לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2006, 13:26
  אל_בנדי אל_בנדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
והשאלה האמתית היא למה ?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני חושב שאיש איננו חושב שמישהו בצמרת חושב לעשות את זה."

השאלה האמתית היא האם בטווח זמן של 3-4 שנים פגיעה כיום בחסן נסראללה תיהיה טעות?

אני למשל לחלוטין לא בטוח.....

כתוצאה מהפגיעה יהיה זעם בעולם הערבי, ויהיה גינוי נרפה בעולם. וסביר להניח שניכנס שוב פעם לתקופה של הפגזות דו צדדיות. מצד שני יש סיכוי טוב שחזבאללה תחלש מאוד לאחר החיסול וגם נקבל עוד קצת נקודות של "מג'נונים". ובעולם הערבי עם מג'נונים לא מתעסקים....
במידה והיה סיכוי סביר שחזבאללה מאבד את כוחו ויעלם גם כך אז בוודאי לא שווה לחסל אבל במידה שהחיסול ביום שישי רק יקדים את המלחמה הבאה בחודשיים אולי שווה לעשות את זה ושוב פעם לשבור את הכלים איתם.....
ולהגיד את האמת אני כלל לא בטוח שאחרי חיסול כזה הם כל כך יתהלבו להלחם שוב פעם נגדנו, זה יכול להסתיים במספר הפגזות של מספר ימים על הצפון ועוד הפסקת אש והפעם בתנאים יותר טובים.

אז במחשבה יותר ארוכה בכלל לא בטוח שזה "לא יהיה שווה את זה" בטווח הארוך
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2006, 15:17
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני חושב שהייתי בעד לחסל אותו.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "ואתה,YGH"

אבל רק אם באותו זמן נחסל גם רבים מהצמרת שלו. זה לא נכון שלכל אדם יש תחליף, וכמעט בכל מקרה של פגיעה קשה בארגון טרור\גרילה חלק ממנה היה חיסול הצמרת, אבל בדרך-כלל צריך, כדי לשתק ארגון, לחסל כמות קריטית מהצמרת שלו. יכול להיות שיש מישהו שיחליף את נסראללה כמו שהוא החליף את מוסאווי; אבל מישהו שיחליף אותו, ואת קאסם, ואת פצאללה ועוד הרבה אחרים גם יחד - לא פשוט.
מה שכן, יש עם זה כמה בעיות שנוגעות לתחום הפוליטי: כמה אנחנו מעוניינים לשמור על הפסקת האש - כי חיזבאללה קרוב לודאי יעשה מאמצי נקמה קצרי-טווח - והאם הסחור-סחור שאפיין חלק מהפעולות במהלך המלחמה ימשיך הלאה, והאם אנחנו מוכנים לקבל את התגובה הבינ"ל הזועמת (גם אם לא תגובה צבאית) שייתכן מאוד ותבוא.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 20-09-2006, 14:09
  Blade2 Blade2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.02
דעתי המאוד לא מקצועית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "האם F-16 מוזמן להופעה?"

אפילו חייל אני עוד לא, אבל איך שאני רואה את זה, ממש לא כדאי.
בעימות האחרון, את הפסקת האש אנחנו רצינו, לפי התנהלות הממשלה נראה שמאוד רצינו, ומפני שאני סומך עליה שהם אנשים רציונליים (טוב, אולי לא ניסחף, אבל בעלי גרעין כלשהו של רציונליות :-P), כנראה שהיתה סיבה טובה לכך.
כל הדיבורים על כשלים בחזית, בעורף ובכל מקום שרק יכול להכשל רק תורמים למסקנה שאנחנו לא ערוכים לנהל עימות ארוך עם חיזבאללה. זה לא אומר שחיזבאללה יכבשו את ת"א, רחוק מזה, אבל בטוח שאנחנו לא נרוויח כלום מכך.
חיסולו של נסראללה, יגרור הפגזה מסיבית, יותר מסיבית ממה שראינו עד כה, + מלחמה ארוכה ונחושה מצד חיזבאללה, שכלל לא יהיו מעוניינים להפסיק אותה, שכן הפעם יהיה מדובר בנקמה, ולא ב'סתם' מלחמה.

מה נרוויח? נסראללה ימות וזה יספק את יצר הנקמה הקטן שלנו, אני לא מאמין שחיזבאללה יגרם נזק משמעותי. חיזבאללה זה לא רק נסראללה, ולנסראללה יהיה תחליף. כמו שמדינות וצבאות לא קורסים כשהרמטכ"ל פורש ומוחלף ע"י אחר, אני לא חושב שדבר דומה יקרה לחיזבאללה.
ישן 20-09-2006, 14:47
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
לבלייד
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Blade2 שמתחילה ב "דעתי המאוד לא מקצועית"

מה שמטריד בתגובתך הוא לא דעתך ההגיונית (אולי) בשאלת כן או לא לחסלו. יותר מטרידה אותי מסקנתך שאנחנו "לא ערוכים" - דהיינו, לא מסוגלים לטפל בחיזבאללה. ומה? עוד שנתיים נהייה ערוכים יותר? איך? כי יהיה שר בטחון אחר? או רמטכ"ל אחר? לא, נדמה לי שאתה אומר שאין אפשרות צבאית למחוק אותם. בסדר. אם כך - אתה מציע בעצם לחזור למה שהיה לפני המלחמה האחרונה. לתת להם לאזור כוח, להתחמש עוד יותר טוב, ונאמר להפתיע אותנו לא דווקא בחטיפת חיילים (בהנחה שהאומניקים ישמרו עלינו), אלא באיזה פיגוע אחר. נאמר בחו"ל, נגד מטרה ישראלית, נאמר במזל"ט או שניים או בלהקה שתתפוצץ בחיפה. מה אז?
אם כך: למה כולם מתרעמים על ההבלגה שנקטנו ב-6 השנים האחרונות? זה בדיוק מה שמתבקש מתגובתך. "שיחלידו הטילים".

באשר לחיסולו - זו גם היתה דעתך בזמן המלחמה? אם "יבוא אחר" הוא השיקול - האם היה טעם להשקיע בכלל מאמץ לחסלו גם בזמן המלחמה? ומה היה בדיוק הטעם שאולמרט הכריז ש"הוא בבונקר"? - אחרי הפסקת האש? הרי לאמירה הזו אין שום משמעות אם הוא רומז שיופיע בדאחייה. באמת שאין לי מושג מה עושים, אבל אם כוח הרתעה הוא בכלל שיקול, הופעה פומבית שלו, היא עוד מסמר בארון המתים של ההרתעה שלנו. מתי לעזאזל נחזור להיות יצירתיים? "שב ואל תעשה" לא הוכיח את עצמו איתם.
ישן 20-09-2006, 22:41
  Blade2 Blade2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.02
אולי לא הובנתי כהלכה?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "לבלייד"

ראשית בנוגע למוכנותננו למלחמה, אני ניזון רק ממה שאני שומע מהתקשורת, חברים וסתם אנשים, ומכולם עולה הרושם כאילו אין אנו ערוכים כרגע למלחמה. זה לא אומר שנפסיד, זה רק אומר שנשלם עליה הרבה יותר.

עמדתי בנוגע לחיסול נסראללה בזמן המלחמה היתה אחרת, אני מודה, וזאת מפני שחשבתי שהמצב שונה. (מבחינת היכולות שלנו, מבחינת המטרות אותן ניסו להשיג).
לו בזמן המלחמה היית יכול (ומוכן לשלם את המחיר, מבחינתי חוסר מוכנות לשלם את המחיר וחוסר יכולת היינו הך הם) לחסלו, ואז כשהם עוד המומים להמשיך במהלך עד להשמדת הארגון המוחלטת הייתי תומך.

לו היית מקריב אפילו גם כמה מאות אנשים (חיילים ואזרחים) כדי לחסלו רק על מנת לעזוב אותם בשקט לאחר מכן ולתת להם לחזור לעצמם, הייתי אומר שזה בזבוז. לו זה היה מוביל להשמדת הארגון המוחלטת ייתכן וזה כדאי. השאלה כמה אתה מוכן לשלם על זה, אם זה עולה 9000 הרוגים, האם זה שווה? האם חיבזאללה לא יגרום פחות נזק בתור ארגון קיים? האם זה הזמן המתאים לנסות לטפל בחיזבאללה? אולי בעוד כמה שנים התמונה תשתנה ותוכל להשיג הישג דומה בפחות הרוגים? אולי לא? אני לא יודע את התשובות לכל השאלות האלו.

מה שאני כן חושב, שלהרוג אותו היום, ולעצור כאן, זהו מהלך מיותר, שסתם יעלה בחיי אדם ולא יועיל לנו בטווח הארוך.

אולי בעוד כמה שנים, אחרי הזעזוע שגמרה המלחמה הזו, (בתקווה שהוא אכן יעורר כמה אנשים), נהיה מוכנים יותר, ערוכים יותר, ואז אולי נוכל ליזום מהלך שימחה את חיזבאללה כליל מהמפה.
ואולי לא, אני לא יודע.
ישן 20-09-2006, 17:47
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

הנה משהו שכבר העלתי לפני זמן מה לשרשור אחר, אך נדמה לי שזה עדיין ישים מאוד לדיון כאן. אמנם מעט ארוך ומייגע אך עמכם הסליחה

--------------------------------------------------------------------------------------------------

הנחת הבסיס לגבי החיזבאללה לדעתי אמורה להיות זו

"החיזבאללה הוא ארגון צבאי אשר מתוחזק על ידי מדינה (איראן) לשם השגת יעדים המוגדרים על-ידי איראן."

זו האבחנה הנכונה לדעתי לגבי "מיהוחיזבאללה".

כדי לשכנע אציג מספר טיעונים:

1.
אמצעיםומשאבים
לחיזבאללה אמצעים שערכם (מחיר) כה גבוה עד כי ברור שאינו יכוללקנותם או לייצרם בעצמו. לדוגמה- ראו המתרחש ברשות הפלסטינית. לפלסטינים יש יותר כחאדם, ואף מערכת כלכלית מסוימת הכוללת ייצור, חקלאות ומסחר שעולים על אלה שלרשותהחיזבאללה בדרום לבנון. למרות כל אלה לא מצליחים הפלסטינים (גם הרשות הפלסטינית) להעמיד אמצעי לחימה או פרויקטים אזרחיים בסדר גודל דומה לסך העלות של כמות ואיכותאמצעי הלחימה שברשות החיזבאללה.
מאחר שידוע לכולנו שאין לחיזבאללה איזוריתעשייה, מפעלים, שטחים מסחריים ומערכת חקלאית גדולה ומפותחת (למעט תזכורות לעיתיםאודות שטחי גידול צמחים לסמים), הרי המסקנה היחידה היא שהחיזבאללה משיג את האמצעים (בכמות ובאיכות שהודגמו במלחמה) על ידי משאבים רבים שלא יכול היה לייצר לעצמו. מכאןשגוף אחר מימן אותו, ובלי לקבל תמורה (להבדיל מעסקת קנייה של נשק המבוצעת ע"ימדינה, כמו איראן הקונה נשק מרוסיה).

2.
פעולות ומטרותיהן-אסטרטגי\ארוךטווח
החיזבאללה נוקט פעולות אשר אינן מביאות כל תועלת לחבריו או למשפחותיהם. בוודאי לא באופן ישיר (הרי בתיהם נהרסו והיו להם אבידות גבוהות בנפש- גם למי שלאנטל חלק פעיל בלחימה), אך גם לא באופן עקיף- הרי מדינת ישראל יצאה מלבנון כבר בשנת 2000, ומאז לא נקטה כל פעולה כלפי לבנון. אם כבר, חיזבאללה היה אמור לפעול נגדסוריה, אשר באופן פעיל התנקשה בבכירים לבנוניים, ומשפיעה עד היום באופן מגביל אוהרסני על החיים בחבלים שונים של לבנון. מכאן ש"סילוק ישראל מלבנון" הוא רק נושא אחדוהתחלתי מתוך מטרות הארגון.

3.
פעולות ומטרותיהן-טקטי\טווח קצר אומיידי
גם לאחר תגובתה המפתיעה של ישראל לחטיפת חייליה, לא בחר החיזבאללהלנטרל את העילה לפעולתה (להחזיר החיילים מיידית או לשמור על נצירת אש מלאה ולנסותלהפיק רווח דומה לעסקת טננבאום מערוץ הידברותי). במקום זאת, בוצע מהלך של מלחמה בכלאו רוב האמצעים מול ישראל, ורק לאחר שוך הקרבות בחר ראש הארגון להתנצל על המלחמהוהשפעותיה על הלבנונים.

4.
זיקה רעיונית ומבצעית
גם כאן איןהאירגון קרוב למי משכנותינו, וראשו בוחר ללעוג למנהיגי המדינות הערביות, ולהתייחסבכבוד רק לאיראנים (שאינם ערבים!). גם מבחינת הרעיון היסודי, זה שעליו מושתתתתפישתו של הארגון, מדובר על שלילה מוחלטת של זכות הקיום של ישראל. מונחים אלהמופעים רק בדברי האיראנים, אפילו הסורים אינם מתבטאים כך נגד הקיוםהישראלי.

5.
שיוך דתי
אמנם ראש הארגון הוא סוני (חריגות חשובההשווה דיון נפרד), אך הארגון על כל חבריו הוא שיעי!
כל המדינות הגובלות איתנו הןסוניות, כולל סעודיה (מולדת ה"ג'יהאד העולמי" אל-קאעידה שלא הצטרף כלל לברכות עלהמלחמה בין השיעים לציונים...). השיעים הפעילים המשמעותיים היחידים באזור כולו הםהאיראנים.

בשל כל אלה אני מציע להפסיק לייחס לחיזבאללה עצמאות במישורהמדיני, פוליטי, אסטרטגי ודומיהם.

אני כן קורא לכולם להפנים כי החיזבאללההוא שלוחה מרוחקת בעלת אוטונומיה מוגבלת של שלטון האייאתוללות האיראני.

כעת, בבואנו לבחון דרכי התמודדות מול ארגון זה, יש להבין כי אין טעם בהפעלת לחץ על מישאינו בעל תפקיד בארגון, מן הטעם הפשוט שמי שאינו פעיל בארגון, הינו רקע, תפאורהבלבד, ומשולל כל יכולת השפעה על המכוונים והמממנים מטהראן. לא מעניין אותם כמהלבנונים לא-חיזבללאים נפגעים, ובקשר לאנשי החיזבאללה, אלו מחונכיםל"איסתישהאד"(-הקרבה לשם שמיים) ממילא.

מסקנה שנייה היא כי על מנת לשלולמחיזבאללה את היכולת להזיק לנו, עלינו לנטרל מעשית את יכולותיו, ולא להשקיע משאביםבלבנון שמסביב לארגון. אין מה לצרוב להם את התודעה (אם כבר, יש לצרוב למפעיליםמטהראן את התודעה), אין מה להניסם מבתיהם (אלא אם אנו משוכנעים שזה מועיל לנו באופןמוחשי-מעשי בשלילת יכולת הפעולה של הארגון) ובוודאי שאין כל סיבה להמטיר על ראשהאזרחים הלבנונים כרוזים עם קריקטורות (האם מישהו חושב ברצינות שלבנוני החשוף כלחייו לחינוך והסברה ערבית וגם תומכת חיזבאללה ישנה את דעתו בעקבות נייר נושא מסריםשמקורו בישראל, השטן הקטן?)

המסקנה השלישית והמבצעית היא שכל פעולה מולהחיזבאללה חייבת לראותו ככוח צבאי עם שיטות פעולה ייחודיות, שלא חשוב אם תקראו להן "גרילה" או "טרור", ממילא הלא-ישראלים קוראים להן בשמות אחרים, ולכוחות שיבצעולמעשה את הפעילות מול הארגון לא חשוב המינוח המדויק, חשובים מודיעין זמן אמת והפעלהטכנית וטקטית נכונה.

כעת אסקור מספר שיקולים מרכזיים שלשיטתי יש לכלול בעתחשיבה על אופי הפעילות מול הארגון:

1.
הפעלת הכוח תהיה למטרת נטרול והשמדהשל יכולות צבאיות אשר בידי החיזבאללה. ליכולות לא-צבאיות אין משמעות, כי המוטיבציהליצירתן והפעלתן נמצאת בטהראן, ושם מקורות המימון לבנייתן ושיקומן.

2.
צמצוםחיכוך עם בלתי מעורבים (או חפים מפשע, או בלתי-משויכים-ארגונית, או מאותגריםחיזבאללתית, או איך שתקראו להם)- שוב, מי שאינו פעיל בארגון, הינו רקע ותפאורהבלבד, ומשולל כל יכולת השפעה על המכוונים והמממנים מטהראן.

3.
פעולה קרביתהתקפית מלאה, במקום גישושים לקראת "היתקלויות עם מחבלים".
משמעות: תפיסתית- ציוד, תכנון והפעלת הכח להתקפה על יחידות צבאיות במקום פעולות "סיור, הרתעה, הפגנתנוכחות, איתור מחבלים ואמל"ח". אם ההגדרה לדרגים הצבאיים תהיה כזו, כל כפר יטופלכמגנן או יעד צבאי, במקום לקבל התייחסות של יישוב המכיל מספר חמושים.
גם אםפעולות ההתקפה יתוכננו באופן ייחודי כראוי למאפייניה הייחודיים של פעילותהחיזבאללה, ולא כמו תכנון התקפה על יעד חי"ר מבוצר קלאסי, עדיין יתקבל הבסיס ליישוםהיתרון בעצם היותו של צה"ל צבא מאורגן בעל עורף ארגוני, תכנוני וכמותי הגדול ועדיףפי כמה על זה של החיזבאללה.

ועניין שבגבול אשר בין טקטילאסטרטגי-
הקרב המשולב הינו יותר מאשר כמה מפקדים מול מסכי מחשב וכמה יחידותעם ציוד פוטוגני. הקרב המשולב הוא קודם לכל חשיבה המתייחסת למערך הכוחות ומגווןיכולותיהם בכפוף לתנאי השטח, הזמן, המרחב (גם המדיני-פוליטי) והאויב. רק אחרי כןמדובר בתיאום בין הכוחות בזמן אמת.

ועוד דבר:

"
לא חשוב מההגוייםיגידו, חשוב מה היהודיםיעשו" דויד בן-גוריון. -וזהלאגורע מחשיבות ההתייחסות למה שנראה שהגויים בסופו של דבר עלוליםלעשות.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-09-2006, 19:20
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "סלחתי"

המלצתי היא לא לחסל.

כילד, אתה יכול לפעול בחפשיות ע"פ הרגש. כראש מדינה, אתה מוגבל הרבה יותר.
חשוב על 400,00 תיירים בטורקיה בשנה. על- 92 נציגויות דיפלומטיות בעולם, על עשרות אלפי קהילות יהודיות בתבל.
מי מכל אלה עלול לשמש יעד לתגובת החיזבאללה? איך תגן על נכסיך\אנשיך?

בוא נזכור שב-92 לאחר חיסול עבאס מוסאווי בוצעו מספר צעדי תגובה ע"י גוף טרור:

1.נהרג קב"ט השגרירות שלנו באנקרה-טורקיה, סנ"צ אהוד סדן ז"ל (הפרש 10 ימים) על ידי חולייה שביצעה אחריו עיקוב ובחרה בדרך של הנחת מטען מתחת לרכבו. הקב"ט לדעתו של היריב הוא איש שרותי הבטחון הישראליים, ומכאן ערכיות הפעולה בעיניהם.

2. מאוחר יותר- 17 במרץ 1992 ,פוצצה שגרירותנו בבואנוס-איירס שבארגנטינה (בחירת "בטן רכה" ע"י גוף טרור, שים לב לריחוק הגיאוגרפי).

3. ב- 18 ביולי 1994פוצץ באותה השיטה (רכב תופת עם מטען רב-עוצמה של מאות ק"ג חומר נפץ) בניין הקהילה היהודית בבואנוס-איירס.

פיגועים כאלה אינם מעשה של מה בכך, שאתה אני והשכנה יכולים להרים בשבועיים. מדובר כאן בתהליך שכולל:

1. איתור ראשוני של יעד שניתן להתגבר עליו וייצר הד תודעתי.

2.לימוד מאפייני היעד (נגישות, מבנה, אבטחה, סביבה משפיעה)- איסוף מל"מ (מודיעין לפני משימה).

3.החלטה על מידת ההתאמה בין יכולת הביצוע למאפייני היעד (האם אנחנו יכולים לבצע את הפיגוע למרות מאפייני היעד).

4.הכנת תכנית מבצעית וגזירת תכנית התארגנות (מנהלות)- שיכון הפעילים, התניידותם, כלים וחומרים.

5. ביצוע התכנית המבצעית (ביצוע הפיגוע).

- צריך להיות ברור גם למי שאינו חשוף לחומרי גלם מודיעיניים כי יכולת פעולה שכזו נובעת אך ורק מהסתמכות על תשתיות ושירותים של מודיעין מדינה- איראן. ולראיה- השווה נסיון חיסול חאלד משעל (מדינה מארגנת, אין ריחוק גיאוגרפי).

והרי משל קצר-
בראייתי, מכה על ראש הנחש עשויה בהחלט לחסלו. הבעיה היא שאחד השכנים מגדל ומאלף נחשים, כך שלא בטוח שצריך להתמקד כל הזמן ב"איך לנקום בנחש".

אני מעדיף עכשיו, אחרי שהכנסנו לו כמה שהצלחנו להכניס לו, לשבת ולמצות את כל מה שיש ללמוד מהמלחמה הזו, ולהתכונן היטב לקראת שלב פתרון בעיית השכן שמגדל את הנחשים.

אני משוכנע שלימוד רגוע, יסודי ונכון יביא אותנו למצב שבו את הנחש הבא ננטרל הרבה יותר טוב (רמה מערכתית- בין טקטית לאסטרטגית) אולם חשוב מכך- נבשל פתרון הולם ויעיל לשכן (רמה אסטרטגית).

ושוב סליחה על הפומפוזיות והדיבור הגבוה, אני בסך הכל מתכוון לטוב...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 20-09-2006 בשעה 19:26.
ישן 21-09-2006, 04:34
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לצערי זה לא כל כך פשוט
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי דלעת29.11.94 שמתחילה ב "די להבלגה"

מזמן כבר הבנתי שלישראל יש מעמד מיוחד בעולם. על הרבה פחות ממה שאחרים עושים נקבל את היחס שמקבלות המדינות הגרועות ביותר ויש התקדמות זוחלת לקראת מיצובנו כדרום אפריקה החדשה כולל הסנקציות. נכון, זה מרגיז מאוד ולא צודק (ואגב, חלק לא קטן ממובילי הקמפיינים האלה נגד ישראל בהחלט מודע וחוסר הפורפורציות וההסברים שלהם מקוממים עוד יותר. בסופו של דבר מדובר באנטישמיות) אבל זהו המצב הנתון ואילו לנו היכולת לשנותו אלא רק ללכת בין הטיפות. תקיפה מהסוג הנ"ל עלולה (בעיקר אם יפגעו "חפים מפשע") לקדם מגמות מאוד לא רצויות עבורנו בעולם. לא מדובר כאן בשיקול מוסרי או מחשש לנקמה (אם כי גם לשיקולים האלה יש מקום, אם כי מקום צר למדי) אלא מחשש שיגבילו את המסחר שלנו. ישראל כמגינה קטנה , מעוטת משאבים טבעיים ועתירת הפינוק לא יכולה להרשות לעצמה סנקציות אלא אם יקולו כל הקיצין. והם עדיין לא קצו. אני דווקא כן תומך בארגון פגישת מחזור בין הנסראללה ובנו, אבל בחוכמה. לא יזיק ללמוד מאסד האב איך מחסלים מנהיגים ירבים תוך טשטוש עקבות.
ישן 21-09-2006, 07:26
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "לקגנס ולכל החרדים למעמדנו "בעולם":"

שוב שלום לך F16, אנחנו כרגיל שמחים לקלוט מתנדבים לקיבוץ. באופן זמני עקב שיפוצים ביחידות הדיור למתנדבים (ולמתנדבות) לאחר נפילות מספר קטיושות לאחרונה אנו מבקשים מכל המתנדבים להתאזר בסבלנות ולהגיע רק אחרי החגים.

אנא, הקפד להגיע מצויד בכובע רחב שוליים, בגדים נוחים לעבודה ונעליים מתאימות. כמו כן, כושר גופני טוב מהווה יתרון.

מומלץ להגיע עם מצלמה, אחרי הכל, תקופת ההתנדבות הינה עשירה בחוויות יחודיות שלבטח תרצה לשמר.

אנא וודא שיש ברשותך מכתב אישור חתום ע"י האפוטרופוס החוקי, כנדרש ע"פ ועד ההורים בגן (או"ם).

ברצוננו שוב להודות לך על נכונותך להתנדב, עמנו הקטן (והנחוש) זקוק לכל מתנדב בימים אלה.
כפי שכתבנו למעלה, אנא דחה את ביקורך לאחרי החגים, כדי שנוכל לקבלך בצורה הראויה.

בכבוד רב, המזכירות...

ישן 21-09-2006, 08:13
  טירון טירון אינו מחובר  

אי הבנה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "שוב שלום לך F16, אנחנו כרגיל..."

אני מאומץ כחוק ע"י מר חלוץ , ישראלי ויהודי כשר, ומתגורר כבר שנים רבות בארצנו, ואין לי עניין מיוחד בקיבוצים, כי חדר אוכל יש לי בבסיס, והבנות הכי יפות תמיד אצלנו בכחולים, כך שגם עניין המתנדבות לא ממש מרשים.
אבי הביולוגי (סם) מסר אותי ועוד הרבה מאחי למדינתנו, ואנחנו משרתים בצבא והכל. אזרחים. רוצים לתרום. רק מה? אומרים לנו - טוסו ותורידו 1000 טון על איזה בניין בעזה ששם בטוח נמצא אחד ש"ידו הארוכה של צה"ל תשיגו" - ובסוף - נאדה, או שולחים אותנו ללבנון לרדת על רב קומות ששם יושב טרוריסט וכל המטה שלו, אבל הוא היה לא שם, או לעשות באזים מעל ארמונו של בשאר אסד. יופי.

הכל טוב ויפה. קורה. טועים. עכשיו ראש ארגון הטרור דופק הופעה ביום שישי. לא, לא נשפוק אותו שם. נחכה כמה שנים, אומרים לי, אולי יזקין, אולי יאפיר זקנו. והכי חשוב - אולי יחזור להתחבא. ואז, בדיוק אז, כשהוא יתחבא, אנחנו נרד שוב על הביית הלא נכון ונהרוס אותו על יושביו ונתנצל.
כי ככה ההגיון: אם הוא ישוף - לא כוחות
אם הוא מתחבא - אז זה הזמן.

ודבר אחרון- עוד כמה שנים, אני גם לא הולך ונהייה יותר צעיר, ומה? אני אשוטט בקלנועית בקיבוץ? להזדקן בקיבוץ - על זה שמעתי נפלאות.
ישן 21-09-2006, 08:56
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "אי הבנה"

טוב, אני מתנצל, אי-הבנה, טועים.

בכל אופן, אני חושב שנכון יותר לשמור את רוח הקרב כדי להפעילה נגד האבא של נסראללה, ולא להתבזבז על חסן הקטן .

חשוב לי להדגיש שדעתי היא שאין לנו מה להתבזבז על ארגון חיזבאללה. האירגון הזה לא פועל ללא הכוונה מאירן, דלק מאירן ואספקה מאירן, אפילו אם היא נעזרת קצת בסוריה.
אני פשוט לא רואה סיבה לבזבז משאבים חומריים ומשאבי דעת-קהל ומהלכים מדיניים שסופם השפעה מוגבלת וזמנית בלבד.

לא יתכן שמטרתנו היא קניית 6 או 7 שנות שקט כל פעם, ועל זה עושים מלחמה ומוותרים על שטח (הנה כבר מסתמן דיון על "חוות שבעא").
אם מבצעים מהלך מהותי כמו מסירת שטח והסכמה לכבלים של הסכמים בינלאומיים, בואו "נקנה" בכך פתרון שורשי לבעיותינו.
בואו נאזור כח ושכל, ניזום מהלך בתנאים שהכי יתאימו לנו, ונכרות את מקור הבעיה- ההשפעה האירנית דרך ארגונים שונים על חיינו כמדינה.

ו-F16, אני מזמין אותך ואת כל משפחתך המורחבת להתחיל לעשות כושר כי במוקדם או במאוחר, אתם תוזמנו למסיבה, ותיכנסו פנימה (ואם צריך גם תכניסו מכות לסלקטור), ותשתוללו.
רק בלי לחץ על התאריך, כי אנחנו היהודים קצת מתרגשים מלחץ, מסתבר...

ישן 22-09-2006, 11:24
  טירון טירון אינו מחובר  

פרא שכמוך,
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי PERE1 שמתחילה ב "נסראללה"

אתה בא לצחוק עלי? הוא על במה, נואם, גלוי, בחוץ, לא דוהר בזיגזג בסימטאות מחנה פליטים , ואתה אומר לי שאני לא משחיל אותו?
אתה בטח מתכוון שיש לי סיכוי הכי טוב להשחיל אותו דווקא כשהוא מתחבא. ולא כשהוא גלוי. זה מה שנקרא "תחכום". אנחנו נהיה מתוחכמים. קטן עלינו להשחיל מטרה נייחת. גלויה.אנחנו הולכים או על ניידת מוסוית (עזה), או על בבונקר שלפי המודיעין נמצא ... באיזור ההוא, אתה יודע, בין 2 הרבי קומות, וצריך 3 חודרות ביצורים, כדי אולי לגרום לו לצחוק עלינו עוד קצת.

וברצינות: היתה כעין הסכמה שהוא לא יוצא מהבונקר, בינתיים. משהוא כן מאפשר לו לצאת מהבונקר. כי אידיוט הוא לא. (בהנחה שהוא יצא). אם זה קשור באיזו הבנה או התקדמות בעניין החטופים שלנו - שייצא, שיקלל, שיתרברב. בסדר גמור.
אם לא - והוא פשוט סומך על החשש שלנו ממנו, זה עצוב מאוד. בעיקר כי חוץ מלהפציץ ולמחוק אותו, ניתן , באמצעות כרוזים, לומר משהוא בנוסח, את החטופים לא קבלנו למרות שהתחייבת, אז מבחינתנו אתה נשאר בבונקר עד אז, כי לא מלאת את חלקך בהסכם.
שנה טובה!

נערך לאחרונה ע"י טירון בתאריך 22-09-2006 בשעה 11:40.
ישן 22-09-2006, 13:11
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני מבין שנסראללה ניצח, וזה פורמלי.
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "פרא שכמוך,"

אחת מהשאיפות של כל ארגון חתרני בעל יומרות היא למצב את עצמו כממשלה-שכנגד. אחת השיטות לזה - ליצור מאזן אימה, שמשווה בעצם את הלגיטימציה של שני הצדדים.
אם אנחנו מחליטים להימנע עקרונית מחיסול נסראללה - סימן שהוא הצליח ליצור את מאזן האימה שלו, ולהיתפס על-ידינו כראש מדינה בפועל, שמקובל שאין פוגעים בו צבאית למעט במצבים מצומצמים מאוד.
כן, חייבים להיות מוכנים לשלם מחיר; אוייב תמיד ינסה לנקום כדי להראות שהוא עוד קיים. אבל לתת תעודת ביטוח לאיש הזה?
לא, אלא אם כן גם אנחנו מסכימים שהוא ניצח, ושהמצב חזר לתקופה לפני המלחמה - לא עושים כלום כי מפחדים מחיזבאללה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 26-09-2006, 06:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טלוויזיה נסראללה עדיין על הכוונת הישראלית

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 26-09-2006 בשעה 07:00.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:06

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר