסיס והולך לעבוד- להפתעתי היא גיבתה אותי והמליצה לי לערוק והבטיחה לי שהיא תדבר עם המערך גחל"ת ותמליץ על שחרור מקרבי ו- 5\9או אפילו אי התאמה { היא הסבירה לי שעריקות עקב מצוקה כלכלית היא הדרך היחידה לפעמים לטיפול בבעיה }
לא האמנתי שזה מה שיהיה בסוף. אני שמסכן את חיי על המדינה- המדינה יורקת לי בפרצוף - עכשיו אני חש מה שחיילים אחרים חשו שערקו..
התייצעתי עם כמה חברים מקרבי ואמרתי להם שאני לא חוזר- הם גם גיבו אותי ... אני מתכוון לערוק למשך 91 יום בדיוק.. אני יוכל לכסות את כל החובות.
או שעדיף לצאת על 21 נפשי..הייתי אצל הקב"ן והוא אמר לי שבמקרה שלי עקב המצוקה הכלכלית הוא לא רואה קושי לשחרר אותי - למרות הפגיעה בעתיד אני לא יכול לראות את המשפחה שלי מחוסרת בית..{כואב לי לעזוב את היחידה אך אין לי ברירה}
היית מבקש את עצתכם.....
יש פה מישהו שקשור למערך גחל"ת שיכול להסביר לי איך זה הולך???

נערך לאחרונה ע"י zoro154 בתאריך 15-09-2006 בשעה 18:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2006, 21:03
  TheNeo TheNeo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zoro154 שמתחילה ב "21 נפשי או עריקות?"

אחי 21 נפשי סתם ידפוק לך ת'חיים בעתיד
כי אנ מכיר אחד שיצא על 21 ואפילו לתחנת דלק לא לקחו אותו לעבוד.

אז אני מציע שתלך על עריקות כי גם אחרי שתסגיר ת'עצמך יש לך מה להגיד לשופט ואני דיי בטוח שהוא יתחשב בך.
אבל כשתעשה עריקות תדע שזה לא קל למצוא עבודה כי מבקשים אישור עבודה.
אז יש לך 2 בחירות או שתמצא עבודה ששם יהיו מוכנים לשלם לך במזומן או עבודה ששם תגיד שעדיין לא התגייסת והם יאמינו לך.

ולפחות אחרי שתעבוד 3 חודשים ותחסוך משו כמו 12,000 ש"ח. ואתה תשב בכלא בדוק.
אבל ככה לפחות תדע שעשית מה שיכולת ושעזרת למשפחה במה שאתה יכול ולא ישבתה בצד והסתכלת על איך שהמצב הכלכלי מתדרדר.
ותאמין לי שבכלא אתה תשב עם חיוך כשאתה יודע שהמשפחה בסדר גמור ושלא חסר להם דבר.
ולא משנה כמה תשב בכלא אני מבטיח לך שתהיה לך הקלה על הלב.
כי אתה יודע שעשיתה ת'מקסימום.

והצבא לא יעזור לך בגרוש כי כל מה שמעניין אותו זה איך לדפוק אותך ולנצל אותך למטרות שלהם.
כי גם חבר שלי נתן ת'נשמה שלו לצבא ועכשיו לא רוצים להחתים אותו קבע.
אז אל תשים על הצבא ולך עם ראש שקט על עריקות.
בהצלחה אחי.

ישן 15-09-2006, 21:35
  חייל צ'יק חייל צ'יק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.06
דוגרי- תערוק

תערוק - תבקש כלא 6!! יש שם תנאים טובים. בנוסף תבקש מהמשקי"ת ת"ש והקצינה עוד פעם שיתחשבו בך. ותתעד אותם. תבקש גם מהמפקדים ותתעד. אם זה לא יעזור . תתקשר לקפ"ץ -03-5691000 תגיד להם שיש לך בעיה כלכלית קשה ושהמפקדים והת"ש לא מטפלים בך- ותגיד להם או שאתם מטפלים בי מיידית או שאני עורק כדי לעבוד ולמנוע מהמשפה שלי מלקרוס.
תנסה לתעד הכל - אפילו בעזרת מכשיר מקליט. תרשום שעה והכל.. ואז אם אף אחד לא יעזור לך אז תערוק ולך תעבוד. רק אחרי 45 יום הם רשאים להביא אלייך לוכדי עריקים וגם מהם אפשר להתחמק - אפילו שנים.... אבל במקרה שלך 3 חודשים ... לא יותר... אחרי זה שתבוא לפני שתחזור מהעריקות תביא לנקח"ל את כל חומר הראיות נגד המפקדים והמשקיו"ת ת"ש -אם הנציב רואה חוט דק של התרשלות שהביאה לעריקה הוא מורה על חקירת העניין . ואז תכתוב מכתב . ואת המכתב הזה ישלחו למפקדים שלך ולקצינות ת"ש והם מן הסתם יגידו שלא אמרת ולא פנית והם עזרו לך ושאתה היית הבעיה בסיפור ושהם ניסו לעזור לך ושאתה לא שמעת וברחת. ואז אחרי שהם יכתבו את התגובה שלהם אבל רק אחרי שהם יכתבו את התגובה!!!!. תראה לנקח"ל בבירור את הקלטת ותזמבר אותם.. ותאמין לי שמפקד שמשקר לנקח"ל בבירור מקבל הערה חמורה או מודח!! רק כך תוכל להראות להם מאיפה משתין הדג..

ישן 15-09-2006, 21:43
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06

לדעתי אתה צריך ללא לספק לערוק.. אם אתה עורק כדי לעבוד ולעזור להורים שלך אתה צריך לערוק לכמה זמן שזה לא יהיה.. אם הצבא כזה אטום אין ברירה אחרת.. אם אתה תערוק למשל ל-90 יום כמו שציינת וזה יעזור לסגור את החובות ואחר כך הכל יהיה בסדר אז אני לא רואה צורך בלצאת מהצבא.. אתה יכול פשוט לערוק לכמה זמן שאתה צריך ואז לחזור לצבא ולא יהיה עליך הכתם הזה של היציאה מהצבא עם נפשי, וגם תעזור להוריך.. ד"א לא ברור לי למה דווקא לחיילים שהכי מנסים לתרום ולשרת את המדינה הצבא עושה את הדברים האלה.. כי לרוב לאלה שלא מוכנים לתרום כלום הוא נותן את מה שהם מבקשים..

שיהיה לך המון בהצלחה.!

נערך לאחרונה ע"י rafi-8 בתאריך 15-09-2006 בשעה 21:46.
ישן 15-09-2006, 22:10
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

אחי, אני מבין שאתה בבעיה קשה, אבל אפשר לבצע את זה בצורה חוקית.

פשוט תדרוש מיוחדת של חודש-חודשיים עם אישור עבודה.
אני לא מבין למה צריך לערוק, כאשר אפשר לקבל מיוחדת.
והצבא מספק לחיילים את האישור הזה.
תדרוש שיחה עם המ"פ והמג"ד. ובנוסף שאימא שלך תתקשר למג"ד אם צריך.
כי זה לא יהיה ממש משנה לסד"כ של הגדוד.

לערוק זה פשוט, רק אחר כך יהיו השלכות של זה בעתיד כמו משפטים וכלא, אבל אני מבין וגם תומך בכך שהמשפחה זה בדבר ראשון.

שאימא שלך תדבר עם קצין העיר, "תמשוך" טיפה בחוטים ותקבל מיוחדת עם אישור עבודה.
ככה בעתיד תוכל לחזור לחברים שלך וגם לא תחשב כפושע.
תחשוב שבהתחלה תיהיה נפקד ואחר כך עריק (אחרי 45 יום ) אז כל גורם אכיפה כולל משטרת תנועה יכולים לעצור אותך.

פשוט וקל לעשות את זה חוקי.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 15-09-2006, 22:28
  חייל צ'יק חייל צ'יק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.06
מה לא ברור???
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי zoro154 שמתחילה ב "חייל צ'יק - לא הבנתי אותך מה..."

אני יסביר לך - כלא 6 הרבה יותר טוב מכלא 4 אבל מקסימום אני יכול לעזור לך שיהיה לך טוב...

לגבי התיעוד - זה הדבר חשוב !!!!!!! רצוי שתרשום מרום , עדים , שעה ותאריך ורצוי גם הקלטה ואז אחרי שתרצה לחזור מהעריקות יבואו מהנקח"ל ויגידו לך מתוק תביא הוכחות!!! ממש כמו בבית משפט ואז אתה תגיד להם- מתוקים קבלו הוכחות ואז תזמבר אותם ..

זמבור - דהיינו הערה בתיק האישי , הדחה - דבר שיפגע בהם כלכלית כמו שהם פגעו בך .. שהקצינת ת"ש שלך או המ"פ יזרקו מהצבא ויצטרכו ללכת ולעבוד קשה ולא יקבלו את ההטבות בצבא . הם יזכרו בך ויצטערו על הרגע ששללו לך את הזכויות..

לגבי הבירור: בנקח"ל זה הולך ככה - אתה שולח מכתב - את המכתב בשלמותו מעבירים לנקבל - אז שלא תחשוב לציין שיש לך ראיות במכתב . אתה צריך לתת להם הרגשה שאין לך ראיות ואז . שיראו שכל אחד אומר משהו שונה . למשל: הקצינת ת"ש תגיד לנקח"ל : "החייל בכלל לא פנה אליי ואני הייתי מוכנה לעזור לו אך הוא ניתק את הטלפון וברח - כל מאמציי לאתר את החייל עלו בתוהו"-ככה הן שקרניות גדולות!!! אז יזמינו אתכם לבירור-עימות. תן לה להגיד שאתה משקר ואז תוציא את הראויות ותראה לה מאיפה משתין הדג..
וגם בנוגע למ"פ שלך אותו דבר..ותאמין לי שאם הם שיקרו בנקח"ל הם יעפו קיבנמאט מהצבא.. כי הצבא ובמיוחד הנקח"ל לא סובל שקרנים ולא מקבל אותם בשירותיו!!!

אז תלך איתם בדרך משפטית לחלוטין!!! ותאמין לי שאתה תזכה....

לגבי ההמשך יש לו עוד עצות בשבילך - אני אבחון בשבילך את הדרכים המשפטיות . ויש לי מאבחנות בכלא - אני ישאל לגביך..

פשוט תבין משהו - תשנה פאזה במוח...
הצבא לא ידאג לך - לא אכפת לו ממך ומהמצוקות שלך . תאמין לי שאני רואה חבר'ה שעושים בעיות - הצבא בהתחלה מפחיד אותם בכלא אבל אח"כ נותן להם הכל - 5/9 . אישור עבודה.. הכל על מגש של כסף ככה זה הצבא..

הוא מבין רק חיילים בעייתים !!! - הוא פחות מבין מכתבים .. חבל לך על הזמן אחי בדוק מה שאני אומר!!!!!!אבל אל תשכח לעשות מה שאמרתי לך - רק כך ידך תיהיה על העליונה...
אל תשכח שהצבא כפוף לחוקי המדינה ובינהם גם חוקי הסעד!!!!

נערך לאחרונה ע"י חייל צ'יק בתאריך 15-09-2006 בשעה 22:57.
ישן 16-09-2006, 17:41
  נקח"ל פרש נקח"ל פרש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06
שלום זאב

תראה אפשר לעזור לך אך עריקה לא תמיד ממולצת . מה שכן לאחר העריקה אם הנציב מוצא פגם או התרשלות בהתנבגות המפקדים {וכפי שאתה מציין יש פגם קשה} הוא מורה על חקירה וזה דבר שיכול לבטח להפחית את העונש אפילו לריתוק.
עצם כך שקצינת ת"ש אמרה לך לערוק זה דבר חמור מאוד . אך עדיין כפי ש"חייל צ'יק " אמר וצדק - הנקח"ל בבירור רוצה ראיות וזה כלי מכריע בקבילה.אתה צריך להבין שמרגע הקבילה הנקבלים לרוב ידחו את כל דברייך על הסף.

1. האם הבאת את כל המסמכים למשקי"ת ת"ש והאם יש לך העתק של המסמכים ?
2. האם יש לך ראיות לדברייך עד לעתה?
3. האם ניתן לך עד כה תשמ"ש או מענק כלשהו?
4. האם הקצינת ת"ש אמרה לך במפורש לערוק?

נ"ב: את יכול לענות אם בפרטי אם תרצה .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר