לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2006, 02:04
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי hakkinenx שמתחילה ב "אני מצטער, לא הייתה לי שום..."

אתה צודק במאה אחוז, גיבוש טיס אכן נחשב לקל פיזית (יחסית).
אבל מה שאני רוצה שתבין, הוא שהפיזיות היא פשוט מאוד כלום.
יחידות אלו, שהמסלול שלהן ארוך משנה וחצי - כבר ידאגו לך לכושר איתו תוכל לעמוד בכל משימה.
הם לא מצפים ממך להגיע עם כושר מהבית. לכן זה שגיבוש טיס יותר קל פיזית, בכלל לא משנה. הסיבה שמטכ"ל והשייטת לא מקבלות מי שנפל מקורס טיס וחובלים רק פוגעת בהם, משום שאלו הם אנשים איכותיים (הרוב לפחות) ללא ספק, שיכולים לתרום רבות ליחידות האלו ולרמתן. יחידות אחרות מקבלות מי שנפל מחובלים וטיס, ורק נהנות מכח אדם מקצועי, אחראי, חכם ורציני מאוד, ובכך מעלות את רמתן. הכושר באמת שלא משנה. אדם שמתאים לקורס טיס, מתאים לכל יחידה בצה"ל (כמובן שיש יוצאים מן הכלל).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2006, 11:53
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "אתה צודק במאה אחוז, גיבוש טיס..."

א. ל669 צריך פרופיל 97, מה שאוטומטית פוסל את כל הפרופיל82 שיש לך בקורס טיס.
ב. מה עם לדוגמא הבנאדם לא מסוגל לתפקד בתוך מים? מה אם הוא הכי שפיץ בעולם, מסוגל לעשות פעלולים באוויר עם 7 ג'י עליו בלי למצמץ, אבל ברגע שהוא נכנס לתוך בריכה, הוא מקבל פתאום פאניקה? מה, זה לא קורה? הוא לא בנאדם? אז איך בנאדם כזה יהיה בשייטת13 לדוגמא?
ג. מסלול ההכשרה של הסיירות המובחרות למינהן באמת בנוי כסרגל מאמצים, אבל זה לא בהכרח אומר שכל נפל טיס יהיה בכושר המתאים לעמוד בסרגל הזה, החבר'ה שמתקבלים הם בד"כ סוסים מלחתחילה, והסרגל שלהם מתחיל יותר גבוה מאצל טייסים (ההשוואה הכי פשוטה זה הגיבושים).

בקיצור, זה אולי נכון שמי שבטיס כנראה בריא מספיק בשביל להיות ביחידה כלשהי, אבל זה לא בהכרח אומר שיש לו את כל התכונות המתאימות בשביל זה. ושלא תבינו אותי לא נכון, לי יש הכי הרבה כבוד שבעולם לטייסים, ומבחינתי הם השפיצים הכי חדים שיש, אבל אפחד לא אלוהים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 18-09-2006, 13:40
  ג'ו ג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benmarder שמתחילה ב "נפיל טיס 158 גף ב'"

לכל אותם קטני אמונה שמפקפקים ביכולתם של נפלי טיס להשתלב במסלולים של יחידות כמו שייטת ומטכ"ל מבחינת כושר, תנסו להכניס לעצמכם לתוך הראש שלא משנה כמה ריבועים יש לבן אדם או כמה מהר הוא רץ 2000, זה לחלוטין חסר משמעות בכל מקום בצה"ל חוץ מבתחרויות כושר, מה שצריך לסיים מסלול, כל מסלול זה ראש חזק, ואולי זה נשמע כמו קלישא, אבל מסיפורים מאבא שלי, זו האמת, אפשר להתגייס עם כושר בסיסי מאוד למסלול שייטת 13 ולסיים כמו גדול. אפשר להתגייס כאלוף הארץ בטריאטלון וליפול בתחילת המכין.

על נפלי טיס קיים כל כך הרבה מידע שאפשר לדעת האם הם מתאימים ליחידות הללו או לא ברגע שהם מסיימים את דרכם בקורס מבלי שיצטרכו לעבור גיבוש, כי מה שמחפשים ביחידות הללו זה אופי ולא כושר אולימפי.
ישן 19-09-2006, 15:45
  vish vish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל vish
תגובה לאשכול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benmarder שמתחילה ב "נפיל טיס 158 גף ב'"

קודם כל - אנשים צאו מהסרט שלכם! זה שאדם התקבל לקורס טיס לא הופך אותו לאלוהים. אפילו ממש לא. זה אומר שיש לו נתונים גבוהים ויכולות סצפיפיות בתחומים מאוד מסוימים שגבוהים מהממוצע של שכבת הגיל שלו. אותן יכולות הן לאו דווקא אותן יכולות ותכונות שמחפשים במסלולים של יחידות אחרות.
בקורס טייס יש אנשים מכל הסוגים - לפחות מכל הסוגים של הצהובים. קיצר אל תחשבו שהצבא מתייחס אל נפלי טייס עם כל כך הרבה כבוד כמו שלכם יש אליהם. אני מכיר הרבה נפלי טייס שהגיעו לגדודים.

עוד משהו - היית בגף ב'. כלומר לא עשית טירונות. לפי מה שאני יודע הימ"מ בכלל לא אמור להציע לך שום דבר. כשאני הגעתי לימ"מ ביחד עם עוד קבוצה של כ-12 איש כולנו קיבלנו צו באותו היום לבקו"ם.

זה נכון שהימ"מ מציע תפקידים לנפלי טייס. אבל הם בדרך כלל מוסמכי טירונות. צריך הרבה מזל וגם לעבור מבחנים כדי להתקבל למסלולים שמציעים בימ"מ - במיוחד לאנשים שנפלו במכין.

על אנשים שנופלים מטיס ומגיעים ישר ליחידות מאוד איכותיות - הם בדרך כלל כאלה שנופלים בשלבים יותר מתקדמים מהמכין.

בכל אופן - בהצלחה, מקווה שלפחות נהנית בטיסות

ישן 19-09-2006, 22:55
  vish vish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל vish
בגדול
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Bstar שמתחילה ב "אוף :) ומה קורה איתך עכשיו ?..."

המקרה שלי ממש ממש נדיר.
בגדול - ממש בגדול (אין לי כוח לפרט בקשר לזה) אפשר להגיד שנפצעתי ונבצר ממני להיות לוחם, אבל כל העניין הרפואי הסתבך בבירוקרטיה.
עכשיו אני במסלול מהיר לקצונה בשלישות - שבתכלס אני ממש מאוכזב מזה. לא יכולתי להיות לוחם בגלל בעיה רפואית ולא יכולתי להגיע ליחידה איכותית בגלל בירוקרטיה רפואית. די נדפקתי בכלליות... אבל מבין האופציות שהיו לי אין לי ספק שקיבלתי החלטה נכונה.

וגם בגלל זה אני אומר לכם - אל תחשבו שהצבא רק מחפש איפה לשלב נפלי טיס. יש אנשים שמעריכים את זה, אבל המערכת הצבאית, וקציני המיון - אותם זה לא מעניין בכלל. הם פועלים לפי צורכי הצבא תחת המגבלות שיש להם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:57

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר