לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2006, 00:17
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
טלוויזיה מטוס חדש לח"א (נחשון עיטם)

צילומים שצילמתי היום בטקס הגעת מטוס העיטם (נחשון עיטם) אל חיל האוויר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/09/20/49186727.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/09/20/63946543.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/09/20/62052045.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/09/20/79070270.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/09/20/90529891.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2006, 06:57
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "מטוס חדש לח"א (נחשון עיטם)"

צילומים סתמיים.
מתאים לפורום תעופה או צבא או שילוב של השניים.
ברמה הטכנית לא רוצה לראות כנפיים חתוכות, והזויות שגרתיות למדי.
צבע השמים משעמם ומלבד השתקפות השקיעה בתמונה האחרונה, לא מצאתי באמת כל עניין בתמונות.

אני מתאר לעצמי שיצאת לשם בשביל לתעד ולא בשביל לצלם 'אמנותי', אבל זו מהות הפורום.
אולי HDR היה משדרג את הצילומים, כמו גם שימוש בזויות רחבות יותר וצילומים מזויות גבוהות או נמוכות יותר (ככה זה נראה כאילו סתם עמדת מול הכלי ופשוט לחצת על כפתור המחשף [מלבד תמונה 2, שהיא סובלת מבעיות אחרות, אבל לדעתי בכל מקרה, הטובה בסט]).

ישן 20-09-2006, 10:40

בעניין הצילום
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "צילומים סתמיים. מתאים לפורום..."

צילום נחלק לסוגים שונים; רפואי, אמנותי, מעשי וכד'.

כשאתה (NARXX) אומר שמהות הפורום היא צילום אומנותי אני חייב לשאול אותך כיצד אתה מגדיר אומנות... ויש לי הרגשה שזה דיון פילוסופי שעדיין נשאר פרוץ לפרשנות מגוונת. במקרה הזה - צילום מטוסים עבור מגזין תעופה - אינו שונה מהותית מצילום סט צלחות לתפריט של מסעדה - שניהם אומנותיים באותה המידה.

האם צילום טיפת מיים מתנפצת בכוס מיים היא צילום אומנותי או מדעי? האם זו תמונה שמקומה בפורום הזה? האם צילום שקיעה הוא צילום אסטרונומי ולכן אין מקומו בפורום? האם צילום.... אין לזה סוף!

תחום הצילום המעשי - כלומר צילום שנועד לשימושים שונים (פרסום, תעשייה, תעוד, רפואה) - קשור בצילום כמו כל צילום אחר. מהות הצילום היא תפישת הרגע - לא יותר ולא פחות! האומנות בצילום - היא היכולת שלך להשפיע בהיבט הטכני על זוית הצילום, אופן ביצוע החשיפה, בחירת העדשה המתאימה לך - על יתרונותיה וחסרונותיה, ואופן תחימת האובייקט בשטח הצילום. אומנות? לא תמיד - צילום רנטגן מקיים את כל הנ"ל (חוץ מבחירת העדשה, למיטב ידיעתי) והוא צילום רלוונטי באותה המידה. זה לא אומר שצריך תמיד לצלם ריאות - אבל אני בטוח שצלם שיעשה שימוש מושכל בתחום ספקטראלי כזה - יוכל להפיק צילומים מדהימים לא פחות!

הצילומים שהבאתי נכנסים לקטגוריה של צילום מעשי - צילום עיתונות אם נדייק, ובצילום מסוג זה ישנם מספר קווים מנחים:
א. הנושא דומיננטי בתמונה
ב. יש להימנע ככל האפשר מגורמים מפריעים שאינם קשורים לתמונה (האובייקט אמור להיות נקי) אלא אם הם מבטאים מטרה או רעיון שמשרת את המטרה הסופית.
ג. מתואר בה מצב או התרחשות מסויימת (למשל צילום המטוס מתקרב ומכונאי צופה בו).
ד. הצילום הוא נטו מה שקלטה המצלמה ללא שימוש בפילטרים מיוחדים (אופטיים או אלגוריתמיים), וללא עיבוד מחשב (למשל הוספת\העלמת פריטים לתמונה).

לאור אלו - אני מציע שתבחנו שוב את הצילומים. הבאתי את התמונות בעיקר מאחר, שלטעמי, יש בהם יופי אסטטי - מעבר לתעוד הארוע.

אם רציתם יותר שמש, פחות כנף או זוית אחרת - אין כל בעייה! הרשות נתונה לכם בכל עת ללכת ולצלם בעצמכם! אין כאן כללים מוגדרים מראש - השאלה העיקרית היא האם אתם מוצאים כאן שגיאות טכניות - ואם כן (בטח שיש - המצלמה הזו נמצאת ברשותי זמן קצר ועדיין איני שולט בה לחלוטין - מה גם שהתקנתי בה לאחרונה את העידכון של UNDUTCHABLE - וטרם התגברתי על המעבר לקנון מניקון) - מה לדעתכם כדאי לשפר?

באשר לזויות הצילום - לא תמיד יש בארועים מסוג זה יכולת לנוע בחופשיות - ואז צריך לנצל את הקיים ולעשות בו כמיטב היכולת. חלק מהצילומים צולם מרחוק באמצעות עדשת טלה, ולכן זוית הצילום אינה משמעותי או רלוונטית. בשני צילומים אחרים - הצילומים נעשו מזווית נמוכה - התמונה השנייה - מגובה הקרקע כמעט, והתמונה האחרונה - שצולמה בהשתופפות.

תודה למגיבים - ושנה טובה ושקטה לכולכם!

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 20-09-2006 בשעה 10:43.
ישן 20-09-2006, 15:47
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "בעניין הצילום"

חצי, בשתי מילים - תירצת את הצילומים שלך.
בוא נדבר דוגרי, התמונות שלך יעניינו את מי שמבין במטוסים הרבה יותר, מאשר אלו שמבינים בצילום.
אין לי מושג מה זה המטוס הזה, וזה שהוא הדבר הכי חדיש של צה"ל, אולי גם נדיר לצלם אותו? לא יודע... לא אישית הוא לא עושה שום דבר.

א - ב - ל
לפני שאני שולל במחי יד את כל צילומי התעופה ומעיף אותם מ"אומנות" - קח את הצילומים של ניר (xnir) ותשווה אותם לשלך. מטוסי קרב בהמראה עם מבער פתוח לרווחה. תפיסות נהדרות של ציפורי המתכת באוויר בפוזות הרבה יותר "סקסיות" מאשר שאתה צילמת.
אפשר לצלם כל דבר, כל נושא, בצורה אמנותית.
יש דרך להוציא רגש מצילום. לא כל פורטרט מעניין, אבל יש פורטרטים שפשוט אפשר לבהות בהם שעות. לא כל צילום מטוס מרגש, אבל יש צילומים שמשאירים אותך עם פה פעור. לא כל צילום של טיפה הפוגעת במים מלהיב, אבל יש צילומים שגורמים לך לאמר בלית רצון: "אין מצב!!! איך???".

הנושא שלך הוא טוב, אבל הביצוע עצמו, לא.
אין מעוף מחשבתי, אין תיחכום. אין שום דבר שאני מחפש בו, בצילום אמנותי.
לצלם זה פשוט מאוד. לכוון את העדשה, ללחוץ חצי לחיצה לפוקוס ואז השלמת הלחיצה בשביל לצלם. תביא צילומים מעניינים, זה יותר קשה. הבאת בזמנו צילום יפה של צללים של אנשים שצילמת מגבוה. אני לא צריך להסביר לך את רזי הצילום ואת הקונספט שעומד מאחורי הצילום האמנותי.
רק קצת צורמת לי, הבריחה שלך לפילוסופיה שמאחורי "מהי אומנות?".

כפי שאמרתי, ברמת הצילום, חבל לי על החיתוכים. אין לך צילום בודד אחד עם מטוס שלם. תמיד חסרה כנף. עכשיו, זה מפריע מאוד (לי). במידה ולא יכלת לצלם עם הכנף כי נכנס לך משהו אחר לפריים, או לא יודע מה, אז יש מצבים בחיים שלא הכל זורם, ותמונות מתפספסות.
אנחנו לא תמיד בשליטה מלאה בסט. מצד שני, להתמודד עם המציאות וכן להוציא תמונות מושלמות, זה כבר מעיד על מעוף מחשבתי, אולי גם נסיון והתמדה?
בכל מקרה, קח את התמונות של ניר, ואת התמונות שלך... שלך משעממות, ושלו לא.

אלו היו 1000 מילים המתארות תמונה שכבר ראית.

ישן 20-09-2006, 21:49

אני לא אצליח ליישב את המחלוקת הזו
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "חצי, בשתי מילים - תירצת את..."

נתחיל מהסוף - צילום עיתונות הוא צילום אחר. כמו שאמרתי - הוא צילום מעשי.

יש שורה של דרישות שהופכות צילום אומנותי לזבל או להיפך - להשקפתך. אין בכל כל פסול - פשוט מדובר בשתי תפישות עולם שונות.

כאשר אתה מצלם מטוס שאינו נמצא באוויר - אתה נמצא בבעיה - המטוס הוא סטטי (ולא מעניין אלא אם כן הוא צבוע באופן ייחודי, בעל מאפיינים קלאסיים, או שצורתו מעניינת מול מצב התאורה הקיים - למשל תאורה המדגישה את הטקסטורה).

כאשר המטוס נמצא באוויר - אז אין לך בעיה. אם אתה שומר על רווח מספיק סביב המטוס - תוכל לחתוך אותו כאוות נפשך. אם שפר עליך מזלך - ואפילו העמידו אותך המקום טוב - אז אפילו יותר כיף לך!

במקרה של אתמול - דווקא ניר שיחק אותה ולא באשמתו - אלא דווקא כי לא היה לו מזל - יצא לו מזל טוב יותר מלבעלי המזל... פשוט לא הצלחתי לארגן לו אישור כניסה לאירוע - אז הוא נשאר בחוץ, ובעצם זכה למקום הטוב ביותר....

עכשיו קח את צורת המטוס - יש לו מוטת כנפיים גדולה, וגובה יחסית קטן - ממש לא פרופורציות של פריים של מצלמה. מה זה אומר? שאם אתה רוצה להימנע מהשארת שטחי ענק של שמיים וקרקע סביב המטוס - אתה צריך לחתוך! אז לא רואים את המטוס שלם? לא רואים את כל הכנף? זו בעיה שלך (כלומר אישית שלך עם התפישה שלך) - זה שקול למצב בו תגיד שלצלם את פניו של אדם זה צילום גרוע כי לא רואים לו את הרגל....

אבני הייסוד בצילום עיתונות, וסליחה שאני חוזר על עצמי, או שאני נתפש כמי שמנסה לתרץ את מה שהוא מתפרנס ממנו כבר מעל 15 שנים, התמונה נתפשת כמי שמחליפה 1000 מילים. כל חלק בתמונה הוא בעל משמעות, וכשיש לך שטחים ריקים - אז הצילום שלך רע, כי אינך מנצל את הפוטנציאל שעומד לרשותך - כמובן שזה נכון רק כאשר ה"ריק" אינו משרת מטרה. האובייקט הוא החשוב בצילום, ולכן עליך לשאוף שיהיה גדול ודומיננטי בתמונה ככל האפשר. אם יש לך שטח ריק, או שאינו מנוצל - משמע שלא ניצלת את פוטנציאל ההגדלה של האובייקט - משמע - נכשלת!

לצורך העיניין - זה לא משנה כלל אם צילמת מטוס ממריא, תותח יורה או את העובד המצטיין של שכבת כיתות ג' בביה"ס היסודי בדימונה - אם יש לך שני אובייקטים - תישאף לצמצם ביניהם את המרחק ככל האפשר (בחירת זוית אלכסונית), לתפוס אותם ברגע של אינטראקציה, ואולי אפילו להקפיא את התנועה. זה לא יהפוך את טקס העובד המצטיין לאומנותי או מעניין יותר מאשר צילום "שוקו סטייל" - אבל זה בהחלט יכול להפוך את התמונה לתמונה טובה או גרועה...

אני מודע לכך שאיני משכנע אותך - אתה רואה את זה מזוית אחרת, וחבל - כי אין כאן אמת אבסולוטית.

אתה משווה את התמונות של המטוסים על הקרקע לתמונות שניר צילם מטוסים בטיסה. אתה משווה צילומים של מטוסי קרב לצילומים של מטוס תובלה (בסדר - מודיעין). אתה כל כך משווה לניר - שבעצם לא ראית מה דעתו על התמונות (ולא - אני לא מביא את זה כדי להחמיא לעצמי). תשווה את הצילומים שלי לצילומים של עופר צידון באתר ח"א (www.iaf.org.il) - ואני בטוח שגם ניר יסכים שעופר הוא אחד מהצלמים היותר טובים בתחום...

קח בחשבון שמטוס בטיסה, או על הקרקע הוא פשוט סוג של צינצנת - צילום של טבע דומם. רגש? מבע? לא בבית ספרנו ולא בשעור הזה. כל מה שנשאר לעשות זה לבחור את המקום הטוב ביותר, זוית שאינה בנאלית, ניצול של האור הקיים (לפני שקיעה וקצת אחרי - וסליחה שלשמיים אין צבע מעניין יותר) וקומפוזיציה שתעשה את הלקוח שלי למאושר.

זה מזכיר לי את המודעה של בית הספר לצילום של ניקון, שבה רואים דמות מטושטשת של המפלצת מלוך נס - צילום טוב מאד - מהצילומים שנחשבים לקאסיים בתחום הצילום. הכיתוב למודעה אומר - "אתה רואה כאן תמונה גדולה - אנחנו רואים כאן חשיפה שגוייה, בעיות בקומפוזיציה ובפוקוס"...

עד כאן.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 20-09-2006 בשעה 21:58.
ישן 20-09-2006, 22:14
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אני לא אצליח ליישב את המחלוקת הזו"

אין לי שום דבר נגד צילומי עיתונות וצילומי אירועים. אנשים מתפרנסים מכל מיני דברים הקשורים בצילום. חלק כאלה, חלק כאלה, וחלק מצלמים קטלוגים.

הצילום שלך טוב כי הוא משרת את המטרה שלו, שהיא שונה מהמטרה לשמה הפורום הזה קיים.
מה אם אני אגיד לך, שאני יכול לצלם פורטרט של בנאדם, שהראש יהיה בגודל סביר בפריים, וגם לתפוס לו את הרגל? אולי אקפל את הבנאדם, אולי אשתמש ב 10מ"מ בשביל לקבל פרספקטיבה מעוותת...?

אם מטוס באוויר, מצטלם יותר יפה ממטוס על הקרקע, ואם מטוס קרב, מצטלם יותר יפה ממטוס תובלה (בסדר, מודיעין) - אז למה אתה מביא את התמונות האלה דווקא? כי זה מטוס חדש בצה"ל?
לי בתור חובב צילום, זה לא אומר שום דבר. אני רואה מטוס. מצידי תצלם ססנה. אם הצילום יפה, צבעוני ומלא חיים, אתענג עליו יותר מאשר צילום חסר צבע, קומפוזיציה ושאר ירקות, רק בגלל שהנושא המצולם אמור להיות אטרקטיבי מבחינה מסויימת.

גם צילומי עיתונות, אפשר לצלם בצורה שתסחף, ואפשר בצורה משעממת.
אם אתה זוכר את התמונה המפורסמת של הילדה בכתום שבוכה מול שוטר מג"ב בפינוי גוש קטיף. תמונה חזקה ביותר, קומפוזיציה ותפיסה נדירים! לעומת כל תמונות הפנורמה הכלליות אשר הראו בלאגן של אזרחים ואנשי צבא מעורבבים זה בתוך זה. משעמם.

אגב, אני לא חושב שניר הוא גורו כלשהו וגושפנקה בנושא צילום.
אני אוהב את מה שאני אוהב, כי אני אוהב אותו. לא כי ניר אוהב אותו. ניר, כבודו במקומו מונח, מביא לנו צילומים מאוד יפים של מטוסים, אבל זה לא אומר שהטעם שלו בצילום דומה לשלי. הוא אוהב דברים שאני לא אוהב, וההיפך.

אינני יודע מאיפה אתה מביא את נושא ההגדלה של הנושא בפריים.
רוב התמונות שאני רואה בפורום סובלות בדיוק מהצרה הזאת. מירכוז והגדלה. במקום להסתכל קצת אחורה, למקם את הנושא לא במרכז, וגם לא בהגדלה המקסימלית, אלא באיזו פינת זהב נחמדה... אם אפשר לנסות לפי כלל השלישים, אז למה לא?
אני יכול לקשר אותך לעשרות תמונות שדווקא הספיים הזה שמבדיל את הנושא מהשאר, עושה את התמונה. ואני לא מדבר דווקא על מינימליזם, שם ה"ריק" מקבל הגדרה כמעט של נושא עצמו...

אבל אתה יודע מה?
אנחנו באמת טוחנים מים. תן לי רק לשאול אותך שאלה אחת. אשמח אם תתייחס אליה בנפרד משאר התגובה (שאשמח אם תתייחס אליה בלי קשר, אבל היא פחות חשובה).
תן לעצמך ביקורת על התמונות שלך.
מה אתה אהבת בתמונות שלך, מה מיוחד בהן? למה צילמת אותן דווקא ככה?
וצחי, אני מזהיר אותך לבל תשתמש בתירוצים של "לא יכלתי אחרת, הטלה... הווייד, האנשים הסתירו לי, השמש היתה לי מול העדשה, שכחתי את המצלמה על רגישות 1600" וכו'...
מעבר ללהעלות תמונות שלנו להתרשמות החברים, אנחנו פה בשביל לקבל ולתת ביקורת. אני מוכן לתרום משלי, ובאותה מידה גם ללמוד ולקבל מהאחרים.
את הצעירים בפורום אני מדרבן ליצור, וליצור בכוח. לא לצלם תיעודי יבש "צילמתי, ככה יצא" (כפי שמנקודת מבטי, ככה בדיוק נראות התמונות שלך פה). לחשוב על הרקע, להתמודד עם התאורה הבעייתית, לביים אם צריך ואם אפשר, ובמידה ואי אפשר באותו הרגע, לנסות לשחזר את הרגע מאוחר יותר. לבנות ביקורת עצמית גבוהה. לא לפרסם פה *כל* תמונה שצילמנו, אלא רק את הטובות ביותר באמת (לדעתנו).
אתה צלם וותיק המתפרנס שנים רבות מצילום. תן לי את זוית הראויה שלך לדברים.

ישן 21-09-2006, 00:44

טוב, אז אחד לאחד...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אין לי שום דבר נגד צילומי..."

ציטוט:
אין לי שום דבר נגד צילומי עיתונות וצילומי אירועים. אנשים מתפרנסים מכל מיני דברים הקשורים בצילום. חלק כאלה, חלק כאלה, וחלק מצלמים קטלוגים.

זה לא הופך חלק מהם לעוסקים פחות בצילום מאחרים.

ציטוט:
הצילום שלך טוב כי הוא משרת את המטרה שלו, שהיא שונה מהמטרה לשמה הפורום הזה קיים.

לא הצלחתי למצוא הגדרה למהות קיומו של הפורום. פשוט המטרה שלא לא מוגדרת. אם מדובר בפורום צילום - אז כל מה שעונה על ההגדרה הזו שייך אליו.
להגיד שצילום עיתונות, למשל, לא שייך לפורום - זו אמירה תמוהה בעיני, שמעבר לכך - אין לה שום אחיזה בהכרזה או בכללי הפורום..

ציטוט:
מה אם אני אגיד לך, שאני יכול לצלם פורטרט של בנאדם, שהראש יהיה בגודל סביר בפריים, וגם לתפוס לו את הרגל? אולי אקפל את הבנאדם, אולי אשתמש ב 10מ"מ בשביל לקבל פרספקטיבה מעוותת...?

זה אומר שאם אתה חושב שמטוס חייב להופיע בפריים עם כל הכנף, ולא רק כקטע בו בחר הצלם להתרכז - הרי שהאמירה הזו שקולה לאמירה בה צילום של אדם יחשב לצילום טוב - רק אם הוא מופיע בו בגוף מלא.
מהות הצילום היא בחירת הקטע שברצונך להציג, והדרך בה הינך עושה זאת (עדשה רחבה או ארוכה, קיטוע וחיתוך של האובייקט כראות עינך). זה נכון למטוס, אדם, צינצנת ועצמותיו של אדם בצילומי רנטגן.

ציטוט:
אם מטוס באוויר, מצטלם יותר יפה ממטוס על הקרקע, ואם מטוס קרב, מצטלם יותר יפה ממטוס תובלה (בסדר, מודיעין) - אז למה אתה מביא את התמונות האלה דווקא? כי זה מטוס חדש בצה"ל?

מה זה יפה? מה זה אומנות? אתה שוב מסתבך עם הגדרות פילוסופיות שאינן עינייניות.
מה שיפה בעיני - מכוער בעיניך, ולהיפך. אין כאן אמת אבסולוטית!

ציטוט:
לי בתור חובב צילום, זה לא אומר שום דבר. אני רואה מטוס. מצידי תצלם ססנה. אם הצילום יפה, צבעוני ומלא חיים, אתענג עליו יותר מאשר צילום חסר צבע, קומפוזיציה ושאר ירקות, רק בגלל שהנושא המצולם אמור להיות אטרקטיבי מבחינה מסויימת.

כמו שאמרתי - זו בעיה שלך עם עצמך. היופי בעינך, אינו חייב להיות היופי בעיני או בעיני הכריש או כל חבר אחר. אחד חושב שחתול דרוס הוא יפה ומלא מבע, ואחר חושב שטיפה של מים היא מלאת הבעה. שלישי חושב כך על השעון שצילם ורביעי מעדיף את התמונה הצבעונית - דווקא בשחור לבן...

ציטוט:
גם צילומי עיתונות, אפשר לצלם בצורה שתסחף, ואפשר בצורה משעממת.
אם אתה זוכר את התמונה המפורסמת של הילדה בכתום שבוכה מול שוטר מג"ב בפינוי גוש קטיף. תמונה חזקה ביותר, קומפוזיציה ותפיסה נדירים! לעומת כל תמונות הפנורמה הכלליות אשר הראו בלאגן של אזרחים ואנשי צבא מעורבבים זה בתוך זה. משעמם.

מדיה היא המסר. תמונה של בחורה מול מג"בניק אינה מעבירה מסר של "המון". צילום עיתונות הוא מעל הכל דיווח חזותי. מדווחים על המון אנשים - תמונה של אחד מול אחד - אינה מעבירה את המסר. לעומת זאת צילום של המון אנשים - כן מעביר את המסר - אפילו אם זה משעמם. לא הכל מעניין בחיים.

ציטוט:
אגב, אני לא חושב שניר הוא גורו כלשהו וגושפנקה בנושא צילום.

כבר כתבתי בעבר - גם מצלם בן 5 עם מצלמת פוקט - אפשר ללמוד דברים, מהדרך בה הוא רואה את המציאות, ומהדברים בהם הוא בוחר להתמקד. אף אחד לא כוכב גדול ואף אחד לא גורו. ישנם צלמים טובים יותר וטובים פחות. לכולם יש את הפוטנציאל להפתיע.

ציטוט:
אני אוהב את מה שאני אוהב, כי אני אוהב אותו. לא כי ניר אוהב אותו. ניר, כבודו במקומו מונח, מביא לנו צילומים מאוד יפים של מטוסים, אבל זה לא אומר שהטעם שלו בצילום דומה לשלי. הוא אוהב דברים שאני לא אוהב, וההיפך.

ההתייחסות אל ניר היתה עיניינית. קרא שוב את מה שכתבתי. אי אפשר להשוות מרק ירקות למרק פירות. זה לא הולך.

ציטוט:

אינני יודע מאיפה אתה מביא את נושא ההגדלה של הנושא בפריים.
רוב התמונות שאני רואה בפורום סובלות בדיוק מהצרה הזאת. מירכוז והגדלה. במקום להסתכל קצת אחורה, למקם את הנושא לא במרכז, וגם לא בהגדלה המקסימלית, אלא באיזו פינת זהב נחמדה... אם אפשר לנסות לפי כלל השלישים, אז למה לא?

קומפוזיציה טובה יכולה להיעשות גם בפרים מלא.

מטוס באמצע (או בשליש) עם המון שמיים ומעט קרקע - זה המון כלום עם קצת תוכן. זה במילה אחת - רע!

ציטוט:
אני יכול לקשר אותך לעשרות תמונות שדווקא הספיים הזה שמבדיל את הנושא מהשאר, עושה את התמונה. ואני לא מדבר דווקא על מינימליזם, שם ה"ריק" מקבל הגדרה כמעט של נושא עצמו...

האם אתה מדבר על צילום עיתונות? גם הצילום הזה נחלק ל"ניוז" ו"מגזין". זה בערך כמו להגיד - ראיתי סרט על המאפיה, ולהשוות אותו למערבון - רק בגלל שנעשה בשניהם שימוש באקדחים. בפועל - אלו שני ג'אנרים שונים לחלוטין שלא ניתן להשוות ביניהם - אבל אפשר למתוח קווים מאפיינים ומשותפים לשניהם.

ציטוט:
אבל אתה יודע מה?
אנחנו באמת טוחנים מים. תן לי רק לשאול אותך שאלה אחת. אשמח אם תתייחס אליה בנפרד משאר התגובה (שאשמח אם תתייחס אליה בלי קשר, אבל היא פחות חשובה).
תן לעצמך ביקורת על התמונות שלך.
וצחי, אני מזהיר אותך לבל תשתמש בתירוצים של "לא יכלתי אחרת, הטלה... הווייד, האנשים הסתירו לי, השמש היתה לי מול העדשה, שכחתי את המצלמה על רגישות 1600" וכו'...
מעבר ללהעלות תמונות שלנו להתרשמות החברים, אנחנו פה בשביל לקבל ולתת ביקורת. אני מוכן לתרום משלי, ובאותה מידה גם ללמוד ולקבל מהאחרים.

ביקשת - קיבלת, ונתחיל בהכרזה מרעישה:"אני לא חף מטעויות, ועדיין לומד את המצלמה".

תמונה ראשונה - המטוס מסיע.
צילום שבו רואים את המטוס כמעט הכי גדול שאפשר בפריים.
החיתוך נועד לשרת את המטרה הזו ולמנוע את בעיית השמיים\קרקע ששולטים בתמונה בעוד המטוס הולך לאיבוד (אני יכול להראות לך צילומים כאלה שצילמתי, ולא מצאתי לנכון להעלות לפורום).
כמו שהזכרתי - ציוד קנון חדש עבורי, והוא יוצר עבורי שלוש בעיות רציניות:
א. העדשות עשויות פלסטיק, ובניגוד לציוד של ניקון - אי אפשר להתעלל בהן ולצאת בחיים
ב. אני לא רגיל לביונט שלהם. מחליפים את העדשות בכיוון ההפוך, ובלי לראות מה שעושים - קשה לעשות זאת נכון (שניקון אפילו לא הייתי מסתכל על המצלמה תוך ביצוע הפעולה הנ"ל). להנדסת האנוש של הציוד של קנון בהחלט יש מה ללמוד מניקון.
ג. העדשות אינן נבדלות זו מזו במגע. יש לי שתי עדשות דומות 80-200 ו-28-80, שנבדלות זו מזו רק בכיתוב. בניקון זה אחרת (אתה יודע את זה).
מאחר שהצילום הזה בוצע לאחר שעמדנו בנקודה ממנה שאפנו לצלם את המטוס נוחת ומסיע - הייתי תקוע עם העדשה הלא נכונה על המצלמה (135-400) ופחדתי להחליף אותה לעדשה רחבה יותר מחשש שאשתמש בעדשה הלא נכונה. בסוף כן החלפתי את העדשה - אבל זו היתה באמת העדשה הלא נכונה - 80-200 במקום 28-80... בניקון העדשות האלה שונות מאד! ה-80-200 היא ארוכה וכבדה, ה-28-70 היא עבה ובעלת מגן שמש אופייני - פשוט אי אפשר לטעות. בקנון ההבדל הוא בטקסט שרשום על צידה של העדשה - ובלחץ - ביצעתי את הטעות ממנה חששתי...
אהבתי: את הניגודיות, החזרי האור במטוס.
טעון שיפור: החלפת עדשות, חדות עפ"י הפס הכחול - צריך יותר עומק שדה, קומפוזיציה לחוצה פחות (לחכות עוד שבריר שניה - להעיף את העמוד מעכוז המטוס, ולהעיף את המכונית שמלפנים) - הפחד שברקע - עוד שניה המטוס מתקרב עוד טיפה, ואז אני ממש בצרות צרורות בגלל העדשה.... הדילמה - מסתפקים במה שיש או שאין תמונה.

תמונה שניה - שני המטוסים
תמונה מיוחדת שמציגה את שני המטוסים יחד (נחשון שביט ונחשון עיטם) ומאפשרת השוואה ביניהם.
האור מגניב, המקום של המטוסים אחד ביחס לשני - כמעט אידאלי.
בעיות:
יותר מידי קהל שמפריע בצילום איכותי ממש (לא בשליטתי)
הקלארק (סוג של טרקטור) והגנרטור עומדים בין המטוסים ומהווים גורם מפריע (לא בשליטתי)
החזר פלאש מעצבן מדופן המטוס הקרוב - הפלאש לא היה אפקטיבי מספיק, ומדידת האור של המצלמה מוכיחה שוב שהיא נפסדת בהשוואה לציוד ישן הרבה יותר של ניקון.
לסיכום - סיטואציה מתסכלת, אבל התמונה, מבחינתי - הרע במיעוטו.

תמונה שלישית הקלארק והגנרטור ליד המטוס:
תמונה קלאסית של מטוס עם ציוד קרקע נילווה.
בחיתוך מאוחר יותר - חתכתי משמאל עוד קצת מהכנף עד לקצה השלט, על חשבון הקרקע.
בעיה - מצד ימין חתכתי את המדרגות בגלל חייל שעמד שם כמו דחליל.
תוצאה סופית, מבחינתי - בהחלט משרתת את המטרה

תמונה רביעית המטוס מסיע ליד מכונאי:
היתרונות של התמונה הקודמת (מטוס מסיע) - הפעם לצד גורם שמוסיף עיניין - מכונאי שצופה במטוס המתקרב, ובעצם מחזק את ההוויה שבתמונה.
הצילום הזה צולם ממרחק גדול יותר לעומת הצילום השני, ולכן ניתן היה להכניס גם יותר מן המטוס.
מבנה הטרמינל מאחור - תורם ב"מילוי" הרקע בתוכן שמוסיף לתמונה ואינו "ריק".
בפועל - המכונאי ניצב במרחק רב מן המטוס. האפקט נוצר בעזרת עדשת טלה - 135 במקרה הספציפי.

תמונה אחרונה - השתקפות קו השמיים במטוס.
צילום אחר של המטוס עם פוטנציאל עיבוד למען הנשמה - מאוחר יותר.
התלבטתי אם לשחק עם השתקפות המנוע בגוף - החלטתי לוותר על מנת לכלול את הזנב ולא להעלים אותו אל מאחורי הגוף.
יש בעיה קטנה עם עומק השדה שיכול היה להיות טוב עוד יותר.
מסיבה כלשהיא החלטתי לצלם את התמונה הזו ב-PROGRAM במקום בעדיפות צמצם כפי שצילמתי את התמונות האחרות. בגלל זה ברח לי הצמצם ל-5.6 מה-10 שהגדרתי. לצערי לא שמתי לב לכך.

סה"כ מדובר בצילום רביעי שאלי עם המצלמה הזו, וכאמור באותו היות התקנתי את שידרוג התוכנה למצלמה שמשפר מעט את ביצועיה - אבל היה ראוי להשקיע בלימודו מעט יותר משעתיים (אורך ההתרעה על הארוע - באדיבות דו"צ).

ציטוט:

את הצעירים בפורום אני מדרבן ליצור, וליצור בכוח. לא לצלם תיעודי יבש "צילמתי, ככה יצא" (כפי שמנקודת מבטי, ככה בדיוק נראות התמונות שלך פה). לחשוב על הרקע, להתמודד עם התאורה הבעייתית, לביים אם צריך ואם אפשר, ובמידה ואי אפשר באותו הרגע, לנסות לשחזר את הרגע מאוחר יותר. לבנות ביקורת עצמית גבוהה. לא לפרסם פה *כל* תמונה שצילמנו, אלא רק את הטובות ביותר באמת (לדעתנו).
אתה צלם וותיק המתפרנס שנים רבות מצילום. תן לי את זוית הראויה שלך לדברים.

בהפקת הארוע הזה בוצעו טעויות רבות, שנבעו בחלקן מפרשנות לא נכונה להיערות הצלמים בעקבות ארוע דומה באותו הבסיס לפני שנים ספורות.
אין צורך ליגע אותכם בפרטים ובצרות שאנחנו פוגשים במהלך העבודה. לרוע המזל - כאן כמעט חברו יחדיו כל הרעות החולות האפשריות בצילום ארועים מסוג זה... המטוסים הגיע מתוך השמש ומאחורי הנגאר ענק, שמנע כל אפשרות סבירה לצלם את המטוסים בהגעתם (לניר שיחק המזל כשלא נתנו לו להיכנס לאירוע, והוא הסתפק במועט וצילם מחוץ לבסיס, ובדיעבד מתברר שהיה במקום עדיף על זה שלנו).
אח"כ העבירו אותנו למקום גרוע יותר, על מנת שנצלם את המטוס נוחת. זה היה בלתי אפשרי מהנקודה בה עמדנו.
אח"כ הצלחנו לצלם את המטוס מסיע, אבל אז מנעו מאיתנו להמשיך ולצלם, והגבילו את תנועתנו למתחמה שיועדה לתקשורת - מקום ממנו ראינו היטב את דוכן הנואמים, תרני הדגלים ומגדל הרמקולים...
כשנגמר הטקס - הצלחתי לחמוק מעינם הבוחנת של המלוים ולצלם את התמונה השניה - מהצד שלא היינו אמורים להגיע אליו. הבעיה היתה שזה קרה לאחר שהטקס נגמר - ואז הקהל פרץ אל המטוסים...

לא כל סיטואציה נמצאת בשליטה, וא בכל סיטואציה אתה יכול לביים את המשתתפים ולסדר אותם כפי שאתה רוצה. בטקס מהסוג הזה - אתה מצליח לפנות עשרה אנשים מהמטוס כדי לצלם את המטוס כשהוא "נקי", וכשאתה מסתובב כדי לחזור לעמדה שלך ממנה תכננת לצלם בטלה - בא פתאום איזה ילד בריצה, ונדחף לתמונה. חיים קשים, אבל אלה החיים!

אז מה לעשות? לבכות? לא! מנסים להתגבר על הקושי ולהוציא תמונות מהארוע.
בסיכומו של דבר (וכך גם מעיד קהל היעד של התמונות בתגובותיו - למשל פורום צו"ב השכן) נראה שהצלחתי להשיג את מטרתי, וגם אני, סה"כ, מרוצה מהתוצאה.

מושלם? רחוק מזה. בכל תמונה שצילמתי בחיי - אני יכול לתת לך רשימה שלמה של דברים שראויים לתיקון (גם בתמונת הצללים הארוכים שצולמה בעיקר מתוך שיעמום על שאריות סרטים ישנים שנועדו לטסטים של עדשות ובדיקת הזנה ומנועי מצלמות).

אני אוהב את התמונות האלה.
אני חושב שהן טובות, יפות, ייחודיות (בעיקר למי שאינו נגיש למטוסים) ומשרתות היטב את המטרה שלשמה צולמו. זו הסיבה שגם העליתי אותן.

גם אם אינך סבור שהן ראויות - הרי שלפחות יצא מזה דיון מעניין על מהות צילום העיתונות מול הצילום האומנותי, וגם זה משהו.

לילה טוב.

ישן 21-09-2006, 11:45
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "טוב, אז אחד לאחד..."

זה לא הופך חלק מהם לעוסקים פחות בצילום מאחרים.

צודק.

לא הצלחתי למצוא הגדרה למהות קיומו של הפורום. פשוט המטרה שלא לא מוגדרת. אם מדובר בפורום צילום - אז כל מה שעונה על ההגדרה הזו שייך אליו.
להגיד שצילום עיתונות, למשל, לא שייך לפורום - זו אמירה תמוהה בעיני, שמעבר לכך - אין לה שום אחיזה בהכרזה או בכללי הפורום..

לא אמרתי שאין מקום לצילום עיתונות. אמרתי שכל צילום מכל סוג, כל עוד הוא יפה (סובייקטיבי), מרגש, מיוחד וכו', יתקבל כאן בברכה.

זה אומר שאם אתה חושב שמטוס חייב להופיע בפריים עם כל הכנף, ולא רק כקטע בו בחר הצלם להתרכז - הרי שהאמירה הזו שקולה לאמירה בה צילום של אדם יחשב לצילום טוב - רק אם הוא מופיע בו בגוף מלא.
מהות הצילום היא בחירת הקטע שברצונך להציג, והדרך בה הינך עושה זאת (עדשה רחבה או ארוכה, קיטוע וחיתוך של האובייקט כראות עינך). זה נכון למטוס, אדם, צינצנת ועצמותיו של אדם בצילומי רנטגן.

אחדד, התכוונתי שכאן זה מפריע לי. יש לך תמונה שחתכת לו את הכנף שעל הזנב סתם. כאילו, יכלת לזוז עוד מילימטר ימינה ולכלול גם את הכנף הקטנה. לי זה נראה כמו צילום לא מוקפד, זה הכל.

מה זה יפה? מה זה אומנות? אתה שוב מסתבך עם הגדרות פילוסופיות שאינן עינייניות.
מה שיפה בעיני - מכוער בעיניך, ולהיפך. אין כאן אמת אבסולוטית!

צודק.

כמו שאמרתי - זו בעיה שלך עם עצמך. היופי בעינך, אינו חייב להיות היופי בעיני או בעיני הכריש או כל חבר אחר. אחד חושב שחתול דרוס הוא יפה ומלא מבע, ואחר חושב שטיפה של מים היא מלאת הבעה. שלישי חושב כך על השעון שצילם ורביעי מעדיף את התמונה הצבעונית - דווקא בשחור לבן...

אתה צודק. כל קונספט יכול להיות יפה, אבל אני מדבר על התוצאה הסופית ולא הקונספט עצמו.
מעתה, אני נמנע מלהשתמש במילה יופי, ואשתמש במילה "מוקפד" במקום.

מדיה היא המסר. תמונה של בחורה מול מג"בניק אינה מעבירה מסר של "המון". צילום עיתונות הוא מעל הכל דיווח חזותי. מדווחים על המון אנשים - תמונה של אחד מול אחד - אינה מעבירה את המסר. לעומת זאת צילום של המון אנשים - כן מעביר את המסר - אפילו אם זה משעמם. לא הכל מעניין בחיים.

אין עם זה בעיה וזה מחזק את הטענה שלי, שצילום עיתונאי לרוב משעמם. הפורום הזה רגיל לראות צילומים מעניינים, או לפחות לנסות להגיע לרמה של צילומים מעניינים. איך נראית זריחה אנחנו יודעים, זה לא חדש. הרבה מעלים תמונות זריחה, אבל כמה מהן מחדשות ומרגשות? כמה מהן מוקפדות מאוד, וכמה מהן סתם צולמו כסנאפ?

כבר כתבתי בעבר - גם מצלם בן 5 עם מצלמת פוקט - אפשר ללמוד דברים, מהדרך בה הוא רואה את המציאות, ומהדברים בהם הוא בוחר להתמקד. אף אחד לא כוכב גדול ואף אחד לא גורו. ישנם צלמים טובים יותר וטובים פחות. לכולם יש את הפוטנציאל להפתיע.

צודק.

ההתייחסות אל ניר היתה עיניינית. קרא שוב את מה שכתבתי. אי אפשר להשוות מרק ירקות למרק פירות. זה לא הולך.

ניר אוהב גם צילומים שאני מוצא אותם לא מוקפדים ולא מעניינים. מה שמביא אותי למסקנה הבאה:
או שהטעם שלו בצילום שונה מאוד משלי, ובד"כ אני מצליח לקלוע לטעם הרוב בצילומים שלי, או שהוא פשוט איש נחמד מדי, שנותן פידבקים לצילומים בינוניים. ואני לא מדבר על שלך, אני מדבר בכלל, בפורום.

קומפוזיציה טובה יכולה להיעשות גם בפרים מלא.

מטוס באמצע (או בשליש) עם המון שמיים ומעט קרקע - זה המון כלום עם קצת תוכן. זה במילה אחת - רע!

רע למי? אם התמונה המתקבלת היא מוקפדת ומעניינת (כמעט אמרתי יפה... ), אז?
זוכר את הפרסומת של הסודה, עם המטוס שעוב מעל המדבר? Less is more. יש לך משהו נגד מינימליזם?

האם אתה מדבר על צילום עיתונות? גם הצילום הזה נחלק ל"ניוז" ו"מגזין". זה בערך כמו להגיד - ראיתי סרט על המאפיה, ולהשוות אותו למערבון - רק בגלל שנעשה בשניהם שימוש באקדחים. בפועל - אלו שני ג'אנרים שונים לחלוטין שלא ניתן להשוות ביניהם - אבל אפשר למתוח קווים מאפיינים ומשותפים לשניהם.

אני לא אומר שהתמונות שלך לא טובות בתור תמונות עיתונות. אני אומר שהתמונות שלך משעממות בפני עצמן. ראיתי צילומים יותר מרגשים של מטוסים.

*ברשותך, מחקתי את הציטוט על הסבר הצילומים אותו קראתי בקפדנות, אני פשוט לא מרגיש צורך מהותי להתייחס אליו, כיוון שאני מבין אותו ומזדהה איתו, ולא הוא נושא השיחה שלנו (אבל כן היה חשוב לי לקרוא את זה).
מסיבה כלשהיא החלטתי לצלם את התמונה הזו ב-PROGRAM במקום בעדיפות צמצם כפי שצילמתי את התמונות האחרות. בגלל זה ברח לי הצמצם ל-5.6 מה-10 שהגדרתי. לצערי לא שמתי לב לכך.

גם במצב Program אתה יכול לקבוע צמצם ותריס. למעשה, המצב הזה הוא מעין מעבר מהיר ממצב עדיפות אחד, לשני. קרא את החוברת, או שפשוט שחק עם הגלגלת תוך כדי צילום. תראה את הפרמטרים משתנים בהתאם. במצלמה שלך זה יהיה קשה כי יש לה רק גלגלת אחת.

סה"כ מדובר בצילום רביעי שאלי עם המצלמה הזו, וכאמור באותו היות התקנתי את שידרוג התוכנה למצלמה שמשפר מעט את ביצועיה - אבל היה ראוי להשקיע בלימודו מעט יותר משעתיים (אורך ההתרעה על הארוע - באדיבות דו"צ).

עם האימונים בא הגובה. ראית את אולסי פרי כשנולד?

בהפקת הארוע הזה בוצעו טעויות רבות, שנבעו בחלקן מפרשנות לא נכונה להיערות הצלמים בעקבות ארוע דומה באותו הבסיס לפני שנים ספורות.
* שוב, ברשותך, מחקתי את ההסבר...

לא כל סיטואציה נמצאת בשליטה, וא בכל סיטואציה אתה יכול לביים את המשתתפים ולסדר אותם כפי שאתה רוצה.
* שוב, ברשותך, מחקתי את ההסבר...

אז מה לעשות? לבכות? לא! מנסים להתגבר על הקושי ולהוציא תמונות מהארוע.
בסיכומו של דבר (וכך גם מעיד קהל היעד של התמונות בתגובותיו - למשל פורום צו"ב השכן) נראה שהצלחתי להשיג את מטרתי, וגם אני, סה"כ, מרוצה מהתוצאה.

זו בדיוק הנקודה שלי. ההבדל שבין תיעוד לבין אמנות.
אמרתי גם בהודעה הראשונה שלי, החברה' מפורום צבא מאוד יאהבו את הצילומים - ולא כי הקומפוזיציה מעולה, ורואים את מגדל הפיקוח מאחורה ולא אכפת להם שחתכת קצת מהזנב או שיש אנשים בפריים... זה לא מעניין אותם. הם רוצים לראות איך המטוס החדש של צה"ל נראה!
ופה אתה בהחלט עשית עבודה נפלאה. גם אני מצליח לראות איך המטוס הזה נראה.
אבל אותי, המטוס לא מעניין. אני מתייחס לפריים כבעל מספר מרכיבים מסויימים כגון קומפוזיציה, תחכום, תאורה וכו'. ואתה נופל (ואתה אומר את זה בעצמך) בקריטריונים האלה, בגלל שהפריעו לך.

תאמין לי שאני, אולי יותר מכולם, מבין אותך.
לו היה קל לצלם מבלי לביים, לא היינו מתעסקים כל כך הרבה בצילומי סטודיו. היינו מצלמים ברחוב בחוץ, בתאורת שמש ישירה בלי לחסום את הרחוב, והיינו מקבלים תוצאות של קטלוג. של מגזיני אופנה. אבל זה לא המצב, וכשקובעים לך את השטח, בשעה שבא להם, מבלי שיש לך ציוד מתאים, ככה נראות התוצאות. תן לי לצלם איפור בשמש ישירה בלי סטודיו, גם התוצאות שלי יראו כמו שהן יראו ואני בטוח שאם אעלה את התמונות לפורום, אנשים יתבאסו (כי גם זה לא יראה טוב, אפילו שעשיתי הכי טוב שיכלתי תחת הנסיבות, וגם כי הם רגילים לראות עבודות ברמה גבוהה יותר).

מושלם? רחוק מזה. בכל תמונה שצילמתי בחיי - אני יכול לתת לך רשימה שלמה של דברים שראויים לתיקון (גם בתמונת הצללים הארוכים שצולמה בעיקר מתוך שיעמום על שאריות סרטים ישנים שנועדו לטסטים של עדשות ובדיקת הזנה ומנועי מצלמות).

בסדר, הדוגמא של הצלליות היתה דוגמה לתמונה שאהבתי שלך, לעומת האשכול הזה.
לא דיברתי על שלמות, אם כי אנחנו שואפים לשם.

אני אוהב את התמונות האלה.
אני חושב שהן טובות, יפות, ייחודיות (בעיקר למי שאינו נגיש למטוסים) ומשרתות היטב את המטרה שלשמה צולמו. זו הסיבה שגם העליתי אותן.

סבבה

גם אם אינך סבור שהן ראויות - הרי שלפחות יצא מזה דיון מעניין על מהות צילום העיתונות מול הצילום האומנותי, וגם זה משהו.

הבעיה היא, שלא משנה כמה לא נכתוב - אנחנו בחיים לא נסכים על המהות של הצילומים האלה.
עיתונאות ואומנות. לא כי אנחנו לא חושבים אותו הדבר, אלא כי אנחנו תמיד ניפול באיזו שהיא הגדרה למונחים הכל כל אבסטרקטיים האלה.

לילה טוב.

בוקר טוב, ויום טוב
וחג שמח, לך ולבני משפחתך .
שנה טובה.

ישן 21-09-2006, 05:52
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "מטוס חדש לח"א (נחשון עיטם)"

צחי, מצאת עם מי (לא אומר להיתווכח) לנהל "דיון" ... מתן אוהב וחייב לומר את המילה האחרונה (מנסיון).
אני אישית מאוד אהבתי את הצילומים ובמיוחד את 2 ו 5 - כיסוי השמש ע"י המטוס ב 2 עשה לי את זה וב 5 - הזוית הרחבה.
מעבר לכל זה, מסכים איתך בנוגע למהות צילומים מסוג זה.
מתן, אתה יודע שאני מת עליך אבל, אומר מעל במה זו שלאחרונה פיתחת לך גישה מסויימת שבה קבעת איזה סוג ביקורת מותר לתת, איזה סוג תמונות שייכות ואיזה לא שייכות לפורום והכל, אני יודע, בא מתוך כוונה טובה ללמד ולעזור לאחרים להיתפתח בצורה אומנותית וגם מקצועית אבל, אחרי הכל, כמו שאני תמיד אומר, לא כולנו יודעים הכל ותמיד יש מה ללמוד מאחרים. הערך המוסף למשפט הזה הוא שאנחנו לא יודעים הכל ולא הכי חכמים בכיתה. תן לאחרים את הזכות להעלות תמונות או לרשום תגובות בלי שתגיב להם שהתמונות לא מתאימות, אין בהן פן אומנותי או התגובות שלהם לא מספיק חכמות או מתוחכמות לפורום שלנו ועוד "תאיים" עליהם שלא תיתרח להיכנס או להגיב לאשכול שלהם.

ואם נרד עוד שורת תחתונה, זכותך לחשוב שהתמונות לוקות בחסר, לא אומנותיות אבל לצאת בקביעות כאלו זה לא הכי במקום. לא כמומחה בפורום ולא כאדם.

ישן 21-09-2006, 06:48

שלושת הבעיות של מתן:
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]צחי, מצאת עם מי (לא אומר..."

1. אנחנו קרובי משפחה

2. אני יודע איפה הוא גר

3. יש לי אקדח

בנימה רצינית יותר - מומחה אינו תמיד יודע הכל (אני אומר זאת מנסיון אישי כמי שמוגדר כך בפורום צו"ב). יש תמיד מה ללמוד מכולם. מעבר לכך - כל עוד הביקורת היא עיניינית ומנומקת - אני מוכן ואף שמח לקבל אותה. אני לא חייב להסכים איתה, אבל מוכן להתמודד איתה.

גם אני עשיתי זאת כאן לא פעם, אפילו לגבי התמונות שלך (כריש) - אבל כפי שהערת לי אז - ביקורת חייבת להיות מנומקת, וכל עוד מתן עושה את זה כך (מנמק) - זה בהחלט הופך את הויכוח לדיון, ולגיטימי מבחינתי אפילו שאני בטוח שהוא טועה .

יום טוב.

ישן 21-09-2006, 10:52
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]צחי, מצאת עם מי (לא אומר..."

מעבר לתגובה של צחי אליך שאני מסכים איתה לגמרי (מלבד הקטע בו אני טועה, מן הסתם ), אני לא קובע שום דבר.
ואת דרגת המומחה אתה הבאת לי.
אין איש הוא מומחה בצילום, כמו שאין רופא שהוא מומחה ברפואה.
יש לי נסיון מסויים בצילומי IR ואופנה שאין לרוב המשתמשים בפורום. אני יכול לעזור לאנשים בתחומים האלה, יותר מרוב החברים כאן. מצד שני, אין לי נסיון בצילומים אחרים, שם משתמשים אחרים הם מומחים גדולים יותר ממני.
אני מצטער שאני מגיב ומוכיח את "מתן צריך להגיד את המילה האחרונה" כי זה לא נכון, אבל אמרת כמה דברים שאני ממש לא מסכים איתם. אם אתה רוצה להגיב את התגובה הבאה, בכיף - אבל אני אגיב לך בפרטי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:30

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר