לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-09-2006, 14:52
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
חידה בלתי קונבנציונלית

אמצעי הגילוי וזיהוי חומרי לחימה בלתי קונבנציונלים הישראלי היחיד (לפחות שאני מצאתי) שמדברים עליו ברשת מכונה בעברית סיגל (ויותר אני לא ארחיב את הדיבור עליו, למרות שיש עוד מידע בלמ"סי עליו שהוצג לגורמים אזרחיים בעבר).
לא רבים תפעלו את האמצעי, והרבה פחות מודעים בכלל לכך שיש לו שם נכון יותר, שמורכב מראשי תיבות - גלני"ט. מעטים יותר מודעים לכך שלגלני"ט יש גם שם לועזי, שגם הוא מורכב מראשי תיבות, החלק המעניין הוא שאותו שם לועזי הוא גם שם קוד (צירוף מקרים או לא אני לא באמת יודע) לשרשרת מבצעים בלתי קונבנציונליים שהתנהלו בצבא ארה"ב בין 1967 לאוגוסט 1970.

מהו שם המבצע, ומהם ראשי התיבות שלו?

רמז ראשון:

אש, אש, אש 276!
אנקור, ברקן, גרניט - ממש, ממש להיט!

nsdq160, זה כדור שמגולגל הישר לפתחך....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-09-2006, 16:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

הרשמת אותי.....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "איני מומחה לאמצעי גו"ז, אבל האם אתה מתכון ל-CHASE?"

CHASE היא הגלני"ט (גילוי וניטור) היא הסיגל,
וגם ראשי תיבות של Cut Holes and Sink 'Em,
מבצע של צבא ארה"ב להשמדת תחמושת כימית.
CHASE 8 התקיים ב 67 והוטבעו בו טונות של חרדל במיכלים וM-55 ממולאים בסארין.
CHASE 10, שהתקיים אחרי 11 ו-12 משום מה, התבצע ב אוגוסט 70 והושמדו בו
מעל 3000 טון של סוגים שונים של חל"כ עצבים ברש"קים רקטיים.
ב 72 חוקק חוק מיוחד שאסר על צבא ארה"ב להטביע חל"כ בכלל והעסק נסגר.

יפה, עבודה טובה.

ישן 23-09-2006, 18:48
צלמית המשתמש של piupiu
  piupiu piupiu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "חידה בלתי קונבנציונלית"

הכל טוב ויפה רק שסיגל לא משמשת לגילוי כי אם לשלילה. (היא מתריעה אפילו לאדי סולר הנפלטים מאדי הנגמ"ש לכן לא משתמשים בה לביצוע אימות)
כמו כן קיים אמצעי גו"ז ישראלי נוסף הנקרא "הרנוג" אשר יוסיפון כתב עליו בסקירתו על "חשיפת היחידה הלא קונבנציונאלית ינשוף" ואף הוסיף תמונות.
כמובן שההרנוג פועל על עקרון הכימיה והסיגל פועלת על עקרון הפוטומטר להבה (כמו גם הקאדט AP2C
הצרפתי, בנוסף קיים גם תיק הגו"ז הוותיק אשר אף הוא פועל על הכימיה)
התמונה ש RP העלה איננה של מע' הסיגל כי אם של 2 מדריכות במרכז אב"כ מדגמנות בעת כנס בנושא של טיהור דוקא עם הקנדים (יופי של מערכת של קצף נדבק לקירות - פיתרון טוב מאוד לטיהור בניינים, אך יקר) והגרמנים.

ואם כבר חידות על שנות ה 60, מי יודע באיזה אמצעי גו"ז השתמשו פלוגות האב"כ במלחמת ששת הימים? (כן, היו פלוגות אב"כ במלחמת ששל הימים)
ישן 23-09-2006, 19:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

לאט לאט, עוד יתפסו את שנינו על מהירות.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי piupiu שמתחילה ב "הכל טוב ויפה רק שסיגל לא..."

1. סיגל כן משמשת לגילוי וניטור, למרות שיש לה התראות שווא חיוביות רבות כמו שציינת.
2. הרנוג עדיין לא עבר את שלב הייצור הסידרתי. סבלנות... ואני לא טענתי שסיגל זה האמצעי היחיד, אני פשוט הזכרתי את היחיד שמצאתי ברשת. את האמת נדהמתי כשקראתי את כמות המידע שנמצאת באותו פתיל ישן שקישור אליו הוסף לפה, למרות שהיו שם לא מעט טעויות, כנראה מכוונות.
3. AP2C ותיק גו"ז הם מתוצרת צרפת וארה"ב בהתאמה, הם לא ישראליים.
4. התמונה מהכנס לקנדים, לא לגרמנים, ולחומר הטיהור הזה יש בעיות יעילות מפה ועד הודעה חדשה, שלא לדבר על זה שהחומר הפעיל מאוד בעייתי בפני עצמו. אם כבר הייתי הולך על הקצף האמריקאי, למרות שגם הוא לא עומד בדרישות...
5. ב 67 השתמשו בתיקי גו"ז ובזבובי פירות שתפקדו על תקן כנריות (הם מאוד רגישים לגזי כוויה מסויימים, הבעיה היא התראות שווא חיוביות, כי הם גם מאוד רגישים להרבה דברים אחרים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:03

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר