לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2006, 07:40
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
טלוויזיה חניכי "יובל עילם" - למקרה שראיתם אם לאו . היום התראיין אחד המדריכים שלכם

אז קודם , אני לא מתכוון לנהל ויכוחים כאן עם אף אחד ,כולכם ילדים גדולים , ולא אני זה שיעצור אותכם אם ללכת \ לא ללכת לעשות \להחליט

בתוכנית הבוקר של ערוץ 2 . בחור בשם רועי, הוזמן לתוכנית בעקבות מות המלש"ב בגיבוש השייטת .
היום לדעתי ,הייתה זו הוכחה חיה ונושמת כמה בולשיט מוכרים לכם הקבוצות הכנה הנ"ל.
אני לא יתחיל לצטט את מה שאמר מילה במילה ,אבל :

- אין לאף אחד מכם צורך בשום שלב לקרוע את התחת לפני הגיוס לצה"ל . זאת שטות מוחלטת , פרי דמיונם של מקימי הקבוצות הנ"ל , שום דבר ממה שתשיגו שם לא מהווה מדד לשום דבר , לא יגרום לכם להצליח , לא יגרום לכם להתקבל לשום מקום , לא יהפוך לכם את החיים לקלים יותר , לא יקמבן לכם את השירות , ולא מהווה הכנה לשום דבר או מדמה מצב כולשהו בטירונות או המסלול.
- הרעיון הזה , של האימונים המפרכים ע"מ להפוך אותכם לבעלי כושר גופני גבוה . הינו פסול מיסודו , כול יחידה בצה"ל החל מהגדודים דרך היח"טיות וכלה ביחידות צה"ל המובחרות לכולם סרגל מאמצים שונה שעל פיו מאמנים את החיילים עד לסיום מסלולם , אין ספק שרמת כושר גופני נדרשת . אבל לא ברמה אולימפית.
- אחד הלקחים שבוודאי ילמדו מהמקרה הזה או מקרים אחרים , היא חובת הדיווח שלכם המלש"בים למערכת הצבאית , כול פגם או נתון רפואי הצבא חייב לדעת מזה כדי שלא תהיינה תקלות ..ואני אומר זאת כי ישנם רמיזות גם בתוך הצבא וגם מחוצה לו שאותו מלש"ב ככול הנראה פיתח איזה בעיה לבבית במהלך הצלילה\ הגיבוש ויתכן אפילו שלפניו .
- מקרה זה אמור ללמד את כולכם לקח מסויים , ואם כול זה שטחנו את זה כאן , כושר גופני לא מהווה מדד לכלום , לא משפיע על מקבלי ההחלטות ולא שום דבר - רמת כושר סבירה נדרשת אבל לא מעבר , את כול השאר המסלול אחרי הגיוס יעשה בשבילכם.
- תהיו אחראים לחיים שלכם , ובעלי משמעת עצמית גבוהה , לא השייטת ולא מטכ"ל ובטח שלא צה"ל יכולים להתמודד עם בעיות כאלו של אי דיווח , ועל אחת כמה וכמה לפני גיוס או במהלך גיבוש .
ועל זה אני חותם :
בהגיעכם לגיבוש
לא משנה מי אתם וכמה חיות אתם , מי אימן אותכם , מצד המערכת זה יכול להיות אחלה לוחם או קצין בשייטת או מטכ"ל , שום דבר לא יעצור שום מדריך או בקר להפיל אותכם בגיבוש ומצידו אתם יכולים להיות אחלה שיאנים אולימפים ,שאומנו דרך כול הקבוצות הכנה .
אין דרישה לבעלי כוח סיבולת ורפי שכל .
ישנה דרישה קודם כול לפני הכול לגייס מתאימים אישית ומנטלית למקומות הנ"ל

בהצלחה לכולם.

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 19-09-2006 בשעה 08:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2006, 08:12
  Poisoned Poisoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
אני ממהר לבצפר אז אני אעשה את זה קצר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "חניכי "יובל עילם" - למקרה שראיתם אם לאו . היום התראיין אחד המדריכים שלכם"

זה ממש שטויות, לא רק שהכנה לצה''ל עוזרת מאוד להכנה לגיבוש מבחינת כושר, וצריך כושר, היא גם עוזרת לך מאוד להיות מוכן לתרגילים שעושים בו, וכשאני בכושר קרבי אצלנו רצתי המון בים, עם משקל ובלי משקל, תיזוזים זחילות ותרגילי מים, בהחלט הייתי מוכן לגיבוש שייטת והיו דברים שעשו שם שבשבילי היו פשוט מאוד מאוד דומים לדברים שכבר עשיתי, וזה הבדל גדול מבנאדם לדוגמא שבא אליי אחרי מסע ואמר לי ''בואנה, בחיים לא רצתי על חול כזה!''.

וגם יש שיחות אישיות עם המפקדים ואם אתה אומר שאתה בהכנה לצה''ל זה יכול להראות שאתה מאוד רציני בנושא הגיוס שלך.

ישן 19-09-2006, 10:08
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Poisoned שמתחילה ב "אני ממהר לבצפר אז אני אעשה את זה קצר"

ענית לעצמך - "אני ממהר לבצפר".

לא שאני מזלזל או משהו, אבל אתה פשוט לא אובייקטיבי בעליל. אדם רק לעיתים נדירות יודה בטעות שלו כשהוא עוד באותה טעות. אני מקווה שתבין את זה (או לא..) כשתהיה קצת אחרי זה.

מניסיון, בדיעבד, קבוצת הכנה לכושר קרבי לא נתנה לי שום דבר מעבר לכאבים בכתפיים פעמיים שלוש בשבוע. לא מנטלית, לא גופנית ובטח שלא נתנה לי איזהשהו יתרון על כאלה שלא היו בקבוצת הכנה לצבא בצוות שלי. זה קצת מבוסס יותר מרק "דעתי".

לענין הסימולציות, נדירים הדברים שאתה לא יכול לגלות משיחה עם אדם שהיה שם או ממדריכים למיניהן באינטרנט.

בלי שום קשר - זה דוקא אחלה עיסוק בזמן הבצפר, גם חברתית וגם בריאותית. רק תראו שאתם לא משלמים עליו יותר מדי (ע"ע יו** עי**).
'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
Sigma 70-300 APO DG Macro
LowePro Orion II

ישן 19-09-2006, 12:14
  Ariel24488 Ariel24488 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.05
הקבוצות האלה זה לא רק חרא...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "חניכי "יובל עילם" - למקרה שראיתם אם לאו . היום התראיין אחד המדריכים שלכם"

התאמנתי קרוב לשנתיים באחת הקבוצות, ואני מצאתי הרבה יתרונות בהן.
דבר ראשון, צריך להנמיך ציפיות. אני לא באתי לשם במחשבה שהם יהפכו אותי לחיה רעה שתעבור כל גיבוש, וזו גם לא המטרה. אני התאמנתי עם אנשים, זה נתן לי מסגרת, זה מעניין ומאתגר ובנוסף משפר את הכושר. מרחיב גם את הידע בנושאים הקשורים לכושר ולבריאות. אני לא חושב שיש בזה משהו פסול, להפך, לדעתי אפשר למצוא כמעט ורק יתרונות.
מצד שני, אפשר לבוא בטענות לשיטת השיווק של הקבוצות , בעזרת כל מיני נתונים על אחוזים שעברו גיבוש כזה או אחר, התקבלו לשם או לפה, ובאמת זה נראה לי קצת לא מתאים. כאילו שהקבוצה הזאת תקבע אם אתה מתאים למקום מסוים או לא. המעט שהיא יכולה לעשות זה לחדד כמה תכונות ( היום אני פחות מוותר לעצמי מפעם, ואני מאמין שאחרי הצבא זה בטח ישתפר עוד יותר) ולהכין אותך טיפה יותר טוב לגיבושים.
בקיצור , הרבה מהתגובות פה באות מתוך רצון לצאת כנגד משהו שהוא "נורמה" רק מתוך הרצון לצאת כנגד משהו , ולאו דווקא בגלל סיבות נכונות/נסיון אישי.
ישן 19-09-2006, 13:20
  TNT11 TNT11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
תודה רבה לך אחי שהפעם אנחנו מסכימים על משהו...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי maglan4ever שמתחילה ב "מסכים עם כל מילה"

עקבתי אחרי ההודעות של הילד הזה - וכמו שאמרת... חמוד אתה עדיין לא בשלדג, עדיין לא עשית צו ראשון אפילו... אז תפסיק עם ההתנשאות שלך ותתחיל לרסן את ההודעות שלך, לא מרשים אף אחד שאתה יוצא לטיולים של חודשיים שלושה עם משקל על הגב כמו שלדגיסט טוב שמבין בניווטים ותצלומי אוויר של בעל-בק עוד לפני שהוא התגייס. מקווה שתגיע רחוק, אבל עם הגישה הזאת וההתנשאות הזאת (בהנחה שלא תגיע לצבא עם שברי מאמץ דרגה 9 בגלל ההתלהבות שלך) אתה לא תגיע לשום דבר ותאלץ לשרת בגדוד עם האנשים ה"נחותים"

אגב, אתה מוזמן לנסות להגיע לאימונים של עמית לכושר, אין לנו בתוכנית ניווטים עם 50 קילו על הגב בצור, בבעל-בק ובכור הגרעיני האיראני בבושיר. אבל יש לנו אימונים קשים ותגיע ונפתח לך ת'תחת

נערך לאחרונה ע"י TNT11 בתאריך 19-09-2006 בשעה 13:31.
ישן 19-09-2006, 22:06
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי maglan4ever שמתחילה ב "מסכים עם כל מילה"

תראו מי פתח את הפה, מי אם לא הלוחם ממגלן. תראה שאתה כבר מסיים מסלול וי'ב ביחד.

לפויסנד - אחלה, אני מבסוט שהשתנת מקצה לקצה, אל תהיה כל כך בטוח שזה בגלל קבוצת הכנה כזו או אחרת. אני אומר לך מניסיון שזה לא נותן לך יתרון משמעותי. לעיתים נדירות זה נותן איזה פוש קטן, אבל משם זה רק אתה. לא הקבוצת הכנה, לא המדריכים ובטח שלא הסימלוציות.

אני חושב שזה אחלה תחביב ואחלה עיסוק לאחה"צ עם החבר'ה. לא הרבה יותר מזה. ובטח שלא שווה את הסכומים שיובל עילם דורש לדוג'.
'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
Sigma 70-300 APO DG Macro
LowePro Orion II

ישן 19-09-2006, 12:59
צלמית המשתמש של Ran669
  Ran669 Ran669 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.04
כושר קרבי - בעד\נגד?

אוקי, אז קודם כל יש לי כמה דברים לומר.
בתור אחד שמתאמן בקבוצת כושר קרבי אני יכול לומר לכם שזה מאוד מאוד עזר לי, ואני מאוד מעריך את המדריך שלי על כך. כמו כן, אנשים שמתלוננים על בעיות כמו: שברי מאמץ, לחצים בכתפיים וכו' זה בגלל מבנה הגוף שלהם שכנראה לא מותאם לדרישות, ואם זה לא היה קורה להם במהלך האימונים בכושר הקרבי סביר להניח שזה היה קורה בצבא. לעולם לא היו לי שברי מאמץ או בעיות בכתפיים או כל בעיות שהם (ברוך השם) ובדיוק החודש הזה סגרתי שנה בכושר הקרבי, ואני לא מתחרט לרגע. זה דירבן אותי, לא נגיד ב-180 מעלות, אבל עזר נורא ולכן זה מומלץ בחום לכל מי שרוצה להתכונן לגיבושים ככלל או לצבא בפרט.
משהו נוסף זה לגבי האימונים ואיזה חוגים לפנות. כעיקרון אני נמצא בחוג, הרכב מצומצם של 15 איש בערך, עם אימונים של 3 פעמים בשבוע, כל אימון עובד על משהו אחר.
קבוצות אחרות שאני לא אשמיץ את שמם כי זה ממש לא לעניין, עושות אולי 2 אימונים בשבוע, אפילו 3, אשר מתעסקים כל הימים הנ"ל עם אלונקות, ותיזוזים וכל מיני דברים שמחדירים להם אשר קשורים רק לצבא.
שלא נדבר על זה שמתאמנים שם משהו כמו 50 ילד כך שאין זמן להתעסק עם כל אחד באופן נפרד כדי לבדוק את היכולת של הבנאדם.
לכן עצה שלי ממני אליכם, חפשו חוג מצומצם.
עצה שניה, אל תחפשו את החוגים שרושמים בעלונים שלהם את אחוזי ההצלחה של קבלת האנשים ליחידות מוברות כמו למשל (אם תצטרף יהיו לך 70 אחוזי הצלחה) - בולשיט.
עם כל הכבוד לקבוצות כושר קרבי באשר הם, אתה תנצח את הגיבוש בזכות עצמך והאופי שלך, הכושר הקרבי הוא אולי 15% מההצלחה שלך, כל השאר יהיה בזכות האופי שלך והמנטליות.
עצה שלישית ואחרונה, רוב החוגים ישר מרעילים את החבר'ה שמצטרפים באלונקות על האימון הראשון וכך הלאה, אני בטוח שבקבוצות כאלה בקושי עובדים איתם על כושר בסיסי וישר עושים להם תיזוזים, אלונקות, שקים וכו' ומכאן נובעת הבעיה בכתפיים או בשברי האמץ.
בחוג שאני נמצא בוא, עבדנו לפחות 3 חודשים על כושר בסיסי בריצות ואימוני כח, ורק לאחר מכן התחלנו את האימונים עם התיזוזים, השקים והשאר וגם זה היה פעם בשבוע. שאר האימונים עבדו על כושר.

אני מקווה שעזרתי ולמי שיש שאלות מוזמן לפנות אליי כאן באשכול.
בהצלחה
ישן 19-09-2006, 12:59
  maglan4ever maglan4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05
שמע

אתה עיוותת את הדברים של רועי, הוא בחיים לא אמר את הדברים ככה ומה שאתה עושה פה זה בעצם תופס טרמפ על זה שחלק אולי יבינו אותו לא נכון.
רועי היה המדריך שלי למעלה משנה, ועכשיו אני עוזר מדריך שלו ואם יש מישהו שלמדתי ממנו הרבה, זה הוא, מבחינתינו הוא המודל לחיקוי שלנו,אנחנו מכירים אותו ויודעים מה השאיפות שלו ולמה הוא מצפה מאיתנו, לבוא ולומר שהוא בעצמו אומר שההכנה היא בולשיט, זה פשע, הוא מאמין מספר 1 של ההכנה ואם אני יביא אותו לפה לכתוב כמה ההכנה עזרה לו וכמה הוא קיבל ממנה הוא לא יפסיק לדבר פה שעות, אני לא בכלל אתייחס לילדים(כן אני מתכוון ילדים במלוא מובן המילה שאין להם מושג על מה הם מדברים כי הם לא היו ביובל עילם בחיים שלהם ולא יודעים את התכנים שמקבלים שם, שהם, בפעם המליון, הרבה, הרבה ועוד פעם הרבה מעבר לכושר) שמדברים פה על הכנות לצבא, אז בבקשה מנהלים, האשכול הזה הוא ביזיון אחד גדול, בבקשה לנעול למחוק ולגנוז.

ישן 19-09-2006, 13:16
  TNT11 TNT11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
פעם ראשונה שאני רואה הודעה מהסוג הזה יוצאת ממך

בתור מישהו מנוסה ומבין עניין אתה צריך לדעת שלא כותבים הודעות כאלה שהם כל כך נחרצות, כל כך לא נכונות שנכתבו מתוך דעה אישית בלבד - אבל נשמעות כמו קביעה שאין לערער עליה.
הקבוצות כושר קרבי מכינות ועוד איך למסגרת הצבאית- בייחוד עמית לכושר, שהקטע של המשמעת שם הוא מאוד חזק , העמידה בזמנים , הלחץ וכל זה...

למה לבוא ולקבוע משהו שהוא דעה שלך - כעובדה... אתה רואה את קבוצות הכושר הקרבי כמפעל רע מלא בילדים טמבלים ומורעלים שסתם רצים עם שקים על הגב ולא יודעים כלום מהחיים שלהם, אבל אין לך מושג כמה המסגרות האלה בונות אנשים, נותנת להם ביטחון עצמי, כושר גופני ויכולת התמודדות עם מצבים בצבא, כמובן שהכל הדמייה אבל זו הדמייה מצויינת ומשפט - סליחה אבל, דבילי ביותר כמו: "לא מהווה הכנה לשום דבר בצבא" ו- "לא יגרום לכם להתקבל לשום מקום" הם שתי חארטות גמורות ואני יכול לתת לך המון דוגמאות נגדיות שבהם אנשים שאין שום סיכוי שהיו מסיימים בכלל גיבוש או יום סיירות- התקבלו והגיעו לאן שרצו בזכות מה שהם קיבלו בהכנה הזאת בכושר קרבי.

בקיצור - תפסיק להתפז"מ ולהבא תהיה פחות נחרץ בדברים שלך על דברים שאתה פשוט לא מבין מהם ואין מה לעשות כמה גדול תהיה וכמה "צעיר מטומטם שעוד לא התגייס" אני אהיה...
מצפה לתגובתך

נערך לאחרונה ע"י TNT11 בתאריך 19-09-2006 בשעה 13:22.
ישן 19-09-2006, 13:31
  jony7 jony7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.06

אני ללא ספק מסכים עם תומר, ההכנה תורמת הרבה מעבר לכושר גופני- ללא כל קשר למסגרת בה אתה נמצא, "יובל עילם"\"עמית לכושר"\ואחרים.

אני באופן אישי, מאוד מאמין במסגרת "יובל עילם" ובאבני הדרך עליה התוכנית במסגרת נבנית- אבל אני לא פה בשביל לשווק את המסגרת אלא רק להגיב לנושא.

בנוגע לעניין, אני לא חושב שיש מקום לבקר את מסגרות ההכנה לצבא, כי אם את המערכת הצבאית, אני יודע שמה שאני אכתוב בשורות הקרובות יעורר הדים רבים, ואני בטוח שלפחות 5 כינויי גנאי יופיעו בהודעות הבאות אבל בכל זאת:

אני חושב שהצבא לא הפיק לקחים. בדיוק חודש לפני נהרג מלש"ב בגיבוש טייס, איתי שרון ז"ל.

נהדר, הקימו וועדת חקירה- והגבעה עדיין עומדת (למי שלא יודע, גבעת הגיבוש בחצרים עדיין לא פורקה מאחר וכל האזור נמצא בחקירה), אבל איפה הסקת המסקנות? האם התחקור העצמי והשיפור מאירוע לאירוע שייך רק לחיל האוויר ושאר החיילות ישבו בחיבוק ידיים לנוכח המקרה הנורא שאירע בגיבוש טייס ולא הדליקו לעצמם נורה אדומה?
אוקיי, אני מבין שישנן דרישות מסויימות ליחידות המובחרות, וכן, גם אני מתאמן בכדי להגשים את המטרה שלי, אבל יש לזכור שאלו חיי בני אדם. אז אם כל הכבוד להנאתם המרובה של מעריכי ומעבירי הגיבושים ליחידות המובחרות אני לא חושב שחיוך או העברת חוויות בין עצמם שווה את הסיכון שהמלש"בים לוקחים כאשר הם מתוזזים ע"פ הוראותיהם של אותם מדריכים. שלא תבינו לא נכון, אני לא מתכוון שיש להפסיק את הפעילות הפיזית בגיבושים אבל "אם יש ספק - אין ספק".

אז כן, אני מאמין שיש פה בעיה רצינית. ובעיה היא בתנהלות הדברים של המערכת הצבאית.
מי ייתן והמקרה יהיה המקרה האחרון.
כי אני לא יכול לעמוד בעוד הלוויה ושבעה.
אהרון היה חבר שלי, לא קרוב, אבל מספיק בשביל שיכאב.

יהי זכרו ברוך.
ישן 19-09-2006, 13:40
  abisale abisale אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.06

אני לא מבין למה בכח כל הזמן מנסים ליקטול פה את הקבוצות הכנה לצה"ל. אתם פשוט מזיינים בשכל!

זה כמו עוד חוג כושר! מה אתם לא מבינים?! יש אנשים בלי כושר שהם יודעים שאם הם מגיעים עכשיו ליום סיירות או אחד הגיבושים הם פשוט מתעלפים! אז הם לא צריכים קורס הכנה לצהל?! צריכים מאוד!
אני לדוגמא אחרי שלוש שנים של עישון סיגריות , אני יודע שאם אני לי הייתי עכשיו בעמית לכושר שזה מסגרת טובה מאוד לא יהיה לא סיכוי לעבור את התרגיל הראשון ביום סיירות. תבינו אנשים לא הולכים לאימונים האילה בידיעה שבסוף האימונים הם מוכנים לצבא והכל יבוא להם בקלות , הם באים בידיעה שאחרי האימונים האילה הם יוכלו לרוץ בלי שיתפס להם שרירים ובלי שהם יחנקו ! המטרה היא להעלות את הכושר!
ישן 19-09-2006, 14:32
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
גם אני תומך נלהב בכל מה שיכניס לי כסף לכיס במישרין.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי STM88 שמתחילה ב "בואנה זה לא יאומן ! אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי STM88

ואני מכיר את רועי ותאמינו לי שהוא בעד כל ההכנה הזאת זה בטוח - אז לזה שפתח תהודעה תפסיק להסיט פה אנשים ולהגיד בכל הודעה שלך רק עוד ועוד שטויות .

ותן כבוד (בעצם כולם פה) לאנשים שעשו משהו בחיים כשאתה עוד היית בכיתה ב'....

ישן 19-09-2006, 14:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי STM88 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]ותן כבוד (בעצם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי STM88
מה הקשר ? אני נותן כבוד ואין פה עניין של גיל זה שמישהו גדול ממני ב3-4 שנים לא אומר שהוא בנאדם יותר טוב... 12 שנה..זה לא שהוא יותר טוב, זה הניסיון...

וזה שמישהו היה כבר בצבא אומר עליו משהו ? רק כי הוא נולד לפני ? גם אני יהיה אז גם אם היית בצבא וגם אם עשית משהו בחיים שלך שאני הייתי בכיתה ב זה לא מענין אותי... בלי להיכנס למה הוא עשה ואיפה שירת, הוא פשוט מכיר את המערכת קצת יותר טוב ממך ואת הנושא הזה ספציפית אז בבקשה.

ישן 19-09-2006, 14:45
  idoratzon idoratzon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אין טעם להיכנס לויכוח כי לכל אחד יש דיעה בנושא הזה...

אני מאמין שהקורסים האלה בטווח הארוך הם בעיקר מזיקים... אני יכול להגיד שבגיבוש שייטת שעשיתי בקיץ רוב החבר'ה שהיו בקורסים האלה נפלו תוך יום בקושי, חלק באו עם שברי מאמץ שלא החלימו או סתם עם ביטחון בשמיים וחשבו שהם הכי סוסים ותוך כמה שעות חטפו שוק והתנקנקו.

בנוסף, מי ששמע את מה שהקצין כושר של השייטת אמר על הקורסים האלה יכול גם להבין מה הבעיה עם הקורסים האלה...

בשביל כושר הם סבבה... הקטע המנטלי הוא לדעתי בולשיט כי יש מספיק אנשים שמתקבלים ליחידות האלה בלי קורסים (הרוב הגדול) ופשוט צריך לבוא נעול ומורעל מראש. מי שלא היה מורעל ונעול על זה לפני שהתחיל את הקורסים לא יהיה אחד כזה גם אחרי הקורס וכשהוא יבוא לגיבוש.

לדעתי פשוט שכל אחד יחליט עם עצמו מה הוא באמת רוצה, שינעל על זה, שירוץ ויתאמן באופן עצמאי... זה לדעתי האידיאלי.
ישן 19-09-2006, 14:49
  Awaking Awaking אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
אני חייב להביע את דעתי בנושא כל עוד אני אובייקטיבי

טוב התחילה שנת הלימודים ואני כמו כולם הלכתי עם חברים שלי לאימון ראשון ביובל עילם.

הלכתי מסיבה ברורה אחת וזה לשפר את הסיבולת לב ריאה שלי שהיא בקרשים. וככה גם עם חברים אז שהכל יהיה בכיף.

הגעתי, מכירים את המדריכים יוצאי צה"ל אנשים שעברו הכשרה המדריך הראשי מציין שהוא עבר קורס מדריכים בוינגייט הכל בהחלט נשמע סביר ואני לא מוצא משהו מוזר.

האימונים הולכים לפי סרגל מאמצים וישנה חלוקה לרמות ולא טוחנים אותנו כמו בשר, מקפידים לעשות לנו מתחיחות ולשמור לנו על הבריאות.

דבר שכן הפריע לי (מאוד): נותנים גם ל"בוגרים" של יובל עילם (שהם גדולים ממני בדיוק בשנה...) שעוד לא התגייסו אבל עברו גיבוש זה או אחר להעביר לנו כל מיני תרגילים או מתחיחות והם גם אומרים לכולם לעשות כל מיני דברים לאכול כל מיני דברים וכ'ד.

אני חייב לציין שזה דבר פסול מהיסוד, כי אלו סך הכל חבר'ה שעברו גיבוש מסויים והתקבלו לאן שהם רצו. מדריכים הם לא. הם בדיוק שנה שנתיים בקבוצה וזה לא מסמיך אותם להדריך בשום צורה שהיא. אני חושב שזה גובל בחוסר מקצועיות וזה אף עלול לפגוע במישהו בעתיד.

מצד שני, אני רוצה לומר שממש כיף לבוא עם הרבה חברים לאימונים שם, ההרגשה נהדרת, יש תחושה שכולם עושים את המקסימום מתאמצים ולא בהכרח בשביל להיות חיות טרף אלא בשביל להכנס לכושר כמו שצריך לפני הגיוס (ועל הדרך להתקבל לשייטת כמובן ^^ !!!)

סתם לצורך העניין יש איתי שם חבר'ה שאין להם שום עניין בלהתגייס לשום יחידה מובחרת.

המדריך מסביר כל מה שצריך לדעת ובאמת מרגישים שמקבלים יחס מעולה, וגם החודש הראשון הוא חינם ככה שלא שודדים לנו את הארנקים.

בכנות אפשר בלי זה, אבל הרבה יותר כיף להיות שם.

ראוי גם לציין שהמדריך כושר בשייטת אמר שזה באמת מזיק לגוף ולאחר סקר בקרב לוחמי השייטת נמצא שסטטיסטית לכל אלו שהיו בכושר קרבי היו יותר פציעות, ואלו שהתאמנו לבד ושיחקו משחקי כדור היו פחות.
ישן 19-09-2006, 20:30
  Jay Jay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Awaking שמתחילה ב "אני חייב להביע את דעתי בנושא כל עוד אני אובייקטיבי"

בתור אחד שהיה (בדיוק) במצב שלך אני מבין אותך לגמרי..

אתה בא בלי הרבה ציפיות וז טבעי. עם הזמן אתה בטח תשאר לעוד אימון , עוד אחד ואחד אחרי זה. יגידו לך שפה זה המקום הכי טוב ע"מ להגיע לאן שאתה רוצה, במקרה הזה לשייטת.
אז אתה תתאמן , תעשה מסעות ותשמע הרצאות ותחשוב אחרי כמה חודשים שהכושר שלך בשמיים ואתה מוכן לכל דבר . כמובן שביובל עילם יגבו אותך ויגידו לך שאתה יכול הכל ופה תקבל כלים ובלה בלה בלה..

אחרי שיהיה לך בטחון עצמי בשמיים, תבוא לגיבוש ותחטוף את הכאפה של החיים שלך... בוא רק נגיד שהמסע הכי קשה שמה לא מגיע לקרסוליים של המסעון הכי עלוב בגיבוש...

אם אתה בא בלי ציפיות זה סבבה. אבל שמה כולם מורעלי מטכל\שייטת\שלדג וקשה להישאר אדיש...

נערך לאחרונה ע"י Jay בתאריך 19-09-2006 בשעה 20:34.
ישן 19-09-2006, 21:40
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אתה מגן על "הבית" שלך וזה טבעי לגמרי , אף אחד במקומך לא היה מדבר אחרת .
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי maglan4ever שמתחילה ב "תגיד לי"

דבר אחד פיספת ובגדול : מהו מבחן התוצאה בסופו של דבר ?!
ועל זה נסיתי לדבר מזווית ראייה של בוחן ומדריך לעיתים .
אני לא מתווכח אם צריך או לא צריך . וכמה חשוב להתאמן לפני הגיוס . וממש לא מפריע לי מה אחרים טוענים כאן , מה שמעו ,אם נראה להם, סיפרו להם וכדו .אף אחד לא יגיד לך או לאחרים כאן מה לעשות כדי להצליח בצבא או לאן לפנות , החיים שלכם - הבחירה שלכם , עובדתית ומציאותית , את אף אחד מהבוחנים זה לא מעניין , איפה התאמנת , כמה התאמנת , מי אימן אותך, וכמה חזק אתה .
אני כבר לא מדבר על תחושת ההפסד שקוראת לכמעט 60% מהמלש"בים ביום סיירות וגיבושים ,אלא על העובדה שקבוצות אלו מחדירות בנערים "רעל" חסר כול היגיון לפעמים , ואותו רעל יכול לפעמים להזיק יותר ממה שהוא מועיל . נער שיחדירו בו כול היום "קרבי קרבי וקרבי" יכול גם לשקר או לא לדווח על מצבו הרפואי או מצבו הכללי ע"מ להגשים את חלומו , וזה קורה וקרה
עניין הכושר הגופני מוציא אותכם מפרופורציה לגמרי . ודבר אחד טרם השכלת להבין , את כול מה שאתה מקבל שם תוכל לקבל באופן עצמאי לחלוטין . את עניין ההכנה לצבא באופן כללי , כושר גופני ומנטלי יכול כול אדם ששירת ביחידה לוחמת להעביר לך, וחינם אין כסף .
אם לא תבין שבסה"כ מדובר כאן ברווח כספי-עסקי של הקבוצות הנ"ל , אתה ואחרים הולכים להתאכזב בגדול ואולי כבר בגיבושים ובטוח שלאחר הגיוס .
ועוד דבר וגם מנסיון :
אין דבר כזה להיות מוכנים לשירות צבאי , שום קבוצה או אדם יכולים להכין אותך אפילו לא במחצית ממה שהולך להיות , שירות צבאי או שירות קרבי השפעתו שונה מלוחם ללוחם , לכול יחידה האתגרים שלה והמסלול השונה שלה .
המעבר הזה בין חיי התיכון לבין חיי הצבא הוא מוכנות מנטלית שלך ושל אחרים כאן , אם תתמיע שהולך להיות קשה ולא יהיה צפוי שם שום מהלך, פתרת כבר חלק מהבעיה ,ולזה, תוסיף לעצמך בר אור עצמאי פעם פעמיים בשבוע בבית לפני הגיוס , אם תצליח ותהיה בן אדם אמיתי בגיבושים ולא "נינגה" , אין סיבה שאתה ואחרים לא תעברו ולא תקבלו את מה שרציתם .

ישן 19-09-2006, 21:02
  mor1 mor1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
לפי דעתי

אני עשיתי גיבוש שייטת דרך גדנ"ע צלילה עליתילוועדה ולא עברתי.
אני שהיתאמנתי באופן עצמאי ראיתי את הייתרון הרב שהיו לאותם חברה שהיו מתאמנים בקבוצות הכנה לצה"ל וכמו שאמרו פה הפעם הראשונה שרצתי על חול ים מרחק כזה היית בגיבוש (אני מב"ש ככה שים זה קצת בעיה)
אני עכשיו בקבוצה כזאת ואני מאמין שזה מה שיעזור לי לעבור את הגיבוש דרך יום סיירות..
כשאמרו לנו לזחוול בגיבוש זאת היית הפעם הראשונה שזחלתי והתוצאות היו בהתאם. אני חושב שלא צריך להגזים ולהיות מכיתה ט בקבוצות האלה אבל חצי שנה לפני יום סיירות זה דבר טוב שאמור להביא תוצאות. ואם כבר מדברים על תוצאות אז מבחן התוצאה בסופו של דבר (ממה שאני ראיתי לפחות) אחוזים מטורפים מהעוברים בגיבוש של השייטת היו אנשים שבאו מכל מיני קבוצות הכנה

בסופו של דבר אני לא מבין מה כל הויכוחים כל אחד שיעשה מה שטוב לו... אני אישית ממליץ לנסות את שני האפשרויות אימונים לבד ואימונים בקבוצה וזאת כדי להגיע לתשובה הנכונה לאותו אדם
ישן 19-09-2006, 22:20
  jonatanst jonatanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
די עם השטויות..
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי mor1 שמתחילה ב "לפי דעתי"

עם כל הכבוד להיותך מנהל..
זרעת מלח על פצעים שרק נפתחו.

התחלת בשמועות על בעיות שהיו לאהרון..
שמועות-כאן זה נגמר. שום בעיות ושום נעליים. עד שלא יבצעו נתיחה של הגופה-ולא יבצעו, לבקשת המשפחה..אתה לא יודע וכנראה שלא תדע לעולם אם היה לו מום או לא, כאן החלה הטעות הראשונה שלך..
ממש לא במקום להגיד שהייתה לו בעיה, יום אחרי שמת כאילו אתה איזה רופא, או בוחן בגיבוש.

ב. אני לא יודע אם עברת גיבושים, בחנת בגיבושים או לא משנה מה..אני יודע שאתה קורא עליהם כאן מעל דפי המחשב..אבל בכתיבה קשה לתאר תחושות, ועוד יותר אי אפשר להראות את הצד של המדריך..
קרה..ויש לי כמה אנשים שהעבירו גיבושים של השייטת של חובלים ושל מטכל..טייסים עדיין לא יצאו מהמשפחה..

בקיצור..הפואנטה היא שיש כל כך הרבה חשיבות לאימוני הכנה לגיבושים וימי סיירות בקבוצות כמו "יובל עילם"-אלה שאתה משמיץ..ככה שהמתגבשים שמקשיבים ל-יובל עילם, ולרועי מתאמצים יותר ממתגבשים אחרים. המגבש מצפה מאחד שעבד ונתן מעצמו שנה שלמה-ליותר..הוא יודע שיש לו את זה..והוא רוצה להוציא ממנו עוד ועוד..
החניכים ביובל עילם אגב, יותר מוערכים..רואים שהם רוצים, שהם עבדו בשביל זה ומה לעשות ..הפראיירים הקטנים עוברים הרבה יותר גיבושים מהרבה מאד אנשים באזרחות..

צודק..קשה ללמד ולחנך לשביזות, קשה להעביר מזה שמירות..וגם אני לא עשיתי עדיין, אבל שמעתי מספיק..קשה לחנך ולהעביר הרבה מסרים,
אבל הרבה גם אפשר..

יש דברים שיובל מעביר "ערכים" בוא נקרא להם..אותם אני פחות מקבל..
אני לא חושב שהוא צריך להרצות לי על אהבה וזוגיות..

אבל הרבה דברים טובים אני מקבל בצורה "סמוייה"-חברות, עבודת צוות, פייטריות, מוטיבציה..יכול להיות שלפעמים יותר מדי ועוד ועוד..

אני קצת עייף..לכן אני עונה לך באקראי ולא לכל האימרות החכמות שאתה זורק..

"יובל עילם" זה עסק..אין ספק ולו הקטן ביותר. כל אחד מהמתאמנים מודע לכך..עסק עם מחשבה אג'נדה..עסק שמריץ אותך בחול בשמש, בלילה מוציא לך את המיץ..
הוא לא מכריח אותך לבוא..
יש תוצאות בשטח..יש אחוזים..יש הצלחות-יש חיוכים.

איכות שווה כסף.
לא רוצה לשלם-תתאמן לבד! ואני לא אומר שלא תצליח בגיבוש מטכל..מכיר בחור שלא עשה כלום כל התיכון..כלום..היה גדול וחזק הגיע ליום סיירות קיבל חובלים בפוקס..עבר גיבוש צנחנים וכיום הוא במגלן..
יש גם כאלה..עם ראש חזק.

כושר הוא לא הדבר היחידי שמחפשים..גם אישיות..וכן..אתה עובד על האישיות שלך..מחזק אותה,
מוסיף פלפל ומלח-דברים טובים..זורק את הירקות הרקובים שבך..

אין לאף אחד מכם צורך בשום שלב לקרוע את התחת לפני הגיוס לצה"ל . זאת שטות מוחלטת , פרי דמיונם של מקימי הקבוצות הנ"ל , שום דבר ממה שתשיגו שם לא מהווה מדד לשום דבר , לא יגרום לכם להצליח , לא יגרום לכם להתקבל לשום מקום , לא יהפוך לכם את החיים לקלים יותר , לא יקמבן לכם את השירות , ולא מהווה הכנה לשום דבר או מדמה מצב כולשהו בטירונות או המסלול.

מהיכן הסקת מסקנה זו?
יכול להיות שזו נקמה? התאמנת בקבוצה ולא עברת גיבוש?

יגרום לנו להצליח ..ועוד איך
לא יגרום לנו להתקבל..צודק..רק אנחנו נגרום לעצמינו להתקבל..בזכות עצמינו..הוא יעזור לנו להתקבל !
יהפוך את החיים לקלים? מישו מחפש חיים קלים? שילך לקבן..צבא זה חרא(במובן הטוב)..זה לא קל.
לא מהווה הכנה? מדמה שום מצב בטירונות וב ****? מישהו דיבר על הכנה לטירונות ולגיבוש..עוד מעט גם תהיה הכנה לשירות קבע בצהל..
הכנה לגיבושים. נקודה. יעזור לנו בטירונותצ ובמסלול. כן.

עשה טובה..אל תשתמש בהיותך מנהל ..כי מה שאתה עושה זה משפיע על נערים צעירים שכן רוצים ללכת להתאמן אצלו..אבל מנהל שאומר להם חד משמעית שלא צריך וזה מאפן-הורס להם את התוכניות, הורס להם את עתידם.

מקווה לקבל התייחסות..

נכתב בשביל אהרון..
ישן 19-09-2006, 22:12
  Awaking Awaking אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
אני חייב להסכים עם הכותב מעליי

גם אני עשיתי גיבוש שייטת דרך גדנ"ע צלילה ולא עברתי, ובאמת ריצות על חול ים, לסחוב אלונקות, זחילות אלא דברים שלא עשיתי, ובאמת הרבה יותר קל לבנאדם לבוא ולדעת שהוא כבר עשה את הדברים האלה והוא יודע מה הולך איך להתנהג וכ'ד.

אני לא אומר שזה חובה, הרי רבים וטובים עברו בלי שום הכנה לצה"ל, אבל ת'אמת, חודש ראשון חינם, אימון כיף עם חברים, וקצת לקבל מידע על מה הולך במסעות וכאלה נשמע לי דבר סבבה, ואני גם נהנה להיות שם.

אני לא צריך אף אחד שירעיל אותי אני הרי יודע לאן אני רוצה ללכת, ובגלל זה אני משקיע הרבה זמן באימונים לקראת היום סיירות וכ'ד, וגם קבוצת כושר קרבי כל עוד אני נהנה אני יילך בכיף אף אחד שם לא הבטיח לי כלום כולם באים בגישה של לתת מה שיש ולהכנס לכושר לקראת הצבא ובאמת כיף ללכת לשם.
ישן 19-09-2006, 22:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

ת'לא חושב שדעה תשתנה "בעקבות משהו שהוא שמע בפורום"
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי SSOTL שמתחילה ב "אנשים אני לא מבין על מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SSOTL
*אנ'לא חושב שדעה של מישהו תשתנה בעקבות משהו "שהוא שמע באיזה פורום"

אם אתה טוען שדעתך לדוגמא לא תשתנה, אז למה מלכתחילה אתה בא להתייעץ פה בפורום? למה אתה מבקש "לשמוע" דעות של אחרים לגבי כל דבר לקראת צבא?

תאמין לי אם אתם מעזים לענות ל 367 אז צריך לסגור את הפורום... אתם חבורה של כפויי טובה.

ישן 19-09-2006, 23:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

התחלנו? תזכיר לי מי אתה?
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "התחלנו ?"

תקשיב, הבנאדם בא ומנסה להזהיר אתכם ממשהו שגורם נזק מיידי (כסף) ועתידי (גוף)... הבחור הספיק בחייו הרבהה מאוד...כולל להעביר גיבושים וימי סיירות. לא ייתכן שיצוצו לי משום מקום, כל מיני פרעושים למינהם ויאשימו אותו בזריית מלח ובכתיבת דברים לא נכונים ויטילו ספק בעבר שלו. הבחור כותב דברים שהוא מבין בהם, הן ברקע הצבאי שלו והן מבחינת הרקע שלו כחובש בכיר במד"א....

צריך בהחלט לסגור את הפורום. גם כך, אנשים מנפיצים פה על ימין ועל שמאל... הפורום הזה לא מועיל לאף אחד.

ישן 19-09-2006, 23:59
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "התחלנו? תזכיר לי מי אתה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
תקשיב, הבנאדם בא ומנסה להזהיר אתכם ממשהו שגורם נזק מיידי (כסף) ועתידי (גוף)... הבחור הספיק בחייו הרבהה מאוד...כולל להעביר גיבושים וימי סיירות. לא ייתכן שיצוצו לי משום מקום, כל מיני פרעושים למינהם ויאשימו אותו בזריית מלח ובכתיבת דברים לא נכונים ויטילו ספק בעבר שלו. הבחור כותב דברים שהוא מבין בהם, הן ברקע הצבאי שלו והן מבחינת הרקע שלו כחובש בכיר במד"א....

צריך בהחלט לסגור את הפורום. גם כך, אנשים מנפיצים פה על ימין ועל שמאל... הפורום הזה לא מועיל לאף אחד.

אז בגלל הניסיון שלו, ובגלל הרקע שלו, כל אדם צריך לקבל את כל מה שהוא אומר כתורה מסיני ולסתום את הפה? מה הבעיה עם זה שלאנשים פה יהיו דיעות שונות משלו? העניין בפורום הוא מן הסתם לדבר ולדון, אם מישהו לא מסכים איתו ויש לו דיעה אחרת זכותו לומר אותה כמו שזכותו לומר אותה אם זה היה בתגובה למישהו אחר.
הבחור שהספיק הרבה בחייו (ואני מעריך אותו בצורות מטורפות, באמת באמת) עם כל ניסיונו, הבאמת ובתמים עשיר, מבין, קרוב לוודאי, שעצם הפנייה אלינו בפורום תגרור תגובות, שבוודאי חלקן לא יסכימו איתו. ואני די בטוח שהוא מסוגל לענות לתגובות אלו בעצמו. אתה לא סניגור שלו, ואין לך גם צורך להיות כי אני לא רואה שמכפישים אותו. לאנשים יש דיעה שונה משלו וזה בסדר גמור כל עוד הם מביעים אותה בצורה הגיונית ושקולה ומוכנים להקשיב לדיעות של אחרים.

זאת לא פעם ראשונה שאתה מגיב ככה. לדעתי אתה צריך להירגע קצת (קצת הרבה) ולהבין שגם ילד שרק למד לדבר, לדוגמא, יכול לומר לרמטכ"ל איך לדעתו צריך לנהל את הצבא, כל עוד הוא עושה זאת בהתאם. כי זאת מדינה חופשית, ואין שום דבר שתוכל לעשות נגד זה.

עריכה:
אני חושב שיש צורך להבהיר, שלקרוא למשהו שמישהו אחר כתב שטויות זאת לא דרך מקובלת להביע דיעה, ומה שכתבתי לא מתייחס לזה. אבל גם להודעות מוקצנות כאלה אתה לא צריך להגיב בצורה כזאת.

נערך לאחרונה ע"י Zeph בתאריך 20-09-2006 בשעה 00:02.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:07

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר